NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JANUÁR 2016

NOVINKY január 2016 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JANUÁR 2016

30.január 2016 ... B-MUŽSTVO ZDOLALO MATADORS, BAHNA S KVARTETOM GÓLOV

B-mužstvo nastúpilo proti nepríjemnému súperovi, na prvý gól sa čakalo do piatej minúty, kedy Bahna z ľavej strany obstrelil gólmana. V 15.minúte zdvihol hlavu aj súper, keď po nájazde 2 na 1 vyrovnal. Už o minútu ale padla Kyjovského sťahovačka a tvrdá strela na úrodnú pôdu. V 18.minúte upravil famóznym vinklom Belica už na 3:1. V predposlednej minúte našiel krásnou prihrávkou Kyjovský Bahnu a oranjes odskočili Matadorom už na rozdiel troch gólov. Trinásť sekúnd pred obrátkou ešte navýšil skóre kapitán Mikletič. Lepší vstup do druhého dejstva mal favorit, Mikletič si v 23.minúte oblúčikom vychutnal brankára hostí. Siedmy gól vsietil Grendy, keď poslal nekompromisne do bránky odrazenú loptu. Dve chyby v obrane priniesli dva góly za chrbtom Kollára, záverečná päťminútovka ale patrila futsalistom v oranžovom. Kyjovský ponúkol hetrik Bahnovi, ktorý neprotestoval a posledný gól pri power-play vsietil opäť Bahna, čím podčiarkol pohodlné víťazstvo 9:3.

2.SLF 2015/2016 - skupina Bratislava - 17.kolo:
(30.január 2016 o 15:50 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Matadors       9:3 (5:1)
Góly: Bahna 4 (5., 19., 35. a 40.), Mikletič 2 (20. a 23.), Kyjovský (16.), Belica (18.), Grendár (24.)
ŽK: -, ČK: -, 18 divákov, Rozhodcovia: Gron a Bohun, akumulované fauly: 0:3 - v 1.pol, 2:2 - v 2.pol
Fofo: Kollár - Rischer M., Kyjovský, Mikita, Bahna - Mikletič (C), Fedák, Belica, Grendár. Tréner: Kummer

27.január 2016 ... DOHRÁVKA 9.KOLA EXTRALIGY: GURMÁNI vs FOFO 1:15

Gurmáni BA Slov-matic FOFO Na dohrávku proti Gurmánom sme nastúpili bez reprezentantov Zdráhala M., Brndiara a Višvádera, ktorí boli v Portugalsku a potrestaného Rafaja i zraneného Belaníka. Na palubovku prvýkrát v sezóne vybehol aj tréner Rejžek a talentovaný junior Miňo Nestorík, ktorý aj premiérovo skóroval. Jeho presný zásah bol navyše aj 100. gólom oranjes v aktuálnej extraligovej sezóne. Fofáci sa pomalšie rozbiehali, Bartošekovu strelu zastavila iba žrď. Prvý gól prišiel až v siedmej minúte, keď Brunovského ľavačka zapadla za chrbát Ondrejičku. V ôsmej minúte skončila v sieti aj nahodená lopta Bartošeka, rovnaký hráč zvýšil do prázdnej bránky po prihrávke Kozára na 0:3. V tej istej minúte potrestal nepresnú rozohrávku aj Bahna. Mikita spálil nemožné, po akcii cez pivota Bartošeka upravil na rozdiel piatich gólov opäť Brunovský. Gurmáni hrozili z brejkov, samostatný nájazd Kovačiča ale vyriešil Gašparovič. Šiesty gól pripravil do prázdnej Kyjovskému Haľko, za 58 sekúnd pridal Ky Jo aj gól číslo sedem. V rovnakej sedemnástej minúte podčiarkol klubovú osmičku po asistencii Haľka kapitán Mikita. Sedemnásť sekúnd pred obrátkou sa blysol nádherným vinklom ľavačkou Kozár. Už v úvodnej minúte druhého dejstva nabil Brunovský Haľkovi, ktorý zaokrúhlil zápasový účet na desať. Jedenásty gól pridal Bartošek, čím dokonal svoj hetrik. Do streleckej listiny sa zapísal aj súper, Gašparoviča prekonal Duranka. V 32.minúte sa presadil aj junior Nestorik po peknej prihrávke Bartošeka. Haľkovo nechytateľné bodlo rozosvietilo na sveteľnú tabuľu štrnástku, konečené skóre symbolicky uzatvoril v 39.minúte tréner Rejžek. Súperovi ďakujeme za slušné a fair-play stretnutie a želáme mu veľa síl v ďalších extraligových zápasoch.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "K zápasu sme pristúpili aj z dôvodu viacerých absencií zodpovedne, aj keď sme sa pomalšie rozbiehali. Potom ale prišiel sled rýchlych gólov a vývoj zápasu sme následne už iba kontrolovali. Súper pôsobil odovzdaným dojmom a tak duel pripomínal skôr priateľský duel, nie extraligový... Po reprezentačnej prestávke sa tešíme do Levíc, kde nás bude čakať podstatne ťažší zápas."

1.SLF 2015/2016 - dohrávka 9.kola:
(27.január 2016 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
GURMÁNI BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:15 (0:9)
Štatistiky zo zápasu

Góly: Duranka (32.) - Bartošek 3 (8., 9. a 25.), Brunovský 2 (7. a 12.), Kyjovský 2 (16. a 17.), Mikita 2 (17. a 28.), Haľko 2 (21. a 34.), Bahna (9.), Kozár (20.), Nestorik (32.), Rejžek (39.)
ŽK: -, ČK: -, 50 divákov, Rozhodcovia: Mário Bohun a Marián Fischer, akumulované fauly: 1:0 - v 1.pol, 1:2 - v 2.pol
Gurmáni: Ondrejička - Rechtorík (C), Duranka, Selecký, Fratrič, Toan Vu Huu, Husár, Kovačič, Maceják, Kottek. Tréner: Matúš Horár
Fofo: Gašparovič M. (od 28. Kollár) - Brunovský A., Kyjovský M., Haľko P., Mikita L. (C) - Kozár P., Rejžek M., Bartošek G., Bahna M. - od 29.minúty Nestorik M., od 34.minúty Grendár M. Tréner: Martin Rejžek

22.január 2016 ... 13.KOLO EXTRALIGY: FK PREŠOV vs FOFO 2:5

FK Prešov Slov-matic FOFO V Prešove sa stretli minuloročný finalisti a cez 600 divákov sa malo na čo pozerať. Domácim vyšiel prvý polčas, majstrovi patrilo naopak druhé dejstvo. Vstup do zápasu vyšiel lepšie favoritovi, keď skóre otvoril už v devätnástej sekunde Brunovský. Futsalistov v oranžovom drese viackrát podržal dnes spoľahlivý Gašparovič, prekonal ho iba nechytateľne ostrostrelec Serbin z desaťmetrového kopu. Po obrátke prinavrátil vedenie Slov-Maticu opäť Brunovský, útoky sa striedali na oboch stranách, obaja gólmani mali plné ruky práce. Rafaj po šiestom faule bezpečne premenil desiatku, ukľudňujúci štvrtý gól pridal opäť Brunovský, čím dokonal dnešný hetrik. Vylúčenie Rafaja po druhej žltej karte v presilovke potrestal navrátilec Biľ, posledné slovo však mali Fofáci. Dvakrát loptu po strele cez celé ihrisko zastavila žŕdka, Haľko však v poslednej minúte poistil zaslúžené víťazstvo vedúceho tímu extraligy. Prešov dnes podal sympatický výkon, keby premieňal aj svoje šance, mohlo byť na tribúne ešte veselšie.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Po dlhej ceste do Prešova sme začali prekvapivo dobre a už po pár sekundách sme vyhrávali 1:0. Toto rýchle vedenie nám paradoxne ublížilo, mali sme veľmi slabý pohyb a kazili obrovské množstvo ľahkých lôpt. Prešov nám dobrým pohybom po ihrisku začal robiť problémy. Do polčasu zaslúžene vyrovnal. V druhom dejstve sme začali hrať aktívnejšie, zlepšili sa po každej stránke a zákonite prišli aj góly. V Prešove sme odohrali ťažký bojovný duel, v medziach fair-play, FK vie byť doma veľmi nepríjemným súperom. S hrou v druhom polčase som spokojný, rovnako aj s výsledkom. Nahnevalo ma však zbytočné vylúčenie Rafaja!" Antonio Hernandez (tréner Prešova): "Na zápas sme sa počas týždňa nijak špeciálne nepripravovali, aj napriek tomu, že Slov-matic kraľuje slovenskému futsalu dlhé roky. Od chlapcov som chcel, aby si zápas užili a na ihrisku sa zabávali. Všetci sa na zápas tešili, takže o motiváciu bolo postarané. Škoda, že nám veľká maródka neumožnila postaviť aj ďalších chlapcov. Očakávali sme pomerne slušnú divácku návštevu, čo sa nakoniec potvrdilo, takže moje hodnotenie by som začal poďakovaním prešovskému publiku. Jediné, čo môžem chlapcom vytknút, je zlý vstup do oboch polčasov. Zbytok zápasu si dovolím tvrdiť, že sme boli vyrovnaným a minimálne prvý polčas lepším mužstvom. Najviac ma mrzia nepremenené šance, pretože proti takému súperovi je potrebné premeniť skoro každú jednu, keď chceme pomýšľať na víťazstvo. Výborný kolektívny výkon, kde si každý siahol na dno svojich síl, takže druhé ďakujem patrí celému mužstvu. Základ je, že si chlapci uvedomili, že majú na to, aby dokázali poraziť každého súpera, takže teraz to už len musíme potvrdiť v nasledujúcich kolách."

1.SLF 2015/2016 - 13.kolo:
(22.január o 20:00 v ŠH Baštová v Prešove)
FK PREŠOV vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:5 (1:1)
Highlight zo zápasu

Góly: Serbin z 10 m (15.), Biľ (37.) - Brunovský 3 (1., 22. a 36.), Rafaj z 10 m (34.), Haľko (40.)
ŽK: Sedlák (14.), Biľ (27.), Mihok (34.) - Rafaj (17.), ČK: Rafaj (36.), 600 divákov, Rozhodcovia: Peter Budáč st. a Stanislav Polomský, akumulované fauly: 5:6 - v 1.pol, 6:3 - v 2.pol
Prešov: Kapraľ - Serbin, Biľ (C), Mihok, Harčár, Rohal, Eliaš, Čorej, Chovan, Adam, Prusák, Sedlák, Šimko, Pončák. Tréner: Antonio Hernández
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský T., Rafaj D., Kozár P., Mikita L. (C) - Kyjovský M., Bartošek G., Haľko P., Bahna M. - od 6.minúty Višváder J., Zdráhal M. Tréner: Martin Rejžek

15.január 2016 ... 12.KOLO EXTRALIGY: FOFO vs DRAGONS PODOLIE 16:2

Slov-matic FOFO Dragons Podolie Dragons Podolie inkasoval už v našom prvom vzájomnom zápase skoro desiatku, keď sme v Novom Meste nad Váhom zvíťazili v októbri 9:2, vtedy ale domáci hrýzli a góly padali do ich bránky až na konci duelu. Dnes im hráči oranjes nastrieľali "desiatku" už v prvom polčase! Súper pôsobil odovzdane, v prvej dvadsaťminútovke vystrelil na bránku jediný krát... Skóre otvoril po Bahnovej prihrávke dnes najlepší strelec Bartošek už v tretej minúte. O minútu našiel Višváder Kyjovského a bolo 2:0. Tretí gól ponúkol Haľkovi Brunovský, následne Kozárovu strelu zastavila iba žŕdka. V polovici polčasu Rafaj strelil štvrtý gól, keď gólmana Podolia nekompromisne prestrelil z priameho kopu. Už o minútu pridal piaty gól Višváder a v 13.minúte Haľko ukončil prvý "set" - 6:0. V štrnástej minúte zvonilo brvno, odrazenú loptu sa snažil dostať nožničkami Bahna, bohužiaľ jeho akrobaciu zastavilo opäť brvno. V 15.minúte si to vynahradil, keď našiel geniálne Brunovského, ktorý poľahky pridal siedmy gól. Tri minúty pred obrátkou pomohli majstrovi ku gólu hostia, keď si loptu z futsalky Rafaja zrazil do vlastnej siete Hikel. V čase 18:28 si efektným blafákom Haľko vychutnal brankára drakov - 9:0. Chvíľkové poľavenie ale stálo Brndiara čisté konto, keď ho 54 sekúnd pred koncom prvého dejstva prekonal po peknej akcii Prekop. Posledné slovo mal však záhorácky dvojzáprah. Šesť sekúnd pred obrátkou našiel Haľko Bartošeka, ktorý zaokrúhlil polčasovú desiatku. Druhé dejstvo sa Podolie očakávane zatiahlo do obrany, no prišli aj góly. V 25.minúte sa do streleckej listiny zapísal Bahna, strelu Mikitu v 27.minúte zastavila žŕdka. Súper sa odhodlal aj k hre bez brankára, Brndiarovi pomohla konštrukcia bránky. Strelu Kyjovského cez celé ihrisko rovnako zastavila tyčka. V čase 33:33 Podolie skórovalo aj druhýkrát v zápase, šťastným strelcom bol Zaťovič. Potom už ale dominovali hráči favorita, ktorí nováčika ligy k ničomu nepustili. Bahna našiel Višvádera - 13:2. Štrnásty gól visel vo vzduchu, dvakrát bolo proti brvno Podolia. Prišli ale chvíle Bartošeka, ktorý za 25 sekúnd potrestal dve chybné rozohrávky súpera a upravil už na 15:2. Posledné slovo mal kapitán Mikita, ktorému vymyslel gól Brunovský. Bodkou za zápasom bola pekná strela, ktorá volala po sedemnástom góle, zastavila ju však opäť iba žŕdka! V ďalšom kole oranjes vycestuje do Prešova, kde chce potvrdiť po streleckých hodoch v Mladosti tabuľkové postavenie dobrým výkonom a trojbodovým zápisom.

Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Mali sme k dispozícii už oboch gólmanov, absentoval iba zranený Belaník. Duel s Podolím sme nepodcenili, pristúpili k nemu zodpovedne a najmä prvý polčas sme boli konečne aj strelecky efektívni v zakončení. Až na pár minút v druhom polčase sme hrali to, čo som naordinoval a presne to, čo sme chceli. Hráčov za koncentráciu a prístup k zápasu musím pochváliť. Výsledok mohol byť ešte vyšší, zo šesť-sedemkrát ale pomohla Podoliu konštrukcia bránky. Pomaly myslíme už na zápas v Prešove, od kiaľ si chceme priniesť tri body."

1.SLF 2015/2016 - 12.kolo:
(15.január 2016 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK DRAGONS PODOLIE       16:2 (10:1)

Góly: Bartošek 4 (3., 20., 38. a 38.), Haľko 3 (8., 13. a 19.), Višváder 2 (12. a 35.), Brunovský 2 (15. a 35.), Kyjovský (4.), Rafaj (11.), Hikel vlastný (18.), Bahna (25.), Mikita (40.) - Prekop (20.), Zaťovič (34.)
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Mário Bohun a Ľuboš Ágg, akumulované fauly: 0:2 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. (od 31.minúty Gašparovič M.) - Brunovský A., Bahna M., Bartošek G., Haľko P. - Kozár P., Višváder J., Kyjovský M., Mikita L. (C) - od 6.minúty Zdráhal M. a Rafaj D. Tréner: Martin Rejžek
Podolie: Krajčík - Pyšný, Malíček, Drexler, Hikel, Prekop (C), Tuka, Zaťovič, Lackovič, Bobocký, Trebatický. Tréner: Miroslav Ostrenka

8.január 2016 ... 11.KOLO EXTRALIGY: MFsK NITRA vs FOFO 5:6

MFsK Nitra Slov-matic FOFO Proti tretiemu tímu extraligy sme cestovali do Nitry bez oboch brankárov, Gašparovič dostal voľno a Brndiar nemohol nastúpiť vďaka dodatočnému trestu a stopke na dva zápasy (paradoxne nemohol nastúpiť proti druhému a tretiemu tímu aktuálnej tabuľky, keď o trest požiadal náš posledný súper v starom kalendárnom roku pred vzájomným zápasom). Pre chorobu pod Zobor necestoval ani Rafaj a v zostave absentoval aj kapitán Mikita a zranený Belaník. Domáci zvolili na favorita od úvodu tvrdú hru, už v druhej minúte otvoril skóre Kozár, ktorý nepríjemnou strelou prekvapil Repu. V šiestej minúte zvýšil na 0:2 Bahna, tak sa skončil aj polčas. Keď po 33 sekundách druhého dejstva upravil Kozár na rozdiel troch gólov, zápas vyzeral byť jasnou záležitosťou favorita. Dudáš však gólom postavil MFsK na nohy a domáci sa vrátili do zápasu. V 25.minúte ponúkol gól Višváderovi Kyjovský a opäť bolo "o tri". V 26.minúte prišiel likvidačný faul na Kozára od Snopa, za ktorý mal ísť premotivovaný hráč pod sprchy, rozhodca Belavý však nepochopiteľne ukázal iba žltú kartu a odštartoval tým ešte väčšie emócie na ihrisku. Strelu Bahnu zastavila žŕdka, na druhej strane znížil si šťastím Fuska. Dve žŕdky Haľka gól nepriniesli a tak sa domáci po góle Bombicza dostali na rozdiel gólu. Štyri minúty pred koncom upokojil oranjes Haľko gólom na 3:5, nešťastný teč Bahnu ale znamenal opäť rozdiel jediného presného zásahu. V poslednej minúte, 53 sekúnd pred koncom rozhodol Haľko gólom na 4:6, Bombiczov gól už prišiel neskoro. Sekundu pred koncom sa po faule mal kopať desaťmetrový kop proti domácim, na ihrisku však vzkypeli vášne a prečo sa nekopal vedia asi iba rozhodcovia.

Anton Suchán (tréner MFsK): "Dnešný zápas mal z nášho pohľadu takmer všetko. Pekne zaplnená hala , z našej strany obrovská bojovnosť , vyrovnaný priebeh a aj zaslúženého víťaza . Chceli sme sa vyrovnať s kvalitou Fofa dôrazom v súbojoch a myslím, že až na jeden moment, to bolo všetko v medziach korektnosti . Pred rokmi som pred súbojom so Slovmaticom povedal – ide o porovnanie Trabantu a Mercedesu – dnes to tak určite nebolo, siahli sme hlboko na fyzické sily a zažili výborné extraligové stretnutie."
Martin Rejžek (tréner Slov-Maticu): "Odohrali sme dobrý zápas napriek tvrdej a miestami až prehnane tvrdej hre súpera. Rozhodcovia zápas pustili, nevedeli zápasu udať meter, pískali, ako ich napadlo. Každý zákrok posudzovali inak, nepochopiteľne najmä zákroky, ktoré do futsalu vôbec nepatria. Náš brankár dostal po žltej karte dodatočne trest na dva zápasy, dnes v Nitre bol minimálne jeden zákrok stokrát horší, výkon rozhodcov v dnešnom zápase dáme prešetriť patričnou komisiou a budeme žiadať pre nich zastavenie činnosti. Potom sa samozrejme zápas zvrhne a je nervózny. Odhliadnuc od toho sme mali a musíme takýto zápas zvládnuť lepšie, za stavu 4:1 sme ho mali v kľude dohrať, pridať pár gólov. Našimi dvomi hlúposťami sme zadarmo postavili súpera na nohy, dovolili mu dostať sa až na rozdiel jediného gólu, čím sme duel úplne zbytočne zdramatizovali."

1.SLF 2015/2016 - 11.kolo:
(8.január 2016 o 20:00 h MŠH Klokočina, Nitra)
MFsK NITRA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       5:6 (0:2)

Góly: Bombicz 2 (33. a 40.), Dudáš (23.), Fuska (29.), Bahna vlastný (38.) - Kozár 2 (2. a 21.), Haľko 2 (36. a 39.), Bahna (6.), Višváder (25.)
ŽK: Bombicz (11.), Snop (26.), Dudáš (26.) - Bartošek (11.), Haľko (27.), ČK: -, 400 divákov, Rozhodcovia: Mário Belavý a Ján Szkokan, akumulované fauly: 5:5 - v 1.pol, 6:4 - v 2.pol
MFsK: Repa - Peciar (C), Dudáš, Bombicz, Snop, Pevala, Glofák, Bratský, Blaškovič, Procháczka A., Procháczka P., Fuska. Tréner: Anton Suchán
Fofo: Kollár T. - Kozár P., Višváder J., Bahna M., Haľko P. - Brunovský M., Kyjovský M., Zdráhal M., Bartošek G. (C). Tréner: Martin Rejžek

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..