NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - SEPTEMBER 2015

NOVINKY september 2015 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC SEPTEMBER 2015

30.september 2015 ... LIGA MAJSTROV: FOFO vs ŽELEZAREC SKOPJE 5:3

Slov-matic FOFO Železarec Skopje Slovenský klub Slov-matic FOFO Bratislava uspel vo svojom úvodnom vystúpení v 4. skupine hlavnej fázy UEFA Futsal Cupu 2015/2016, keď v domácom prostredí v bratislavskej Hant aréne v stredu zdolal macedónskeho majstra KMF Železarec Skopje 5:3 (1:2). Zverenci trénera Martin Rejžeka predviedli v stretnutí dokonalý obrat. V úvode druhého polčasu prehrávali už 1:3, ale potom Kyjovský, Haľko, Mikita svojím druhým gólom a Brunovský otočili výsledok v prospech Slov-maticu.

Slov-matic začal aktívnejšie a v 6. minúte sa ujal vedenia, keď po nacvičenom signále z rohu poslal loptu do siete kapitán Mikita - 1:0. Železarec však ešte do polčasu otočil skóre, keď Gligorov a po ňom Micevski z brejkov potrestali chyby v obrane "oranjes". Po prestávke Leveski zakončil úspešne sólový únik na Brndiara a hostia viedli už 3:1. Bojovú zástavu Slov-maticu zdvihol v 24. minúte Kyjovský znížením na 2:3. Slovenský šampión bol naďalej aktívnejší, ale musel sa mať na pozore pred smrtiacimi brejkovými situáciami súpera. V 32. minúte spálil tutovku Bahna a o dve minúty delovku Rafaja zneškodnil aj za cenu zranenia brankár Petrovski, ktorému nepomohlo ani ošetrenie a medzi žrďami ho nahradil Udovaliev. V 35. minúte Haľko rozjasal divákov v HANT Aréne, keď prepálil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:3. Slov-maticu zostávalo ešte dosť času bojovať o všetky body. Tie napokon aj zostali "doma", keď Mikita upratal do siete Haľkovu strelu vyrazenú brankárom - 4:3. Hráčom Železarca nepomohla ani záverečná power play bez brankára, keď do prázdnej brány spečatil na 5:3 Brunovský. (zdroj: tasr)

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "V prvom polčase sme hrali veľmi zle, nespoznával som chalanov. Po zmene strán sme však zapli na vyššie obrátky a vďaka tomu sme aj vyhrali. Hrali sme zo začiatku veľmi profesorsky, nehýbali sme sa a súper mal navrch v osobných súbojoch. Bol to však prvý zápas na turnaji a naši chlapci zrejme cítili zodpovednosť, až po treťom góle sa uvoľnili a už to išlo. Verím, že nás toto víťazstvo nakopne do ďalších zápasov."
Ladislav Mikita (kapitán Slov-Maticu): "Cez polčas sme sa upokojili a povedali sme si, že musíme začať hrať našu hru. Som rád, že sa nám to podarilo. Nepremieňanie šancí je taká naša slovenská špecialita, ale nakoniec z toho bolo krásne futsalové divadlo so šťastným koncom pre nás. Vystupňovali sme tempo a výsledok sa dostavil."
Peter Haľko (hráč Slov-Maticu:) "Zo začiatku sme si povedali, že na nich musíme vybehnúť. Otvorili sme skóre, ale to nás akoby uspalo, nevedeli sme sa presadiť a posadili sme súpera na koňa. Nezlomili sme sa a doviedli zápas do víťazného konca, z čoho máme veľkú radosť. Mali sme zviazané nohy, museli sme, hrali sme doma. Aj vďaka skúsenostiam sme dnes uspeli. Verím, že proti Sievi podáme lepší výkon. Počítame s tým, že šesť bodov by nás malo posunúť ďalej."

UEFA Futsal Cup - Main round 2015/2016 - skupina 4 - 1.zápas:
(30.september 2015 o 19:00 v HANT aréne v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs KMF ŽELEZAREC SKOPJE (Macedónsko)       5:3 (1:2)
Štatistiky zo zápasu

Góly: Mikita 2 (5:55 a 36:43), Kyjovský (23:04), Haľko (34:10), Brunovský (39:29) - Gligorov (7:27), Micevski (9:45), Leveski (22:27)
ŽK: , ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Cedric Pelissier (FRA) a Simon Todorovic (SVN), Arsen Nonikashvili (GEO), akumulované fauly: 2:1 - v 1.pol, 2:1 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. - Rafaj D., Kozár P., Mikita L. (C), Višváder J. - Haľko P., Brunovský A., Bahna M., Zdráhal M., Kyjovský M., Bartošek G. Tréner: Martin Rejžek
Skopje: Petrovski (Udovaliev) - Leveski (C), Gligorov, Leovski, Daniel De Souza - Ismaili, Krstevski, Agushi, Rangotov, Todorovski, Urosevski, Mecevski. Tréner: Ivan Bozovic

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..