NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - OKTÓBER 2011

NOVINKY september 2011 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC OKTÓBER 2011

28.október 2011 ... 6.KOLO SELECT EXTRALIGY, RCS KOŠICE vs FOFO 1:4

RCS Košice Slov-matic FOFO V košickej Infinity Aréne sa hral súboj prvého s druhým a bolo sa na čo pozerať. RCS Košice tradične zachytili dobrý úvod, keď tvrdá strela kapitána Gajdoša skončila za chrbátom Gašparoviča. V ôsmej minúte ale v priebehu 25-ich sekúnd oranjes gólmi Slámu a Rejžeka otočili vývoj stretnutia. V druhom polčase pridal gól aj Bartošek a v poslednej minúte po faule Štibera na Rafaja z penalty podčiarkol tri body z východu Fehérvári... Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Duel som sledoval doma na monitore a pochopil som, že zápas naživo z lavičky je úplne „iný“. Tradične sme na RCS nezachytili začiatok (po koľkýkrát) a ani sa poriadne nepamätám, kedy sme sa na RCS ujali vedenia. V ďalšom priebehu sme však už zobrali opraty zápasu do svojich rúk, či lepšie povedané nôh... Nasledovala desaťminútovka tlaku a nepremenených šancí. Až prišiel rozhodujúci moment zápasu – dve pekné akcie a dva góly v priebehu niekoľkých sekúnd. Potom prišla pasáž v ktorej na podržal skvele brankár. Nasledoval nádherný signál – gól – a zápas bol rozhodnutý. Snahu RCS vygumoval náš najlepší hráč Gašparovič, na pokutový kop bol poslaný momentálne vedúci strelec súťaže Féhervári. Zápas ukázal, že už vieme nahradiť ktoréhokoľvek hráča z kádra (dnes nehrali Várady, Mikita a vlastne ani Brunovský). Keďže Pinerola remizovala, náš trhák je dokonalý... A tak sme s oboma výjazdami do Košíc v priebehu pár týždňov nadmieru spokojní!"

6.kolo Select extraligy 2011/2012
(28.október 2011 o 20:00 h Infinity Aréna v Košiciach)
RCS KOŠICE vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:4 (1:2)
Góly: Gajdoš (4.) - Sláma (8.), Rejžek (8.), Bartošek (23.), Fehérvári z pen. (40.)
ŽK: Grega (36.), Štiber (40.) ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Budáč P. a M., akumulované fauly : 4:5 - v 1.pol, 5:2 - v 2.pol
RCS: Štiber - Kyjovský, Gajdoš (C), Človečko, Serbin - Grutka, Kočiš, Hernandez, Grega - Hegedus
Fofo: Gašparovič M. (C) - Fehérvári A., Rafaj D., Haľko P., Kozár P. - Rejžek M., Bartošek G., Frič D., Sláma Z. - od 32.minúty Brunovský A.

25.október 2011 ... V DOHRÁVKE PADLO AŽ 30 GÓLOV

"B-A2" mužstvo v dohrávanom stretnutí proti Kappa team pokračovalo v doterajších druholigových streleckých manévroch a keďže aj súper hral ofenzívu, bol z toho nakoniec strelecký rekord doterajšej sezóny. V Mladosti padlo neuveriteľných 30 gólov...

dohrávka 1.kola 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Kappa team       22:8 (10:3)
Góly: Mikletič 4, Mikita 3, Fehérvári 3, Kozár 2, Rafaj 2, Bagin 2, Belica 2, Grendár ml. 2, Rejžek 2

25.október 2011 ... DO PADOVY NA ELITE ROUND ODCHÁDZAJÚ ORANJES 16.11.

Zápasy v UEFA Futsal Cupe 2011/12 v talianskej Padove (v Palafabris Stadium) odohrá oranjes v dňoch 17. - 20.novembra 2011. Hneď v úvodnom zápase sa stretne s domácou Marcou, druhý duel narazí na minuloročného šampiúona LM z Montesilvana a po dni voľna ukončí program proti ukrajinskému Uraganu Ivano-Frankovks. Odchod na zápasy Elite round je manažmentom klubu naplánovaný na 16.novembra 2011 o 8:28 h z pumpy OMV, odkiaľ výprava slovenského majstra odchádzala aj na prípravný zápas do maďarského Gyoru.

Dátum :  Súťaž 11/12:    Súper :    Miesto :
 17.11.2011 20:30 hod   Elite  Marca Futsal (TAL)  Palafabris Stadium, Padova, Taliansko
 18.11.2011 18:30 hod   Elite  ASD Montesilvano C/5 (TAL)  Palafabris Stadium, Padova, Taliansko
 20.11.2011 16:15 hod   Elite  Uragan Ivano-Frankovsk (UKR)  Palafabris Stadium, Padova, Taliansko

24.október 2011 ... ČAKATELIA DO KLUBU KANONIEROV

Po prvých ôsmych týždňoch súťaží tejto futsalovej sezóny je poradie čakateľov na vstup do klubu kanonierov stovkárov nasledovné:
Tomašek 96, Grendár junior 88, Brunovský 88, Belica 81, Cerovský 81, Rafaj 80, Sláma 74.
Je zrejmé, že Tomašek si "stovku" dá už pod stromček, ostatní budú atakovať túto hranicu na jar 2012...

23.október 2011 ... ĎALŠÍ ZO SÉRIE ČISTÝCH VÍKENDOV FOFÁKOV

"B-A2" mužstvo tentokrát ukázalo uspokojivú defenzívu a dovolilo "divým chlapcom" skórovať iba dvakrát. Naša ofenzíva bola opäť skvelá, góly padali jeden za druhým. V životnej forme hrajúci Fehérvári dal štyri, pekné jubileum dosiahol Grendár junior. Dosiahol métu 88 gólov v súťažných zápasoch oranjes. Streleckú bilanciu si samozrejme vylepšili i ďalší hráči. "C" mužstvo pokračovalo v dobrých výkonoch a dosiahlo "ideálny" klubový výsledok 8:1. Po párminútovom oťukávaní za šesť minút rozhodlo zápas. V 12.minúte už bolo 4:0. Potom prišla dlhšia fáza bez gólov, šance sa veselo obojstranne zahadzovali, čestný gól strelil i súper. V závere zažiaril dvomi nádhernými gólmi Benci a v poslednej minúte exceloval Rejžek. Najskôr doslova donútil Grendára juniora konečne jeho asi ôsmu šancu premeniť a osem sekúnd pred koncom tvrdou ranou k žrdi dostal na svetelnú tabuľu osmičku... Skoré nedeľné ráno prinieslo v PKO duel minulosezónnych medailistov. A bola to výborná futsalová dráma. V ôsmej minúte poslal "OLD" mužstvo do vedenia po centri Žigu Strelec. Potom vyšli dva výborné brejky Karlovke a rázom bolo 1:2. Predsa len viac z hry mali oranjes a po signále z rohu prestrelil brankára Cerovský - 2:2. Vylúčenie Kazimíra sme ustáli. Po polčase v skrumáži strhol vedenie na našu stranu od žrde Lučenič a potom po najkrajšej akcii zápasu pekne trafil opäť Cerovský. Power-play sme ustáli a získali tak dôležité víťazstvo. Škoda, že bombardér Gajdoš odišiel na vozíčku sanitkou... ADMIRAL "OLD" po dlhom čase prišiel v kompletnej zostave, vystuženej o nové akvizície - zvučné meno Kinder a Kostroň. A práve Kinder našiel vľavo na zadnej Szokolaya, ktorý otvoril zápasový účet. Po ešte krajšej prihrávke Kindera zvýšil Turanský, z ďalšej akcie rovnaký hráč trafil vinkel. V úvode druhého polčasu súper znížil, lenže po peknom úniku dobre stál na ľavej zadnej tyči Gavač a oslávil tak blížiacu sa 50-tku. Karpatii niekoľko šancí zlikvidoval Mifkovič a tak ADMIRAL zaslúžene vyhral.

6.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Wild Boys´02       14:2 (7:0)
Góly: Fehérvári 4, Belica 2, Grendár ml. 2, Rejžek 2, Rafaj, Bartošek, Mikletič, Bagin

6.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Blues Rača        8:1 (4:0)
Góly: Bagin 2, Benci 2, Rischer M., Zdráhal M., Grendár ml., Rejžek

3.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Karlovka        4:2 (2:2)
Cerovský 2, Strelec, Lučenič Góly:

3.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Formula Karpatia       4:1 (3:0)
Góly: Turanský 2, Szokolay, Gavač

21.október 2011 ... 5.KOLO SELECT EXTRALIGY, FOFO vs MFsK NITRA 5:0

Slov-matic FOFO MFsK Nitra Po reprezentačnej prestávke, kedy zverenci Richarda Bača odohrali dvojzápas so Suomi, pokračovala futsalová Select extraliga zápasmi 5.kola. Oranjes v Mladosti privítali MFsK Nitru. V zostave Fofa absentovali zranení Várady s Brunovským, české duo Sláma Frič reprezentuje svoju krajinu v Brazílii na turnaji Grand Prix. Nitra odohrala v Bratislave skvelý zápas a aj keď výsledok 5:0 hovorí o jednoznačnom priebehu, mladí chlapci okolo nestarnúcej legendy Suchána spálili viacero tutoviek. V prvom polčase prekonali hráči Slov-maticu Ivančíka iba raz, hneď po obrátke zvýšil najlepší extraligový strelec Fehérvári na 2:0. Tretí gól Rejžeka prakticky rozhodol o víťazovi duelu, góly Mikitu a Rafaja ešte prikrášlili pohodlné víťazstvo majstra. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Úvod bol z našej strany dosť ospalý, len pomaly sme hľadali to správne extraligové tempo. Nitra mohla i skórovať, ale naši brankári boli dnes bez chýb, Féhervári dnes ukázal ako má vyzerať futsal a Mikita únik pekne zakončil. Väčšina šancí však dnes zostala nevyužitá. Po polčase mohla Nitra aj vyrovnať a Féhervári predviedol ďalší pekný gólový manéver. Potom Nitra trestuhodne zahodila dve vyložené šance a keďže my sme triafali skóre sa nám podarilo uspokojivo upraviť. Po polčase sme ukázali lepší futsal – Nitra predviedla dobrú celozápasovú defenzívu, ale naša brána , aj vďaka našim brankárom, jej zostala zakliata. Pre nás to bol ojedinelý zápas, kedy sme ani my po dlhom čase nedokázali zaplniť súpisku (českí reprezentanti v Brazílii, Várady a Brunovský zranení). A tak okrem víťazstva potešil i fakt, že sa nik nezranil."

5.kolo Select extraligy 2011/2012
(21.október 2011 o 18:20 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFsK NITRA       5:0 (1:0)
Góly: Mikita 2 (12. a 33.), Fehérvári (22.), Rejžek (29.), Rafaj (38.)
ŽK: -, ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Peško a Nagy, akumulované fauly : 1:4 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. (od 21.min Gašparovič M.) - Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P., Rafaj D. - Rejžek M., Bagin T., Bartošek G., Kozár P. - od 35.minúty Mikletič D.
MFsK: Ivančík - Turan, Snop, Gaedian, Faska, Bačinský, Suchan, Peciar (C), Greguš, Kollár, Endrody

17.október 2011 ... FUTSALOVÁ AKADÉMIA SLOV-MATICU FOFO BRATISLAVA

Futsal na Slovensku je dynamicky sa rozvíjajúci kolektívny halový šport príbuzný futbalu. Je ideálnym doplnkom - obzvlášť v zimných mesiacoch aj pre futbalistov, ktorí v hale v hre 4vs4 prichádzajú do kontaktu s loptou niekoľkokrát častejšie, ako pri veľkom futbale, čo je nespochybniteľným prínosom pri zdokonaľovaní sa v jednotlivých herných činnostiach, ako je preberanie lopty, prihrávka, kľučka, streľba atď., a to pre každého začínajúceho i pokročilého futbalistu. Na Slovensku je momentálne bezkonkurenčne najúspešnejším futsalovým tímom Slov-matic FOFO Bratislava, ktorý dosahuje úspechy nielen na domácej scéne, ale aj na medzinárodnom poli v porovnávaním s tými najlepšími v Lige Majstrov. Káder Slov-maticu tvorí aj základ Slovenskej futsalovej reprezentácie. Po minulosezónnych úspechoch FA Bratislava v halovej sezóne, víťazstvo na futsalovom turnaji Memoriálu p. Börcöka, prvenstvo v dlhodobej zimnej lige prípraviek a ochote futsalového mága Slovenska Martina Grendára podporiť rozvoj futsalu od tých najmenších, sa zrodila myšlienka založenia bratislavskej futsalovej akadémie FA Slov-matic Bratislava. Základ akadémie vytvoria hráči Futbalovej akadémie Bratislava doplnení o ďalších hráčov, ktorí vo veľkom futbale môžu byť registrovaní aj v iných kluboch. Týmto projektom si naša eFáčka svoje zimné obdobie vyplní dostatočne pestro a bude vybavená nadštandardnými podmienkami pre rozvoj mladých talentov, v podobe poskytnutia veľkých hál i regenerácie a ďalších podmienok od nášho sponzora Slov-maticu. Mladí futbalisti si už v tomto veku pričuchnú k futsalu a v prípade poctivej práce a úspešného napredovania sa môžu niektorí stať v budúcnosti profesionálnymi hráčmi seniorského tímu Slov-matic FOFO Bratislava, v ktorom sú podmienky naozaj veľmi dobré. Našim primárnym cieľom nie je vychovávať od mala čisto futsalistov, ale všestranne rozvíjať talenty v adekvátnych podmienkach, ich individuálne schopnosti, naše mladé nádeje, z ktorých v budúcnosti budú možno úspešní futbalisti, ale možno aj hráči, ktorý dajú prednosť futsalu.

16.október 2011 ... A2-KA SKOPÍROVALA SKÓRE Z MINULEJ NEDELE

V zápase "B-A2" mužstva s nováčikom začali padať góly od začiatku. Obojstranná bezstarostná ofenzíva znamenala opäť divoké skóre. V závere sa hráčom predsa len podarilo dostať na sveteľnú tabulu obľúbené číslo 18. Tomašek sa pomaly blíži k zápisu do klubu kanonierov, v drese oranjes už nastrieľal 96 gólov.

4.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Matadors       18:7 (10:3)
Góly: Fehérvári 5, Rafaj 4, Mikletič 3, Kozár 3, Rejžek, Bagin, Tomašek

15.október 2011 ... "C" MUŽSTVO VALCUJE, FESTGLAS S KANÁROM

"C" mužstvo pokračovalo v dobrých výkonoch a nadelilo nebezpečnému Festglasu kanára... V úvode vyšiel skvele signál "dubnica", na konci s Baginom a o všetkom rozhodli famózne tri záverečné minúty prvého polčasu, kedy po bleskových akciách skórovali Števík, Hanusek a Bagin. Po polčase zopár šancí zlikvidoval Šalitroš, ktorý po dlhšom čase vychytal nulu. V závere sa dvomi gólmi ešte zaskvel Števík.

5.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs SF Festglas       6:0 (4:0)
Góly: Števík 3, Bagin 2, Hanusek

14.október 2011 ... SLOVENSKO vs FÍNSKO, V BRATISLAVE 1:1, V MALACKÁCH 4:2

Slovensko Fínsko Slovenská futsalová reprezentácia odohrala na domácej palubovke dva prípravné medzištátne zápasy s výberom Fínska. Suomi v Bratislave pod drobnohľadom kamier HUSTE.tv uhrali prijateľnú remízu. Zverenci trénera Richarda Bača v bratislavskej Hant aréne museli doťahovať náskok súpera, ktorý sa ujal vedenia 11 sekúnd pred prestávkou. Na konečných 1:1 vyrovnával v 30. minúte Bartošek. V bráne odchytal skvelý zápas Dalibor Repa, inkasoval jediný gól z futsalky španielskeho legionára Panu Autia. Slováci mohli zvíťaziť výrazným rozdielom, ich šance, ktoré volali po góloch ale trestuhodne zahodili, alebo im ich pochytal skvelý brankár. V druhom zápase v Malackách už ale potvrdili papierové predpoklady a bezpečne vyhrali 4:2 (2:1). V Maline síce nastúpili v značne pozmenenej zostave, a tak absencia Váradyho a Brunovského bola cítiť aj na Záhorí. Do vedenia poslal Slovensko kapitán Mikita, najlepší hráč Autio ale ďalekonosnou strelou vyrovnal. Ešte do polčasu prinavrátil vedenie Slovákom opäť Mikita, keď mu gól ponúkol dobre hrajúci Rejžek s Haľkom. V druhom polčase Fehérvári potvrdil svoju famozitu gólom na 3:1, Salmi síce znížil na rozdiel jediného gólu, záverečná power-play už ale vyrovnanie Suomi nepriniesla. Naopak Haľko gólom do prízdnej bránky potešil "domáce" publikum... Richard Bačo (tréner Slovenska): "Zápasy splnili svoj účel. Vyskúšali sme si hru proti súperovi, ktorý je typologicky podobný, s akým sa stretneme v kvalifikácii, teda ako Litva. Strelecky sme sa dosť trápili v oboch dueloch, ale sme veľmi radi, že sme konečne dokázali tohto súpera na štvrtý pokus zdolať. Ak chceme v kvalifikácii pomýšľať na úspech, musíme sa jednoznačne zlepšiť v efektivite premieňania gólových šancí..."

Prípravný medzištátny zápas - 1.zápas:
(13.október 2011 o 20:00 h Hant Aréna, Bratislava)
SLOVENSKO vs FÍNSKO       1:1 (0:1)
Góly: Bartošek (30.) - Panu Autio (20.)
ŽK: Panu Autio (27.), ČK: -, 500 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Marián Gál - Mário Bohun, akumulované fauly : 3:3 - v 1.pol, 3:5 - v 2.pol
Slovensko: Repa D. - Rejžek M., Bartošek G., Kozár P., Rick G. - Mikita L. (C), Haľko P., Rafaj D., Fehérvári A. - od 30.minúty Kuhajdík J., nehrali: Gašparovič M., Kyjovský M.
Fínsko: Tuomas Kallioinen, Juha Ojanperä - Panu Autio, Jukka Kytölä, Mikko Kytölä, Tomi Lahtinen, Lasse Lind, Ville Lindgren, Joni Pakola, Jarkko Reinikka, Risto Salmi, Antti Teittinen, Teemu Terho, Juha-Pekka Torvinen


Prípravný medzištátny zápas - 2.zápas:
(14.október 2011 o 18:30 h ŠH Malina, Malacky)
SLOVENSKO vs FÍNSKO       4:2 (2:1)
Góly: Mikita 2 (6. a 15.), Fehérvári (31.), Haľko (40.) - Panu Autio (8.), Salmi (32.)
ŽK: Kallioinen (2.), Lind (11.), ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Mário Bohun - Marián Fischer, akumulované fauly : 1:4 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
Slovensko: Gašparovič M. - Kuhajdík J., Rejžek M., Mikita L. (C), Haľko P. - Bartošek G., Rick G., Kyjovský M., Kozár P. - od 20.minúty, Rafaj D., od 30.minúty Fehérvári A., nehrali: Repa D.
Fínsko: Tuomas Kallioinen, Juha Ojanperä - Panu Autio, Jukka Kytölä, Mikko Kytölä, Tomi Lahtinen, Lasse Lind, Ville Lindgren, Joni Pakola, Jarkko Reinikka, Risto Salmi, Antti Teittinen, Teemu Terho, Juha-Pekka Torvinen

13.október 2011 ... FUTSALOVÁ REPREZENTÁCIA MYSLÍ NA ODPLATU FÍNOM

Slovensko Fínsko Slovenských futsalistov v generálke na kvalifikáciu MS, ktorú odohrajú v decembri v portugalskej Coimbre, preverí reprezentácia Fínska. Škandinávskeho súpera privítajú zverenci trénera Richarda Bača najskôr vo štvrtok 13. októbra o 20.00 h v bratislavskej Hant Aréne, odveta s výkopom o 18.30 h je na programe v piatok (14. 10.) v ŠH Malina v Malackách. Bratislavský zápas bude môcť sledovať v priamom prenose na obľúbenej internetovej televízii HUSTE.tv !!! V nominácii nie je Vojtech Várady z tímu úradujúceho majstra Slov-maticu FOFO Bratislava, ktorý si na turnaji hlavného kola UEFA Futsal Cupu v gruzínskom Tbilisi v zápase s Mapidom Minsk natiahol slabiny. Proti Fínom si nezahrá ani Váradyho klubový spoluhráč Anton Brunovský, ktorý si v poslednom dueli s Iberiou Star Tbilisi zlomil zápästie a ešte približne mesiac bude jeho ruku "zdobiť" dlaha. Napriek tomu má Slov-matic v 12-člennej nominácii reprezentačného trénera zastúpenie v podobe až ôsmich hráčov. S Fínskom už hráči s dvojkrížom na prsiach majú skúsenosť - vlani vo februári na severe Európy dvakrát prehrali (1:6, 2:4) a majú Suomi čo oplácať.
Mário Gašparovič (brankár Slovenska): "Fíni preferujú viac futbalový ako futsalový spôsob hry. Nie je to žiadne hravé mužstvo, ale fyzicky veľmi zdatné. Určite k nám prídu hrať zo zabezpečenej obrany, ale verím, že sa nám ich defenzívny blok podarí umom a technikou zlomiť. Kvalitu na to určite máme. Fínom máme čo vracať, na tie dve prehry u nich nemáme pekné spomienky." Pre Slovensko, ktoré začiatkom septembra vyhralo Turnaj 4 krajín v Krakove, sú prípravné zápasy s Fínskom generálkou na kvalifikáciu MS. V termíne 15.-18. decembra sa Bačovi zverenci predstavia vo 4. skupine v portugalskej Coimbre, kde okrem domácich budú ich súpermi Litva a zatiaľ neznámy kvalifikant.

11.október 2011 ... NA ELITE ROUND DO TALIANSKA S POSLEDNÝM VÍŤAZOM LM

Slov-matic FOFO Slovenský futsalový šampión Slov-matic FOFO Bratislava sa v elitnej fáze UEFA Fusal Cupu 2011/2012 predstaví v Taliansku. Utorňajší žreb vo švajčiarskom Nyone rozhodol o tom, že Bratislavčania nastúpia okrem usporiadateľa turnaja klubu Marca Futsal aj proti obhajcovi najcennejšej európskej klubovej trofeje - ďalšiemu talianskemu mužstvu ASD Citta di Montesilvano C/5 a ich súperom bude aj ukrajinský tím Uragan Ivano-Frankovsk. Na zverencov trénera Jána Janíka čaká veľmi náročná úloha. Na budúcoročný finálový turnaj sa kvalifikujú iba víťazi štyroch skupín elitnej fázy. V Nyone na žrebe v sídle UEFA zastupovali klub kondičný tréner Matej Vlašič a hráč Tomáš Bagin.

Žreb UEFA Futsal Cupu 2011/2012 - Elite round:

A-skupina: Kairat Alma-Ata, KMF Ekonomac Kragujevac, Chatelineau Futsal, MFK Dinamo Moskva
B-skupina: Araz Naxcivan, FC Barcelona, Club Futsal Eindhoven, FK ERA-PACK Chrudim
C-skupina: Sporting Lisabon, Iberia Star Tbilisi, City'US Targu Mures, Györ ETO FC
D-skupina: ASD Cittá di Montesilvano, Marca Futsal, Slov-matic FOFO BA, Uragan Ivano-Frankovsk

Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Všetci sme mali pred žrebovaním sen - Barcelonu. Ja som si osobne želal do skupiny Gyor, alebo Eindhoven ši Chatelineau. Ale veru otvorene, hlavne som nechcel cestovať do Moskvy. Tak aspoň toto, že vyšlo. Lebo skupina "smrti" je práve v Rusku. Naša je tiež extrémne ťažká, preťažká. A relatívne najprijateľnejšia, tak ako sme predpokladali, je v Lisabone. Žreb je žreb, dva domáce tímy sú top favoriti celej súťaže, nabité hráčmi z Brazílie. Naviac Montesilvano obhajuje májový tiul. Čakajú nás neskutočne ťažké futsalové skúšky. Ale sme radi, že ich budeme môcť zažiť. Pochopiteľne, na rovinu, žreb "zariadil" hlavne nešportové pozitíva. Jednoduchá organizačná logika, že konečne nemusíme kupovať letenky, nemusíme ísť deň vopred, riešiť časový posun, ani naháňať víza. Ďalším nešportovým plusom je, že veru mnohí Benátky ešte nevideli..." Jan Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Montesilvano je obhajca trofeje a zahrať si proti nemu je pre nás veľká výzva. V skupine máme aj druhého talianskeho súpera, ktorým je majster krajiny Marca Futsal. Čakajú nás kvalitné zápasy v mekke futsalu, lebo Taliani spolu so Španielmi, Rusmi a Portugalčanmi sa tomuto športu najviac venujú. Budem rád, ak sa nám podarí v týchto zápasoch obstáť herne aj výsledkovo. Ak budeme prinajmenšom takí úspešní ako vlani, keď sme v elitnom kole vyhrali jeden zápas, budem spokojný. Naše šance vidím najreálnejšie proti Uraganu Ivano-Frankovsk, lebo na ruský štýl hry vieme zahrať. V každom prípade to bude pre nás všetkých ďalšia dobrá skúsenosť a pre hráčov kvalitná príprava na kvalifkáciu MS, ktorá je na programe v decembri." Zdeněk Sláma (hráč Slov-maticu FOFO): "Škoda, že máme ve skupině dvě italská mužstva, ale jsem rád, že si zahrajem proti vítezi minulého roku. V Elite round už nenarazíte na lehkého soupeře, ale věřím, že máme na to, aby jsme uhráli dobré výsledky." David Frič (hráč Slov-maticu FOFO): "Myslím, že los byl takovou střední cestou, máme hratelný Uragan z Ukrajiny a dva těžké italské celky ještě navíc v domácím prostředí, věřím ale, že je to hratelná skupina a favority potrápíme. Pro nás se Slamákem bude pikantní hlavně souboj s ukrajinským týmem, kam přesídlili hráči Azerbajdžánského národního týmu Biro Jade a Serjao." Mário Gašparovič (brankár Slov-maticu FOFO): "Aby som pravdu povedal ani vo sne by ma nenapadla takáto skupina. Myslím si ale, že je to skupina, kde sa určite dajú získať nejaké body. Z hľadiska atraktivity to mohlo byť určite aj lepšie, ale z hľadiska hrateľnosti ktorejkoľvek inej skupiny asi aj nie. Minuloročný víťaz Ligy majstrov nezískal tento rok ani titul v domácej lige. Určite to nieje mužstvo formátu Barcelony a podobne. Ukrajinci majú nejakých brazílčanov, ale myslím, že sú hratelní a domáca Marca je podľa mňa najväčší kandidát na postup medzi posledných štyroch." Dušan Rafaj (hráč Slov-maticu FOFO): "Môj vysnívaný tip bola Barcelona, takže v tomto ohľade som trošku sklamaný. V Taliansku si však môžeme zmerať sily s aktuálnym víťazom UEFA Futsal Cupu a to je lákavé. Určite pôjdeme zabojovať, vynasnažíme sa potrápiť favoritov a pokúsime sa prekonať minuloročné maximum z Elite round..." Peter Kozár (hráč Slov-maticu FOFO): "Môj tip, no aj tak v kútiku duše som chcel íst do Talianska, čo nám aj žreb priniesol, čiže som spokojný a k tomu sme dostali aj víťaza minuloročnej edície tejto populárnej súťaže. Plus ukrainského majstra, čiže o ťažké zápasy isto nebude núdza." Martin Rejžek (hráč Slov-maticu FOFO): "Nie je to Barcelona, ale ani Moskva. Súperi sú veľmi tažkí, niečo podobné, ako sme mali pred dvomi rokmi v ruskom Jekaterinburgu (úradujúci víťaz Final 4, taliansky majster a ukajinský majster), vtedy sme išli domov bez bodov, ale verím, že sme sa odvtedy niečo naučili a nejaké body domov donesieme." Anton Brunovský (hráč Slov-maticu FOFO): "Žreb nám podľa mňa veľmi neprial, lebo mať v skupine aktuálneho víťaza LM a víťaza talianskej ligy na domácej pôde nebude určite nič príjemné a jednoduché. Pre nás sú talianske mužstvá veľká neznáma a hlavne výzva na uhratie nejakého cenného bodu. Ideme s cieľom hrať na hranici svojich možností ako sme to dokázali v poslednom zápase v gruzínskom Tbilisi."

9.október 2011 ... VÍKENDOVÝ FOFO URAGÁN, MUŽSTVÁ VALCOVALI SÚPEROV

Prvý zápas v sezóne "OLD" mužstva priniesol famóznu ofenzívu Old Boys. Karpatia hrala celý zápas otvorene a hneď v úvode zahodila dve tutovky, proti boli skvelé zákroky Kopála. To náš tím zobudilo a za chvíľu už bolo rozhodnuté. Už do polčasu svietil na tabuli "kanár". Po zmene strán náš dobrý výkon pokračoval a tak bol z toho čistý nástrel 10:0. Výborne zachytal Kopál a svoje meno potvrdila aj nová akvizícia Strelec, pričom najmä jeho prvý gól pätičkou bola futsalová lahôdka. Podobne ako oldi ráno, tak na obec "C" mužstvo rovnako rozhodlo výborným úvodom. Súper prišiel iba s piatimi hráčmi, naša prevaha bola značná, vypracovali sme si veľa šancí a skóre sa zastavilo až na klubovej osmičke "B-A2" mužstvo kopírovalo skvelé sobotné úvody C-éčka a "OLD" tímu. V piatej minúte bolo už 5:0. Súper však zďaleka nehodil flintu do žita, naopak ukázal skvelú ofenzívu. A tak na radosť 48 divákov nastala v Mladosti gólová smršť ... a veru bolo sa na čo pozerať! Obojstranná prestrelka trvala až do stavu 10:5, záver stretnutia už bol ale pevne v našich rukách. Konečné skóre len tesne minulo 18:8, najmä Haľko uzkázal návrat do streleckej pohody.

2.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Formula Karpatia        10:0 (6:0)
Góly: Gajdoš 3, Strelec 2, Obšitník 2, Lučenič, Szöcs, Sepeši

3.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Račiansky výber       8:0 (5:0)
Góly: Rejžek 2, Bagin 2, Hanusek, Rischer M., Grendár ml., Mikletič

3.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Krátky proces       17:7 (8:3)
Góly: Haľko 6, Rejžek 4, Fehérvári 2, Tomašek, Bartošek, Mikletič, Rafaj, Bagin

6.október 2011 ... PREDOHRÁVKA 4.KOLA SELECT EXTRALIGY, FTVŠ BA vs FOFO 1:5

FTVŠ UK BA Slov-matic FOFO Po úspešnom návrate z Gruzínska čakal na majstra neľahký zápas, proti druhému FTVŠ UK Bratislava. Tréner Janík nemohol počítať s duom reprezentantov Brunovský - Várady, ktorí v Tbilisi utrpeli zranenia, naviac Brunovský bude kôli zlomenine ruky absentovať dlhšiu dobu. Príležiotosť tak od začiatku dostal Bagin, ktorý sa prvýkrát v sezóne zapísal medzi extraligových strelcov a svojim gólovým zápisom otváral skóre duelu. O osude zápasu prakticky rozhodol gól Slámu osem sekúnd pred polčasovým hvizdom a tak oranjes mohli do druhého polčasu nastúpiť s bezpečným dvojgólovým vedením. Po obrátke kraľoval na vysokoškolskej palubovke Fehérvári, ktorý zaznamenal hetrik. Hlina síce znížil na 1:3, ostatné šance ale pochytali Gašparovič s Brndiarom. Novučičké dresy tak oranjes pokrstili víťazstvom a motivačne ťažký zápas po návrate z UEFA Futsal Cupu tak zvládli. Po reprezentačnej prestávke, ktorú vyplní medzištátny dvojzápas Slovensko - Fínsko na Pasienkoch a v Malackách bude Select extraliga pokračoval piatym kolom 21.októbra. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Návrat z psychicky pekného úspechu do ligovej reality jednoduchý. Dobre pripravený súper skvele bránil a dokázal si vypracovať gólové príležitosti. My sme sa rozbiehali pomaly a je len dobré, že Gašparovič zlikvidoval všetko, čo bolo treba. V pravý čas však zaznamenal Bagin svoj prvý estraligový gól sezóny a gól Slámu niekoľko sekúnd pred polčasom prakticky rozhodol o zápase. V druhom polčase sme kontrolovali hru a vždy keď bolo treba Fehérvári trafil. Tréner Janík extrémne striedal zloženie prvej štvorky, ale nič iné mu nezostávalo, Brunovský a Várady sedeli zranení z Ligy Majstrov iba na tribúne. S výsledkom sme maximálne spokojní."

Predohrávka 4.kola Select extraligy 2011/2012
(6.október 2011 20:00 h ŠH FTVŠ UK v Bratislave)
FTVŠ UK BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:5 (0:2)
Góly: Hlina (30.) - Fehérvári 3 (24., 30. a 38.), Bagin (9.), Sláma (20.)
ŽK: -, ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Peško a Moncman, akumulované fauly : 2:4 - v 1.pol, 1:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P., Várady V. - Frič D., Rejžek M., Sláma Z., Bagin T. - od 21.minúty Rafaj D., od 23.minúty Bartošek G.

6.október 2011 ... POZNÁME USPORIADATEĽOV ELITE ROUND LIGY MAJSTROV

Aj keď los prestížneho UEFA Futsal Cupu prebehne až v utorok 11.októbra, európska futbalová federácia už s predstihom pridelila usporiadanie všetkých štyroch skupín. UEFA pridelila usporiadanie bez výnimky klubom z "veľkých" futsalových krajín. Trikrát budú organizovať kluby známych futbalových mien - FC Barcelona, Dinamo Moskva a Sporting Lisabon, štvrtým do partie je taliansky majster ligy Marca Futsal. Do každej zo štyroch skupín bude nasadený jeden z tímov s najvyšším koeficientom, vo dvoch skupinách budú k tomu přilosováni dva víťazi skupín Main round a jeden celok z druhej pozície, do ďalších dvoch skupín jeden víťaz a dva kluby z druhého miesta. Tým sa pre slovenského majstra otvára celá škála možností, s kým sa medzi šestnástimi najlepšími klubmi Európy stretne ...

ŽREB UEFA FUTSAL CUPU - ELITE ROUND 2011/2012
KôŠ 1 - USPORIADATELIA
  PORTUGALSKO   Sporting Club de Portugal
  ŠPANIELSKO   FC Barcelona
  TALIANSKO   Marca Futsal
  RUSKO   MFK Dinamo Moskva
KôŠ 2 - MUŽSTVÁ Z DRUHÝCH MIEST V Main round
  MAĎARSKO   ETO FC Gyor
  SLOVENSKO   Slov-matic FOFO Bratislava
  ČESKÁ REPUBLIKA   FK Era-Pack Chrudim
  RUMUNSKO   City´US Targu Mures
  UKRAJINA   Uragan Ivano-Frankovsk
KôŠ 3 - VÍŤAZI SKUPÍN V Main round
  HOLANDSKO   CF Eindhoven
  GRUZÍNSKO   Iberia Star Tbilisi
  BELGICKO   Chatelineau Futsal
  SRBSKO   KMF Ekonomac Kragujevac
KôŠ 4 - NASADENÉ MUŽSTVÁ DO Elite round
  TALIANSKO   ASD Citta de Montesilvano C/5
  AZERBAJDŽAN   Araz Naxcivan
  KAZACHSTAN   Kairat Alma-Ata

4.október 2011 ... JÁN JANÍK O LIGE MAJSTROV NA TA3 A MARKÍZE

Hlavný tréner Slov-maticu FOFO Ján Janík bude rozprávať o postupe futsalistov oranjes do elitnej fázy UEFA Futsal Cupu 2011/2012 na TA3 v stredu od 22:30 h, vo štvrtok potom o 19:50 h v relácii šport na Markíze.

3.október 2011 ... JÁN JANÍK HODNOTÍ VYSTÚPENIE V LM V GRUZÍNSKOM TBILISI

Slov-matic FOFO FC Geneva Slov-Matic FOFO postúpil do elitnej fázy Ligy majstrov UEFA futsal cupu. Bolo to však náročnejšie, ako sme si predstavovali. Nie že by sme si boli takí istí postupom, ale z roka na rok je to ťažšie a ťažšie. Nič sme však nechceli podceniť a pre úspech sme spravili asi všetko. Vydarená bola letná príprava, hráči boli v dobrej fyzickej a psychickej pohode, zvládli sme úvod ligovej sezóny a do Tbilisi sme cestovali v kompletnom zložení. Správnym rozhodnutím bolo aj to, že sme tam išli o jeden deň skôr, kôli lepšej aklimatizácii.
K samotným zápasom asi toľko : Prvý zápas so Ženevou sme sa trápili najmä v koncovke. Dvakrát sme prehrávali o dva góly, no zakaždým sa nám podarilo vyrovnať. Chlapcov som upozorňoval, najmä na 2 - 3 silné individuality a ich schopnosť nás po strate lopty brejkovať. Celé mužstvo je zložené z Brazílčanov a teda asi nemusím hovoriť o ich technickej zručnosti a schopnosti hrať 1 na 1 . Takticky však boli slabší a v tomto zápase sme to aj mali využiť. Najmä v 2. polčase sme si vytvárali gólové šance ako na bežiacom páse a aj preto som veril, že tento zápas nemôžeme prehrať. Remíza nás síce zaskočila, ale stále sme to mali vo svojích rukách. Podmienkou však bolo jedine víťazstvo v druhom zápase proti Mapid Minsk. Uvedomovali sme si, že to bude klúčový zápas našeho ďalšieho účinkovania v tohtoročnej edícii Ligy majstrov. Mapid Minsk mohol hrať aj na remízu, my však nie. Bol to taktický zápas, ktorý sa hral vo vysokom tempe a vedeli sme tiež, že veľa šancí a gólov asi nebude. Chlapci sa zmobilizovali a ukázali najmä psychickú odolnosť a schopnosť otočiť takýto náročný zápas z 0:1 po prvom polčase na 2:1. Klobúk dole. Boli sme na chlapcov hrdí. Tešili sme sa a vedeli sme , že postup máme prakticky istý aj z dôvodu, že Iberia Tbilisi vyprášila trochu namyslených Brazílčanov vysoko 11:0! V tretí hrací deň zdolal podľa očakávania Minsk - Ženevu 4:0 a náš postup tak bol definitívne spečatený. Nastala situácia, keď z nás spadol negatívny tlak a mohli sme tak proti favoritovi hrať uvoľnene a odvážne. Náš výkon rástol od zápasu k zápasu a práve v tomto dueli sme to aj potvrdili. Iberia sa do nás, podľa očakávania pustila a chvíľku nám trvalo kým sme sa adaptovali na tlak a presing súpera. Na taktickej porade a rozbore sme si povedali ako hrať výjazdy z presu, aké majú základné útočné kombinácie, signály, štandardné situácie a ktorí jednotlivci môžu pre nás znamenať nebezpečenstvo. Zmierili sme sa s tým, že v držaní lopty ich asi nepredčíme, ale v kompaktnosti defenzívneho bloku, z možnosťou brejkov, asi áno. Pre vývoj zápasu bolo asi dobré, že sme viedli a neustále sme súperovi hrozili prečíslením, z čoho aj pramenili naše šance. Náš výkon v zápase gradoval, viedli sme 1:0 a 2:1, ale aj prehrávali 2:3. Páčila sa mi medzihra , schopnosť aj pod tlakom kombinovať a súper, najmä v 2. polčase pochopil, že sme na nich veĺmi dobre pripravení. Tréner Iberie zmenil taktiku, prestali nás presovať, lebo sme ich dosť často dokázali v našej prípravnej a strednej zóne vykombinovať, čo im teda vôbec nevoňalo. Naša záverečná power play, keď sme asi 50 sekúnd pred koncom zápasu vyrovnali na 3:3, len potvrdila spravodlivosť tohoto výsledku a výborného výkonu Slov-Maticu.
Zaznamenali sme teda ďalší klubový rekord, keď sme po prvýkrát v skupinovej fáze ani raz neprehrali a postúpili už 3 x za sebou do Elite round, kde nás budú čakať ďalšie skvelé zápasy. Chlapci sa už tešia na Nyonský žreb, ktorý nám 11.10. ukáže kam a s kým budeme hrať o postup do Final four.
Výjazd do Tbilisi bol pozitívny, každý hráč, ale aj každý člen realizačného tímu odviedol perfektnú robotu. Prezident klubu, Martin Grendár to už tradične všetko vzorne organizoval a jeho logistika nemá chybu. O to lepšie sa mi potom pracuje s mužstvom. Takže vám všetkým velké dík. Na záver : Som rád, že už dlhšie obdobie registrujem na medzinárodnej scéne pozitívne ohlasy na výsledky Slov-Maticu, na jeho hru a výkony hráčov. Už aj oni majú svoje meno a už aj súperi a najmä tzv. favoriti k nám pristupujú s uznaním a rešpektom. Velkú poklonu a nie len zdvorilostnú, nám minulý rok vystrúhal trénrer finalistu ligy majstrov, Sportingu Lisabon, Orlando Duarte. Podobne sa vyjadril aj tréner Iberie ale aj ich manažér. Dobre sa to počúva a cítili sme, že naše výkony ohodnotili nielen diváci, ale aj organizátori a činovníci z UEFA. Máme už svoj kredit, ktorý nás však zaväzuje do ďalšej práce. Je to dobrý stimul. Všetkých v klube nás "trocha" mrzela slabučká propagácia a odozva na stránke Futsalslovakia. O.K. nemám nič proti tomu, keď sa tam spravodajsky zmapuje úspech Era-Packu Chrudim, ale predsa len by nás mal asi viac zaujímať osud Slov-Maticu. Okrem suchej štatistiky a výsledkov sa žiadalo obšírnejšie mapovať túto akciu. Najmä prvé dva klúčové hracie dni si žiadali väčšiu pozornosť a podporu, aspoň morálnu, ktorá by chlapcom určite dobre padla. Pritom viem, že textových správ išlo na Slovensko dostatok na to, aby sa z toho dalo dačo napísať. Po poslednom zápase sa to už zlepšilo. Naozaj neviem kde, v čom a v kom je chyba, ale bola to skvelá príležitosť, ešte viac pozitívne spropagovať tento medzinárodný úspech. Možno nabudúce...

2.október 2011 ... GÓL TOMAŠEKA PO 2 ROKOCH, FRIČOVO GÓLOVÉ PREBUDENIE

"B-A2" mužstvo vstúpilo do novej sezóny rázne. Horden síce mal zodesať šancí, ale Brndiar v "gruzínskej" forme bol proste neprekonateľný. Až v závere mu shot-out pokazili hráči Hordenu. My sme mali pochopiteľne zoštyridsať šancí a mnohé sme i premenili a tak konečné skóre bolo vysoké. Tomašek dal gól po dvojročnej pauze, strelecky sa zaskvel najmä Frič.

2.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs AFC Horden        15:1 (6:0)
Góly: Frič 4, Fehérvári 3, Rejžek 2, Sláma 2, Belica, Tomašek, Mikletič, vlastný

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..