NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - OKTÓBER 2010

NOVINKY október 2010 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC OKTÓBER 2010

29.október 2010 ... 7.KOLO EXTRALIGY, TUPPERWARE NOVÉ ZÁMKY vs FOFO 2:6

MFK Tupperware Nové Zámky (SVK) Slov-matic FOFO BA Už aj s navrátilcami z Brazílie Fričom a Slámom nastúpili oranjes na zápas siedmeho extraligového kola proti domácemu MFK Tupperware Nové Zámky. Po strastiplnej ceste, keď D1 upchali viaceré dopravné nehody sme nakoniec do dejiska zápasu prišli pol hodinu pred výkopom. Prvé dva góly v extralige v drese oranjes strelil Dušan Rafaj. Samotný zápas v peknom futsalovom prostredí kontrolovali od úvodu hostia, aj keď domáci boli behaví a nebezpeční v koncovke. Po peknej prihrávke Friča otvoril zápasový účet Rejžek, v 11.minúte pridal druhý gól do domácej siete Várady. Rovnaký hráč mohol aj zvýšiť, nepremenil však desaťmetrový kop za šiesty akumulovaný faul. Minútku a pol pred prestávkou ale našiel recept na prekonanie Šebena opäť Rejžek. Po obrátke sa do útoku vrhli aj domáci, čo využil na skórovanie Hajko, góly Haľka a Rafaja však znamenali bezpečné štvorgólové vedenie favorita. Gašparoviča prekonal aj Piskula, konečné skóre zápasu ale v samom závere prikrášlil ešte gólom Rafaj.

7.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:

FTVŠ UK BRATISLAVA vs Across Pinerola BRATISLAVA   2:3 (2:3)             
Góly: Slyško, Emrich vlastný – Ciprys, Paštrnák, Bahna
MFsK NITRA vs ŠK Makroteam ŽILINA   5:5 (4:3)             
Góly: Zima 2, Tóth, Čambal, Koprda – Pekara 2, Marušinec, Pápež, Krištofík
FK P.K.P. KOŠICE vs RCS KOŠICE   3:9 (0:6)             
Góly: Kuhajdík, Majoroš, Dóša vl. – Kozár 2, Serbin 2, Dóša 2, Maďarík, Kyjovský, Gajdoš T.


7.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(29.október 2010 o 19:00 h v ŠH Milénium, Nové Zámky)
MFK TUPPERWARE NOVÉ ZÁMKY vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:6 (0:3)
Góly: Hajko (22.), Piskula (31.) - Rejžek 2 (3. a 19.), Rafaj 2 (30. a 40.), Várady (11.), Haľko (26.)
ŽK: Mlynár (11.), Piskula (38.) - Mikita (11.), Frič (18.), Várady (37.) , ČK: -, 230 divákov, Rozhodcovia: Martin Rogoň a Ján Ploštica - akumulované fauly : 6:4 - v 1.pol, 3:4 - v 2.pol
Tupperware: Šeben – Dudáš, Gelle, Hajko, Piskla – Švikruha (C), Kozík, Vraník, Mlynár – Jakab, Kender, Gedai
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Haľko P., Brunovský A., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Bagin T. - od 21.min Fehérvári A., od 23.min Rafaj D., nehral: Brndiar P.
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

26.október 2010 ... ORANJES OTVORIA ELITE ROUND V KAZACHSTANE S TBILISI

Úradujúci slovenský šampión vo futsale Slov-matic FOFO Bratislava už pozná harmonogram C-skupiny elitnej fázy UEFA Futsal Cupu. Prvým súperom zverencov trénera Jána Janíka na turnaji v 1,5-miliónovej kazašskej metropole Alma-Ate bude v sobotu 20. novembra gruzínsky šampión Iberia Star Tbilisi (10.00 h SEČ, pozn. - v Kazachstane je o 5 hodín viac). Na druhý deň sa Slov-matic predstaví proti domácemu Kairatu, ktorý je najväčším favoritom na postup do Final Four. Po dni voľna sa v utorok 23. novembra stretnú "oranjes" s poľským súperom Akademiou FC Pniewy. "Začíname s Gruzíncami, ktorí hrali hlavnú fázu v Chrudime a máme sľúbené tri kazety z ich zápasov. Rovnako je to aj v prípade poľského súpera. Horšie je to s domácim Kairatom. Prístup k informáciám o hre Alma-Aty je veľmi ťažký. Vieme, že majú brazílskeho trénera a niekoľkých brazílskych legionárov, ale koľko ich je presne, netušíme. Pravdepodobne si tohto súpera zmapujeme až v dejisku turnaja v prvom zápase proti Akademii Pniewy," povedal tréner oranjes Jako Janík. Kouč Slov-maticu prezradil viac o blížiacej sa strastiplnej ceste do dejiska C-skupiny: "Do Kazachstanu vyrážame v stredu 17. novembra, letíme z Viedne do Istanbulu s prípojom do Alma-Aty. Prídeme o jedenástej večer nášho času, tam budú štyri hodiny ráno, takže si budeme musieť zvyknúť na aklimatizáciu. Aj preto ideme o deň skôr a nič nepodceňujeme. Sme poučení z minulosti, keď sme hrali v Jekaterinburgu, kde bol tiež veľký časový posun," uzavrel Janík, ktorého cieľom je vyhrať aspoň jeden zápas. Do záverečného turnaja Final Four súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov, postúpia len víťazi štyroch skupín elitnej fázy. Jej zápasy sú na programe v termíne 20.-28. novembra.

Dátum :  Súťaž 10/11:    Súper :    Miesto : Výsledok : Viac :
20.11.2010 10:00 hod   Elite  Iberia Tbilisi (GRU)  Alma-Ata, Kazachstan -:- (-:-)  
21.11.2010 12:30 hod   Elite  Kairat Alma-Ata (KAZ)  Alma-Ata, Kazachstan -:- (-:-)  
23.11.2010 11:00 hod   Elite  Akademia FC Pniewy (POL)  Alma-Ata, Kazachstan -:- (-:-)  
 27.09.2010 20:00 hod   Main  Oplast Kobarid (SVN)  ŠH Pasienky, Bratislava 2:1 (0:0)
 28.09.2010 20:00 hod   Main  Železarec Skopje (MKD)  ŠH Pasienky, Bratislava  4:1 (0:0)
 30.09.2010 17:15 hod   Main  Sporting Lisabon (POR)  ŠH Pasienky, Bratislava 1:2 (0:1)

24.október 2010 ... NA VÍŤAZNEJ VLNE ORANJES, STÝ GÓL LUHOVÉHO

Nedeľňajšie dopoludnie v PKO prinieslo šesť bodov a hlavne stý gól Luhového. Najskôr ADMIRAL "OLD" vo vyrovnanom zápase zdolal výrazne oslabenú Karpatskú a udržal sa v boji o medailu. Potom "OLD" mužstvo po slabšom úvode zápasu zdolalo Real hladko 6:1. V pravý čas sa v klube zobudil sviatočný strelec Lorenc a nádherne dvakrát rozvlnil sieť. Po polčase penaltu za ruku v šestke bezpečne premenil Luhový. Bomba k žrdi znamenala stý gól Luluho v drese oranjes. Pre istotu, keby bola chyba vo výpočtoch, pridal Lulu ešte jeden gól a stal sa mužom víkendu.

4.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Real        6:1 (3:1)
Góly: Luhový 2, Lorenc 2, Kummer, Cerovský

4.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs ŠK Karpatská        3:1 (1:1)
Góly: Szokolay, Baláž, Turanský


Súper Maxima odohral proti "B" mužstvu (čiže A2) výborný úvod zápasu a 15 minút hral výbornú partiu i skóre. Potom prišla silná trojminútovka a rozhodujúci odskok nášho mužstva. Po prestávke sme už boli lepším mužstvom, skóre narastalo až na 10:2, a tak debut mladíkov Filana so Zdráhalom bol víťazný.

6.kolo 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Maxima        10:2 (4:1)
Góly: Várady 3, Mikletič 2, Klatt 2, Rafaj, Rejžek, Brunovský

23.október 2010 ... "C" MUŽSTVO SA USADILO NA ČELE TABUĽKY

"C" mužstvo v súboji s druhým Kozmosom podalo najlepší výkon doterajšej sezóny... Pravda, Kozmos prekvapil (negatívne) hlbokou defenzívou, celý polčas nevystrelil na Vörösa. Desať minút to "vydržalo" na stave 0:0, hralo sa stále pred bránkoviskom súpera, značná naša prevaha končila ale na žrdiach, tie zvonili štyrikrát. Lenže následne začali zákonite padať i góly. Už do polčasu padli tri do súperovej siete. V druhom dejstve sme predviedli ešte lepší výkon a skóre sa zastavilo až na klubovom skóre 8:1.

6.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Kozmos        8:1 (3:0)
Góly: Rejžek 2, Rischer M. 2, Mikletič, Benci, Brunovský, vlastný

22.október 2010 ... PREDOHRÁVKA 12.KOLA EXTRALIGY, FOFO vs ŽILINA 7:1

Slov-matic FOFO BA Makroteam Žilina Po vzájomnej dohode sa zápas 12.kola proti žilinskému Makroteamu odohral už dnes, v pôvodnom termíne tohoto zápasu je totižto na pláne Turnaj 4 krajín v Českej republike. Oranjes stále bez dvojice Sláma - Frič, zraneného Gaba Bartošeka, ale už s Brunovským v zostave sa do súpera zahryzli hneď od úvodu. Skóre pomerne skoro otvoril svojim desiatym gólom v sezóne Peter Haľko, o necelé dve minúty našiel ukážkovo Rejžek Fehérváriho a ten sa nemýlil - 2:0. Po prehnanej snahe Pekaru v obrane strelili domáci za prispenia kapitána hostí aj tretí gól. Až za tohoto nepriaznivého stavu sa začali viac tlačiť do zakončenia makroteam-áci, čo využil na zníženie Pápež. Ešte do prestávky ale rýchlonohý Várady zvýšil na rozdiel troch gólov. Po zmene strán bolo rušno na oboch stranách, Fofáci už ale neinkasovali a naopak na druhej strane tromi gólmi prikrášlili výsledok, keď sa strelecky presadili postupne kapitán Mikita, Rejžek a druhým streleckým zápisom v zápase i Várady.

Predohrávka 12.kola slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(22.október 2010 o 18:30 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK MAKROTEAM ŽILINA       7:1 (4:1)
Góly: Várady 2 (16. a 27.), Mikita 2 (12. a 22.), Haľko (2.), Fehérvári (4.), Rejžek (25.) - Pápež (16.)
ŽK: Fehérvári (20.), ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Tomáš Nagy a Peter Budáč - akumulované fauly : 5:2 - v 1.pol, 1:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Rafaj D., Fehérvári A., Rejžek M., Bagin T. - od 2.polčasu Poluch V., od 33.minúty Mikletič D.
Makroteam: Súkenik, Zbytek - Pekara (C), Pápež, Pagáč, Kurcin - Škulec, Riška, Mára, Marušinec
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

10.október 2010 ... FOFÁCI V BRAZÍLII NA GRAND PRIX FUTSAL 2010

Ako sme už spomínali, dvojica legionárov z Českej republiky obliekajúcich dres oranjes David Frič a Zdeněk Sláma reprezentujú svoju vlasť na neoficiálnych Majstrovstvách sveta v Brazílii na vynikujúco obsadenom, známom a populárnom futsalovom turnaji Grand Prix Futsal 2010, ktorý je už jeho šiestou edíciou. Na úvodný duel asi nebudú mať najlepšie spomienky, po strastiplnej, dlhej a vyčerpávajúcej ceste na nich totižto čakala domáca Brazília. Úvod ako zo sna vystriedali útočné ťahy kanárikov, ktorí napokon zvíťazili výrazným rozdielom... David Frič pre náš klubový web priamo z Brazílie: "Dneska sme síce prohráli s Brazílii 2:9, ale odohrali jsme super zápas, užívali jsme si to i přes vysokou porážku, nepodaří se každý den hrát proti mistrům Světa a ten zážitek stál za to. Zítra nás čeká Libye a musíme se s tím poprat, je to skvělá příprava na Elite round do Kazachstanu a doufám, že tyto zkušenosti zúročíme právě tam. Zdravíme se Slamákem kluky a sledujeme Slov-matic FOFO aspoň odsud prostřednictvím internetu. Držte se na Slovensku a my se snad budeme zítra taky..."

GRAND PRIX FUTSAL 2010 (VI):
BRAZÍLIA vs ČESKÁ REPUBLIKA       9:2 (5:1)
Góly: Wilde 3 (1., 20. a 32.), Falcao 2 (23. a 37.), Carlinhos (3.), Ari (10.), Vinicius (13.), Paulo César (38.) - Dlouhý (1.), Štverák (33.)
Česká rep.: Žďánský, Gerčák - Frič, Sláma, Dlouhý, Oliva - Havel, Kovács, Belej, Seidler - Lištván, Štverák

V druhom zápase sa Česká republika stretla so silnou Lýbiou, súper určite pomýšľal na odplatu z turnaja, ktorý reprezentanti ČR v krajine púští vyhrali. Nakoniec sa zrodila v stretnutí remíza 2:2. David Frič: "Tak včera jsme změřili síly s Libyí a ten zápas se nám zrovna dvakrát nepovedl, bylo na nás znát, že nám chybí lehkost a velmi jsme se trápili, chyběla nám síla, zápas s Brazíliíí nás stál víc sil než jsme si mysleli a sotva jsme se ploužili po hřišti... Vedli jsme po krásné individuálni akci Slamáka, kdy nastřelil na zadní tyč na Dlouhého, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky, ale soupeř utkání dvěma góly ve druhém poločase otočil a nám nezbývalo než vytáhnout náš tajný trumf power-play, ve kterém jsme opět po ukázkové kombinaci uklidili míč do prázdné branky. Tento výsledek nám ukládá, že musíme vyhrát dnes Kostarikou, absyme se podívali do horní části pavouka."

GRAND PRIX FUTSAL 2010 (VI):
ČESKÁ REPUBLIKA vs LÝBIA       2:2 (1:0)
Góly: 18. Dlouhý, 37. Seidler - 26. Ibrahim, 35. Suleiman

V rozhodujúcom zápase skupiny zapli zverenci Tomáša Neumanna na vyšší rýchlostný stupeň. V prvom polčase sa síce strelecky presadil iba Sláma, po obrátke ale prišla strelecká smrsť v závere a reprezentanti s levíkom na hrudi zaslúžene postupujú do hornej časti pavúka...

GRAND PRIX FUTSAL 2010 (VI):
ČESKÁ REPUBLIKA vs KOSTARIKA       7:2 (1:0)
Góly: 9., 33. Sláma, 27. Gerčák, 37., 38. Belej, 38., 39. Seidler - 32. Chepsi, 40. Arias

17.október 2010 ... "OLD" MUŽSTVO DEKLASOVALO KARPATSKÚ, ADMIRAL "OLD" ZAVÁHAL

V ŠH PKO sa hral Old boys Elite round !!! Podobne ako "A" mužstvo aj Odli mali dnes značne preriedenú zostavu. Z rôznych príčin nehrali Luhový, Lučenič, Végh ani Sepeši... Musela sa zvoliť opatrná taktika i tempo hry, súper tiež vyčkával. Lenže dve akcie "OLD" mužstva 3 na 2 nám vyšli skvele a aj keď súper znížil, vyzeralo to nádejne. V druhom polčase napätie trvalo iba osem minút do stavu 3:2. Potom sa vrece s gólmi roztrhlo a bola z toho famózna kanonáda na osem !!! V druhom zápase sa zrodilo obrovské prekvapenie, keď ADMIRAL "OLD" podal malátny výkon a nebol schopný streliť Račianskemu výberu gól, až v závere trafil Drenčko, to však bolo málo... Mužom víkendu sa stal Peter Cerovský, jeho výkon bol dnes za hranicou famozity, konto Karpatskej zaťažil hetrikom. Bravó "Cero" !!!

3.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs ŠK Karpatská        8:2 (2:1)
Góly: Cerovský 3, Uhlík 2, Gajdoš, Szöcs, Obšitník

3.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Račiansky výber Old        1:4 (0:1)
Góly: Drenčko

16.október 2010 ... "C" MUŽSTVO SA DOSTALO NA ČELO TABUĽKY

Čekan má túto sezónu pokope veľmi dobrých hráčov a tí to dnes aj celý zápas dokazovali... "C" mužstvo sa veľmi ťažko presadzovalo. Skvelý výkon podal brankár Čekanu, vychytal všetko, ale na exportnú ranu z diaľky do šibenice, tak na tú nemal. Benci strelil jeden z najkrajších gólov svojej futsalovej kariéry. Po prestávke ukázal i súper svoje ofenzívne ťahy. Ale náš mladík v bráne dnes vychytal nulu. Z ôsmych našich hráčov na ihrisku mali traja iba devätnásť rokov. A to je iba dobre. Vörös nemal veľa práce, ale rozhodujúce štyri tutovky súpera vychytal. Zákonite z pravej strany ušiel Brunovský a prízmená bomba trafila Hanuseka. Čekan stiahol gólmana, odhodlal sa k power-play a tak sme si víťazstvo ustrážili. Prvýkrát v sezóne sme sa vyhupli do čela tabuľky 1.Bratislavskej ligy sk. "B". O týždeň pokračuje súťaž šlágrom proti Kozmozu, ktorý je druhý.

5.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Čekan Mekenroff 1987 „B“        2:0 (1:0)
Góly: Benci, Hanusek

15.október 2010 ... 6.KOLO EXTRALIGY, FOFO vs P.K.P. KOŠICE 8:6

Slov-matic FOFO BA P.K.P. Košice V šiestom kole extraligy sme v Mladosti privítali zverencov reprezentačného asistenta Peťa "Bruna" Brunackého FK P.K.P. Košice. Po veľmi dlhej dobe sme nedokázali vypísať celú súpisku... David Frič a Zdeněk Sláma v čase zápasu už čakali na letisku na odlet do Brazílie, kde budú reprezentovať Českú republiku na najprestížnejšom futsalovom turnaji Grand Prix 2010. Gabo Bartošek bude ešte dlhšie laborovať zo zranením z Ligy majstrov, Tonkovi Brunovskému krátka rekonvalescencia po operácii zubov rovnako ešte nedovolila naskočiť do zápasu. Zo "zálohy" bol povolaný Igor Nagy, žalúdočné problémy mal po celý deň Attila Fehérvári, ktorý síce do zápasu nastúpil, ale odohral iba necelý prvý polčas. Najmä defenzívne piliere tímu Brunovský a Frič ozaj chýbali. Počet gólov, konečné skóre, ani výsledok nás teda neprekvapil. Naopak víťazstvo berieme pozitívne. Posledným pozitívom je, že diváci v hale videli pekný druhopolčasový futsal plný gólov. A následne spolu s dobrým napínavým duelom Pinerola - Mima Trnava to z diváckeho pohľadu v Mladosti stálo určite za to. V úvodnej minúte mohli ísť do vedenia oranjes, tutovky Váradyho a Haľka ale ostali nevyužité. Skóre otvoril šťastne nadvakrát Dlugoš, ktorý dnes strelil hetrik a ešte aj jeden gól do vlastnej siete, ktorým vyrovnal po nastrelenej lopte Mikitu na 1:1. Vedenie na stranu domácich strhol ešte do prestávky Haľko, ktorý rovnako našiel streleckú mušku a zaznamenal hetrik, ten ho katapultoval na čelo extraligových strelcov. V druhom dejstve dva rýchle góly Mikitu znamenali vedenia Fofákov 4:1, Dlugoš ale za sedemdesiat sekúnd znížil dvomi gólmi na rozdiel gólu. Gól Váradyho a dva presné zásahy Haľka znamenali opäť hrozivé skóre pre hostí - 7:3. Päť minút pred koncom kapitán Kuhajdík pekne znížil, Várady ale strelil poisťovací gól po úniku po pravej strane na 8:4. V závere ešte Kuhajdík po premenenom desaťmetrovom kope a Lukáč znížili na konečných 8:6.

Dnes sa rovnako zrodil ďalší rekord Fofákov - ale tentokrát na náš účet! Dlho, dlho do noci sme v archívoch pátrali, kedy naše "A" mužstvo na domácej palubovke v súťažnom zápase inkasovalo šesť gólov... Odpoveď znie - nikdy ! Ale už to neplatí, lebo hráči P.K.P. pri streleckej chuti prepísali históriu oranjes. Ako prví nám dali v súťažnom zápase doma sexteto gólov. Raz kedysi dávno, predávno v roku 1999 sme ešte v sálovke, ako úplný nováčik dostali tiež doma 6 gólov od už neexistujúceho Electric Repair, ale to je iná história. V súčastnom futsale, teda nový rekord. Patrí sa rovnako pogratulovať súperovi, ktorý nám poltucet nasúkal ... ale, vcelku sa dá ľahko takto písať, keď naše prvé "quattro" - útočné tornádo, dalo gólov osem... Duel sme vyhrali a to je dnes najpodstatnejšie. Predzápasové prognózy boli veľavravné. Keď hrá P.K.P., padá v zápase veľa gólov, to je známa vec. Naša bilancia obdržaných gólov z doterajších ôsmich súťažných zápasov tejto sezóny bola bombastická - 2,2,2,1,1,1,2,1 - ale, vieme štatisticky svoje, bilancia dávala tušiť, že "nádielka" visí vo vzduchu. Tak či tak nám chýbala tretina mužstva, veríme, že naskočíme už proti žilinskému Makroteamu v piatok do "starých" koľají...

6.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:

RCS KOŠICE vs MFsK NITRA   8:0 (6:0)             
Góly: Kyjovský 3, Horňák, Serbin, Grutka, Doša, Gajdoš
ŠK Makroteam ŽILINA vs FTVŠ UK BRATISLAVA   7:3 (2:3)             
Góly: Pagáč 2, Škulec, Krištofík, Pekara, Pápež, Kurcin – Nincz, Remák, Hlina
Across Pinerola BRATISLAVA vs ŠK Mima Divus TRNAVA   4:3 (2:2)             
Góly: Emrich 2, Bahna, Németh – Málik 3


6.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(15.október 2010 o 18:20 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK P.K.P. KOŠICE       8:6 (2:1)
Góly: Haľko 3 (17., 26. a 32.), Mikita 2 (21. a 22.), Várady 2 (25. a 38.), Dlugoš vl. (13.) - Dlugoš 3 (9., 23. a 24.), Kuchajdík 2 (35. a 38.), Lukáč (40.)
ŽK: Hricov A. (31.), ČK: -, 250 divákov, Rozhodcovia: Peško a Pucher - akumulované fauly : 1:1 - v 1.pol, 6:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Mikita L. (C), Haľko P., Mikletič D. - Fehérvári A., Rafaj D., Bagin T., Rejžek M. - Nagy I.
P.K.P.: Nemčík - Hricov L., Demeter, Kuhajdík (C), Gajdoš, Hanzel, Čuj, Dlugoš, Lukáč, Hricov A., Majoroš
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

12.október 2010 ... "B" MUŽSTVO ZVÍŤAZILO DVOJCIFERNE, RELAX VODU NEZAMÚTIL

V dohrávke si naša ekipa (A2) poradila s ľahkosťou s "preriedeným" Relaxom vysoko 15:1, malé jubileum zaznamenal v zápase Grendár junior, ktorý strelil svoj 70. gól za FOFO.

dohrávka 2.kola 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Relax        15:1 (6:0)
Góly: Rejžek 3, Mikletič 3, Rafaj 2, Bagin 2, Mikita 2, Frič, Grendár ml., Fehérvári

12.október 2010 ... NA ELITE ROUND DO KAZACHSTANU, ORANJES ČAKÁ ĎALEKÁ ALMA-ATA

Slovenský futsalový majster Slov-matic FOFO Bratislava sa v elitnej fáze prestížnej klubovej súťaže UEFA Futsal Cup 2010/11 v závere novembra predstaví v C-skupine v Almaty v Kazachstane. Okrem domáceho tímu AFC Kairat Almaty si zverenci trénera Jána Janíka zmerajú sily aj s poľským tímom Akademia FC Pniewy a gruzínskym Iberia Star Tbilisi. "V kabíne sme tušili, že pocestujeme práve do Almaty, teda tento pocit mali najmä hráči," uviedol v prvej reakcii hlavný tréner Ján Janík a pokračoval: "Z nasadených tímov sme dostali asi najprijateľnejšieho súpera, aj tak však sú hráči Kairatu na špičkovej úrovni. Navyše budú doma a v ich prospech hovorí aj časový posun, ktorý budú musieť ich súperi prekonávať. V gruzínskom mužstve hrá viacero Brazílčanov, ktorí tam prišli zo Šachťoru Doneck. Poznáme ich veľmi dobre. Poliaci by mali byť prijateľným súperom, ale najprv si musíme o nich nájsť materiály. Cieľ, ktorým je vyhrať aspoň jeden zápas, by sme mohli splniť práve s poľským mužstvom." Hráči Slov-maticu FOFO Bratislava si v hlavnej fáze jubilejného 10. ročníka tejto súťaže vybojovali postup do elitnej časti v domácom prostredí, keď prehrali s favorizovaným Sportingom Lisabon a zdolali slovinský Oplast Kobarid aj macedónsky Železarec Skopje. Skupiny elitnej fázy sa uskutočnia v termíne od 20. do 28. novembra 2010. "Uvidíme, aká bude v tom čase naša športová forma a zdravotný stav hráčov. Teraz nás čaká fáza zháňania informácií. Pokúsime sa na tento turnaj dobre pripraviť, aby sme splnili už skôr vyslovený cieľ - aspoň raz vyhrať," doplnil Ján Janík. Spokojný so žrebom bol najmä legionár z Česka David Frič. "Los nám snad ani nemohl přát lépe, máme hratelnou skupinu a měli bysme se pokusit postoupit ještě dále, i když jména našich soupeřů nejsou tak zvučná jako španělské a portugalské kluby, soupeři budou velmi silní, musíme se dobře připravit a pokusit se postoupit do Final four." Obhajca prvenstva portugalský tím SL Benfica Lisabon zavíta do srbského Kragujevacu, kde si okrem domáceho mužstva zmeria sily s ukrajinským Ľvovom a chorvátskym Záhrebom. Debatu zakončil prezident klubu Martin Grendár: "Už sa stáva tradíciou, že Slov-matic berie vždy tú najvzdialenejšiu destináciu ktorá je k dispozícii (Baku, Jekaterinburg), takže ideál a sen je jedná vec, skutočnosť druhá... Včera v kabíne sme tipovali kam pôjdeme. Vsadil som na Kazachstan. Vzdialenosť síce proti, ale z prvého koša by ho asi privítali všetci. Keby tak bol usporiadateľom skupiny Akademia FC Pniewy z Poľska, tak je to skupina snov. Z druhého koša by som síce radšej Ekonomac Kragujevac zo Srbska alebo Time Ľvov z Ukrajiny, ale tam si už človek moc nenavyberá. Aspoň sa mi splnilo tajné želanie mať v skupine jedného z trojice Ararat Nikosia, Targu Mures, alebon Akademia FC Pniewy. Osobne si myslím, že žreb pred dvoma rokmi do Jekateringburgu, čo týka kvality súperov je neporovnateľný (ale skúsenosti môžeme využiť)! Náš cieľ je jasný. Prekonať ďalší slovenský futsalový rekord. Bodovať v Elite Round, kde sme doposiaľ vyšli naprázdno."

Žreb elitnej fázy v UEFA Futsal Cupe 2010/2011 (20. - 28. novembra 2010):

A-skupina (Kragujevac / SRBSKO):
SL Benfica Lisabon (Portug.), KMF Ekonomac Kragujevac (Srb.), FC Time Ľvov (Ukr.), MNK Nacional Záhreb (Chorv.)
B-skupina (Jekaterinburg / RUSKO):
Viz-Sinara Jekaterinburg (Rus.), Araz Naxcivan (Azerb.), ASD Montesilvano C/5 (Tal.), FC Ararat Nikózia (Cyp.)
C-skupina (Alma-Ata / KAZACHSTAN):
AFC Kairat Almaty (Kaz.), Iberia Star Tbilisi (Gruz.), Akademia FC Pniewy (Poľ.), Slov-Matic FOFO Bratislava (SR)
D-skupina (Lisabon - PORTUGALSKO):
ElPozo Murcia FS (Šp.), Sporting Clube de Portugal (Portug.), FK Era-Pack Chrudim (ČR), Targu Mures (Rum.)

10.október 2010 ... VOĽNÁ NEDEĽA FOFÁKOV, SKVELÝ ÚVOD SÚŤAŽNÉHO ROČNÍKA 2010/11

Dnešná úplne voľná nedeľa dáva ideálnu možnosť na zhodnotenie úvodu nového futsalového ročníka. Celkové hodnotenie je ... famózne ! "A" mužstvo bez straty bodu na čele KYMA extraligy, a pochopitelne nádherné a úspešné Main round na Pasienkoch. "B", "C" aj "OLD" mužstvo sú bez straty bodu na špici tabuliek, jedinú remízu majú na konte ADMIRAL "OLD". Spolu mužstvá odohralia zatiaľ 18 súťažných zápasov. "A" mužstvo s bilanciou 7-0-1, "B" 2-0-0, "C" 4-0-0, "OLD" 2-0-0 a ADMIRAL "OLD" 1-1-0. Klub úvod sezóny celkove 18 zápasov 16-1-1. Strelecky sa po slabšom rozbehu tradične darí Haľkovi 11 gólov, až s odstupom za ním je dvojica Mikletič, Bagin, ktorí strelili po 7 gólov. Škoda, že sa zranil na dlhšie dobre rozbehnutý Bartošek (6 gólov). Pochopiteľne sa začala i súťaž skokan sezóny. Tam to hneď od úvodu vyzerá na naháňačku Bagin (7 gólov) - Rafaj (6 gólov). Teší nás skutočnosť, že po ťažkom zranení už dáva dôležité góly Vojto Várady (6 gólov) a pomerne veľa gólov strieľajú i členovia klubu kanonierov Mikita (5), Rejžek (5). Značnou oporou sú i brankári. V osemnástich zápasoch sme inkasovali 22 gólov, čo dáva skvostný priemer 1,2 gólu/zápas. Toľko teda štatistický úvod sezóny. Už najbližší víkend je plný, trojdňový a súťaže naplno pokračujú. Budúcemu víkendu dominuje duel Slov-maticu "OLD" proti Karpatskej.

9.október 2010 ... ÚSPEŠNÝ KRÁTKY VÍKEND FOFÁKOV

Súper "C" mužstvu úspešne vzdoroval tri štvrtiny zápasu. Hlavne preto, že naše mnohé šance zostali nepremenené. Keď sa zdalo, že by sa mohlo zrodiť prekvapenie, zobral prezident time-out. Nasadil top hráčov do jednej formácie a tí za dve minúty strelili tri góly a bolo rozhodnuté.

4.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs FT Karlova Ves        4:1 (1:1)
Góly: Mikletič 2, Rafaj, Rejžek

8.október 2010 ... 5.KOLO EXTRALIGY, FOFO vs MFsK NITRA 8:1

Slov-matic FOFO BA MFsK Nitra Kedže v Nitre nebola k dispozícii hala, oba kluby odohrali po vzájomnej dohode zápas piateho kola v bratislavskej športovej hale Mladosť, pre kvalifikačný zápas Arménsko - Slovensko nebola ako na zápasoch Ligy majstrov plná hala, diváci ale predsa prišli. V zostave oranjes sa neobjavili Gabo Bartošek, ten si odniesol nepríjemné zranenie členka ešte z úvodného zápasu UEFA Futsal Cupu, rovnako tak ani Tonko Brunovský, ktorý ma za sebou úspešnú operáciu zubov a do dvoch týždňov bude mužstvu k dispozícii. V drese MFsK Nitry nastúpila naša dlhoročná opora Martin Čambal, ten sa napokon ako jediný strelecky presadil z tábora hostí, keď šťastným tečovaným gólom znížil na 1:6. Skóre zápasu otvoril po prihrávke Fehérváriho Mikita v šiestej minúte, v trinástej Bagin pretlačil nadvakrát loptu za Molnárov chrbát a zverenci Janka Janíka viedli 2:0. O osude zápasu rozhodla pasáž medzi 15. a 16.minútou, kedy oranjes strelili tri góly... Po vyťukaní obrany na jeden dotyk zvýšil na 3:0 Fehérvári. Po získaní lopty ušiel po pravej strane Haľko a jeho prihrávku zúžitkoval Mikita pohodlne na 4:0. Piaty klinec pridal topstrelec Haľko, ktorý premenil samostatný nájazd na Molnára strelou k žrdi. Po zmene strán Haľko opäť ušiel obrane a po blafáku svietilo skóre 6:0. Bývalý reprezentačný kapitán Čambal síce znížil, posledná päťminútovka ale patrila opäť majstrovi. Rejžek z pravej strany prestrelil gólmana MFsK a skóre prikrášlil dve a pol minúty pred konečným hvizdom rozhodcovskej dvojice Nagy - Budáč M. Mikletič, keď po rohu Friča vystrihol ukážkový "klobúk".

5.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:

MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs ŠK Mima Divus TRNAVA   2:1 (1:1)             
Góly: Dudáš, Kozík - Adámek
ŠK Makroteam ŽILINA vs Across Pinerola BRATISLAVA   1:5 (1:2)             
Góly: Pekara - Németh, Herko, Paštrnák, Emrich, Šporánek
FTVŠ UK BRATISLAVA vs RCS KOŠICE   2:3 (1:2)             
Góly: Hlina, Višváder - Serbin, Kyjovský, Maďarík


5.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(8.október 2010 o 18:20 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFsK NITRA       8:1 (5:0)
Góly: Mikita 2 (6. a 16.), Haľko 2 (17. a 28.), Bagin (13.), Fehérvári (16.), Rejžek (36.), Mikletič (38.) - Čambal (30.)
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Tomáš Nagy a Budáč Marcel - akumulované fauly : 3:5 - v 1.pol, 3:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Rafaj D., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bagin T. - od 2.polčasu Brndiar P., Várady V., od 33.minúty Mikletič D.
MFsK: Molnár - Kuna, Zima, Tóth, Čambal, Turan, Šebo, Suchan, Peciar (C), Kluka, Volentier (Pecho)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

7.október 2010 ... ORANJES NA ELITE ROUND DO RUSKA, KAZACHSTANU ALEBO SRBSKA

Európska futbalová únia (UEFA) zverejnila menoslov štyroch dejísk elitnej fázy futsalovej súťaže s názvom UEFA Futsal Cup, v ktorej sa predstaví aj slovenský šampión Slov-matic FOFO Bratislava. Usporiadateľmi skupín sú VIZ Jekaterinburg (Rusko), Kairat Alma Ata (Kazachstan), Sporting Lisabon (Portugalsko) a KMF Ekonomac Kragujevac (Srbsko). Žrebovanie sa uskutoční v utorok 12. októbra o 14.00 h v centrále UEFA vo švajčiarskom Nyone. Slov-matic s určitosťou nepocestuje do Lisabonu, pretože so Sportingom hral už v hlavnej fáze a obe mužstvá na seba nemôžu podľa reglementu naraziť znova. "Oranjes" tak čaká cesta do nie príliš lukratívnych destinácií, navyše za mimoriadne ťažkými súpermi. "Jedno je isté, za súpermi pôjdeme ďaleko. Do Portugalska nemôžeme a stretneme sa určite s jedným zo štvorice nasadených minuloročných finalistov. El Pozo Murcia, VIZ Jekaterinburg, Kairat Alma-Ata alebo Benfica Lisabon. Ak by som si mal priať, tak potom skupinu v zložení Benfica Lisabon, KMF Ekonomac Kragujevac a k tomu ako bonus AGBU Ararat Nikózia z Cypru," povedal prezident Slov-maticu Martin Grendár. Do záverečného turnaja Final Four postúpia len víťazi štyroch skupín elitnej fázy, ktorej zápasy sú na programe v termíne 20.- 28. novembra.

5.október 2010 ... FOFO vs MFsK NITRA V PIATOK V BRATISLAVE

Na piate extraligové kolo malo oranjes v piatok vycestovať do Nitry, do krásnej Mestskej športovej haly a odohrať zápas s domácim MFsK. Okolnosti ale nakoniec rozhodli tak, že zápas sa uskutoční v Bratislavskej športovej hale Mladosť s výkopom od 18:20 h. V priamom prenose by ho mala prenášať internetová televízia team.tv.

4.október 2010 ... PAVOL GREGORA PRESTÚPIL DO FTVŠ UK BA

Naša spolupráca s futsalovým klubom FTVŠ UK Bratislava pokračuje i naďalej a tak ide na skusy do extraligy ďalší náš hráč, junior Pavol Gregora. Pali, prajeme Ti veľa extraligových štartov a čo najskôr aj extraligový gólik !!!

3.október 2010 ... PADOL ĎALŠÍ REKORD FOFÁKOV

Ku skvelým výkonom "A" mužstva sa pridali v uplynulom víkende aj ostatní Fofáci a vykúzlili nový rekord klubu. Cez víkend sme veru gól nedostali! Štyri zápasy = štyri víťazstvá, so skóre 29:0! Famózny rekord... ADMIRAL "OLD" podal dobrý výkon a nebezpečného súpera zdolal hladko rozdielom piatich gólov. Opäť mala strelecký deň legenda klubu. "OLD" mužstvo sa na víťazstvo dosť natrápilo, hralo sa síce prevažne iba na jednu bránu, Račiansky výber si nevypracoval jedinú čistú šancu, ale bránil úspešne. Do polčasu predsa len strelil gól Szöcs. O všetkom rozhodla dvadsiata ôsma minúta, kedy Uhlík a Gajdoš rozhodli zápas. V závere debutant a dnes najlepší hráč na ihrisku Obšitník prepálil brankára a uzatvoril konečné skóre na 4:0.

2.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Račiansky výber Old        4:0 (1:0)
Góly: Szöcs, Uhlík, Gajdoš, Obšitník

2.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Pro set        5:0 (2:0)
Góly: Kincses 3, Turanský 2


V obedňajšom zápase "B" mužstvo (čiže A2 v značnej extraligovej sile) nastúpilo proti poslednému mužstvu tabuľly a vyhralo presvedčivo 15:0, Brndiar ani raz neinkasoval, naopak strelecky sa darilo Haľkovi, Rafajovi a Baginovi, ktorí si zhodne pripísali hetriky.

3.kolo 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs L.M.H. Team        15:0 (8:0)
Góly: Haľko 3, Bagin 3, Rafaj 3, Grendár ml. 2, Mikita, Klatt, Mikletič, Rejžek
Zostava: Brndiar - Mikletič (C), Mikita, Haľko, Rejžek - Rafaj, Bagin, Števík, Klatt - Grendár ml.

2.október 2010 ... JUBILEJNÝ 10000.GÓL ORANJES STRELIL HANUSEK

Katenáčo hralo proti "C" mužstvu ozaj povestné katenáčo, a zodesať minút veru dobre. Potom zľava ušiel Mikletič a center parádne trafil Hanusek. M.Rischer pridal ďalší gól pätičkou ešte do polčasu. Po obrátke sám zľava ušiel Grendár a prepálil neistého gólmana. Keď bomba W.Rischera osem minút pred koncom stanovila skóre na 4:0, boli hráči počas oddychového času informovaní, že najbližší gól v sieti súpera bude 10000. Prezident doporučil hrať akcie na juniora, ten však dve šance zahodil a tak jubilejný gól strelil Hanusek.

3.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Katenáčo        5:0 (2:0)
Góly: Hanusek 2, Rischer M., Rischer W., Grendár ml.

2.október 2010 ... POĎAKOVANIE HRÁČOM, REALIZAČNÉMU TÍMU & DIVÁKOM

S odstupom 48 hodín ďakujem rovnako nášmu kolektívu - šiestim členom realizačného tímu, dvom brankárom a dvanástim hráčom, za skvelú futsalovú prácu a výkony počas zápasov UEFA Futsal Cupu. Veľká vďaka patrí aj všetkým Vám, divákom, fanúšikom, ktorí ste v hojnom počte prišli do ŠH Pasienky na toto vydarené podujatie.

Martin Grendár - prezident Slov-maticu FOFO BA

1.október 2010 ... PO LIGE MAJSTROV V BRATISLAVE SA PATRÍ POĎAKOVAŤ !!!

Futsalovú top akciu jesene máme za sebou. A úspešne. Veľmi úspešne. Ďakujem vedeniu SFZ i Slovenského Futsalu za ústretovosť a podporu projektu, osobitne pánom Františkovi Laurincovi a Ladislavovi Čambalovi. Úprimne ďakujem všetkým tým, ktorí sa svojou aktívnou činnosťou podieľali na príprave a realizácii podujatia, aj keď je to dlhý zoznam, rád ich vymenujem. Vladsson Ambrozek, Juraj Totka, Ľubo Menczer, Marián Gál, Vladimír Gažo, trio Berackovcov, Juraj Világi, Ria Hanzelová, Dodo Hanzel, Jozef Valacsay, Andrea Nagyová, Walter Polatschek, Táňa Mizerová, Martin Grendár junior, Ľubomír Luhový, Roman Čermák, Miro Mravec, Ivan Dovala, Mária Forgáčová, Ladislav Asványi, Katarína Paličová, Petra Hefková, Ivana Antalová, Petra Deptová, Roman Jurčo, Peter Straka, Lukáš Peško, Peter Lajčák, Miro Berzedy, Vladimír Škorec, Peter Filo, Peter Kummer, Marián Fischer, Roman Križan... Klobúk dole dávam pred dvojicou Milan Petrinec a Ctibor Gajdoš, ktorí dostali skutočne najviac zabrať. Ak som v tomto zozname na niekoho zabudol, ospravedlňujem sa a rád ho doplním. Nebolo to ľahké a jednoduché, realizovať túto akciu, ale stálo to zato ! Ešte raz úprimná vďaka všetkým !!!

Martin Grendár - prezident Slov-maticu FOFO BA

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..