NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - NOVEMBER 2010

NOVINKY november 2010 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC NOVEMBER 2010

29.november 2010 ... PREZIDENT HODNOTÍ VYSTÚPENIE V KAZACHSTANE NA LM

Martin Grendár Almaty - Kazachstan... Zostane natrvalo v našich hlavách. Tak ako doteraz Baku, Azerbajdžan. (napríklad na taký Záhreb, či Sarajevo si nikto pomaly už ani nespomenie). Pozoruhodný výjazd do ďalekej Ázie je za nami, historické víťazstvo sme dosiahli, prvý zápas proti Tbilisi sme boli veľmi blízko k remíze. Latku slovenského futsalu sme pre bližšiu (snáď i my) i ďalekú budúcnosť (iný klub, iný majster) nastavili poriadne vysoko. Pretože dosiahnuť viac bodov, či lepšie umiestnenie v Elite round UEFA Futsal Cupu sa bude veru rovnať futsalovému zázraku ... ledaže by naozaj "niekto na záhrade narazil na naftu" a predsa len kúpil na Slovensko zopäť hráčov z Brazílie. Rozpočet domáceho Kairatu Almaty ročne presahuje dva milióny dolárov, Star Tbilisi ma rozpočet na sezónu okolo 1,5 milióna USD. Vo všetkých troch zápasoch tím skvele bojoval a potvrdil dobrý futsalový level značky Slov-matic FOFO vo futsalovej Európe. Tohtoročné účinkovanie v Lige majstrov má iba skvelé hodnotenie. Famózna Main round prvýkrát v Bratislave na Pasienkoch, historický zápis v elitnom kole v Almaty... Vďaka patrí všetkých dvadsiatimdvom Fofákom, ktorí v Kazachstane reprezentovali náš slovenský futsal !!! A verte, že oranjes vo futsalovej Európe ešte nepovedali posledné slovo.

28.november 2010 ... ČISTÝ VÍKEND FOFÁKOV, MUŽOM VÍKENDU MIKLETIČ

"C" mužstvo opäť rozhodlo zápas razantným úvodom. V ôsmej minúte bolo už 3:0. Potom následovalo obojstranné zahadzovanie šancí a ďalšie góly padali až po prestávke. Pozoruhodnosťou duelu bola skutočnosť, že na priebeh "dozerali" až traja otcovia. Synovia na ihrisku pochopili, že treba zabrať a každý tak strelil v zápase po góle, v poradí Klatt, Grendár junior a Zdráhal. Oldi hrajú v skvelej forme, nebezpečná, tento rok posilnená Karpatia proti "OLD" mužstvo ukázala dobrý výkon. Bude to asi tím do Final four. Ako potom hodnotiť náš výkon ? Jedine. Famózny. Poluch zlikvidoval zopäť čistých súpera, naši topbombardéri triafali... A to ešte nehral Luhový. ADMIRAL "OLD" narazil po debakli na značne "rozloženú" DONU, ktorá sa na zápas ledva pozbierala. V úvode si naviac strelili dva krásne vlastence. Po obrátke sa hralo na jednu bránku a skóre prikrášlila najmä pri chuti hrajúca legenda Čavoj. Koniec súťaží veľkého futbalu znamená zvýšenie kvality mnohých futsalových tímov. A tak Gurmáni porazili Čekann. A semic prišiel v najlepšej možnej zostave, ktorá budila rešpekt... Prezident na poslednú chvíľu pre istotu doladil zostavu "B (A2)" mužstva o Váradyho a začal priam extraligový duel. Semic hral ako za starých čias, ale jeho vystúpenie malo jednú veľkú chybu - nebol schopný premieňať šance. Proti bol i Brndiar, ktorý po čase ukázal opäť top level. Naše dva ukážkové góly znamenali víťazný polčas 2:0. Hneď po obrátke zvýšil Brunovský na 3:0 a bolo prakticky rozhodnuté. Súper skúsil power-play, ale excelentný výkon zavŕšil Brndiar prvým gólom v klube. O ďalšie sa postaral muž víkendu Mikletič, ktorý piatimi gólmi pomohol C-éčku i B-éčku k víťazstvám. Opäť trafil presne i Bartošek a Várady potvrdil dobrú formu a doladil skóre na ideálnu osmičku. Piatimi gólmi v priebehu dvadsaťštyri hodín Mikletič v historickej tabuľke predbehol štvoricu Edo Baláž, Čavoj, Haľko a Gavač a už je na treťom mieste historickej tabuľky strelcov s 351 gólmi. Pred ním sú už iba nikdy nedostihnuteľný Lučenič (850) a ťažko dostihnuteľný Kincses (450). Dani na to potreboval dvanásť rokov hrania v klube...

9.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Noavista        7:2 (3:0)
Góly: Mikletič 2, Klatt, Zdráhal M., Grendár ml., Hanusek, Brunovský

7.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Formula Karpatia        11:1 (4:0)
Góly: Gajdoš 3, Cerovský 2, Lučenič 2, Obšitník 2, Lorenc, Szöcs

7.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs DONA        9:0 (3:0)
Góly: Čavoj 4, vlastné 2, Baláž, Schweighofer, Cséfalvay

9.kolo 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Semic Plat4M        8:1 (2:0)
Góly: Mikletič 3, Várady 2, Brndiar, Brunovský, Bartošek

24.november 2010 ... V LIGE 40 "OLD" MUŽSTVO ROZTRHALO DONU

"OLD" mužstvo futsalovo zmasakrovalo DONU, ktorej Fofáci nastrieľali zhodne v každom polčase po sedem gólov. V konečnom streleckom účtovaní vyšiel najlepšie Cerovský, autor štyroch gólov, Lučenič s Gajdošom strelili hetriky. ADMIRAL "OLD" opäť prehral a veru už to tento rok nevyzerá na Final four.

6.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs DONA        14:0 (7:0)
Góly: Cerovský 4, Lučenič 3, Gajdoš 3, Sepeši 2, Lorenc, Uhlík

6.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Semic        2:4 (1:2)
Góly: Szokolay, Hallo

23.november 2010 ... UEFA FUTSAL CUP: FOFO vs AKADEMIA PNIEWY 3:0

Slov-matic FOFO BA Futsalisti úradujúceho slovenského majstra Slov-maticu FOFO Bratislava splnili základný cieľ, s ktorým cestovali do takmer 5000 km vzdialenej destinácie v Kazachstane. Na turnaji elitného kola UEFA Futsal Cup-u v Alma-Ate obsadili 3. priečku v tabuľke C-skupiny, keď proti vysoko favorizovaným tímom domáceho Kairatu a Iberie Star Tbilisi (dvakrát prehrali 1:3) si neurobili hanbu a v poslednom zápase zdolali poľského šampióna Akademiu Pniewy 3:0. Do Final Four postúpil víťaz skupiny Kairat Alma-Ata. "Išli sme sem s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas a to sa nám podarilo. Prepísali sme históriu klubu, keď sme pri našej tretej účasti v Elite round dosiahli prvé víťazstvo. Takže domov sa vraciame spokojní," referoval pre TASR ešte z dejiska turnaja tréner Slov-maticu Ján Janík. Tretie miesto slovenského majstra je podľa neho odrazom futsalovej reality. Na domácej scéne sú "oranjes" neohrozenými kráľmi, v Európe je však konkurencia podstatne väčšia: "Je to tak, musíme si priznať, že na Kairat ani Tbilisi nemáme. Sú to mužstvá, ktoré sú inde ako my. V kádri majú šesť či sedem brazílskych legionárov a je to vidieť na ich hre. Sú to profesionáli, ktorí pracujú v profesionálnych podmienkach. My sme však s oboma týmito súpermi uhrali prijateľné výsledky, k čomu nám výrazne pomohol výborný výkon brankára. Musím povedať, že Máriovi Gašparovičovi vyšiel tento turnaja skvele, veľakrát nás podržal. Trošku nás možno mrzí, že v prvom zápase s Gruzíncami sme po prestávke boli strelecky aktívnejší a dali sme kontaktný gól, ale na vytúženú remízu sme nedosiahli. Celkovo to však zhrniem tak, že sme tu zanechali dobrý dojem," dodal Janík. Slov-matic predtým v elitnom kole súťaže s názvom UEFA Futsal Cup, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov, štartoval dvakrát. V sezóne 2007/2008 v českom Chrudime podľahol Kairatu Alma-Ata 3:4, Chrudimu 1:5 a remizoval 5:5 s Antverpami. O rok neskôr na turnaji v ruskom Jekaterinburgu ťahal za kratší koniec povrazu vo všetkých troch vystúpeniach - Šachtar Doneck (1:7), MFK Jekaterinburg (1:3), Luparense Calcio (2:4). Teraz si tak bilanciu vylepšil a konečne nesvieti v kolónke víťazstiev nula. Slov-matic, ktorého hráči tvoria aj základ reprezentácie, má v kádri len dvoch českých legionárov - Davida Friča a Zdeňka Slámu. Filozofia klubu však nie je skupovať brazílskych "kúzelníkov", ale predovšetkým byť dodávateľom hráčov pre národný tím. "Na to, aby sme mohli rovnocenne súperiť s mužstvami ako Kairat alebo Tbilisi, by sme museli vytvoriť aspoň jednu štvorku z legionárov. To však nie je naším cieľom, lebo tak by cudzinci zaberali miesto domácim a bolo by to na škodu slovenskej reprezentácii. Pred tou stojí veľká výzva - postúpiť prvýkrát v histórii na finálový turnaj majstrovstiev Európy. Pre našich hráčov bol turnaj v Kazachstane dobrou školou, ktorú, pevne verím, zúročia v ďalších zápasoch na medzinárodnej scéne."

UEFA FUTSAL CUP - Elite round 2010/2011, skupina C:
(23.november 2010 o 16:00 h v Baluan Sholak Sport Palace - Almaty, Kazachstan)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs AKADEMIA PNIEWY (POĽSKO)       3:0 (2:0)
Góly: Várady (6.), Fehérvári (20.), Rafaj (38.)
ŽK: Fehérvári (9.), Mikita (22.), Rejžek (24.), Brunovský (25.) - Pieczynski D. (22.), Pieczynski L. (23.), ČK: -, 800 divákov, Rozhodcovia: Panayides (CYP) a Epaminondas Stamoulis (GRE) - akumulované fauly : 1:2 - v 1.pol, 3:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Fehérvári A., Rafaj D., Frič D., Bagin T. - Rejžek M., Bartošek G., Brndiar P.

(23.november 2010 o 18:30 h v Baluan Sholak Sport Palace - Almaty, Kazachstan)
Kairat Almaty (KAZ) vs Iberia Star Tbilisi(GRU)       2:2 (1:2)
Góly: Suleimenov (2.), Leo (30.) - Betinho (15.), Roninho (16.)

21.november 2010 ... UEFA FUTSAL CUP: KAIRAT ALMATY vs FOFO 3:1

Slov-matic FOFO BA Futsalisti úradujúceho slovenského majstra Slov-maticu FOFO Bratislava sa ani v druhom vystúpení v C-skupine elitného kola UEFA Futsal Cupu nedočkali bodového zisku, keď v nedeľu podľahli kazašskému šampiónovi a organizátorovi turnaja Kairat Almaty po bojovnom výkone 1:3. Zverenci trénera Jána Janíka po dvoch prehrách stratili šancu postúpiť do Final Four. Po dni voľna nastúpia v utorňajšom súboji o 3. miesto proti Akademii Pniewy (11.00 SEČ), ktorá rovnako ako Slov-matic nezískala zatiaľ ani bod. Na záverečné podujatie (Final Four) postúpi iba víťaz C-skupiny, ktorého doplní trio z ďalších miniturnajov elitného kola (hrajú sa v Lisabone, Kragujevaci a Jekaterinburgu). Slovenský šampión nastúpil na duel proti najväčšiemu favoritovi, domácemu Kairatu Almaty s odhodlaním pobiť sa o najlepší výsledok. To zverenci trénera Janka Janíka splnili do bodky. Aj keď loptu mali na futsalkách prevažne domáci, hráči oranjes hrýzli a dokonca šli prekvapujúco do vedenia, keď skóre otvoril Brunovský po krásnej prihrávke Váradyho. Rozhodcovia ale postavili domácich na nohy, keď neodpískali jasný faul na Slámu, po ktorom Kairat šťastne vyrovnal. Do polčasu sa strelecky nechytateľnou bombou presadil aj Leo a tak boli spokojnejší futsalisti v červenom. Po obrátke sa pokračovalo vo vysokom tempe na oboch stranách, Gašparovič v drese Fofa čaroval a miestami privádzal Almaty do zúfalstva. Šance na vyrovnanie slovenský šampión nedokázal využiť a po signále zbytočne inkasoval. Záverom si neodpustín jeden dôležitý postreh. Kúpiť deviatich Brazílčanov dnes dokáže hocikto, rovnako s nimi aj pod taktovkou trénera z Brazílie vyhrávať. My sme pyšní na svojich hráčov, ktorí reprezentujú svoju krajinu - Slovensko aj na medzinárodnom fóre a s futsalovými kúzelníkmi dokázali odohrať viac ako vyrovnanú partiu...

Oranjes po dvoch tesných prehrách stratili šancu postúpiť do Final Four. Po dni voľna, v ktorom sa v exhibičnom zápase predstavia realizačné tímy zúčastnených mužstiev, nastúpia v utorňajšom súboji o 3. miesto proti Akademii Pniewy (11.00 SEČ), ktorá rovnako ako Slov-matic nezískala zatiaľ ani bod. Na záverečné podujatie (Final Four) postúpi iba víťaz C-skupiny, ktorého doplní trio z ďalších miniturnajov elitného kola (hrajú sa v Lisabone, Kragujevaci a Jekaterinburgu). Bohužiaľ dnes inkasoval žltú kartu David Frič a tak s určitosťou na najdôležitejší zápas nenastúpi. Lapálie postretli aj poľský tím, českému reprezentatntovi Janovskému totižto neudelili víza do Kazachstanu... Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Bol to veľmi ťažký zápas. Kairat, v ktorého drese nastúpilo 9 Brazílčanov, mal trvalý tlak. My sme hrozili len z ojedinelých útokov. Mimoriadny výkon podal Mário Gašparovič. Mužstvo však bojovalo na hranici svojich možností. Viedli sme 1:0, ale Kairat z množstva šancí využil tri a zaslúžene vyhral."

(21.november 2010 o 17:30 h v Baluan Sholak Sport Palace - Almaty, Kazachstan)
KAIRAT ALMATY (Kazachstan) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:1 (2:0)
Góly: Katata (15.), Leo (18.), Santana (35.) - Brunovský (6.)
ŽK: Frič (15.), ČK: -, 1000 divákov, Rozhodcovia: Panayides (CYP) a Kancleris (LIT) - akumulované fauly : 1:2 - v 1.pol, 3:3 - v 2.pol, rohy - 8:3, strely na bránku - 16:4
Kairat: Geronimo - Anderson, Santana, Žamankulov, Giva - Suleimenov, Katata, Kelson (C), Leo - Sidney, Micky
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Fehérvári A., Rafaj D., Frič D., Sláma Z. - od 27.minúty Rejžek M., nehrali: Bartošek G., Brndiar P.

(21.november 2010 o 15:00 h v Baluan Sholak Sport Palace - Almaty, Kazachstan)
Iberia Star Tbilisi vs Akademia Pniewy (Poľsko)       3:1 (1:0)
Góly: Vassoura (19.), Betinho (22.), Roni (39.) - Franz (36.)

20.november 2010 ... UEFA FUTSAL CUP: IBERIA TBILISI vs FOFO 3:1

Slov-matic FOFO BA Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava vstúpili do turnaja C-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu v Alma-Ate sobotňajšou tesnou prehrou s gruzínskym šampiónom Iberia Star Tbilisi, keď tretí gól inkasovali do prázdnej bránky pri power-play, zápas skončil výsledkom 1:3 (0:2). Zverenci trénera Jána Janíka podali proti vysokému favoritovi najmä v druhom polčase výborný výkon. V ňom boli lepší a strelecky aktívnejší, dvojgólové manko sa im však nepodarilo zmazať. Nádej slovenskému majstrovi vlial kontaktný gól Vojtecha Váradyho, ale skóre spečatil Bruno Melo. Kazašský majster a organizátor turnaja Kairat Alma-Ata v druhom sobotňajšom zápase C-skupiny zvíťazil nad poľským tímom Akademia FC Pniewy 5:0.

Slov-maticu nevyšiel plán prežiť bez ujmy úvodnú desaťminútovku. Už po 77 sekundách skóroval Betinho, jeden z členov početnej brazílskej enklávy v tíme gruzínskeho majstra, keď úspešne obhodil Gašparoviča. Hráči Tbilisi si vypracovali plejádu šancí, tie však zostali nevyužité. Na 2:0 zvýšil Roni vo chvíli, keď už pred bránkou súpera "horela" palubovka. Dvanásť sekúnd pred koncom prvého polčasu mohol z ojedinelej šance "oranjes" znížiť Fehérvári, ale v tutovke nastrelil brankára. V druhom dejstve pôsobili hráči Slov-maticu aktívnejším dojmom ako ich súper. Veľké šance si vypracovali Frič s Haľkom a do tretice Akopov bravúrne zneškodnil pokus kapitána Mikitu. Brankár Tbilisi držal svoj tím nad vodou, poradil si aj so strelami Rejžeka a Brunovského. V 32.minúte však kapituloval, keď ho zbavil kúzla Várady - 2:1. Slovákom vlial kontaktný gól novú vlnu energie. V 36. minúte mohol vyrovnať Frič a po ňom aj Várady. Všetko napokon bolo inak, keď skúsený súper dve minúty pred koncom zlomil odpor Fofa gólom do prázdnej bránky pri neúspešnej power-play na konečných 3:1. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Mohli sme remizovať, ale v takýchto zápasoch si to žiada vyššiu efektivitu v koncovke. Škoda, že sme dostali rýchly gól, ale inak sme bránili veľmi dobre a súper nemal vyložené šance, iba ich náznaky. Po rohu sme inkasovali krátko pred koncom polčasu druhý gól, ale po zmene strán sme dokázali znížiť. Neboli sme ďaleko od vyrovnania, v závere sme však pri našej power play dostali tretí gól. Tbilisi hralo presne to, čo sme očakávali, teda nepríjemný pressing a vysunutú obranu. Hráči súpera mali loptu viac na teniskách a nás stálo veľa síl ju získať späť. Výsledok 1:3 je realita, ale nehrali sme zle. Spokojný som s hrou v obrane, ale vravím, v ofenzíve musíme byť v ďalších zápasoch efektívnejší."

(20.november 2010 o 15:00 h v Baluan Sholak Sport Palace - Almaty, Kazachstan)
IBERIA STAR TBILISI (Gruzínsko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:1 (2:0)
Góly: Betinho (2.), Roni (19.), Bruno Melo (38.) - Várady (32.)
ŽK: -, ČK: -, 500 divákov, Rozhodcovia: Stamoulis (GRE) a Kancleris (LIT) - akumulované fauly : 2:1 - v 1.pol, 0:4 - v 2.pol, rohy - 4:5, strely na bránku - 12:14
Tbilisi: Akopov - Kublašvili, Džabiradze, Bruno Melo, Romario - Altunašvili (C), Betinho, Fumasa, Roni (Toni, Jamburia)
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Fehérvári A., Rafaj D., Frič D., Rejžek M. - od 22.minúty Sláma Z., nehrali: Bartošek G., Brndiar P.

(20.november 2010 o 17:30 h v Baluan Sholak Sport Palace - Almaty, Kazachstan)
KAIRAT ALMATY (Kazachstan) vs Akademia Pniewy (Poľsko)       5:0 (1:0)
Góly: Katata (3. a 40.), Giva (25.), Kelson (26.), Suleimenov (40.)

14.november 2010 ... VÍŤAZNÝ NÁVRAT BARTOŠEKA, MINIMAX HRÝZOL AŽ DO KONCA

Tradičný rival Minimax predviedol výbornú až ukážkovú defenzívu podporenú skvelým výkonom brankára a pár efektívnych brejkov k tomu. Pri chuti bol najmä matador Škorec... Mali sme podstatne viac z hry i prevahu, ale hlavy niektorých hráčov si už zrejme balili kufre do Almaty. Koncovka "B" mužstva (čiže A2) bola biedna, brankár Minimaxu naopak skvelý. Toto sú tie zápasy, kedy sa pritrafí aj strata bodov. Aj teraz nám po dlhšom čase vážne hrozíla remíza, ale súper v závere power play neskúsil a tak sme o gólik vyhrali, nakoľko Váradyho ďalší "kobarid" prišiel tentokrát sekundu po čase... Okrem dnes s problémami vydolovaného víťazstva tak najviac potešil návrat Bartošeka po osem týždňovej futsalovej odmlke na ihrisko a ešte strelil i dôležitý gól na 4:3. Mužom víkendu sa stal opäť Vojto Várady, ktorý v Á-čku i B-éčku cennými gólmi istil dôležité víťazstvá.

8.kolo 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Minimax Bratislava        5:4 (2:3)
Góly: Mikletič (7.), Frič (9.), Bagin (23.), Bartošek (26.), Várady (27.)
Zostava: Brndiar - Brunovský, Mikletič (C), Rejžek, Várady - Bagin, Rafaj, Belica, Frič - Bartošek

13.november 2010 ... DEBUT MLADÍKA MARTINA ZDRÁHALA OKORENENÝ GÓLOM

"C" mužstvo rozhodlo zápas už v úvode mohutným a známym FOFO uragánom. Za krátku chvíľu bolo 5:0 a po všetkom podstatnom. Medzitým sme rozchytali do skvelého výkonu súperovho brankára a ten nás v druhom polčase privádzal miestami do zúfalstva, ešteže už bol stav zápasu 6:0. Pozoruhodnosťou zápasu bol debut mladíka Martina Zdráhala. Prezident ho pustil do zápasu ako inak v ôsmej minúte a už za 48 sekúnd skóroval !!! Gratulujeme.

7.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2010/2011 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Everton        7:0 (6:0)
Góly: Rejžek 3, Hanusek 2, Zdráhal M., Benci

12.november 2010 ... 10.KOLO EXTRALIGY, PINEROLA vs FOFO 1:4

ACROSS PINEROLA BRATISLAVA (SVK) Slov-matic FOFO BA Pre povinosti vo futsalovej Európe si majstrovské Fofo svoj derby zápas 10.kola proti Across Pinerole predohral ešte pred odchodom do ďalekého Kazachstanu. Domáci pôsobili pred zápasom nabudení, skvelý deň dnes zastihol gólmana Herka, ktorý bol oporou, viackrát ho zachránila aj konštrukcia bránky. Skóre otvoril už v druhej minúte Várady, keď ho skvele našiel roh Brunovského. 1:42 pred obrátkou zvonila po Fričovej strele žrď, sekundu pred polčasom sa konečne dočkal gólu v extralige v aktuálnej sezóne aj Tonko Brunovský. V druhom dejstve vrátil Across do duelu gól Paštrnáka, oranjes ale prehodili na väčší rýchlostný stupeň a o necelé dve minúty po priťuknutí cez Pivota s Mikitom Haľko vrátil dvojgólové vedenie favoritovi. V 30.minúte našiel Haľko Váradyho a ten nedal Herkovi šancu, rovnako tak šancu Pinerole na obrat v zápase. Nádherný súboj Cintula vs Frič vyšiel až nad očakávanie pre českého reprezentanta, za čo zožal standing ovation od celej lavičky oranjes i divákov v hale. Flustrovaný Cibi už do zápasu následne nenaskočil... Pinerola stále ostáva ašpirantom na finále, všetko ukážu až zápasy v play-off, RCS Košice a trnavská Mima budú chcieť byť určite proti... Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "V úvode stretnutia sa Herko, brankár Pineroly pridal k Repovi, ako ašpirant na cenu Fair play. A ako to už v týchto prípadoch býva, bol z toho gól. Potom sa obe mužstvá predbiehali v zahadzovaní šanci, ktorých bolo z našej strany viac, ale Herko ukázal niekoľko skvelých zásahov. V tomto duchu to vyzeralo takmer celý prvý poľčas. Takmer. Futsal je šport pozoruhodný. Tonko Brunovský "kobaridovsky" zasunul. Na ukazovateli skóre svietilo 00.01 s do konca polčasu. V druhom polčase jediný raz vykresala Pinerola iskierku nádeje, ale naša skvelá akcia cez pivota plamienok vzápätí zahasila. Najlepší hráč zápasu, Vojtech Várady, potom exportne prekonal najlepšieho hráča Pineroly... Diváci by radi videli viac gólov, ale Herko, zo štyri žrde a najväčšia slabina nášho súpera – strelecká nemohúcnosť, boli proti. Zápas vôbec nebol ľahký tréning... Pinerola má dobré mužstvo, určite bude v boji o medaily. Nasleduje Kazachstan..."

predohrávka 10.kola slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
(12.november 2010 o 20:10 h v ŠH Mladosť v Bratislave)
ACROSS PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:4 (0:2)
Góly: Paštrnák (24.) - Várady 2 (2. a 30.), Brunovský (20.), Haľko (26.)
ŽK: Emrich (18.) - Frič (34.), ČK: -, 150 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Mário Belavý - akumulované fauly : 2:3 - v 1.pol, 2:4 - v 2.pol
Pinerola: Herko - Habaj M., Ciprys, Cintula, Emrich (C) - PAštrnák, Bahna, Németh, Šporánek - Hornyák
Fofo: Brndiar P. - Mikita L. (C), Várady V., Haľko P., Brunovský A. - Frič D., Rejžek M., Fehérvári A., Bagin T. - od 21.minúty Gašparovič M. (za Brndiara P.), od 30.minúty Rafaj D., nehral: Sláma Z.
- VIDEO, zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

10.november 2010 ... V PIATOK DERBY S MESTSKÝM RIVALOM ACROSSOM

ACROSS PINEROLA BRATISLAVA (SVK) Slov-matic FOFO BA V piatok sa v Mladosti uskustoční ostrosledované bratislavské derby Across Pinerola vs oranjes. Výkop zápasu je o 20:10 h. RCS Košice sa vrátili na druhú priečku v extraligovej tabuľke, Pinerola má ale iba horšie skóre. V prípade čo i len bodového zisku proti favoritovi by sa vrátila na druhú pozíciu, proti zverencom Jána Janíka to ale určite bude neľahká úloha. "Zápas s Pinerolou vnímame ako generálku pred Ligou majstrou v Kazachstane. Očakávam, že to bude už tradične kvalitný duel, ktorý nás dostatočne preverí pred náročnými zápasmi v Alma Ate. Káder sa konsoliduje, doliečuje sa už aj Gabo Bartošek a Zdeněk Sláma. Verím v silu našeho kádra a výsledok, ktorý nás poteší.". V úvodnom kole KYMA extraligy na Pasienkoch oranjes zvíťazili nad Pinerolou 4:2, prvé víťazstvo sa ale nerodilo ľahko... Fehérvári síce otvoril zápasový účet už v čase 2:20, dôrazný Török ale vyrovnal na 1:1. Vedenie favoritovi vrátil nechytateľne Bartošek, zakrátko opäť kontroval na druhej strane Marek Habaj a bolo vyrovnané. Rozhodnutie prišlo ešte v prvom polčase z nohy Slámu, po zmene strán výsledok prikrášlil ešte v závere topkanonier Haľko.

7.november 2010 ... VÍKEND V ZNAMENÍ VÍŤAZSTIEV ORANJES

"OLD" mužstvo malo v zápase Ligy 40 proti Semicu výkop. Gajdoš posunul Kummerovi, ten potiahol a predviedol ranu k žrdi. Ďalší rekord Fofákov ! Pravdepodobne najrýchlejší gól v histórii ligy Old Boys. Asi ešte nikdy nepadol gól do desiatej sekundy... O dvadsať sekúnd dotlačil loptu za čiaru a chrbát Menczera Gajdoš a za chvíľu už bolo po vlastnom góle 3:0. To veru ale nabudilo Semic a ten hral osem minút skvele. Kopál bol však výrazne proti ! Skvele nás podržal. Po polčase najskôr prišli veľké chvíle Obšitníka a dielo dokonal priam famózne najstarší hráč na ihrisku - Cerovský. ADMIRAL "OLD" odohral pekný a rušný zápas s Realom, ktorý stále vyrovnal, ale na 5:5 už nenašiel vnútornú silu. Žiaril čoskoro 50-tnik Drenčko, autor hetriku.

5.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Semic        9:1 (3:1)
Góly: Cerovský 4, Obšitník 2, Kummer, Gajdoš, vlastný

5.kolo Ligy 40 2010/2011 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Real        5:4 (2:2)
Góly: Drenčko 3, Hallo, Csefalvay

"B" mužstvo (čiže A2) malo celozápasovú prevahu, ale v úvode stretnutia vlažnú koncovku a tak v desiatej minúte bol stav nerozhodný 1:1. Potom sa však vrece s gólmi do siete súpera roztrhlo a konečný nástrel 18:4 hovorí jasnou rečou... Mužom víkendu sa stal Vojto Várady, ktorý strelil pekných sedem gólov.

7.kolo 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs 4 fun        18:4 (8:1)
Góly: Várady 6, Bagin 3, Nagy 3, Mikletič 2, Brunovský, Rejžek, Klatt, Frič

5.november 2010 ... 8.KOLO EXTRALIGY, FOFO vs MIMA TRNAVA 2:1

Slov-matic FOFO BA Mima Trnava (SVK) Šlágrom ôsmeho extraligového kola bol označovaný práve zápas v Mladosti, kde domáci oranjes hostili dobre namotivovanú ŠK Mimu Divus Trnavu. Samotný duel odštartoval nastrelenou žŕdkou Haľka už v tridsiatej sekunde, zahrmieť mohlo ale aj na druhej strane, keď nájazd 2 na 1 nezakončil v tutovke Krivočenko. Aktívnejší ale boli domáci, strela Mikitu zo šiestej minúty trela brvno. Šance Haľka, Feherváriho ostali nevyužité, na druhej strane sa neraz musel obracať aj Gašparovič v domácej bráne. Bezgólové skóre vydržalo až do dvanástej minúty, kedy na radosť domácich fanúšikov Fehérvári jemným tečom usmernil loptu za chrbát Repu. Päť minút pred obrátkou spálil stopercentnú šancu Várady, po chybe Gašparovič vychytal v samostatnom nájazde aktívneho Krivočenka. Štrnásť sekúnd pred polčasom zahrmelo v Mladosti aj druhýkrát. Várady z priameho kopu delovkou prestrelil všetko, aj Repu a zvýšil na 2:0. Nakoniec to bol rozhodujúci a víťazný gól v zápase. Druhé dejstvo neprinieslo toľko šancí a vzruchu ako prvé, v 32.minúte Gabaš znížil na 2:1. Záverečná power-play gól v sieti domácich už nepriniesol, oranjes strelili minútu pred koncom regulárny gól, keď vyhodenú loptu tečoval do bránky Bagin. Rozhodcovská dvojica ale gól neuznala a tak si počkáme na video zo zápasu od Doda... Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Ak chytajú dvaja brankári reprezentácie proti sebe a obaja vo výbornej forme, asi veľa gólov nepadne. Takto, jednou vetou by sa dal zhodnotiť tento zápas. Okrem výborného Repu v bráne, hrala Mima dobrú defenzívu a raz za čas „brejkla“ do šance. My sme mali stálu prevahu a tridsať minút to vyzeralo dobre. Gól súpera nás znervóznil a záver zápasu spestrili dva čisté neuznané góly. Vytvorili sme si viac šancí a vyhrali sme zaslúžene."

8.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:

ŠK Makroteam ŽILINA vs FK P.K.P. KOŠICE   4:4 (2:1)
Góly: Pagáč 2, Škulec, Pekara – Hricov L. 2, Hanzel, Kuhajdík
RCS KOŠICE vs Tupperware NOVÉ ZÁMKY   6:3 (4:2)
Góly: Gajdoš 3, Kyjovský 2, Serbin – Dudáš, Kender, Švikruha
FTVŠ UK BRATISLAVA vs MFsK NITRA   3:4 (3:2)
Góly: Slyško, Adamčík, Nincz – Suchan 3, Kuna

(5.november 2010 o 18:20 h v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK MIMA DIVUS TRNAVA       2:1 (2:0)
Góly: Fehérvári (12.), Várady (20.) - Gabaš (32.)
ŽK: -, ČK: -, 230 divákov, Rozhodcovia: Miroslav Ježík a Marián Gál - akumulované fauly : 3:2 - v 1.pol, 4:6 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Haľko P., Brunovský A., Mikita L. (C) - Frič D., Rafaj D., Rejžek M., Fehérvári A. - od 35.min Bagin T., nehrali: Poluch V. a Mikletič D.
Mima: Repa - Kopčan, Holič, Kunka (C), Stankovič - Krivočenko, Adámek, Zorád, Gabaš

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..