NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - MÁJ 2016

NOVINKY máj 2016 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC MÁJ 2016

27.máj 2016 ... 1.FINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs PINEROLA 2:5

Slov-matic FOFO Pinerola Úvodné finále oranjes nezvládli a na Pinerolu strácajú jeden zápas. Vo futsalovo kvalitnom a mimoriadne slušnom zápase prvú šancu na skórovanie už v 43. sekundae mal Slov-Matic, keď Kozára vychytal skvelý Herko. Avšak gól padol o pár minút neskôr na opačnej strane, keď na ľavej strane dostal dobrú prihrávku Jurkemik a otvoril skóre zápasu. Od toho momentu v prvom polčase dominovala Pinerola a hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí, najväčšiu spálil určite, inak dobre hrajúci, Směřička. V 13. minúte však vyrovnal Haľko a už sa zdalo, že do šatní sa pôjde za nerozhodného stavu, ale hráči Pineroly behom pár sekúnd strelili dva góly, čo sa zdalo v ďalšom priebehu rozhodujúce. Najskor skóroval Hájek a následne aj Směřička. Druhý polčas priniesol zmenu v prvom útoku, namiesto Belaníka nastúpil kapitán majstra Mikita, ktorý vniesol do hry Slov-Maticu predovšetkým presnosť a kľud. V 25. minúte sa Haľko pohral s obranou Pineroly a z hranice 6 m prekonal Herka. Keď v 29. minúte hráči prvej formácie Pineroly zahrali na palubovke nacvičenú akciu, na ktorej konci bol dnes vynikajúci Šporánek bolo 2:4. Tréner Rejžek sa odhodlal k powe-play, kde Brndiara nahradil najskôr Rafaj a následne Kyjovský, ale šance zo strany majstra nechodili, naopak Paštrnák po zisku lopty zvýšil do opustenej bránky na konečných 5:2 z pohľadu Pineroly.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Prvé finále s mestským rivalom sme nezvládli. Súper bol dôraznejší, rýchlejší a zaslúžene vyhral. Našťastie finále sa hrá na tri víťazné zápasy a my urobíme všetko pre to, aby sme v ďalších dueloch podali výkon hodný našich schopností a finálovú sériu otočili v náš prospech, ako to bolo v roku 2014, kedy sme s Pinerolou prehrali rovnako prvé finále."

1.SLF 2015/2016 - Finále play-off - 1.zápas:
(27.máj 2016 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK PINEROLA BRATISLAVA       2:5 (1:3) - na zápasy 0:1
Štatistiky zo zápasu

Góly: Haľko 2 (13. a 25.) - Jurkemik (2.), Hájek (20.), Směřička (20.), Šporánek (29.), Paštrnák (38.)
ŽK: Brunovský (15.), ČK: -, 250 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Mário Belavý, akumulované fauly: 4:1 - v 1.pol, 4:3 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. - Rafaj D., Kozár P., Belaník M., Haľko P. - Kyjovský M., Brunovský A., Višváder J., Bahna M. - od 24.minúty Mikita L. (C), od 27.minúty Zdráhal M. Tréner: Martin Rejžek
Pinerola: Herko (C) - Jurkemik, Šporánek, Směřička, Paštrnák, Hájek, Bagin, Zdráhal A., Marušinec, Javnický, Mikulišin, Štrbák. Tréner: Viliam Zwinger

13.máj 2016 ... 3.SEMIFINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs FK PREŠOV 11:2, FINÁLE S PINEROLOU

Slov-matic FOFO FK Prešov Oranjes sú vo finále! A nezmenil na to nič ani piatok trinásteho... Čo sa predpovedalo pred štartom nového ročníka, sa stalo skutočnosťou. O titul si zahrajú v mestskom derby Slov-Matic s Pinerolou. Zverenci Martina Rejžeka sa v zostave bez potrestaného Bahnu zahrýzli do futsalistov Prešova od úvodných sekúnd stretnutia, skóre otvoril po 52 sekundách Brunovský. V siedmej minúte Rafaj nekompromisne dorazil Kozárovu strelu. V trinástej minúte mohlo byť už 3:0, neujala sa však tutovka Belaníka. V tej istej minúte ale ponúkol tretí gól Višváderovi kapitán Mikita. Na začiatku pätnástej minúty sa nádherne bodlom do vinkla trafil Kyjovský, ktorý stanovil na polčasových 4:0. Najkrajšia akcia zápasu prišla krátko po obrátke. Akciu na jeden dotyk zakončil gólom Belaník. V 27.minúte ušiel obrane východniarov po ľavej strane Haľko, a ten sa nezvykne často mýliť - 6:0. Višváderovu strelu zastavila spojnica a tak siedmy gól pridal ďalšou nechytateľnou strelou opäť Kyjovský. Klubovú osmičku dokonal rovnaký hráč po peknom signáli, čím zavŕšil svoj zápasový hetrik. V 30.minúte zvýšil na 9:0 Brunovský, na dvojciferných 10:0 upravil nechytateľne najlepší obranca v strednej Európe - Višváder. Po prihrávke Brunovského sa presadil aj Maťko Zdráhal. Posledné slovo patrilo hosťom z Prešova, ktorí Maníkom a ostrostrelcom Serbinom v poslednej minúte kozmeticky upravili na konečných 11:2. Prvé finále s Pinerolou je na programe 27.mája v Bratislave.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Semifinále sme zvládli v najkratšom možnom termíne a tešíme sa na finále s Pinerolou. Keď sme minulú sezónu zdolali v poslednom zápase Prešov, oslavovali sme desiaty titul. Teraz nás ešte čaká ostrosledované finále s mestským rivalom. Chceme sa dobre pripraviť na súpera a samozrejme uspieť!"

1.SLF 2015/2016 - semifinále play-off - 3.zápas:
(13.máj 2016 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK PREŠOV       11:2 (4:0) - na zápasy 3:0

Góly: Kyjovský 3 (15., 29. a 30.), Brunovský 2 (1. a 30.), Višváder 2 (13. a 33.), Rafaj (7.), Belaník (21.), Haľko (27.), Zdráhal M. (34.) - Maník (36.), Serbin (40.)
ŽK: Krempaský (36.), ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Mário Bohun a Michal Chudý, akumulované fauly: 5:0 - v 1.pol, 2:5 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Kozár P. (C), Brunovský A., Rafaj D., Belaník M. - Kyjovský M., Zdráhal M., Višváder J., Mikita L. (C) - od 21.min Haľko P. Tréner: Martin Rejžek
Prešov: Kapraľ P. (Babjak) - Vrbovský (C), Serbin, Hernández, Rohaľ, Krempaský, Maník, Lénart, Kapraľ E. Tréner: Antonio Hernández

12.máj 2016 ... ZAHÁJENÁ CESTA K OBHAJOBE SLOVENSKÉHO POHÁRA

Slov-matic FOFO Čekan Mekenroff Štart prelínacej súťaže Bratislavského pohára o postup do Slovenského pohára sme zvládli, keď sme dobre namotivovaný Čekan zdolali presvedčivo 11:5. Prvý štart a zároveň aj gól zaznamenal talentovaný a iba 18-ročný gólman Marek Karpiak. Na prvý gól sa čakalo až do 6.minúty, kedy sa konečne trafil nechytateľne Kyjovský. Po spolupráci s Rafajom pridal druhý gól Belaník. V tej istej minúte ale Petro z priameho kopu prestrelil aj Gašparoviča a znížil. Odpoveď prišla o necelú minútu, jeden z najlepších hráčov na ihrisku a mozog obranného valu oranjes Višváder s pomocou gólmana zvýšil na 3:1. Góly Belaníka a Kyjovského upokojili favorita, pol minútku pred obrátkou ale súper opäť ožil a pri power-play znížil. Polčasových 6:2 podčiarkol 12 sekúnd pred prestávkou Rafaj. V druhom dejstve sa hral ofenzívny futsal a padlo ďalších osem gólov. Kyjovský s Rafajom zaknihovali hetriky.

Semifinále Bratislavského pohára 2015/2016:
(26.apríl 2016 o 21:00 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ČEKAN MEKENROFF 1897 BRATISLAVA       11:5 (6:2)
Góly: Kyjovský 3 (6., 17. a 24.), Rafaj 3 (20., 27. a 29.), Belaník 2 (9. a 14.), Višváder (10.), Karpiak (33.), Grendár (38.) - Pašteta 2, Petro, Jurkovič, Ďuriš
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Kočický, akum.fauly: 3:1 - 4:0
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Karpiak M.) - Rafaj D., Kozár P., Brunovský A., Belaník M. - Kyjovský M., Zdráhal M., Mikita L. (C), Višváder J. - od 23.min Rejžek M., od 32.min Grendár M., od 35.min Brndiar P. Tréner: Martin Rejžek

6.máj 2016 ... 2.SEMIFINÁLE PLAY-OFF: FK PREŠOV vs FOFO 1:8

FK Prešov Slov-matic FOFO Dvadsaťpäť minút odolávali prešovskí futsalisti v piatkovom druhom semifinálovom zápase 1. slovenskej ligy favorizovanému Slov-Maticu FOFO Bratislava. Potom sa už naplno prejavili kvality hostí. Žiaden drvivý tlak Slov-Maticu sa v prvom polčase nekonal. Hostia mali síce viac z hry, ale obetavo hrajúci domáci ich snahu dokázali eliminovať. Až prišla 19. minúta a po šiestom faule Prešova nasledoval pokutový kop. Ten chladnokrvne premenil Belaník a pred odchodom do kabín získal pre svoj tím najtesnejšie vedenie. Po zmene strán ešte pri pokuse rovnakého hráča zachránila Prešov od inkasovaného gólu žrď, ale v 25. minúte sa Kyjovský zbavil Vrbovského a skóroval. Od tohto momentu spadla z hostí všetka ťarcha a na ihrisku čoraz viac dominovali. V 28. min zvýšil na 3:0 Višváder, ktorý zblízka tečoval nevydarenú Brunovského strelu, o minútu neskôr doklepol loptu po štvrtýkrát do siete Kyjovský. V 34. min bol vylúčený hosťujúci Bahna a domáci využili presilovku na skorigovanie stavu, keď Serbinovu strelu dorazil Hernández. Prešovčania sa odhodlali k power-play, ale nič v nej nevymysleli, naopak, pri dvoch strelách cez celé ihrisko inkasovali. Bratislavčania boli na koni a v závere pridali ďalšie dva góly. Najprv sa po vyšachovaní domácej obrany presadil Višváder a ten istý hráč pečatil, po peknom prieniku Zdráhala, v 39. min skóre na konečných 1:8. Hráči Slov-Maticu sa po tomto zápase ujali vedenia 2:0 na zápasy a v nasledujúcom stretnutí, v sobotu 14. mája v Bratislave, môžu spečatiť svoj postup do ďalšieho finále.

Stano Krempaský (hráč Prešova): "Súpera sme chceli v domácom prostredí potrápiť. Snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany, kým nás sily stačili, napádali sme súpera. Po štvrtom góle to už ale bolo ťažké. Napriek tomu sme sa snažili zápas dohrať až do konca, aj kvôli divákom, ktorí na tento zápas prišli." Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Cieľ splnený, v Prešove sme získali druhý bod semifinálovej série a už o týždeň môžeme rozhodnúť o postupe do finále. To už zvládla Pinerola, ktorá Nitru vyradila 3:0 na zápasy." Peter Kozár (hráč Slov-Maticu): "Bol to ťažký zápas, súper má svoju kvalitu. Povzbudil nás prvý gól v závere úvodného dejstva. Potom sme sa rozbehli, súper bol nútený otvoriť hru a už sme to mali pod kontrolou. Na finále ešte nemyslíme, najprv potrebujeme úspešne zvládnuť sériu s Prešovom."

1.SLF 2015/2016 - semifinále play-off - 2.zápas:
(6.máj 2016 o 20:00 v ŠH na Baštovej v Prešove)
FK PREŠOV vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:8 (0:1) - na zápasy 0:2

Góly: Hernández (35.) - Kyjovský 3 (25., 29. a 38.), Višváder 3 (28., 39. a 39.), Belaník z 10m (19.), Kozár (36.)
ŽK: Adam (13.), Vrbovský (20.), Krempaský (23.) - Kyjovský (9.), ČK: Bahna (34.), 500 divákov, Rozhodcovia: Mário Belavý a Ján Kopec, akumulované fauly: 6:5 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
Prešov: Kapraľ, Chovan - Hernández, Serbin, Vrbovský (C), Rohal, Holomáň, Krempaský, Adam, Maník, Prusák. Tréner: Antonio Hernandez
Fofo: Brndiar P. - Kozár P., Rafaj D., Belaník M., Haľko P. - Višváder J., Kyjovský M., Bahna M., Brunovský A. - od 25.minúty Mikita L. (C). Martin Rejžek

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..