NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - SEPTEMBER 2010

NOVINKY september 2010 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC SEPTEMBER 2010

30.september 2010 ... LM: ORANJES FAVORITOVI DLHO VZDOROVALI, SPORTING vs FOFO 2:1

Slov-matic FOFO BA Sporting Lisabon Futsalisti úradujúceho slovenského šampióna Slov-maticu FOFO Bratislava nestačili v záverečnom vystúpení 1. skupiny hlavnej fázy UEFA Futsal Cupu na Sporting Lisabon. Favorizovanému portugalskému tímu podľahli vo štvrtkovom podvečernom zápase v ŠH Pasienky po tuhom boji tesne 1:2 a v tabuľke obsadili 2. priečku práve za Sportingom. Aj tá im však stačila na postup do elitnej fázy (Elite round) súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. Slov-matic si postup z hlavnej fázy vybojoval už v predstihu vďaka triumfom 2:1 nad slovinským súperom Oplastom Kobarid a úspešným macedónskym kvalifikantom Železarecom Skopje v pomere 4:1. Zverenci trénera Jána Janíka tak splnili cieľ, s ktorým do turnaja 1. skupiny vstupovali. V elitnej fáze UEFA Futsal Cupu sa Slov-matic predstaví tretíkrát v histórii (predtým v nej hral v rokoch 2007 a 2008). Mená troch súperov ako aj dejisko, kam sa vyberie, spozná slovenský majster na žrebovaní vo švajčiarskom Nyone, ktoré sa uskutoční v utorok 12.októbra. Samotné zápasy v štyroch skupinách, z ktorých do záverečného turnaja Final Four postúpia len víťazi, sú na programe v termíne 20.- 28.novembra. Ján Janík (tréner Slov-maticu): "So Sportingom Lisabon, ktorý má v tomto ročníku Ligy majstrov najvyššie ambície, sme odohrali vyrovnanú partiu. Pri troche šťastia sme mohli pomýšľať na remízu, ani tá by však na tom, že skončíme druhí, nič nezmenila. Hráčom ďakujem za ich prístup vo všetkých troch zápasoch skupiny, pretože neboli ľahké a najmä slovinský a macedónsky súper ma prekvapili veľmi dobrou hrou. Som rád, že sme si postup vybojovali už po dvoch zápasoch a tešíme sa na účinkovanie v elitnej fáze."

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(30.september 2010 o 17:15 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SPORTING CLUB DE PORTUGAL (Portugalsko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:1 (1:0)
Góly: Caio Japa (7. a 36.) - Rafaj (30.)
ŽK: Cristiano (14.) - Frič (7.), Várady (17.), ČK: -, 2000 divákov, Rozhodcovia: Tommi Grönman (FIN) a Aleksandras Sliva (LTU)
Fofo: Brndiar P. (od 21.min Gašparovič M.) - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Bagin T., Frič D., Várady V., Rejžek M., striedali: Rafaj D., Sláma Z.
Lisabon: Cristiano (21. Joao Benedito) - Leitao, Pedro Cary, Joao Matos, Caio Japa - Paulinho, Divanei, Justino, Fernandes (Silva, Cardinal)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasuV druhom a zároveň poslednom zápase celého turnaja sa hral vyrovnaný zápas mužstiev, ktoré v úvodných hracích dňoch nezískali ani bod. Na vrch mali dlho hráči Skopje, Kobarid ale v závere otočil výsledok zápasu a z Bratislavy si tak odniesol premiérové víťazstvo v hlavnom kole UEFA Futsal Cupu.

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(30.september 2010 o 20:00 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
KMF ŽELEZAREC SKOPJE (Macedónsko) vs OPLAST KOBARID (Slovinsko)       3:5 (1:1)
Góly: Todorovski (6.), Rangotov (22.), Ljubomir (27.) - Ručna 2 (7. a 36.), Rosič (25.), Zorč (37.), Kovač (40.)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

28.september 2010 ... LM: FAMÓZNYCH 24 HODÍN FOFÁKOV, SME V ELITE ROUND

Slov-matic FOFO BA Železarec Skopje Nové rekordy slovenského futsalu prepisovali oranjes. Áno - je to tak - Slov-matic FOFO postúpil do Elite round. Už tretíkrát za posledné štyri roky. Pekne sa to píše, ešte krajšie číta. Čo na to prezident klubu Martin Grendár ? "Je to ako my hovoríme famózna famóznosť. Zažili sme najťažších, ale i najúspešnejších 24 hodín existencia nášho klubu. Až história a samozrejme budúcnosť potvrdí môj predpoklad, že túto latku v našom športe na Slovensku ťažko bude niekto prekonávať. Trikrát postup medzi najlepšiu šestnástku za štyri roky !!! Som rád najmä tomu, že v máji sme si dali neľahké úlohy, usporiadať skupinu Ligy Majstrov doma, na Pasienkoch. A doma i vybojovať postup. A je to tu. Po náročných štyroch mesiacoch organizačno technicko i športovej prípravy rád konštatujem, úloha splnená. Oba zápasy mali dlho podobný vývoj skóre, ale nedajú sa porovnať. Slovinský majster ukázal vysoký level a dvadsaťpäť minút nám bol viac ako vyrovnaným súperom. Naopak so Skopje sme mali výraznú celozápasovú prevahu. Už od začiatku tejto sezóny v pozápasových komentároch často konštatujem, že niečo tomu stále chýba a koncovka je katastrofálna. Tak tomu bolo i uplynulých 24 hodín. Lenže ... vytiahli sme iné tromfy. Životnú formu Gašparoviča, Váradyho zázrak a strelecké prebudenie Slámu a hlavne topbombardéra Haľka v pravý čas, ale i skvelú kondíciu, bojovnosť a nepodajnosť tímu. Hráči išli na doraz, dreli, bojovali a zakliatu koncovku nakoniec odkliali. V prvom zápase sme 35 minút nedali gól, v druhom 28. Ale tie zévery zápasov, tie vojdu do histórie. Posledná sekunda a gól Váradyho ? Na to sa bude spomínať, ako na Panenkovu penaltu. Fehérváriho "Adamcova" finta tiež. Som len rád, že toto všetko zažili s nami na vlastné oči i naši diváci. Pre tieto chvíle, aké sme zažili, sa oplatí celý život prežiť pri športe. A už dnes, zajtra pokračujeme ďalej. Lebo ako som to už neraz písal, futsal je nikdy nekončiaca každodenná práca, v našom prípade, oranžových fanatikov." A na záver faktická poznámka redaktora. Včera bol dátum 28.9. ... prezident má dátum narodenia 28. a na výstroji tiež číslo 28. Po dvoch zápasoch v LM skóre 6:2 (6 + 2 = 8). Žeby náhoda ? V klubovej histórii tímy oranjes nastrieľali už 9994 gólov, kto strelí ten 10000. ?"

Futsalisti úradujúceho slovenského šampióna Slov-maticu FOFO Bratislava sa prebojovali do elitnej fázy (Elite round) súťaže s názvom UEFA Futsal Cup, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. Zverencom trénera Jána Janíka sa to podarilo už v predstihu po odohratí dvoch zápasov v 1. skupine hlavnej fázy (Main round). Na vydreté víťazstvo 2:1 nad Oplastom Kobarid zo Slovinska nadviazali v utorok večer v ŠH Pasienky triumfom nad úspešným macedónskym kvalifikantom z predkola Železarecom Skopje v pomere 4:1. Bránku súpera odklial až v 28. minúte český reprezentant Zdeněk Sláma a v 33. minúte zvýšil na 2:0 kanonier Peter Haľko. O 12 sekúnd neskôr však Sláma zdramatizoval duel, keď si strelil vlastný gól. Opäť na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 37. minúte Haľko, víťazstvo a postup bratislavského tímu spečatil štvrtým zásahom Martin Rejžek. Slov-matic sa po dni voľna vo štvrtok o 17.30 h pobije o prvenstvo v skupine bratislavského turnaja s favorizovaným portugalským klubom Sportingom Lisabon, ktorý má tiež na konte plný počet 6 bodov a istý postup. "Oranjes", ako znie prezývka najúspešnejšieho futsalového kolektívu na Slovensku, už v elitnej fáze dvakrát štartoval (2007, 2008). Záverečný turnaj Final Four, na ktorý sa prebojujú z Elite round len víťazi štyroch kvalitou nabitých 4-členných skupín, bol pre Slov-matic zatiaľ príliš vysokou latkou na prekonanie.

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(28.september 2010 o 20:00 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs KMF ŽELEZAREC SKOPJE (Macedónsko)       4:1 (0:0)
Góly: Haľko 2 (33. a 37.), Sláma (28.), Rejžek (39.) - Sláma vl. (34.)
ŽK: Brunovský (17.), Rafaj (29.) - Petrovski (21.), Jovanovski (33.), ČK: -, 1000 divákov, Rozhodcovia: Aleksandras Sliva (LTU) a Abdallah Benazzi (NED)
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Fehérvári A. - Bagin T., Rafaj D., nehral: Brndiar P., zranený: Bartošek G.
Skopje: Miroslav Todorovski - Leveski, Jovanovski, Nazkovski, Rangotov - Ljubomir, Krstevski, Martin Todorovski, Petrovski (Cvetkovski, Ibiši, Petrovič)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu
Favorizovaný portugalský tím Sporting Lisabon zdolal v úvodnom utorňajšom zápase 1. skupiny hlavnej fázy UEFA Futsal Cupu slovinský Oplast Kobarid 2:1. Sporting sa v ŠH Pasienky ujal už v tretej minúte vedenia zásluhou Pedra Caryho. Slovinci však potom až do konca polčasu odolávali náporu Portugalcov a úvode druhého dejstva dokonca vyrovnali vďaka Kovdatovi. Sporting ale po góle Alexa napokon dosiahol najtesnejšie víťazstvo.

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(28.september 2010 o 17:30 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
OPLAST KOBARID (Slovinsko) vs SPORTING CLUB DE PORTUGAL (Portugalsko)       1:2 (0:1)
Góly: Kovdat (22.) - Pedro Cary (3.), Alex (27.)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

27.september 2010 ... LM: FOFO vs KOBARID 2:1, ROZHODOL VÁRADY V POSLEDNEJ SEKUNDE

Slov-matic FOFO BA Oplast Kobarid Slov-matic - Kobarid 2:1 - Várady rozhodol v čase 39:59 min (2) Futsalisti úradujúceho slovenského majstra Slov-maticu FOFO Bratislava zvíťazili v pondelňajšom dueli 1. skupiny hlavnej fázy UEFA Futsal Cupu nad slovinským Oplastom Kobarid 2:1 (0:0). Tri body "oranjes" zariadil žolík Vojtech Várady gólom, ktorý padol jednu sekundu pred koncom stretnutia. Majster spod Triglavu však v solídne zaplnenej ŠH Pasienky začal lepšie ako Slov-matic. Po prvopolčasovom patovom statuse sa dostal do vedenia v 17. sekunde druhého dejstva, keď Gašparoviča prekonal Jaka Sovdat. Kobarid dlhé minúty zubami-nechtami udržiaval tesný náskok. Nad vodou ho držal predovšetkým taliansky brankár a jediný legionár v tíme Luca Talotti, ktorý svojimi zákrokmi privádzal hráčov súpera do zúfalstva. Kúzla ho zbavil až Attila Fehérvári, ktorý v 35. minúte vyrovnal. Schyľovalo sa k deľbe bodov, ale uzdravený hrdina Várady sekundu pred koncom zápasu zariadil triumf slovenského majstra. Slov-matic pod taktovkou trénera Jána Janíka si vďaka víťazstvu posilnil postupové vyhliadky do ďalšej fázy súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. V pondelkovom programe nezaváhal topfavorit 1. skupiny Sporting Lisabon. Portugalský tím zvíťazil nad úspešným macedónskym kvalifikantom z predkola Železarecom Skopje 5:1 a vedie tabuľku. Do Elite round postúpia dva najlepšie tímy. V utorok o 17.30 h sa Sporting stretne s Kobaridom, od 20.00 h si Slov-matic zmeria sily so Železarecom Skopje a ak vyhrá, takmer naisto si vybojuje postup.

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(27.september 2010 o 20:00 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs OPLAST KOBARID (Slovinsko)       2:1 (0:0)
Góly: Fehérvári (35.), Várady (40.) - Sovdat (21.)
ŽK: Bagin (18.), Rejžek (23.) - Fratina (36.), ČK: -, 1500 divákov, Rozhodcovia: Aleksandras Sliva (LTU) a Abdallah Benazzi (NED)
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bartošek G. - Bagin T., nehral: Brndiar P.
Kobarid: Miroslav Todorovski - Leveski, Jovanovski, Nazkovski, Rangotov - Ljubomir, Krstevski, Martin Todorovski, Petrovski (Cvetkovski, Ibiši, Petrovič)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasuFavorizovaný portugalský tím Sporting Lisabon zdolal v úvodnom pondelňajšom zápase 1. skupiny hlavnej fázy UEFA Futsal Cupu macedónskeho šampióna Železarec Skopje bez väčších problémov 5:1 (4:0). Sporting spravil s balkánskym súperom, ktorý si miestenku v Main round vybojoval v predkole, krátky proces. Zverenci bývalého trénera portugalskej reprezentácie Orlanda Duarteho už v 5. minúte viedli rozdielom dvoch gólov, keď sa presadili Pedro Cary a Cardinal. Sporting pokračoval v "kolotoči", na 3:0 zvýšil Kumahara a na 4:0 ešte do polčasu svojím druhým gólom v zápase Cardinal. Gólostroj sa v druhom dejstve zasekol, padli len po dva góly na oboch stranách. Sporting však napokon s prehľadom doviedol zápas do víťazného konca.
UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(27.september 2010 o 17:30 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SPORTING CLUB DE PORTUGAL (Portugalsko) vs KMF ŽELEZAREC SKOPJE       5:1 (4:0)
Góly: Pedro Cary (4.), Cardinal (5. a 15.), Kumahara (12. a 37.) - Ljubomir (37.)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

25.september 2010 ... "C" MUŽSTVO POKRAČUJE VO VÍŤAZNOM ŤAŽENÍ

Račianskemu výberu vyšiel úvod zápasu, keď proti "C" mužstvu otvoril skóre. Ale prezident dnes dobre namixoval štvorky, prvú elitnú na paľbu gólov, juniori dreli defenzívu. Hanusek a Klatt otočili ešte do polčasu skóre duelu. V druhom zápas (ako už tradične) rozhodli extraligové posily. Prenádherný priamy kop Mikletiča do šibenice a excelentný slalom, ktorý zakončil Nagy. V závere dobre hrajúci súper ešte znížil.

2.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Račiansky výber        4:2 (3:0)
Góly: Hanusek, Klatt, Mikletič, Nagy

24.september 2010 ... ORANJES MYSLIA NA POSTUP, LIGA MAJSTROV ŠTARTUJE V PONDELOK

Futsalová "Liga majstrov" na budúci týždeň premiérovo zavíta do hlavného mesta Slovenska. Zásluhou úradujúceho majstra Slov-maticu FOFO Bratislava sa v termíne 27.-30. septembra uskutoční v ŠH Pasienky turnaj 1. skupiny súťaže s názvom UEFA Futsal Cup, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. Súpermi Slov-maticu budú postupne slovinský šampión Oplast Kobarid (pondelok 27. septembra), macedónsky majster a úspešný kvalifikant z predkola Železarec Skopje (utorok 28. septembra). Po dni voľna vo štvrtok 30. septembra čaká na zverencov trénera Jána Janíka tretí a najťažší oriešok - favorizovaný portugalský tím Sporting Lisabon. Do elitnej fázy, v ktorej už Slov-matic dvakrát účinkoval (2007, 2008), postúpia dva najlepšie tímy. O ambíciách viac prezradil kormidelník Ján Janík: "Máme za sebou deväť týždňov prípravy, počas ktorej sme absolvovali sústredenie v Púchove a kvalitný turnaj v Tepliciach, kde nás preverili súperi európskej špičky. Verím, že sme dobre pripravení na Ligu majstrov. Skupina nie je ľahká. Žreb nám postavil do cesty jedného zo spolufavoritov celej súťaže Sporting Lisabon, ktorý je portugalským majstrom a má najvyššie ambície. Vidím to tak, že naším najvážnejším súperom v boji o 2. miesto bude slovinský Kobarid, s ktorým hráme hneď prvý a podľa môjho názoru najdôležitejší zápas. Kvalita a skúsenosti sú na našej strane, hráčov však musíme psychicky pripraviť, aby neboli premotivovaní. Cieľom je jednoznačne postup do Elite round," povedal šéf realizačného tímu Slov-maticu, ktorého teší lepšiaci sa zdravotný stav ťahúňa Vojtecha Váradyho: "Pomaly sa doliečuje a naskočil už aj do zápasového diania. Zatiaľ to u neho nie je na celý zápas, ale nechávame si ho v rezerve. Mohol by byť naším žolíkom," dodal Janík. "Oranjes", ako znie prezývka Slov-maticu, sa na náročnú medzinárodnú konfrontáciu naladili vysokým ligovým víťazstvom 9:1 nad FTVŠ UK Bratislava. V kádri 6-násobného majstra krajiny figuruje dvojica českých reprezentantov Zdeněk Sláma, David Frič, ktorí patria k oporám mužstva rovnako ako brankár Mário Gašparovič a kanonier Peter Haľko. Hráči cítia, že vrchol aktuálnej sezóny sa nezadržateľne blíži: "Nálada v mužstve je výborná, všetci sa tešíme na futsalový sviatok. Verím, že sme dobre pripravení. Dôležité bude zvládnuť prvý zápas s Kobaridom," vyhlásil kapitán mužstva Ladislav Mikita. Doplnil ho brankár Mário Gašparovič: "Určite chceme postúpiť. Hráme doma a verím, že príde čo najviac fanúšikov futsalu, ktorých nechceme sklamať. Bude síce na nás vyvíjaný väčší tlak ako keď hráme vonku, ale s tým sa musíme vyrovnať." Skúsený gólman na margo palubovky v ŠH na Pasienkoch, ktorá nie je domovským "stánkom" Slov-maticu, poznamenal: "Podmienky budú pre všetkých rovnaké. Možno sa podlaha na Pasienkoch trocha viac šmýka, ale mne to vyhovuje." Na bratislavskom turnaj 1. skupiny sa v úlohe arbitrov budú striedať štyria muži - Dragan Skakič (Bosna a Hercegovina), Abdallah Benazzi (Holandsko), Tommi Groenman (Fínsko) a Aleksandras Sliva (Litva). Delegátom UEFA je Sergij Lysenčuk z Ukrajiny, pozorovateľom rozhodcov Evžen Amler z Českej republiky.

23.september 2010 ... "C" MUŽSTVO VSTÚPILO DO NOVEJ SEZÓNY VÍŤAZSTVOM 6:2

V dohrávke prvého kola trvalo úvodné "oťukávanie" sedem minút. V ôsmej minúte nahral obranca súpera Welterovi Rischerovi do čistej šance a delovka znamenala prvý gól sezóny "C" mužstva. Potom ukázala level dvojica Rafaj-Mikletič a razom bolo 3:0. Po polčase muž zápasu Mikletič pekne pozemi rozhodol duel. K slovu sa dostal i súper, ktorý dovtedy strieľal iba vedľa. V závere prikrášlili výsledok Walter Rischer a Hanusek.

1.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Vanuatuu 22        6:2 (3:0)
Góly: Mikletič 2, Rischer Walter 2, Hanusek, Rafaj

23.september 2010 ... NOVINKY Z TÁBOROV HOSTÍ PRED UEFA FUTSAL CUPOM

Sporting Club de Portugal Oplast Kobarid Ligové súťaže sú samozrejme v plnom prúde aj v krajinách, kde štartujú súperi oranjes pred blížiacimi sa náročnými zápasmi UEFA Futsal Cupu. Najväčší favorit na postup zo skupiny v Bratislave, ale i na celkové prvenstvo v tohtoročnej edícii LM - Sporting Club de Porugal odohral v lige už dva zápasy. Predtým ešte v ostrosledovanom portugalskom Superpohári zdolal tím Belenenses 5:2 (0:1). Úvodný zápas sezóny prekvapujúco top tím vedený Orlandom Duartem remizoval s mužstvom Instituto D.Joao V na domácej palubovke 5:5, keď sa strelecky presadili Divanei dvomi gólmi, po jednom pridali Leitao, Djo a Marcelinho. V druhom kole si ale dokonale napravili streleckú chuť, keď v Ac. Mogadoure zvíťazili s prehľadom a vysoko 7:1 (Deo 2, Cardinal 2, Leitao, Pedro Cary, Alex). Prvý súper oranjes Oplast Kobarid má za sebou podobný program, ako Sporting. V Superpohári sa Oplastu postavila na cesty výborná FC Litija, v Sežane nakoniec zverenci Zorana Teska neuspeli. Do polčasu bolo o osude duelu prakticky rozhodnuté, keď Litija piatimi gólmi dokonale eliminovala snahu Kobaridu. Po obrátke už iba Fratina Domen hetrikom skorigoval na konečných 3:5. Pre zlé počasie sa nedohral premiérový zápas slovinského majstra v lige, s Tomi Press Bronxom na začiatku druhého polčasu domáci remizovali 2:2, no do haly začalo zatekať a tak o osude duelu rozhodne technická komisia. Druhé kolo absolvovali rovnako ako oranjes v stredu večer, Kobarid s Puntarom prehral hladko 0:3, keď už v 14.minúte po premenenom desaťmetrovom kope Čujeca svietilo konečné skóre. Vstup do sezóny má až aj posledný zástupca - Zelezarec Skopje z Macedónska. Na ihrisku Royalu Iliret Kumanovo zvíťazil 7:5.

22.september 2010 ... PREDOHRÁVKA 4.KOLA EXTRALIGY: FOFO vs FTVŠ UK BA 9:1

Slov-matic FOFO BA FTVŠ UK BA UEFA Futsal Cup už klope na dvere a tak si oranjes zápas 4.kola proti FTVŠ UK BA predohrali v stredu podvečer v ŠH Pasienky, ktorá bude našim domovským stánkom na zápasy Ligy majstrov. Začiatok zápasu pôsobil ospalo, v prvom polčase padli tri góly, všetky do siete vysokoškolákov z Lafranconi. V druhom polčase zverenci Z.Pakuszu odpadli už aj kondične a tak v závere padal jeden gól za druhým do siete Neumanna. Streleckú formu pred rozhodujúcimi zápasmi v sezóne našiel Gabo Bartošek, ktorý dnes skóroval dokonca štyrikrát. Kvarteto gólov ho hneď katapultovalo do čela tabuľky extraligových strelcov... Prvý extraligový gól za oranjes si v "A" mužstve pripísal Tomáš Bagin. V pondelok čaká zverencov Jána Janíka už ostrý zápas proti Oplastu Kobarid zo Slovinska. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Známy defenzívny mág Zsolt Pakusza „zatiahol“ svoj mančaft FTVŠ UK Bratislava do defenzívy, ktorá mu dlho fungovala. Ťažko sme dobíjali bránku, ktorú hájil v extralige debutujúci brankár hostí. Študenti párkrát z brejkov pohrozili, ale nedali z toho nič. V závere zápasu začala naša koncovka pripomínať minulú sezónu, takže s víťazstvom a prvýkrát konečne aj s vysokým skóre 9:1 som nadmieru spokojný. "

4.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(22.september 2010 o 20:00 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FTVŠ UK BRATISLAVA       9:1 (3:0)
Góly: Bartošek 4 (9., 20., 34. a 40.), Mikita (15.), Sláma (33.), Várady (35.), Haľko (36.), Bagin (38.) - Višváder (34.)
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Moncman, akumulované fauly : 2:3 - v 1.pol, 5:1 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bartošek G. - od 21.min Brndiar P., Várady V., Bagin T.
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

20.september 2010 ... TLAČOVÁ KONFERENCIA ORANJES PRED ZÁPASMI LIGY MAJSTROV

Tlačová konferencia futsalového klubu Slov-matic FOFO Bratislava pred turnajom futsalovej Ligy majstrov (27.- 30. septembra v Športovej hale Pasienky v Bratislave) sa uskutoční v piatok 24. septembra 2010 o 10.30 h v reštaurácii Pizzeria Ciao na Trnavskej ceste č. 37 v Bratislave Na TK bude klub informovať o cieľoch v edícii tohtoročného UEFA Futsal Cupu 2010/2011 za účasti prezidenta Martina Grendára, trénera Jána Janíka, kapitána mužstva Ladislava Mikitu, brankára Mária Gašparoviča a Davida Friča, reprezentanta Českej republiky. Akreditácie na stretnutia UEFA Futsal Cup-u 2010/2011 - Main round, ktoré sa odohrajú v pondelok 27. až štvrtok 30. septembra v Športovej hale Pasienky v Bratislave, treba zaslať na mailovú adresu accreditation@slov-matic-fofo.sk najneskôr do 24. septembra do 12.00 h. V žiadosti uveďte počet, typ akreditácií (press/foto) a mená akreditovaných novinárov.

19.september 2010 ... LIGA 40 ZAČALA ZÁPASMI PRVÉHO KOLA, OLDI NADEĽOVALI

"OLD" mužstvo sa stretlo v úvode sezóny s jedným s favoritov na medailu - Pro setom. A úradujúci majster predviedol hneď zkraja sezóny majstrovský výkon. Polčas sa skončil jeho víťazstvom 7:0. Skvelý ofenzívny uragán. V druhom polčase sa hralo už málo, viac sa strkalo, faulovalo a rečnilo (i urážalo...). Konečné skóre 8:1 je viac ako symbolické. Bombardér Luhový má na konte už 99 gólov a jeho vstup do klubu stovkárov očakávame už v októbri. ADMIRAL "OLD" narazil na dobre organizovaný tím Apollo a po veľkom boji sa zrodila remíza 2:2. Oba góly strelil Cséfalvay.

1.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Pro set        8:1 (7:0)
Góly: Lučenič 4, Luhový 2, Cerovský, Szöcs

1.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Apollo Slovnaft        2:2 (1:1)
Góly: Cséfalvay 2

18.september 2010 ... "B" MUŽSTVO ELIMINOVALO GURMÁNOV NA ÚVOD SEZÓNY DESIATKOU

"B" mužstvo zahájilo sezónu desiatkou. Pred prvým zápasom B-éčka, treba povedať, že tak ako v uplynulých štyroch rokoch, Slov-matic v skutočností nemá "b" mužstvo. Skôr by sa tamuto tímu hodil názov A2. V širšom kádri "A" mužstva je 16 hráčov, v kádri "C" mužstva je 14 hráčov. Za "B" mužstvo - pre nás A2, budú povinne nastupovať tí hráči, ktorí nehrali v piatok celý extraligový zápas, plus tí, ktorí si aj cez víkend radi zašportujú. Je všeobecne známe, že väčšina extraligových futsalových hráčov hráva cez víkend veľký futbal (a dobre), a mnohí ešte i mestské futsalové súťaže. Rovnako naši hráčí z kádra Á-čka budú teda (tak ako doteraz) hrávať cez víkendy. Futsal... Podľa propozícií dvaja, traja i za "C" mužstvo. Nič lepšie pre udržiavanie svojej formy urobiť ani nemôžu.

V 1.kole prišli Gurmáni určite nie v plnej sile a odolávali iba osem minút. Potom prišla silná päťminútovka a v nej štyri góly. Väčšinu zápasu sme boli podľa očakávania lepším mužstvom. Totka značnému počtu gólov zabránil, ale i Brndiar zlikvidoval zo šesť čistých šancí súpera. V závere Gurmáni neúspešne skúšali power-play, naši hráči postupne navýšili skóre na prvú desiatku sezóny.

1.kolo 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Gurmáni Bratislava        10:2 (4:1)
Góly: Bagin 2, Brunovský 2, Várady 2, Števík 2, Sláma, Klatt
Zostava: Brndiar - Brunovský, Sláma, Várady, Bagin - Mikletič (C), Rafaj, Rejžek, Števík - Klatt

17.september 2010 ... 3.KOLO KYMA EXTRALIGY: MAKROTEAM ŽILINA vs FOFO 2:5

ŠK Makroteam Žilina Slov-matic FOFO BA V piatkovom súboji 3. kola futsalovej Kyma extraligy zvíťazil úradujúci majster Slov-matic FOFO Bratislava na palubovke ŠK Makroteam Žilina bez problémov o tri góly 5:2. Víťazstvo v Premieri sa ale nerodilo ľahko, domáci Makroteam dvakrát vyrovnal náskok favorita , v závere sa predsa len ukázala zohratosť a kvalita oranjes. Na čele ligovej tabuľky naďalej zostáva o skóre ŠK Mima Divus Trnava, ktorá si doma poradila s MFsK Nitra 5:3, aj keď dlho prehrávala. Podobne ako v úvodnom kole však zverenci Jozefa Duhonyho zápas po zmene strán otočili. Pinerola Bratislava si priniesla z horúcej pôdy v Košiciach cennný bod za remízu s RCS Košicami po výsledku 1:1, gólová prestrelka v poslednom zápase nakoniec priniesla tri body pre domáce P.K.P. Košice.

3.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
ŠK Mima Divus TRNAVA vs MFsK NITRA   5:3 (1:2)             
Góly: Sládeček 2, Veljković, Stanković, Krivočenko – Kuna 2, Šebo
RCS KOŠICE vs Across Pinerola BRATISLAVA   1:1 (1:0)             
Góly: Horňák – Emrich
FK P.K.P. KOŠICE vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY   5:4 (2:2)             
Góly: Hricov 2, Čuj, Gajdoš, Kuhajdík – Švikruha, Kozík, Dudáš, Jakab


3.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(17.september 2010 o 19:30 h v ŠH Predmier)
ŠK MAKROTEAM ŽILINA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:5 (1:1)

Góly: Pekara (19.), Marušinec (26.) - Várady 2 (25. a 37.), Rejžek (15.), Haľko (30.), Frič (32.)
ŽK: Pagáč (35.) - Frič (17.), Sláma (40.) , ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Chudý, akumulované fauly : 1:6 - v 1.pol, 3:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bartošek G. - od 23.min: Várady V., od 30.min: Bagin T., Rafaj D.
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

14.september 2010 ... GENERÁLKA NA LIGU MAJSTROV: FOFO vs ERA-PACK CHRUDIM 2:4

Slov-matic FOFO BA FK Era-Pack Chrudim Nádherné futsalové divadlo ponúkli dnes podvečer v Mladosti mužstvá oranjes a FK Era-Pack Chrudim. Oba tímy brali zápas vážne, ako generálku na blížiace sa zápasy UEFA Futsal Cupu 2010/2011, ktorý už neúprosne klope na dvere. V zápase bolo vidieť nespočetné množstvo pekných akcií, dvakrát sa do vedenia dostali fofáci po góloch Bartošeka a Haľka, hostia ale vždy dokázali vyrovnať a po obrátke po góloch Romana Mareša a Cacaa rozhodli o svojom víťazstve. V zostave trénera Janka Janíka sa objavil premiérovo v tejto sezóne aj Igor Nagy, ktorý iba presvedčil, že je stále neoddeliteľnou súčasťou súkolia bratislavčanov a kedykoľvek môže byť povolaný zo zálohy do ostrého zápasu. V piatok cestuje tím pod vedením prezidenta Martina Grendára do Predmieru, kde sa v treťom extraligovom kole stretne so stále sa zlepšujúcim a ambicióznym Makroteamom Žilina.

Ambiciózny majster z Chrudimi pricestoval do Bratislavy bez Kroulíka a Rešetára, ale v top forme, ktorú potvrdil aj v samotnom zápase. Úvodná minúta patrila spolupráci bratov Marešovcov, Michal ale nemieril presne. V druhej minúte Dentinho krásne našiel Mikana, toho ale v stopercentnej šanci vychytal Gašparovič. Po Fričovej prihrávke sa menilo skóre, Bartošek sa dostal do výhodnej streleckej pozície a Meller bol bez šance - 1:0 (3:03). Odpoveď ale prišla rýchlosťou blesku, Vladyka našiel Douglasa a ten nechytateľnou strelou vyrovnal už po osemnástich sekundách od prvého gólu oranjes v zápase - 1:1 (3:21). Na ihrisku bolo rušno, akcie sa striedali na oboch stranách. Fehérvári ukážkovým klobúkom našiel Haľka a ten sa v takýchto momentoch nezvykne mýliť - 2:1 (5:35). Bombu Michala Mareša vyriešil Gašparovič, ďalšia strela Dentinha smerovala iba nad brvno. Od ôsmej minúty si Era-Pack vytvoril značný tlak, ktorý vyústil do vyrovnávajúceho gólu, ktorý strelil Cacau, blafákom si vychutnal domáceho gólmana - 2:2 (10:29). Fehérvári pálil zo strednej vzdialenosti nepresne, na druhej v peknej šanci zlyhal v zakončení Vladyka. Šesť minút pred prestávkou pálil Sláma iba do žrde, po protiútoku Dentinho minul bránku iba o centimetre. Strelu po priamom kope Brunovského Haľko pekne tečoval, Meller sa ale prekvapiť nenechal. Haľka v samostatnom nájazde nepekne zastavil Cacau, ostrostrelec už po tomto faule do bojov nezasiahol a tak veríme, že bude v poriadku na zápasy Ligy majstrov. V závere sa misky váh pokúsili prikloniť na svoju stranu chrudimáci, v hre bez brankára s koncovým hráčom Dentinhom ale už neskórovali. V poslednej minúte prvého dejstva ešte nepremenil desaťmetrový kop po šiestom faule Mikita a Douglas prestrelil.

Po obrátke naskočili do zápasu Brndiar, Várady a Nagy, v 25.minúte nedokázal zúžitkovať tutovku Bartošek, po krásnej narážačke sa nepresadil ani Sláma. Po prečíslení opäť zvonila žrď po strele Váradyho, gólom sa neskončila ani akcia 3 na 2 s nedôraznou koncovkou Mikitu. O osude zápasu rozhodla štandartná situácia z 28.minúty, priamy kop zahral dokonale Cacau a Michal Mareš zaskočil Brndiara - 2:3 (27:45). Po ďalšom priamom kope Dentinho skoro zlomil ľavú žrď Cepiho, ten sa zaskvel zákrokom pri šanci Cacaua. Domáci sa snažili vyrovnať, o strely sa znažil najmä aktívny Frič, jeho pokusy ale vyriešil vždy Žďánský, alebo šli mimo. Keď sa nepresadili ani Bartošek, ani Rejžek, prišiel trest. Cacau ušiel všetkým po ľavej strane a bodlom pod brvno potvrdil svoj skvelý výkon na ihrisku gólom na - 2:4 (36:13). V závere duelu ešte bolo k videniu na oboch stranách hra bez brankárov, na konečnom skóre sa však už nič nezmenilo, Mikita z polovice ihriska netrafil prázdnu bránku. Hostia zvíťazili zaslúžene, držíme im palce v skupinovej fáze Ligy majstrov, ktorá sa uskutoční už o dva týždne na Zimnom štadióne v Chrudimi. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Tá istá pesnička... Nehráme zle. Vytvárame si veľa šancí, ale mužstvo, ktoré nestrelí za tridsať minút gól, si nezaslúži asi vyhrať. Cacau ukázal všetkým, prečo je stále veľkým hráčom, dnes rozhodol zápas dvomi presnými strelami. K videniu bol dobrý zápas, proti Žiline by sme radi potvrdili zlepšujúci sa herný prejav."

Prípravný medzištátny futsalový zápas :
(14.september 2010 o 19:45 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK ERA-PACK CHRUDIM       2:4 (2:2)
Góly: Bartošek (4.), Haľko (6.) - Cacau 2 (11. a 37.), Douglas (6.), Mareš R. (28.)
ŽK: Mikita (19.), Frič (31.) - Cacau (18.), Mareš R. (20.), Douglas (30.), ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Bohun, akumulované fauly : 4:6 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bartošek G. - od 21.min Brndiar P., Várady V., Nagy I., nehrali: Mikletič D., Bagin T., Rafaj D.
Era-Pack: Meller (C) (Žďánský) - Mareš R., Mareš M., Douglas, Dentinho, Cacau, Vladyka, Mikan, Bouška - Popelka
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

11.september 2010 ... VÝBER ORANJES VYHRAL TURNAJ VÍŤAZOV LÍG

Turnaj víťazov Bratislavských líg za peknej účasti šiestich mužstiev sa odohral v sobotu na Lafranconi. Tím oranjes poskladal silné mužstvo, po dvoch víťazstvách v základnej skupine nad Slovanom a Jokeritom postúpil do finále, kde sa stretol s rivalom Olympique. Vyrovnaný zápas nakoniec v druhom polčase rozhodol nechytateľne Hanusek a tak Slov-matic FOFO pripisuje ďalší úspech vo svojej bohatej histórii. O víťazstvo na turnaji sa pričinili hráči: brankári Brndiar a Šalitroš, hráči v poli Rafaj, Bagin, Mikletič, Frič, Rischer Marek, Hanusek, Rischer Walter, Várady, Rejžek, Zdráhal, Brunovský. Minivýprava fofákov (Grendár, Grendár jun., Ambrozek, Frič a Andor) sa po turnaji vybrala do Brna, kde sa v českej futsalovej extralige stretlo domáce Tango Brno na lavičke s Mariánom Berkym, s Benagom Zruč, ktorého dres oblieka Gariel Rick. Pekný zápas sa nakoniec skončil po finiši hostí v samom závere nerozhodne 5:5.

Turnaj víťazov líg - ŠH FTVŠ UK v Bratislave:

VÝBER SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs Slovan 11:2 (6:1)             
Góly: Mikletič 5, Várady 3, Frič, Rejžek, Zdráhal
VÝBER SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs KSF Jokerit   5:1 (3:1)             
Góly: Bagin 2, Rischer Marek 2, Mikletič
VÝBER SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs S.L.C. Olympique   2:1 (1:1)             
Góly: Brunovský, Hanusek

10.september 2010 ... 2.KOLO KYMA EXTRALIGY, FOFO vs RCS KOŠICE 4:2

Slov-matic FOFO BA RCS Košice Futsalová extraliga pokračovala zápasmi druhého kola, oranjes vyzvali na svojej palubovke RCS Košice. V zostave domácich sa pre zranenie kolena neobjavil strelec úvodného gólu sezóny proti Pinerole Attila Fehérvári, tréner Janko Janík pozmenil trochu formácie. Úvod zápasu patril ako je už zvykom hráčom v oranžovom, Zdeněk Sláma si pekne vypracoval hneď v úvodnej minúte ešte krajšiu streleckú pozíciu, na druhej strane kontroval Serbin, ktorý za Slovensko strelil na Akademických MS v srbskom Novom Sade štyri góly. V tretej minúte mohli prekonať mladíka v drese RCS Brédu Haľko s Rejžekom, pri košičanoch ale stálo šťastie. Keď úspech nepriniesol ani nájazd 3 na 1 a Brunovského zakončenie, zobral loptu do svojich rúk Mikita a po peknej prihrávke od Haľka otvoril nechytateľne zápasový účet - 1:0 (6:11). Viac z hry mali domáci, ich aktivita vyústila do ďalších šancí, horšie to bolo ale v koncovke. Košičania sa nevzdávali, Kyjovského samostatný nájazd vyriešil bezchybný Brndiar. Zmenu skóre nepriniesla ani spolupráca Bagina s Rafajom, po priamom kope zahodil nemožné Rejžek. Na nedostatok práce sa nemusel sťažovať ani brankár domácich, strela Kočiša trela žrď. V 14.minúte druhýkrát zahrmelo, Frič nahodil loptu z autu na bránku a lopta nešťastne tečovaná zatrepotala v sieti - 2:0 (13:43). Zvýšiť mohol opäť Rejžek, prihrávka Brunovského so zakončením Mikitu trela brvno bránky. Grutkovu šancu vyriešil nadvakrát Brndiar, v závere ešte dve tutovky zahodili Sláma a Haľko.

Do druhého polčasu doplnili oranžový stroj Gašparovič s Bartošekom, v čase 22:23 sa do zostavy majstra vrátil definitívne po zranení aj najcennejší hráč Vojto Várady. V 25.minúte sa Kyjovský ešte zastreloval, na rozdiel gólu ale peknou dorážkou zo zadnej žrdi do prázdnej znížil Serbin - 2:1 (26:10). A mohlo byť aj vyrovnané, Maďarík ale trestuhodne nepremenil dve obrovské šance v krátkom časovom úseku - a tak trestali domáci. Haľko vytiahol svoj povestný blafák a so zakončením už nemal najmenší problém - 3:1 (28:54). Hra sa následne presunula medzi šestky, futsalisti oboch tímov zvádzali neľútostné strety. Rozhodujúci moment prišiel šesť minút pred koncom, k lopte sa dostal Bartošek, pekne sa prebil do výhodnej pozície a upratal loptu tvrdo pod brvno - 4:1 (34:16). Dve šance východniarov kontaktný gól nepriniesli, naopak Haľko z uhla mohol trestať, Bartošekova strela skončila na žrdi. V poslednej minúte sa predsa skóre menilo, Domanič sa uvoľnil, potiahol útok po pravej strane a nedal Gašparovičovi šancu - 4:2 (39:12). Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "V prvom polčase bolo rozhodujúcim činiteľom skóre Brndiara a jeho "vychytaná" nula. Nám z množstva príležitosti predsa len dve lopty padli do siete. Po polčase prišiel náš značný tlak a festival nepremenených šancí. A tak zákonite košický Gerd Müller znížil. Ešteže o chvíľku ukázal konečne svoj top-level Haľko a brilantne zvýšil. Potom už bolo o zápase rozhodnuté a obaja súperi len prikrášlili konečné skóre. Víťazstvo 4:2 berieme. Za týždeň sme ako cez kopirák porazili favoritov na medaile 4:2 a to je dobrý začiatok ligy."

2.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
ŠK Mima Divus TRNAVA vs FTVŠ UK BRATISLAVA   8:3 (4:2)             
Góly: Gabaš 2, Zorád 2, Holič 2, Sládeček, Stankovič – Višváder 2, Adamčík
Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs MFsK NITRA   2:2 (0:0)             
Góly: Kozík, Mlynár – Čambal, Kuna
Across Pinerola BRATISLAVA vs FK P.K.P. KOŠICE 10:6 (4:1)             
Góly: Török 3, Paštrnák 2, Habaj M., Bahna, Šporánek, Horňák, Németh
– Hanzel 3, Markovič, Dlugoš, Hricov


2.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011 :
(10.september 2010 o 18:20 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE       4:2 (2:0)
Góly: Mikita (7.), Frič (14.), Haľko (29.), Bartošek (35.) - Serbin (27.), Domanič (40.)
ŽK: -, ČK: -, 88 divákov, Rozhodcovia: Ježík a Rogoň, akumulované fauly : 4:4 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. - Brunovský A., Sláma Z., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Rejžek M., Bagin T., Rafaj D. - od 20.min Gašparovič M., Bartošek G., od 22.min Várady V.
RCS: Bréda - Kyjovský (C), Grutka, Serbin, Kočiš - Maďarík, Domanič, Horňák, Doša - Rusinko, Drahovský
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

9.september 2010 ... ĎALŠIA FUTSALOVÁ LAHÔDKA, SÚBOJ ČESKO-SLOVENSKÝCH MAJSTROV

Slov-matic FOFO BA FK Era-Pack Chrudim Atraktívnu generálku na blížiacu sa futsalovú Ligu Majstrov (UEFA Futsal Cup) sľubuje utorňajší večer 14.9.2010 v Mladosti ! Do Bratislavy zavíta špičkový európsky veľkoklub a suverén posledných sezón na českých palubovkách - FK Era-Packom Chrudim. Šesťnásobný majster Česka v sezónach 2003/2004, 2004/2005, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009 a 2009/2010 a trojnásobný víťaz Pohára ČMFS 2004/2005, 2007/2008 a 2008/2009 berie zápas rovnako ako generálku pred štartom vo futsalovej Lige Majstrov. Český majster je už v top forme a hrá futsal, ktorý sa určite oplatí vidieť. Výkop zápasu organizátori stanovili na 19:45 h. V poradí sa mužstvá stretnú už šiestykrát, trikrát zvíťazilo mužstvo oranjes v príprave, v najdôležitejčom zápase v Lige Majstrov sme ale na Chrudim na jeho Zimnom štadióne v sezóne 2007/2008 nestačili.

Prípravný zápas 25.feb 2006 - ŠH Chrudim
FK Era-Pack CHRUDIM vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       0:2 (0:2)
Góly: Várady (1.), Čambal (7.)
Prípravný zápas 22.aug 2007 - ŠH Chrudim
FK Era-Pack CHRUDIM vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:4 (1:3)
Góly: Mareš M. (9. a 24. z pen) - Haľko 2 (5. a 36.), Várady (10.), Berky (18.)
UEFA Futsal Cup, Elite round 16.okt 2007 - ZS Chrudim
FK Era-Pack CHRUDIM vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       5:1 (2:0)
Góly: Mareš R. 4 (7., 19., 33. a 36.), Mikan (23.) - Bartošek (31.)
Prípravný zápas 4.nov 2008 - ŠH Mladosť, Bratislava
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK Era-Pack CHRUDIM       2:1 (1:0)
Góly: Fehérvári (3.), Haľko (25.) - Mareš M. (37.)
Prípravný zápas 3.nov 2009 - ŠH Heřmanúv Měštec
FK Era-Pack CHRUDIM vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       7:2 (3:1)
Góly: Mikan 2 (19. a 20.), Mareš M. (13.), Haľko vlastný (27.), Frič vlastný (34.), Cacau (36.), Rešetár (40.) - Rejžek (12.), Mikita (29.)

8.september 2010 ... 2.KOLO PRINÁŠA ŠLÁGER FOFO vs RCS KOŠICE

Slov-matic FOFO BA RCS Košice V piatok po týždennej odmlke pokračuje futsalová KYMA extraliga zápasmi druhého kola. Oranjes čaká druhá ostrá skúška pred zápasmi Ligy majstrov, keď na domácej palubovke v Mladosti privíta nezmieriteľného rivala z východu RCS Košice, ktoré mali v úvodnom kole voľno. Trnavská Mima, ktorá skvelým obratom v druhom polčase priniesla z Predmieru tri body, hostí v Mestskej športovej hale nováčika FTVŠ UK, zverenci Zsolta Pakuszu prehrali v 1.kole s Novými Zámkami iba rozdielom jediného gólu. Vedúcu MFsK Nitru čaká neľahká úloha v Nových Zámkoch, kde sa očakáva vyrovnané a dramatické stretnutie. Program kola, v ktorom do bojov nezasiahne žilinský Makroteam uzatvorí zápas tímov, ktoré ešte nebodovali, Pineroly s P.K.P. Košicami.

2.kolo slovenskej futsalovej Kyma extraligy 2010/2011:

SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE             
Info: 18:20 h v ŠH Mladosť Bratislava
ŠK Mima Divus TRNAVA vs FTVŠ UK BRATISLAVA             
Info: 18:30 h v MŠH Trnava
Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs MFsK NITRA             
Info: 19:00 h ŠH Milénium Nové Zámky
Across Pinerola BRATISLAVA vs FK P.K.P. KOŠICE             
Info: 20:10 h v ŠH Mladosť Bratislava
   
ŠK Makroteam ŽILINA - voľno

3.september 2010 ... 1.KOLO KYMA EXTRALIGY, FOFO vs ACROSS PINEROLA 4:2

Slov-matic FOFO BA Pinerola BA Do nového ročníka vstúpili oranjes víťazstvom 4:2 (3:2) nad mestským rivalom Across Pinerolou Bratislava. V zostave stále bez absentujúceho Váradyho fofáci začali tlakom, ktorý sa skončil pekným prienikom Fehérváriho a ešte krajším gólom. V 11.minúte sa pred bránkou pekne obtočil Torok a tečovanou strelou nechytateľne vyrovnal. Po Herkovom zlom vyhodení lopty, ktoré pristálo na nohe Bartošeka, domáci trestali. Bartošek poslal strelou zprvej svoju vizitku gólmanovi Acrossu - 2:1. Marek Habaj sa najskôr zastreľoval, keď delovkou trafil Gašparovičovu žrď, v 17.minúte ale jeho koncovka po trojuholníkových prihrávkach na jeden dotyk už slávila úspech. Do kabín išli predsa s jednogólovým náskokom oranjes. Priamy kop zahral umne Frič, našiel pred prázdnou bránkou Slámu a ten bez problémov zasunul do odkrytej bránky - 3:2. Po zmene strán sa obojstranne bojovalo, gólové šance pochytali obaja brankári, v 36.minúte strelil poisťovací gól Haľko. Následná power-play hostí už na výsledku nič nezmenila. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Bol to taký typický úvod sezóny. Niečo tomu z našej strany dnes chýbalo! Ale aj dobrá obrany Pineroly. Zachytal im dobre aj brankár. Mali sme viac z hry, viac príležitosti, viac útočného potenciálu. A aj preto sme dali viac gólov. V závere sme štvorminútovú power-play ustáli. Myslím, že zaslúžená výhra nad dobrým súperom."

1.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
ŠK Makroteam ŽILINA vs ŠK Mima Divus TRNAVA   5:7 (5:2)             
Góly: Pagáč 2, Riška, Ťažký, Gabaš (vlastný) – Stanković 3, Sládeček 2, Zorád, Šiška
MFsK NITRA vs FK P.K.P. KOŠICE   7:5 (3:3)             
Góly: Šebo 4, Kuna 2, Zima – Dlugoš 2, Majoroš, Kuhajdík, Ivančo
FTVŠ UK BRATISLAVA vs Tupperware NOVÉ ZÁMKY   1:2 (0:1)             
Góly: Adamčík – Mlynár, Švikruha


1.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011 :
(3.september 2010 o 20:00 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ACROSS PINEROLA BRATISLAVA       4:2 (3:2)
Góly: Fehérvári (3.), Bartošek (14.), Sláma (18.), Haľko (36.) - Torok (11.), Habaj M. (17.)
ŽK: Rejžek (35.) - Emrich (5.), Herko (13.), Németh (14.), Šporánek (18.), Bahna (27.), ČK: -, 88 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Bohun, akumulované fauly : 5:4 - v 1.pol, 5:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Bartošek G. - nehrali: Rafaj D. Bagin T., Rafaj D., Brndiar P.
Pinerola: Herko - Súkeník (C), Németh, Šporánek, Bahna - Habaj M., Torok, Paštrnák, Emrich
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu


Záznam zápasu FOFO vs Pinerola 4:2

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..