NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JÚL 2014

NOVINKY júl 2014 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JÚL 2014

31.júl 2014 ... KLUBOVÉ ŠTATISTIKY

Štatistiky Ako už tradične, v horúcom lete, je aj klubovému štatistickému oddeleniu riadne horúco. Udržiavať kontinuitu klubových štatistík je veru extrémne náročná úloha. Ale podarilo sa, a štatistiky sú hotové! Postupne ich pridávame na našu futsalovú webovú stránku!
Z pozoruhodností vypichujeme:
V historickej streleckej tabuľke chýba streleckej legende M. Lučeničovi do famóznej tisícky už len 29 gólov! Dvojica Haľko Mikletič sa už prestrieľala cez 500 gólovú hranicu. Riadne si polepšil „ mladý“ Rejžek (419) a góly po 8 ročnej odmlke začal pridávať i Edo Baláž.
Rovnako presun medzi elitných bombardérov zaznamenal Tomáš Drahovský a nováčikom v klube kanonierov je i Marek Bahna. V najbližšej sezóne zrejme do klubu strelcov pristúpi Peter Kozár a možno z diaľky zaútoči Gabo Rick. Čo sa týka počtu odohratých zápasov, tam sa na čele nič nezmenilo, len si rekordéri zvýšili počty odohraných zápasov. Znovu si polepšil Rejžek.
Brankári: do čela sa dostal mladý Vőrős, ktorý sa prehupol cez potrebnú 50 zápasovú hranicu. Skvelú formu si udržujú naši extraligoví brankári, ktorí sú tesne pod priemerom 2 góly na zápas a to je skvelý priemer. V jednotlivých tímoch kraľujú staré známe tváre: u Oldov obe tabuľky vedie Lučenič, u Admirálu dvojica Drenčko – Kincses, v C-éčku podobne ako M. Lučenič u Oldov je na čele nedostižne Mikletič a opäť M. Lučenič., a v B-éčku sa predral do čela oboch tabuliek opäť Mikletič. Na druhých pozíciách sa už začína objavovať Rejžek. V A-čku sa na špicu prepracovala dvojica Mikita – Haľko, veru ťažko bude týmto menovaným v budúcnosti niekto na špici tabuliek konkurovať.
Najstarším hráčom, ktorý kedy nastúpil za klub je Jano Kazimír – 59 rokov a 3 mesiace, najstarším strelcom klubu je Cerovský – 56 rokov a 5 mesiacov.

28.júl 2014 ... ORANJES V PRÍPRAVE

Dnes podvečer, tradične v domovskom stánku v Mladosti, zahájilo "A" mužstvo novú futsalovú sezónu. Nový ročník zahájil prezident, všetkých privítal, osobite nováčikov Seidlera, ktorý oblečie v klube 17-tku i Obermana. Zdôraznil hlavný cieľ jesene (Elite round), tréner Janík oboznámil hráčov s doladeným programom príprav. Potom už nasledovalo váženie aj prvý tréning. Do piatka tím trénuje dvojfázovo. V nedeľu už hráči absolvujú ostrý štart série prípravných duelov a to rovno s chorvátskym aj českým majstrom vo Viedni. Veru razantný úvod sezóny. Oranjes má dohodnutých tucet prípravných zápasov, o trinástom rokuje s Tangom Brnom. Keďže liga v susednom Maďarsku štartuje už koncom augusta, septembrový duel zo zverencami Marcosa Angula sa neuskutoční.

24.júl 2014 ... HISTORICKÉ ŠTATISTIKY ORANJES ... REKORDY, REKORDY

Uplynulá sezóna, ktorá sa niesla v znamení osláv 30. výročia klubu, opäť priniesla mnoho rekordov. Ten najcennejší je už šiesty postup Á-čka do Elite Round UEFA Futsal Cup. A rovnako druhý rok po sebe umiestnenie v Top 10 Rankingu Európskych majstrov. Najväčšiu zásluhu na týchto rekordoch má zisk rekordných 9 x double v Slovenských súťažiach.

A ďalší famózny rekord A-čka je 149 zápasov, čiže 5 rokov bez prehry v slovenských súťažiach.

K týmto famóznym rekordom pridali svoje rekordy i ostatné mužstvá. B-čko dosiahlo najlepšie -najvyššie skóre v 30. ročnej histórií Bratislavskej ligy (+273 gólov!!) Céčko identický rekord vo svojej súťaži (+216 gólov!!). Oldi vyhrali ligu 40 už siedmy krát a druhý krát bez straty bodu. Béčko má rekord 133 zápasov bez prehry (4,6 roka bez prehry). Céčko má rekord 87 zápasov bez prehry (3,3 roka bez prehry)...

Všetky tieto dnes zaznamenané rekordy sú veru pre ďalšiu históriu Slovenského a bratislavského futsalu ťažko prekonateľné rekordy, ba dokonca smelo môžeme napísať, že väčšinu týchto futsalových rekordov nikdy nikto v budúcnosti neprekoná.

Posledným rekordérom je tréner Ján Janík, ktorý sa v historickej slovenskej tabuľke trénerov už osamostatnil. Má na konte 5x postup do Elite Round a 5x double. Až za ním je trénerská legenda Milan Kollár (4x double a 1x Elite Round) a potom s 3 titulmi tréneri Jaro Vojtek a Jano Kabát.

Ale po pravde, ak niektorý iný slovenský klub niektorý z týchto všetkých rekordov niekedy prekoná, bude to pre SVK futsal len a len dobre.

Postupne od augusta nájdete na stránke všetky štatistiky všetkých tímov po skončenej sezóne, ako predkrm nech Vám slúžia aktualizované historické štatistiky, najlepší bombardéri histórie, hráči s najviac odohratými zápasmi a štatistiky brankárov! - Historické štatistiky po sezóne 2013-14

8.júl 2014 ... REKORDÉR MÁ DNES 60!

Dnes ôsmeho oslavuje okrúhlu šesťdesiatku držiteľ neuveriteľného rekordu - najstarší hráč, ktorý kedy nastúpil za náš klub - Jano Kazimír. Gratulujeme!!!

4.júl 2014 ... FUTSALOVÁ LEGENDA MÁ 40!

Dnes oslavuje okrúhle narodeniny azda najznámejší famózny futsalista Slovenska, majster Európy a mnohonásobný majster Slovenska, a i čerstvý víťaz Ligy 40 - Edo Baláž. Tak Edo, želáme Ti k 40-tke všetko naj, naj, naj!!!

3.júl 2014 ... ORANJES NA MAIN ROUND LIGY MAJSTROV DO MAĎARSKA

Úradujúci slovenský majster Slov-matic FOFO Bratislava pocestuje na turnaj 6. skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2014/2015 (Main round) do susedného Maďarska. Okrem miestneho šampióna MVFC Berettjóújfalu, ktorý je usporiadateľom turnaja, budú súpermi zverencov trénera Jána Janíka nórsky tím Vegakameratene a víťaz D-skupiny predkola. Ten vzíde z kvarteta APOEL Nikózia, NAFI Stuttgart, Anži Tallinn, Flamurtari Vlora, pričom papierovým favoritom je cyperský tím.
"So žrebom môžeme vysloviť spokojnosť. Cieľ postúpiť do elitného kola je reálny a zodpovedá našim možnostiam. S Nórmi máme skúsenosť z reprezentácie, z ich strany očakávam silový, neprešpekulovaný futsal. Berettjóújfalu je pre nás veľká neznáma, pretože sa všeobecne očakávalo, že majstrom v Maďarsku bude favorizovaný Győr, ktorý aj dobre poznáme. Máme však dostatok času na to, aby sme si o jednotlivých mužstvách pozháňali informácie a dobre sa pripravili. Čo sa týka tretieho súpera z predkola, myslím si, že ním bude APOEL Nikózia. Postup je pre nás povinnosťou, ale bolo by chybou si už teraz namýšľať, že sme víťazi," povedal kouč sériového slovenského šampióna Ján Janík.

Žrebovanie skupín predkola a hlavného kola sa uskutočnilo vo štvrtok popoludní v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone a slovenského majstra priamo v centrále UEFA zastupovali tímový manažér Vladsson Ambrozek a hráči Peter Haľko s Gabrielom Bartošekom. Usporiadateľmi skupín Main round, v ktorom sa predstaví aj Slov-matic, sú ERA-PACK Chrudim (Česko), Ekonomac Kragujevac (Srbsko), Nikars Riga (Lotyšsko), MVFC Berettjóújfalu (Maďarsko), KMN Kobarid (Slovinsko) a Dina Moskva (Rusko). Do ďalšej fázy (pozn. - Elite round) postúpia dva najlepšie tímy z každej zo šiestich skupín hlavného kola. Až v Elite Round sa k tuctu postupujúcich pridá automaticky nasadené kvarteto FC Barcelona (obhajca trofeje), Kairat Almaty, Araz Naxcivan a Sporting Lisabon. V ročníku 2014/2015 súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov, bude štartovať 49 klubov. Predkolo sa hrá v termíne 26.-31. augusta, hlavné kolo bude prebiehať 30. septembra - 5. októbra.

Reakcie na žreb z kabíny:

Peter Kozár: "So žrebom som osobne spokojný. Po možnostiach, kam nás vietor mohol zaviať, som si prial práva Maďarov, čo sa našťastie aj stalo! Top favoritom sme sa vyhli a mužstvá ako z Nórska alebo kvalifikant z predkola by mali byť hratelní a verím v postup do ďalšej fázy tejto prestížnej futsalovej súťaže." Vladsson Ambrozek: "Veľmi prijateľný žreb. Už stačí iba jedna maličkosť - postúpiť. Pri našich skúsenostiach a množstve odohratých zápasov v tejto súťaži, verím, že sa nám to aj podarí." Gabriel Rick: "Som veľmi spokojný, je to moj druhý ročník Ligy majstrov a keďže je to najvyšší futsalový level na klubovej úrovni, tak Fofáci musia byť spokojní, akú skupinu sme dostali. Určite ale nemôžme podceniť žiadneho súpera a do každého zápasu musíme ísť na 118 percent .... Verím, že postúpime!" Mário Gašparovič: "Žreb nám tentokrát prial, možno viac ako inokedy. Osobne si myslím, že všetci musíme byť spokojní so žrebom, ale zároveň aj netreba zabúdaž, že futsal v Európe sa v posledných rokoch vyrovnáva a keďže sme vlastne v pozícii favorita skupiny, tak to bude trošička zavažovať. Myslím si, že takýchto situácií sme už zažili niekoľko, z tej opačnej pozície a dokážeme sa vyrovnať aj s touto prekážkou a postúpiť do ďalšej fázy ako tomu bolo v ostatných rokoch." Michal Seidler: "Myslím si, že sme chytli relativně přijatelnou skupinu ... mohlo to být o hodně horší, takže ja osobně jsem spokojen se skupinou ... Maďaři budou dá se říci novačci a budou hrát doma a Norové budou nevyspitatelní, ale když se bude hrát na 100%, tak by neměl být problém postoupit do další fáze."

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..