NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JÚN 2012

NOVINKY jún 2012 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JÚN 2012

29.jún 2012 ... V UTOROK DO NYONU NA ŽREB LIGY MAJSTROV

Európa už pozná všetkých ligových majstrov, o posledných majstrovských tituloch sa rozhodlo vo famóznych zápasoch v Španielsku a Portugalsku. UEFA na svojich oficiálnych internetových stránkach zverejnila oficiálny ranking a nasadenie mužstiev do košov. Priamo do Elite round sú nasadení SL Benfica, Kairat Alma-Ata a dva španielske tímy FC Barcelona a ElPozo Murcia. O všetkom rozhodne žreb v sídle UEFA v Nyone budúcu stredu 4.júla o 14:00 hod. Oranjes budú reprezentovať pri Ženevskom jazere dvojica kapitán mužstva Ladislav Mikita a tlačový manažér klubu Vladimír Ambrozek. Slov-matic sa ocitol v druhom výkonnostnom koši spolu s Rigou, Targu Mures, Akademiou Pniewy, Eindhovenom a tímom gréckeho majstra z Atén. Jasné je, že skupinu buď odohrá v Chrudimi (tá by bola najhratelnejšia), alebo v maďarskom Gyori, cyperskej Nikózii, slovinskej Litiji alebo chorvátskom Splite.

28.jún 2012 ... ŠTATISTIKY, REKORDY, POZORUHODNOSTI Z KLUBOVEJ KUCHYNE !!!

Tak ako každoročne, termín 28.6.2012 je pre naše štatistické oddelenie záväzný termín na aktualizáciu historických klubových štatistík. Je to rozsiahly 14 stranový materiál, pracnosť inovácie je značná a náročná. Veď klub a jeho 9 teamov za 29 rokov už odohrali 2344 súťažných zápasov... Najpozoruhodnejším rekordom sú momentálne stavy sérií zápasov (v slovenských súťažiach) bez prehry. Áčko je momentálne na méte 97 zápasov, béčko 74 zápasov a céčko 46 zápasov bez prehry! Nuž top rekord klubovej histórie... V počte odohraných zápasov kraľuje legenda Lučenič (754 zápasov). Jediný, kto by ho za takých 5 rokov mohol predbehnúť je Mikletič (593 zápasov). V ostrosledovanej streleckej tabuľke je nedostižne na čele Lučenič (911 gólov) a je jasné, že zo 10 rokov ho nikto nedobehne, najväčšie šance (o 10 rokov) majú Mikletič (434) Haľko ( 421) a Rejžek (299)... Počet členov klubu kanonierov sa túto sezónu pekne rozrástol (Rafaj, Bagin, Tomášek, Grendár junior) a na jeseň očakávame nárast o ďalších 3 – 4 kanonierov (Cerovský „98“, Belica „94“ Brunovský „91“) Brndiar nemal najlepšiu sezónu a špicu brankárskych štatistík musel prenechať nenápadnému Šalitrošovi, ktorý chytáva za Céčko so skvelým priemerom 1,73 gólu na zápas. Neuveriteľné čísla má stabilne Gašparovič. Mário chytá len za Áčko a napriek tomu si 8 rokov drží priemer 2 góly na zápas! Famózna bilancia. Rovnako matador Kopál sa blíži k rekordnému počtu odchytaných zápasov za klub (chýba mu ešte 20) a jeho priemer 1,87 je obdivuhodný.

V štatistikách jednotlivých teamov si každý súčasný, ale i bývalý hráč môže nájsť svoje štatistické údaje a svoju pozíciu:
- V Á-čku 15 rokov vedúceho Chovanca už minulý rok vystriedalo trio Haľko, Mikita, Gašparovič. Pochopiteľne naďalej sa vpredu držia Lučenič a Kincses.
- V B-éčku a Céčku sa blíži čas Mikletiča, ktorý sa o rok – dva pevne usadí na špici týchto štatistík.
- U Slov-Matic Old Boys Lučeniča nepredbehne už asi nikdy nikto. V Admirale Old sa držia na čele Drenčko a Kincses, tiež ich zo 5 rokov nikto nepredbehne.
- Najstarším hráčom, ktorý kedy nastúpil je Kazimír, bude mať o mesiac 58 rokov. Najmladšími boli 15,5 roční Lopoš a Grendár junior. Najstarší hráč, ktorý kedy dal gól je Cerovský, gól dal ( teraz v máji) ako 54 a pol ročný.

Toto všetko a ešte množstvo iných pozoruhodných údajov je možné vyčítať z práve dnes čerstvo aktualizovaných klubových historických štatistík, ktoré budú postupne pribúdať na náš web...

15.jún 2012 ... FOFÁCI VEDIA HRAŤ AJ HOKEJBAL (A NIE ZLE) !!!

"A" mužstvo síce futsalovú sezónu definitívne ukončilo, ale prijali sme výzvu na hokejbalový duel. Vo štvrtok podvečer vo Vrakuni nás vyzval popredný bratislavský hokejbalový tím HANCOP... A malá senzácia je na svete... Hokejbalové mužstvo FOFA poráža špičkové mužstvo BA ligy, ako inak 8:7 po predĺžení. Priebeh duelu bol ako na hojdačke, osemnásť minút pred koncom oranjes prehrávali 5:7, Mikita ale dvomi gólmi rozhodol, že víťaza určí až dodatkové predĺženie. V nadstavenom čase rovnako kapitán Fofákov rozhodol o víťazstve.

Prípravný hokejbalový benefičný zápas : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs HANCOP MO&DE        8:7 pp
Góly: Mikita 3, Drahovský 2, Rejžek, Mikletič, Rafaj
Zostava: Gašparovič - Mikita, Drahovský, Rejžek, Mikletič, Rafaj, Bagin, Fehérvári, Várady

14.jún 2012 ... VČERA POSLEDNÝ TRÉNING, KONIEC VEĽMI ÚSPEŠNEJ SEZÓNY

Včera sa na poslednom tréningu stretlo "A" mužstvo. Prezident i tréner v krátkosti vyhodnotili práve ukončenú futsalovú sezónu 2011/2012 ako sezónu famóznu, ktorá vyrovnala všetky úspechy nedostižnej predošlej sezóny 2010/11. Postupne v priebehu florbalového duelu boli vykonané individuálne pohovory s hráčmi. V závere si všetci zaželali príjemné leto a zaslúžené dovolenky. Zraz pred novou, veríme rovnako úspešnou sezónou bol stanovený na 23.7. C=éčkari majú posledný tréning dnes. Väčšina Fofákov sa pochopiteľne zíde v sobotu večer v Hokejke na obľúbenej noci futsalistov...

12.jún 2012 ... SKOKANOM ROKA TOMÁŠ DRAHOVSKÝ

V obľúbenej vnútroklubovej súťaži Skokan roka zvíťazil mladý Tomáš Drahovský, ktorý strelil 35 gólov !!! Ďalšie poradie: Kozár 31 gólov, Strelec 24 gólov, Žiga 9 gólov...

10.jún 2012 ... SEZÓNA UKONČENÁ VÍŤAZSTVOM VO FINAL FOUR SLOVENSKÉHO POHÁRA

Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava triumfovali v sobotu na turnaji Final Four Slovenského pohára, ktorý sa uskutočnil v sobotu v prievidzskej City Arene. Zverenci trénera Jána Janíka si v semifinále poradili s FK Prešov 18:4 a vo večernom súboji o trofej zdolali bratislavských Gurmánov 9:3. Slov-matic zavŕšil úspešnú sezónu, v ktorej sa stal majstrom, ziskom double. Ján Janík, tréner Slov-matic FOFO: "Proti Gurmánom sme už odohrali niekoľko vyrovnaných zápasov, preto sme mali trochu obavy. Ale súper na finálový turnaj pricestoval len s torzom hráčov, preto sme mali úlohu uľahčenú. Sme radi, že sme opäť získali double a už sa tešíme na žreb Ligy majstrov, ktorý sa uskutoční 4. júla v Nyone. Do stredy ešte s chlapcami potrénujeme a potom príde čas zaslúžených dovoleniek." Fofáci vysoko porazili oboch svojich súperov, nastrieľali im v dvoch zápasoch 27 gólov a suverénne získali pohár. Slov-Matic zápas začal častejším držaním lopty a v prvej polovici prvého polčasu strelil pohodlne päť gólov. Šesť statočných Gurmánov ale zbrane neskladalo ľahko a ešte do polčasu strelilo majstrovi dva góly a do kabín išli s prijateľným skóre 5:2. V druhom polčase prievidzskí fanúšikovia zatlieskali niekoľkým pekným akciám a hre nielen hráčov "reprezentácie", ale aj Gurmánom. Slov-Matic zvládol záverečný turnaj Final Four SP suverénne a prezidentovi klubu Martinovi Grendárovi do zbierky trofejí pribudla ďalšia – Slovenský pohár. Boj o 3. miesto bol ako húsenková dráha. Prešovčania vyhrávali 3:1, aby polčas prehrali 4:3. Nováčik extraligy nakoniec zmobilizoval sily a porazil domáceho usporiadateľa FSC Prievidza 10:6.

Final Four Slovenského pohára - semifinále:
(9.júna o 12:00 h v City Aréne v Prievidzi)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK PREŠOV        18:4 (10:0)
Góly: Mikita 6 (6., 11., 22., 39., 40. a 40.), Rejžek 3 (1., 11. a 16.), Rafaj 2 (8. a 17.), Várady 2 (6. a 25.), Féhervári 2 (3. a 8.), Frič (29.), Bagin (36.), vlastný (24.) - Mihok (27.), Sedlák (28.), Adam (37.), Babjak (39.)
ŽK: -, ČK: -, 150 divákov, Rozhodcovia: Budáč P. ml a Fischer, akumulované fauly: 0:0 - v 1.pol, 3:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Rafaj D., Várady V., Mikita L. (C), Rejžek M. - Sláma Z., Fehérvári A., Frič D., Bartošek G. - od 21.min Drahovský T., od 23.min Bagin T.
Prešov: Babjak - Čovej, Mihok, Hlavka, Vrnovský (C), Adam, Bednár, Sedlák, Beliš, Havčan
Final Four Slovenského pohára - Finále:
(9.júna o 19:00 h v City Aréne v Prievidzi)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs GURMÁNI BRATISLAVA        9:3 (5:2)
Góly: Fehervári 2 (4. a 29.), Haľko 2 (5. a 10.), Mikita 2 (36. a 38.), Frič (9.), Várady (12.), Rafaj (23.) - Selecký 2 (17. a 31.), Burda (14.)
ŽK: Rafaj (21.) - Škurek (32.), ČK: Frič (32.), 250 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Belavý, akumulované fauly: 5:1 - v 1.pol, 3:1 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. (od 31.min Brndiar P.) - Rafaj D., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Fehérvári A., Frič D., Bartošek G., Rejžek M. - od 26.min Sláma Z., od 30.min Bagin T.
Gurmáni: Totka - Rechtorik (C), Kottek, Selecký, Škurek, Burda

5.jún 2012 ... "A2B" MUŽSTVO ZAKONČILO FAMÓZNU SEZÓNU OSMIČKOU A REKORDOM

"A2B" mužstvo pravdu povediac posledné tri kolá (potichu) naháňalo top famózny rekord - 300 gólov v súťaži za sezónu... Barabéri boli dlho proti, tento skvelý tím veľa gólov nedostáva. V závere polčasu v 18.minúte po peknom klobúku z pravej strany, jubilejný 300.gól trafil nádherným volejom Bartošek. Gratulujeme ! Po polčase hrali hráči uvoľnene a s chuťou a na koniec zakončili túto súťaž ideálne, osmičkou gólov v sieti súpera.

dohrávka 27.kola 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs KPP Barabéri BA        8:1 (3:1)
Góly: Bartošek 3 (11., 18. a 35.), Rejžek 2 (31. a 40.), Drahovský (5.), Haľko (27.), Fehérvári (38.)
Zostava: Brndiar (Vörös) - Bartošek, Rafaj, Haľko, Drahovský - Bagin, Fehérvári, Rejžek, Benci - Mikletič (C)

3.jún 2012 ... V LIGE 40 ZLATO PRE ORANJES, OLDI SO ŠIESTYM TITULOM !!!

Finále Ligy 40 prinieslo extrémnu a nádhernú futsalovú drámu... Proti "OLD" mužstvu malo viac čistých šancí JUVE, ale... Naši brankári (Poluch bol vylúčený v 28.minúte) sa stali hrdinami ! A veľmi dobre mali postavené aj žrde, konštrukcia sa triasla zopäťkrát. Naša ekipa skvele bojovala a hlavne, na rozdiel od súpera, Strelec potvrdil, že meno mu pasuje. V pravý čas (v 24.minúte) prízemnou tečovanou strelou dal vysokocenný gólik! JUVE nenašiel svoju koncovku ani v presilovke, ani v power-play. Naopak, symbolicky, osem sekúnd pred koncom zaklincoval šiesty titul Žiga.

Final Four Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs JUVE        2:0 (0:0)
Góly: Strelec, Žiga

1.jún 2012 ... VO VAJNOROCH PO ROKU ZNOVA 15-TKA !!!

"A" mužstvo po roku opäť rado prijalo ponuku odohrať zápas vo Vajnoroch a tak sme opäť strávili príjemný podvečer v tejto rázovitej dedinke. Napriek predpovediam počasie vyšlo priam ideálne a rovnako ideálne si počínali futsalisti na pokosenom zelenom dobrom trávniku. Z našich hráčov sršala radosť z hry, doslova lietali po celom ihrisku na čerstvom vzduchu. Góly súkali ako v hale proti niektorým súperom, sitá sa vlnili napokon šestnásťkrát.

Prípravný zápas:
(1.júna o 18:18 h na ihrisku vo Vajnoroch)
FK VAJNORY vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:15 (1:7)
Góly: Bartošek 3, Haľko 3, Grendár ml. 2, Brndiar, Mikita, Filan, Drahovský, Bagin, Rejžek, Várady
Fofo: Gašparovič M. - Drahovský, Mikita, Bagin, Haľko, Várady, Rejžek, Mikletič, Filan, Zdráhal A., Zdráhal M., Grendár ml., Ambrozek, Brndiar, Bartošek

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..