NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JÚN 2011

NOVINKY máj 2011 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JÚN 2011

28.jún 2011 ... KAM NA MAIN ROUND LM ? TBILISI, KRAGUJEVAC ČI LITIJA ?

Oficiálny webový portál UEFA.com dnes na svojich stránkach zverejnil a potvrdil futsalových majstrov pre sezónu 2010/11. Rovnako tak určil aj usporiadateľské skupiny pre všetky kolá UEFA Futsal Cupu. Do tohtoročnej Ligy Majstrov sa zapojí 49 klubov zo 48 zemí, čo je zatiaľ najviac v histórii súťaže. Priamy postup do Elite round si ako víťaz poslednej edície vybojoval taliansky ASD Citta di Montesilvano C/5, ďalej ho následujú s istým postupom medzi najlepšiu európsku šestnásku aj Sporting Club Portugal (finalista), Kairat-Alma Ata z Kazachstanu, ktorý obsadil bronzový stupienok a nám dobre známy Araz Naxcivan z Azerbajdžanu. 28 mužstiev je v predkole rozdelených do 7 skupín po štyroch, do Main round postúpi iba sedem víťazov skupín, ktoré organizujú Nikózia (Cyprus), Varna (Bulharsko), Skopje (Macedónsko), Viedeň (Rakúsko), Trebinje (Bosna a Hercegovina), Ženeva (Švajčiarsko) a Perth Saltires (Škótsko). Zápasy predkola sú naplánované od 13. - 21.augusta 2011.
Sedem víťazov následne doplní nasadenú sedemnástku tímov priamo do Main round, boje sa budú odohrávať od 24.septembra do 2.októbra 2011. Usporiadateľstvo bolo prisúdené rumunskému Targu Mures, tomu sa budeme chcieť určite vyhnúť. Skupina sa bude hrať aj v Pniewach (Poľsko), Tbilisi (Gruzínsko), Litija (Slovinsko), Kragujevac (Srbsko) a Riga (Lotyšsko). Keďže sú Targu Mures, Riga i Pniewy v rovnakom koši ako oranjes, zverenci Janka Janíka pocestujú do gruzínskeho Tbilisi, do slovinskej Litije alebo Kragujevacu v Srbsku.

14.jún 2011 ... SKOKANOM ROKA DUŠAN RAFAJ

Vnútroklubová obľúbená súťaž má tento rok následovné poradie: Víťazom sa stal Dušan "Dudo" Rafaj, ktorý nastrieľal famóznych 57 gólov !!! Minulý rok oslnilo Brunovského 50 gólov. Ďalšiemu poradiu kraľovali Bagin 51, Obšitník 22, Zdráhal M. 5 a Filanov 1 gól...

11.jún 2011 ... POSLEDNÉ FUTSALOVÉ DUELY V PKO

Najskôr Jozef Tiso vyhral nad Prosetom 3:2 a tým definitívne určil poradie v tohtosezónej Lige 40. V poslednom zápase sezóny teda už "nešlo o nič"... Lenže ... prestíž je prestíž. Našich zlatých chlapcov z "OLD" mužstva záver sezóny zastihol v traume. Neprišlo dnes päť skvelých hráčov (Cerovský, Sepeši, Kummer, Obšitník zranení, Luhový bol v Třinci...) !!! Čo hráč, to pojem. Keď po polčase odstúpil aj kanonier Lučenič, bol to už extrém. Nahradiť top šesť hráčov prakticky nie je možné... Piati zostávajúci bojovníci statočne bojovali a na záver futsalovej sezóny vydreli remízu 2:2. A tak sú všetky úlohy sezóny splnené a je tu zaslúžená futsalová prestávka...

Play-off 2010/2011 : - viac o SLOV-MATIC "OLD" mužstve
SLOV-MATIC "OLD" vs Karlovka        2:2 (1:0)
Góly: Gajdoš, Lorenc

10.jún 2011 ... TRÉNER JÁN JANÍK HODNOTÍ FUTSALOVÚ SEZÓNU 2010/2011

Tréner oranjes Ján Janík Keď sa z odstupom krátkeho času pozerám na uplynulú sezónu, tak ju hodnotím velmi pozitívne. Bol to rušný futsalový rok a prakticky všetky klubové ciele stanovené pred sezónou sme úspešne splnili. Získali sme niekoľko ďalších pohárov do zbierky a potvrdzovali tak už niekoľkoročný trend klubu Slov-Matic FOFO. Darilo sa nám aj v Lige majstrov a som rád, že méty sa nám podarilo posunúť ešte vyššie, postupom do Elite round a vôbec prvým víťazstvom klubu zo Slovenska na tejto úrovni. Tým sme potvrdili, že nestagnujeme, ale práve naopak, napredujeme a dokážeme rovnocenne súťažiť aj proti špičkovým európskym tímom. Dosiahli sme méty, ktoré nebude ľahké a jednoduché vylepšovať. Je to ale ďalšia výzva a už sa netrpezlivo pozeráme do kalendára na dátum 7.7., keď sa bude v Nyone losovať nový ročník UEFA Futsal Cupu a tam sa rozhodne, s kým sa stretneme v Main round. Tešíme sa a veríme, že žreb bude priaznivý, z reálnou šancou na postup do Elite round. Ale to je ešte ďaleko. Káder ostáva pohromade, nikto neodchádza. Mužstvo sa zastabilizovalo, je vekovo vyvážené, výkonnosť hráčov a konkurencia je na požadovanej úrovni.
Pri tejto príležitosti sa chcem poďakovať všetkým hráčom za dosiahnutie všetkých stanovených cieľov, ďalej všetkým dôležitým ľuďom z realizačného tímu, Dano Klačko, Matej Vlašič, MUDr. Igor Blaško, Vladsson Ambrozek, sú neoddeliteľnou súčasťou tímu. Aby toto všetko fungovalo je dôležité mať prezidenta klubu, ktorý sa už niekoľko rokov stará o bezchybný chod klubu. Martin Grendár je zárukou, že klub Slov-Matic FOFO Bratislava bude určite aj naďalej progresívny klub. Nová sezóna sa začína už 25.7. a bude pokračovať osvedčeným modelom, až do začiatku ligovej súťaže. Verím, že si všetci dostatočne cez dovolenku oddýchneme a zregenerujeme, aby sme mali dostatok síl na nové klubové výzvy.

9.jún 2011 ... POSLEDNÉ GÓLY "C" MUŽSTVA V SEZÓNE

Pár mesiacov po pamätných 30:0 sme s Falcom dohodli odvetu... Súper očakával možno revanš s Á-čkom, ale my sme postavili C-mix, šesť hráčov čistokrvného C-éčka, brazílčana Carlosa a troch áčkarov... Protivník sa ujal vedenia, ale potom už prišiel Fofo uragán. Ten trochu stíchol až za stavu 10:1. Chlapci si z chuti zahrali, zakombinovali, predviedli množstvo pekných akcií. Strelecky vynikli Grendár junior a Belica, ale najfámoznejšiu akciu predviedol v závere Brunovský. Potešil i gólový návrat Marhefku po ťažkom zranení a ročnej pauze.

Prípravný zápas : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs FC Falco        14:4 (8:1)
Góly: Belica 3, Grendár ml. 3, Carlos da Costa 2, Brunovský 2, Rejžek 2, Marhefka, Rischer M.

8.jún 2011 ... KONIEC SEZÓNY "A" MUŽSTVA

Na poslednom tréningu sezóny sa dnes v Mladosti zišlo "A" mužstvo oranjes. Prezident klubu Martin Grendár konštatoval, že to bola najúspešnejšia sezóna Á-čka v 28-ročnej histórii klubu. Vyhrali sme extraligu, Slovenský pohár, Bratislavský pohár a rozhodujúcou mierou sa hráči "A" mužstva podielali na "svetovom" rekorde A2 mužstva (majster Bratislavy bez straty bodu!). V domácich súťažiach sme za posledné dva roky stratili jediné dva body po remíze v Košiciach s miestnym P.K.P.. 62 zápasov bez prehry. Najviac ale teší skvelé usporiadanie Main round UEFA Futsal Cupu na Pasienkoch a postup do Elite round za 24 hodín. A samozrejme prvé, historické víťazstvo v Kazachstane. Veru ťažko prekonateľné méty, skôr neprekonateľné... Cieľom následujúcej sezóny bude snaha, pokúsiť sa k týmto métam opäť priblížiť. Jedine čo mrzí a značne, je ten gólik reprezentácie v Rumunsku, keďže desať hráčov oranjes štartovalo aj v Targu Mures. V závere prezident poďakoval všetkým hráčom a realizačnému tímu. Krátke poďakovanie vyjadrili i tréner Janík a asistent Vlašič. Potom už následoval florbalový duel a rozchod hráčov na zaslúžené dovolenky. Nová sezóna 2011/2012 sa začína 25.júla.

2.jún 2011 ... FOFÁCI NA FUTSALOVOM VÝLETE V IKRÉNY

Minivýprava oranjes sa včera zúčastnila prvého finále play-off v Maďarsku, v deväťtisícovom mestečku Ikrény s prekrásnou športovou halou. Domáca Rába Eto hostila v otváracom zápase finálovej série hranej na tri víťazné zápasy MVFC-Berettyóújfalu, ktroré trénuje reprezentačný tréner Richard Bačo. Zápas mal jednoznačného favorita, Györ napokon presvedčivo zvíťazil 9:3, séria sa budúci týždeň sťahuje do Berettyóújfalu.

1.jún 2011 ... POSLEDNÝ KROK BÝVA NAJŤAŽŠÍ...

V poslednom zápase sezóny sa, vo vidine famózneho rekordu, naša ekipa riadne natrápila. B-éčko Pineroly zahrala proti "B-A2" mužstvu výborne, ešteže Brndiar mal svoj deň a zatiahol roletu na celý duel. Aj keď sme boli lepší, v držaní lopty, ťažko sme sa presadzovali. Nervozita akoby zväzovala nohy, súper bojoval na doraz. Rekord - vyhrať titul majstra Bratislavy bez straty bodu, sme predsa len uhrali. Dve tvrdé bomby Friča a Brunovského si našli cestu do siete. Skvelý rekord i najlepšie skóre v 28-ročnej histórii bratislavských súťaží sa podaril. Bravó Fofáci.

dohrávka 23.kola 2.SL sk. Bratislava 2010/2011 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Across Pinerola BA "B"        2:0 (0:0)
Góly: Frič (22.), Brunovský (33.)
Zostava: Brndiar - Mikletič (C), Fehérvári, Brunovský, Nagy - Sláma, Frič, Rejžek, Bagin, Rafaj

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..