NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - MÁJ 2012

NOVINKY máj 2012 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC MÁJ 2012

31.máj 2012 ... "C" MUŽSTVO UZAVRELO FAMÓZNU SEZÓNU DVOJCIFERNE

Budweisser prišiel na dohrávku v plnej sile, čo sme aj predpokladali a tiež sme postavili to najlepšie, čo v tejto súťaži postaviť môžeme... Skúsení matadori proti "C" mužstvu však nemali svoj deň, naopak naši mladíci zahrali famózne, predčili súpera vo všetkých činnostiach. Sezónu tak juniori zavŕšili najvyšším skóre sezóny...

28.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Budweisser        11:1 (7:1)
Góly: Zdráhal M. 3, Rejžek 3, Mikletič 2, Zdráhal A., Benci, Klatt

29.máj 2012 ... "A2B" MUŽSTVO O GÓL ZDOLALO GURMÁNOV

Gurmáni prišli tradične až tesne pred výkopom, ako vždy v poskormnom počte. Ale to im tradične nebránilo proti "A2B" mužstvu podať výborný výkon a skvele bojovať... Naša ekipa nevychytila práve najlepší deň a hlavne koncovka nám nešla. A tak z toho bola dráma. Skóre sa otáčalo celý zápas, raz na jednu, raz na druhú stranu. Ale napokon ho skvelou individuálnou akciou natočil na našu stranu Sláma. Tento prestížny zápas sme vyhrali a sezónu ukončíme proti Baraberom 5.6. v Mladosti.

28.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Gurmáni BA        4:3 (2:2)
Góly: Rafaj, Drahovský, Sláma, vlastný

26.máj 2012 ... V LIGE 40 SA O TÝŽDEŇ ROZHODNE O ZLATE !!!

"OLD" mužstvo podalo dobrý výkon a tak oslabené Tiso odišlo s kanárom. A tak o týždeň, vo veľkom finále, v priamom súboji o zlato, majú Oldi drobnú výhodu, na zisk titulu im stačí remíza...

Final Four Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs FK Jozef Tiso       6:0 (4:0)
Góly: Obšitník 2, Strelec 2, Sepeši, Cerovský

22.máj 2012 ... ORANJES PREPISUJE FUTSALOVÚ HISTÓRIU FAMÓZNYM REKORDOM

Do Knihy slovenských rekordov sa zapísal ďalší športový rekord. Ide o kolektívny šport a preto je tento zápis o to viac vzácnejší. V slovenskej futsalovej extralige dlhé roky neohrozene kraľuje celok Slov-matic FOFO Bratislava. Športovci tohto klubu dosiahli vzácnu métu lebo, odohrali sériu stretnutí bez prehry - už 95 zápasov v rade. Tento výkon ašpiruje zrejme aj na svetové prvenstvá.

21.máj 2012 ... SLOVÁ TRÉNERA JÁNA JANÍKA PO ZISKU TITULU

Tréner oranjes Ján Janík Po zisku jubilejného ôsmeho majstrovského titulu sme dali slovo tomu najpovolanejšiemu, hlavnému trénerovi tímu oranjes Jankovi Janíkovi, ktorý sa v krátkosti obzrel za ligou a play-off: "Sezóna sa pre nás síce ešte neskončila, máme ešte povinnosti v Slovenskom pohári, ale hlavný cieľ sme už splnili. Tento rok bol v základnej časti podobný tomu minulému, ale zápas o 1.miesto bol určite náročnejší, ako pred rokom. Vo finále sa stretli dve najlepšie mužstvá a potvrdilo sa, že dvakrát po sebe s tým istým súperom sa nevyhráva ľahko. My sme to dokázali až trikrát. Opticky sme sériu vyhrali pohodovo, ale jednotlivé zápasy boli vyrovnané a o úspechu rozhodovala podla mňa väčšia taktická vyspelosť, skúsenosti a psychická odolnosť. Mužstvo túto sezónu ukázalo, že vie hrať aj ťažké, zlomové zápasy. V Lige majstrov si spomínam na duel proti Mapidu Minsk, ale aj proti Iberii Tbilisi, či Montesilvanu. Potvrdili sme to teraz vo finále s Pinerolou a to už nie je náhoda. Chlapci si zaslúžia absolutórium a všetci si veľmi ceníme tento úspech. Pinerola urobila pokrok. Mestskému rivalovi sa splnil dlhoročný sen a zahrali si finále. Mužstvo je výborne poskladané, do brány získali Dalibora Repu a hráči zrazu zacítili istotu na poste, ktorý je kľúčový. Okrem toho im gradovala forma a veľmi si užívali najmä fakt, že favoritom sme my. Hrali uvoľnene a nič nám nedarovali. Mnoho hráčov Pineroli ukázalo reprezentačnú formu a keď v tom budú pokračovať, tak to určite nezostane bez povšimnutia. Sezónu ukončíme 14.6. a po letnej dovolenke futsalový kolotoč začína odznova. Na záver ďakujem všetkým hráčom, prezidentovi a členom realizačného tímu za výrazný podiel na splnení klubových cieľov."

20.máj 2012 ... V LIGE 40 ZÁVEREČNÁ FÁZA

"OLD" mužstvo odohralo dobrý zápas vo Final Four nadstavby. V úvode sme sa dostali do vedenia a trháku 3:0. Namana však ukázala, prečo sa dostala až do záverečnej nadstavby. A postupne vyrovnala na 3:3. Lenže, zastupujúca trénerská dvojica Gajdoš - Klatt tím vyburcovala do najvyšších obrátok a tak zadul uragán FOFO a na tabuľu sa dostala opäť raz klubová osmička.

Final Four Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Namana       8:3 (3:2)
Góly: Obšitník 3, Lučenič 2, Žiga, Sepeši, Cerovský

19.máj 2012 ... CIEĽ "C" MUŽSTVA ? SÚŤAŽ DOHRAŤ VÍŤAZSTVAMI

"C" mužstvo nastúpilo v eufórii po zisku titulu Á-čka proti tretiemu mužstvu v tabuľke. Račišdorf má túto sezónu výborný tím! Ale C-éčko podalo opäť vynikajúci výkon a po vyrovnanom polčase, ten druhý už bol jednozančný, v znamení oranjes.

27.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs ŠK Račišdorf        5:1 (2:1)
Góly: Zdráhal M., Zdráhal A., Rejžek, Mikletič, Filan

18.máj 2012 ... 8. TITUL, 18.-EHO, ROZHODUJÚCI GÓL V ČASE 18:08 HRÁČ Č.8

Slov-matic FOFO Across Pinerola BA V piatkovom treťom finálovom zápase play off futsalovej Select extraligy zvíťazil favorizovaný úradujúci majster Slov-matic FOFO Bratislava nad mestským rivalom Acrossom Pinerola 2:1 (2:1) a triumf znamená preňho zároveň aj zisk majstrovského primátu. Zverenci trénera Jána Janíka vyhrali celú finálovú sériu 3:0 na zápasy a klenoty v klubovej vitríne si rozšírili už o ôsmy slovenský titul. Víťaz slovenskej extraligy si vybojoval právo štartu v novej sezóne UEFA Futsal Cupu 2012/2013, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. V súboji o majstrovskú trofej sa stretli dva najlepšie tímy po základnej časti. Šesťnásobný ligový šampión Slov-matic nestratil v základnej časti ani bod a i keď všetky finálové konfrontácie vyhral iba najtesnejším rozdielom jediného gólu, suverénne bez zakopnutia si počínal aj v celom play off. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Veru bol to extrémne ťažko vybojovaný titul. Zwinger so Súkeníkom dali dokopy ozaj výborný tím. Všetky tri zápasy boli vyrovnané, tak ako skončilo 3:0 pre nás, mohlo to byť veru aj naopak. Ústrednými postavami finálovej série boli brankári. Doslova šamani v bránkach. Preto góly nepadali. Nás teší, že predsa len sme vždy dali o gólik viac. Ďakujem všetkým hráčom i realizačnému tímu za skvelú celoročnú futsalovú prácu. "Jubilejný" 8.titul teší o to viac, že bol vybojovaný v ozaj extrémne ťažkej finálovej sérii s výborným súperom. Trikrát o gól, to sa veru bude na to dlho spomínať..." Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Všetky tri finálové zápasy boli tesné, a to nielen výsledkovo, ale dá sa povedať, že aj herne. Obrany fungovali na oboch stranách a brankári predviedli nadštandardné výkony. Najmä výkon súperovho gólmana bol vynikajúci a zákrokmi držal svoj tím nad vodou. Tým, že sme nedokázali výraznejšie odskočiť Pinerole ani v jednom zápase, to bola zakaždým dráma až do konca. Celkovo som so sezónou spokojný, ale pravdou je, že by sme vo všeobecnosti privítali širšiu konkurenciu. Zlepšovať sa môžeme iba zápasmi, ako bola táto finálové séria, kde sme museli siahnuť na dno svojich síl. Vybojovali sme si účasť v Main Round Futsal Cupu, prípravu naň budeme riešiť po tom, ako prebehne žrebovanie 4. júla. Naším cieľom bude znovu postúpiť do Elite Round."

Finále play-off Select extraligy 2011/2012 - 3.zápas:
(18.máj 2012 o 18:30 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ACROSS PINEROLA BRATISLAVA       2:1 (2:1)
na zápasy - 3:0, Slov-matic FOFO BA majster Slovenska 2011/12
Góly: Rafaj (6.), Fehérvári (19.) - Németh (18.)
ŽK: Švikruha (6.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Gál a Bohun, akumulované fauly: 5:5 - v 1.pol, 5:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Kozár P., Rafaj D., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Bartošek G., Sláma Z., Rejžek M. - od 5.min Fehérvári A., od 20.min Várady V.
Pinerola: Repa - Staňo (C), Švikruha, Šporánek, Kozík - Paštrnák, Bahna, Cintula, Németh - Zdráhal M.

13.máj 2012 ... V LIGE 40 IDE DO TUHÉHO, ADMIRAL KONČÍ 5.

ADMIRALU "OLD" mal väčšinu zápasu viac z hry, ale DONA bránila vynikajúco. Nakoniec nádherný prienik v posledných sekundách zavesil Gavač. Bohužiaľ, na postup do Final Four to nakoniec nestačilo. ADMIRAL "OLD" tak definitívne končí na piatom mieste... Semicu sa tiež darila proti "OLD" mužstvu defenzíva, ale veru vydržala iba dvanásť minút... Potom vytvoril nový historický strelecký rekord Cerovský, keď strelil gól ako najstarší hráč klubu (54 rokov a 5 mesiacov!). Tým spustil gólovú smršť a potom už góly padali jedna radosť...

19.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs Semic       9:0 (4:0)
Góly: Lučenič 3, Cerovský 3, Strelec 2, Kummer

19.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs DONA       3:1 (2:0)
Góly: Turanský, Kincses, Gavač

12.máj 2012 ... "C" MUŽSTVO ŠLAPE AKO HODINKY

"C" mužstvo dnes manažéri úporne skladali... Len len sedem hráčov... Súper Karlova Ves má v tejto sezóne výborný tím. Aj keď súťaž sme už vyhrali, bolo to akoby také malé prestížne play-off semifinále. Nám dobre zachytal Šalitroš a vyšla excelentná "dubnica" na konci s Rejžekom. Súper v plnej sile išiel nadoraz a podarilo sa mu vyrovnať. Vzápetí však nádhernou bombou vykúzlil gól netradičný strelec Adam Zdráhal. V závere prezident predviedol šikovný kaučing a elitná trojka trikrát udrela (Bagin žrď, Rejžek s Mikeltičom však skórovali...).

26.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Karlova Ves FT        4:1 (1:0)
Góly: Rejžek 2, Zdráhal A., Mikletič

12.máj 2012 ... 2.FINÁLE PLAY-OFF: PINEROLA vs FOFO 1:2

Across Pinerola BA Slov-matic FOFO Bratislavské derby futsalovej Select extraligy má za sebou aj druhé finálové dejstvo... Across Pinerola BA hrýzla rovnako ako v prvom finálovom zápase, i tých predošlých v tejto sezóne. Opäť rozhodol jediný gól v samom závere. K prvému gólu dopomohli značnou mierou oranjes zadáci Pineroly, v 7.minúte nešťastným obraným zákrokom Šporánek prestrelil nešťastného Repu - 0:1 (6:06). Na ďalšie góly si diváci museli počkať až do samého záveru. Pri power-play sa Acrossu podarilo vyrovnať, keď loptu za Gašparovičov chrbát prepasíroval Bahna - 1:1 (38:06). Radosť hráčov v modrom však ešte ani nedoznela, k lopte sa dostal Kozár a delovkou rozhodol - 1:2 (38:27) !!!

Zápas18.mája 2012 môžete sledovať ONLINE na Team.tv !!!

Finále play-off Select extraligy 2011/2012 - 2.zápas:
(11.máj 2012 o 18:30 h ŠH Mladosť v Bratislave)
ACROSS PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        1:2 (0:1) na zápasy - 0:2
Góly: Bahna (39.) - Šporánek vlastný (7.), Kozár (39.)
ŽK: Genčúr (14.), Staňo (40.) - Frič (39.), Rejžek (40.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Mário Belavý a Marián Fischer, akumulované fauly: 3:4 - v 1.pol, 2:4 - v 2.pol
Pinerola: Repa - Staňo (C), Švikruha, Šporánek, Genčúr - Paštrnák, Bahna, Cintula, Németh - Kozík
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Rafaj D., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Bartošek G., Sláma Z., Kozár P. - Rejžek M.

8.máj 2012 ... 1.FINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs PINEROLA 3:2

Slov-matic FOFO Across Pinerola BA Historické premiérové derby futsalovej Select extraligy má za sebou prvé finálové dejstvo... Oranjes nastúpili vo svojich klubových farbách proti Across Pinerole BA. Diváci v Mladosti videli okrem nádherného futsalového divadla aj súboj reprezentačných brankárov. Pinerole chýbal v zostave Kozík, oranjes nastúpili v plnej sile. Zverenci Jána Janíka odohrali práve proti mestskému rivalovi počas aktuálnej sezóny najvyrovnanejšie a najnapínavejšie zápasy. V lige oranjes zvíťazili tesne 3:2 a 5:4, v Bratislavskom pohári sa dokonca vzájomný zápas skončil nerozhodne 3:3. Inak tomu veru nebolo ani dnes... Začalo sa na ostrie noža, Across zo začiatku zvolil nemilosrdný presing, na palubovke obe mužstvá bojovali o každý centimeter. V tretej minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Sláma, Repa ale jeho šancu aj následnú dorážku nadvakrát zlikvidoval. Po akcii Rafaja bol blízko otvoreniu skóre Kozár. V polovici polčasu sa zodvakrát zapotil aj Gašparovič, šance ale spoľahlivo pochytal. V 12.minúte po nešťastnom strete s Bahnom odstúpil pre zranenie zo zápasu doposiaľ výborne hrajúci Sláma. V 15.minúte hala prvýkrát zaburácala, po chybe sa dostal do šance Cintula a tiesnený Rafajom prekonal Gašparoviča - 0:1 (14:29). Zvýšiť mohol už o necelú minútu Bahna, v tutovke sa však mýlil. Po góle volala aj Šporánkova ľavačka, samostatný nájazd Haľka na skvelého Repu, skóre sa však v prvom polčase už nemenilo. Druhé dejstvo odštartoval dobre mierenou strelou Haľko, ktorú Repa vytesnil, jeho chvíle však ešte iba prišli... Pred koncom 21.minúty po rohu a štandartnej situácii vyrovnal Haľko - 1:1 (20:57). V 22.minúte trestuhodne zahodil tutovku Németh, na druhej strane bol v pohotovosti Repa pri šanci Bartošeka. V 26.minúte zvonila po Bahnovej delovka žrď, neujala sa ani Némethova dorážka. Zakrátko aj strelu Šporánka zastavila konštrukcia Gašparovičovej bránky. Tridsiata minúta priniesla šance Haľka a Kozára, udrelo však na druhej strane. Nenápadná akcia Pineroly slávila úspech, na konci s ukážkovým tečom Genčúra - 1:2 (30:39). V 33.minúte mohol rozhodnúť Bahna, samostatný nájazd však domáci gólman vychytal a tak sa začalo dobývanie bránky Pineroly. Po obrovskom tlaku a skrumáži pred bránkou stál najlepšie Haľko a nekompromisne poslal loptu pod brvno - 2:2 (35:07). V 39.minúte mohol o všetkom rozhodnúť kapitán Mikita, Repa mal však dnes skvelý deň. Keď sa už pomaly schylovalo k predĺženiu, odhodlal sa k strele Rafaj a o všetkom rozhodol - 3:2 (39:12) !!! Záverečná power-play okrem tlaku už nič nepriniesla, naopak Rejžek mohol strelou do prázdnej bránky rozosmutniť hráčov v modrom, jeho strelu však zastavila žŕdka. Druhý zápas je na programe v piatok s výkopom o 18:30 h.

Zápasy 11. a 18.mája 2012 môžete sledovať ONLINE na Team.tv !!!

Finále play-off Select extraligy 2011/2012 - 1.zápas:
(8.máj 2012 o 19:50 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ACROSS PINEROLA BRATISLAVA       3:2 (0:1) na zápasy - 1:0
Góly: Haľko 2 (21. a 36.), Rafaj (40.) - Cintula (15.), Genčúr (31.)
ŽK: Haľko (30.) - Bahna (12.), Šporánek (26.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Miroslav Ježík, akumulované fauly: 2:4 - v 1.pol, 4:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Kozár P., Rafaj D., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Bartošek G., Sláma Z., Rejžek M. - od 12.min Fehérvári A., od 33.min Várady V.
Pinerola: Repa - Staňo (C), Švikruha, Šporánek, Genčúr - Paštrnák, Bahna, Cintula, Németh

4.máj 2012 ... "A2B" MUŽSTVO MAJSTROM BRATISLAVY !!!

"A2B" mužstvo nastúpilo v plnej sile a opäť mu vyšiel úvod zápasu, keď strelil tri góly. Potom zaznamenali čestný úspech aj hostia "kalašnikovci". Po polčase prezident (vo vidine nového klubového rekordu v počte nastrieľaných gólov za sezónu) hnal tím k plnému výkonu až do poslednej minúty. A tak to bol po piatich dňoch ďalší tucet v sieti súpera. A2B získala už siedmy titul majstra Bratislavy za sebou (ale to rekord nie je, ten drží legendárny JUVE)... Gratulujeme !!!!!!!! Mužom víkendu sa stal mladík Drahovský. Strelil 4 góly a ujal sa vedenia v tradičnej súťaži skokan roka - 33 gólov. Druhý je Kozár (30), na treťom mieste Strelec (19).

25.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs AK47 BA        12:1 (5:1)
Góly: Drahovský 4, Kozár 2, Rejžek 2, Fehérvári, Mikletič, Rafaj, Bagin

2.máj 2012 ... ANI SEMIC NEZASTAVIL A2B-KU

"A2B" mužstvu opäť vyšiel úvod a za osem minút viedlo oranjes 4:0. Potom góly nadlho prestali padať. Po prestávke sa však strelci zobudili a výhra 9:2 znamená, že tím má už značný náskok a v piatok prvý mečbal na titul...

dohrávka 22.kola 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Semic BA        9:2 (4:0)
Góly: Frič 2, Sláma 2, Rejžek 2, Rafaj, Bagin, Mikita

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..