NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - SEPTEMBER 2008

NOVINKY september 2008 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC SEPTEMBER 2008

28.september 2008 ... AJ DRUHÝ VÍKEND FOFÁKOV NA VÝBORNÚ !!!

Insta je tímom, proti ktorému sa nám tradične ťažko hrá. Má skvelú defenzívu a rovnako skvelého brankára, v zápasoch tohoto mužstva padá tradične málo gólov... Úvod ale malo naše C-mužstvo skvelý, zažiaril Tomašek, ktorý obišiel hráča a parádne k žrdi otvoril účet zápasu. O chvíľu po nájazde 2 na 1 prihral Tomašek ako "na tácke" Grendárovi juniorovi a bolo - 2:0. Mali sme celozápasovú značnú prevahu, ale zahadzovali sme šance a trafili štyri žrde. Po nezmyselnom darovaní lopty Insta znížila, druhú čistú šancu vytlačil Mifkovič. V druhom dejstve sme stále tlačili, súper bránil, no aj druhú našu hrúbku využil a vyrovnal. Ofenzívne trápenie pokračovalo, až konečne šesť minút pred koncom sa Klatt učebnicovo na pivote obtočil a rozhodol zápas. Power-play sme ubránili a zaslúžene zvíťazili. Na tradičnú celozápasovú power-play Acrossu sa naše B-mužstvo dobre pripravilo, súper mal viac z hry, ale naša obranná pavučina fungovala a čo prešlo zlikvidoval dnes bezchybný Neumann. Marek Habaj hrozil stálym nebezpečím, ale nič netrafil. V 10.minúte zľava pekne potiahol loptu Mikletič a jeho bomba od žrde znamenala naše vedenie. Súper síce bombou vyrovnal, no to bolo z jeho strany dnes všetko. Mikletič učebnicovo zabojoval na pivote, počkal Vodeckého a ten trafil. Ešte do polčasu Voda trafil cez celé do prázdnej, videli sme aj vylúčenie súpera, ktoré hneď potrestal Rejžek strelou z pravej strany do vinkla. Pinerola vrhla všetko do útoku, tlačila až do konca, ale naši odolávali a Voda si zopakoval strelu cez celé do prázdnej... Mali sme ešte čisté šance, ale po úniku už trafil jasle iba Jahič. A tak máme všetky mužstvá na čele líg, zatiaľ bez straty bodu. Mužom víkendu sa stal Martin Rejžek, autor štyroch gólov, tri vsietil proti Kláštornej Košice, jeden Pinerole. Výraznou mierou sa podieľal na výhrach A, B i C mužstiev, ukázal oranžové srdce, keď nastúpil vo všetkých zápasoch FOFA a tak to má byť !!!

2.kolo 2.SL - Bratislava 2008/2009 : - viac o "B" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA"B" vs Across Pinerola Bratislava "B"       6:1 (3:1)
Góly: Vodecký 3, Mikletič, Rejžek, Jahič
2.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2008/2009 : - viac o "C" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "C" vs Insta        3:2 (2:1)
Góly: Tomašek, Grendár ml., Klatt

26.september 2008 ... 3.KOLO EXTRALIGY FOFO VS KLÁŠTORNÁ KOŠICE 11:5 (8:1)

Slov-matic FOFO BA Kláštorná Košice V treťom kole Slovenskej futsalovej extraligy sme zvíťazili nad nováčikom a zatiaľ posledným mužstvom v tabuľke Kláštornou Košice, v zápase rozdielnych polčasov, keď v druhom dostali príležitosť všetci hráči presvedčivo 11:5 (8:1). Strelecky sa darilo najmä Peťovi Haľkovi a Martinovi Rejžekovi, ktorí obaja zhodne zaznamenali hetriky. Dva ďalšie pridal Martin Čambal. Prvý polčas sme jasne dominovali, keď sme Kláštornej strelili osem gólov, druhý polčas sa tak prakticky iba dohrával a tak góly strieľal i súper... Majster Slovenska a úspešný účastník UEFA Futsal Cupu – Slov-matic FOFO Bratislava privítal nováčika súťaže Kláštornú Košice. Zápas začal náporom majstra a nováčik nevedel kde skôr skočiť. Uragán fofákov dokumentu je i to, že po prvej polovici prvého polčasu po góloch Haľka, Mikitu, opäť Haľka, dvoch góloch Rejžeka, Čambala a vynikajúco hrajúceho Haľka svietilo na tabuli 7:0. Slabú výkonnosť hostia nahradzovali „hrou do tela“ a niektoré zákroky neboli v medziach pravidiel. Rozhodcovia v tomto prípade zohrali pozitívnu úlohu a odmeňovali tento spôsob hry aj kartami. Päť udelených žltých kariet vyvrcholilo vykázaním z palubovky bratov Vágnerovcov – jedného po druhej žltej karte a druhého z lavičky hostí po neustále nevhodnom správaní na adresu rozhodcov. Od stavu 7:0 prišiel na palubovku iný Slov-matic. Nekombinačný, bojazlivý a herne „sebecký“, čo umožnilo hosťom vyrovnať hru. Pozitívum u hostí zohral kapitán, nestárnuci džentlmen paluboviek Bečka. Polčas skončil 8:1 a v druhom polčase, po prestriedaní domácich, Kláštorná druhý polčas vyhrali 4:3 po katastrofálnom výkone majstra v obrannej fáze. Na konci zápasu ukazovateľ skóre svietil 11:5. Ján Janík (tréner Slov-maticu) : "V prvom polčase hráči plnili všetky povinnosti, ktoré sme si v predzápasovej porade stanovili. Dobre hrali, kombináciami nedovolili súperovi prichádzať s nimi do kontaktu. V útočnej fáze sme boli efektívny a mimo 8 gólov sme nastrelili aj niekoľko žŕdiek. Myslím si, že rozhodcovia v prvom polčase zvládli agresívnu hru súpera a na ihrisku udržali herný poriadok. Do druhého polčasu sme nastupovali v pozmenenej zostave, keď som dal príležitosť hráčom z lavičky. Túto časť hodnotím ako slabú, ba priam katastrofálnu v obrannej fáze. Toto sa tak kvalitnému mužstvu ako sme my nemôže stať a bude to predmetom pondelkového rozboru. V budúcom kole ideme do Senice, samozrejme z úmyslom vyhrať, a takýto prístup k obranným povinnostiam by sa nám určite vypomstili..."

3.kolo Slovenskej futsalovej extraligy 2oo8/2oo9 :
(26.september 2oo8 o 18:20 hod v ŠH Mladosť BA)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs KLÁŠTORNÁ KOŠICE       11:5 (8:1)
Góly: Haľko 3 (6.,8. a 13.), Rejžek 3 (10.,11. a 16.), Čambal 2 (12. a 33.), Mikita (7.), Fehérvári (26.), Mikletič (38.) - Kalmar 2, Rutkay, Bečka, Los
ŽK: Poluch, Berky - Vágner, Kalmár, Vagas, Los, Rutkay, ČK: Vágner, 100 divákov, Rozhodcovia: Rogoň a Janíček

15.september 2008 ... VÝSLEDKY A TABUĽKA UEFA FUTSAL CUPU - MAIN ROUND

SKUPINA * 6 *     usporiadateľ : Azerbajdžan (Baku - Palace of Sport)
1. AZE  Araz Naxçivan 3 3 0 0 21:5 9 11.9.2008  Slov-matic BA  Nadin Sofia 7:1 (3:0)
2. SVK  Slov-matic FOFO BA 3 2 0 1 16:6 6 11.9.2008  Araz Naxçivan  AIK Skövde 11:2 (5:1)
3. BUL  FC Nadin Sofia 3 1 0 2 5:15 3 12.9.2008  Slov-matic BA  AIK Skövde 7:1 (5:1)
4. SWE  AIK Skövde 3 0 0 3 5:21 0 12.9.2008  Araz Naxçivan  Nadin Sofia 6:1 (1:0)
14.9.2008  Nadin Sofia  AIK Skövde 3:2 (1:1)
14.9.2008  Araz Naxçivan  Slov-matic BA 4:2 (3:0)

14.september 2008 ... UEFA FUTSAL CUP : ARAZ NAXCIVAN VS FOFO 4:2 (3:0)

Araz Naxcivan (AZE) V poslednom zápase sme nestačili na domáci Araz Naxçivan a v zápase o prvé miesto v skupine sme podľahli 2:4 (0:3). V prvom dnešnom zápase zvíťazil Nadin Sofia tesne 3:2, keď v úvode prvého polčasu prišiel o vylúčeného brankára, chytať išiel hráč, ale nakoniec im to stačilo na tesné víťazstvo. AIK nastrelilo tri sekundy pred koncom ešte žrď. V samotnom zápase nastúpil v bráne Vlado Poluch, Laco Mikita opustil výpravu po druhom zápase v skupine a tak ho nahradil v prvej formácii Dany Mikletič, nastúpili sme oproti úvodným zápasom v značne pozmenej zostave. Svoje brankárske umenie ukázal v úvode Poluch, po dvoch minútach hry sa mohol presadiť Peťo Haľko. V priebehu 30 sekúnd sme ale dvakrát inkasovali, skóre zápasu otvoril tečovanou strelou brazílčan Dos Santos - 0:1 (2:35) a druhý gól pridal po našej chybe Sizov - 0:2 (3:04). Potom sme sa do šancí dostali aj my, no ani Bartošek, ani Varády nenašli recept na prekonanie Salyanskeho v bráne Arazu. Tretí gól sme inkasovali v 17.minúte, keď sa na trikrát presadil Araz a Mammadkarimov z troch metrov prekonal Vlada v bráne - 0:3 (16:08). V polčase vystriedal Mikletiča Čambal a obraz hry sa zmenil, Arazu podobne ako pred rokom dochádzali sily, nevedeli na naše mužstvo nič vymyslieť, pohrozili iba v úvode, keď Poluch zneškodnil nájazd 2 na 1. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom a podarilo sa nám znížiť, keď po viacerých šanciach na oboch stranách našiel Nagy na pravej strane Váradyho a ten prepálil všetko - 1:3 (28:19). Poslednú chybu sme urobili pri postavení pri priamom kope súpera, keď Mamedkerimov prepálil všetko - 1:4 (32:23). Už onedlho sme ale kontrovali, keď Haľko pekne našiel Čambala a ten sa nemýlil - 2:4 (32:44). Posledné pasáže hry už obe mužstvá kontrovali hru prevažne na svojej polovici ihriska, minútku pred koncom ešte Araz spálil čistú šancu. Misiu sme splnili, postupom do Elite round sme dokázali, že so Slovenským klubovým futsalom treba počítať aj do budúcnosti. Žreb v Švajčiarskom Nyone v piatok rozhodne o našich ďalších súperoch.

UEFA Futsal Cup 2oo8/2oo9 - Main Round :
(14.september 2oo8 o 18:00 hod SEČ v Palace of Sport Baku, Azebrbajdžan)
ARAZ NAXCIVAN (AZE) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        4:2 (3:0)
Góly: Dos Santos (3.), Sizov (4.), Mammadkarimov (17.), Mamedkerimov (33.) - Várady (29.), Čambal (33.)
ŽK: Nagy, ČK: -, 700 divákov, Rozhodcovia: Vasic S. (SRB), Ligienza J. (POĽ)
- zápasový prehľad

12.september 2008 ... UEFA FUTSAL CUP : FOFO VS AIK SKOVDE 7:1 (5:1)

AIK Skovde (SWE) Dočkali sme sa... Naše mužstvo zopakovalo úspech z minulej sezóny, keď zaslúžene postúpilo do ďalšej fázy UEFA Futsal Cupu, do Elite round. Dnes sme nastúpili proti švédskemu AIK Skövde, zvíťazili sme 7:1 (5:1). Ako prvý sa do šance dostal súper, keď v štrnástej sekunde nebezpečne ohrozil našu bránu, potom sme ale taktovku prebrali my... Bartošek nepremenil samostatný nájazd, Igor Nagy chcel urobiť kľučku na brankára, ten mu ale loptu uchmatol pred zakončením. Po piatich minútach hry Attila Fehérvári zakončil nájazd 3 na 1 iba tyčkou, v 8.minúte ale prišiel trest. Mário Gašparovič zázračne vyrazil tvrdú strelu na roh, po ktorom sa ale presadil David rovnako delovkou zprvej - 0:1 (7:27). Kontaktne sa nám ale podarilo vyrovnať, keď nájazd 2 na 1 zakončil Gabo Bartošek po prihrávke Attilu Fehérváriho - 1:1 (9:07). V 10.minúte nastrelil Vojto Várady vonkajšiu tyč, o štyri sekundy po rohu trafil žrď aj Laco Mikita. V rovnakej minúte nám ale vyšiel po rohu signál a Martin Čambal svojou povestnou delovkou poslal FOFO do vedenia - 2:1 (9:41). šancí sme mali veľa, rovnako streleckých príležitostí, na koňa nás postavil gól Igora Nagya po tečovanej strele - 3:1 (12:45). Priamy kop bravúrne zlikvidoval Mário Gašparovič, AIK nepremenilo nájazd 3 na 1. Nebezpečný bol najmä drobnučký strelec prvého gólu zápasu David, ocitol sa osamotený v šestke, no Mário čaroval. Pokoj na lavičku vniesla 16.minúta, kedy sme strelili dva góly v rozpätí 19 sekúnd. Po prihrávke Laca Mikitu sa nemýlil Peter Haľko, strelec včerajšieho hetriku - 4:1 (15:31), po vybojovaní lopty Fehérvárim Gabo Bartošek už iba pohodlne zasúval do prázdnej - 5:1 (15:50). Polčas sa v kľude dohral, my sme prakticky rozhodli o postupe do ďalšej fázy LM v prvom polčase. Kapitán AIK išiel po zmene strán do brány, no k power-play sa dostávalo švédske mužstvo iba sporadicky, v úvodnej minúte druhého dejstva nastrelil Peťo Haľko žrď, spojnica a brvno zvonilo po strelách Vojta Váradyho. Loptu sme držali vo svojej moci, nedovolili súperovi útočiť a prišli nakoniec aj góly. Marián Berky nepremenil čistú šancu, na druhej strane skvele zasiahol Gašparovič. Štyri minúty pre koncom poslal loptu Vojto Várady Peťovi Haľkovi na zlatom podnose ku tyčke - 6:1 (35:52). Pri power-play vybojoval loptu Bartošek a jediný odchovanec v drese Slov-maticu Dany Mikletič poslal loptu do siete z polovice ihriska - 7:1 (38:18). Zápas sa dohral, misiu v Baku sme splnili, vybojovali sme postup po dvoch zápasoch. Vo večernom zápase sa čakal debakel pre Sofiu, ale nekonal sa. Nadin hral skvele, Araz dlho nevedel nič vymyslieť, polčas sa skončil 1:0, brankár bulharov odchytal famózny zápas. Po obrátke sa dokonca strelecky presadil Nadin - 1:1, no ďalšie góly už strieľali iba domáci a zaslúžene vyhrali 6:1.

(12.september 2oo8 o 15:30 hod SEČ v Palace of Sport Baku, Azebrbajdžan)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs AIK SKOVDE (SWE)        7:1 (5:1)
Góly: Bartošek 2 (10. a 16.), Haľko 2 (16. a 36.), Čambal (10.), Nagy (13.), Mikletič (39.) - David (8.)
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Vasic S. (SRB), Ligienza J. (POĽ)

11.september 2008 ... UEFA FUTSAL CUP : FOFO VS NADIN SOFIA 7:1 (3:0)

Nadin Sofia (BUL) Po ľahkých raňajkách absolvovalo mužstvo rovnako ľahký tréning a potom to už prišlo – konečne prvý zápas. Súper z kategórie ľahších, FC Nadin Sofia, ktorý postúpil z kvalifikačnej C skupiny, keď vyradil anglický Ipswich a KMF Elitu Tetovo z Macedónska. Samotný zápas v Palace Sport of Baku sme začali famózne, po rýchlej akcii na jeden dotyk otvoril Peťo Haľko skóre už po 27-ich sekundách - 1:0 (0:27). Potom ale prišiel šok, keď sme začali hrať ležérne v obrane, nevracali sme sa a tak v priebehu štyroch minút Mário Gašparovič zneškodnil tri!!! samostatné nájazdy Sofijčanov. Tí hrali umne, čakali našich hráčov zatiahnutí v hlbokej defenzíve, no kontry mali smrtiace, našťastie oproti zápasom v Sofii svoje šance nepremenili. Tréner Ján Janík zobral time-out, dohovoril hráčom, a správne namazaný "stroj" začal konečne fungovať. Samostatný nájazd Attilu Feherváriho ešte gólom neskončil, prečíslenie, a a akciu 2 na 1 Haľko – Várady už ale Vojto pohodlne zakončil do prázdnej - 2:0 (6:31). Loptu sme mali samozrejme na svojich futsalkách my, mali sme dokonca pasáže, keď sme Nadinu nedali loptu aj viac ako minútu, no šance sme zahadzovali - Bartošek, Fehérvári, ani Mikita nedali. Po rohu ale našiel Varády voľného Haľka a ten zprvej trafil k žrdi - 3:0 (14:52). Do konca polčasu sme mohli ešte streliť gól, no šance sme zahodili, Sofia nás vystrašila 3:44 pred koncom úvodného dejstva, keď nastrelila z diaľky žrď. Druhý polčas sme začali rovnako famózne, po dlhšej medzihre našiel Varády nášho kapitána Mikitu a ten sa nemýlil - 4:0 (21:24). Gašparovič potom vyriešil ďalšiu čistú príležitosť súpera, no v 24. minúte po našej chybe nestačil na samostatný nájazd Germanova, ktorý ho prestrelil - 4:1 (23:43). O minútku vyslal prudkú strelu na bránku Nadinu Bartošek, no Gabo sa strelecky presadil až v 27. minúte, keď prestrelil po priamom kope všetko, čo mu stálo v ceste - 5:1 (26:04). Vzápätí sme mohli streliť aj šiesty gól, nájazd 2 na 1 ale Mikita nepremenil, no v ešte rovnakej minúte si to všetko vynahradil, keď cez pivota priťukol Haľkovi a ten nekompromisne uzatvoril svoj dnešný hetrik - 6:1 (27:34). V 30. minúte nastrelil po perfektnej akcii Mikita žrď, následná dorážka skončila tesne vedľa, do hry naskočil Vodecký. Nadin mohol znížiť a my naopak navýšiť naše skóre, rýchlu akciu 3 na 1 ale Berky nedokázal z dvoch krokov zasunúť do prázdnej bránky. Posledná päťminútovka patrila nám, súperovi pochopiteľne došli sily, Várady nastrelil v priebehu minúty brvno a spojnicu, 2:30 pred koncom sa ale zatriaslo aj naše brvno. Skóre zápasu zavŕšil Vodecký, keď dostal prihrávku od Haľka, obtočil sa na šestke a k pravej žrdi zasunul - 7:1 (37:46). Váradyho a Čambalova strela v závere už gól nepriniesli a tak sme do turnaja vstúpili víťazne, najdôležitejší zápas nás ale čaká zajtra proti AIK Skövde zo Švédska. Výhra nás posúva do Elite round. Druhý zápas ukázal, že domáci sa oproti minulému roku výrazne zlepšili, švédske mužstvo po bezchybnom výkone rozdrvili 11:2 (5:1). Mužstvo zo škandinávie znižovalo na 3:1 a gól na 11:2 strelilo až 49 sekúnd pred konečným hvizdom rozhodcov. Martin Grendár (prezident) : "Dali sme rýchle góly na začiatku oboch polčasov po učebnicových akciách a najmä ten prvý nám pomohol. Súper mal vo svojom strede niekoľko skúsených bývalých futbalistov a ak dostali loptu, vedeli čo s ňou. V prvom polčase nás podržal Mário Gašparovič, ktorý zlikvidoval niekoľko čistých šancí Sofie. Potom sa už naplno ukázali naše skúsenosti, po prestávke sme dominovali a súperovi sme len sporadicky požičali loptu na dlhší čas. Víťazstvo je zaslúžené, treba ho ale potvrdiť v ďalšom zápase so švédskym majstrom, o ktorého hru sme si urobili obraz v jeho súboji s Arazom." Ján Janík (tréner) : "Pripravovali sme sa na súpera, ktorý nám bol vylosovaný až zo štvrtého koša, naoko to vyzeralo, že to bude ľahký a jednoduchý zápas, ale súper hral stiahnutú obranu, dá sa povedať až priestorovú, čo nám trochu robilo problémy, lebo predsa my sme zvyknutý, že súper hrá osobnú obranu. Do šancí sme sa dostávali zo začiatku sporadicky, ale sme radi, že hneď z prvej sme dali gól, upokojili sme sa. S obrannou hrou som nebol celkom spokojný, pretože súper hral na brejky, my sme po zlej rozohrávke ich nezachytávali a ľahko sa dostával k samostatným prienikom, ktoré naozaj zaváňali gólom. Našťastie máme skúsené mužstvo, máme šikovných hráčov, a dali sme ďalšie góly a tak polčas skončil 3:0. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre, poučili sme sa z chýb, Nadinu začali dochádzať aj sily, nebolo to z jeho strany čo sa týka dôrazu až tak dôsledné, my sme strelili ďalší gól. Zápas sme vpodstate zápas pod kontrolou, ale súper nám naozaj "nevoňal", hral spôsobom, ja som chlapcom v kabíne povedal, že akokeby nám na ihrisku zavadzal, hral nefutsalovo. Nevedeli sme niektoré veci riešiť lepšie a preto dnešný výsledok je síce 7:1, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Ani s hrou nie som celkom spokojný, verím však, že sa to zajtra zlepší, čaká nás najdôležitejší zápas na turnaji, v prípade víťazstva nad švédskym AIK Skövde postupujeme do ďalšej fázy Ligy Majstrov. Musíme sa jednoznačne poučiť, čo sa týka defenzívy a smerom dopredu to bude ešte lepšie..."

(11.september 2oo8 o 15:30 hod SEČ v Palace of Sport Baku, Azebrbajdžan)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FC NADIN SOFIA (BUL)        7:1 (3:0)
Góly: Haľko 3 (1., 15. a 28.), Várady (7.), Mikita (22.), Bartošek (27.), Vodecký (38.) - Germanov (24.)
ŽK: Nagy, Rejžek, ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Vasic S. (SRB), Panayides P. (CYP)

10.september 2008 ... SPRAVODAJSTVO Z BAKU V SPOLUPRÁCI S FUTSALSLOVAKIOU

Podrobné spravodajstvo z vystúpenia nášho mužstva v UEFA Futsal Cupe v Baku pripravujeme v spolupráci s novou stránkou www.futsalslovakia.sk. Vladsson : "V uplynulých dňoch som sa stal platným členom redakcie oficiálnej webovej stránky Slovenského futsalu a tak najčerstvejšie informácie nájdete na oficiálnej stránke futsalslovakie. Verím, že spravodajstvo z Baku sa stane jedným z najnavštevovanejších, dnes naostro štartujeme úvodným zápasom proti Sofii. Držte nám palce !!!"

7.september 2008 ... V PONDELOK ODLIETA VÝPRAVA DO BAKU

V pondelok o 20:20 hod odlieta naša výprava z viedenského Schwechatu do azerbajdžanského Baku na hlavné kolo UEFA Futsal Cupu. V 6.skupine, ktorá sa odohrá v Sport Palace Baku sa postupne stretneme s FC Nadin Sofia z Bulharska, s AIK Skövde zo Švédska a po dni voľna s domácim Arazom Naxçivan. Do Baku priletíme o 3:25 hod azerbajdžanského času (oproti Slovensku je 3-hodinový časový posun), ubytovaní budeme v hoteli Absheron Baku. Ján Janík (tréner) : "Cieľom je samozrejme postup do ďalšej fázy tejto prestížnej súťaže..." Do ázijskej metropoly odchádza kompletný hráčsky káder, cieľom je zabezpečiť si postup do Elite round po dvoch hracích dňoch...
Realizačný team na futsalovú LM :
Vladimír Gažo (vedúci výpravy), Martin Grendár (prezident), Ján Jáník (tréner), Igor Blaško (lékár), Daniel Klačko (fyzioterapeut), Martin Grendár jun. (futsal manager), Vladimír Ambrozek (press manager).

6.september 2008 ... PRVÝ POHÁR V SEZÓNE - VÍŤAZMI TURNAJA BA LÍG

V sobotu sa v ŠH PKO uskutočnil Turnaj víťazov líg, do ktorého postúpili víťazi všetkých BA líg. Po dvoch víťazstvách v skupine sme postúpili do finále, kde sme sa stretli s Olympigue. Po dobrom výkone celého mužstva sme zaslúžene zvíťazili a zaknihovali tak úvodný pohár v novej sezóne. Strelecky sa presadili aj nové posily Lorenc a Rischer...

Turnaj víťazov líg - skupinová fáza :
VÝBER SLOV-MATICU FOFO BRATISLAVA vs FC DB Petržalka       4:1 (1:1)
Góly: Marhefka, Klatt, Jahič, Rischer
VÝBER SLOV-MATICU FOFO BRATISLAVA vs Jokerit        3:2 (2:0)
Góly: Grendár ml. 2, Lorenc
Turnaj víťazov líg - FINÁLE :
VÝBER SLOV-MATICU FOFO BRATISLAVA vs S.L.C. Olympique       3:0 (2:0)
Góly: Hanusek, Klatt, Rischer
Turnaj víťazov líg Turnaj víťazov líg Turnaj víťazov líg Turnaj víťazov líg

5.september 2008 ... 1.KOLO EXTRALIGY FOFO VS ACROSS PINEROLA 5:2 (3:0)

Slov-matic FOFO BA Across Pinerola BA V prvom kole nového súťažného ročníka sme zvíťazili v mestskom derby nad Across Pinerolou Bratislava, v zápase bez kariet 5:2 (3:0). V drese súpera sa predstavilo viacero našich bývalých hráčov, z ktorých na ihrisku bol dnes najlepší Marek Habaj. Zápas začal našim miernym tlakom, úvodné šance nepremenili Mikita, Várady a Voda, no v 6.minúte otvoril účet zápasu Vodecký, keď pekne trafil - 1:0. Už o minútku mohlo byť veselšie, akcii Varády Haľko chýbali centimetre a tak sme mohli pykať - Súkeník ale nepremenil čistú šancu. Nedáš - dostaneš. Už o 25 sekúnd našiel pred prázdnou bránou Várady Haľka a bolo - 2:0. V polovici úvodného dejstva náš náskok nezvýšil Mikita, ani Haľko, na druhej strane mohol znížiť Marek Habaj. Na 3:0 upravil Mikita po peknom teči v 13.minúte, potom hra ustala, pekné šance si ešte vypracovali Haľko a Súkeník, v 16.minúte zneškodnil Gašparovič samostatný nájazd na bránku. Po obrátke hneď v úvode sme nastrelili žrď, no po obrovskej chybe v rozohrávke štandartnej situácie potrestal Across Várady - 4:0. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, mala dobré tempo, no zahadzovali sme šance : Bartošek, dvakrát Nagy a tak Across znížil, keď sa presadil Javnický - 4:1. Potom prišiel náš festival zahodených šancí, Haľko, Berky, Bartošek, Nagy nedokázali prekonať Harsu, a tak sme skórovali opäť po chybe súpera. Samostatný nájazd Berkyho s Fehérvárim zakončil Attila pohodlne do prázdnej - 5:1. Minútku a tri sekundy pred konečným hvizdom rozhodcu upravil na konečných 5:2 Kiki Galla.

1.kolo Slovenskej futsalovej extraligy 2oo8/2oo9 :
(5.september 2oo8 o 19:00 hod v ŠH Mladosť BA)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ACROSS PINEROLA BRATISLAVA       5:2 (3:0)
Góly: Vodecký (6.), Haľko (8.), Mikita (13.), Várady (23.), Fehérvári (38.) - Javnický (25.), Galla (39.)
ŽK: - ČK: -, 250 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Rogoň

4.september 2008 ... PRÍPRAVA : "C" MUŽSTVO VS TRE KRONOR 11:2

Vo štvrtok 4.septembra nastúpilo naše "juniorské" mužstvo v prípravnom zápase proti mužstvu Tre Kronor. Duel sa uskutočnil v ŠH Mladosť od 21:00 hod, rozhodovali ho Mário Bohún a Lukáš Peško, zvíťazili sme bez problémov 11:2 (8:1).

Prípravný zápas : - viac o "C" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "C" vs Tre Kronor        11:2 (8:1)
Góly: Jankovič 2, Rischer 2, Števík 2, Grendár jun., Hanusek, Mikloš, Lorenc, Marhefka

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..