NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - MAREC 2010

NOVINKY február 2010 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC MAREC 2010

30.marec 2010 ... SLOVENSKO DOMINOVALO PROTI HOLANDSKU V OBOCH ZÁPASOCH

Slovensko Holandsko Slovenská futsalová reprezentácie privítala na domácej pôde v medzištátnom dvojzápase reprezentáciu Holandska. V oboch stretnutiach bolo na palubovke iba jedno mužstvo a tak sa zrodili dve presvedčivé víťazstvá, v Bratislave na Pasienkoch 7:2 (3:1), v ŠH Milénium v Nových Zámkoch 7:3 (3:1). Dlho sme listovali dozadu v histórii našich reprezentačných zápasov, ale takýto úspešný dvojzápas s kvalitným súperom nepamätáme... Nedávno v októbri sme zvíťazili nad Poľskom v dvojzápase 11:5, ale to je vo futsalovom rankingu o desať miest za oranjes. 14:5 je skvelé skóre. Kdesi v roku 2003 sme našli dvojzápas s Rakúskom 21:3 (12:0 v Trnave a 9:3 v Bratislave), ale to je úplne iný level. Základom úspechu proti Holandsku bol návrat Vojtecha Váradyho do reprezentačného dresu, čím sa skompletizovala Fofácka prvá formácia. Naši hráči mali na vyhratom dvojzápase so svojimi "menovcami" oranjes leví podiel. Zo štrnástich gólov dali všetkých štrnásť. Ako hovorieva prezident klubu Martin Grendár, vďaka hráčikovia. Vďaka nie len za klub, ale za celé futsalové Slovensko ! Úlohu sme famózne splnili. Tréner Richard Bačo dal šancu aj Peťovi Peciarovi z MFsK Nitra, ktorý debutoval v reprezentačnom drese, odohral celý druhý polčas v Nových Zámkoch. Druhá formácia aj ostatní povolaní hráči rovnako v oboch zápasoch potvrdili svoju výnimočnosť a kvalitu, za predvedenú hru si gólik zaslúžili streliť. Famózny Peter Haľko strelil v každom z dvojice zápasov hetrik, navrátilec Vojto Várady strelil tri góly a preskočil métu päťdesiatich odohratých zápasov v najcennejšom drese. Najbližšie čaká výber Slovenska dvojzápas s Francúzskom, opäť na domácej pôde. 25. a 26.mája bude dejiskom zápasov východ Slovenska, pravdepodobne Košice a Humenné.

Prípravné futsalové medzištátne stretnutie - 1.zápas :
(29.marec 2010 o 20:00 hod ŠH Pasienky v Bratislave)
SLOVENSKO vs HOLANDSKO       7:2 (3:1)
Góly: Haľko 3 (3., 33. a 36.), Várady (32. a 36.), Selbach vl. (8.), Mikita (19.) - Nejjari (11. a 32.)
ŽK: Rick (35.) - Nejjari (20.), Rozenbeek (34.), ČK: -, 800 divákov, Rozhodcovia: Gál a Bohun (Fischer)
Slovensko: Repa D. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Rick G., Kozár P., Fehérvári A., Bahna M. - Cintula M., nehrali: Gašparovič M., Peciar P.
Holandsko: Rozenbeek - Makhoukhi (C), El Morabiti, Hulshorst, Nejjari - Selbach, Hakkens, Ahmed Didi, Kossen - El Allouchi, de Groot, Attaibi
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasuPrípravné futsalové medzištátne stretnutie - 2.zápas :
(30.marec 2010 o 19:00 hod ŠH Milénium v Nových Zámkoch)
SLOVENSKO vs HOLANDSKO       7:3 (3:1)
Góly: Haľko 3 (8., 13. a 25.), Rejžek (19.), Mikita (24.), Várady z 10 m (34.), Brunovský (38.) - Nejjari (18.), Attaibi (31.), Mikita vlastný (34.)
ŽK: Nejjari (25.), Rozenbeek (34.), ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Peško (Moncman)
Slovensko: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Rick G., Kozár P., Cintula M., Rejžek M., - Fehérvári A., Peciar P., Bahna M., nehral: Repa D.
Holandsko: Rozenbeek - Makhoukhi (C), El Morabiti, Hulshorst, Nejjari - El Allouchi, Hakkens, Ahmed Didi, Kossen - Selbach, de Groot, Attaibi
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu  

28.marec 2010 ... "B" MUŽSTVO ELIMINOVALO KALAŠNIKOVCOV

"B" mužstvo ako tradične odohralo dobrý zápas. V priebehu mesiaca už tretíkrát nastúpilo oranjes proti AK 47. Od začiatku sme mali prevahu a ukázali sme zopár pekných akcií na konci s gólmi prevažne do prázdnej bránky. V druhom polčase sa podarilo skóre dotiahnuť až na klubovú osmičku. Mužom víkendu sa stal Bartošek, ktorý naposledy odohral zápas za reprezentáciu Slovenska vo Fínsku. Lepší comeback po dvoch mesiacoch ako hetrik ani nemôže byť... Gól v 35.minúte, ktorým zvyšoval na konečných 8:0 bol naviac 200-tý gól oranjes "B" v 2.SL v aktuálnej sezóne.

20.kolo 2.SL sk. Bratislava 2009/2010 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs AK 47 Bratislava        8:0 (5:0)
Góly: Bartošek 3 (9., 32. a 35.), Berky 2 (8. a 14.), Belica (6.), Fehérvári (15.), Rejžek (27.)
Zostava: Neumann (Šalitroš) - Fehérvári, Bartošek, Berky, Frič - Nagy, Klatt, Belica, Mikletič (C) - Rejžek

27.marec 2010 ... OLDI UŽ V ŠESŤBODOVOM, "C" MUŽSTVO V ZLATOM TRHÁKU !!!

Netradičný "Old" deň v sobotu postavil "OLD" mužstvu do cesty Karpatiu a... súper nás prekvapil. Podal výborný výkon a držal celý zápas vyrovnanú hru! Najlepším mužom na ihrisku bol hráč s číslom 6 - Pavol Dvorák a zdá sa, že je to hráč, ktorý v roku 1993 hral v "záhoráckej" ére v tíme Fofo (Červenka, Ivan, Peňaška) !!! Hral sa svižný futsal hore - dole, majster Európy Kummer zariadil úvod a vedenie 3:0 vyzeralo dobre. Súper išiel na doraz, podal jeden z najlepších výkonov sezóny a ešte do polčasu znížil na rozdiel dvoch gólov. Ešteže naši topbombardéri po obrátke potvrdili svoj strelecký level a tak každý strelil po obligátnom góliku. Luhový už klope na dvere stovky (93 gólov). Víťazstvo o štyri góly znamená už šesťbodový náskok a to je dôležitý trhák.

15.kolo Ligy 40 2009/2010 : - viac o SLOV-MATIC "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Karpatia 1986        6:2 (3:1)
Góly: Kummer 2, Gajdoš 2, Luhový, Lučenič

"C" mužstvo dnes nastúpilo proti súperovi s názvom Katenáčo a ten názov veru sedí tomuto tímu dostatočne, súper nás prekvapil a zaskočil. 23 minút predvádzal defenzívu hodnú názvu katenáčo... Bránili skvele. Polčas sme nemohli nájsť cestičku ku gólu. Po polčase, ako to už býva v takýchto zápasoch zvykom, súper ušiel a svoju jedinú čistú šancu aj premenil. Paradoxne gól nás "prefackal" a nabudil a... Prišiel známy Fofo uragán. Zachvíľu Klatt vyrovnal, o ďalšiu minútu oslávil minicomeback po zranení (2 mesačnej pauze) Benci tiahlou prízemnou bombou. Vrcholom "otáčacej" päťminútovky bol pekný vysoký center Fila na ľavú zadnú, kde naskočil Marhefka a hlavou nádherne trafil opačný roh. Najkrajší gól juniora v klube. V závere ešte tradiční strelci c-éčka Klatt a Mikletič navŕšili skóre na 5:1. Po prehre Minimaxu "B" do konca súťaže ostáva ešte sedem zápasov a hrá sa o 21 bodov. Takže čiste matematicky zo 7-ich posledných zápasov potrebujeme vyhrať tri.

21.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2009/2010 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Katenáčo        5:1 (0:0)
Góly: Klatt 2, Benci, Marhefka, Mikletič

26.marec 2010 ... 1.ŠTVRŤFINÁLE PLAY-OFF, FOFO vs SLOVAN 11:3

Slov-matic FOFO BA Slovan BA Základná časť je definitívne za nami... Dnes podvečer odštartovali zápasy Play-off, na mužstvo oranjes čakal v otváracom zápase série v Mladosti súper, s ktorým rovnako aj zakončili úspešné účinkovanie v základnej časti - ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA. Tréner Braňo Škorec zvolil podobnú taktiku, ako v poslednom zápase, v bránke belasích sa poctivo striedali brankár Totka a kapitán mužstva Igor Remák. V zápase pred slušnou diváckou kulisou sa striedali akcie na oboch stranách, vďaka skoro celozápasovej power-play mali loptu častejšie na svojich futsalkách slovanisti, góly ale strieľal prevažne favorit, niekoľko aj po chybách do prázdnej bránky... V druhom zápase, ktorý je na programe v piatok 2.apríla s výkopom o 18:00 h v ŠH Mladosť, budú chýbať pres trest v každom tábore po jednom hráčovi, Rejžek rovnako ako Remák inkasovali tretiu žltú kartu. V zápasoch bohatých na góly zvíťazili favoriti RCS Košice i Program Dubnica, domáce prostredie nedokázala zúžitkovať na víťazstvo iba Pinerola Bratislava, ktorá vo vynikajúcom zápase plnom zvratov podľahla nepríjemnej Mime Trnava 1:3.

Slovan zopakoval taktiku z minulosti, keď už v tridsiatej sekunde prvýkrát vystriedal Totku ako piaty hráč v poli Remák. V 2.minúte Haľko práve v samostatnom nájazde neprekonal kapitána slovanistov, strela Slámu v ďalšej akcii skončila iba tesne vedľa. Skóre zápasu otvoril nekompromisne popri Totkovi Sláma, keď ho peknou prihrávkou našiel kolega z reprezentácie Frič - 1:0 (4:02). Aktívny Haľko netrafil prázdnu bránu, v 8.minúte ale na bránkovej čiare našiel oblúčikom Mikitu a ten nezaváhal - 2:0 (7:52). Prázdnu bránku po zle zakončenej akcii netrafil Gašparovič, tretí gól pridal Rejžek pro priťuknutí Berkyho - 3:0 (11:52). Prvá väčšia šanca hostí prišla v 13.minúte, Čermák ale nedokázal prestreliť reprezentačného gólmana v tábore oranjes. Po učebnicovej akcii na jeden dotyk sa do streleckej listiny zapísal aj najlepší strelec posledných ročníkov a TOP futsalista roku 2009 Haľko, Mikitovu prihrávku prepustil pomedzi nohy Várady a "Halenár" zprvej skóroval - 4:0 (13:08). Ešte v tej istej minúte sa v priebehu 20-ich sekúnd dostal do troch dobrých šancí Sláma, z mráčika ale nezapršalo. Dočkal sa aj súper, z ľavej strany sa pekne nadostrel prebil Osvald a nekompromisnou strelou prestrelil Gašparoviča - 4:1 (14:20). Ďalšiu šancu zahodil Čermák, zmenu skóre neznamenali ani teč Rejžeka, prudkú strelu Haľka po klobúku vytesnil Totka a neujala sa ani delovka ľavačkou Maričáka. Polčasové skóre uzatvoril tridsať sekúnd pred prestávkou po prihrávke Mikitu Haľko, keď si pekne vychutnal Totku - 5:1 (19:30).

Druhopolčasové skóre zvýšil už v 22.minúte kapitán oranjes Mikita, v gól pretavil strieľanú prihrávku Váradyho z pravej strany - 6:1 (21:16). 24.minúta priniesla šancu Adamčíka, chybu Čermáka v rozohrávke potrestal gólom do prázdnej bránky bezpečne Rejžek - 7:1 (24:05). Už o jedenásť sekúnd ale napriahol k strele Hájek, jeho delovku nešťastne tečoval Brunovský - 7:2 (24:16). Na druhej strane kontroval Várady, Haľko obišiel blafákom aj Totku, jeho strelu ale na bránkovej čiare zachytil dobiehajúci obranca Slovana. Zbytočné vybehnutie Gašparoviča a jeho chybnú rozohrávku potrestal gólom do prázdnej bránky Hájek - 7:3 (26:11). Osvald mohol dokonca znížiť na rozdiel troch gólov ! Samostatný nájazd Mikitu na Remáka gólom neskončil, po strele Mikitu zvonila žrď, odrazená lopta z futsalky slovanistu skončila rovnako na žrdi. Slovan vďaka držaniu lopty pri power-play neodpadol kondične, strelu Remáka zastavilo až brvno... Tlak Slovana utmil nadobro Frič, ktorý sa nekompromisne oprel do odrazenej lopty a prestrelil všetko - 8:3 (35:21). V superšanci vychytal Gašparovič Osvalda, 2:20 pred koncom ukázal pekný samostatný prienik aj s úspešným zakončením Brunovský - 9:3 (37:40). Minútku a pol pred konečným hvizdom rozhodcovskej dvojice Belavý - Kračmer, na ktorú mali ťažké srdce hostia doviedol po ďalšej chybnej rozohrávke loptu až do prázdnej bránky Várady - 10:3 (38:34). Konečné skóre podčiarkol v predposlednej minúte druhým gólom v zápase Sláma, ktorý poslal do bránky odrazenú loptu po žrdi Fehérváriho - 11:3 (38:50).

Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO BA): "Od začiatku zápasu bola naša ofenzíva nebezpečnejšia, ako power-play súpera. Vytvárali sme si viac príležitostí a mnohé sme i premieňali. Súper mal dobré fázy, ale až za stavu 4:0, a neskôr za stavu 7:1. Boli sme celozápasovo lepším a nebezpečnejším mužstvom a to sa prejavilo i na konečnom skóre. Odveta môže byť ale o inom priebehu..." Janko Janík (tréner Slov-maticu): "Máme za sebou prvý zápas play off a som rád, že sme nadviazali na výsledky a hru zo základnej časti. Slovan pokračoval aj v tomto zápase s celozápasovou power play a doplatil na to. Výsledok je síce jednoznačný, ale po reprezentačnej prestávke sa k niektorým momentom pri rozbore zápasu určite vrátime.." Braňo Škorec (tréner Slovana Bratislava): "Domácim gralutujem k víťazstvu, vyhrali zaslúžene a od prvej minúty nám nedali prakticky žiadnu šancu. Slov-matic hral svoju hru, jeho hráči výborne napádali, kombinovali, držali loptu a hlavne nás nepúšťali do hry bez brankára čím eliminovali našu snahu o čo najdlhšie držanie lopty v zápase. V druhom zápase sa pokúsime podať kvalitnejší výkon, favorita potrápiť viacej a ukázať sa v lepšom svetle. Do zápasu nastúpime s dosť pozmenenou zostavou, z prvého zápasu nastúpia iba traja, maximálne štyria hráči, ostatných budeme musieť doplniť z rezervy, či vytiahnúť nových hráčov."

1/4-Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 1.zápas :
(26.marec 2010 o 18:20 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA       11:3 (5:1)
Góly: Sláma 2 (5. a 39.), Mikita 2 (8. a 22.), Rejžek 2 (12. a 25.), Haľko 2 (14. a 20.), Frič (36.), Brunovský (38.), Várady (39.) - Osvald (15.), Brunovský vlastný (25.), Hájek (27.)
ŽK: Haľko (26.), Rejžek (35.) - Remák (39.), ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Kračmer
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Berky M., Frič D., Sláma Z., Rejžek M. - Fehérvári A., nehrali: Poluch V., Mikletič D.
Slovan: Totka - Remák (C), Benčík, Maričák, Selecký, Osvald, Čermák, Hájek, Adamčík
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu


1/4-Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 1.zápasy :

Across Pinerola BRATISLAVA vs ŠK Mima Divus TRNAVA   1:3 (0:2)             
Góly: Bahna – Sládeček, Adámek, Kunka
na zápasy - 0:1
RCS KOŠICE vs Tupperware NOVÉ ZÁMKY   7:3 (2:1)             
Góly: Kyjovský 4, Grutka, Kozár, Hernandéz – Hajko, Didáš, Gelle
na zápasy - 1:0
ŠK Program DUBNICA vs MFsK NITRA   7:5 (4:1)             
Góly: Švikruha 2, Madro 2, Stratený 2, Kozík – Kuna 2, Peciar 2, Čambal
na zápasy - 1:0

25.marec 2010 ... PO VÍKENDE PRIVÍTA SLOVENSKO VÝBER HOLANDSKA

Slovensko vs Holandsko Organizačné prípravy na medzištátny futsalový dvojzápas s Holandskom finišujú... Zverenci Richarda Bača nastúpia proti oranjes v pondelok 29. marca s výkopom o 20.00 h v ŠH Pasienky v Bratislave na prvý zápas (priamy prenos z prestížneho duelu vysiela STV3), druhé stretnutie odohrajú na druhý deň o 19.00 h v ŠH Milénium v Nových Zámkoch (priamy prenos z druhého stretnutia si môžete pozrieť na www.teamtv). Vrásky na čele trénera Bača vyvolalo hneď niekoľko nepriaznivých správ. Pre zranenie zo širšej nominácie vypadli definitívne Ján Švikruha (druhý najlepší strelec po základnej časti v aktuálnej sezóne futsalovej KYMA extraligy s 22 gólmi) a rovnako aj opora RCS Košice Antonio Hernandez. Reprezentačný tréner Richard Bačo dnes popoludní oznámil aj konečnú nomináciu, mužstvo doplnil Martin Cintula z Acrossu Pinerola Bratislava.
Najväčšie prekvapenie v nominácii holandského trénera Marcela Loosvelda je neúčasť Najiba El Allouchihi, ktorý patrí v tíme Holandska k najlepším hráčov. V dobrej pamäti ho majú aj naši hráči, v novembri 2008 im v Nijkerku strelil dva góly. Mohutný vzrastom , technicky, kondične vynikajúco pripravený futsalista v nominácii na holandských stránkach figuroval iba ako náhradník, v prípade zranenie ale bude medzi prvými, ktorých tréner "tulipánov" povolá k mužstvu. V Bratislave alebo Nových Zámkov si debut odbije hráč Sander der Zwart z tímu FC Marlene, ktoré dodalo do mužstva aj najviac hráčov.

Konečná nominácia reprezentácie SLOVENSKA :
Mário GAŠPAROVIČ (Slov-matic FOFO Bratislava), Dalibor REPA (ŠK Mima Divus Trnava), Vojtech VÁRADY, Anton BRUNOVSKÝ, Peter HAĽKO, Ladislav MIKITA, Attila FEHÉRVÁRI, Martin REJŽEK (všetci Slov-matic FOFO Bratislava), Marek BAHNA, Martin CINTULA (obaja Across Pinerola Bratislava), Peter KOZÁR, Gabriel RICK (RCS Košice), Peter PECIAR (MFsK Nitra)

24.marec 2010 ... V PLAY-OFF PRVÁ HUSTÁ PREKÁŽKA - SLOVAN FTVŠ UK BA

Slov-matic FOFO vs Slovan FTVŠ UK na HUSTE.tv Základná časť futsalovej extraligy sa skončila, kocky pred zápasmi play-off sú hodené... Suverén základnej časti Slov-matic FOFO Bratislava privíta na svojej palubovke v otváracom zápase štvrťfinále mestského rivala - bratislavský Slovan FTVŠ UK. Zverenci Braňa Škorca v poslednom kole základnej časti s oranjes prehrali v Mladosti po celozápasovej power-play 2:7, čím prekvapia belasí tentokrát, sa uvidí v piatok podvečer. Favoritom zápasu je samozrejme Fofo, ôsme mužstvo tabuľky môže iba prekvapiť. Druhý Program Dubnica, sužovaný zraneniami privíta na Považí MFsK Nitru, ktorej kapitán Peter Peciar dostal od reprezentačného trénera Richarda Bača prvýkrát pozvánku do reprezentačného dresu na dvojzápas proti Holandsku. V Infinity Aréne sa predstaví proti domácemu košickému RCS Tupperware Nové Zámky, poslednú štvrťfinálovú dvojicu obstarajú Across Pinerola Bratislava a ŠK Mima Divus Trnava. Paradoxne sa oba tímy stretnú aj v ďalšom kole Slovenského pohára, domáce prostredie sa pri tom bude losovať. Oba bratislavské zápasy prináša fanúšikom futsalu, ktorí si nenájdu v piatok večer cestu do ŠH Mladosť, v priamom prenose obľúbená internetová televízia HUSTE.tv.
Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO BA): "Začína sa play-off futsalovej extraligy. Body sa už nerátajú, hrá sa na výsledok, na víťazstvo.... Potešiteľná správa je, že sme v kompletnom zložení, doliečuje sa už aj Gabriel Bartošek. Naša pozícia pred záverečnou fázou KYMA extraligy je jasná. Sme favoritom na zisk titulu, ale to neznamená, že dakoho, alebo dačo podceníme. Práve naopak. V play-off chceme nadviazať na výsledky a hru zo základnej časti súťaže. Chlapci sú v pohode, maximálne pripravení a už sa tešia na piatok, kedy odštarujeme prvý štvrťfinálový zápas so Slovanom." Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO BA): "Play-off je vždy play-off !!! A to nie len vo futsale, ale v každom športe, možné je všetko... Napríklad v hokejovej KHL Riga prekvapila obrovského favorita, Slovan vybuchol doma proti Zvolenu, keď prehral hladko 1:6. Svedomito sa pripravujeme, celý priebeh posledného zápasu so Slovanom sme si pozorne naštudovali, nič nenechávame na náhodu. Mali by sme potvrdiť úlohu favorita a veríme, že sa tak aj stane." Braňo Škorec (tréner Slovanu BA BA): "Do zápasu ideme s jediným cieľom, podať čo najkvalitnejší výkon a potrápiť favorita play-off. Úspešní môžeme byť iba vtedy, ak sa vyvarujeme zbytočných chýb, ak budeme hrať disciplinovane a budeme premieňať všetky poskytnuté šance. Slov-matic má množstvo kvalitných hráčov, nestratili v základnej časti ani bod a preto verím, že motivácia pre našich hráčov je veľká. Je možné, že na zápas nastúpime v skoro kompletnom zložení, otázni sú Škurek a Sčasný zo súkromných dôvodov, ale aj Maričák a Rakica pre zranenie"

1/4-Finále PLAY-OFF KYMA extraligy - 1.zápasy :
26.marca 2010 o 18:20 h (ŠH Mladosť): Slov-matic FOFO BRATISLAVA – Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA
26.marca 2010 o 19:30 h (ŠH Kooperatíva): ŠK Futsal Program DUBNICA – MFsK NITRA
26.marca 2010 o 20:00 h (Infinity Aréna): RCS KOŠICE - Tupperware NOVÉ ZÁMKY
26.marca 2010 o 20:10 h (ŠH Mladosť): Across Pinerola BRATISLAVA - ŠK Mima Divus TRNAVA

22.marec 2010 ... NOMINÁCIA NA MEDZIŠTÁTNY DVOJZÁPAS SLOVENSKO - HOLANDSKO

Slovensko Holandsko Hlavný tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Richard Bačo po minisústredení a prípravnom stretnutí, v ktorom zdolala Ligový výber hladko 10:2, oznámil nomináciu na medzištátny dvojzápas s Holandskom. Prvý prípravný duel s "oranjes" je na programe v pondelok 29. marca v bratislavskej ŠH Pasienky (20.00 h), odveta sa hrá o deň neskôr o 19.00 h v Nových Zámkoch. V kádri nechýba uzdravený líder Vojtech Várady zo Slov-maticu FOFO Bratislava, ktorý tak má šancu pripísať si na konto jubilejný 50. zápas v najcennejšom drese. Bratislavský klub má v nominácii početné, až 7-členné zastúpenie. Slovákov čaká proti Holandsku v poradí tretie a štvrté vystúpenie v tomto roku. Vo februári dvakrát prehrali s Fínskom na jeho pôde (1:6 a 2:4). Slováci naposledy hrali proti Holandsku v novembri 2008, v oboch dueloch na palubovkách v "krajine tulipánov" boli úspešnejší Holanďania.

Nominácia reprezentácie SLOVENSKA :
Mário GAŠPAROVIČ (Slov-matic FOFO Bratislava), Dalibor REPA (ŠK Mima Divus Trnava), Vojtech VÁRADY, Anton BRUNOVSKÝ, Peter HAĽKO, Ladislav MIKITA, Attila FEHÉRVÁRI, Martin REJŽEK (všetci Slov-matic FOFO Bratislava), Marek BAHNA (obaja Across Pinerola Bratislava), Peter KOZÁR, Antonio HERNANDEZ (RCS Košice), Gabriel RICK (P.K.P. Košice), Peter PECIAR (MFsK Nitra), Ján ŠVIKRUHA (Program Dubnica)
Realizačný tím :
tréner: Richard BAČO, asistent trénera: Peter BRUNACKÝ, fyzioterapeut: Daniel KLAČKO, lekár: Roman KRIŽAN, vedúci mužstva: Vladimír AMBROZEK

  

21.marec 2010 ... V "C" MUŽSTVE DVA PEKNÉ COMEBACKY FILA A WEBERA

"C" mužstvo rozhodlo zápas už v prvom polčase, kedy hráči Fofa zaťažili konto súpera piatimi gólmi. Podobne ako "A" mužstvo proti Prievidzi sa pomalšie rozbiehalo, súper mohol viackrát skórovať (nastrelil aj žrď), ale potom prišla rozhodujúca desaťminútovka. Po viacmesačnej pauze nastúpili Weber a Filo a prezentovali sa gólmi! V druhom polčase sme pustili do hry aj súpera, ale svojim historicky prvým gólom za oranjes z penalty uzatvoril poltucet brankár Šalitroš. Na post muž víkendu bolo opäť veľa kandidátov (Haľko 5, Mikita 5, Sláma 3, Rejžek 3, comeback Fila 2, či brankári Poluch, Gašparovič, Mifkovič bez inkasovaného gólu). Primát ale patrí Vojtovi Váradymu, ktorý oslávil po roku svoj návrat do reprezentačného dresu 4 gólmi v zápase s Ligovým výberom.

20.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2009/2010 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs 22 Vanuatu        6:2 (5:0)
Góly: Filo 2, Rejžek 2, Weber, Šalitroš

V predohrávke ligy Old boys sa vo veľmi dôležitom zápase stretol ADMIRAL "OLD" s Karpatskou. Oldi skoro v plnej sile (chýbal iba Čavoj) zvolili umnú taktiku. Pustili súpera do ofenzívy a trpezlivo vyčkávali na brejky. Z prvých troch vsietili dva góly Cséfalvay a Gavač! Keď ďalšiu parádu predviedol Szokolay na 3:0, už v polovici polčasu bolo veselo. Aj v hľadisku, kde zápas pozorovalo osem hráčov Slov-maticu "OLD". Po polčase Karpatská zabrala na doraz, ale defenzíva ADMIRALU pracovala skvele. A veru v brejkoch trikrát ušli, Schrojf ale neinkasoval. Keď prestal hrať v tábore hostí topbombardér Faktor, nemal kto prekonať bezchybného Mifkoviča. ADMIRAL "OLD" is back, a Slov-matic "OLD" už z veľkou nádejou na obhajobu zlata. V závere sa skóre mohlo ešte prikrášliť niekoľkými gólmi, pri skóre 3:0 to už ale nikomu nevadilo...

Predohrávka 15.kola Ligy 40 2009/2010 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs ŠK Karpatská        3:0 (3:0)
Góly: Cséfalvay, Gavač, Szokolay

20.marec 2010 ... PRÍPRAVA NA HOLANDSKO, SR vs LIGOVÝ VÝBER 10:2

Slovensko Ligový výber V prípravnom futsalovom zápase pred medzištátnym dvojzápasom s Holandskom, ktorý sa uskutoční budúci týždeň (v pondelok 29.marca o 20:00 h v ŠH Pasienky v Bratislave, utorok 30.marca o 19:00 h v ŠH Milénium v Nových Zámkoch) zvíťazila reprezentácia Slovenska nad Ligovým výberom hladko 10:2. Modelovaný zápas sa hral na 3×25 minút hrubého času a v priebehu zápasu dal tréner reprezentácie príležitosť všetkým nominovaným hráčom. Zápas značne ovplyvnili viaceré zranenia v tábore Dubnice i ostatných extraligových kluboch, a tak jediným zástupcom Programu bol tréner ligového výberu Jaroslav Vojtek. Richard Bačo (tréner reprezentácie Slovenska): "V tomto modelovanom zápase dostali príležitosť všetci nominovaní hráč, vrátane troch brankárov. Vyskúšali sme si rôzne herné situácie. Konečnú nomináciu na dvojzápas s Holandskom oznámime v pondelok."

Prípravný modelovaný futsalový zápas :
(20.marec 2010 o 16:00 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOVENSKO vs LIGOVÝ VÝBER       10:2 (1:1, 3:0, 6:1)
Góly: Várady 4, Bahna, Rick, Mikita, Brunovský, Kozár, Rejžek - Mikletič, Maričák
ŽK: -, ČK: -, 50 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Bohun
Slovensko: Gašparovič, Repa - Várady, Mikita, Haľko, Brunovský - Kozár, Rick, Bahna, Rejžek - Rafaj
Ligový výber: Brndiar - Fehérvári, Emrich, Cintula, Maričák - Mikletič, Peciar, Remák, Majoroš
- zápasový prehľad

19.marec 2010 ... 1/8-FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA FOFO vs PREDATORS PRIEVIDZA 18:0

Slov-matic FOFO BA Predators Prievidza Na osemfinálový zápas Slovenského pohára pricestovala do Bratislavy Predators Tien Prievidza. Oranjes sa síce pomalšie rozbiehalo, nakoniec ale nadelili súperovi osemnásť gólov... Šesť minút sa strelci Fofa nevedeli presadiť, v 7.minúte ale strelili rýchle tri góly a skóre už iba narastalo. Všetky šance predátorov pochytali Poluch v prvom, Gašparovič v druhom polčase. Ostrostrelec Haľko strelil päť gólov, sekundovali mu Mikita so 4, Sláma s hetrikom a Frič s dvomi gólmi...

Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Proti úplne neznámemu súperovi sme sa rozbiehali pomalšie, ale nakoniec z toho bol strelecký festival. Padli sme osmičky, polčas i konečné skóre... Bol to ale iba predzápasík skvelého duelu Olympique - Dubnica, ktorý mal extraligové parametre štvrťfinále play-off." Olympique Bratislava zdolali dubnický Program 8:4, z pohárovou súťažou sa rozlúčil aj Slovan Bratislava, ktorý prehral s Foreverom Púchov 7:6. Ďalšie výsledky SP: Oscar Sabinov – Pinerola Bratislava 3:7, Dukla Sabinov – ŠK MIMA Divus Trnava 1:3, Ragazzi Púchov – GEMM Čadca 8:7, Delta Online Košice – Truck Trebišov 5:0 kontumačne, Neografia Martin – RCS Košice 4:7.

1/8-Finále Slovenského pohára 2009/2010 :
(19.marec 2010 o 18:30 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs PREDATORS TIEN PRIEVIDZA       18:0 (8:0)
Góly: Haľko 5 (7., 7., 19., 40. a 40.), Mikita 4 (7., 12., 28. a 34.), Sláma 3 (14., 32. a 38.), Frič 2 (26. a 39.), Berky (8.), Brunovský (13.), Fehervári (27.), Mikletič (39.)
ŽK: -, ČK: -, 50 divákov, Rozhodcovia: Moncman a Peško
Fofo: Poluch V. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Berky M., Mikletič D., Frič D. - od 21.min Gašparovič M., Fehérvári A., od 23.min Rejžek M.
Predators: Burghardt (Čičmanec) - Fráz, Baran, Sobota, Krutý, Nagy (C), Adámik, Sečiansky, Ševčík, Hulian
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

17.marec 2010 ... V SOBOTU PRIVÍTA REPREZENTÁCIA SR LIGOVÝ VÝBER

Slovensko Ligový výber Dňa 20. 3. 2010 o 16.00 h sa v športovej hale Mladosť v Bratislave uskutoční priateľský modelovaný zápas medzi "A" mužstvom reprezentácie a "ligovým výberom". Zápas bude mať hrací čas 3 x 20 minút hrubého času, príležitosť dostanú všetci hráči. Tento zápas bude prípravou na blížiace sa zápasy s Holandskom, ktoré sa uskutočnia v dňoch 29. marca od 20.00 h v Bratislave v hale na Pasienkoch a o deň neskôr, v novozámockej športovej hale Milénium od 19.00 h. Zraz všetkých nominovaných je 20.marca 2010 o 09.30 h. v ŠH Mladosť v Bratislave. V sobotu o 14:00 h je v zasadačke rovnako v ŠH Mladosť v Bratislave naplánované stretnutie extraligových trénerov (účasť je povinná). Po niekoľkých konzultáciách a rozhovoroch zainteresovaných strán na utorkovom turnaji Majstrovstiev Slovenska vo futsale U-17 na čele s reprezentačným trénerom Richardom Bačom sú na sobotňajšie minisústredenie užššie nominácie mužstiev následovné:

Nominácia reprezentácie SLOVENSKA :
Mário GAŠPAROVIČ (Slov-matic FOFO Bratislava), Dalibor REPA (ŠK Mima Divus Trnava), Vojtech VÁRADY, Anton BRUNOVSKÝ, Peter HAĽKO, Ladislav MIKITA, Martin REJŽEK (všetci Slov-matic FOFO Bratislava), Dušan RAFAJ, Marek BAHNA (obaja Across Pinerola Bratislava), Peter KOZÁR (RCS Košice), Gabriel RICK (P.K.P. Košice), tréner: Richard BAČO

Nominácia Ligového výberu :
Erik KLEMA (RCS Košice), Peter BRNDIAR (Slov-matic FOFO Bratislava), Marek EMRICH, Martin CINTULA (obaja Across Pinerola Bratislava), Attila FEHÉRVÁRI (Slov-matic FOFO Bratislava), Marek KOZÍK (Program Dubnica), Štefan GELLE (Tupperware Nové Zámky), Gabriel MAJOROŠ (P.K.P. Košice), Peter PECIAR (MFsK Nitra), Daniel MIKLETIČ (Slov-matic FOFO Bratislava), Marián MARIČÁK (ŠK Slovan FTVŠ UK Bratislava), tréner: Jaroslav VOJTEK

17.marec 2010 ... V PIATOK SLOVENSKÝ POHÁR vs TIEN PREDATORS PRIEVIDZA

Slov-matic FOFO BA Predators Tien Prievidza Fanúšikov futsalu čaká zaujímavý futsal v Mladosti... Pavúk Slovenského pohára v sezóne 2009/2010 nalosoval na záver pracovného týždňa do ŠH Mladosť dve zaujímavé stretnutia... Zverencov už uzdraveného šéf trénera oranjes Janka Janíka čaká prvý štart v tejto súťaži v aktuálnej sezóne, súperom bude Predators Tien Prievidza. Náš klub vymaže so svojej futsalovej histórie ďalšie biele miesto. S Prievidzou sme ešte nikdy nehrali! Martin Grendár (prezident Slov-maticu): " Keď sme sa v januári dozvedeli, že máme hrať v Prievidzi, potešili sme sa, pretože sme veru v tomto meste ešte nikdy nehrali. Lenže situácia sa zvrtla tak, že po dohode oboch klubov sa zápas odohrá u nás v Bratislave. Tiež nás to potešilo, hlavne preto, že uvidíme naživo aj druhý zápas S.L.C. Olympique Bratislava proti Programu Dubnica. Po zraneniach už Bartošek i Poluch trénujú, tréner Janík už rovnako naplno zarezáva, takže situácia v kabíne sa dostáva do štandartu. Polovička kádra následne v sobotu absolvuje potrebné reprezentačné minisústredenie, dvojzápas s našimi menovcami z oranjes (Holandska) sa totižto rýchlo blíži..."

Program druhého kola Slovenského pohára vo futsale : - oranjes v Slovenskom pohári
19.3. o 18.00 h (ŠH Sabinov): Dukla Sabinov – ŠK MIMA Divus Trnava
19.3. o 18.30 h (ŠH Mladosť): Slov-matic FOFO Bratislava – Predators Tien Prievidza
19.3. o 18.45 h (Volejbalová ŠH Púchov): Ragazzi Púchov – GEMM Čadca
19.3. o 19.45 h (ŠH Martin Podháj): Neografia Martin – RCS Košice
19.3. o 20.00 h (ŠH Sabinov): Oscar Sabinov – Pinerola Bratislava
19.3. o 20.00 h (Infiniti Aréna): Truck Trebišov – Delta Online Košice
19.3. o 20.30 h (Volejbalová ŠH Púchov): Forever Púchov –ŠK Slovan FTVŠ UK Bratislava
19.3. o 20.30 h (ŠH Mladosť): SLC Olympique Bratislava – ŠK Futsal Program Dubnica nad Váhom

14.marec 2010 ... FOFO ORANJES ĎAKUJE ZA NÁVŠTEVNOSŤ NA SVOJOM WEBE

Ďakujeme všetkým fanúšikom oranjes i futsalu na Slovensku za podporu aj v práve prebiehajúcej sezóne. Budeme sa snažiť nesklamať ich a priviesť titul späť do Bratislavy. Teší nás záujem o naše futsalové stránky, na ktorých je možno nájsť množstvo futsalových informácií z klubovej kuchyne najúspešnejšieho futsalového mužstva na Slovensku, ale i reprezentačných výberov. A tak nečudo, že sa našim webovým počítadlom prehnal návštevník číslo 200 000. FOFO forever.

14.marec 2010 ... SKVELÁ FUTSALOVÁ NEDEĽA FOFÁKOV - TRHÁK OLDOV V LIGE 40

V top súboji Ligy 40 nastúpila Karpatská v bielom proti "OLD" mužstvu v plnej sile, nám chýbal Luhový. V bránke debutoval Poluch, v zostave sa objavil aj Végh. Priamy súboj o titul začali dvomi peknými príležitosťami oranjes, kontroval Faktor. Úvod ale patril favoritovi, Lučenič po skvelej akcii zľava pozemi k žrdi otvoril skóre. Samostatné nájazdy Kummera a Gajdoša gól nepriniesli, obaja triafali iba do brankára. Rovnako sa nepresadil súper, Uhlíka v šanci vychytal Schrojf. Na 2:0 zvýšil po skvelej akcii Cerovský, tretí gól neuznali rozhodcovia, keď lopta už bola za čiarou. Po zle zahratom priamom kope prišla opäť chvíľa Cerovského, Sepeši ho našiel na zadnej - 3:0. V druhom polčase Karpatská zvýšila obrátky, Lučeniča vychytal skvele Schrojf. Štvrtý gól vytiahol z talóna Cerovský, a tak sa k slovu dostal aj súper, keď po zbytočnej chybe znížil na rozdiel troch gólov. Premeneným blafákom Végha Karpatskej odzvonilo - 5:1, ostrejšiu hru v defenzíve potrestal ešte v závere premenenou desinou nekompromisne Kummer. (foto B.Horák) ADMIRAL "OLD" odohral malátny polčas, ešteže pár sekúnd pred polčasom oldi zvýšili na 2:1. Po polčase Pošeň druhýkrát vyrovnala, ale Gavač vinklom a Schweighofer strelou k žrdi rozhodol. Po prihrávke Kincsesa sa po dlhšej dobe medzi strelcov zapísal aj Čavoj. V závere si peknou strelou pootvoril dvere do klubu stovkárov Baláž (už strelil 98 gólov). Nakoniec sa tabuľkové postavenie potvrdilo a v najbližšom kole ešte môže ADMIRAL proti Karpatskej zabojovať o play-off.

14.kolo Ligy 40 2009/2010 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs ŠK Karpatská        6:1 (3:0)
Góly: Cerovský 3, Lučenič, Végh, Kummer

14.kolo Ligy 40 2009/2010 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs FC GOGO Pošeň        7:3 (2:1)
Góly: Gavač 2, Cséfalvay 2, Čavoj, Baláž, Vlastný
Na záver futsalovej nedele sa stretli tí istí súperi ako v utorok. Pravda, súpisková matematika dosť obmenila našu zostavu. Podali sme dobrý koncentrovaný výkon, súper nedokázal premeniť viac ako jednu šancu a tak "B" mužstvo proti bojovnému súperovi tesne minulo desinu. Prvý gól po ideálnej dorážke strelil už v 2.minúte Sláma, v 8.minúte trafil po rýchlej kombinácii Mikita famózny vinkel... Po samostatnej akcii zvýšil Rejžek už na 3:0, päť a pol minúty pred obrátkou sa presadil aj súper, to však bolo z jeho streleckého umenia až do konca zápasu všetko. Ešte v prvom dejstve strelili góly Rejžek a Klatt, v druhom polčase prišli ďalšie štyri góly v súperovej sieti a v mohutnom závere sa triasla po vnútornej žrdi Mikletiča a šanciach Rejžeka s Fehérvárim aj desiatka.
Na titul muž víkendu bolo opäť viac kandidátov. Slovenský topbombardér Haľko (Slovanu strelil 4 góly), strelecky ožívajúci Sláma (rovnako 4 góly), už niekoľkonásobný muž víkendu Rejžek (tri góly). Ocenenie patrí ale supertopold matadorovi Cerovskému, ktorý zrejme v rozhodujúcom zápase Old súťaže s ľahkosťou vykúzlil hetrik! Bravó Cero!!!

19.kolo 2.SL sk. Bratislava 2009/2010 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Čekan Mekenroff 1897 Bratislava        9:1 (5:1)
Góly: Rejžek 3 (12., 16. a 24.), Sláma 2 (2. a 39.), Mikita 2 (8. a 35.), Klatt 2 (16. a 33.)
Zostava: Brndiar (2.pol Neumann) - Brunovský, Sláma, Fehérvári, Mikita - Mikletič (C), Rejžek, Klatt, Jankovič

12.marec 2010 ... 22.KOLO KYMA EXTRALIGY : FOFO vs SLOVAN 7:2

Slov-matic FOFO BA Slovan BA V poslednom kole základnej časti futsalovej KYMA extraligy sa nám v mestskom derby postavil do cesty ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA, prekvapenie sa nakoniec nekonalo a tak oranjes zaknihoval základnú časť, všetkých dvadsať zápasov bez straty bodu... Osud napokon chcel, že sa so Slovanom stretneme aj vo štvrťfinále Play-off, pretože ani v Dubnici, ani v Košiciach sa prekvapenie nekonali. RCS zdolalo mestského rivala P.K.P. 6:1, Dubnica nedala šancu žilinskému Makroteamu, ktorý zdolala aj hetrikom Madra poľahky 7:1, keď hosťom nevyšla druhopolčasová power-play. Kapitánsku pásku prebral po Mikitovi, ktorý si odpykával trest za tri žlté karty Igor Nagy, dnes odohral opäť skvelý zápas. Tréner Škorec zvolil na oranjes celozápasovú power-play s Remákom na čele, celý prvý polčas im systém vychádzal po zmene strán sa ale obraz hry zmenil... Už v 2.minúte vystrašil Totku dvakrát Haľko, dobrú príležitosť nepremenil aj Brunovský. V 8.minúte zahrmelo prvýkrát, Brunovský prihral Haľkovi, ten sa na šestke pekne obtočil a otvoril zápasový účet - 1:0 (7:44). Kontaktný gól mohol premeniť vo vyrovnanie stavu Osvald, prekopol ale z dvoch metrov bránku Gašparoviča. Z ďalšej akcie sa ale po odrazenej lopte presadil pekne Čermák, domáci gólman bol pri jeho umiestnenej strele bezmocný - 1:1 (9:19). Po obrovskej chybe v rozohrávke posadil na koňa oranjes opäť Haľko, ktorý poľahky skóroval - 2:1 (10:18). Šance sa striedali na oboch stranách, Slovan zahodil zotri, nepresadil sa ani Fehérvári a Rejžek, ktorého strelu zastavila vonkajšia žrď. Štyri minúty pred prestávkou nepremenili hostia samostatný nájazd a tak prišiel trest. Haľko ešte pred polčasom skompletizoval hetrik a poslal favorita do dvojgólového vedenia - 3:1 (16:23). V poslednej minúte ale vyšla belasým power-play na konci s úspešným zakončením Čermáka - 3:2 (19:23).

V druhom polčase hráči splnili taktické pokyny trénera Janíka do bodky a tak góly padali už iba do jednej bránky... Totkovi nasadil parádne husle Sláma - 4:2 (24:03). Súpera rovnako zaskočili hranou power-play aj hráči oranjes, ukážkový gól vytiahol z klobúka Haľko, pekne sa oprel do ideálneho "klobúka" a Totka bol bez šance - 5:2 (28:55). Haľko iba podčiarkol svoju streleckú potenciu, dnes strelil štyri góly, streleckú tabuľku základnej časti ovládol s 38-imi presnými zásahmi. Hostia z množstva šancí nedokázali premeniť ani jednu, a tak trestali domáci dvomi gólmi do prázdnej bránky, Várady - 6:2 (31:26) a Sláma - 7:2 (35:07). Posledná päťminútovka priniesla ešte niekoľko pekných futsalových šancí, gólmani už ale ani raz neinkasovali...

Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Slovan urobil zápas od úvodu atypickým, tréner Škorec vcelku brilantne riskol celozápasovú power-play a tak pekne zaplnená hala videla pozoruhodný zápas. V 25.minúte bol Slovan stále v hre, až lacný gól Slámu naznačil, že prekvapenie nebude. Ale keby súper premenil zo tri čistučké šance pred polčasom, bola by záplatka veru dramatická. Záver bol v našej réžii, ale férové futsalové boje po celom Slovensku rozhodli, že sa práve toto naše futsalové divadlo bude už o dva týždne opakovať. Futsal je krásny šport, tešíme sa na štvrťfinále." Janko Janík (tréner Slov-maticu): "Skončila sa základná časť ligy. Prvú úlohu sme splnili a nás všetkých teší, že sme súťaž vyhrali bez straty bodu. Na rad teraz prichádza play off. Súperom nám bude Slovan, s ktorým sme sa zhodou okolností stretli v poslednom ligovom kole. K zápasu poviem len toľko : Súper zariskoval a skúsil hru bez brankára. Už v stredu som chlapcom na tréningu vravel, že musíme počítať aj s touto alternatívou hry súpera. Moc mi neverili, ale napriek tomu sme sa tomu v stredu, ale aj vo štvrtok na tréningu venovali. Tento spôsob hry má však aj svoje nepísané pravidlá, ktoré mužstvo ak chce byť úspešné, musí zvládnuť. Slovanu sa to nepodarilo a aj preto prehral a paradoxne vyšším rozdielom, ako v našom prvom vzájomnom zápase. S chlapcami si to samozrejme ešte raz dôkladne preberieme a pripravíme sa na náš prvý zápas play off." Martin Čambal (manažér Slovana BA): "Som rád, že sme si power play vyskúšali a priniesli niečo nové a čiastočne prekvapili súpera. Musím povedať, že ma nemrzia góly, ktoré sme dostali, pretože to sa dá vyriešiť v budúcnosti obmenou a správnym výberom hráčov na tento štýl hry, ale to čo dokážeme zahodiť je neskutočné a dlhodobo na to trpíme. Prvý polčas kľudne mohlo byť 4:3 pre nás a nikto by sa nemohol čudovať. Druhý polčas sme hrali zle, pomaly a súper s prehľadom dohral zápas a zaslúžene vyhral." Braňo Škorec (tréner Slovana BA): "Do zápasu sme vstupili s jasným cieľom, hrať powerplay od začiatku a pokúsiť sa Fofo prekvapiť. Je to jedna z možných alternatív ako Fofo nepustiť do ich kombinačnej hry s množstvom prihrávok a výborným držaním lopty. V prvom polčase sme hrali kľudnejšie, rýchlejšie, čo prinieslo aj naše dva góly a ďalšie šance. Po zmene strán sme sa zľakli vidiny dobrého výsledku a urobili sme množstvo chýb tak v útočnej, ako aj obrannej fáze. Mrzia ma hlavne zbytočné straty lôpt, nepresné prihrávky, ktorých sa pri power-play musíme vyvarovať nielen proti Fofu, ale proti každému súperovi. Fofo vyhralo zaslúžené, aj keď výsledok 2:7 je pre nás krutý. Aj touto cestou im gratulujem k víťazstvu základnej časti bez straty bodu. Už dnes sa teším na ďalšie zápasy s Fofom, kde by sme ich chceli ešte viacej potrápiť a prísť s ďalšou alternatívou, na ktorú by Fofáci nemuseli byť pripravení." V ďalších troch štvrťfinálových sériách sa stretnú Across Pinerola BA s Mimou Trnava, zverenci Viliama Zwingera si včerajším víťazstvom nad Mimou 6:1 vybojovali výhodu domáceho prostredia. RCS Košice sa stretne s Tupperware Nové Zámky, Dubnicu čaká MFsK Nitra.

22.kolo futsalovej Kyma extraligy 2009/2010 :
(12.marec 2010 o 18:20 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA       7:2 (3:2)
Góly: Haľko 4 (8., 11., 17. a 29.), Sláma 2 (25. a 36.), Várady (32.) - Čermák 2 (10. a 20.)
ŽK: Nagy (11.) - Osvald (36.), ČK: -, 500 divákov, Rozhodcovia: Ploštica a Palušek
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Nagy I. (C), Haľko P. - Berky M., Fehérvári A., Sláma Z., Rejžek M. - od 33.minúty Frič D., od 36.min Mikletič D.
Slovan: Totka - Remák (C), Maričák, Selecký, Čermák, Osvald, Hájek, Sčasný, Adamčík
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

11.marec 2010 ... PRED POSLEDNÝM ZÁPASOM ZÁKLADNEJ ČASTI

Slov-matic FOFO BA Slovan BA V poslednom zápase základnej časti sa v mestskom derby stretneme so Slovanom FTVŠ UK Bratislava. Zverenci Braňa Škorca stále nemajú istý postup do play-off a tak to určite nebude ľahké stretnutie... Braňo Škorec (tréner Slovanu BA): "Motivovať hráčov na tento derby zápas je zbytočné, pretože každý vie s kým hráme a o čo hráme. V piatok sa budeme snažiť podať čo najkvalitnejší výkon a hlavne premieňať šance, ktoré sa nám v zápase naskytnú. Od začiatku sezóny je najväčším problémom premieňanie šancí, ak by sme častokrát dali prvý gól práve my, tak by sa nám hralo lepšie a sebavedomejšie. Konečne môžeme počítať s uzdraveným Maričákom, ale v nedeľu sa zranil Čermák, s určitosťou bude chýbať Škurek. Proti Fofu si vyskúšame určité herné kombinácie, ktoré by sme mohli využívať neskôr v Slovenskom pohári." V 11. kole Slovan na domácej palubovke v ŠH FTVŠ prehral s oranjes 2:4 po polčase 1:2, keď Fofu chýbali Haľko, Várady, Fehervári a v bráne chýbal vykartový Gašparovič, absencie týchto hráčov boli citeľným oslabením. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO BA): "Veľmi dobre si pamätáme decembrový zápas so Slovanom, kedy súper podal naozaj výborný výkon a my sme vyhrali iba tesne 4:2. Opäť nám bude chýbať zopár hráčov (zranený Bartošek, vykartovaný kapitán Mikita), ale zase za nich lepšia náhrada ako Igor Nagy ani nemôže byť... Veríme, že premeníme viac šancí ako Slovan a dotiahneme "čistú" líniu základnej časti až do konca...!"

10.marec 2010 ... SEMIFINÁLE BP FOFO vs ČEKAN MEKENROFF 13:1

Slov-matic FOFO BA Čekan Mekenroff V semifinále Bratislavského pohára zdolal tím oranjes Čekann Mekenroff 1897 Bratislava v tréningovom tempe hladko 13:1 (7:1). Duel mal od začiatku jasnú prevahu topfavorita na celkový triumf v súťaži, už v druhej minúte Haľko strelil po asistenciách Váradyho a Brunovského dva pekné góly. V 4.minúte sa k slovu dostal i súper, čistú šancu ale nedal a tak prišli tresty... Tretí gól strelil po kombinácii na jeden dotyk Brunovský, keď loptu zapichol do vinkla. Po tutovkách Haľka a Váradyho, žrdi Rejžeka na 4:0 zvýšil opäť Brunovský po spolupráci s Mikitom. V 13.minúte skompletizoval hetrik po prihrávke Váradyho pred prázdnu bránku Haľko. Strelecky sa presadil aj súper, ale pohohol mu Brunovský, ten si loptu nešťastne zrazil do bránky Gašparoviča. Odpor súpera Fofáci zlomili ešte do polčasu, Haľko svojim štvrtým gólom zvýšil na 6:1. Váradyho strela zlomila skoro žŕdku, päť sekúnd pred prestávkou zakončil po prihrávke Haľka na polčasové skóre Mikita. Po prestávke to už bola spanilá jazda extraligistu, súperovi dochádzali sily. Príležitosť dostali všetcia hráči z lavičky, poslednú sedemminútovku sme odohrali s Davidom Fričom pri power-play, na lavičke sa ukázal po dlhšej odmlke pre zdravotné problémy aj tréner Janko Janík.

Semifinále Bratislavského pohára 2009/2010 :
(9.marec 2010 o 19:45 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ČEKAN MEKENROFF 1897 BRATISLAVA       13:1 (7:1)
Góly: Haľko 6 (2., 2., 13., 14., 31. a 40.), Brunovský 2 (6. a 13.), Mikita (20.), Mikletič (24.), Várady (25.), Fehérvári (29.), Berky (33.) - Brunovský vlastný (14.)
ŽK: Čekann (20.), ČK: -, 50 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Peško
Fofo: Gašparovič M. (Poluch V.) - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Berky M., Fehérvári A., Sláma Z., Rejžek M. - od 25.minúty Mikletič D., pri power-play Frič D.
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

9.marec 2010 ... AKTUÁLNA TABUĽKA SUPEROLD STRELCOV

Dnes sme si zobrali na mušku hráčov "OLD" tímu, ktorým sa podarilo skórovať v histórii klubu ako najstarším na ihrisku. Keďže Kekelík už ukončil aktívnu kariéru a prezident klubu si gól Karpatskej dať netrúfa... ...tak už budúci víkend má možnosť zamiešať poradím dvojica matadorov Kováč a Cerovský...

Najstarší strelci v histórii oranjes :
1. Grendár Martin - 52 rokov 8 mesiacov
2. Kováč Dušan - 52 rokov 3 mesiace
2. Cerovský Peter - 52 rokov 3 mesiace
4. Kekelík Vladislav - 50 rokov 9 mesiacov

8.marec 2010 ... V UTOROK SEMIFINÁLE BRATISLAVSKÉHO POHÁRA vs ČEKAN MEKENROFF

Slov-matic FOFO BA Čekan Mekenroff V utorok "A" mužstvo oranjes odohrá ďalší pohárový zápas v aktuálnej sezóne, v semifinále Bratislavského pohára ho čaká mužstvo Čekan Mekenroff 1897 Bratislava. Súper hrá 2.SL v skupine Bratislava, kde štartuje aj naše "B" mužstvo. Čekann je po 18.kole tejto súťaže na 12.mieste, v generálke na pohárové stretnutie zdolal team Wild Boys´02 5:3 (3:0). V štvrťfinále BP náš súper zdolal AK 47 hladko 6:2. Nálada v mužstve je dobrá, v utorok budú chcieť určite hráči favorita prekonať brankára súpera čo najviackrát... V druhom semifinále sa stretnú Across Pinerola s S.L.C. Olympique. Vo štvrťfinálovom zápase si mužstvo Janka Janíka schuti zastrieľalo proti béčku AK 47, konečný výsledok 14:3 nebol žiadným prekvapením. Na oficiálnej stránke futsalu na Slovensku je zápas prezentovaný, že sa stretne mocné mužstvo temných rytierov (Čekan) s 88.ľahkým obrneným práporom Fofo, preto pozývame všetkých fanúšikov oranjes i futsalu do ŠH Mladosť, zápas má výkop o 19:45 h.

7.marec 2010 ... PREZIDENT (PO DLHŠOM ČASE) PREPISOVAL KLUBOVÚ HISTÓRIU

MG Na titul muž víkendu bolo ako vždy (čo je iba dobre) viacero kandidátov. V skvelej forme hrajúci Rejžek (strelil 5 gólov), k 888-mičke gólov smerujúci Lučenič (4 góly) alebo štandartne góly páliaci Várady alebo Mikletič (po 3 góly). Rovnako tak jasný líder súťaže skokan roka Brunovský (3 góly a spolu už 33 gólov). Husársky futsalový kúsok prezidenta Martina Grendára po viac ako pätnástich mesiacoch pauzy v 18.minúte zápasu (vybehol na ihrisko v 18-tke a 18 sekúnd mu stačilo na prvý dotyk s loptou na šibenicu a nový historický klubový rekord) si ale toto ocenenie plne zaslúžil.

"OLD" mužstvo nastúpilo proti súperovi zo spodku tabuľky. Od začiatku bola prevaha oranjes drvivá a padali aj góly. História sa lámala ako inak v 18.minúte, po 15-ich mesiacoch totižto nastúpila opäť oranžová osemnástka, samotný prezident klubu. Najskôr "urobil" zoosemnásť krokov na svojej ľavej strane a potom už od našej bránky famózni spoluhráči rozbehli akciu. V jej závere dostal prezident pozemi doľava loptu na "svoju" parketu. Prvý dotyk s loptou, prvá rana, tradične trochu z uhla, ale pekne ponad plece brankára pod brvno! A tak sa prezident stal najstarším hráčom, ktorý kedy za klub strelil gól! Vo veku 52 rokov a 8 mesiacov. Bravó el presidento !!! Všetky ďalšie už nepremenil, a bolo ich veru zoosem. Samozrejme góly strieľali aj ostatní a tak sa skóre zastavilo až na trinástke. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Som veľmi rád, že sa mi toto dnes podarilo. Akcia bola učebnicová, strela mi sadla skvele. AK bol toto môj posledný gól v 28-ročnej futsalovej kariére, tak ozaj stál za to..." ADMIRAL "OLD" mal celý zápas viac z hry, vytvoril si veľa gólových šancí, gól z hry mu ale dnes nebolo súdené dať. V druhom dejstve, ako to už býva, nevýrazný súper vyťažil z minima maximum a otvoril skóre. Oldi sa strelecky vytrápili, gól dal iba Cséfalvay z penalty. V závere súper zahral skvelý roh a do prázdnej rozhodol, aj taký je futsal...

13.kolo Ligy 40 2009/2010 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs FC GOGO Pošeň        13:2 (7:1)
Góly: Lučenič 4, Cerovský 2, Luhový 2, Sepeši 2, Grendár, Kummer, Uhlík

13.kolo Ligy 40 2009/2010 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Dúbravská Duna        1:2 (0:0)
Góly: Cséfalvay z pen.

AK 47 proti "B" mužstvu zvolil v úvode defenzívu a to sme peknými manévrami využili a v 10.minúte bolo rozhodnuté - 3:0. Brndiar chytal skvele, gól v prvom polčase nepustil. V druhom kalašnikovci ukázali veľa i z ofenzívy, ale góly strelili až v samom závere za stavu 6:0, a to už bolo na zápletku pomerne neskoro.

18.kolo 2.SL sk. Bratislava 2009/2010 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs AK 47 Bratislava        7:1 (4:0)
Góly: Brunovský 3 (2., 26. a 40.), Mikletič (6.), Rejžek (9.), Berky (10.), Várady (34.)
Zostava: Brndiar (2.pol Neumann) - Várady, Rejžek, Berky, Brunovský - Mikletič (C), Belica, Klatt, Števík - Jankovič

6.marec 2010 ... "C" MUŽSTVO NEZASTAVIL ANI MERACREST

"C" mužstvo malo dnes celý zápas prevahu, ale súper každú možnosť využíval na nebezpečné breaky a mohol sa ujať i vedenia, ale zákrok Šalitroša bol famózny. Po tiahlej krížnej prihrávke po dlhšom čase pekne trafil Grendár junior, súper však okamžite vyrovnal. Prišli ale dva skvelé ťahy Á-čkarov a na konci akcií bol vždy nekompromisný Rejžek. V druhom polčase obe mužstvá šance zahadzovali, po dvoch brvnách ale konečne trafil presne Mikletič. V závere po skvelom signály Rejžek dokonal hetrik. A keďže druhý Minimax "B" iba remizoval, C-éčko má na čele už sľubný desať bodový náskok...

19.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2009/2010 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs BF Meracrest        5:1 (3:1)
Góly: Rejžek 3, Grendár ml., Mikletič

5.marec 2010 ... 21.KOLO KYMA EXTRALIGY : MIMA TRNAVA vs FOFO 3:7

Mima Divus Trnava Slov-matic FOFO BA Dnes sme v Kyma Aréna v Hrčiarovciach nastúpili proti kvalitnému súperovi ŠK Mima Divus Trnave. Šnúru víťazných zápasov sme natiahli už na devätnásť duelov... V stretnutí padlo desať gólov, divákom sa určite musel páčiť. Skóre zápasu otvoril už v 3.minúte Haľko, po peknej kombinácii zvýšil Rejžek na 2:0. Vrece s gólmi sa roztrhlo až po prestávke... Po asistencii Brunovského strelil tretí gól oranjes Mikita. Pred štvrtým gólom prišli domáci o brankára Repu, ktorý inkasoval po ruke mimo bránkoviska červenú kartu, pri tomto momente rozhodcovia kompenzovali jasné nevylúčenie na unikajúceho Feherváriho, ktorého jasným úmyslom bez lopty poslal nekompromisne na zem škaredým faulom Švec. Priamy kop bez múru zakončil nadvakrát Mikletič. Piaty gól do siete Mimy Trnava strelil z desaťmetrového kopu Várady. Pri power-play sa strelecky presadili aj domáci, keď Kunkovu krásnu prihrávku zakončil kapitán Sládeček. Štyri a pol minúty pred konečným hvizdom potrestal päticu hráčov Divusu gólom do prázdnej bránky Haľko - 1:6. Pri obojstrannej power-play Švec prekonal Friča, trest ale prišiel aj na druhej strane, keď Várady do prázdnej bránky strelil siedmy gól oranjes. Kozmetickú úpravu konečeného výsledku na 3:7 zakončil osemnásť sekúnd pred koncom Adámek, ktorému loptu pred prázdnu bránku naservíroval Sládeček. Zajtra prinesieme na našom webe komplexný komentár obohatený fotomateriálom z dnešného zápasu... Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Úvod stretnutia bol obojstranne opatrný. Hneď ale z prvej skrumáži pred Daliborom Repom sa najlepšie zorientoval Peter Haľko. Vedenie v tretej minúte je ideálnym nástupom do zápasu. Všetky aktivity domáceho celku končili nad, alebo vedľa našej svätyne. Na druhej strane treba pochváliť gólmana domácich, ktorý mnohokrát predviedol svoje umenie... ale na krásnu kombinačnú akciu druhej štvorky bol prikrátky aj on. Záver prvého polčasu sa niesol v znamení náporu domácich. Ten sme však rozumnou taktikou ustáli a tak, taktické pokyny boli do bodky splnené. Polčas sme vyhrali 0:2. Druhé dejstvo začalo opäť famózne. Prvý roh a... 0:3. Napriek Daliborovmu čarovaniu, po jednom z mnohých vybehnutiach za hranicu šestky obdržal červenú kartu... po rušnej konzultácii lavičky sa k lopte postavil Dano Mikletič a na dva krát skóroval. Mima v druhom polčase priostrila, čím ponúkla šancu vyniknúť Vojtovi Váradymu, z desiny bezpečne zvyšuje na 0:5. Vyzeralo to na jednoznačnú záležitosť, ale Mima vytiahla známu power-play. A hrala ju dobre. Inkasovali sme tri góly, ale aj nám sa podarilo niekoľko krát loptu vypichnúť, a tak stav narástol až na konečných 3:7. Výjazd do Hrnčiaroviec tak môžeme považovať za úspešný. V poslednom kole sa stretneme s mestským rivalom Slovanom FTVŠ UK. Máme šancu vyrovnať náš slovenský rekord z roku 2007 - odohrať základnu časť bez straty bodu!" Jozef Duhony (tréner Trnavy): "V prvom rade chcem poďakovať mojim zverencom, že podali bojovný výkon. Som rád, že v tomto smere sme nadviazali na predchádzajúci zápas v Nitre. Súperovi gratulujem k trom bodom, vyhral zaslúžene. Na úspech proti dnešnému Slov-maticu potrebujeme podať stodvadsaťpercentný výkon a musíme mať zdravotne v poriadku hráčov. My sme sa nevyvarovali chýb a počas týždňa sme pre zranenia a virózy netrénovali kompletní. Mrzí ma vylúčenie Repu, ktorý nám bude v poslednom kole určite chýbať."

21.kolo futsalovej Kyma extraligy 2009/2010 :
(5.marec 2010 o 19:00 hod Kyma Aréna v Hrnčiarovciach)
ŠK MIMA DIVUS TRNAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:7 (0:2)
Góly: Sládeček (34.), Švec (37.), Adámek (40.) - Haľko 2 (3. a 36.), Várady 2 (32. z 10 m a 38.), Rejžek (13.), Mikita (22.), Mikletič (29.)
ŽK: Švec (24.) - Sláma (24.), Mikita (32), ČK: Repa (29.), 100 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Živčic
Mima: Repa (Sit) - Adámek, Málik, Sládeček (C), Kunka - Gabaš P., Švec, Zorád, Krivočenko - Jančo, Kopčan
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Berky M., Fehérvári A., Sláma Z., Rejžek M. - od 33.minúty Mikletič D., pri power-play Frič D.
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

4.marec 2010 ... V PIATOK CESTUJEME DO KYMA ARÉNY DO HRNČIAROVIEC

Mima Divus Trnava Slov-matic FOFO BA Zápasmi 21.kola pokračuje v piatok futsalová KYMA extraliga. Mužstvo oranjes cestuje na horúcu pôdu do Hrnčiaroviec, kde sa stretne s aktuálne štvrtým mužstvom tabuľky ŠK Mimou Divus Trnava. V dôležitom zápase pred play-off zverenci J.Duhonyho zvíťazili v Nitre nad MFsK 3:0, najlepším hráčom na ihrisku bol brankár trnavčanov Dalibor Repa, ktorý ani raz neinkasoval a ukázal sa v reprezentačnej forme. Prvé meranie síl v novembri v 10.kole v ŠH Mladosť zvládli lepšie hráči momentálne najväčšieho favorita na zisk titulu, keď zvíťazili 4:1 (2:0). Skóre duelu otvoril v 4.minúte Sláma, pred polčasom ešte zvýšil na 2:0 kapitán Fofákov Mikita. Do trojgólového vedenia dostal domácich Berky, Babic ale vykresal iskierku nádeje, ktorú na konci duelu definitívne uhasil gólom Haľko. V zostave sa určite neobjavia zranení Bartošek s Poluchov, Martin Čambal je stále na hosťovaní v Nitre, ostatní hráči sú ale pripravení a zdravo nabudení pripísať si devätnáste víťazstvo v sezóne v rade... Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Na Mima Arénu ideme s cieľom pokračovať v posledných dobrých výkonoch z extraligy a udržať si "čistú" líniu rozbehnutej sezóny. Lepšiu prípravu na zápasy play-off, ako duel na pôde kvalitného súpera ani nie je možné zorganizovať..."

- zostrih všetkých gólov zo zápasu Fofo vs Mima Trnava 4:1 (2:0)

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..