NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - SEPTEMBER 2009

NOVINKY september 2009 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC SEPTEMBER 2009

30.september 2009 ... V PRÍPRAVE SME ZDOLALI CANARIA MALACKY 14:1

Slov-matic FOFO BA Keďže v 4.kole futsalovej extraligy máme voľno, pozvanie na prípravný zápas prijalo najlepšie mužstvo Malaciek - Canaria. Tréner Ján Janík využil prípravný zápas na modelovanie nových formácií, pre zranenie sa do zápasu nepostavil Vojtech Várady, ktorý má od zápasu v Nových Zámkoch problémy s kolenom. Martin Čambal už naplno trénuje a je pripravený na extraligové boje. Pred zápasom dvorný fotograf Slovenského futsalu Peter Lajčák urobil oficiálnu fotku mužstva pre sezónu 2009/2010 na ktorej je už aj posledná posila - Anton Brunovský. Samotný duel sa hral v uvoľnenej atmosfére, Malacky vôbec neboli odovzdaným súperom a našej obrane a brankárovi Máriovi Gašparovičovi riadne podkurovali, vypracovali si obrovské množstvo čistých šancí, z tých však dokázali premeniť jedínú tri minúty pred koncom. Na druhej strane hráči oranjes väčšinu premenili, strelecky sa zaskvel Attila Fehérvári, ktorý strelil štyri góly, Peter Haľko pridal hetrik, kapitán mužstva Ladislav Mikita ďalšie dva. Po jednom góle strelilo ďalších päť hráčov a tak sa zrodilo vysoké víťazstvo 14:1 (6:0). Najbližší extraligový zápas odohráme v Košiciach, kde si zmeráme sily s ambicióznym nováčikom FK P.K.P.

Slov-matic FOFO BA vs Canaria Malacky Malačania vstúpili do zápasu aktívne, v úvodnej minúte si vypracovali dobrú príležitosť na otvorenie skóre, Brunovský ale zachránil na bránkovej čiare. V 3.minúte prišiel ďalší výpad súpera, strelu zastavila až naša žrď. Postupne ale hráči oranjes prebrali iniciatívu a prišlo množstvo šancí. Prvú spálil Bartošek, strelu Slámu zastavilo brvno, na druhej strane sa neujal nájazd 3 na 1 na Gašparoviča. Po rohu Friča a klobúku ale Sláma otvoril zápasový účet strelou k žrdi - 1:0 (5:18). Hostia si následne vypracovali zo štyri šance na vyrovnanie, 9.minúta priniesla však dva góly v ich sieti. Po narážačke s Brunovským zvýšil Fehérvári na - 2:0 (8:01), rovnaký bývalý hráč RCS Košice ponúkol Mikitovi do prázdnej aj tretí gól - 3:0 (8:45). Ďalšia strela Slámu sa obtrela o brvno, v 10.minúte musel dvakrát zasahovať Gašparovič pri prudkých strelách Canarie. Strelecky sa presadil aj ďalší reprezentant Českej futsalovej školy Frič, po narážačke s Berkym nekompromisne trestal - 4:0 (11:11). Samostatný nájazd Malaciek gólom neskončil, extraligový ostrostrelec Haľko svoj premenil efektným oblúčikom - 5:0 (15:17). Gól súdený hosťom v prvom dejstve streliť nebol, Gašparovič vychytal nájazd od polovice ihriska, strela Berkyho skončila od žrde do žrde a von, skóre tak zavŕšil osemnásť sekúnd pred prestávkou Bartošek, keď ho prihrávkou našiel Frič - 6:0 (19:42).

Po obrátke sa pokračovalo v ofenzíve na oboch stranách, Gašparovič zachraňoval po umiestnenej strele k žrdi, Rejžek spálil tutovku a delovka Berkyho opečiatkovala žrď. Po rýchlej kombinácii zbehol Fehérvári až do "kuchyne", našiel Berkyho, pre toho už nebol problém zasunúť do prázdnej - 7:0 (25:57). Druhý gól v zápase pridal po spolupráci s Haľkom Mikita - 8:0 (27:42), Canaria kontrovala strelou do žrde. Po osi Bartošek - Mikletič našla prihrávka Fehérváriho - 9:0 (30:10), rovnaký hráč po asistencii Bartošeka zavŕšil hetrik - 10:0 (33:49) a dvojciferné skóre. V priebehu pol minúty dal o sebe dvakrát vedieť aj Haľko, najskôr hlavou po chybe brankára - 11:0 (34:43) a skvelej prihrávke Friča zvýšil už na - 12:0 (35:24). Súper dve tutovky nepremenil, Gašparovič predviedol dva reflexné zákroky, 3:10 pred koncom sa ale dočkal, keď po štandartke prestrelil všetkých k žrdi Pútik - 12:1 (36:50). Posledná minúta duelu ešte priniesla dva góly, Fehérvári predviedol ukážkový blafák - 13:1 (39:30) a konečné skóre podčiarkol sedemnásť sekúnd gólom aj Brunovský, ktorý po Rejžekovej asistencii trafil vinkel - 14:1 (39:43).

Prípravný futsalový zápas :
(30.september 2oo9 o 18:10 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs CANARIA MALACKY       14:1 (6:0)
Góly: Fehérvári 4 (9., 31., 34. a 40.), Haľko 3 (16., 35. a 36.), Mikita 2 (9. a 28.), Sláma (6.), Frič (12.), Bartošek (20.), Berky (26.), Brunovský (40.) - Pútik (37.)
15 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Peško
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

27.september 2009 ... "B" MUŽSTVO PORAZILO RIVALA A VEDIE V BRATISLAVSKEJ 2.SL

Proti tradičnému mestskému rivalovi sme postavili najlepšiu možnú zostavu a tá podala adekvátny výkon. "B" mužstvo kontrolovalo hru, vytváralo si šance, ktoré premieňalo najmä po prestávke. Skóre otvoril šikovnou strelou Rejžek, do streleckej listiny na 2:0 sa zapísal vpohode hrajúci Várady, ktorého pred prázdnou bránkou našiel Mikita. Po identickej prihrávke zvýšil Brunovský na 3:0, Minimax zdvihol hlavu v závere polčasu, keď sa mu v 17.minúte podarilo nádhernou strelou z nemožného uhla znížiť. Skóre sa do polčasu nemenilo, aj keď Belica mal ku gólu veľmi blízko a Mikletič napálil loptu iba do spojnice. Po obrátke zvýšil na 4:1 natrikrát Bartošek, Minimax hrýzol najmä z protiútokov, vypracoval si dve nebezpečné šance. Prudká strela Váradyho s tečom Brunovského znamenala 5:1. Pekný gól strelil aj Škorec, keď prešiel pomedzi troch hráčov, rozhodca ho však neuznal, pretože v tom čase v strede ihriska utieral mokrú palubovku. Rejžek ponúkol gól pred prázdnu bránku Mikitovi - 6:1, druhý gól v zápase po prieniku po ľavej strane strelil Rejžek. Po peknej akcii strelil Minimax druhý gól - 7:2, v závere nám ale vyšli ešte dve akcie. Bartošek delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 8:2 a konečné skóre pečatil po prečíslení 3 na 1 a akcii na jeden dotyk do prázdnej bránky kapitán oranjes Mikletič.

2.kolo 2.SL sk. Bratislava 2009/2010 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs FC Minimax Bratislava        9:2 (3:1)
Góly: Rejžek 2 (2. a 31.), Brunovský 2 (13. a 26.), Bartošek 2 (22. a 35.), Várady (8.), Mikita (30.), Mikletič (37.)
Zostava: Neumann - Mikita, Várady, Brunovský, Rejžek - Belica, Mikletič (C), Bartošek, Filo

26.september 2009 ... "C" MUŽSTVO PORAZILO V 2.KOLE FC BLUES

"C" mužstvo malo celozápasovú prevahu, vytváralo aj premieňalo šance. Úvod potril Mikletičovi, ktorý za päť minút strelil dva góly na 2:0. Potom exceloval Klatt, hetrik hovorí jasnou rečou... Prvý gól sezóny vsietil aj Grendár junior, záver duelu obstaral ďalšími gólmi Šipka.

2.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2009/2010 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs FC Blues        8:3 (4:1)
Góly: Klatt 3, Mikletič 2, Šipka 2, Grendár ml.

25.september 2009 ... 3.KOLO EXTRALIGY : NOVÉ ZÁMKY vs FOFO 2:6

MFK Nové Zámky Slov-matic FOFO BA V poradí 3. kolo futsalovej extraligy prinieslo ďalší zaujímavý zápas, na ktorý sme vycestovali do ŠH Milénium, v ceste nám stál domáci MFK Tupperware Nové Zámky. Do zostavy sa na svoj prvý extraligový zápas vrátil Martin Rejžek. Domáci úvodnú desaťminútovku zahrali skvele, hrali aktívne, dôrazne, tvrdo, dostupovali hráčov oranjes a ťažili z dlhých lôpt poza obranu. V každom polčase ale Fofo strelilo o dva góly viac ako domáci a tak zaslúžene vyhralo a potvrdilo prvé miesto v tabuľke. Dva góly strelil David Frič. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "V Nových Zámkoch sa hral dobrý extraligový futsal, k čomu prispeli oba tímy. Úvodné sekundy patrili nám a mali sme tri šance. Hneď v úvode nás do vedenia poslal Mikita klasickým angličákom. Ale novozámočania v tomto zápase ukázali úplne iný level ako proti Acrossu. Zvolili akúsi ofenzívnu taktiku skríženú s klasickým pressingom. Po našom góle sa im okamžite podarilo vyrovnať. Minimálne osem minút sa hralo hore a možnosť vyniknúť mali obaja brankári, každý z nich zlikvidoval štyri až päť čistých gólových šancí. V polovici prvého polčasu sa presadil Peter Haľko jeho typickým únikom po ľavej strane a blafákom na 1:2. Ani po tomto góle sa nehral „zanďour“, či tzv. marocká „druhá biela“. Súper predvádzal skvelú ofenzívnu hru a bojovnosť, takže sa bolo na čo pozerať. Za zmienku stojí aj šanca Bartošeka, ktorá keby skončila v sieti, bolo by o zápase rozhodnuté asi skôr. Ani po polčase sa obraz hry nezmenil. Dôležitým momentom bola Dudášova červená karta a počas presilovky Frič nakopíroval Mikitu a bolo 1:3 a to bol zrejme rozhodujúci gól. Posledných desať minút nenašli domáci sily na zvrat v zápase i napriek tomu, že sa im podarilo znížiť. Posledné minúty sme hrali opäť našu hru s Máriom Gašparovičom v poli, ktorý dobre rozhadzoval lopty a po dvoch góloch Friča, jednom Fehérváriho, Mikitu, Haľka, Váradyho sme vyhrali 6:2. Aj napriek tomu, že padlo niekoľko kariet a aj červená v zápase sa nevyskytli žiadne rušivé momenty (rozhodcovia pískali dobre) ako napríklad pred 14 dňami."

Médiá a stránka súpera zhodnotili zápas výstižne: Na Slov-matic sme nedočiahli... Slov-matic zbúral novozámocke hradby... Tréner Ganczner ale svoje mužstvo na zápas s oranjes dokonale pripravil, naordinoval mu prekvapujúco ofenzívnu taktiku. Už v prvej minúte mohol skóre otvoriť Haľko, Šeben ale jeho samostatný únik zneškodnil. Várady následne pekne vystrelil, gól prišiel až po bravúrnom zaseknutí a obtočení sa Mikitu na pivote a strele od žrde - 0:1 (1:26). Domáci už zanezdlo kontrovali, keď peknú akciu z ľavej strany nekompromisne zakončil Gelle strelou pod brvno, pri ktorej Gašparovič nemal šancu zasiahnuť - 1:1 (3:14). V 6.minúte zneškodnil gólman oranjes tutovku Endrődymu, nebezpečne hlavičkoval aj Švec. Čisté šance sa striedali ako na bežiacom páse, Haľko, Várady, Švec, Megyesi, Endrődy ale recept na prekonanie gólmanov nenašli. Jedenásta minúta priniesla zmenu v skóre... Po peknej prihrávke z poľa sa k lopte dostal Haľko, po samostatnom nájazde nasadil Šebenovi ukážkový blafák a zakončil do prázdnej bránky - 1:2 (10:23). Nebezpečným hráčom domácich najmä na pivote bol s chuťou hrajúci Anton Suchan, ktorý v 12.minúte pekne tečoval strelu pred Gašparovičom. Svoj strelecký účet v extralige si dnes konečne otvoril v oranjes David Frič, jeho strela po zaseknutí zapadla presne do vinkla - 1:3 (14:25). Do prestávky už gól nepadol aj keď šance boli na oboch stranách, najbližšie ku gólu mala šmýkačka Brunovského, vnútorná žŕdka Bartošeka a nebezpečný nájazd domácich 2 na 1.

Druhé dejstvo značne ovplyvnila situácia po dvoch minútach, keď Dudáš úplne nezmyselne bez lopty trafil lakťom do krku Brunovského priamo pred zrakom rozhodcu, ktorý neváhal ani okamih a ukázal domácemu hriešnikovi červenú kartu... Pri následnej presilovke sme si vypracovali niekoľko šancí, gól priniesol až druhý pekne mierený Fričov vinkel - 1:4 (23:37). Kontaktný gól mohol streliť Švec a vrátiť Nové Zámky do zápasu, na druhej strane mohol o všetkom rozhodnúť Bartošek, namiesto nahrávky Rejžekovi do prázdnej ale volili strelu. Najväčšiu šancu domácich mal paradoxne náš kapitán Mikita, keď pri obranom zákroku nastrelil Gašparovičovu žrď. Dve super šance mohli dostať súpera definitívne do kolien, Haľko trafil ale iba žrď a ďalší nájazd od polovice ihriska Bartošek dobre nezakončil. V poslednej desaťminútovke sme zostavu oživili o dobre hrajúcich Fehérváriho a Berkyho, Endrődy však po peknom prieniku znížil - 2:4 (34:30). Posledná päťminútovka ale jasne patrila oranjes, a prišli aj poisťovacie góly. Po úniku Váradyho po pravej strane a nekompromisnej strele znamenalo - 2:5 (35:25). A keď sa tri minúty pred koncom strelecky nepresadili Suchan ani Švec, výsledok prikrášlil v poslednej minúte po prihrávke Friča Fehérvári - 2:6 (39:34).

3.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(25.september 2oo9 o 19:00 hod ŠH Milénium v Nových Zámkoch)
MFK TUPPERWARE NOVÉ ZÁMKY vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:6 (1:3)
Góly: Gelle (4.), Endrődy (35.) - Frič 2 (15. a 24.), Mikita (2.), Haľko (11.), Várady (36.), Fehérvári (40.)
ŽK: Švec, Endrődy - Frič, Bartošek, ČK: Dudáš, 355 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Fischer
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

25.september 2009 ... VÝSLEDKY 3.KOLA FUTSALOVEJ EXTRALIGY

Extraliga Tretie kolo patrilo favoritom, keď ani jeden nezaváhal. Pinerola si priniesla dôležité tri body od nováčika z Košíc, keď sa do streleckej listiny zapísal aj v "zlej" reprezentačnej forme hrajúci Bagin. Po bezgólovom polčase v Nitre sa po obrátke spustil gólostroj, diváci videli sedem gólov, na radosť hosťujúcich fanúšikov ale šesť strelila Mima Trnava, strelecky sa kvartetom gólov zaskvel Málik. Rovnako štyri góly strelil aj reprezentant Švikruha v drese Dubnice do siete mestského futsalového klubu Nitry, Program uštedril Nitre rovnakú lekciu ako Mima ŠFsK, teda 6:1. Po búrke na východe RCS pricestovali do Bratislavy, Slovan FTVŠ UK ale dlho nevzdoroval a tak si košičania odnášajú tri body po bezproblémovom víťazstve o šesť gólov, rozhodcovská dvojica ukázala v stretnutí až tri červené karty... Do tretieho kola sa zápasovo "nezapojil" žilinský Makroteam, zverenci Dušana Dobšoviča mali voľno. Udalosťou kola ale bola situácia v Nitre po zápase Mimy Trnava, keď podľa očitých svedkov skončil jeden z rozhodcovskej dvojice v nemocnici. Disciplinárna komisia sa opäť pri stole zapotí...

3.kolo slovenskej futsalovej extraligy :

ŠK P.K.P. KOŠICE vs Across Pinerola BRATISLAVA 0:2 (0:1) 2.kolo extraligy
Góly: Čuj vlastný, Bagin
ŠFsK NITRA vs ŠK Mima Divus TRNAVA 1:6 (0:0)  
Góly: Ďuriš – Málik 4, Kunka, Jančo
ŠK Futsal Program DUBNICA vs MFsK NITRA 6:1 (3:0)  
Góly: Švikruha 4, Turza 2 – Zima
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs RCS KOŠICE 2:8 (0:3)  
Góly: Rakica, Čambal – Kozár 3, Maďarík 2, Serbin 2, Grutka
     
ŠK Makroteam ŽILINA - voľno

24.september 2009 ... SKVELÝ COME BACK JANKOVIČA

Po vleklom päťmesačnom zranení sa do oranjes dresu vrátil Jankovič a hneď patril k najlepším. V prípravnom zápase sme Semicu nedali šancu a po krásnych akciách a góloch zvíťazili presvedčivým rozdielom. Niektoré góly boli vsutku prekrásne, v druhom polčase sme mali už viac z hry a premieňali i šance.

Prípravný zápas v ŠH Mladosť :
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B & C" vs Semic        9:2 (4:2)
Góly: Klatt 2, Jankovič 2, Benci 2, Gregora, Grendár ml., Šipka

23.september 2009 ... V PIATOK CESTUJEME DO SLOVENSKÉHO NEWCASTLU

Slovenská futsalová extraliga pokračuje v piatok tretím kolom, voľno si užijú zverenci Dušana Dobšoviča z Makroteamu Žilina. Tím oranjes cestuje do Nových Zámkoch, ktoré v poslednom kole utŕžili debakel na pôde Pineroly, zverenci Petra Gancznera inkasovali zdrvujúcu prehru 1:7, v tabuľke patrí MFK priebežné ôsme miesto, keď v 1.kole porazili trnavskú Mimu gólom Antona Suchana 1:0. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Po úspešnej reprezentačnej prestávke a aj vďaka našim šiestim hráčom v zostave "A" mužstva dobytom famóznom 16. mieste v rankingu na svete bolo v pondelok zaslúžené voľno. Od utorka sme zahájili poctivú prípravu na zápas, ako my hovoríme, v slovenskom meste Newcastle. Od zahájenia sezóny, ktoré bolo 27. júla sa na tréningu prvýkrát objavili všetci hráči. Zo zranení sa vystrábili obaja Martinovia Rejžek i Čambal a tak prvýkrát stojí šéftréner Ján Janík pred príjemnou, ale ťažkou úlohou, koho vybrať do zápasovej zostavy. Možností je viacero, veríme, že formácie zvolí ideálne, obe strelia zopár gólov a v Nových Zámkoch prvé miesto v tabuľke potvrdíme a udržíme si minimálne dvojbodový náskok pred našimi prenasledovateľmi." Proti bude isto brankár domácich Tibor Gedai: "Na tento zápas sa intenzívne pripravujeme dva týždne v tréningovom procese. Tréner nás pripravuje na všetky herné kombinácie FOFA po dôkladnej video analýze z predošlých zápasov. Čaká nás náročný zápas, z ktorého sa môžeme veľa naučiť a získať. Ak budeme všetci zdravotne 'fit', tak môžeme Fofákov potrápiť. Teším sa na zápas." Anton Suchan (hráč MFK Nové Zámky): "Slov-matic je podľa mňa najlepšie futsalové mužstvo na okolí (Česko, Slovensko, Maďarsko...), boja schopné so špičkovými mužstvami v celej Európe. Je samozrejmé, že budem očakávať sebavedomý herný prejav s množstvom herných alternatív. Každý hráč je individuálne vyspelý, jasný favorit stretnutia. Nálada je v pohode, v Nových Zámkoch je výborná partia i napriek mizernej hre a výsledku s Pinerolou Bratislava sme odhodlaní Slov-matic potrápiť. Zápas bude nesmierne náročný na dodržanie hernej disciplíny. Veľmi sa naň tešíme, máme tím, ktorý sa ešte len spolu zohráva a všetci hráči čo nastúpia budú určite chcieť dokázať, že vieme futsal hrať, dodržať pokyny trénera Gancznera a potešiť ho výkonom." Zdeněk Sláma (hráč Slov-maticu): "Od soupera očekávam, že se budou chtít na nás vytáhnout a budou urputně bránit. Nálada v tímu oranjes je výborná, musíme si napravit s Davidem chuť po zápasech v Debrecínu. Byl by jsem spokojen, kdybych se zapsal v extralige už do střelecký listiny..."

3.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
(piatok 25.septembra 2009)
19:00 h : MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA
19:30 h : ŠFsK NITRA vs ŠK Mima Divus TRNAVA
19:30 h : ŠK Futsal Program DUBNICA vs MFsK NITRA
20:00 h : FK P.K.P. KOŠICE vs Across Pinerola BRATISLAVA
20:30 h : ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs RCS KOŠICE

ŠK Makroteam ŽILINA - voľno

20.september 2009 ... SLOVENSKO PREMIÉROVO VÍŤAZOM TURNAJA PO PENALTÁCH

Česká republika Slovensko Slovenská futsalová reprezentácia zaknihovala cenný triumf na 7. ročníku Turnaja štyroch krajín v maďarskom Debrecíne. Zverenci trénera Richarda Bača zvíťazili v nedeľňajšom finále nad domácim Maďarskom 5:4 v penaltovom rozstrele, keď zápas sa skončil v riadnom hracom čase i po predĺžení nerozhodne 1:1. Slováci sa tešia z premiérového triumfu na prestížnom podujatí. Aj bez elitného kanoniera Vojtecha Váradyho z bratislavského Slov-maticu tak slovenské mužstvo do bodky splnilo deklarovaný cieľ, s ktorým do Debrecínu cestovalo. V semifinále najskôr vyradilo favorizovaných Čechov, keď po remíze 3:3 poslal Slovensko do boja o trofej v dramatickom penaltovom rozstrele Peter Kozár, úspešný exekútor dvoch pokutových kopov. Vo finálovom súboji viedli Slováci gólom Mikitu, v 20. minúte však vyrovnal Lovas. O víťazovi turnaja tak rozhodol dramatický penaltový rozstrel, víťazný gól tímu SR strelil znovu Kozár, muž s pevnými nervami.
Prví pohrozili Maďari, ktorí po veľkej chybe súpera nastrelili žrď. Domáci v úvode stretnutia nepustili Slovákov do hry a Repa v ďalšej šanci musel škriabať loptu z vinkla. Lekciu z efektivity však domácim v debrecínskej Fönix Arene predviedli Slováci, ktorí sa zásluhou Mikitovej "rany" pod brvno ujali v 12. minúte vedenia - 0:1. Náskok mohol zvýšiť v troch šanciach Haľko, ktorému však zvlhol pušný prach, hoci deň predtým proti Čechom zaknihoval hetrik. Maďari si v 18. minúte vzali time-out a krátko pred odchodom do šatní Lovas strelou z ostrého uhla prekvapil inak spoľahlivého Repu. Nástup do druhého polčasu patril jasne lepšiemu slovenskému tímu. Najskôr Haľko zo štandardky pálil nad bránu, po ňom nebezpečnú strelu vyslal Mikita a do tretice Rickov pokus po nádhernej kombinácii zneškodnil v bránkovisku maďarský hráč. V 30. minúte prišla ďalšia situácia zaváňajúca gólom v maďarskej sieti, keď Bartošek hľadal na vzdialenej žrdi Brunovského, ale stav sa nezmenil. V 35. minúte však mali Slováci šťastie, keď v stopercentnej príležitosti vyslali Maďari strelu vedľa bránky. V predĺžení mali viac z hry Maďari, pasívneho súpera zatlačili do obrany, ale v pavučinkách sa nedokázali strelecky presadiť. O víťazovi turnaja tak rozhodol až penaltový rozstrel. Hrdinom Slovákov sa stal hráč majstrovského RCS Košice Peter Kozár, ktorý rozhodol o historickom triumfe SR na turnaji.
Richard Bačo (tréner Slovenska): "Veľmi dobre sa mi hodnotí turnaj, ktorý sme vyhrali. Mužstvo ukázalo v oboch zápasoch ohromnú vnútornú silu a hoci už hráčom v závere finále dochádzali sily, išli na doraz a to si vážim. Pred turnajom mi niekoľko hráčov odrieklo účasť, mal som prakticky k dispozícii len osem mužov a tak som musel použiť aj dvoch reprezentantov dvadsaťjednotky. Všetci do jedného podali výborné výkony, nebolo cítiť žiadne rozpory v kabíne, v tíme panovala super atmosféra. Hrať dva dni po sebe predĺženie nie je ľahké, ale chlapci to zvládli, zomkli sa pre úspech a tento turnaj nám herne aj výsledkovo vyšiel. Dúfam, že na tento úspech nadviažeme v budúcnosti. Vo fáze prípravného obdobia v novembri pravdepodobne odohráme dva zápasy s Poľskom, začiatkom budúceho roka máme v pláne výjazd do Fínska a v marci v Bratislave by sme mali privítať Holanďanov."

Slovenská futsalová reprezentácia do 21 rokov obsadila na Turnaji štyroch krajín v maďarskom Debrecíne konečné 3. miesto. Po tesnej semifinálovej prehre s Českom (2:3), keď naši západní susedia rozhodli o postupe do finále v samom závere, si mladí Slováci, ktorí na prestížnom podujatí neobhájili vlaňajší triumf, poradili v nedeľňajšom súboji o "bronz" s maďarskými rovesníkmi hladko 7:0. Výbornú fazónu vychytil Peter Stratený - hráč Dubnice nad Váhom dosiahol proti Maďarom hetrik. V prvom polčase zverenci Jozefa Duhonyho svojho súpera dusili, z tlaku však vyťažili iba dva góly. Po prestávke už mali Slováci presnejšiu mušku, po pekných kombináciách nastrieľali domácemu výberu ďalších päť gólov.

TURNAJ VISEGRÁD FOUR FUTSAL CUP 2009 - FINÁLE: - viac o reprezentácii SR
(20.september 2oo9 o 13:00 hod Fönix Aréna, Debrecen, Maďarsko)
MAĎARSKO vs SLOVENSKO        1:1 pp (1:1,1:1) - na pokutové kopy 3:5
Góly: Lovas (20.) - Mikita (12.)
ŽK: Brunovský (10.), Kozár (14.) , 400 divákov, Rozhodcovia: Benc (Česká rep.) a Ligienza (Poľsko)
Maďarsko : Balász - Angyalos, Fekete, Trencsényi, Lovas, Penczár, Szente (C), Lódi, Pallai, Madarász, Gyurcsányi
Slovensko : Gašparovič, Repa - Fehérvári, Švikruha, Mikita (C), Kozár, Haľko, Hernandez, Brunovský, Bartošek, Rick
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

TURNAJ VISEGRÁD FOUR FUTSAL CUP 2009 U-21 - o 3.miesto: - viac o reprezentácii SR U-21
(20.september 2oo9 o 11:00 hod Fönix Aréna, Debrecen, Maďarsko)
MAĎARSKO U-21 vs SLOVENSKO U-21        0:7 (0:2)
Góly: Stratený 3 (20., 23. a 27.), Volentier (19.), Rick (25.), Človečko (28.), Giba (37.), 200 divákov

20.september 2009 ... ADMIRAL "OLD" STRATIL BODY V SAMOM ZÁVERE

Rovnako odštartovala aj Liga 40, v ktorej sme v práve prebiahajúcom týždni mali ale iba jedno zastúpenie. Kedže tento súťažný ročník štartuje v lige OLD Boys iba 19 mužstiev, Slov-matic FOFO "OLD" mal voľno. ADMIRAL "OLD" vo vyrovnanom zápase v druhom polčase otočil vývoj, aj skóre, o víťazstvo ale prišiel v samom závere, keď Slovnaft vyrovnal štyridsať sekúnd pred konečným hvizdom. Mužom víkendu sa stal Peter Klatt, ktorý strelil päť gólov. Klatt i Berky svojimi presnými víkendovými zásahmi rázne vykročili k stovke gólov...

1.kolo Ligy 40 2009/2010 : - viac o ADMIRAL "OLD"
ADMIRAL "OLD" vs OZCH Apollo Slovnaft        3:3 (0:1)
Góly: Gavač, Kincses, Baláž

19.september 2009 ... SLOVENSKO PORAZILO ČR NA PENALTY A JE VO FINÁLE

Slovensko Česká republika Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila na Turnaji štyroch krajín v maďarskom Debrecíne s Českom po nerozhodnom výsledku 3:3 po predĺžení na pokutové kopy 3:2 a v nedeľňajšom finále sa stretne s víťazom zápasu Maďarsko - Poľsko. Slovenským futsalistom vyšiel vynikajúco úvod zápasu, keď už v 8. min viedli po hetriku Petra Haľka, hráča oranjes 3:0. Českým reprezentantom sa v druhom dejstve podarilo vyrovnať, keď ich gólovo "naštartoval" vlastný gól Jána Švikruhu v 34. minúte. Už o tri minúty neskôr znížil na rozdiel jediného gólu Martin Dlouhý. V záverečnej minúte zápasu Česi vyrovnali, keď sa po druhýkrát v zápase presadil kapitán českého výberu Dlouhý. V úvode predĺženia mohli Slováci skórovať, ale Kozárovú strelu zastavila žŕdka českej bránky. V druhej časti predĺženia mal veľkú šancu Česi, ale brankár Gašparovič na dvakrát vychytal Beleja. V záverečnej minúte predĺženia českí hráči zásluhou Beleja strelili gól, ale rozhodca ho pre údajnú hru rukou neuznal, čo po konečnom hvizde ťažko znášal najmä tréner "lvíčat" Tomáš Neumann. V penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy Slováci, keď na českej strane nepremenili pokutové kopy Frič a Dlouhý, zo Slovákov nebol úspešný Haľko a rozhodujúci pokutový kop premenil Kozár. Richard Bačo (tréner SR): "Začali sme vynikajúco, strelili sme tri góly a vyzeralo to veľmi sľubne. Česi sa potom odhodlali ku hre s brankárom v poli, zatlačili nás a nám sa nepodarilo využiť niekoľko protiútokov na strelenie ďalšieho gólu. Trochu sme súperovi pomohli nešťastným vlastným gólom a 18 sekúnd pred koncom zápasu sa Čechom podarilo vyrovnať. Na rozstrel som poslal do bránky Dalibora Repu, ktorý je urastenejší, takže to mohlo trochu pôsobiť na psychiku českých hráčov pri penaltovom rozstrele. Som veľmi rád, že aj keď so šťastím, že sme postúpili do finále turnaja."

Slovenská futsalová reprezentácia do 21 rokov prehrala v semifinále Turnaja štyroch krajín v maďarskom Debrecíne s českými rovesníkmi 2:3. Do nedeľňajšieho finále tak postúpili Česi, zverenci trénera Jozefa Duhonyho si zahrajú len o 3. miesto (nedeľa o 11.00 h) a nepodarí sa im obhájiť vlaňajšie prvenstvo. Súperom mladých Slovákov bude zdolaný tím z druhého semifinálového súboja, ktorým sa po prehre s Poľskom stal výber domáceho Maďarska.
Česi viedli už o dva góly a mohli aj vyšším rozdielom. V prvom polčase mali ďalšie vyložené šance a Slovákom viazla kombinácia. Po obrátke sa však Duhonyho tím zmobilizoval a v rozpätí 36. minúty zásahmi Človečka a Turana vyrovnal. V poslednej minúte sa však na mladých Slovákov spustila ľadová sprcha. Človečko vo vlastnom obrannom pásme zbytočne kľučkoval a Mařík strelil rozhodujúci gól v momente, keď už súpera neúprosne tlačil čas. O prehre SR 21 rozhodli chyby pred druhým a tretím gólom.

TURNAJ VISEGRÁD FOUR FUTSAL CUP 2009 : - viac o reprezentácii SR
(19.september 2oo9 o 17:00 hod Fönix Aréna, Debrecen, Maďarsko)
SLOVENSKO vs ČESKÁ REPUBLIKA        3:3 pp (3:0,3:3) - na pokutové kopy 3:2
Góly: Haľko 3 (1., 2. a 8.) - Švikruha vlastný gól (34.), Dlouhý 2 (37. a 40.)
ŽK: Kozár (20.), Hernandez (24.), Gašparovič (25.), Bartošek (39.), 300 divákov, Rozhodcovia: Kovács (Maďarsko) a Ligienza (Poľsko)
Slovensko : Gašparovič, Repa - Fehérvári, Švikruha, Mikita (C), Kozár, Haľko, Hernandez, Brunovský, Bartošek
Česká rep. : Kudrna, Gerčák - Blažej, Oliva, Novotný P., Novotný J., Dlouhý (C), Formánek, Frič, Belej, Sláma, Janovský
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

TURNAJ VISEGRÁD FOUR FUTSAL CUP 2009 - U-21: - viac o reprezentácii SR U-21
(19.september 2oo9 o 11:00 hod Fönix Aréna, Debrecen, Maďarsko)
SLOVENSKO U-21 vs ČESKÁ REPUBLIKA U-21        2:3 (0:1)
Góly: Človečko (36.), Turan (36.) - Kosina (9.), Kovács (31.) Mařík (40.), 200 divákov

18.september 2009 ... "B" MUŽSTVO ZDOLALO ROZDIELOM TRIEDY RELAX

Rovnako ako včera C-éčko, aj "B" mužstvo vstúpilo víťazne do svojej futsalovej súťaže. Ako prvý nastrelil Belica brvno, skóre stretnutia otvoril v 7.minúte Klatt, ktorý sa s Belicom stali najlepšími strelcami zápasu, keď obaja zaznamenali hetrik. Po peknej akcii cez stred a bombe pod brvno sme viedli 1:0. Berky zahodil čistú šancu, Belica ale už nie a zvýšil skóre rovnako nekompromisnou strelou k žrdi. Tretí gól pridal ľavačkou Mikletič, keď ho pekne pred bránkovou čiarou našiel Berky. O necelú minútku sa do streleckej listiny zapísal aj Várady, ktorý v ďalšej akcii nastrelil brvno, v zápase však nastúpil iba na niekoľko striedaní. Polčasových 5:0 uzatvoril opäť Klatt. Na začiatku druhého dejstva súper znížil, ale to bolo z jeho streleckého repertoáru všetko, aj keď Brndiar v prvom a Neumann v druhom polčase museli viackrát zasahovať. Števík prekopol prázdnu bránu, ale ďalšie šance sme už premieňali. Belica pekne trafil a siedmy gól pridal Berky po rýchlej akcii na jeden dotyk. O minútku skompletizoval hetrik Klatt a v 37.minúte druhý v poradí dobre hrajúci Belica.

1.kolo 2.SL sk. Bratislava 2009/2010 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Relax        10:1 (5:0)
Góly: Klatt 3 (7., 20. a 31..), Belica 3 (25., 14. a 37.), Mikletič (15.), Várady (16.), Berky (30.), Šipka (34.)
Zostava: Brndiar (Neumann) - Mikletič (C), Berky, Šipka, Várady (Grendár ml.) - Števík, Belica, Benci, Klatt

17.september 2009 ... "C" MUŽSTVO OTVORILO BRATISLAVSKÉ SÚŤAŽE VÍŤAZSTVOM

Dnes zápasom 1.Bratislavskej ligy sk."B" odštartovali zápasom nášho "C" mužstva proti Surprise 04 futsalové súťaže v Bratislave. Úvodný gól strelil Klatt, v 7.minúte ale húževnatý súper vyrovnal. Vedenie nám strelou pod brvno vrátil Mikletič, Surprise ale kontrovalo strelou z uhla. Pred polčasom sa ešte ujala nemastná neslaná strela Fila. Po obrátke súper využil naše zaváhanie v obrane a opäť vyrovnal, potom sme ho už ale do ničoho nepustili. Berky v priebehu jednej minúty strelil dva vinkle a konečné víťazstvo v závere ešte prikrášlil Klatt.

1.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2009/2010 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Surprise 04        6:3 (3:2)
Góly: Klatt 2 (4. a 34.), Berky 2 (30. a 31.), Mikletič (8.), Filo (18.)

11.september 2009 ... V SOBOTU V MLADOSTI TRADIČNÝ TURNAJ VÍŤAZOV BA LÍG

V sobotu 12.septembra 2009 sa v ŠH Mladosť uskutočnil tradičný Turnaj víťazov líg. Náš klub reprezentoval Výber Slov-matic FOFO BA. Hralo sa každý s každým 2x15 min hrubého času, v poslednej minúte zápasu pri nerozhodnom výsledku alebo rozdielu skóre o jeden gól sa hral čistý čas. Prvé dva zápasy sme bohužiaľ na turnaji nezvládli podľa predstáv, po doplnení mužstva o kvalitnejších hráčov sa dostavili aj výsledky, v poslednom zápase sme zdolali víťaza turnaja Olympique presvedčivo 6:0.

Turnaj víťazov líg :
10:20 h : 4 Fun vs VÝBER SLOV-MATICU FOFO BA                       2:1 (2:1)
Gól: Rischer
11:40 h : FC DB Petržalka vs VÝBER SLOV-MATICU FOFO BA      4:0 (1:0)
13:00 h : AK 47 vs VÝBER SLOV-MATICU FOFO BA                       2:4 (0:2)
Góly: Bartošek 2, Várady, Mikletič
14:20 h : VÝBER SLOV-MATICU FOFO BA vs S.L.C. Olympique     6:0 (1:0)
Góly: Šipka 2, Várady, Mikletič, Gregora, Grendár ml.

11.september 2009 ... 2.KOLO EXTRALIGY : FOFO vs MAKROTEAM ŽILINA 9:2

Slov-matic FOFO BA Makroteam Žilina V druhom kole najvyššej futsalovej súťaže na Slovensku sme pred kamerami HUSTE.tv privítali na domácej palubovke tím Makroteam Žilina. Zverenci Dušana Dobšoviča v úvodnom kole pred týždňom prekvapujúco zvíťazili v Bratislave vo FTVŠ nad domácim Slovanom UK Bratislava 4:1, čo sľubovalo zaujímavý zápas. Hosťujúcemu mužstvu vyšiel skvele úvod stretnutia, kedy si vybudovali menší tlak, po úvodnej päťminútovke už ale jasne dominovali hráči v oranžovom. Anton Brunovský sa pomaly dostáva do formy, minulotýždenný herný výpadok dohnal cez týždeň, kedy sa dokonale zžil s mužstvom, dnes patril na ihrisku medzi najlepších. Fanúšikovia s napätím očakávali jeho prvý presný zásah v drese oranjes... Dnes strelil Makroteamu hetrik, čím iba dokázal, že bude patriť po českých posilách k hlavným ťahúňom mužstva. Najlepší strelec posledných sezón Peter Haľko rovnako zaznamenal hetrik, čerešničku v dnešnom výbornom zápase dal deväť sekúnd pred koncom brankár Mário Gašparovič, ktorý trafil pekne vinkel a zavŕšil presvedčivé víťazstvo 9:2 (5:2). Za hostí sa dvakrát zapísal do streleckej listiny Pagáč, najmä jeho prvý gól určite potešil oko nejedného futsalového fanšmejkra. Pozoruhodnosťou zápasu bola práca a činnosť delegáta stretnutia pána Menczera, futsalová verejnosť po desiatich rokoch života v extralige pochopila, že asi takto by to malo vyzerať v praxi ? Ktovie, ako je možné, že existujú dva úplne rozdielne postupy práce delegáta ligového zápasu. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Žilina v úvode stretnutia potvrdila dobrý dojem z prvého kola. Prvú štvrťinu zápasu hrala výborne a držala vyrovnaný stav, lenže okrem dvoch pekných gólov zoštyri šance nevyužila, my naopak áno, naša efektivita bola skvelá. Už do polčasu sme nastrieľali päť gólov a dostali priebeh zápasu pod kontrolu. V druhom dejstve sme mali podstatne viac z hry, súper opäť nevyužil zopár šancí, ale my áno. Druhopolčasovú prevahu sme zúročili peknými gólmi, divák si po týždni opäť prišiel na svoje... Neskutočný strelecký potenciál Haľka, famózny hetrik Brunovského a na záver lahôdka vinkel Gašparoviča. Celkom pekný zápas za nami..." Dušan Dobšovič (prezident ŠK Makroteam Žilina): "Dnešný zápas rozhodla efektivita zúžitkovania chýb súpera. Celkom dobre sme začali, mali sme šance, ktoré sme však opäť zahodili, a to sa s takýmto súperom nemôže stávať. Slov-matic využil všetko, čo sme mu ponúkli a postupne zobral réžiu zápasu pevne do svojich rúk." Ladislav Mikita (kapitán Slov-maticu): "Zo začiatku to bolo veľmi vyrovnané. Čakali sme, že sa na nás vytiahnu. Žilina má mladý a perspektívny tím, je vidieť, že na sebe pracujú. Môžu byť zo zápasu k zápasu stále silnejší. My sa ešte rozohrávame, máme troch nových hráčov, navyše Anton Brunovský prišiel iba pred dvoma týždňami. Takže to v hre trošku cítiť, ale myslím si, že to chce trochu čas."

Do zápasu lepšie vstúpil aktívny súper, po tridsiatich sekundách Pekara mieril iba tesne vedľa po chybe oranjes v obrane. V 2.minúte musel dvakrát zasahovať Poluch. Skóre a rovnako aj svoj strelecký účet v oranžovom otvoril Brunovský, keď pohotovo poslal odrazenú prihrávku Mikitu do siete - 1:0 (2:12). Následne sa neujala delovka Slámu, Bartošek vo finálnom zakončení minul loptu pred prázdnou bránkou. Žilina zdvihla hlavu na začiatku šiestej minúty, keď Pagáč zdiaľky obdivuhodne a nechytateľne trafil pod Poluchovo brvno - 1:1 (5:08). Vedenie oranjes mohol vrátiť Haľko, jeho strela ale tesne minula bránku Zbyteka, na druhej strane obrana zblokovala prienik a zakončenie Pekaru, asi najaktívnejšieho hráča Makroteamu. V 8.minúte trafil z uhla Németh žrď, Várady neprestrelil hradbu tiel, po akcii na jeden dotyk si ale pred dobiedzajúcim Haľkom nešťastne strelil Pápež vlastný gól - 2:1 (7:43). Za 26 sekúnd obrana zverencov Dušana Dobšovica zabudla na Haľka a ten mal dostatok času a priestoru na pohodlné obstrelenie gólmana hostí - 3:1 (8:09). Pekný priamy kop poslal Németh iba do hrude Polucha, na opačnej strane hráči oranjes nevyužili závar pred bránkou, Fehérvári neprepálil hustú obranu, z dorážky Bartošek opečiatkoval iba žrď a Frič mieril nad. Sedem minút pred prestávkou sa strelecky mohli presadiť Haľko aj Mikita, udrelo však na druhej strane. Cez stred zbehol od vlastnej bránky Pagáč, ktorý umiestnenou strelou znížil - 3:2 (12:53). To bol ale posledný strelecký zápis hostí v zápase. Svoj strelecký kumšt ukázal opäť Haľko, ktorý tesne pred Zbytekom tečoval loptu do siete - 4:2 (16:36). Svoj druhý gól v zápase pred obrátkou ešte strelil Brunovský, keď nechytateľne zakončil strelou do ľavého vinkla prienik z pravej strany - 5:2 (18:28).

V druhom polčase vystriedal Polucha v bráne Gašparovič, päť minút sa hralo bez väčšej šance. V 25.minúte vystrašil hostí brvnom Sláma, rovnaký hráč dvakrát nebezpečne ohrozil Zbyteka v bránke. Bartošek v 27.minúte nastrelil tiež iba žrď, znižiť mohol Sedliaček, z uhla ale mieril tesne vedľa. Dvadsiata deviata minúta priniesla ďalší gól, Várady našiel Brunovského a ten prestrelil Zbyteka, čím zavŕšil zápasový hetrik - 6:2 (28:52). O 30 sekúnd po otočke Várady napálil žrď, kuriózny gól priniesla 31.minúta. Zbytek vyrazil loptu do hlavy Mikitu, odrazila sa na zem, od kiaľ ju kapitán oranjes poslal medzi nohy gólmana Makroteamu - 7:2 (30:57). Skóre mohlo narásť po nájazde Fehérváriho s Bartošekom, obrana hostí ale včas akciu zblokovala, žilinčania vystrašili Gašparoviča tečovanou strelou, ten si však poradil. Poslednú päťminútovku odchytal v drese hostí mladý a nádejný Súkeník, hneď vychytal blafák po nájazde topkanoniera Haľka, na druhej strane vychytal "Kempes" Ťažkého vynikajúcu šancu. Po obrovskej chybe ponúkol Mikita do prázdnej brány gól Haľkovi, Peťo sa v takýchto šanciach nezvykne mýliť - 8:2 (38:53). Lahôdka prišla na záver... Frič posunul loptu Gašparovičovi, deväť sekúnd pred koncom lopta zapadla presne do ľavého vinkla - 9:2 (39:51). Dve sekundy pred koncom zastavila strelu Mikletiča žrď a tak desiatka nakoniec nepadla... Následuje dvojtýždenná prestávka, reprezentácia Slovenska cestuje na Turnaj 4 krajín do maďarského Debrecenu, ligový zápas 3.kola odohráme 25.septembra v Nových Zámkoch.

2.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(11.september 2oo9 o 18:20 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK MAKROTEAM ŽILINA       9:2 (5:2)
Góly: Brunovský 3 (3., 9. a 29.), Haľko 3 (9., 17. a 39.), vlastný (8.), Mikita (31.), Gašparovič (40.) - Pagáč 2 (6. a 13.)
ŽK: Brunovský (29.), 150 divákov, Rozhodcovia: Peško a Ploštica
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

- záznam celého stretnutia Slov-matic vs Makroteam Žilina 9:2

11.september 2009 ... VÝSLEDKY 2.KOLA FUTSALOVEJ EXTRALIGY

Extraliga V piatok pokračovala futsalová extraliga 2.kolom, ŠK Slovan FTVŠ UK Bratislava mal voľno. Across Pinerola na vlastnej palubovke deklasovala futsalistov tímu Tupperware Nové Zámky presvedčivo 7:1, s chuťou hrajúci mladíci ukázali potenciál aj pre reprezentačný výber U-21, alebo A-mužstva. Rafaj s Ciprysom zaznamenali po dva góly. V nitrianskom derby boli miernym favoritom domáci z MFsK, dokonale ich ale zaskočil hosťujúci hráč so zvučným kanonierskym menom Moravčík, ktorý im nastrieľal všetkých päť gólov a tak MFsK prehrala 3:5. Mima Trnava bezproblémov v Hrčiarovciach porazila nováčika z Košíc 5:1, premiérovo sa do streleckej listiny zapísal náš bývalý hráč Pavol Gabaš, Zorád strelil góly dva. V ostro sledovanom prvom vystúpení Programu Dubnice v Infinity Aréne proti majstrovskému RCS sa zrodila remíza 2:2. Následuje nútená dvojtýždenná prestávka, reprezentácia Slovenska sa totižto predstaví v maďarskom Debrecene na Turnaji Visegrád Four Futsal Cup, extraliga pokračuje 3.kolom v piatok 25.septembra...

2.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
MFsK NITRA vs ŠFsK NITRA 3:5 (1:2) 2.kolo extraligy
Góly: Kuna, Koprda, Rus – Moravčík 5
ŠK Mima Divus TRNAVA vs ŠK P.K.P. KOŠICE 5:1 (3:1)  
Góly: Zorád 2, Kunka, P.Gabaš, Sládeček – Rick
Across Pinerola BRATISLAVA vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY 7:1 (4:1)  
Góly: Rafaj 2, Ciprys 2, Bahna, Cintula, Paštrnák – Endrödy
RCS KOŠICE vs ŠK Futsal Program DUBNICA 2:2 (1:0)  
Góly: Kyjovský, Gajdoš – Kozík 2
     
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA - voľno

10.september 2009 ... JUNIORI V GENERÁLKE PORAZILI BANDOG CLUB

Kombinované mužstvo "B" a "C" si dnes večer v Mladosti úspešne odbilo generálku na bratislavské súťaže. Súper preveril pripravenosť našich juniorov, v zápase padlo veľa gólov a tak sa bolo načo pozerať. Hralo sa 2x30 min bez prerušovania, hetrikom sa uviedla nová akvizícia Mikulec.

Prípravný zápas v ŠH Mladosť :
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B & C" vs Bandog Club        9:5 (3:1)
Góly: Mikulec 3, Šipka 2, Klatt 2, Marhefka, Rischer

7.september 2009 ... V PIATOK HUSTÉ 2.KOLO, HOSTÍME ŽILINSKÝ MAKROTEAM

www.HUSTE.tv Úvodné kolo extraligového ročníka máme za sebou... Čo priniesol ? Jeden hetrik Vojtecha Váradyho z oranjes, dva presné zásahy pridali Peter Haľko (Slov-matic) a Gluchmann z P.K.P. Košice. 17 strelcov rozvlnilo sieť jedenkrát, Čuj z tímu košického nováčika si bohužiaľ strelil vlastný gól. V 1.kole dovedna padlo 25 gólov, domáci strelili 7, hostia 18, čo sa premietlo aj do úspešnosti hostí v úvodnom kole, keď hostia zvíťazili v štyroch zápasoch. Česť domácich zachraňovali Nové Zámky, ktoré v zápase najchudobnejšom na góly porazili ŠK Mimu Trnava gólom Antona Suchana 1:0. V závere zápasu sa ale červenalo, keď vylúčenia videli prvýkrát v sezóne po konflikte domáci Dudáš a Krivočenko z Trnavy. Rozhodcovské dvojice v 1.extraligovom kole rozdali spolu 13 žltých kariet. ŠK Futsal Program Dubnica do bojov ešte nezasiahla, v najbližšom kole cestuje na horúcu majstrovskú pôdu do Infinity Arény do Košíc.

V 2.kole tím oranjes, ktorý sa usadil na prvom mieste tabuľky privíta v ŠH Mladosť v Bratislave žilinský Makroteam, ktorému v tabuľke patria tri body, keď prekvapujúco zvíťazil nad Slovanom FTVŠ UK Bratislava 4:1. Už aj tento výsledok naznačuje, že v piatok sa od 18:20 h bude hrať kvalitný futsal, zápas prináša v priamom prenose opäť internetová televízia www.HUSTE.tv.

2.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
(piatok 11.septembra 2009)
18:20 h : SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK Makroteam ŽILINA
19:00 h : ŠK Mima Divus TRNAVA vs ŠK P.K.P. KOŠICE
20:00 h : RCS KOŠICE vs ŠK Futsal Program DUBNICA
20:00 h : MFsK NITRA vs FŠsK NITRA
20:10 h : Across Pinerola BRATISLAVA vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY

ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA - voľno

5.september 2009 ... 1.KOLO EXTRALIGY : ACROSS PINEROLA vs FOFO 3:7

Across Pinerola BASlov-matic FOFO BA Futsalová extraliga pre sezónu 2009/2010 odštartovala, v mestskom derby mužstvo oranjes pred kamerami HUSTE.tv nastúpilo proti domácej Across Pinerole Bratislava. Pred samotným zápasom prevzal Peter Haľko z rúk prezidenta Slovenského Futsalu Ladislava Čambala cenu pre najlepšieho strelca extraligy v uplynulom ročníku, na ťahák kola sa prišli pozrieť aj tréner reprezentácie Českej republiky Tomáš Neumann a ďalší skvelý odborník Vlastimil Bartošek. Pinerola sa pred sezónou značne posilnila, poskladala dokopy dve skvelé a silné formácie. Dnes sa jej darilo vo výbornom zápase do 33.minúty, v ktorej ešte po góloch Ciprysa, Bahnu a Cintulu viedla 3:2. Záver ale jasne patril hráčom v oranžových dresoch, za tri minúty hráči oranjes strelili štyri góly a v závere ešte navýšili konečné víťazstvo na 7:3 (2:2). Debut absolvoval v prvej formácii Anton Brunovský a zdá sa, že do starej formy sa pomaly po zranení vracia Vojto Várady, ktorý dnes zaznamenal hetrik a výraznou mierou prispel k obratu v zápase. Dva góly si do extraligovej štatistiky pripísal Peter Haľko, ten bude iste patriť k hlavným ašpirantom na najlepšieho strelca ligy aj v tejto sezóne. Strelecký účet v novej sezóne symbolicky otvoril kapitán mužstva Ladislav Mikita, raz skóroval aj Marián Berky. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Myslím, že bratislavské derby prinieslo futsal dobrej kvality a obe mužstvá ukázali svoju kvalitu. Pinerola potvrdila, že v tomto ročníku bude kandidátom na medailu a dlho nám bola viac ako vyrovnaným partnerom. Nás teší, že sme famózne zvládli záver zápasu ako po taktickej, tak aj po psychickej stránke. Zápas sa divákom musel páčiť a to je najlepšia pozvánka na budúce kolo...". Viliam Zwinger (prezident Acrossu): "Na úvod sezony pred peknou diváckou kulisou výborné stretnutie. Z našej strany až do 32. min. veľmi dobré výkony hráčov, potom prišli dve hrubky - takticky veľmi zlé pokrytie hráčov súpera na vlastnej polovici ihriska a hrubá individuálna chyba. Súper ľahučko otočil vývoj stretnutia a následne nám už chýbali hlavne morálne sily na zvrátenie výsledku. Podľa mojho názoru remízové stretnutie, ale futsal sa hrá 40. min nie len 32. Dúfam že divákom sa zápas páčil a prídu nás podporiť aj v nasladujúcich stretnutiach.".

Pred krásnou diváckou kulisou v Mladosti nastúpili v úvodnom kole rovnaké mužstvá ako minulú sezónu. V samotnom zápase ako prvý vystrašil súpera dvomi nádejnými šancami ostrostrelec Haľko, udrelo však na druhej strane. V 2.minúte našiel Emrich úplne voľného Ciprysa, ktorý strelou v sklze nedal Gašparovičovi šancu - 1:0 (1:32). Brankár oranjes musel zasahovať aj pri tvrdej strele Rafaja. Vicemajster si dve pekné šance vypracoval v 5.minúte, samostatný nájazd Haľka, ani tvrdé bodlo novica Brunovského však vyrovnanie ešte nepriniesli. Po bombe Slámu prvýkrát zvonila žŕdka Pineroly, vynikajúci Herko v tej istej minúte vychytal v tutovke Bartošeka. Oranjes sa dočkali v 10.minúte. Várady posunul loptu pred šestku Haľkovi, jeho strelu ešte jemne pred Herkom tečoval kapitán Mikita, čím vyrovnal na - 1:1 (9:53). O necelú minútu Mikita ponúkol gól Váradymu, Vojto trafil pekne do vinkla a poslal oranjes prvýkrát v zápase do vedenia - 1:2 (10:47). Gólman Acrossu musel riešiť veľa situácií, zneškodnil ďalšiu tvrdú strelu Slámu, rovnako tak Bartošekov nájazd. Dobre umiestnenú strelu Šporánka na druhej strane zastavil Gašparovič až na bránkovej čiare, pekný prienik Bahnu a strela medzi nohy Friča do protipohybu Gašparoviča už ale znamenala vyrovnanie - 2:2 (13:45). Prvý polčas sa už iba dohrával, domáci si vypracovali ešte dve pekné šance, Bahna mieril z otočky tesne vedľa, pri nájazde 2 na 1 nenašiel rovnaký hráč dobre nabiehajúceho Ciprysa.

Druhé dejstvo derby odštartoval bombou z diaľky Emrich, favoritovi mohol vrátiť vedenie Várady, po samostatnom nájazde ale jeho strela išla tesne vedľa. Ciprys po prieniku z ľavej strany tesne minul Máriovu svätyňu, lopta z futsalky Súkeníka jemne trela brvno oranjes. V 25.minúte mohla Pinerola dvakrát skórovať. Po chybe sa na dvakrát v tutovke nepresadil Rafaj, Súkeník si vylámal zuby na Gašparovičovi rovnako v nádejnej šanci. Po strele Brunovského do bočného sita prišiel trest, po zbytočnej strate lopty sa podaril bleskový prienik Bahnovi z obrany, pred bránkou našiel dobiedzajúceho Cintulu a ten sa nemýlil - 3:2 (25:12). Hralo sa tvrdo, Across inkasoval v zápase štyri žlté karty, polovicu ale po zbytočných rečneniach s rozhodcovskou dvojicou. V 30.minúte vyšiel skvelý ťah trénerovi Fofa Jánovi Janíkovi. Zdeňka Slámu posunul do prvej formácie, do druhej nabehol nabudený Attila Fehérvári. Od tejto chvíle bolo na ihrisku jediné mužstvo a to Slov-matic FOFO. Tri skvelé šance Bartošeka a Fehérváriho mali k vyrovnaniu blízko. V 33.minúte naviazal Sláma na ľavej strane dvoch hráčov, posunul loptu Haľkovi, ktorý z diaľky prepálil z prvej všetko, čo mu stálo v ceste - 3:3 (32:25). O necelú minútu urobil obrovskú chybu v obrane Bagin, k lopte sa dostal Mikita, našiel úplne voľného Váradyho a ten sa do prázdnej nemýlil - 3:4 (33:23). Piaty gól v drese domácich prišiel po peknej narážačke Haľka s Váradym, Vojto trafil pekne vinkel a uzatvoril si prvý tohtoročný hetrik v extralige - 3:5 (34:05). Tento gól súpera úplne zlomil, po ďalšej priamočiarej akcii po osi Fehérvári - Gašparovič Bartošek umne prepustil loptu Berkymu, ten pohodlne prepálil Herka v bráne - 3:6 (35:45). Pinerola v závere rezignovala, samostatný nájazd nepremenil Fehérvári, keď mu nevyšla sťahovačka, delovka Berkyho skoro zlomila spojnicu brány Herka. V predposlednej minúte dal o sebe ešte vedieť ostrostrelec Haľko, ktorého ľavačka znamenala konečné skóre stretnutia - 3:7 (38:13). S konečným klaksónom ešte najlepší strelec uplynulých extraligových ročníkov napol sieť pekným vinklom, rozhodcovia ale správne uznali, že padol zlomok sekundy po konečnom hvizde. Už teraz sa tešíme na zápas 2.kola, v ktorom privítame o týždeň v Mladosti Makroteam Žilinu, tá prekvapujúco zvíťazila v úvodnom kole nad bratislavským Slovanom na jeho ihrisku 4:2.

1.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(4.september 2oo9 o 18:45 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
ACROSS PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:7 (2:2)
Góly: Ciprys (2.), Bahna (14.), Cintula (27.) - Várady 3 (11., 34. a 35.), Haľko 2 (33. a 39.), Mikita (10.), Berky (36.)
ŽK: Súkeník (18.), Cintula (27.), Emrich (28.), Bagin (30.) - Frič (37.), 250 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Fischer
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

- záznam celého stretnutia Pinerola vs Slov-matic 3:7


- zostrih všetkých gólov zo zápasu


1.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
(4.septembra 2009)
MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs ŠK Mima Divus TRNAVA      1:0 (1:0)
Góly: Suchan (10.)
ŠFsK NITRA vs RCS KOŠICE      0:3 (0:0)
Góly: Grutka (39.), Kozár (40.), Hérnandéz (40.)
FK P.K.P. KOŠICE vs MFsK NITRA      2:4 (1:2)
Góly: Gluchmann 2 – Zíma, Kuna, Peciar, Čuj (vlastný)
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs ŠK Makroteam ŽILINA      1:4 (0:2)
Góly: Selecký – Németh, Hýll, Gamboš, Dobroň
ŠK Futsal Program Dubnica - voľno

4.september 2009 ... ANTON BRUNOVSKÝ V DRESE ORANJES Č. 17 UŽ DNES

Anton Brunovský Po úspešnom zložení maturitných skúšok bol prijatý na bratislavskú vysokú školu do hlavného mesta Anton Brunovský. V uplynulých dňoch sa už presťahoval do Bratislavy. s mužstvom oranjes absolvoval niekoľko tréningových jednotiek a matrika Slovenského Futsalu mu vystavila tzv vysokoškolské hosťovanie (o definitívnom prestupe sa priebežne aktívne rokuje s tímom RCS Košice) do klubu Slov-matic FOFO Bratislava. Tak Tóno, nech sa ti darí hlavne na škole a takisto v oranjes drese číslo 17. Po príchode mladého, perspektívneho a vynikajúceho futsalistu sila FOFA ešte stúpla, od dnes nás čaká step by step, prácu v klube by sme radi zúročili na zisk titulu majstra Slovenska...

Ako už býva zvykom, s každou novou akvizíciou v klube prinášame na našich futsalových stránkach obsiahlejší rozhovor, v ktorom by sme radi predstavili futsalistu a reprezentanta Slovenska - Antona Brunovského.
Kde si sa stretol prvýkrát s futsalom a kedy si ho začal hrať aktívne ?
"Prvýkrát som sa s futsalom stretol v 16tich rokoch ešte v juniorke Izolexu Košice a aktívne som ho začal hrávať v tom roku ako som s ním začal za RCS Košice."
Najkrajšie futsalové obdobie si prežil v RCS Košice, ako hodnotíš toto obdobie ?
"Určite len kladne. Naučil som sa tam všetko, čo sa ohľadom futsalu týka a nakoniec si splnil sen o zisku titulu s partiou označovanou ako „drevorubači“."
Pamätáš si svoj prvý veľký futsalový zápas ?
"Áno, pamätám si naň celkom presne. Bol to druhý prípravný zápas v Holandsku s domácou reprezentáciou, v ktorom som prvýkrát nastúpil za seniorskú repre."
Spomínaš si aj na svoj prvý veľký futsalový gól ?
"Bolo to v mojej prvej sezóne v košickom derby proti Delte Online Košice na 2:1 pre RCS."
Posledná sezóna bola pre teba aj klub úspešná, zosadili ste z trónu suveréna Fofo, v čom ste boli lepší ako Slov-matic ?
"Podľa mňa bolo našou veľkou výhodou to, že sme nemali čo stratiť, ale len získať. My sme si svoj predsezónny cieľ splnili, a to bolo hrať finále, do ktorého sme išli s malou dušičkou potrápiť úradujúceho majstra. Hneď v prvom zápase na ich pôde sme ukázali našu kolektívnu silu pri ktorej nám pomohla aj „šťastena“ , ktorá sa od nás odvrátila len v druhom domácom zápase. Ale myslím si, že sme si ten titul právom zaslúžili, lebo sa rozhodlo až v piatich finálových zápasoch a nie len v tom prvom, v ktorom nás podržal vynikajúci výkon Erika Klemu."
Pamätáš si na svoj prvý zápas a gól v reprezentácii Slovenska ?
"Tak bol to prípravný zápas v Holandsku a prvý gól som dal na medzinárodnom turnaji v Maďarsku proti domácim."
Aké máš ciele pre sezónu 2oo9-2o10 ?
"Určite je to titul majstra v extralige a pokúsiť sa „pobiť“ o miesto v základnej zostave."
A čo ciele reprezentácie ?
"Teraz pre mňa bude prvoradá reprezentácia do 21 rokov s ktorou máme možnosť postúpiť na záverečný turnaj. A čo sa týka seniorskej reprezentácie, tak tam dostať sa do užšej nominácie."
Čo hovoríš na posily z Českej republiky, tešíš sa na spoluprácu ?
"Určite sa teším a verím, že sa môžeme všetci veľa od nich naučiť. Obaja majú mnoho skúsenosti a talentu, ktorým budú baviť nejedného fanúška."
Na čo sa najviac tešíš v najbližšej futsalovej sezóne, z čoho máš najväčšie obavy ?
"Najväčšiu radosť mám z toho, že budem mať možnosť si zahrať spolu v jednom mužstve s perfektnými hráčmi, od ktorých sa môžem toho ešte veľa priučiť. Takže obavy nemám žiadne."
Koho by si si vedel predstaviť ako svojho spoluhráča, kto ešte v Slov-maticu chýba ?
"S určitosťou je to Peťo Kozár, s ktorým sme hrávali spolu v jednej formácií v RCS-ku a s ktorým si rozumiem asi najviac."
S ktorým spoluhráčom si si najlepšie rozumel na ihrisku v RCS a s ktorým v repre ?
"Ako som už spomínal je to Peťo Kozár."
Ako by si charakterizoval svoj nový klub Slov-matic FOFO BA ?
"Podľa mňa je to klub, ktorý túži vyhrávať čo sa len dá a podriadi tomu praktický skoro všetko, čo je nutné k dosahovaniu skvelých výsledkov."
Máš za sebou aj štart v Lige Majstrov na Cypre, RCS ale neuspel, kde vidíš hlavný dôvod ?
"Najskôr to bolo našou neskúsenosťou na medzinárodnej futsalovej scéne, kde sme so slabšími súpermi nedokázali premeniť stopercentné šance. Nevedeli sme zo seba zhodiť nervozitu a doplatili sme na to pri zakončovaní."
Máš vzťah k číslu na drese ? V oranjes budeš nosiť č. 17, 13 je bohužiaľ obsadená, no ostane Ti aspoň v reprezentácii...
"Tak asi len taký, že je moje obľúbené. Inač mi je to jedno, aké číslo nosím na drese."
Aké máš plány na VŠ v Bratislave, asi ostaneš v hlavnom meste dlhšie...
"Chcel by som hlavne dokončiť výšku aspoň na Bc a potom sa uvidí čo a ako ďalej. Zatiaľ som do školy nenastúpil takže k Bc mám ešte ďaleko."
Čo je tvojím najväčším futsalovým snom, titul majstra SVK si už predsa získal...
"Vyhrať všetko čo sa len dá. Ale ak mám byť ten sen viac-menej reálny, tak asi najskôr postup do hlavnej fázy v LM a kvalifikovať sa na ME alebo MS vo futsale."
V akom top svetovom klube by si chcel hrávať ?
"Je ním Inter Movistar."
Ako sa s tvojim odchodom vysporiadali spoluhráči v KE, bola aj rozlúčka ?
"Rozlúčka bola taká menšia, ale to nevadí, ešte mám u nich menšie resty a vysporiadali sa s tým úplne v pohode ako dobrí priatelia !"
Čo by si zmenil na slovenskom futsale, aby sa posunul o krôčik dopredu ?
"Ja nejako do toho nevidím, ale myslím si, že by pomohlo viac sústredení a prípravných zápasov s mužstvami čo sa nachádzajú v rebríčku nad nami."
Budeš sa sústrediť na A-mužstvo alebo U-21 v reprezentácii ?
"To záleží hlavne od toho, či budem nominovaný aj do Á-čka, ale ak áno, tak určite seniorskú reprezentáciu."
Včera si mal narodeniny... Vyzerá to, že si si prestupom do oranjes dal pekný darček k okrúhlej dvadsiatke...
"No áno je to tak, ale väčším darčekom pre mňa bolo a je skvelé prijatie spoluhráčov a ľudí okolo tímu za čo im samozrejme veľmi ďakujem."
Anton Brunovský Anton Brunovský

3.september 2009 ... TRÉNERI NEUMANN A BARTOŠEK NA DERBY DO BRATISLAVY

Na zajtrajší úvodný derby zápas nového futsalového ročníka 2009/2010 Across Pinerola Bratislava vs Slov-matic FOFO Bratislava ohlásili návštevu českí špičkoví futsaloví tréneri Tomáš Neumann a Vlastimil Bartošek. Samozrejme ich zaujíma forma českých hráčov Davida Friča a Zdeňka Slámu, rovnako prídu získať informácie o hre reprezentantov Slovenska, pred blížiacim sa ďalším derby - tento raz na reprezentačnej úrovni. 19.septembra sa totižto v Debrecene v Maďarsku stretnú výbery Českej republiky a Slovenska na Turnaji 4 krajín, za účasti domáceho Maďarska a reprezentácie Poľska.

2.september 2009 ... V PIATOK ŠTARTUJE HUSTÁ EXTRALIGA BRATISLAVSKÝM DERBY

www.HUSTE.tv V piatok bratislavským derby zápasom Across Pinerola Bratislava vs Slov-matic FOFO Bratislava odštartuje nový ročník futsalovej sezóny pre rok 2009/2010. Mnohí oboch aktérov zápasu pasujú po posilnení kádrov do pozície favoritov na májové finále Play-off. Či tomu bude naozaj tak, naznačia už prvé minúty novej sezóny. V tíme oranjes bude pre zranenie určite chýbať Martin Čambal, ostatní hráči sú dobre nabudení a stopercentne k dispozícii trénerovi Jánovi Janíkovi. Kto nestihne prísť v piatok večer na duel do Mladosti, môže si zápas vychutnať na internetovej športovej televízii www.HUSTE.tv , ktorá zápas prináša futsaluchtivým fanúšikom v priamom prenose. Čo čaká fanúšikov oranjes a aké sú ciele pre novú sezónu ? O tom viac prezident klubu Martin Grendár: "Od novej sezóny očakávam a verím v celkové navýšenie kvality Slovenského extraligového futsalu. Máme za sebou zložité obdobie nielen v celej spoločnosti, ale i v našom futsale. Snáď už kríza v oboch prípadoch dosiahla dno, odrazíme sa a bude to lepšie. Kluby, ktoré chcú hrať Extraligu, sú dobre pripravené na sezónu a zápasy by mali mať svoju kvalitu. Verím, že i reprezentácia si udrží svoj skvelý svetový i európsky ranking. Rovnako je dôležité, aby ťažké začiatky práce s výberom U-21 priniesli svoj efekt už na jar 2010. Ešte by som si želal, čo najmenej anonymných, extrémne kritických, často urážlivých poznámok na internetových stránkach. Je veľmi jednoduché veci vo futsale anonymne kritizovať a najťažšie je podpísať sa a povedať a napísať, ako sa to teda má robiť, ten náš slovenský futsal. My v klube Slov-matic FOFO už 6 rokov nemáme pred sezónou možnosť povedať nič iné, len to, že chceme i tento rok bojovať o titul, pričom veríme, že sa Majstrovský pohár vráti do našej vitríny".

1.kolo slovenskej futsalovej extraligy :
(4.septembra 2009)
Across Pinerola BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA
MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs ŠK Mima Divus TRNAVA
ŠFsK NITRA vs RCS KOŠICE
FK P.K.P. KOŠICE vs MFsK NITRA
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs ŠK Makroteam ŽILINA
ŠK Futsal Program Dubnica - voľno

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..