NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - JANUÁR 2012

NOVINKY január 2012 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC JANUÁR 2012

31.január 2012 ... FUTSALOVÁ SEZÓNA JE PRESNE V POLOVICI

Dnes je tu polrok na školách a rovnako v polovici sezóny sú všetky futsalové súťaže... Ako stoja naše mužstvá ? Vynikajúco! "A" mužstvo vedie extraligu bez straty bodu so sedembodovým náskokom, "B" mužstvo vedie 2.SL rovnako bez zaváhania s osembodovým náskokom. C-éčko vedie 1.BA ligu s jednou remízou na konte a šesťbodovým náskokom. "OLD" tím sú bez straty bodu druhí o skóre, ADMIRALU "OLD" patrí ôsme miesto. Máme teda za sebou vydarenú polovicu sezóny. Pochopiteľne treba prirátať famózny postup bez prehry v gruzínskom Tbilisi v Lige Majstrov, i vynikajúcu hru v Elite round v Padove. Deväť našich hráčov má podiel na postupe reprezentácie Slovenska v baráži v Portugalsku do play-off a najbližšie dva ostré zápasy ukážu, či sa Slovensko predstaví konečne na vrcholnom futsalovom podujatí - MS v Thajsku. Na čele bratislavskej ligy sú i naši stredoškoláci a i najmenšia prípravka. Jedine novovytvorená juniorská liga nám akosi nejde podľa predstáv víťaznej filozofie klubu. Zo zaujímavostí hádam spomenieme, že legenda Lučenič má na konte už 890 gólov. Ďalšiu famóznu métu, 400 gólov pokorili v uplynulom mesiaci aj Mikletič s Haľkom. Momentálne zrejme najlepší hráč Slovenska Dušan Rafaj čochvíľa vstúpi do klubu kanonierov (97 gólov). Ďalší adepti sú Grendár junior (92 gólov) a rehabilitujúci Brunovský (91 gólov), či Belica (90 gólov). V obľúbenej súťaži skokan roka je poradie nasledovné: Kozár 14, Strelec 9, Žiga 5... A už vo štvrtok sa začína druhá polovica súťažného ročníka. Á-čko cestuje do Nitry, kde sa od 20:00 h stretne s miestnym MFsK.

30.január 2012 ... TOMÁŠ DRAHOVSKÝ V DRESE ORANJES

Slov-matic FOFO V uplynulom týždni prišlo k dohode futsalových klubov FK P.K.P. Košice, CFC Košice, Slov-matic FOFO Bratislava a hráča Tomáša Drahovského a tak sa zrodil prestup zimy! Talentovaný reprezentant výberu U-21 bude v oranjes hrávať na drese s číslom šesť. Čo na to prezident klubu ? Martin Grendár "Tomáša máme v hľadáčiku už viac ako rok. Predpokladali sme však, že až v lete príde študovať do Bratislavy a bude tu hrávať i futsal... Pravdu povediac, možnosť, že by prišiel i skôr sme príliž nečakali. Keď však takáto možnosť nastala, uvítali sme ju. Ďakujeme vedeniu košických klubov PKP i CFC za ústretové konanie a želám Tomášovi úspešné účinkovanie v našom klube!"

29.január 2012 ... V LIGE 40 SA DARILO IBA "OLD" MUŽSTVU

Duel dvoch čelných tímov tabuľky, vlastne také predčasné finále Ligy 40 priniesol dobrý futsal. Od začiatku sa hralo opatrne, šancí bolo minimum. Po desiatej minúte predsa len prišli príležitosti "OLD" mužstva. Konečne ale až Sepeši doťukol kolmicu Obšitníka na 1:0. Stále sme hrali dobre organizovanú defenzívu, a intenzita našich nebezpečných brejkov narastala. Po polčase prišli hneď dva bleskové knockouty! Najskôr ušla nová akvizícia Kusalík a v plnom behu trafil vinkel. lepší štart v klube si ani nemohol predstaviť. Vzápetí ďalší nadherný brejk a žijúca strieľajúca legenda Lučenič podstrelil neistého brankára Juve. Strelil už svoj 890. gól za oranjes!!! Súper zvýšil tlak, ale naša defenzíva bola výborná. Poluch nemal robotu. Podali sme najlepší výkon sezóny a v závere, po skvelých kontrách ešte navýšili konečné skóre gólmi Obšitníka a Sepešiho. ADMIRAL "OLD" naopak nevychytil vydarený deň, nezachytil úvod zápasu, neustrážil hviezdu súpera Laca Dóku, a keby nedal Baláž gólik, bol by z toho ďalší kanár. Tentokrát na náš účet.

10.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs JUVE P&LKV       5:0 (1:0)
Góly: Sepeši 2, Kusalík, Lučenič, Obšitník
10.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs NAMANA        1:6 (0:2)
Góly: Baláž

28.január 2012 ... "C" MUŽSTVO DOMINOVALO AJ VĎAKA DVOM KANÁROM

V prvom zápase sobotňajšieho dvojzápasového dopoludnia na FTVŠ "C" mužstvo rozhodlo duel skvelým úvodom. Zachvíľu bolo 3:0 a tlak pokračoval a prišli i ďalšie šance a góly. Nakoniec bol z toho do polčasu "kanár". Druhé dejstvo bolo ale o inom. Hráči všetky šance zahodili a tak v záverečných minútach súper skóre korigoval. Druhý polčas tak vyhral Meracrest 2:0. Pozoruhodný šport je ten náš futsal. V dlhoplánovanej dohrávke bolo dianie úplne, ale úplne opačné ako predchádzajúci zápas. Po 24 hodinách opäť Minimax. Súper postavil piatich tých istých hráčov, čo včera, my troch. Prvý polčas sa podobal včerajšku ako cez kopirák. Minimax hral dobre organizovane zozadu a číhal na brejky. My sme mali viac z hry, ale šance sme si nevytvárali. Naopak Minimax vyťažil z minima maximum, presne podľa názvu klubu a ujal sa vedenia. Lenže rovnako ako včera, Rafaj bombou hneď vyrovnal. Cez polčas si prvá štvorka dohodla signál dubnica a zahrala ho v 28.sekunde učebnicovo. Na konci s bombou Rafaja, inak hrajúceho už dlhé mesiace vo famóznej forme. Vzápetí 400-gólový topbombardér Mikletič trafil pozemi utešeného angličana. Súpera to rozhodilo a prišli veľké chvíle Marhefku. Celkom nečakane výborne hrajúce C-éčko v závere naháňalo osmičku, a to veru nikto nečakal. Takže druhý kanár dňa, tentokrát v druhom polčase... Mužom víkendu sa stal Mikletič, ktorý skóroval päťkrát. Pravda na päty mu šliapal Mikita, ktorý navŕšil hetrik a strhol predsa len víťazstvo na našu stranu. Obaja kapitáni ukázali, že pásky na rukáve nemajú na ozdobu!

15.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs BF Meracrest        6:2 (6:0)
Góly: Mikletič 3, Predajniansky, Marhefka, Rischer M.
dohrávka 8.kola 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Minimax "B"        7:1 (1:1)
Góly: Rafaj 2, Marhefka 2, Mikletič, Števík, Bagin

27.január 2012 ... NAPÍNAVÁ DRÁMA V MLADOSTI PRE ORANJES

Súper "A2B" mužstva Minimax patrí medzi tých súperov, ktorí sa práve proti Slov-Maticu dokážu vypnúť k najlešiemu výkonu. Minimax odohral skvelý zápas. Skúsení matadori vsadili na výborne organizovanú defenzívu a nebezpečné brejky. My sme mali viac z hry, ale ťažko sme sa presadzovali. Ešteže dve vedenia Minimaxu sme vždy do minúty vyrovnali. Po polčase náš tlak stúpal a dvomi gólmi sme súperovi ušli na 4:2. Už to vyzeralo, že výhra je v suchu, ale súper v závere v priebehu minúty vyrovnal. Keď už sme sa pomaly zmierovali s remízou, Mikita bol proti a skvelým gólom rozhodol... Veru dnes to bolo zaj len tak tak... Akurát sa ťažko dá pochopiť, prečo Minimax nie je na špici tabuľky.

14.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Minimax       5:4 (2:2)
Góly: Mikita 3, Mikletič, Rafaj

22.január 2012 ... SKVELÝ ČISTÝ VÍKEND FOFÁKOV

Napriek značnému počtu absentujúcich hráčov vo všetkých družstvách, tí zostávajúci odohrali víkend famózne a všetkých päť zápasov vyhrali! V poslednom zápase víkendu A2B nastúpilo proti AK47, ktorí majú túto sezónu najlepší tím svojej histórie a sú v tabuľke hneď za nami. A2 mala podobne, ako oba tímy Oldov skvelý úvod a za sedem minút bolo 3:0. Kalašnikovci sa pokúšali čosi zo zápasom urobiť, ale naša defenzíva i Brndiar boli proti. Naopak vydarilo sa nám zopár ofenzívnych manévrov a už na tabuli svietil kanár. Po polčase AK 47 nehodilo flintu do žita, naopak zvýšili bojovnosť. My sme ale kontrolovali vývoj zápasu a nakoniec po dlhšom čase opäť padla desiatka... V Lige 40 v PKO sa hral napínavý futsal. ADMIRAL, rovnako ako Á-čko v piatok, i S-M "OLD", mal značné problémy a nastúpil iba so šiestimi hráčmi. Tí však podali heroický výkon. O všetkom sa rozhodlo už v úvode, keď toplegenda Kincses z "prezidentovej" pozície trafil. Potom z podobnej situácie trafil od žrde i Kostroň. Favorit Karpatská do polčasu znížil a po zmene strán sa rozpútala futsalová dráma, v ktorej vynikali obaja brankári. Zlikvidovali i nemožné. Sedem statočných síce už gól nedalo, ale ustálo i power-play a vydrelo cenné víťazstvo. "OLD" tím nastúpil rovnako iba so šiestimi hráčmi, ale tí podali jeden z najlepších výkonov sezóny. Zápas rozhodli už mohutným úvodom, súper sa dostal k slovu, až za stavu 6:0. "C" mužstvo nezačalo zápas dobre, hneď prvý brejk súpera skončil v našej sieti. Súper zvolil (ako málokto) celozápasovú ofenzívu a tak bol zápas bohatý na šance i góly. Do polčasu skvelým hetrikom otočil skóre Klatt, po polčase sme dostali dianie duelu pod kontrolu a zaslúžene vyhrali. V zápase strelecky explodoval Klatt, dal štyri góly a stal sa mužom víkendu...

13.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs AK 47       10:1 (7:0)
Góly: Várady 2, Bartošek 2, Belica 2, Rafaj 2, Mikletič, Fehérvári
14.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Surprise 04        6:3 (3:2)
Góly: Klatt 4, Števík, Hanusek
9.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs NAMANA       7:2 (4:0)
Góly: Strelec 2, Lučenič 2, Cerovský 2, Sepeši
9.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs ŠK Karpatská        2:1 (2:1)
Góly: Kincses, Kostroň

20.január 2012 ... 13.KOLO SELECT EXTRALIGY, FOFO vs FTVŠ BA 4:2

Slov-matic FOFO FTVŠ UK BA Víťazné extraligové ťaženie oranjes pokračovalo aj v 13.kole proti FTVŠ UK Bratislava v Mladosti. Majster zmietaný obrovskou maródkou potvrdil svoju suverenitu na slovenských palubovkách aj v zápase proti ambicióznym vysokoškolákom. Zápas rozhodli Várady s Baginom... Tím Jána Janíka stratil v prvom striedaní aj Davida Friča, toho nahradil tiež nie úplne doliečený kolega z reprezentácie Sláma. Spoluhráčov z tribúny hnali dopredu aj Brunovský, Kozár a Rejžek. Zo začiatku sa hralo opatrne, do vedenia mohli ísť hostia, Gašparovič ale držal oranžovú "loď" nad vodou skvelými zákrokmi. Keď nevieš čo s loptou - vystrel! Tohoto pravidla sa držal aj Bagín, ktorý utešenou strelou otvoril skóre duelu - 1:0 (11:28). Na ďalšie góly si celkom slušne zaplnená Mladosť musela počkať až do poslednej minúty prvého dejstva. Andy Jankovič sa pekne uvoľnil a oklamal aj Gašparoviča - 1:1 (19:05). Už za 21 sekúnd ale Várady našiel ukážkovo Mikitu a kapitán oražových vrátil vedenie favoritovi - 2:1 (19:26). Po zmene strán bolo rušno na oboch stranách. Strela Hlinu trela žrď, rovnako tečovaná strela Rafaja skončila iba na konštrukcii bránky. V 30.minúte ponúkol Bartošek gól Baginovi, proti bola opäť žŕdka. Zápas dnes vyšiel Váradymu, ktorý svojim spoluhráčom pripravil prihrávkami tri góly. V polovici polčasu zvýšil na dvojgólový rozdiel Sláma - 3:1 (30:02). Odpoveď hostí prišla za necelé tri minúty, strelecky sa presadil Hutár - 3:2 (32:49). Pokoj na futsalky favorita vniesol až päť minút pred konečným hvizdom svojim druhým gólom v zápase Bagin - 4:2 (35:00). Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Úvod bol ospal7 (bohužiaľ už tradične), nikoho nemohlo nič zaujať, len dvojitá čistá šanca hráčov FTVŠ UK. Traja naši reprezentanti boli na tribúne (Kozár, Brunovský, Rejžek), štvrtý, český reprezentant Frič hral len pár sekúnd. Nuž, máme momentálne ťažké týždne. Ešteže Bagin vždy v pravý čas ukázal, ako má vyzerať poriadna strela priamo na bránu. Potom FTVŠ ukázala svoju najlepšiu zápasovú pasáž - a vyrovnala. Vzápätí kapitán nášho tímu Mikitu dokázal svoju dlhoročnú vysokú produktivitu. Keď po polčase súper trafil len žrď, predsa sme len začali lepšie hrať. Potešil gólový návrat Slámu po dvoch mesiacoch a ďalší Bagina, ktorým nepripustil žiadne "komplikácie". Ale bol to slabší ligový zápas (najmä vďaka nášmu "trápeniu")."

13.kolo Select extraligy 2011/2012:
(20.január 2012 19:15 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FTVŠ UK BRATISLAVA       4:2 (2:1)
Góly: Bagin 2 (12. a 36.), Mikita (20.), Sláma (31.) - Jankovič (20.), Hutár (33.)
ŽK: Remák (30.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Peško a Wojčík, akumulované fauly : 1:0 - v 1.pol, 5:3 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Rafaj D., Mikita L. (C), Haľko P., Várady V. - Frič D., Bagin T., Fehérvári A., Bartošek G. - od 7.minúty Sláma Z., od 33.minúty Mikletič D.
FTVŠ UK: Hrnčiarik - Hlina, Višváder (C), Bednárik, Jankovič - Remák, Hutár, Gál, Kojnok

18.január 2012 ... V PIATOK BRATISLAVSKÉ DERBY S VYSOKOŠKOLÁKMI

V piatok 20.januára Vás pozývame na mestské futsalové derby Slov-matic FOFO vs FTVŠ UK Bratislava s výkopom od 19:15 h v Športovej hale Mladosť. Súperovi v tabuľke patrí aktuálne šieste miesto. Pozoruhodnosťou isto bude predzápas, v ktorom sa v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke stretnú prípravky Slov-maticu a Dunajskej Lužnej. Výkop futsalových nádejí je stanovený na 18:08 hod.

17.január 2012 ... OSEMNÁSŤ GÓLOV V KYSUCKOM NOVOM MESTE

Slov-matic FOFO na Kysuciach Keď pred pol rokom agilní činovníci z Kysúc oslovili prezidenta klubu oranjes Martina Grendára s prosbou o odohratie propagačného priateľského futsalového stretnutia, možno sa i čudovali, keď boss Fofákov bez váhania súhlasil. V bohatých a presných klubových štatistikách veru chýba údaj Kysucké Nové Mesto... Áno, Slov-matic ešte nikdy v KNM nehral. To je ale už od včerajška minulosťou. Organizátori zápasu ukázali vysoký level a akciu od príjazdu majstra až po jeho odchod po slávnostnej večeri výborne zogranizovali. Samotný zápas prebiehal a dopadol podľa očakávania, majster ukázal vypredanej hale veľa pekných akcií i gólov, ale... výsledok nebol vôbec podstatný. Oranjes mali silný najmä úvod zápasu, keď za necelých osem minút strelili päť gólov a rovnako dopadol aj záver duelu. Domáci bojovali a v strede zápasu sa strelecky presadili i oni. Spolu padlo na Kysuciach osemnásť utešených gólov, podľa očakávania väčšina z nich do siete domácich. Postavenie na čele extraligovej tabuľky strelcov potvrdil kvartetom gólov Fehérvári, Várady pridal hetrik.

Prípravný priateľský futsalový zápas :
(17.január 2012 o 19:00 h MŠH v Kysuckom Novom Meste)
VÝBER MFL KYSUCKÉ NOVÉ MESTO vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA      3:15 (2:6)
Góly: Vavrek 2 (9. a 35.), Bočej (18.) - Fehérvári 4 (8., 25., 28. a 37.), Várady 3 (2., 32. a 40.), Mikita 2 (2. a 28.), Bagin 2 (19. a 40.), Haľko (1.), Bartošek (4.), Mikletič (23.), Frič (36.)
ŽK: Kopas (25.) - Bagin (25.), ČK: -, 200 divákov (vypredané), Rozhodcovia: Mário Belavý a Martin Rogoň, akumulované fauly : 5:5 - v 1.pol, 5:2 - v 2.pol
Výber MFL KNM: Grešák, Brišš - Bočej, Minarčík, Kohút, Kopas, Mihalda, Gavlas, Vavrek, Vlček, Minár, Boris
Fofo: Brndiar P. (od 21.min Gašparovič M.) - Rafaj D., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Fehérvári A., Bartošek G., Frič D., Bagin T. - od 21.min Mikletič D.

15.január 2012 ... "C" MUŽSTVO NEZVLÁDLO ZÁVER SUPER ŠULÁK CUPU

C-éčko malo na známom turnaji výborný úvod a všetky zápasy bezpečne vyhrávalo. Až po začiatok druhého polčasu semifinále... Lenže potom prišiel skrat, za tri polčasy mužstvo inkasovalo desať gólov a skončilo tak až štvrté...

Super ŠULÁK CUP - zápasy v skupine:
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs United       3:0 (2:0)
Góly: Mikloš, Števík, Mizera
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Dvory United       2:1 (0:0)
Góly: Mizera, Benci
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Hyeny       2:1 (1:0)
Góly: Števík 2
Super ŠULÁK CUP - semifinále:
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Budweiser       2:4 (2:1)
Góly: Fehérvári, Zdráhal A.
Super ŠULÁK CUP - o 3.miesto:
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Dvory United       3:7 (1:3)
Góly: Fehérvári 3

15.január 2012 ... "B" MUŽSTVO ZDOLALO SEMIC, HAĽKO STRELIL 400.GÓL

Ďalší súper "B-A2" mužstva Semic zvolil hlbokú a zodpovednú defenzívu, podporenú dobrým výkonom brankára. Hrozil ale iba z nebezpečných brejkov. Mali sme síce celozápasovú prevahu, ale presadzovali sme sa veľmi ťažko. Ale naša väčšia ofenzívna aktivita a ďaleko vyšší počet šancí zákonite priniesol góly a rovnako tak zaslúžené víťazstvo. Najfamóznejším momentom duelu bol gól s visačkou 400 v podaní Petra Haľka, gratulujeme !!!

12.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Semic Bratislava "B"       5:2 (2:0)
Góly: Bartošek 2, Haľko, Rafaj, Klatt

14.január 2012 ... 12.KOLO SELECT EXTRALIGY, ČEKAN MEKENROFF vs FOFO 1:9

Slov-matic FOFO V dohrávanom zápase 12.kola futsalovej Select extraligy sme v "domácom" prostredí v Mladosti narazili v mestskom derby na Čekan Mekenroff 1897. Pre tresty chýbali Rejžek s Fričom, zranenia vyradili z hry Slámu, Kozára a Brunovského, ktorý už je operácii kolena a začína pomaly s rehabilitáciou. Prezident tak povolal bývalého reprezentanta Igora Nagya a ten iba potvrdil, že s ním stále môžeme počítať. Nastúpil v druhom polčase a strelil dva pekné góly. Skóre otvoril v šiestej minúte kapitán Mikita, keď mu loptu ideálne naservíroval Mikletič - 0:1 (5:50). Už v ďalšej minúte sa na pravej strane pekne uvoľnil Várady a prestrelil aj so šťastím gólmana Čekanu - 0:2 (6:34). Súper hrozil iba z diaľky, jeho strely ale pochytal dnes bezchybný Gašparovič. Tretí gól pridal po ukážkovej prihrávke Mikitu Haľko - 0:3 (12:52), Bartošekovu strelu zastavila žŕdka. Na polčasových 4:0 zvýšil pred prestávkou ešte Várady (17:37). Po zmene strán nabehol do zápasu aj žolík Nagy, na ďalší gól sa ale čakalo až do 28.minúty, kedy Haľko našiel najlepšieho extraligového strelca Fehérváriho - 0:5 (27:16). V ďalšej minúte si prvý a posledný krát zaburácala aj domáca tribúna. Bero po vyťukaní našej obrany bezproblémov do prázdnej prekonal Brndiara - 1:5 (28:46). A prišli chvíle Igora Nagya... S tečom súpera strelil šiesty gól Fofákov - 1:6 (29:08) a v 37.minúte pekne vrátil do siete odrazenú loptu - 1:7 (36:08). O chvíľu sa do streleckej listiny zapísal aj Rafaj, gólman bol proti jeho prudkej a umiestnenej strele bezmocný - 1:8 (37:49). Posledné dve minúty sme si vyskúšali hru bez brankára, ktorú využil v deviaty gól Mikita - 1:9 (38:37). V utorok čaká oranjes výjazd do Kysuckého Nového Mesta, kde zverenci Jána Janíka odohrajú prípravný futsalový zápas proti výberu Kysúc... Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Dnes nám z rôznych príčin chýbalo päť hráčov (českí reprezentanti, Rejžek, Brunovský, Kozár), nuž veru dosť. Ale zostávajúca ekipa oranjes zápas zvládla (po pokojnom priebehu) k plnej spokojnosti. Potešil fakt, že z talónu vytiahnutý "žolík" Igor Nagy presne splnil to, prečo sme ho povolali. Trochu mi počas duelu chýbal typický razantný kotol povestných čekan fans..."

12.kolo futsalovej Select extraligy 2011/2012 :
(14.január 2012 o 19:30 h ŠH Mladosť v Bratislave)
ČEKAN MEKENROFF 1897 BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA      1:9 (0:4)
Góly: Bero (29.) - Mikita 2 (6. a 39.), Várady 2 (7. a 18.), Nagy 2 (30. a 37.), Haľko (13.), Fehérvári (28.), Rafaj (38.)
ŽK: Ďurajka (20.), ČK: -, 150 divákov, Rozhodcovia: Wojčík a Ploštica, akumulované fauly : 1:0 - v 1.pol, 1:1 - v 2.pol
Čekan: Pavol Bernáth - Levský, Ďuriš, Maričák, Bero, Michal Bernáth (C), Ďurajka, Uher, Kelley
Fofo: Gašparovič M. (od 21.min Brndiar P.) - Mikita L. (C), Várady V., Haľko P., Mikletič D. - Rafaj D., Fehérvári A., Bagin T., Bartošek G. - od 23.min Nagy I.

13.január 2012 ... KOMÁRE PROTI "C" MUŽSTVU ŠTÍPALI IBA OSEM MINÚT

"C" mužstvo nastúpilo proti v tabuľke posledným komárom. Súper držal bezgólový stav, ale iba osem minút... Potom sa zákonite prejavilo, že hrá prvý s posledným. Za ďalších osem minút sme strelili štyri góly a zápas bol tak rozhodnutý. Po polčase sme trochu pochopiteľne zvoľnili a tak sa k slovu dostali i Komáre.

13.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2011/2012 : - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Komáre        6:2 (4:0)
Góly: Tomašek 2, Marhefka 2, Števík 2

9.január 2012 ... TESNÉ VYDRETÉ VÍŤAZSTVO NAD PINEROLOU

V dohrávke "B-A2" mužstvo nastúpilo proti tradičnému rivalovi. Súper sa prezentoval dlhoročne tradičnou famóznou hrou. Dobre organizovaná defenzíva a vycibrená celozápasová power-play. Jediné, čo tomu z ich strany chýba, je efektivita. A preto sme sa síce vytrápili, ale o gól predsa len zvíťazili...

8.kolo 2.SL sk. Bratislava 2011/2012 : - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Across Pinerola Bratislava "B"       4:3 (1:1)
Góly: Tomášek 3, Bagin

8.január 2012 ... SLOV-MATIC "OLD" PROTI RIVALOVI VÍŤAZNE, ADMIRAL ZAKOPOL

V dueli tradičných rivalov a favoritov na medaile sa hral dobrý futsal. V úvode bolo "OLD" mužstvo lepšie, hneď aj vyšiel učebnicový brejk na konci so Strelcom. Potom sa ale hra na dlhý čas vyrovnala, šancí bolo pomenej a brankári stáli vždy na mieste. Po polčase vyšla Karpatskej pekná kombinácia, po ktorej vyrovnala. Potom ale o všetkom rozhodol topbombardér Lučenič, ktorý sa blíži k méte 900 gólov za oranjes. Nádherne zapichol loptu k žrdi, famózne naservíroval Cerovskému a bezpečne pozemi trafil do čierneho... ADMIRAL "OLD" naopak úvod zápasu zaspal a súper išiel dvomi lacnými gólmi do vedenia. Snaha o zvrat bola márna, pretože hráč Duny vypichol loptu a premenil samostatný nájazd na 0:3. ADMIRALU citeľne chýbal Szokolay. Po obrátke vykresal z brejku iskierku nádeje Kostroň, ale vzápetí bolo 1:4. Kinder s Turanským znížili na rozdiel jediného gólu, vyrovnať sa ale nepodarilo. ADMIRALU zápas vôbec nevyšiel a súper zo spodku tabuľky prekvapujúco zaznamenal svoju prvú výhru v sezóne. Pri power-play po polročnej odmlke znížil Kincses na 4:6, predposledné slovo ale patrilo hosťom, v samom závere ešte znížil Čavoj.

8.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o "OLD" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "OLD" vs ŠK Karpatská       4:1 (1:0)
Góly: Lučenič 2, Strelec, Cerovský

8.kolo Ligy 40 2011/2012 : - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Dúbravská Duna        5:7 (0:3)
Góly: Kostroň, Kinder, Turanský, Kincses, Čavoj

7.január 2012 ... "C" MUŽSTVO DOMINOVALO NA TURNAJI ŠULÁK CUP

Na turnaji v ŠH Prokofievova nezačalo C-éčko dobre a prvý zápas nešťastne prehralo 0:1, potom ale prišiel známy Fofo uragán... Vo finále sme opäť narazili na výborný tím Santos Nitra A znova sme im gól v riadnom hracom čase nedali, neuveriteľné. Tým sme vytvorili ďalší rekord klubu. Ale negatívny. Isto je to zopár rokov, čo "C" mužstvo v zápase nedalo ani gólik! Ale vo finále nás v závere zotrikrát podržal Vörös, ktorý tesne pred konečným hvizdom vyrazil čistú šancu Nitry a rovnako zlikvidoval tretiu a piatu šestku v rozhodujúcom finálovom rozstrele. Pred semifinále prezident prezieravo do boja povolal Dušana Rafaja, ktorý víťazné dielo dokonal. Finále tak ako minulý rok skončilo remízou a tak prišli na radu penalty. Rafaj prvú premenil, Tomašek trafil žrď a súper nás mal na lopate. Vörös bol ale proti, Belica vyrovnal, ďalšie šestky kopal Rafaj, ukázal level hodný slovenského reprezentanta a v ťažkých chvíľach podržal tím. A tak je ďalší Šulák cup vo vitríne oranjes...

ŠULÁK CUP - zápasy v skupine:
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Santos Nitra       0:1 (0:0)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Brick boys        7:0 (3:0)
Góly: Tomášek 3, Hanusek 2, Rischer W. 2
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Akademik       7:1 (2:0)
Góly: Tomášek 3, Belica, Hanusek, Rischer M., Grendár ml.
ŠULÁK CUP - semifinále:
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Inter       4:0 (2:0)
Góly: Rischer M., Rafaj, Tomášek, Benci
ŠULÁK CUP - Finále:
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Santos Nitra       0:0 - 4:3 na penalty
Góly: 6m kop premenili: Rafaj 3, Belica

6.január 2012 ... 11.KOLO SELECT EXTRALIGY, FOFO vs P.K.P. KOŠICE 4:3

Slov-matic FOFO P.K.P. Košice Hneď prvý extraligový zápas v novom roku proti P.K.P. Košice ukázal futsalový level. V tábore oranjes pre zranenia absentovali Zdeněk Sláma a Tonko Brunovský, hostia pricestovali do Mladosti s najsilnejším tímom. Reprezentačný tréner Bačo aj s dvojicou reprezentantov Rick - Kuhajdík uplietol na majstra ideálnu taktiku, ktorá nakoniec nemala ďaleko k tomu, aby slávila úspech. Fofáci začali duel zostra, už v druhej minúte Kozár našiel Haľka a bolo - 1:0 (1:30). V piatej minúte sa zranil najlepší extraligový strelec Fehérvári, v zostave ho nahradil zobúdzajúci sa Bartošek. Drahovský mohol vyrovnať, jeho strela ale skončila iba na žrdi bránky Brndiara. A tak prišiel trest. Kapitán Mikita ukážkovo našiel Haľka na ľavej strane a Peter sa rovnako nemýlil - 2:0 (12:22). Obrane v oranžovom zatápal najviac technicky dobre pripravený Drahovský, jeho druhú gólovku vykopával z prázdnej bránky Rejžek. Dočkali sa ale aj hostia, jeden z najlepších hráčov Lukáš Hricov si "narazil" loptu od brvna a poslal ju do Brndiarovej svätyne - 2:1 (17:43). Do polčasu prišla ešte raz radosť hráčov v zelenom, keď Kuhajdík upratal loptu svojou ľavačkou k žrdi - 2:2 (18:45). Do druhého dejstva naskočil Gašparovič, favorita poslal do vedenia už po dvoch minútach Kozár, keď prestrelil Lopatu - 3:2 (22:08). Potom sa začalo trošku iskriť, rozhodcovia rozdali niekoľko žltých kariet, fauly pribúdali na oboch stranách. V 33.minúte obrana oranjes zabudla na Lukáša Hricova a ten sa v takýchto pozíciach nezvykne mýliť, keď pod brvno vyrovnal - 3:3 (33:18). Desaťmetrový kop nepremenil Bagin, na druhej strane mohol potrestať favorita Rick, Kozár ale jeho strelu umne odkopol do bezpečia. Za faul na Bartošeka sa kopala šestka, Haľko ju ale trestuhodne zahodil. Rozhodnutie prišlo v 37.minúte, keď Dudo Rafaj premenil desaťmetrový kop vo víťazný gól zápasu. Dve minúty a trinásť sekúnd pred koncom rozhodcovia prísne vylúčili Rejžeka, P.K.P. ale presilovku a mierny tlak nedokázali pretaviť už vo vyrovnanie... V najbližšom zápase proti Čekanu nebudú môcť hrať pre trest Frič, ktorý inkasoval tretiu žltú kartu a vylúčený Rejžek. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Košické P.K.P. má túto sezónu veľmi dobrý tím futsalistov. A hráči súpera to i ukázali v zápase. Hrali výborne. Prakticky sme súpera predčili len v dvoch ukazovateľoch. Ešteže v tých, ktoré sú pre konečný výsledok najdôležitejšie. Premenili sme o jednu šancu viac a naši brankári pustili za chrbát o jednu loptu menej... A tak body zostali doma. Ale len tak tak..." Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Z dovolenkovej pohody a odpočinku nás prebral ligový zápas s PKP. Košičania zahrali naozaj dobre. V obrane hrali prekvapivo aktívne, ale zároveň boli nebezpeční v útoku. Zápas bol dramatický a aj napriek tomu, že sme vyhrávali 2:0, sa súper nevzdal a do polčasu ešte stihol vyrovnať. Dráma pokračovala aj po prestávke a som rád, že sme tento neľahký zápas vyhrali. Sami si uvedomujeme, že naše výkony môhli a mali byť lepšie, ale podľa môjho názoru dlhší herný a tréningový výpadok bolo naozaj cítiť. V našej hre mi chýbal väčší dôraz, pohyb bez lopty, dlhšia kontrola lopty v medzihre a lepšie zvládnutie výjazdov z presingu súpera. Ale zápas to bol poučný najmä v tom, že iba plná koncentrácia na každý zápas bude zárukou kvalitnejšieho kolektívneho výkonu. Ukazuje sa, že RCS, Pinerola a PKP sú silnejšie ako pred rokom a budú zárukou kvalitného záveru sezóny."

11.kolo futsalovej Select extraligy 2011/2012 :
(6.január 2012 o 18:20 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK P.K.P. KOŠICE      4:3 (2:2)
Góly: Haľko 2 (2. a 13.), Kozár (23.), Rafaj z 10m (37.) - Hricov L. 2 (18. a 33.), Kuhajdík (19.)
ŽK: Mikita (10.), Frič (16.), Bartošek (30.), Rejžek (34.) - Rick (25.), Hricov A. (37.), Hricov L. (37.), Kuhajdík (38.), ČK: Rejžek (38.), 200 divákov, Rozhodcovia: Ježík a Ploštica, akumulované fauly : 5:1 - v 1.pol, 5:8 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. (od 21.min Gašparovič M.) - Mikita L. (C), Kozár P., Várady V., Haľko P. - Frič D., Rejžek M., Rafaj D., Fehérvári A. - od 5.min Bartošek G., od 10.min Bagin T.
P.K.P.: Lopata - Drahovský, Doša, Rick, Majoroš - Kuhajdík (C), Hricov L., Hricov A., Hricov M.

4.január 2012 ... ZAČALI SME NOVÝ FUTSALOVÝ ROK

Nový futsalový rok včera zahájilo "A" mužstvo i "C" mužstvo tréningami, Oldi majú tréning zajtra. Hneď prvý víkend je pre Fofákov nabitý futsalom. Á-čko hostí v piatok od 18:20 h v Mladosti košické P.K.P. C-éčko štartuje v sobotu na turnaji Šulák Cup. A v nedeľu pokračuje Liga 40, a v utorok hrá "B" mužstvo dohrávku s Pinerolou. Nuž, dynamický rozbeh futsalového roka.

28.december 2011 ... VEĽMI ÚSPEŠNÝ FUTSALOVÝ ROK ZA NAMI

Prezident oranjes Martin Grendár Končí sa nám rok 2011. Aký, futsalový bol ? Na rovinu, pre náš klub výborný, rekordný, veru až famózny... Fofáci na domácej scéne vyhrali všetky súťaže, v ktorých účinkovali. Majster Slovenska, víťaz Slovenského pohára, víťaz Bratislavského pohára, Majster Bratislavy, víťaz 1.Bratislavskej ligy i Ligy 40. A ktomu bonusy a rekordy (A-mužstvo od mája 2009 stratilo v slovenských súťažiach jediný bod, B-mužstvo šiestykrát majstrom BA (s rekordom bez straty bodu). C-éčko vybojovalo už svoj 10. titul, oldi piatykrát v Lige 40 zlatí. Na jeseň v Lige majstrov v Tbilisi postup bez prehry a v Elite round výborná hra a výsledky na hranici prekvapení proti obrovským favoritom. Momentálne sú opäť naše tímy na čele svojich súťaží, sezóna je rozbehnutá skvele. Ako som už niekde napísal, k absolútnej famozite chýbal gólik v Targu Mures na kvalifikácii ME v Rumunsku a dvanásť sekúnd v Padove, kedy sme mohli vyradiť čerstvého víťaza Ligy majstrov. Ďakujem všetkým 58 hráčom ako i celému realizačnému tímu za ich skvelú futsalovú prácu pre náš klub ! Želám im všetkým, a rovnako všetkým zanietencom a priaznivcom futsalu úspešný (nielen futsalový) rok 2012.

KVALIFIKÁCIA NA MS 2012, COIMBRA - PORTUGALSKO 15. - 18. DECEMBRA 2011

      PORADIE MUŽSTIEV : ZÁPASY : VÝHRY : REMÍZY : PREHRY : SKÓRE : ROZDIEL : BODY :
1.  PORTUGALSKO 3 3 0 0 14:1 + 13 9
2.  SLOVENSKO 3 2 0 1 8:8 + 0 6
3.  FRANCÚZSKO 3 1 0 2 4:11 - 7 3
4.  LITVA 3 0 0 3 4:10 - 6 0
  * Do vyraďovacej baráže (doma - vonku) postúpili tímy na 1. a 2.mieste zo 4-skupiny Kvalifikácia MS, Coimbra, Portugalsko

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..