NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JÚN 2016

NOVINKY jún 2016 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JÚN 2016

SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA - VÍŤAZ SLOVENSKÉHO POHÁRA 2015/2016

18.jún 2016 ... 5.FINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs PINEROLA 1:2

Slov-matic FOFO Pinerola Futsalisti ŠK Pinerola Bratislava dosiahli najväčší úspech v klubovej histórii, keď sa stali víťazmi 1. SLF. Zverenci trénera Viliama Zwingera zdolali v sobotňajšom rozhodujúcom piatom finálovom súboji play off mestského rivala a desaťnásobného šampióna Slov-Matic FOFO Bratislava 2:1 a sériu vyhrali 3:2. Pinerola bude reprezentovať Slovensko v UEFA Futsal Cupe 2016/2017. V základnej časti sa Slov-matic stretol s Pinerolou dvakrát, v oboch prípadoch sa zrodila remíza 2:2. Úvodné dva finálové zápasy sa niesli v znamení Pineroly, no "oranjes" nezložili zbrane a vyrovnali sériu na 2:2. V rozhodujúcom súboji však ťahal rekordný majster za kratší koniec povrazu. Zaujímavosťou je, že mužstvá hrali o novú putovnú trofej, keďže tú predchádzajúcu Slovenský futsal po desiatom triumfe venoval do trvalého vlastníctva Slov-Maticu.

15.jún 2016 ... 4.FINÁLE PLAY-OFF: PINEROLA vs FOFO 3:4

Pinerola Slov-matic FOFO Futsalisti Slov-Maticu FOFO Bratislava si udržali nádej na obhajobu titulu. Rekordný desaťnásobný šampión zvíťazil vo štvrtom finálovom súboji plaz-off nad mestským rivalom Pinerolou 4:3 a stav série zaslúžene vyrovnal na 2:2. O novom majstrov tak rozhodne až posledný piaty duel. Aj bez zranených Bartošeka s Bahnom a dištancovaných Mikitu s Belananíkom sa oranjes pustili do Pineroly bez rešpektu a hneď od úvodu zatlačili zverencov Viliho Zwingera do obrany. Haľko neprekonal Herka v superpozícii, pri strele Kyjovského aj Mazura pomohla domácim konštrukcia bránky. Prvýkrát zahrmelo v 12.minúte, Kozár posunul loptu Rafajovi, ktorý ponúkol Brunovskému otvorenie zápasového účtu - 0:1. Už v nasledujúcej minúte Gašparovič našiel dlhým výhodom Haľka a ten opäť z voleja postavil Herka do úlohy štatistu - 0:2. Pinerola nezložila zbrane a ešte do polčasu vyrovnala, keď sa ujala strela Adama Zdráhala a po závare v šestke sa lopta po strele Směřičku nešťastne od hlavy gólmana Gašparoviča odrazila za bránkovú čiaru. V druhom polčase sa ale po rohu Kozára trafil ukážkovým klobúkom znovu Brunovský - 2:3. Chybnú rozohrávku potrestal v 26.minúte Kyjovský - 2:4, Pinerola už iba znížila po peknej individuálnej akcii Šporánka a góle Štrbáka. O titule sa tak rozhodne v piatom zápase, ktorý sa odohrá v Mladosti v sobotu 18.6. o 18:20.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Dnes rozhodla sila kolektívu, dištancovaní a zranení hráči chýbali, ale ich spoluhráči na palubovke bojovali aj za nich a zaslúžene zvíťazili. Rozhodne tak posledný zápas v sobotu, my sa ideme pobiť o jedenásty titul majstra Slovenska. Či sme vo výhode, že sme dokázali zmazať dvojzápasové manko, sa ukáže až pozajtra."

1.SLF 2015/2016 - Finále play-off - 4.zápas:
(15.jún 2016 o 19:00 v ŠH Mladosť v Bratislave)
ŠK PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        3:4 (2:2) - na zápasy 2:2
Štatistiky zo zápasu

Góly: Zdráhal A. (14.), Gašparovič vl. (17.), Štrbák (31.) - Brunovský 2 (12. a 23.), Haľko (13.), Kyjovský (26.)
ŽK: Šporánek (31.) - Mazur (17.), Rejžek (37.), ČK: -, 500 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Mário Bohun, akumulované fauly: 1:1 - v 1.pol, 2:4 - v 2.pol
Pinerola: Herko (C) - Jurkemik, Šporánek, Směřička, Paštrnák, Hájek, Bagin, Zdráhal A., Marušinec, Javnický, Mikulišin, Štrbák. Tréner: Viliam Zwinger
Fofo: Gašparovič D. - Rafaj D., Kozár P., Zdráhal M., Haľko P. (C) - Brunovský A., Kyjovský M., Mazur V., Višváder J., Rejžek M. Tréner: Martin Rejžek

10.jún 2016 ... 3.FINÁLE PLAY-OFF: FOFO vs PINEROLA 3:0 PO PREDĹŽENÍ

Slov-matic FOFO Pinerola Futsalisti sériového majstra Slovenska Slov-Maticu FOFO Bratislava si udržali nádej na obhajobu titulu. Zverenci Martina Rejžeka zvíťazili v treťom finálovom súboji play-off nad mestským rivalom Pinerolou 3:0 po predĺžení a stav série znížil na 1:2 zo svojho pohľadu. Štvrtý súboj je na programe v stredu 15. júna 2016 o 19.00 h v Športovej hale Mladosť v Bratislave. Oranjes odvrátili ukončenie finále play-off triumfom 3:0 po predĺžení napriek tomu, že v riadnom hracom čase prišiel o dvoch vylúčených hráčov Mikitu a Belaníka a ešte v prvom polčase aj o zranených Bartošeka s Bahnom. Zápas pred plnou Športovou halou Mladosť mal dobrú športovú kvalitu, napätie a vynikal bojovnosťou. Slov-Matic mal počas zápasu prevahu, pred koncom polčasu sa však mohla ujať vedenia Pinerola, avšak nariadený druhý pokutový kop nezvládla a dnes dobre chytajúci brankár Gašparovič vychytal Hájeka. V druhom polčase prišli vylúčenia Mikitu a Belaníka, hostia si v oboch presilovkách vypracovali štyri čisté šance, ale ani jednu nepremenili. Naopak, tento moment zomkol majstra, v riadnom hracom čase skončil zápas remízou, muselo sa tak prvýkrát predlžovať 2x5 minút. Hneď na začiatku Haľko predviedol svoje strelecké umenie a z otočky z voleja po geniálnej prihrávke vzduchom od Rafaja nedal vynikajúcemu Herkovi v bráne Pineroly žiadnu šancu. Následne ho napodobnil vinklom Kyjovský a Pinerola začala druhú časť predĺženia hrou bez brankára. Gól však obetavému Slov-Maticu nedala, naopak vynikajúco hrajúci Kyjovský poistil víťazstvo gólom do opustenej brány súpera. Konečný výsledok je spravodlivý a plná hala tlieskala nielen víťazovi, ale aj výbornému futsalu. Dnešné víťazstvo rozhodlo aj o miestenke na turnaj Final Four Slovenského pohára, ktorý sa odohrá 25.júna v Kežmarku.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Tretí finálový zápas sme zvládli, aj keď bol určite najťažší. Napriek dvom zraneniam a zvláštnych dvoch vylúčeniach, ktoré postavili súpera na koňa rozhodnúť, nás práve dve nevyužité presilovky súpera ešte viac zomkli a v predĺžení sme jasne dominovali. Vo štvrtom zápase pre rôzne príčiny nemôžeme počítať s kvartetom hráčov, na palubovku sa ale postavíme ešte silnejší, ako posledný piatok a jediným cieľom je vynútenie si rozhodujúceho piateho duelu! Spokojní sme rovnako s faktom, že budeme náš bratislavský región reprezentovať v Kežmarku na turnaji Final Four Slovenského pohára."

1.SLF 2015/2016 - Finále play-off - 3.zápas:
(10.jún 2016 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK PINEROLA BRATISLAVA       3:0 po predĺžení - na zápasy 1:2

Góly: Haľko (41.), Kyjovský 2 (45. a 48.)
ŽK: Gašparovič (19.), Mikita (20.), Belaník (26.) - Hájek (42.), Bagin (46.), ČK: Mikita (24.), Belaník (32.), 1000 divákov, Rozhodcovia: Mário Belavý a Peter Budáč, akumulované fauly: 5:3 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič D. - Rafaj D., Kozár P., Mikita L. (C), Haľko P. - Kyjovský M., Bahna M., Belaník M., Bartošek G. - Zdráhal M., Rejžek M., Mazur V. Tréner: Martin Rejžek

3.jún 2016 ... 2.FINÁLE PLAY-OFF: PINEROLA vs FOFO 5:1, NA ZÁPASY 2:0

Pinerola Slov-matic FOFO Futsalisti rekordného desaťnásobného slovenského majstra Slov-Maticu FOFO Bratislava prehrávajú vo finálovej sérii play off 1. SLF už 0:2 na zápasy. V piatkovom druhom súboji ich v ŠH Mladosť zdolal mestský rival Pinerola po nerozhodnom polčase 5:1 a urobil ďalší krok k zisku historického titulu. "Oranjes" síce viedli, keď rohový kop našiel klobúkom Bahnu a jeho delovku tečoval za Herkov chrbát nechytateľne najlepší extraligový strelec Haľko. Súper bleskovo po deviatich sekundách vyrovnal, keď tečovaná strela Hájeka skončila za chrbátom bezmocného Gašparoviča. V druhom dejstve nakopol Pinerolu po prihrávke Šporánka opäť Hájek, rozhodnutie prišlo s vylúčenímBrunovského, keď presilovku využil umnou pätičkou Bagin. Dva góly Jurkemika podčiarkli druhé finálové víťazstvo Pineroly. Tretí zápas sa uskutoční 10. júna, prípadný štvrtý a piaty 14., resp. 17. júna. V základnej časti sa Slov-matic stretol s Pinerolou dvakrát, v oboch prípadoch sa zrodila remíza 2:2. Zaujímavosťou je, že mužstvá hrajú o novú putovnú trofej, keďže tú predchádzajúcu Slovenský futsal po desiatom triumfe venoval do trvalého vlastníctva Slov-Maticu.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Prehrali sme aj druhé finále, ale flintu do žita ešte nehádžeme. Vieme, na čo máme a v ďalších zápasoch sa pokúsime zúročiť naše skúsenosti. Všetci v klube veríme, že v treťom finálovom zápase zavelíme k obratu v celej sérii, aj keď to ľahké rozhodne nebude."

1.SLF 2015/2016 - Finále play-off - 2.zápas:
(3.jún 2016 o 20:15 v ŠH Mladosť v Bratislave)
ŠK PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       5:1 (1:1) - na zápasy 2:0

Góly: Hájek 2 (14. a 24.), Jurkemik 2 (27. a 34.), Bagin (26.) - Haľko (14.)
ŽK: Paštrnák (17.) - Rejžek (11.), Brunovský (22.), ČK: Brunovský (25.), 350 divákov, Rozhodcovia: Mário Bohun a Miroslav Ježík, akumulované fauly: 4:5 - v 1.pol, 2:4 - v 2.pol
Pinerola: Herko (C) - Šporánek, Jurkemik, Směřička, Paštrnák, Hájek, Bagin, Zdráhal A., Marušinec, Javnický, Mikulišin, Štrbák, Adámek. Tréner: Viliam Zwinger
Fofo: Gašparovič M. - Kozár P., Brunovský T., Mazur V., Bartošek G. - Bahna M., Rafaj D., Kyjovský M., Rejžek M. - od 11.minúty Haľko P., od 14.minúty Višváder J., od 28.minúty Zdráhal M. Tréner: Martin Rejžek

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..