NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - MÁJ 2015

NOVINKY máj 2015 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC MÁJ 2015

22.máj 2015 ... 3.FINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs PREŠOV 10:3, DESIATY TITUL ORANJES!

Slov-matic FOFO FK Prešov Futsalisti úradujúceho majstra Slov-Matic FOFO Bratislava zvíťazili v treťom finálovom zápase 1. Slovenskej ligy vo futsale na domácej palubovke nad FK Prešov 10:3 a získali jubilejný desiaty titul. Zverenci Jána Janíka potvrdili úlohu jasného favorita a ziskom titulu si zaistili účasť v UEFA Futsal Cupe v ročníku 2015/2016. Ceny majstrovi a finalistovi odovzdali Ladislav Čambal (generálny riaditeľ Sekcie športu MŠVVaŠ SR), Milan Lešický (člen VV SFZ), Jozef Kliment (generálny sekretár SFZ) a Marcel Kubinec (predseda Exekutívy 1. SLF). Hráči Slov-Maticu oslavovali 10. titul, avšak v ich dušiach bol smútok, smútok za svojim prezidentom Martinom Grendárom, ktorý sa desiateho titulu nedožil. Tento titul venovali jemu.
Ján Janík (tréner tímu): "Musím povedať, že Slov-Matic bol veľký favorit a výsledky v troch finálových dueloch je potvrdením toho, že už niekoľko rokov sme najlepší a stále si udržujeme výkonnosť. Dnes sa veľmi tešíme, aj keď sezóna sa začala smutne, keď zomrel náš prezident Martin Grendár. Takého človeka už vo futsale asi nikdy nebudeme mať."
Ladislav Mikita (kapitán tímu): "Po nešťastnej udalosti v klube sme si dali jediný cieľ, že titul pre toho úžasného človeka získame. Všetci sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Nečakali sme, že to pôjde až tak hladko, pretože súper má svoju kvalitu. Myslím si, že sme verili v svoje schopnosti a výsledky sa dostavili. Záver sezóny nás zastihol vo vynikajúcej forme a doplatil na to Prešov."
Mário Gašparovič (kapitán tímu): "Tento titul vnímame trochu inak, chceli sme sa ním poďakovať nášmu prezidentovi, ktorý nás dlhé roky ťahal za titulmi. Bola to naša psia povinnosť získať titul pre neho. Sľúbili sme mu to, splnili sme to a uvidíme, čo bude ďalej."

Finále Play-off futsalovej extraligy 2014/2015 - 3.zápas:
(22.máj 2015 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK PREŠOV       10:3 (7:1)
na zápasy 3:0 - Oranjes s desiatym titulom majstra Slovenska!!!

Góly: Brunovský 3 (13., 18. a 36.), Drahovský 2 (7. a 16.), Kyjovský (7.), Rafaj (10.), Mikita (20.), Seidler (37. z 10m), Fehérvári (40.) - Hernández (17.), Harčar (24.), Serbin (33.)
ŽK: Fehérvári (40.) - Hernandér (40.), ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Marián Fischer a Mário Bohun, akumulované fauly: 4:4 - v 1.pol, 4:6 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. (od 21.minúty Gašparovič M.) - Rick G., Brunovský A., Drahovský T., Kyjovský M. - Rafaj D., Bahna M., Mikita L. (C), Seidler M. - od 21.minúty Bartošek G., Haľko P., Fehérvári A. Tréner: Ján Janík
Prešov: Kapráľ - Mihok, Beliš, Harčar (C), Sedlák, Serbin, Sasák, Hernández, Vrbovský, Kuchajdík, Holomaň, Krempaský. Tréner: Richard Bačo

15.máj 2015 ... 2.FINÁLE PLAY-OFF: FK PREŠOV vs FOFO 3:13

FK Prešov Slov-matic FOFO Oranjes vycestovali na druhý diel finálovej série play-off proti FK Prešovu na jeho ihrisko na Baštovej. Pred najlepšou diváckou kulisou na Slovensku sa hral svižný zápas, diváci videli až 16 gólov a svojich hráčov odmenili po zápase potleskom v stoji a hromadným ĎAKUJEM! Dnešný duel rozhodla "košická" formácia, ktorá sa postarala o osem gólov v sieti domáceho FK. Skóre otvoril po dvoch minútach hry po prihrávke Kyjovského Drahovský. Už o 37 sekúnd zvýšil na 0:2 Brunovský, ktorému asistoval Drahovský. Po návrate tejto formácie na ihrisko, rovnaký scenár pokračoval. Rick našiel Kyjovského a bolo 0:3. Už o 26 sekúnd pripravil Brunovskému gól opäť Drahovský. V 11.minúte Kyjovský strelil piaty gól, dočkali sa ale aj skvelí domáci fanúšikovia. Priamy kop "upratal" za chrbát Gašparoviča ostrostrelec Serbin. Trinásta minúta priniesla po spolupráci Rafaja so Seidlerom gól číslo šesť, posledné slovo v prvom dejstve však mali domáci, keď Harčar pekne znížil. Po obrátke to už bola exhibičná jazda favorita, domácim dochádzali sily. Serbin svojim druhým gólom znižoval na 3:9. Mužom zápasu sa stal Matúš Kyjovský, autor kvarteta gólov.
Ján Janík (tréner tímu): "Odveta v Prešove mala podobný scenár, ako minulý týždeň v Bratislave. Prešov to zase skúsil na nás s vysokým presingom. Narazili však na veľmi dobre hrajúcu štvorku Drahovský, Kyjovský, Rick a Brunovský. Toto kvarteto dalo dnes 8 gólov z 13. Treba však povedať, že všetci naši hráči, ktorí nastúpili, podali reprezentačné výkony. Pohybom, medzihrou a brejkami sme otupili snahu Prešova o aktívnu hru. Boli sme vysoko efektívni v zakončení, preto padlo toľko gólov. Divákom sa asi zápas a hra páčila. Na finále je to však trocha veľký gólový rozdiel, ktorý asi vyplýva z menších skúseností nášho súpera. Budúci týždeň chceme sériu v Bratislave ukončiť a ziskať jubilejný desiaty titul."

Finále Play-off futsalovej extraligy 2014/2015 - 2.zápas:
(15.máj 2015 o 19:30 v ŠH Baštová v Prešove)
FK PREŠOV vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        3:13 (2:6)
na zápasy 0:2 - tretí zápas 22.5. v Bratislave

Góly: Serbin 2 (12. a 30.), Harčar (18.) - Kyjovský 4 (6., 11., 23. a 32.), Drahovský 2 (3. a 27.), Brunovský 2 (3. a 7.), Fehérvári 2 (30. a 40.), Seidler (13.), Bahna (35.), Haľko (38.)
ŽK: Biľ (10.), Hernández (26.), Harčar (27.), ČK: -, 1050 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Marián Gál, akumulované fauly: 5:3 - v 1.pol, 4:3 - v 2.pol
Prešov: Kapráľ (Chovan) - Mihok, Beliš, Sedlák, Biľ (C), Kuhajdík, Prusák, Balun, Hudáček, Serbin, Sasák, Hernandez, Vrbovský. Tréner: Richard Bačo
Fofo: Gašparovič M. (od 32.minúty Brndiar P.) - Rick G., Brunovský A., Drahovský T., Kyjovský M. - Rafaj D., Bahna M., Mikita L. (C), Seidler M. - od 28.minúty Bartošek G., Haľko P., Fehérvári A. Tréner: Ján Janík

12.máj 2015 ... 2.ŠTVRŤFINÁLE SP: MAKROTEAM ŽILINA vs FOFO 2:4

Makroteam Žilina Slov-matic FOFO V druhom štvrťfinále Slovenského pohára domáci žilinský Makroteam využil všetky povolené zbrane na skvelý výsledok proti najväčšiemu favoritovi na zisk pohárového primátu aj v tento sezóne. Šero v odskúšanej hale, mäkké lopty, divní rozhodcovia. Ak k tomu pripočítame laxný úvod favorita a zodpovedný, kvalitný výkon domácich futsalistov, konečné skóre 4:2 v prospech Slov-Matiku môže byť prekvapujúci. A to domáci mohli streliť pohodlne ďalších 5-6 gólov! Ťažko namotivovať hráčov na takýto zápas, poslúžil však geniálne ako memento pred piatkovým pokračovaním finálovej série v Prešove. Domácich poslal do vedenia už v druhej minúte Hudek, v deviatej potrestal chybnú rozohrávku gólom cez celé ihrisko gólman Kováč, ten bude iste na tento gól spomínať ešte dlho predlho. Na prelome dvanástej minúty ale favorit v priebehu štyridsiatich sekúnd vyrovnal, keď Kováča prekonali Haľko s Bahnom. Chybnú rozohrávku v hre s brankárom v poli naviac pred obrátkou potrestal gólom do prázdnej bránky Kyjovský. V druhom dejstve zachránila Gašparoviča dvakrát konštrukcia brány a tak definitívny pokoj na futsalky oranjes dostal až štvrtým gólom do siete Kováča Fehérvári. Záverečný turnaj Final Four, ktorý sa odohrá 13.júna by mal mať dvojnásobné zastúpenie z hlavného mesta a rovnako dvojnásobné z Prešova.
Ján Janík (tréner tímu): "Odveta pohára priniesla dramatickejší priebeh, ako tomu bolo v prvom zápase v Bratislave. Makroteam mal lepší nástup do duelu a zaskočil nás dvoma gólmi. My sme však výsledok, zlepšenou hrou otočili ešte v prvom polčase. V ďalšom priebehu sme síce mali prevahu, ale súper stále hrozil v protiútokoch. V závere zápasu sme pridali ešte jeden ukľudňujúci gól a potvrdili výhru 4:2. Postúpili sme do Final four Slovenského Pohára s presvedčivým skóre 9:2, ale teraz sa už budeme sústrediť na druhý finálový zápas play-off, ktorý nás už tento piatok čaká v Prešove. "

2.Štvrťfinále Slovenského pohára 2015:
(12.máj 2015 o 19:15 v ŠH pri ZŠ V. Javorku v Žiline)
ŠK MAKROTEAM ŽILINA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:4 (2:3)
prvý zápas - 0:5, so skóre 2:9 postupuje do Final 4 Slov-Matic BA

Góly: Hudek (2.), Kováč (9.) - Haľko (11.), Bahna (12.), Kyjovský (18.), Fehérvári (36.)
ŽK: -, ČK: -, 18 divákov, Rozhodcovia: Michal Chudý a Michal Botka, akumulované fauly: 1:4 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. (od 21.minúty Gašparovič M.) - Fehérvári A., Bahna M., Haľko P., Bartošek G. - Drahovský T., Brunovský A., Rick G., Kyjovský M. - od 21.minúty Rafaj D., Mikita L. (C), Seidler M. Tréner: Ján Janík
Makroteam: Kováč - Hudek, Papajčík, Škulec (C), Bistiak, Gažo, Lajš Ma., Užák, Povinec, Amarante, Polanský. Tréner: Róbert Kyjak

8.máj 2015 ... 1.FINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs PREŠOV 12:3

Slov-matic FOFO FK Prešov Oranjes odštartovali finálovú sériu play-off proti FK Prešov na výbornú! Svojho súpera zdolali vysoko 12:3 a v sérii hranej na tri víťazstvá majú prvý bod. Skóre duelu otvoril už v 54. sekunde po prihrávke Kyjovského najlepší extraligový strelec Drahovský, v tretej minúte už bolo 2:0, keď gól vymyslel Seidlerovi Rafaj. V šiestej minúte znížil zo šesťmetrového kopu Serbin a v polovici prvého dejstva dokonca Sedlák po rýchlej akcii vyrovnal. Favorit však ešte do polčasu gólmi Kyjovského a Mikitu nasmeroval oranjes k povinnému víťazstvu. Po obrátke rozhodla 22.minúta, kedy v priebehu 23 sekúnd skórovali Brunovský s Drahovským. Góly utešene pribúdali, Prešov znížil Hudáčkom v závere na 11:3. Bodku za duelom dal v poslednej minúte svojim štvrtým gólom v zápase kapitán domácich Mikita.
Ján Janík (tréner tímu): "Prvý dôležitý zápas máme za sebou. Prešov prišiel s očakávanou taktikou. Hrali vysoké napádanie, ktoré je však fyzicky a takticky veľmi náročné. Bolo to vidieť najmä v druhom polčase, keď sme začali využívať prečíslenia. Dali sme veľa gólov, ktoré boli našou odpoveďou na tento spôsob ich hry. Budúci týždeň hráme v Prešove a už teraz sa tešíme na peknú a búrlivú atmosféru, ktorú tam vedia divaci vytvoriť. Musíme sa plne koncentrovať, bude to náročný zápas, ale chceme na východe určite vyhrať. To je náš cieľ."

Finále Play-off futsalovej extraligy 2014/2015 - 1.zápas:
(8.máj 2015 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK PREŠOV       12:3 (4:2)
na zápasy 1:0 - druhý zápas 15.5. v Prešove

Góly: Mikita 4 (19., 25., 33. a 40.), Drahovský 3 (1., 22. a 27.), Seidler 2 (3. a 24.), Kyjovský (16.), Brunovský (22.), Bartošek (37.) - Serbin z pen. (6.), Sedlák (10.), Hudáček (39.)
ŽK: Gašparovič (6.) - Mihok (2.), Beliš (10.), ČK: -, 250 divákov, Rozhodcovia: Marián Fischer a Mário Bohun, akumulované fauly: 5:6 - v 1.pol, 4:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 30.minúty Brndiar P.) - Rick G., Brunovský A., Drahovský T., Kyjovský M. - Rafaj D., Bahna M., Mikita L. (C), Seidler M. - od 21.minúty Bartošek G., od 23.minúty Haľko P., od 30.minúty Fehérvári A. Tréner: Ján Janík
Prešov: Kapráľ (Chovan) - Mihok, Beliš (C), Sedlák, Prusák, Balun, Hudáček, Serbin, Sasák, Hernandez, Vrbovský. Tréner: Richard Bačo

4.máj 2015 ... VO FINÁLE PLAY-OFF NÁS ČAKÁ FK PREŠOV

Slov-matic FOFO FK Prešov Už v piatok štartuje záverečná fáza slovenskej futsalovej extraligy, v prvom finále play-off oranjes privíta vo svojom domácom stánku futsalistov FK Prešov. Zverenci Richarda Bača zdolali v sérii minuloročného finalistu, bratislavskú Pinerolu po tuhom boji 3:2 na zápasy, keď v celej a náročnej sérii platilo môj dom - môj hrad. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO Ba): "Dočkali sme sa finálového súpera. Po dramatickom semifinále sa nmm stal tím FK Prešov. Vyradil minuloročného finalistu Pinerolu, ked využil na 100 percent domáce prostredie. Vyhrať tri ťažké zápasy z piatich nie je iste žiadna náhoda. Rešpektujeme tento výsledok, ale my máme svoj jasný cieľ. Už tento piatok chceme doma uspieť, v prvom dôležitom zápase tejto finálovej série."

Dátum :  Súťaž 14/15:    Súper :    Miesto : Výsledok :
 08.05.2015 18:20 hod   Play-off finále (1)  FK Prešov  ŠH Mladosť, Bratislava 12:3 (4:2)
 15.05.2015 19:30 hod   Play-off finále (2)  FK Prešov  ŠH Baštová, Prešov -:- (-:-)
 22.05.2015 18:20 hod   Play-off finále (3)  FK Prešov  ŠH Mladosť, Bratislava -:- (-:-)

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..