NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JÚL 2015

NOVINKY júl 2015 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JÚL 2015

TITUL PRE MARTINA! ČLOVEKA, KTORÉHO NIKTO NIKDY NENAHRADÍ!


SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA - MAJSTER SLOVENSKA 2014/2015

2.júl 2015 ... FUTSALOVÁ LIGA MAJSTROV SA VRACIA DO BRATISLAVY

Úradujúci slovenský majster Slov-matic FOFO Bratislava zorganizuje turnaj 4. skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 v Bratislave, na ktorom mu budú súpermi holandský Futsal Club Eindhoven a dvaja víťazi F, resp. D-skupiny predkola. V D-skupine predkola sa o postup do Bratislavy popasuje kvarteto Grorud IL z Nórska, Sievi Futsal z Fínska, škótsky FC Santos Perth a gibraltársky Lynx FC, v F-ku zasa trio Železarec Skopje z Macedónska, ASA Ben Gurion z Izraelu a SK Augur Tallin z Estónska. Hrať sa bude v termíne 29. september - 4. október. Rozhodol o tom žreb skupín predkola aj hlavného kola vo štvrtok popoludní v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. V predkole UEFA Futsal Cupu (25.-30. augusta 2015) vyžrebovali päť skupín po štyroch tímoch, tri skupiny majú trojčlenné obsadenie. Osmička víťazov sa kvalifikuje do Main round - hlavného kola. V tejto fáze už "naskočí" do diania aj sériový slovenský šampión Slov-matic, ktorý bude organizátorom jednej zo šiestich štvorčlenných skupín. Vzhľadom na vysoký koeficient slovenského majstra ťahali z osudia z prvého koša. Prvé dva tímy každej skupiny sa kvalifikujú do Elite Round. Termíny zápasov sú 29. september - 4. október 2015, okrem Bratislavy sa bude hrať v Györi (Maďarsko), Rige (Lotyšsko), Targu Muresi (Rumunsko), Dobovci (Slovinsko) a Nikózii (Cyprus). Priamo do Elite round, ktoré sa uskutoční v apríli 2016, je nasadená štvorica Kairat Almaty (obhajca trofeje), Inter FS, Tulpar Karagandy a KMF Ekonomac Kragujevac.
Vladimír Ambrozek (manažér tímu): "Spokojní sme najmä s tým, že hlavné kolo Futsal Cupu sa bude hrať u nás v Bratislave. Radi sme aj tomu, že sme sa vyhli majstrovi Talianska Pescare a Sarajevu. Máme Eindhoven a dvoch víťazov skupín predkola. Holandský futbal napreduje, máme s ním skúsenosti na reprezentačnej úrovni. Zo štvorčlenného D-čka postúpi zrejme majster Nórska, samozrejme je to len odhad. Aj Nóri sú momentálne na vzostupe. Z trojčlenného F-ka podľa papierových predpokladov k nám pôjde Skopje, zaujímavé je, že to už v Bratislave hralo, keď sme skupinu tiež organizovali v Bratislave. Urobíme všetko preto, aby sme opäť uspeli a postúpili do Elite Round."

1.júl 2015 ... NOVÝM TRÉNEROM "A" TÍMU MARTIN REJŽEK

Novým trénerom desaťnásobného slovenského futsalového šampióna Slov-maticu FOFO Bratislava sa stal Martin Rejžek, ktorý vo funkcii vystriedal Jána Janíka. Jeho odchod priamo súvisí s nelichotivou ekonomickou situáciou, ktorá na Slov-matic doľahla po vlaňajšom úmrtí jeho bývalého prezidenta a mecenáša Martina Grendára staršieho.

Ján Janík (bývalý lodivod Fofa): "Rozišli sme sa korektne. Vedel som, že od smrti Martina Grendára staršieho sa finančná situácia v klube nebude vyvíjať priaznivo. Tušil som, že minulá sezóna bude pre mňa ako trénera Slov-maticu posledná. Chcel som si ju preto čo najviac vychutnať a som rád, že sa mi to podarilo. Hráči si v novom režime popri výrazne nižšom rozpočte budú musieť zvykať na 'prácu na kolene' a menší objem tréningových jednotiek. Mužstvo po mne preberá Martin Rejžek, ktorý je zároveň stále jeho hráčom. Odchádzam s pocitom dobre vykonanej práce, za sedem rokov sme na Slovensku získali prakticky všetko, čo sa dalo a na medzinárodnej úrovni sme veľmi dôstojne reprezentovali náš klub i celý slovenský futsal. Slov-maticu patrí pred žrebom novej edície UEFA Futsal Cupu fantastická siedma priečka v rebríčku európskych klubov. Teraz sa viacero vecí zmení, z mužstva už odišli opory Seidler, Rick a Drahovský do Györu, Fehérvári do Lučenca a na ich miesto prídu zrejme mladí a neskúsení chlapci. Napriek tomu Martinovi Rejžekovi želám veľa šťastia v novej práci. Čo sa týka mojej budúcnosti, črtá sa nejakí ponuka, ale v tejto chvíli by bolo predčasné o nej hovoriť. Každopádne som ochotný Slov-maticu vždy pomôcť, keď o moje rady bude záujem."

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..