NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JÚL 2008

NOVINKY júl 2008 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JÚL 2008

28.júl 2008 ... PREDOHRÁVKA 2.KOLA PROTI BULDOGOM V BRATISLAVE

Po dohode nášho klubu s klubom Buldog´s POPRAD sa predohrávka 2.kola uskutoční 22.augusta o 19:30 hod v Bratislave v ŠH Mladosť. Keďže nás v septembri čakajú ťažké boje v Lige Majstrov v Baku, s Popradom sme si prehodli poradie zápasov a tak naše prvé z dvoch ligových meraní síl odohráme už v auguste v Bratislave.

24.júl 2008 ... HABAJOVCI V PINEROLE

2.júl 2008 ... VRACIAME SA DO BAKU, SÚPERMI DOMÁCI ARAZ, ŠVÉDSKE SKÖVDE A KVALIFIKANT

UEFA Futsal Cup V stredu skoro ráno odletela minivýprava z Viedne v zložení Martin Grendár, Martin Grendár jun. a Vladsson Ambrozek do Ženevy, odkiaľ sa presunula do sídla UEFA v Nyone, kde bol od 13:30 hod na programe žreb futsalovej Ligy Majstrov. Súpermi Slov-maticu FOFO Bratislava budú v hlavnej fáze UEFA Futsal Cupu 2oo8/2oo9 azerbajdžanský majster Araz Naxçivan a AIK Skövde zo Švédska. Štvrtý účastník vzíde z kvalifikačnej "C" skupiny, v ktorej sa o jedinú postupovú miestenku stretnú FC Nadin Sofia z Bulharska, KMF Elita Tetovo z Macedónska a Ipswich Wolves z Anglicka. Hracím termínom hlavnej fázy je 6. až 14.september, miniturnaj aj s účasťou nášho tímu sa uskutoční v azerbajdžanskom Baku. "So žrebom sme spokojní, vyhli sme sa doslova katastrofickým skupinám číslo 1 a 4, mužstvám ako Benfica Lisabon , Luparense, Šachťor Doneck a Action Charleroi. Ideme opäť do Baku, no my sa tešíme a chceme postúpiť. Len tesne o jeden ťah sme minuli Chrudim. Z prvého koša som si želal Era-Pack, alebo Araz, najmenej cestovať do Plijevi. Krušné chvíle sme v Nyone prežívali najmä pri žrebovaní do skupiny číslo 1 a 4, ktoré sú doslova skupinami smrti. Aj v losovaní mužstiev, ktoré postúpia z predkola, sme mali šťastie, prípadný súper z Bulharska, či Macedónska, anglický Ipswich vodu asi nenamúti, je pre nás hratelnejší, ako pre skupiny 1 a 4, ktoré pravdepodobne doplní KMN Gorica zo Slovinska a Orlic Sarajevo z Bosny a Hercegoviny alebo belgický Beverwijk. Cestujeme do známeho prostredia, obohatení o cenné skúsenosti z minulého roka, to bude naša výhoda. Urobíme všetko preto, aby sme o našom postupe rozhodli po dvoch hracích dňoch, odveta proti domácim bude pravdepodobne na programe až v deň tretí." povedal prezident klubu Martin Grendár. V tomto ročníku UEFA Futsal Cup-u zasiahne do hry spolu 45 klubov, z toho 41 z nich bude v akcii už v predkole prípadne v hlavnej súťaži. Štyri nasadené tímy Jekaterinburg, Dinamo Moskva, Interviú Madrid a Kairat Alma-Ata sú zaradené vďaka koeficientu priamo do Elite round. K tomuto kvartetu sa pridajú dva najlepšie tímy zo šiestich skupín hlavnej fázy, následne si to šestnástka tímov rovnako skupinovým spôsobom rozdá o štyri miestenky na turnaj Final Four, pričom ďalej postupuje len víťaz. V pozícii obhajcu titulu sa predstaví ruský Jekaterinburg, ktorý v apríli tohto roka vo finále zvíťazil nad Murciou v penaltovom rozstrele. Premiérovo sa tento rok predstavia v súťaži majstri Dánska a Islandu.
Ohlasy na žreb v našom tábore :
Laco Mikita : "Žreb je po dlhej dobe veľmi dobrý, musím sa ale priznať, že destinácia mi moc nesedí..." Mário Gašparovič : "Dopadlo to celkom ok, nakoniec v Baku sme dosiahli zatiaľ životný postup, takže veľmi rád sa tam vraciam. Čo sa týka súperov, nesmieme brať ani jedného na ľahkú váha a dobre sa na turnaj pripraviť." Gabo Bartošek : "Myslím si, že žreb bol celkom dobrý. Prostredie je nám známe a ja osobne sa do Baku teším, lebo spomienky z minulého roka sú čerstvé a krásne :) Dvoch ďaľších súperov síce nepoznáme, ale dúfam, že sa nám podarí postúpiť ako minulý rok." Pavol Gabaš : "S Ligou Majstrov nemám zatiaľ skúsenosti a zahraničné mužstvá veľmi nepoznám, takže mi je ťažko vysloviť názor na žreb, ale myslím si, že minuloročný postup sa dá zopakovat".

Žreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu Nyon Žreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu Nyon Žreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu NyonŽreb UEFA Futsal Cupu Nyon

5.júl 2008 ... SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA OSLAVUJE ČOSKORO 25.VÝROČIE !!!

Náš klub Slov-maticu FOFO Bratislava, sídliaci v Petržalke, je absolútnym kráľom na domácej scéne. Najväčšiu zásluhu na tejto hegemónii má prezident klubu Martin Grendár. Z každého jeho slova a pohľadu vyžaruje obrovská energia. Keďže Slov-matic oslavuje v tomto roku 25. výročie založenia klubu, M.Grendár vo svojom monológu priblížil, ako postupne vytvoril veľmi úspešné mužstvo. „Spolu so skutočnými fanatikmi, trénerom Milanom Kollárom, Jurajom Totkom, Walterom Polatsekom, Vladimírom Okánikom a Vladimírom Škorcom, sme založili v roku 1983 sálový futbal. Najprv sme ho hrali desať rokov ako kamaráti z ulice, či zo školy. Bolo to také spontánne. Po roku 1989 som sa však našťastie stal súčasťou firiem, ktoré prosperujú, a zásluhou nich prišli do klubu prvé financie. Veď, kto má predpoklady na úspech, tak mu treba vytvoriť dobré podmienky. Mali sme ponuky z veľkého futbalu, ale aj z iných športov, ale my sme si vybrali sálový futbal. Postupne sme do klubu dávali finančné injekcie a zvyšovali úroveň Slov-Maticu. Pravda, zo začiatku sme sa nedokázali presadiť ani v Bratislave a to ma dráždilo a burcovalo, aby to niekto skúsil a hlavné mesto Slovenska malo špičkový klub. Koncom deväťdesiatych rokov sme k tomu urobili prelomový nástup, začali sme konkurovať najlepším, postupne sme ich predbehli a už štyri roky sme na najvyššom stupni. Je to aj zásluha toho, že sme poloprofesionálny klub, ktor ý má výborné podmienky. Môžem porovnávať, lebo sa v zahraničí zúčastňujeme na rôznych turnajoch a vidíme, že to robíme tak, ako sa má. Zásluhou finančných prostriedkov sme absolvovali sústredenia, výjazdy do Španielska, všetko sme pochodili, dlhé roky sme zbierali skúsenosti. Nakoniec však táto drina stála za to, lebo už niekoľko rokov zbierame zlaté ovocie. Výkladnou skriňou však nie je iba A-tím. B-mužstvo tretíkrát po sebe získalo titul majstra Bratislavy, C-mužstvo jubilejný desiaty raz vyhralo tretiu najvyššiu slovenskú súťaž. Mužstvo Old Boys po piatich rokoch berie zlato i striebro. Pracujeme so strednými školami, začali sme aj so základnými. Viaceré mestá, Poprad, Levice, Nitra majú nádherné haly, v Bratislave skôr ubúdajú, ako sa stavajú. Preto ma veľmi teší, že v Petržalke sú v posledných rokoch v samospráve správni ľudia a že sa pozerajú na to, čo je najdôležitejšie pre toto veľké mesto a pre šport. Veď v malej hale na Prokofievovej ulici hrá 80 mužstiev, trénuje tam vyše tisíc chlapcov a takto ďalej to nemôže ísť. Aj z tohto dôvodu ma veľmi teší, že Futsalar Aréna bude postavená v Petržalke, vedľa dostihovej dráhy. To je základný kameň pre ďalšiu budúcnosť nášho športu. Starosta Petržalky Milan Ftáčnik a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan dali nášmu projektu zelenú a vybojovali pre nás tento administratívny boj. Do dvoch rokov by mala byť futsalaréna postavená, potom sa nám bude ľahšie dýchať. Mojím veľkým snom je, aby sme novú špecializovanú halu pokrstili reprezentačným súbojom Slovensko - Brazília.“

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..