NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - NOVEMBER 2011

NOVINKY november 2011 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC NOVEMBER 2011

30.november 2011 ... ZÁPAS S PINEROLOU V PRIAMOM PRENOSE NA TEAM.TV

Across Pinerola BA Slov-matic FOFO Už tento piatok pokračuje na slovenských futsalových palubovkách Select extraliga zápasmi prvého odvetného, 10.kola. Oranjes pred odchodom na kvalifikáciu MS v Portugalsku odohrajú na svojej palubovke v Mladosti mestské derby proti Across Pinerole, ktorej v aktuálnej tabuľke patrí tretia priečka. Tréner Ján Janík nemá na zápas k dispozícii Tonka Brunovského, Zdeňka Slámu. Priamy prenos z duelu môžete sledovať na známej internetovej športovej televízii Team TV.

27.november 2011 ... ADMIRAL ZVLÁDOL DOHRÁVKU, A2-KA NA VÍŤAZNEJ VLNE

ADMIRAL "OLD" nastúpil v dohrávke, zápas bol opticky vyrovnaný, ale podstatne viac šancí mal ADMIRAL. Okrem troch žrdí prišli zákonite po pekných akciách a signáloch i góly. Karlovka korigovala až v závere. Čerstvý 50-tnik Gavač má streleckú formu. "B-A2" mužstvo podobne ako v piatok Á-čko a v sobotu C-éčko nemalo vydarený úvod. Maxima trištvrte zápasu skvele bránila a podnikala nebezpečné brejky. Tridsať minút držala dramatický stav 4:2. Až potom prišli dve nádherné vinkle Tomašeka a ešte krajší ôsmy gól bombou pod brvno, ktorý zaznamenal Brndiar pri power-play.

11.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Maxima       9:3 (3:1)
Góly: Tomašek 2, Várady 2, Rejžek 2, Kozár, Brndiar, Rafaj

dohrávka 4.kola Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Karlovka       3:1 (1:0)
Góly: Gavač, Baláž, Hallo

26.november 2011 ... "C" MUŽSTVO POTIAHOL K BODOM FAMÓZNYM VÝKONOM VÖRÖS

"C" mužstvu dnes úvod zápasu nevyšiel, dlho predlho bol bezgólový stav. Až v 15.minúte ukázal vysoký futsalový level Martin Zdráhal, ktorý z vlastnej polovice prešiel cez obranu súpera ako Maradona či Messi a otvoril skóre. Onedlho z diaľky k žrdi zvýšil na polčasových 2:0 Walter Rischer. Potom privádzal do zúfalstva súpera náš skvelý gólman. Doslova im vychytal všetko, a bolo toho dosť, zo päť čistučkých šancí. A potvrdilo sa známe nedáš - dostaneš, a tak si gólový účet v klube otvoril nádhernou bombou do vinkla mladík Predajnianský. V závere ešte mohol dvomi delovkami navýšiť skóre Grendár junior, nestalo sa ale tak.

10.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs FC Monopol        3:0 (2:0)
Góly: Zdráhal Mart., Rischer W., Predajnianský

25.november 2011 ... 9.KOLO SELECT EXTRALIGY: FOFO vs MIMA TRNAVA 7:2

Slov-matic FOFO Mima Trnava Futsal Po návrate z Padovy vhupli oranjes do extraligovej reality... Súperom v deviatom kole boli zverencom Jána Janíka na domácej palubovke býci z Mima Trnava. Prvý gól v zápase strelili hostia, keď Gašparoviča prekonal Sládeček, do polčasu ale favorit tromi gólmi otočil priebeh duelu. Po Kozárovej ideálnej prihrávke vyrovnal Mikita, ukážkový "klobúk" po rohovom kope upratal za chrbát Repu Haľko. Tretí gól pridal po asistencii Fehérváriho nechytateľne Bartošek. Vstup do druhého dejstva vyšiel opäť domácim, Várady našiel ostrostrelca Haľka a ten už vedel, čo s loptou. Po najkrajšej akcii zápasu a prihrávke Rafaja zvýšil v 24.minúte Rejžek na 5:1 a bolo prakticky rozhodnuté. Kunkov gól vyprovokoval oranjes k aktivite, ktorá vyústila do dvoch gólov Váradyho a Fehérváriho. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Úvod bol z našej strany opäť divný, súperovi vyšiel hneď prvý brejk na gól. Postupne sme naberali na obrátka, prichádzali šance aj góly. Najkrajšia akcia prišla pri výkope v druhom polčase. 103 sekúnd sme súperovi nepožičali loptu, až ju Haľko dopravil elegantne do siete. Od tejto chvíle bolo všetko jasné... Zápas nezdramatizovala ani dlhá power play Trnavy. Okrem víťazstva potešil aj krásny gólový comeback Váradyho, horšie je to so "zostreleným" Haľkom."

9.kolo Select extraligy 2011/2012:
(25.november 2011 o 18:20 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK MIMA FUTSAL TRNAVA       7:2 (3:1)
G: Haľko 2 (13.a 22.), Mikita (7.), Bartošek (16.), Rejžek (24.), Várady (34.), Fehérvári (39.) - Sládeček (4.), Kunka (34.)
ŽK: Fehérvári (19.), Frič (29.) - Budovec (34.), Filan (34.), ČK: -, 250 divákov, Rozhodcovia: Gál a Budáč P. ml., akumulované fauly: 4:1 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Kozár P., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Bagin T., Bartošek G., Fehérvári A., Frič D. - od 22.min Rafaj D., Rejžek M.
Mima: Repa - Budovec, Adámek, Krivočenko, Jančo, Kunka, Sládeček (C), Filan, Krištofík, Horňák, Škulec

24.november 2011 ... ZÁPAS S MIMOU TRNAVA V PRIAMOM PRENOSE NA TEAM.TV

Slov-matic FOFO Mima Trnava Futsal Už tento piatok pokračuje na slovenských futsalových palubovkách Select extraliga zápasmi 9.kola. Oranjes po príchode z elitného kola UEFA Futsal Cupu nastúpia na svojej palubovke v Mladosti proti Mima Futsal Trnave, ktorej v aktuálnej tabuľke patrí šiesta priečka. Tréner Ján Janík má s výnimkou Tonka Brunovského, ktorý utrpel v Padove zranenie, k dispozícii kompletný káder hráčov. V zápase sa určite objaví aj Vojtech Várady. Priamy prenos z duelu môžete sledovať na známej internetovej športovej televízii Team TV.

23.november 2011 ... "C" MUŽSTVO DALO 8, TOMAŠEK V KLUBE KANONIEROV

"C" mužstvo v dohrávke nastrieľalo súperovi klubovú "osmičku"... V zápase ukázali hráči famózny úvod, už v 48. sekunde nádhernou pätičkou zaznamenal svoj 100. gól v klube Tomašek. Gratulujeme !!! Najbližšie k tejto méte je teraz Grendár junior (91 gólov). Gólparáda pokračovala a do polčasu bol z toho kanár. Súper to ale nezabalil, bojoval a v druhom polčase sa mu podarilo uhrať remízku.

dohrávka 9.kola 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs FC Falco        8:2 (6:0)
Góly: Tomašek 2, Mikletič 2, Grendár ml., Hanusek, Benci, Rischer M.

22.november 2011 ... TRÉNER JÁN JANÍK HODNOTÍ ELITE ROUND LM V PADOVE

Slov-matic FOFO Po návrate domov som si znovu prečítal naše vyjadrenia pred odchodom na Elite round. Musím konštatovať, že som sa trafil celkom presne do prognóz, ako to asi bude vyzerať. Vcelku vyrovnaná skupina, vyrovnané zápasy, postup domáceho mužstva. Naše výkony boli dobré, možno veľmi dobré, hráči boli koncentrovaní, defenzíva a výkony brankárov mali výborné parametre. Súperi sa o nás vyjadrovali s rešpektom a oceňovali predovšetkým náš koletívny výkon a súdržnosť s nepríjemnou schopnosťou brejkovať každú stratu súpera. Žial efektivita nebola dobrá. Šance sme mali a veľké. Minimálne v dvoch zápasoch (Montesilvano,Uragan), sme mali bodovať. Je to škoda, lebo celkový dojem našeho "výjazdu" by bol ešte lepší. Na duhej strane je dôležité aj to, že Slov-Matic drží s futsalovou Európou krok. Iste, súperi sú ďalej, majú výrazné individuality, sú lepší najmä v rýchlosti, v istote držania lopty, prihrávkach, či kombináciach. To sa všeobecne vie a to sme aj čakali, ale napriek tomu sme neboli ustráchaní a zalezení pri súperovom otváraní hry. Hrali sme vysunutú obranu, až presing a bolo to účelné. Súperi museli vynaložiť aspoň "trocha" úsilia, aby sa dostali na našu polovičku. Získali sme si rešpekt, nerátali s tým, že na víťazstvo sa nadrú viac, ako by si pred zápasom pripustili. Najmä hráči Montesilvana sa po víťaznom druhom góle tešili, ako keď pred rokom vyhrali LM. Zaujímavé. Kto by to bol povedal, že ich môžeme vyradiť. Sme doma, máme ďalšie skúseností a poznanie, že sa to dá. Bude nám to ešte dlho rezonovať v hlavách a premietať si tie zlomové momenty v zápasoch, ako a čo sa možno malo zahrať inak.
Káder mužstva: Všetci hráči, okrem Tonka Brunovského, ktorý si poškodil väzy v kolene a až ďalšie vyšetrenia ukážu na ako dlho bude mimo hry, sú v poriadku. Vojta Váradyho som nenasadzoval zámerne z dôvodu extrémne ťažkých zápasov a reálne hrozilo obnovenie doliečujúceho sa zranenia z Tbilisi. Šetríme si ho na ligu a možno aj na reprezentačný výjazd do portugalskej Coimbri. Program pokračuje ďalej a začíname sa koncenovať na Mimu Trnava, husacinu v Grobe, Pinerolu a najmä na kvalifikáciu v Portugalsku. Záverom chcem ešte raz poďakovať všetkým hráčom za prístup a výkony, taktiež vedeniu a členom realizačného tímu za podporu a snahu vytvoriť všetko pre úspešnú reprezentáciu klubu.

UEFA FUTSAL CUP 2011/12 - ELITE ROUND - PADOVA, TALIANSKO

      PORADIE MUŽSTIEV : ZÁPASY : VÝHRY : REMÍZY : PREHRY : SKÓRE : ROZDIEL : BODY :
1.  MARCA FUTSAL (Taliansko) 3 2 1 0 9:5 + 4 7
2.  ASD CITTÁ MONTESILVANO C/5 (Taliansko) 3 1 2 0 5:4 + 1 5
3.  URAGAN IVANO-FRANKOVSK (Ukrajina) 3 1 1 1 7:8 - 1 4
4.  SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA 3 0 0 3 5:9 - 4 0
  * Do Final Four UEFA Futsal Cupu 2011/2012 postúpil iba víťaz D-skupiny -> Marca Futsal UEFA Futsal Cup - Elite round, Padova, ITALY

20.november 2011 ... UEFA FUTSAL CUP ELITE ROUND: IVANO-FRANKOVSK vs FOFO 4:3

Slov-matic FOFO Úradujúci slovenský majster Slov-matic FOFO Bratislava sa po prehrách v D-skupine elitného kola UEFA Futsal Cupu 2011/2012 s talianskymi veľkoklubmi Marcou Futsal a ASD Cittá di Montesilvano ani do tretice nedočkal vytúženého bodového zisku, keď v nedeľu vo svojom záverečnom vystúpení v padovskej hale PalaFabris podľahol ukrajinskému tímu Uragan Ivano-Frankovsk 3:4 (1:2). Zverenci trénera Jána Janíka odohrali na Apeninskom polostrove tri vyrovnané partie so súpermi zvučného mena, škrieť ich však bude nízka efektivita premieňania šancí. S usporiadateľom turnaja Marcou Futsal prehrali "oranjes" po statočnom výkone 1:3 a obhajcovi prvenstva v súťaži, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov, poriadne znepríjemnili cestu za tromi bodmi - Montesilvanu podľahli 1:2 gólom 12 sekúnd pred koncom zápasu. Bodovo sa Slov-maticu pri jeho štvrtej účasti v elitnom kole UEFA Futsal Cupu nepodarilo napodobniť historický vlaňajší úspech, keď po dvoch prehrách zaknihoval premiérový a zatiaľ jediný triumf v tejto fáze nad poľskými Pniewami. V Padove sa však objektívne zišli súperi vyššieho kvalitatívneho rangu a hoci Slov-matic odchádza domov s tromi prehrami, hanbu si neurobil. Zo štyroch skupín elitného kola si postup na budúcoročný záverečný turnaj Final Four zaistili len ich víťazi, ktorými sa stali Dinamo Moskva, FC Barcelona, Sporting Lisabon a Marca Futsal, teda všetci usporiadatelia miniturnajov. Väčšinu hráčov Slov-maticu čakajú v polovici decembra (15.-18.) reprezentačné povinnosti. Slováci sa predstavia na turnaji kvalifikácie MS v portugalskej Coimbre, kde okrem domácich budú ich súpermi Francúzsko a Litva. Ukrajinsko-slovenská konfrontácia mala rozhodnúť o umiestnení jej aktérov na 3., resp. poslednej štvrtej pozícii v padovskej skupine, pričom "fofáci" potrebovali na preskočenie súpera bodovať naplno. Po dvoch fyzicky náročných zápasoch s talianskymi mužstvami bolo kľúčovým faktorom, kto zo seba vydoloval viac síl. Ukrajinci v úvode spustili strelecký uragán, ale nedali si pozor na zadné dvierka a Rejžek trestal - 0:1. Inkasovaný gól však na nich zapôsobil ako na roj včiel, ktorým maškrtný medveď rozbil úľ. Výsledkom "budíčka" ukrajinského majstra bola neutíchajúca kanonáda na Gašparoviča. Brankár Slov-maticu sa musel poriadne obracať, beztak však dvom gólom vo zvyšku prvého polčasu zabrániť nedokázal a to mu ešte jeho spoluhráči mohli bozkávať rukavice za ďalšie zlikvidované tutovky. Šanca na obrat skóre žila aj po góle Kordobu na 3:1, pretože v 31. minúte Bartošek z 30-ich metrov opäť zariadil kontaktný rozdiel - 3:2. Simka však o 92 sekúnd znova poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Gólové preteky pokračovali - Sláma onedlho znížil na 3:4 a mohol aj vyrovnať, jeho strela v 35. minúte však presvišťala vedľa brány. Záverečná sympatická snaha o vyrovnanie však ovocie nepriniesla a Ivano-Frankovsk si tesné víťazstvo udržal, aj keď v samom závere spálil Mikita tisícpercentnú šancu pri hre bez brankára. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Vypili sme si kalich horkosti do samučičkého dna. Naše výsledky v Padove horšie ako hra. Kľudne sme mohli pri troche aj šťastia a efektívnejšej koncovke sme mohli dosiahnúť klubový famózny megaúspech. Nestalo sa bohužiaľ tak a ideme domov síce so cťou, ale s prázdnami rukami..." Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Naša taktika bola dostať sa do vedenia, čo sa nám podarilo, ale súper zahral v druhej desaťminútovke úvodného dejstva naozaj výborne a otočil skóre. Za stavu 1:3 i 2:4 sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel gólu a zostávalo nám dosť času na vyrovnanie. V záverečných ôsmich minútach sme vystupňovali tempo, súpera sme prakticky k ničomu nepustili a donútili ho hrať na brejky. Mali sme dve-tri vyložené šance, najväčšiu nepremenil 9 sekúnd pred koncom Mikita. Hrali sme power play, na 'šestke' sa dostala lopta k nášmu kapitánovi, tá mu však skočila a nedal do prázdnej brány. Škoda, naozaj sme dnes mohli získať bod, lebo to bol remízový zápas, ale nič sa nedá robiť. Herne sme ani v jednom z troch zápasov za súpermi nezaostávali. Viac sme síce bránili, ale práve defenzíva bola silnou stránkou nášho mužstva. Proti Montesilvanu aj dnes s Ivano-Frankovskom sme mohli bodovať, ale ukázalo sa, že sme boli málo efektívni. Myslím si, že sme nesklamali a sme bohatší o ďalšie skúsenosti. Som presvedčený, že ak získame majstrovský titul, tak sa nám to o rok vráti."

UEFA Futsal Cup - Elite round 2011/2012 - 3.zápas :
(20.november 2011 o 16:15 h Palafabris Padova, Taliansko)
URAGAN IVANO-FRANKOVSK (Ukrajina) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       4:3 (2:1)
Góly: Simka 2 (12:34 a 32:08), Shoturma (16:23), Kordoba (24:04) - Rejžek (4:25), Bartošek (30:36), Sláma (33:55)
ŽK: Haľko (26.), Bartošek (32.), Kozár (39.), ČK: -, 550 divákov, Rozhodcovia: Kamil Cetin (TUR) a Gábor Kovács (HUN), akumulované fauly: 3:5 - v 1.pol, 5:5 - v 2.pol, rohy: 7:11
Uragan: Tsypun - Simka, Kordoba, Tsvelykh, Mucado - Carlinhos, Kindrativ, Tmenov, Serjao, Shoturma, Korolyshyn
Fofo: Gašparovič M. - Fehérvári A., Rafaj D., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Sláma Z., Rejžek Z., Bartošek G. - od 30.min Kozár P., od 35.min Bagin T., nehral: Brndiar P.

20.november 2011 ... V LIGE 40 DVAKRÁT VÝHRY 8:4 !!!

Úspešné nedeľné dopoludnie odohrali v PKO naše old tímy. A obidve mužstvá si v tabuľke polepšili. V oboch dueloch sa zrodili identické víťazstvá o štyri góly...

5.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Dopravoprojekt        8:4 (5:2)
Góly: Strelec 3, Obšitník 2, Lučenič 2, Cerovský

5.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Relax       8:4 (3:1)
Góly: Kinder 2, Szokolay 2, Kostroň, Gavač, Hallo, Schweighofer

20.november 2011 ... ÚČINKOVANIE ZAKONČÍ ORANJES V PADOVE PROTI URAGANU

Slov-matic FOFO Po dni voľna, ktoré výprava slovenského majstra využila na výlet do Benátok, zakončí účinkovanie v tohtoročnej edícii UEFA Futsal Cupu v elitnej fáze proti majstrovi Ukrajiny Uraganu Ivano-Frankovsk. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Teší ma, že sme góly na turnaji neinkasovali zo štandartných situácií, vedeli sme ich prečítať a včas na ne reagovať. Našim problémom je ale efektivita! Nedokážeme premieňať šance a práve to nás stálo ešte lepšie výsledky. Jeden gól v zápase na takejto úrovni nikdy nemôže stačiť na body. Herný prejav máme dobrý, nepremieňame ale šance. Uragan má vo svojom tíme troch Brazílčanov, je tam cítiť juhoamerický herný element. Náš dnešný súper má vyspelé mužstvo. Musíme eliminovať únavu, ktorá by sa mohla v tretí hrací deň dostaviť. Keď chceme uspieť, musíme vytiahnuť rezervy a posledné zvyšky síl. Ukáže sa, či máme natrénované. Pokračujeme ďalej, pozor si musíme dávať hlavne na obrovského pivota Sergioa, ktorého hľadajú prihrávkami neustále na pivote. Dobre sa presadzoval proti obom talianskym mužstvám a pozor musíme dávať aj na brejkové situácie..." Ladislav Mikita (kapitán Slov-maticu FOFO): "V Padove sme odohrali dva skvelé zápasy, je to ale obrovská škoda, lebo pri lepšej koncovke sme mohli dosiahnuť ešte lepšie výsledky. Dnes nás čaká posledný zápas, dáme do neho všetko a pokúsime sa proti majstrovskému Uraganu konečne bodovať."

Zostava oranjes proti Uraganu: Gašparovič M. - Fehérvári A., Rafaj D., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Sláma Z., Rejžek Z., Bartošek G. (Brndiar T., Kozár P., Bagin T.)

Program na nedeľu 20.11.2011:
09:30 h - budíček
09:40 h - raňajky
10:10 h - porada a videorozbor
12:00 h - obed
13:00 - 14:00 h - osobné voľno, oddych
14:30 h - odchod na zápas
16:15 h - zápas Uragan Ivano-Frankovsk vs Slov-matic FOFO BA
18:30 h - sledovanie Marca vs Montesilvano
21:45 h - večera
22:30 h - večierka, prípadne návrat do Bratislavy

18.november 2011 ... UEFA FUTSAL CUP ELITE ROUND: FOFO vs MONTESILVANO 1:2

Slov-matic FOFO Montesilvano C/5 Oranjes proti obhajcovi UEFA Futsal Cupu z predošlej sezóny ASD Cittá Montesilvano C/5 siahali po historickom úspechu. So špičkovým klubom prešpikovaným hviezdami talianskej ligy prehrali tesne 1:2 (0:0), keď druhý a rozhodujúci gól inkasovali dvanásť sekúnd pred koncom pri hre bez brankára hostí... Hráči v oranžových dresoch vstúpili do zápasu bez rešpektu, kvalitný súper ich ale zatlačil do obrany a dostal pod enormný tlak. Montesilvano si vypracovalo niekoľko sľubných šancí, paradoxne ale skórovať mohol majster Slovenska. Delovky Friča a Slámu ale v bránke neskončili. Z uhla mohol favorita dostať do vedenia Baptistella, Brndiar mal dnes ale skvelý deň. Obrana Slov-maticu pracovala bezchybne, blokovala strely Montesilvana, čo išlo medzi žrde, pokryl spoľahlivý Brndiar. V 17.minúte sa ocitol úple sám pred brankárom Fehérvári, mieril však iba do žŕdky. Už o minútu skončila v sieti skoro prudká strela Slámu, na druhej strane 25 sekúnd pred prestávkou mohol otvoriť skóre Rogerio, v koncovke a stopercentnej šanci však zlyhal. Čo sa mu nepodarilo na konci prvého dejstva, vyšlo v úvode druhého. Zblokovaná lopta sa horkoťažko dokotúľala za chrbát bezmocného Brndiara. Hneď z rozohrávky sa v tutovke ocitol Sláma, vyrovnať sa mu ale nepodarilo. V 25.minúte zastavilo delovku Rafaja brvno. Do hry naskočil Haľko a hneď to bolo v útočnej fáze cítiť. V 29.minúte si nešťastnú koncovku opäť vyčerpal Sláma, keď nepremenil dobrú príležitosť na vyrovnanie. Fofáci ale neskladali zbrane, dostali súpera pod mierny tlak, čo po rýchlej kombinácii a skvelom zakončení zúžitkoval bezchybne Fehervári, ktorý päť a pol minúty pred konečným hvizdom zaslúžene vyrovnal na 1:1. Tri minúty pred koncom obhajca Ligy majstrov siahol k hre bez brankára, zo začiatku nevedel nájsť recept na bezchybnú strojovú obranu oranjes, Rejžek dokonca mohol rozhodnúť, netrafil však z vlastnej polovice prázdnu bránku. Dve minúty pred koncom ešte pomohla Brndiarovi po strele Rogeria žŕdka, dvanásť sekúnd pred koncom ale Cuzzolino strelil rozhodujúci gól. Zverenci Jána Janíka skúsili ešte hru bez gólmana, čas na vyrovnanie im už ale bohužial nezostal. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Keby Rejžek trafil do prázdnej na 2:1, boli by sme vysmiaty. V závere sme ale urobili osudovú chybu, ktorú súper bohužial využil. Mali sme nadosah ruky historický úspech klubu, ba dokonca celého slovenského futsalu !!! Pochopiteľne sme vcelku bojovali a držali zástavu futsalu na Slovensku vysoko, víťaz Ligy majstrov sa triasol o výsledok do posledných sekúnd. Potvrdili sme včerajší dobrý výsledok, ale dnešný deň už možno nezopakujeme do smrti. Mohli sme dnes vyradiť topfavorita a dobyť historický úspech. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo." Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Dnes sme odohrali jeden skvelý zápas proti obrovskému favoritovi a obhajcovi, škoda, že chýbala povestná čerešnička na torte v podobe remízy. Ohlasy na našu hru a výkony hráčov sú tu hodnotené vysoko pozitívne. Je to pre nás obrovská skúsenosť a v poslednom zápase s ukrajinským majstrom sa pokúsime o podobné výkony, ale s lepším výsledkom."

UEFA Futsal Cup - Elite round 2011/2012 - 2.zápas :
(18.november 2011 o 18:30 h Palafabris Padova, Taliansko)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ASD CITTÁ MONTESILVANO C/5 (Taliansko)       1:2 (0:0)
Góly: Fehérvári (34:23) - Rogerio (21:38), Cuzzolino pri power-play (39:48)
ŽK: Rafaj (3.), Brndiar (24.), Frič (30.), Rejžek (31.) - Cuzzolino (40.), ČK: -, 350 divákov, Rozhodcovia: Kamil Cetin (TUR) a Pascal Lemal (BEL), akumulované fauly: 4:5 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol, rohy: 9:17
Fofo: Brndiar P. - Mikita L. (C), Kozár P., Rejžek M., Fehérvári A. - Frič D., Sláma Z., Rafaj D., Bartošek G. - od 25.min Haľko P., nehrali: Gašparovič M., Bagin T.
Montesilvano: Mammarella - Rogerio Da Silva, Forte (C), Cuzzolino, Calderolli - Burato, Fragassi, Ghiotti, Caputo, Baptistella, Garcias

18.november 2011 ... ORANJES DNES PROTI OBHAJCOVI TITULU Z MONTESILVANA

Montesilvano Slov-matic FOFO Aj dnes čaká futsalistov oranjes sviatok, v Palafabris totižto nastúpia proti obhajcovi trofeje z Montesilvana. V úvodnom zápase dnešný súper Fofákov remizoval s ukrajinským Uraganom Ivano-Frankovsk 1:1, keď musel doťahovať náskok šampióna Ukrajiny. V zostave absentuje rovnako ako včera Vojtech Várady, bohužial pre zranenie nemôže do boja zasiahnuť ani Anton Brunovský... V bránke bude hájiť farby oranjes Peter Brndiar, slovenskí futsalisti nastúpia vo farebnej kombinácii oranžová-čierna-čierna. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Dnes nás v Padove čaká rovnako náročný zápas, ako proti domácej Marce. V úvodnom zápase sme sa na vlastnej koži presvedčili, že sa dá hrať s každým súperom. Aj Montesilvano, obhajca titulu, je hrateľné. Musíme ale pristúpiť k duelu zodpovedne, ako včera. Uragan odohral s Montesilvanom vyrovnaný zápas, ukázal dobrý level, dobre sa pripravil. Treba si veriť, mať síce zdravý rešpekt, ale nie strach. Musíme ale premieňať šance, "naprogramovať" si v hlave ideálne riešenie zakončenia. Ako dosiahnuť úspech? Keď podáme kvalitný kolektívny výkon, zachytá Brndiar, môžeme uspieť. V zostave prišlo zranením Brunovského k niekoľkým korekciám, v každej formácii som tentokrát vsadil na dvoch defenzívnych hráčov, Haľko tak bude pripravený v zálohe. Montesilvano hrá podobným štýlom ako Marca, hrajú zónový presing, aktívne dostupovanie. My sa však nebojíme a do zápasu dáme srdce, bojovnosť a zabojujeme o čo najlepší výsledok." Peter Haľko (hráč Slov-maticu FOFO): "Po včerajšku je v mužstve dobrá nálada, pri troche šťastia sme mohli uhrať ešte lepší výsledok. Nebojíme sa ani obhajcu, včera sme ich videli v akcii, aj na dnešnej porade sme si podrobne rozobrali ich hru a tak sme pripravení popasovať sa o prekvapenie na turnaji." Gabriel Bartošek (hráč Slov-maticu FOFO): "Aj bez Tonka Brunovského a Váradyho ideme do boja so vztýčenou hlavou. S elitným tímom sme včera odohrali vyrovnanú partiu, od toho sa chceme odraziť aj dnes."

Zostava oranjes proti Montesilvanu: Brndiar P. - Fehérvári A., Kozár P., Mikita L. (C), Rejžek M. - Frič D., Sláma Z., Rafaj D., Bartošek G. (Gašparovič M., Haľko P., Bagin T.)

Program na piatok 18.11.2011:
09:15 h - budíček
09:40 h - raňajky
10:15 h - porada a videorozbor
11:15 h - prechádzka
12:00 h - obed
13:00 - 15:30 h - osobné voľno, oddych
15:30 h - olovrant
16:45 h - odchod na zápas
18:30 h - zápas Montesilvano vs Slov-matic FOFO BA
20:30 h - sledovanie prvého polčasu zápasu Marca vs Ivano-Frankovsk
21:45 h - večera
00:30 h - večierka

17.november 2011 ... UEFA FUTSAL CUP ELITE ROUND: MARCA FUTSAL vs FOFO 3:1

Slov-matic FOFO Futsalisti oranjes nestačili v prvom zápase D-skupiny Elite round UEFA Futsal Cupu 2011/2012 na favorizovaný domáci taliansky tím Marca Futsal. Zo zverencami portugalského trénera Tiaga de Sousa odohrali vydarenú a vyrovnanú partiu, strelecky na vrch mal ale favorit, ktorý zvíťazil 3:1 (1:0). Fofo v zostave bez dištancovaného Friča a nie úplne zdravého Váradyho, ktorý nakoniec do zápasu nenastúpil, nezačalo dobre, keď už v 90.sekunde prehrávalo po góle najlepšieho hráča na ihrisku a známeho internacionála Fogliu. Následne sa ale prebrali a favoritovi boli viac ako vyrovnaným súperom. Šance na vyrovnanie mali Brunovský, jeho strela sa iba obtrela o žŕdku, Rafaj sa v tutovke nešťastne pošmykol. Na druhej strane si ani Gašparovič na nedostatok práce nemohol sťažovať, zamestnávali ho najmä prudké strely z diaľky. Napriek úvodnému dejstvu bohatému na šance ďalšie góly nepribudli, aj keď mohli. Gašparoviča v 11.minúte zachránila po strele Ringisa žŕdka. Na druhej strane o dve minúty zvonila konštrukcia bránky aj po strele Fehérváriho, 27 sekúnd pred polčasom nepremenil samostatný nájazd na Fellera ani Sláma. Po obrátke opäť však Slov-maticu nevyšiel úvod druhého polčasu, keď inkasoval z futsalky Viniciusa už po 74. sekundách hry. Vedenie domáceho tímu mohlo byť aj vyššie, Slov-matic však držal nad vodou výbornými zákrokmi gólman Gašparovič a v 37.minúte aj spojnica po strele kapitána Wilhelma. Tretíkrát kapituloval až v 37. minúte po strele Jonasa Pinta, o 56 sekúnd sa však dočkali aj futsalisti majstra Slovenska - gólom Mikitu na 1:3 stanovil kapitán ale už iba konečný výsledok duelu. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Súper potvrdil svoju kvalitu, veď bol jasným favoritom tohto zápasu. Ja som spokojný s výkonom mužstva v prvom polčase. Dostali sme síce rýchly gól, ale po ňom sme začali hrať s vysunutou obranou, dokonca až pressing a mali sme aj dve-tri sľubné šance. Po zmene strán sme dostali dva góly, paradoxne nie z tutoviek Marcy, ale po našich chybách. V závere Mikita znížil a v power play bez brankára sme ešte chceli stretnutie zdramatizovať, ale nepodarilo sa nám to. Zajtra nás čaká druhý taliansky súper, úradujúci víťaz súťaže, takže ďalšia dobrá škola pre nás. Montesilvano po remíze s Ukrajincami musí hrať na víťazstvo, čo by mohla byť voda na náš mlyn." Mário Gašparovič (brankár Slov-maticu FOFO): "Pre brankára je vždy dôležité zachytiť úvod zápasu, mne sa lepšie chytá proti ťažkým súperom, ako tomu bolo aj dnes. Dnes sme hrali so skvelým súperom, ktorý nás zdolal síce rozdielom dvoch gólov, my sa ale nemáme za čo hanbiť, podali sme výkon podľa svojich možností, chalani dreli jeden za druhého. Mrzia nepremenené šance, Marce sme tak cestu za víťazstvom mohli ešte viac skomplikovať. Máme pred sebou ešte dva ťažké zápasy, verím, že môžeme ešte na turnaji prekvapiť. " Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Všade na svete si hráči pred zápasom odovzdávajú vlajočky, odznaky, či iné upomienkové predmety na znak športového uctievania sa. Čo nám dala Marca? Krabicu makarónov! Za štyridsať rokov pri športe som pred zápasom nedostal krabicu cestovín. Neuveriteľné, ale je to tak! V samotnom zápase mrzia naše nepremenené šance, favoritovi sme dýchali stále na chrbát, nedarovali sme mu nič zadarmo. Veľkosť súpera sa ukázala v premieňaní šancí, naši chlapci tie svoje pozahadzovali. Skvele zachytal Gašparovič, ktorého na tlačovej konferencii po skončení duelu pochválil tréner domácich, aj žurnalisti z Talianska. Na tomto turnaji nemáme čo stratiť, zajtra sa pokúsime o ďalší dobrý výsledok na turnaji..."

UEFA Futsal Cup - Elite round 2011/2012 - 1.zápas :
(17.november 2011 o 20:30 h Palafabris Padova, Taliansko)
MARCA FUTSAL (Taliansko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:1 (1:0)
Góly: Foglia (1:30), Vinicius Duarte (21:14), Jonas Pinto (36:40) - Mikita (37:36)
ŽK: Vinicius (15.), Wilhelm (18.), Wellington Coco (33.), ČK: -, 500 divákov, Rozhodcovia: Antonis Constantinides (CYP) a Kamil Cetin (TUR), akumulované fauly: 2:4 - v 1.pol, 5:3 - v 2.pol, rohy: 13:7
Marca: Feller - Fabiano, Wilhelm (C), Foglia, Ringis - Chilavert, Vinicius Duarte, Coco, Dornelles, Bertoni, Pinto
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P., Kozár P. - Rejžek M., Fehérvári A., Sláma Z., Rafaj D. - od 32.min Bartošek G., nehrali: Brndiar P., Bagin T.

17.november 2011 ... ORANJES V PALAFABRIS NA ÚVOD PROTI DOMÁCEMU FAVORITOVI

Slov-matic FOFO Už dnes od 20:30 h nastúpi oranjes v padovskej Palafabris proti jednému z najhorúcejších favoritov na postup do aprílového (2012) Final Four UEFA Futsal Cupu 2011/2012, domácej Marce Futsal. Mužstvo po raňajkách absolvovalo predzápasovú prípravu, na ktorej hlavný tréner oznámil aj základnú zostavu na úvodné vystúpenie v Elite round. V zostave absentuje David Frič, ktorý v Main round v gruzínskom Tbilisi inkasoval dve žlté karty a tak musí nútenne stáť jeden zápas. V bránke dostala dôveru reprezentačná jednotka Mário Gašparovič, Vojtech Várady na zápas nenastúpi a tak ho v prvej formácii nahradí Peter Kozár, ktorý práve dnes oslavuje 25 rokov. Tréner Ján Janík: "Dnes nás čaká jeden z náročných zápasov, po ktorých tak často voláme a odohráme ich iba pár do roka. Nebude to ľahký duel, ale jeden z extrémne ťažkých. Súper je samozrejme na domácej pôde favoritom, nebude to jednoduché. Ich hru máme dobre preštudovanú, videli sme niekoľkokrát, akým štýlom hrajú a zodpovedne sme sa na Marcu pripravili. Favorit hrá nepríjemný vysunutý agresívny presing, často prechádza do zóny, ukážkovo zatvárajú prihrávku. Vytvárajú až neuveriteľný tlak na loptu, hráča i priestor. Hrať pod takýmto tlakom nie je vôbec jednoduché, ale dá sa to. Našou zbraňou by mali byť rýchle výjazdy, auty, pohyb a situácie 1 na 1. Nesmieme sa báť hrať svoju hru, pretože súper by to vycítil. Myslím si, že zápas bude o brejkoch, rozhodne naša efektivita a premieňanie šancí, iba pri vysokom percente úspešnosti môžeme uspieť. V útoku súper rozťahuje hru, Marca hrá na jeden, maximálne dva dotyky. Odkrývajú stred a na zadnej žrdi číha ostrostrelec Foglia. My budeme musieť aktívne dostupovať a vytláčať hráčov, hrať rovnako s vysunutou obranou. Budeme sa spoliehať na štandartné situácie (auty, rohy). Našou vynútenou taktikou budú dnes brejky."

Zostava oranjes proti Marca Futsal: Gašparovič M. - Brunovský A., Kozár P., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Rafaj D., Fehérvári A., Rejžek M. (Brndiar P., Bartošek G., Bagin T.)

16.november 2011 ... VÝPRAVA ORANJES UŽ V TALIANSKEJ PADOVE NA ELITE ROUND LM

Futsalisti slovenského majstra odcestovali dnes ráno na zápasy Elite round UEFA Futsal Cupu do talianskej Padovy. Cesta na apeninský poloostrov trvala skoro 8 hodín, výprava sa na miesto určenia presunula autami. Po dvoch prestávkach, keď jednu v Rakúsku pred Grazom využila na chutný obed, si hlavný futsalový stan oranjes rozložili v kúpeľnom mestečku Abano Terme vzdialenom od Padovy, kde odohrá zápasy v miestnej športovej hale Palafabris, približne 20 kilometrov. O 16:30 h sa ubytovala v príjemnom hoteli Terme Roma, kde je rovnako ubytovaná aj výprava ďalšieho účastníka miniturnaja z Montesilvana. Po krátkom oddychu hráči Slov-maticu od 19:00 h absolvovali v prekrásnej hale, kde všetky štyri tímy odohrajú aj zápasy, hodinový tréning. Vedenie tímu sa zúčastnilo podvečer aj oficiálneho mítingu pred štartom duelov, kde sa rozhodlo, že zajtra proti favorizovanej domácej Marce Futsal nastúpia od 20:30 h zverenci Jána Janíka v kompletnej bielej farebnej kombinácii. Hrať sa bude s loptami Molten. Nikto nie je zranený a tak má hlavný tréner k dispozícii kompletný káder s výnimkou Friča. Priaznivci a fanúškovia oranjes majú možnosť sledovať zápasy Elite round z talianskej Padovy naživo. Talianska štátna televízia Rai Sport bude vysielať priame prenosy zo všetkých zápasov talianskych tímov...

Program na štvrtok 17.11.2011:
09:20 h - budíček
09:30 h - raňajky
10:30 h - porada a videorozbor
11:30 h - prechádzka
13:30 h - obed
14:00 - 16:30 h - osobné voľno, oddych
16:30 h - olovrant
18:00 h - odchod na zápas Montesilvano vs Uragan Ivano-Frankovsk
18:30 h - sledovanie prvého polčasu úvodného zápasu
20:30 h - zápas Marca Futsal vs Slov-matic FOFO BA
22:45 h - večera
01:00 h - večierka

14.november 2011 ... TRÉNER JÁN JANÍK PRED ODCHODOM NA ELITE ROUND DO PADOVY

Slov-matic FOFO 17.11.2011 otvárame ďalšiu kapitolu našeho účinkovania v Elite round UEFA futsal cupu. Talianska Padova nám ukáže v konfrontácii so špičkou Európskeho klubového futsalu, náš potenciál a schopnosť súperiť s tými najlepšími. Vítam takéto zápasy a konfrontácie a verím, že aj naši hráči. Je to výzva a možnosť ukázať, čo vieme. Niečo sme už ukázali nedávno v Tbilisi a či to nebola len náhoda, potvrdia nasledujúce tri zápasy. Taliansky majster Marca futsal, s ktorým sa stretneme v úvodnom stretnutí a na druhý deň Montesilvano, sú naozajstnou zaťažkávaciou skúškou. Talianska liga a taliansky futsal sú špičkou v Európe. Ich filozofia aktívneho, miestami až agresívneho celoplošného presingu je všeobecne známa. Musíme byť na to pripravení a to nie len fyzicky, ale aj psychicky. Trénujeme výjazdy z presu, niekoľko signálov je dobrých a verím, že sa nám podarí správne reagovať a kombinovať pod tlakom súpera. Pohybom a primeranou improvizáciou by sme chceli súpera donútiť trocha znížiť ich vysoký presing a získať priestor a čas na kombinácie. Uvidíme, či a ako sa nám to bude dariť. Ďalším dôležitým faktorom bude naša hra v obrane. Naši súperi majú hráčov s vynikajúcou dynamickou technikou, ich kombinácie, signály a nábehy z prvej, ale aj z druhej línie, majú zautomatizované a niekedy sa len ťažko na to reaguje včasným presúvaním obranného bloku. Koncentrácia a pozornosť všetkých hráčov je základom úspešného bránenia. Vzájomná podpora, komunikácia, zaisťovanie a preberanie hráčov musí fungovať na 100 percent. Budeme "číhať" a čakať na možnosť ich "brejknúť". Efektivita naších šancí však musí byť vysoká. Našou malou výhodou tiež môže byť, že favoritom na postup chce byť niekto iný.
Aké su naše ciele ? Uvedomujeme si, že každý gól a bod má pre nás cenu zlata. Mňa uspokojí schopnosť našeho družstva hrať vyrovnanú partiu v celých úsekoch hry, ale dôležitý je samozrejme aj výsledok, ktorý tam dosiahneme.
Káder mužstva by mal byť o.k. Doliečuje sa Peter Kozár a pravidelne už hráva aj Vojto Várady. Na prvý zápas nemôže pre karty nastúpiť David Frič. Forma družstva je sľubná a verím, že tam odohráme pekné zápasy. Náš najbližší program je nasledovný. V pondelok a v utorok si pred tréningom pozrieme našeho prvého súpera, rozoberieme si jeho kombinácie, signály, štandardné situácie, ukážeme si ako hrajú presing a ktoré individuality sú klúčové. V stredu ráno vyrážame smer Padova a vo štvrtok to vypukne. Voláme po ťažkých zápasoch, tak ich tu máme. Držte nám palce a chlapci sa určite pobijú o čo najlepší výsledok.

13.november 2011 ... A2 PREKROČILA STOVKU, TOMAŠEK OTVÁRA DVERE DO KLUBU "100"

Danubit po dlhých rokoch zmenil dresy a má nové pekné oranžovo-čierno-biele. "B-A2" mužstvo tak nastúpilo v čiernom. Súper prišiel iba s jedným hráčom na striedanie. Desať minút sme pri značnej prevahe zahadzovali úplne všetky šance. A ako to už býva, za ďalších desať už bolo 9:0. V 22.minúte sa ťažko zranil hráč Danubitu, čakalo sa na sanitku a nakoniec bol zápas ukončený... Stý gól oranjes v 2. SL strelil Brunovský.

7.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs ŠK Danubit BA       9:0 (9:0) - ukončené v 22.min
Góly: Belica 2, Tomašek 2, Rafaj, Várady, Brunovský, Mikletič, vlastný

12.november 2011 ... TRÉNER JÁN JANÍK PRED ODCHODOM NA ELITE ROUND DO PADOVY

Slov-matic FOFO 17.11.2011 otvárame ďalšiu kapitolu našeho účinkovania v Elite round UEFA futsal cupu. Talianska Padova nám ukáže v konfrontácii so špičkou Európskeho klubového futsalu, náš potenciál a schopnosť súperiť s tými najlepšími. Vítam takéto zápasy a konfrontácie a verím, že aj naši hráči. Je to výzva a možnosť ukázať, čo vieme. Niečo sme už ukázali nedávno v Tbilisi a či to nebola len náhoda, potvrdia nasledujúce tri zápasy. Taliansky majster Marca futsal, s ktorým sa stretneme v úvodnom stretnutí a na druhý deň Montesilvano, sú naozajstnou zaťažkávaciou skúškou. Talianska liga a taliansky futsal sú špičkou v Európe. Ich filozofia aktívneho, miestami až agresívneho celoplošného presingu je všeobecne známa. Musíme byť na to pripravení a to nie len fyzicky, ale aj psychicky. Trénujeme výjazdy z presu, niekoľko signálov je dobrých a verím, že sa nám podarí správne reagovať a kombinovať pod tlakom súpera. Pohybom a primeranou improvizáciou by sme chceli súpera donútiť trocha znížiť ich vysoký presing a získať priestor a čas na kombinácie. Uvidíme, či a ako sa nám to bude dariť. Ďalším dôležitým faktorom bude naša hra v obrane. Naši súperi majú hráčov s vynikajúcou dynamickou technikou, ich kombinácie, signály a nábehy z prvej, ale aj z druhej línie, majú zautomatizované a niekedy sa len ťažko na to reaguje včasným presúvaním obranného bloku. Koncentrácia a pozornosť všetkých hráčov je základom úspešného bránenia. Vzájomná podpora, komunikácia, zaisťovanie a preberanie hráčov musí fungovať na 100 percent. Budeme "číhať" a čakať na možnosť ich "brejknúť". Efektivita naších šancí však musí byť vysoká. Našou malou výhodou tiež môže byť, že favoritom na postup chce byť niekto iný.
Aké su naše ciele ? Uvedomujeme si, že každý gól a bod má pre nás cenu zlata. Mňa uspokojí schopnosť našeho družstva hrať vyrovnanú partiu v celých úsekoch hry, ale dôležitý je samozrejme aj výsledok, ktorý tam dosiahneme.
Káder mužstva by mal byť o.k. Doliečuje sa Peter Kozár a pravidelne už hráva aj Vojto Várady. Na prvý zápas nemôže pre karty nastúpiť David Frič. Forma družstva je sľubná a verím, že tam odohráme pekné zápasy. Náš najbližší program je nasledovný. V pondelok a v utorok si pred tréningom pozrieme našeho prvého súpera, rozoberieme si jeho kombinácie, signály, štandardné situácie, ukážeme si ako hrajú presing a ktoré individuality sú klúčové. V stredu ráno vyrážame smer Padova a vo štvrtok to vypukne. Voláme po ťažkých zápasoch, tak ich tu máme. Držte nám palce a chlapci sa určite pobijú o čo najlepší výsledok.

11.november 2011 ... 8.KOLO SELECT EXTRALIGY: MAKROTEAM ŽILINA vs FOFO 2:13

Makroteam Žilina Slov-matic FOFO Magický dátum 11.11.2011 nám v ôsmom kole prihral do cesty posledný tím extraligovej tabuľky Makroteam Žilinu. Do Predmieru, kde hráva domáce zápasy mužstvo Dušana Dobšovica necestoval Peter Kozár, ktorý laboruje so zranením. Nakoniec diváci videli gólostroj hostí, ktorý sa zastavil až na trinástke gólov v sieti Makroteamu. Prezident tak dostal pekný darček k meninám, druhý oslávenec v drese oranjes Rejžek sa gólu nedočkal. Dobývanie bránky domácich trvalo päť a pol minúty, kedy obrovský tlak vyústil do vlastného gólu Marušinca. O polminútku pridal Mikita po nádhernej prihrávke Váradyho druhý gól, strelecky sa pridali aj Bartošek, Haľko a Fehérvári. Na 1:5 z pohľadu domácich znížil po peknej rýchlej akcii Ripel, do polčasu ešte ale navýšili skóre pre favorita druhým vlastným gólom Bezák a Mikita. Z druhého dejstva uplynulo iba deväť sekúnd a najlepší extraligový strelec v drese číslo osem strelil ôsmy gól. Po nešťastnej odrazenej lopte Kurcin rozveselil domácich fanúšikov, do konca zápasu už ale góly strieľali iba Fofáci. S chuťou hrajúci kapitán Mikita zaknihoval ďalšie tri a pridali sa aj ďalší jeho spoluhráči, keď desiatku zaokrúhlil Rafaj. Napokon v Predmieri padlo 15 gólov, čo bolo v ôsmom kole aj najviac. Košické derby patrilo RCS-ke, ktorá v Infinity Aréne zdolala mestského rivala z PKP 6:5. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Pred zápasom na porade som mužstvu pripomenul zápasy v Predmieri za uplynulé dve-tri sezóny, kedy nás Žilina vedela veru i potrápiť. Hráči pristúpili k zápasu plne koncentrovaní a od začiatku do konca duelu mali prevahu, vytvárali si šance a mnohé i premieňali. Makroteam občas pohrozil brejkami. Rozdiel medzi prvým a posledným na ihrisku bol tentokrát evidentný, a to ešte brankári súpera veľa zlikvidovali. Rekordné víťazstvo v Predmieri znamená, že famózny dátum 11.11.2011 nám ľahko ostane v pamäti, pretože sme ho vyhrali o jedenásť gólov! Nuž a teraz nás čaká extrémny prechod z prízemia na najvyššie futsalové poschodia Európy. To je Elite round UEFA Futsal Cupu! Ako hovorievam už štyri roky, v tejto fáze LM je každý gólik veľkým úspechom a každý bodík famóznym úspechom. Veríme, že v Padove sa nám niečo podarí..." Dušan Dobšovič (prezident ŠK Makroteam Žilina): "Videli sme strelecký koncert majstrovského Slov-maticu, ktorý sme však žiaľ opäť naštartovali sami nepochopiteľným vlastným gólom. Aj tak však od úvodných sekúnd strojová hra hostí nemala chybu a bolo otázkou času, kedy sa gólostroj spustí. Snažili sme stiahnuť defenzívu čo najhlbšie a hroziť brejkami. Miestami sa nám to darilo lepšie, miestami horšie... Niekto mal viac odvahy, niekto príliš veľa strachu... Mňa osobne mrzí najmä záver zápasu, keď po absolútne zbytočne inkasovanom desiatom góle dve a pol minúty pred koncom sme totálne stratili koncentráciu, čo súper potrestal ďalšími tromi gólmi."

8.kolo Select extraligy 2011/2012 :
(11.november 2011 o 19:30 h ŠH Predmier pri Žiline)
ŠK MAKROTEAM ŽILINA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:13 (1:7)
Góly: Ripel (17.), Kurcin (22.) - Mikita 4 (7., 18., 26. a 40.), Bartošek 2 (9. a 39.), Fehérvári 2 (15. a 21.), Marušinec vlastný (6.), Haľko (11.), Bezák vlastný (18.), Rafaj (38.), Sláma (38.)
ŽK: Riška (26.) - Fehérvári (26.), ČK: -, 150 divákov, Rozhodcovia: Mário Belavý a Tomáš Nagy, akumulované fauly : 3:4 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
Makroteam: Zbytek (Štefanec) - Michalek, Ripel, Kurcin, Bezák, Marušinec, Pápež (C), Červený, Riška, Žucha, Papajčík
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P., Várady V. - Frič D., Rejžek M., Fehérvári A., Bartošek G. - od 23.min Sláma Z., Rafaj D.

8.november 2011 ... GENERÁLKA NA LM, FOFO vs TANGO BRNO 5:1

Slov-matic FOFO Tango Brno (CZE) V generálke na Elite round v UEFA Futsal Cupe si zverenci Jána Janíka pozvali do Bratislavy Tango Brno. Zápas mal skvelý futsalový náboj počas celých štyridsiatich minút, bolo sa na čo pozerať. Kto si nenašiel cestu do športovej haly Mladosť, mohol stopercentne ľutovať. Súboj prvých mužstiev slovenskej i českej ligy mal všetko čo mal mať. Hráči oboch tímov jazdili, šance sa striedali na oboch stranách. Oranjes poslal do vedenia Frič, zakrátko ale vyrovnal Kovács. Vedenie ešte do polčasu strhol na stranu domácich šťastne Rejžek, po polčase už góly ale strieľali iba Fofáci. Na 3:1 zvýšil Haľko a dva góly zaznamenal aj Mikita. Pred odchodom do talianskej Padovy tak oranjes budú odchádzať s úsmevom, v piatok ich ešte čaká v Predmieri Makroteam Žilina. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Generálka nám vyšla. Zápas s Tangom Brno splnil moje očakávania. Prišiel silný tím, ktorý nás naozaj veľmi dobre preveril. Svojou vysunutou obranou, až presingom, sa nám pokúšali sťažiť prechod do útoku. Je to fyzicky veľmi náročný spôsob hry, ale súčasné trendy vo futsale sú presne takéto. Toto nás čaká aj v Padove, preto som rád, že nás Brno preverilo, ako dokážeme hrať výjazdy z presu. Vyskúšali sme si to a až na drobné chybyčky som bol spokojný. Naši hráči hrali v pohode, fungovala obrana, v útoku sme ukázali pekné kombinácie, škoda len, že sme nevyužili ďalšie skvelé príležitosti na skórovanie. V piatok cestujeme na ligový zápas do Žiliny a od pondelka sa začíname plne koncentrovať na Ligu majstrov. Do Talianska cestujeme v stredu a vo štvrtok to "všetko" v Padove začína..."

Prípravný zápas :
(8.november 2011 o 19:50 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FC TANGO BRNO (Česká rep.)       5:1 (2:1)
Góly: Mikita 2 (34. a 39.), Frič (8.), Rejžek (13.), Haľko (34.) - Kovács (10.)
ŽK: Seidler (20.), ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Fischer, akumulované fauly : 2:0 - v 1.pol, 2:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P., Várady V. - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Rafaj D. - od 21.min Fehérvári A., od 23.min Bartošek G., od 30.min Bagin T.
Tango: Zrzavý - Havel Jos. (C), Chadzidis, Havel Ján, Slavík - Kovács, Belej, Saidler, Záruba - Svoboda

6.november 2011 ... ČISTÝ VÍKEND FOFÁKOV ZAKONČENÝ MAGICKY

Meno súpera "B-A2" mužstva - 4FSC dávalo veru istotu, že dnes žiadna gólová prestrelka nebude. "Pakuszovci" sú roky známi dobre organizovanou defenzívou, ale i slabšou koncovkou. A presne tak to na ihrisku i vyzeralo. Ešteže v úvode sme sa "chytili" dvomi gólmi a tak súper "musel" i dopredu. Náš najlepší hráč dnes bol Brndiar. Súpera privádzal do zúfalstva, a to až tak, že ten nakoniec už pálil všetky čisté šance mimo. Naši strelci každých päť minút gólik dali a tak minútu pred koncom dostal uzdravený Brunovský na tabulu osmičku. Brnďa parádne prekonal iba ministerský úradník Laco Križan. Súper "OLD" mužstva Relax sa ledva ledva "poskladal". Ale. Držal sa statočne. Pochopiteľne postupom času skóre narastalo, až sa zastavilo na trinástke. Strelecky zažiaril Žiga, ktorý si rázne otvoril svoje klubové strelecké konto a rázne prehovoril do poradia v súťaži skokan roka. V nej je momentálne následovné poradie (Kozár 8, Žiga 5, Strelec 3).

5.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs 4FSC Bratislava       8:1 (4:1)
Góly: Brunovský 2, Fehérvári, Frič, Bagin, Belica, Mikletič, Tomašek

4.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Relax        13:2 (7:1)
Góly: Žiga 5, Lučenič 4, Szöcs 2, Obšitník, Sepeši

6.november 2011 ... HENRICH GAVAČ MÁ DNES 50 !!!

Dnes oslavuje okrúhlu 50-tku ďalšia klubová futsalová legenda Henrich Gavač. Želáme Ti Heňo všetko iba to najlepšie, nech nás ešte dlho tešia tvoje utešené futsalové akcie a góly v sieťach súperov.

5.november 2011 ... "C" MUŽSTVO SA VRÁTILO NA VÍŤAZNÚ VLNU

Dramatický zápas odohralo "C" mužstvo. Súper skvele zatvoril obranu a dlho to bol súboj našich strelcov s čarodejníkom v kanárikovom drese v bránke Soaymedia. Ten nás 33 minút privádzal do zúfalstva. Do polčasu ho ale raz predsa len prestrelil Rischer M. Ďalších 18 šancí žltý kanárik vychytal a dosť skončilo aj mimo bránky. Súper si vypracoval za celý duel zopäť čistých šancí , ale keby dve vnútorne žrde skončili v bránke, bolo by zle. Po dobýjaní bránky ako pri Stalingrade konečne trafil do čierneho Mikletič. V závere sme predsa len zaslúžene skóre prikrášlili a pár sekúnd pred koncom sa dočkal aj súper.

7.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Soyamedia FC        4:1 (1:0)
Góly: Rejžek 2, Rischer M., Mikletič

4.november 2011 ... 7.KOLO SELECT EXTRALIGY, FOFO vs NOVÉ ZÁMKY 5:2

Slov-matic FOFO Nové Zámky Futsalisti oranjes nenašli premožiteľa ani v siedmom kole. V Mladosti sa hral najmä prvý polčas svižný futsal, Nové Zámky v zostave s nestarnúcim Martinom Čambalom hrali rovnako skvele, tri body ale nakoniec ostali doma u favorita. Hostia podporovaní skvelou fanúšickou ekipou ukázali celkom slušný futsalový level, v prvom dejstve ale strieľal góly iba favorit. Najlepší extraligový strelec Fehérvári dokázal svoju tohtoročnú suverenitu dvomi gólmi, dobre mu sekundoval aj Bartošek, ktorý sa rovnako dvakrát strelecky presadil. Po obrátke sa gólu dočkali aj dobre hrajúci hostia, góly Dudáša a Kozíka ale prišli neskoro. V závere sa pekne trafil aj Frič a tak Fofáci zaknihovali siedme víťazstvo v extraligovej sezóne. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Úvod bol z našej strany akýsi kostrbatý (už po niekoľkýkrát...). Jediným pozitívom bolo, že nás Tupperware nepotrestali gólom. V závere zápasu ukázali naši obaja pivoti prečo sú na tomto poste aj v reprezentačnom výbere. Obaja sa presadili, otočili a razom bolo 2:0. Po polčase to bol obojstranne deň otvorených dverí. Zámky premrhali čistučkú šancu za stavu 2:0 pre návrat do zápasu a keď Sláma ukázal, ako sa má hrať futsal, zdalo sa že bude po všetkom. Zápas však po diváckej stránke vylepšila jeho posledná fáza, kedy novozámockí futsalisti začali premieňať aj šance, avšak už neskoro... a my sme tiež pridali pekné góly. Tupperware Nové Zámky majú tento rok pokope dobré mužstvo a potrápia hociktorý tím z prvej štvorky. Slovo na záver: Nebol to dnes z našej strany optimálny extraligový výkon, lenže Pinerola a RCS zahrali X-ku a tak je náš náskok pred druhým opäť väčší... takže môžeme byť spokojní..."

7.kolo Select extraligy 2011/2012:
(4.november 2011 o 18:20 h ŠH Mladosť, Bratislava)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFK TUPPERWARE NOVÉ ZÁMKY       5:2 (2:0)
Góly: Fehérvári 2 (16. a 35.), Bartošek 2 (20. a 29.), Frič (40.) - Dudáš (33.), Kozík (36.)
ŽK: Čambal (26.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Marián Fischer a Mário Bohun, akumulované fauly : 2:3 - v 1.pol, 2:4 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. (od 21.min Gašparovič M.) - Fehérvári A., Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C) - Rejžek M., Bartošek G., Frič D., Sláma Z. - od 35.min Rafaj D., od 37.min Bagin T.
MFK: Šeben – Horňáček, Horváth, Gelle, Hajko (C), Dudáš, Čambal, Glofák, Štofko, Kozík, Gedai.

3.november 2011 ... "C" MUŽSTVO STRATILO PRVÉ BODY

Dnešná dohrávka "C" mužstvu jednoducho nesadla... Súper potvrdil, že ako nováčik je pozitívnym oživením súťaže a bude hrať o medailu. Račišdorf predviedol behavú, fyzicky náročnú hru s výbornou defenzívou. Veľmi ťažko sme sa presadzovali. Mali sme trvale viac z hry, ale čistých šancí pomenej. Keď súper trafil utešený vinkel, mali sme čo robiť, aby sme aspoň vyrovnali. V závere sme mohli strhnúť víťazstvo na našu stranu, ale nepodarilo sa to.

dohrávka 4.kola 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs ŠK Račišdorf        2:2 (0:0)
Góly: Rejžek, Bagin

1.november 2011 ... V GENERÁLKE NA LIGU MAJSTROV S TANGOM BRNO V MLADOSTI

Slov-matic FOFO Tango Brno (CZE) O týždeň 8.novembra v čase od 19:50 h sa v ŠH Mladosť v Bratislave uskutoční zaujímavý zápas. Oranjes na domácej pôde privíta zverencov Mariána Berkyho, bývalého hráča Slov-maticu a reprezentácie Slovenska - Tango Brno. Tím z Brna prijal naše pozvanie a tak tento duel bude pre nás kvalitnou generálkou na Elite round UEFA Futsal Cupu 2011/2012 v talianskej Padove. Diváci tak môžu vidieť skvelý súboj dvoch tímov, ktoré momentálne bez straty bodu vedú českú aj slovenskú futsalovú extraligu. Určite sa do Mladosti oplatí prísť. V tejto sezóne už je to tretia konfrontácia mužstiev. Na turnaji Victory Makro Cup v Hlohovci sme Tango zdolali 4:3, keď sa strelecky presadili Haľko 2x, Fehérvári a Kozár. Na konci augusta v poslednom prípravnom stretnutí pred štartom novej sezóny oranjes v Brne otočili nepriaznivý stav z 2:5 na 6:5 !!! Góly vtedy strieľali Mikita 3, Várady 2 a Sláma.

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..