NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - OKTÓBER 2015

NOVINKY september 2015 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC OKTÓBER 2015

30.október 2015 ... 4.KOLO 1.SLF: FOFO vs FK PREŠOV 9:0

Slov-matic FOFO FK Prešov Oranjes po gólových suchotách v úvodnom extraligovom kole si za šťastné číslo vybrali nie klubovú osmičku, ale číslo deväť. V ostatných troch kolách nastrieľali všetkým súperom zhodne po deväť gólov. Hráči Prešova dnes ani raz neprekonali Gašparoviča, aj keď viackrát boli blízko Serbin, Beliš či Mihok. Pri rozcvičke sa nešťastne zranil Bahna, do zápasu nenaskočil ani Duško Rafaj. Po štyroch minútach hry otvoril po prihrávke Brunovského zápasový účet Bartošek. V čase 6:25 rovnaký hráč zvýšil na 2:0, v trinástej minúte ho o čistý hetrik obrala ľavá žŕdka Kapraľovej bránky. V predposlednej minúte nabil Brunovský Belaníkovi a gólman FK ťahal loptu spoza chrbáta opäť. Na polčasových 4:0 upravil strelecky potentný Višváder, asistoval mu opäť Brunovský. Do druhého dejstva vstúpili hostia agresívne, po piatich minútach mali na svojom konte už štyri fauly. Chybu v obrane potrestal v 27.minúte Višváder. Bartošek pálil opäť iba do žrde, ďalšia akcia ale už gól "strely zo Senice" priniesla a tak Gabinko dokonal hetrik. V 36.minúte sa Prešovčania hrajúci bez zbytočne vylúčeného kapitána Vrbovského dopustili šiesteho faulu. Belaník síce desiatku nedal, z dorážky už ale zahrmelo - 7:0. Po milimetrovej prihrávke Kyjovského strelil gól číslo osem Brunovský. O 14 sekúnd vymyslel Brunovský gól pre Haľka. Dvojciferného víťazstva sa ŠH Mladosť napokon nedočkala, pretože kapitán Mikita nepremenil 26 sekúnd pred konečným hvizdom desaťmetrový kop.

Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Maticu): "Dnešný zápas 4. kola bol reprízou minuloročného finále, Prešov v Bratislave inkasoval deväť gólov a od dvojcifernej desiatky ho zachránil nepremenený desaťmetrový kop kapitána Mikitu z poslednej minúty. Mrzí množstvo nepremenených šancí, Gašparovič dnes zatiahol roletu, neprekonali ho ani ostrostrelci Serbin s Belišom. Potešil hetrik Bartošeka, dva góly Višvádera, ktorý skóroval zatiaľ v každom extraligovom vystúpení oranjes. Marek Belaník sa udomácnil v mužstve, dnes strelil ďalšie dva pekné góly. Budúci týždeň nás pred vystúpením v elitnej fáze UEFA Futsal Cupu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu čaká ešte generálka s minuloročným víťazom Ligy Majstrov Kairatom Almaty z Kazachstanu a piatkový zápas so žilinským Makroteamom v Predmieri."

1.SLF 2015/2016 - 4.kolo:
(30.október 2015 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK PREŠOV       9:0 (4:0)
Štatistiky zo zápasu

Góly: Bartošek 3 (5., 7. a 34.), Belaník 2 (19. a 36.), Višváder 2 (20. a 27.), Brunovský (38.), Haľko (38.)
ŽK: Mikita (32.) - Krempaský (8.), Vrbovský (35.), Mihok (35.), ČK: Vrbovský (35.), 100 divákov, Rozhodcovia: Miroslav Ježín a Ján Szkokan, akumulované fauly: 1:5 - v 1.pol, 3:7 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Kozár P., Višváder J., Mikita L. (C), Haľko P. - Brunovský A., Kyjovský M., Belaník M., Bartošek G. - od 6.minúty: Zdráhal M. Tréner: Martin Rejžek
Prešov: Kapraľ - Beliš, Serbin, Mihok, Krempaský, Vrbovský (C), Rohal, Semanič, Harčár. Tréner: Antonio Hernandez

24.október 2015 ... 3.KOLO 1.SLF: DRAGONS PODOLIE vs FOFO 2:9

Dragons Podolie Slov-matic FOFO Oranjes vycestovali netradične na extraligu v sobotu, keď duel s nováčikom ligy odohrali v Novom Meste nad Váhom. V krásnom futsalovom prostredí, pred peknou návštevou sa hral kvalitný zápas. V prvom dejstve prekonal domácu obranu dvakrát Haľko, to bol aj jediný strelec v úvodnej dvadsaťminútovke. Po obrátke zvýšil na 0:3 Bartošek, ku slovu sa dostali ale aj domáci, keď Jurčo pekne znížil. O osude zápasu rozhodla dvojminútovka päť minút pred koncom, keď favorit prekonal domácu obranu i gólmana štyrikrát. Jurčo opäť znížil, tentokrát na 2:7, v závere ale góly Višvádera a Kozára iba podčiarkli zaslúžené víťazstvo Slov-Maticu.

Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Maticu): "V krásnom futsalovom prostredí, pred peknou návštevou sa hral pre oko diváka zaujímavý zápas s jedenástimi gólmi. Výsledkovo sme síce spokojní, herne to už bolo ale z našej strany trochu rozpačitejšie, najmä v prvom polčase. Dva góly Haľka v úvodnom dejstve vniesli pokoj do našich radov, domáci vycítili šancu "nachvíľu" za stavu 1:3, potom už ale bolo na ihrisku iba jedno mužstvo, keď Podolie inkasovalo štyri góly za dve minúty. V extralige sme doposiaľ odohrali šesť polčasov a iba v jedinom prípade sme nemali na svojom konte päť a viac faulov, na tento fakt si budeme musieť asi počas tejto sezóny zvyknúť, nič iné nám neostáva. Budúci týždeň by sme radi potvrdili tabuľkové postavenie aj proti tímu FK Prešov a potom už naša všetká energia bude smerovať k príprave na Elite round UEFA Futsal Cupu v Bratislave."
Rastislav Bobocký (hráč Podolia): "Do zápasu sme vstúpili s jasnou defenzívnou taktikou. Veď čo iné nám aj zostávalo. Vedeli sme, že nemôžeme hrať so Slov-Maticom vyrovnanú partiu. Sú to všetko kvalitní, skúsení hráči, z ktorých väčšina tvorí alebo nedávno ešte tvorila takmer celú futsalovú reprezentáciu. Zápas bol pre nás len o tom, ako dlho dokážeme odolávať. To sa nám darilo 35.min. Dokonca za stavu 1:3 sme mali veľkú možnosť streliť aj na 2:3 a myslím, že zápas by nabral úplne iný spád. No nehrá sa na keby. Posledných päť minút sme nepochopiteľne otvorili obranu, dostali sme zbytočné góly a začali sme sa so súperom akoby naháňať. Výsledkom nemohlo byť nič iné, ako inkasovanie gólov. Chalanom však patrí pochvala, všetci odovzdali na palubovke maximum. Pre všetkých bola česť hrať proti takémuto súperovi. Teraz sa však už musíme sústrediť na najbližšieho súpera Makroteam. Teraz prichádza časť ligy, kedy by sme už mali začať zbierať aj nejaké body."

1.SLF 2015/2016 - 3.kolo:
(24.október 2015 o 20:00 v ŠH Nové Mesto nad Váhom)
FK DRAGONS PODOLIE vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:9 (0:2)

Góly: Jurčo 2 – Haľko 2, Belaník 2, Bartošek Rafaj, Brunovský, Višváder, Kozár
ŽK: Pyšný, Halás, Hikel – Brunovský, ČK: -, 350 divákov, Rozhodcovia: Ježík a Botka.

16.október 2015 ... 2.KOLO 1.SLF: FOFO vs MFsK NITRA 9:3

Slov-matic FOFO MFsK Nitra Oranjes po úvodnom remízovom zaváhaní proti bratislavskej Pinerole v druhom kole už naplno potvrdili úlohu favorita. Zápasový scenár začal napĺňať už v piatej minúte gólom Haľko, keď ho v ideálnej streleckej parkete našiel Brunovský. V siedmej minúte sa opäť menilo skóre, keď strelu Rafaja zaregistroval Repa až za svojím chrbátom v bránke. Desiata minúta priniesla gól Višvádera, v štrnástej upravil kapitán Mikita už na 4:0. Najlepší hráč súpera, kapitán Peciar po peknej individuálnej akcii štyri minúty pred obrátkou prekonal Gašparoviča. Druhé dejstvo začal favoritom tlakom, ktorý vyústil do brvna Bartošeka. Zakrátko už ale po prihrávke Rafaja rozvlnil sieť Brunovský. O sedemnásť sekúnd zvýšil už na 6:1 Haľko. V 26.minúte si akciu s gólovou koncovkou Brunovského a asistencii Rafaja obaja hráči zopakovali. Desať minút pred koncom sa do streleckej listiny zapísal aj Bartošek a po jeho prihrávke dokonal zápasový hetrik Haľko. V závere si Fofáci vyskúšali aj hru bez brankára, najlepší dvaja hráči v modrých dresoch Peciar a Dudáš však kozmeticky prikrášlili konečné skóre duelu na 9:3.

Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Maticu): "S výhrou sme samozrejme spokojní, aj keď náš výkon na ihrisku veľmi nepotešil najmä trénera. Pri streleckej chuti je najmä Haľko, ktorý dnes zaťažil konto Repu hetrikom. V oficiálnom zápise je gól kapitána Mikitu na 4:0 pripísaný Haľkovi, aj keď sme na to upozorňovali rozhodcu i zapisovateľa počas zápasu i v polčasovej prestávke. Ešte tri minúty pred koncom bol stav duelu 9:1, potom sa však presadili dvaja najlepší hráči súpera Peciar s Dudášom a kozmeticky upravili konečné skóre. V drese A mužstva zaznamenal svoju súťažnú a vydarenú premiéru reprezentačný gólman dvadsaťjednotky Tomáš Kollár. Už sa pomaly pozeráme na nášho najbližšieho súpera, nováčika ligy, ktorý sa nám ukázal na pôde Pineroly, samozrejme do Nového mesta nad Váhom si pôjdeme pre povinné tri body. Slov-Matic dostal ponuku od posledného víťaza Ligy Majstrov Kairatu Almaty odohrať pred Elite round ešte dve priateľské stretnutia na Slovensku. A tak sa náš kalendár bude možno ešte meniť."

1.SLF 2015/2016 - 2.kolo:
(16.október 2015 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFsK NITRA       9:3 (4:1)

Góly: Haľko 3 (5., 25. a 35.), Brunovský 2 (25. a 26.), Rafaj (7.), Višváder (10.), Mikita (14.), Bartošek (31.) - Peciar 2 (17. a 40.), Dudáš (38.)
ŽK: Mikita (33.) - Peciar (33.), ČK: Glofák (26.), 100 divákov, Rozhodcovia: Mário Bohun a Rastislav Behančín , akumulované fauly: 2:2 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 32. Kollár T.) - Rafaj D., Višváder J., Mikita L. (C), Bahna M. - Brunovský A., Kyjovský M., Haľko P., Bartošek G. - od 5.minúty: Zdráhal M., Belaník M. Tréner: Martin Rejžek
MFsK: Repa - Peciar (C), Bratský, Dudáš, Glofák, Maršala, Pevela, Procháczka, Tóth. Tréner: Anton Suchan

14.október 2015 ... DO BRATISLAVY PRÍDE NA ELITE ROUND BENFICA LISABON

Slov-matic FOFO Benfica SL Lokomotiv Charkov Ekonomac Kragujevac Úradujúci slovenský majster Slov-Matic FOFO Bratislava si v elitnom kole UEFA Futsal Cupu 2015/2016 zmeria sily s Ekonomacom Kragujevac (Srbsko), Benficou Lisabon (Portugalsko) a Lokomotivom Charkov (Ukrajina). Rozhodol o tom stredajší žreb vo švajčiarskom Nyone. Po mimoriadne úspešnom októbrovom turnaji hlavnej fázy sa Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla prideliť Slov-maticu aj organizáciu tvz. Elite Round. Turnaj D-skupiny sa tak bude hrať v termíne 10.-15. novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slov-matic začiatkom októbra s troma výhrami v bratislavskej HANT Aréne suverénne ovládol turnaj 4. skupiny Main Round, keď zdolal macedónskeho majstra Železarec Skopje 5:3, fínskeho šampióna Sievi Futsal 6:1 a na záver aj holandský FC Eindhoven 8:1. Do elitnej spoločnosti šestnástich najlepších futsalových klubov postúpil ôsmykrát, pritom šiestykrát za sebou. Priamo do Elite round bola nasadená štvorica Kairat Almaty z Kazachstanu (obhajca trofeje), Inter FS Movistar, kazašský Tulpar Karagandy a srbský KMF Ekonomac Kragujevac. Zo štyroch skupín postúpia do Final Four, ktoré sa bude hrať budúci rok v apríli, už len víťazi skupín.
Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Maticu): "Top mužstvom v skupine je bezpochyby Benfica, ktorá už vyhrala v minulosti celú Ligu Majstrov. Ale aj Charkov a Kragujevac sú špičkové tímy, nabité reprezentantmi Ukrajiny a Srbska. Pre divákov a najmä pre fanúšikov kvalitného futsalu to bude zaujímavý a atraktívny turnaj. Z hľadiska súčasnej situácie Slov-Maticu treba priznať, že každý jeden bod bude veľkým úspechom. Určite sa však nebojíme a chceme obstáť so cťou."
Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Vedeli sme, že v tejto fáze súťaže už neexistuje ľahký súper a s napätím sme očakávali žreb v Nzone. V hre boli naozaj zaujímavé tímy a my sa už tešíme ako privítame mužstvá svetovej úrovne. Najmä porugalská Benfica, ktorú považujeme za favorita skupiny, hrá momentálne vo výbornej forme. S ukrajinským futsalom už máme svoje skúsenosti, poznáme ho a vieme že budeme mať do činenia s mimoriadne kvalitným súperom "strojového" typu. Posledný super - srbský Kragujevac tvoril v minulosti základ srbskej reprezentácie doplnený výbornými brazílskymi legionármi. Podľa posledných informácií sa tento tím troška obmenil, uvidíme v akej sile sa ukážu u nás v Bratislave. žreb môžem charakterizovať ako dobrý, chceli sme sa predovšetkým vyhnúť viacnásobnému šampiónovi tejto súťaže kazašskému Kairatu Almaty.""

9.október 2015 ... 1.KOLO 1.SLF: PINEROLA vs FOFO 2:2

Pinerola BA Slov-matic FOFO Po septembri, ktorý bol vyhradený pre reprezentačné povinnosti, odštartovala v piatok futsalová extraliga úvodným kolom. Bratislavské derby prinieslo kvalitný futsal, v tábore oranjes pre chorobu absentovali Mikita s Brndiarom, zranený Kozár odohral poslednú desaťminútovku. Prvé dejstvo skončilo víťazstvom Pineroly 1:0, keď sa jedine Hájek dokázal zapísať do streleckej listiny po premenenom desaťmetrovom kope za šiesty faul. Po obrátke nasmeroval zverencov Braňa Škorca ku všetkým bodom opäť Hájek, keď nekompromisne premenil priamy voľný kop. Fofáci ale po úspešnej Lige majstrov ukázali silu kolektívu a v závere gólmi Bahnu a Višvádera zaslúžene vyrovnali. V druhom kole privíta už o týždeň oranjes tím z Nitry, ktorá si do tabuľky pripísala tri body po víťazstve nad bratislavskými Gurmánmi...

Braňo Škorec (tréner Pineroly): "Remíza je spravodlivá, aj keď sme chceli vyhrať a neboli sme od výhry ďaleko. Zo začiatku sme po získaní lopty chceli veľmi rýchlo prejsť do protiútoku a loptu sme odovzdali. Postupom času sme si začali viacej veriť, nestrácali sme ľahko lopty a neboli sme tak pod tlakom. V ďalších zápasoch nemôžeme zaspať na vavrínoch, pretože nás čaká rozdielných 8 zápasov ako bol ten dnešný. Našim najbližším súperom je nováčik z Podolia, s ktorým sme odohrali 2 prípravné zápasy a ukázal, že majú svoju kvalitu a treba ísť na 100%. Na záver je potrebné hráčom poďakovať za prístup v zápase, za bojovnosť a nasadenie. Výborné zachytal Milan Herko."
Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Maticu): "Prechod z Ligy majstrov do extraligovej reality nám každoročne nevychádza, v Mladosti sa hral ale veľmi kvalitný duel. Mužom zápasu bol gólman Herko, ktorý doslova čaroval. V našom tíme sa ukázala sila kolektívu, keď sme bez problémov dokázali dohnať náskok súpera a nedopriali mu tak pozápasový víťazný pokrik. Mrzí nás nezavinenné zranenie Ferka Šporánka, veríme že bude v poriadku a čoskoro sa vráti na palubovku."

1.SLF 2015/2016 - 1.kolo:
(9.október 2015 o 20:30 v ŠH Mladosť v Bratislave)
PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:2 (1:0)

Góly: Hájek 2 (17. z 10m a 27.) - Bahna (36.), Višváder (40.)
ŽK: Zdráhal M. (24.), Brunovský (29.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Marián Fischer a Ján Ploštica, akumulované fauly: 6:6 - v 1.pol, 5:5 - v 2.pol
Pinerola: Herko (C) - Šporánek, Paštrnák, Hájek, Zdráhal A., Mikulišin, Směřička, Štrbák, Marušinec, Jurkemik, Adámek. Tréner: Braňo Škorec
Fofo: Gašparovič M. - Kyjovský M., Brunovský A., Haľko P., Bartošek G. - Rafaj D. (C), Višváder J., Belaník M., Bahna M. - od 6.minúty Zdráhal M., od 30.minúty Kozár P. Tréner: Martin Rejžek

7.október 2015 ... ELITE ROUND UEFA FUTSAL CUPU V BRATISLAVE !!!

Úradujúci slovenský majster Slov-Matic FOFO Bratislava v krátkom čase opäť zorganizuje turnaj futsalovej Ligy majstrov - Futsal Cupu 2015/2016 v Bratislave.
Po športovej aj organizačne stránke mimoriadne úspešnom októbrovom turnaji hlavnej fázy sa Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla prideliť Slov-maticu aj organizáciu tvz. Elite Round. Tento turnaj sa tak bude hrať v termíne 10.-15. novembra, s najväčšou pravdepodobnosťou na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Slov-Matic začiatkom októbra s troma výhrami v bratislavskej HANT Aréne suverénne ovládol turnaj 4. skupiny Main Round, keď zdolal macedónskeho majstra Železarec Skopje 5:3, fínskeho šampióna Sievi Futsal 6:1 a na záver aj holandského majstra FC Eindhoven 8:1. Do elitnej spoločnosti šestnástich najlepších futsalových klubov postúpil ôsmykrát, pritom šiestykrát za sebou, no vôbec historicky vyhral všetky zápasy a získal 9 bodov.

Žreb Elite Round sa uskutoční v Nyone 14. októbra. Desaťnásobný slovenský šampión sa nebude môcť stretnúť so španielskym Inter Movistar, maďarským Győri ETO FC a talianskym ASD Pescara, ktorí tiež zorganizujú turnaj Elite Round. Slov-matic pri žrebe tiež nemôže dostať Železarec Skopje, s ktorým už hral v Bratislave. Priamo do Elite round je nasadená štvorica Kairat Almaty z Kazachstanu (obhajca trofeje), Inter Movistar, kazašský Tulpar Karagandy a srbský KMF Ekonomac Kragujevac. Zo štyroch skupín postúpia do Final Four, ktoré sa bude hrať budúci rok v apríli už len víťazi skupín.
Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Maticu): "Je to pre nás výborná správa. UEFA bola mimoriadne spokojná s organizáciou hlavného kola, a keďže sme dosiahli historický úspech, keď sme prvýkrát v dejinách klubu dokázali vyhrať všetky tri zápasy v hlavnom kole, môžeme sa tešiť opäť na špičkový európsky futsal. Turnaj sa opäť bude niesť v duchu spomienky na bývalého prezidenta klubu Martina Grendára, ktorý nás predčasne opustil minulý rok. V utorok sme sa boli pozrieť na ZŠ Ondreja Nepelu na volejbalový zápas Slovensko - Poľsko a aj my by sme sa radi pokúsili urobiť takto úspešné podujatie a priblížili sme sa k podobnému organizačnému a diváckemu úspechu. Elitná fáza sa bude žrebovať 14. októbra v Nyone a určite nemôžme dostať maďarského majstra Györ, aj keď sa naši chalani tešili, že by si mohli zahrať proti trom bývalým spoluhráčom. Samozrejme, nemôžeme sa už stretnúť ani so Skopje. Urobíme všetko preto, aby sme opäť dobre reprezentovali Slovensko."

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND - HANT ARÉNA 30.9. - 3.10.2015

UEFA Futsal Cup - Main round 2015/2016 Table - UEFA Futsal Cup - Main round 2015/2016

SLOV-MATIC FOFO BA >>> VÍŤAZ 4.SKUPINY UEFA FUTSAL CUPU - MAIN ROUND 2015/16

UEFA Futsal Cup - Main round 2015/2016

3.október 2015 ... LIGA MAJSTROV: FC EINDHOVEN vs FOFO 1:8

FC Eindhoven Slov-matic FOFO Futsalisti sériového slovenského šampióna Slov-Matic FOFO Bratislava sa bez straty bodu prebojovali do elitného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016. Postup z prvej priečky 4. skupiny hlavného kola (Main round - pozn.) spečatili v domácom prostredí HANT Arény sobotňajším víťazstvom 8:1 nad holandským FC Eindhoven. Spolu so zverencami trénera Martina Rejžeka sa do ďalšej fázy kvalifikoval z druhej priečky macedónsky Železarec Skopje po tom, ako v priamom súboji o postup zdolal fínsky Sievi Futsal 6:5. Slov-Matic sa do elitného kola súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov, prebojoval už ôsmykrát, premiérovo sa mu to však podarilo s plným počtom bodov. Mená súperov v tejto fáze sa dozvie v stredu 14. októbra o 14.00 h na žrebe vo švajčiarskom Nyone. Zápasy elitného kola, v ktorom sa predstaví 16 najlepších tímov starého kontinentu, budú prebiehať 10.-15. novembra v štyroch štvorčlenných skupinách.

V úvodných minútach boli mierne aktívnejší Holanďania, ktorí dvakrát nastrelili žrď. Potom sa do ofenzívy začali čoraz častejšie zapájať aj hráči domáceho tímu, ktorých poslal v 14. minúte do vedenia rafinovanou strelou z priameho kopu Belaník. Po zmene strán Slov-matic zvýšil dvoma zlepenými gólmi Mikitu a Višvádera vedenie. Hráči Eindhovenu pritvrdili, no Slov-matic odpovedal najlepšie ako mohol gólmi Haľka a Kyjovského, po ktorých nebolo o víťazovi pochýb. Na 6:0 zvýšil z penalty Belaník a exhibícia v podaní "oranjes" pokračovala ďalej po zásahu Brunovského a ďalšom góle Belaníka z penalty, ktorým zavŕšil hetrik. Hanebnú nulu na konte Eindhovenu zmazal Bali krásnym vešiakom pod brvno, čím stanovil na konečných 1:8.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Bol to veľmi ťažký zápas. Súper nás od začiatku nepríjemným pressingom hrýzol, ale keď sme zvýšili pohyb, začalo nám to tam aj padať. Najťažší zápas na turnaji bol prvý proti Železarecu Skopje, pretože víťazný vstup je vždy veľmi dôležitý. Mali sme slabšiu skupinu zásluhou toho, že sme vysoko v rebríčku. V ďalšej fáze nechceme cestovať ďaleko, radi by sme si zahrali proti maďarskému Győru, kde pôsobia traja naši bývalí hráči."
Marek Belaník (strelec hetriku Slov-Maticu): "Pred mesiacom som ani nesníval, že budem hrať Ligu majstrov a dnes som v nej strelil hetrik. Sme radi, že sme získali plný počet 9 bodov, bol to náš tajný cieľ. Oslavy boli už po postupe do elitného kola, dnes budú chalani pokračovať, ale bezo mňa. Zajtra ma totiž čaká treťoligový zápas v drese Makova."

UEFA Futsal Cup - Main round 2015/2016 - skupina 4 - 3.zápas:
(3.október 2015 o 18:00 v HANT aréne v Bratislave)
FC EINDHOVEN (Holandsko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:8 (0:1)

Góly: Bali (37:33) - Belaník 3 (13:20, 29:47 a 34:57), Mikita (21:26), Višváder (21:59), Haľko (25:10), Kyjovský (27:42), Brunovský (32:58)
ŽK: Van Den Akker (14.) - Višváder (6.), Brunovský (15.), Bartošek (15.), ČK: -, 550 divákov, Rozhodcovia: Simon Todorovic (SVN) a Arsen Nonikashvili (GEO), Cédric Pelissier (FRA), akumulované fauly: 2:5 - v 1.pol, 7:2 - v 2.pol
Eindhoven: Kapteijn - Allouch, Van Der Akker, Bali, El Attabi - Mohanlal, St. Juste, Saadouni (C), Martinus, Van Den Eijnden. Tréner: Carmelo Nieddu (BEL)
Fofo: Brndiar P. - Rafaj D., Kozár P., Mikita L. (C), Haľko P. - Višváder J., Brunovský A., Bahna M., Zdráhal M., Kyjovský M., Bartošek G., Belaník M., Benci L. Tréner: Martin Rejžek

1.október 2015 ... LIGA MAJSTROV: FOFO vs SIEVI FUTSAL 6:1

Slov-matic FOFO Sievi Futsal Futsalisti rekordného slovenského majstra Slov-Maticu FOFO Bratislava si v predstihu vybojovali miestenku v elitnom kole UEFA Futsal Cupu 2015/2016. Postup z prvej priečky 4. skupiny hlavného kola (Main round - pozn.) spečatili v domácom prostredí HANT Arény štvrtkovým hladkým víťazstvom 6:1 nad fínskym šampiónom Sievi Futsal, po ktorom sú so 6 bodmi neohrozenými lídrami tabuľky. Deň predtým zdolali Železarec Skopje 5:3. Po dni voľna nastúpia zverenci trénerského debutanta Martina Rejžeka v sobotu o 18.00 h na záverečný duel bratislavského turnaja proti holandskému FC Eindhoven, ktorý zatiaľ prekvapujúco nezískal ani bod a s určitosťou obsadí poslednú štvrtú pozíciu v tabuľke. O druhé postupové miesto zvedú priamy súboj Sievi Futsal a Železarec Skopje z Macedónska, oba tímy majú na konte zhodne po tri body. Slov-matic sa do elitného kola súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov, prebojoval už ôsmykrát. Mená súperov v tejto fáze sa dozvie v stredu 14. októbra o 14.00 SEČ na žrebe vo švajčiarskom Nyone. Zápasy elitného kola, v ktorom sa predstaví 16 najlepších tímov starého kontinentu, budú prebiehať 10.-15. novembra v štyroch štvorčlenných skupinách.

Úvodné minúty priniesli streleckú aktivitu fínskeho tímu korunovanú gólom Pakolu, ktorý umiestnil loptu presne k pravej žrdi. Tento moment favorita zdravo nahneval a v ďalšom priebehu prvého polčasu už jasne dominoval. V 9. minúte odpovedal strelami Haľka a Bahnu, skóre sa však po nich ešte nemenilo. Hráči Slov-maticu stŕpli, keď v 13. minúte po šiestom akumulovanom nedovolenom zákroku kopali hostia penaltu. Pakola však napálil loptu len do brvna, čo bol kľúčový moment celého stretnutia. V 15. minúte totiž platilo známe nedáš-dostaneš, navyše pre Fínov až dvojnásobne kruto. Najskôr kapitán Mikita "upratal" zblízka do siete loptu po Haľkovom priamom kope a o 23 sekúnd strhol vedenie na stranu Fofa šťastným gólom Belaník, ktorý prekvapil brankára Keskinena - 2:1. V 19. minúte Haľko našiel Višvádera, no jeho tutovku zneškodnil pozorný brankár Sievi. V 24. minúte sa Slov-maticu podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov zásluhou Kyjovského, ktorý zužitkoval Bahnovu prihrávku - 3:1. Kyjovský mal v 30. minúte na nohe azda definitívne zlomenie odporu súpera, z metra však poslal loptu len do brvna. Od 35. minúty vyskúšali Fíni hru bez brankára, ale vôbec im nevychádzala, keď Kozár štvrtým zásahom zmaril ich akékoľvek bodové nádeje. O chvíľu ich dorazil Rafaj a po ňom Kozár ďalšou strelou do prázdnej bránky stanovil na konečných 6:1. (zdroj: tasr)

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Chlapci celý zápas veľmi chceli. Videl som na nich, že odovzdali zo seba 120 percent. Som veľmi spokojný s ich výkonom. Vytvorili si veľké množstvo šancí, výsledkom čoho je krásne víťazstvo a postup z prvého miesta skupiny. Od stavu 2:1 bolo vidieť, že súper poľavil z pressingu a my sme vtedy ešte viac pritlačili. Sme radi, v poslednom zápase dostanú šancu ukázať sa aj hráči z lavičky."
Mário Gašparovič (brankár Slov-Maticu): "Vedeli sme, že nás čaká možno ešte ťažší zápas ako proti Skopje. Disciplinovanou hrou sme to však dotiahli do víťazného konca. Veril som, že penaltu chytím, alebo pôjde vedľa. Po nej sa priebeh obrátil v náš prospech. Boli sme favoritom, čo nám v prvom zápase možno trochu zväzovalo nohy, ale podarilo sa nám splniť cieľ. Verím, že potešíme divákov aj v sobotu ďalším víťazstvom. Osemkrát sme už síce postúpili do elitného kola, ale ani raz sa nám to nepodarilo s plným počtom bodov. Bol by to pekný bonbónik."

UEFA Futsal Cup - Main round 2015/2016 - skupina 4 - 2.zápas:
(1.október 2015 o 18:00 v HANT aréne v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs SIEVI FUTSAL (Fínsko)       6:1 (2:1)

Góly: Kozár 2 (35:30 a 37:33), Mikita (14:25), Belaník (14:48), Kyjovský (23:46), Rafaj (36:50) - Pakola (5:08)
ŽK: Kyjovský (10.) - Akhmetkhanov (15.), Autio (24.), ČK: -, 350 divákov, Rozhodcovia: Arsen Nonikashvili (GEO) a Cedric Pelissier (FRA), Ivan Shabanov (RUS), akumulované fauly: 6:3 - v 1.pol, 4:1 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Rafaj D., Kozár P., Mikita L. (C), Haľko P. - Brunovský A., Bahna M., Zdráhal M., Kyjovský M., Bartošek G., Belaník M., Višváder J., Benci L. Tréner: Martin Rejžek
Sievi: Keskinen - Pakola, Kytölä, Hosio, Juho Alasuutari (C) - Autio, Akhmetkhanov, Junno, Häivälä, Alasuutari, Tirkkonen. Tréner: Petteri Pulkkinen

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..