NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - FEBRUÁR 2009

NOVINKY február 2009 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC FEBRUÁR 2009

28.február 2009 ... 19.KOLO EXTRALIGY : FOFO vs RCS KOŠICE 5:2

Slov-matic FOFO BA RCS Košice Do extraligového top zápasu proti druhému mužstvu tabuľky nastúpil Slov-matic v kompletnej zostave. Od začiatku nastúpila druhá formácia, ktorá ustála počiatočné náznaky košických útokov. Skóre zápasu otvoril kapitán Mikita, keď zakončil rýchlu akciu Vojta Váradyho po pravej strane – 1:0 (1:51). Hra sa následne vyrovnala, no chlapci Fofa mali loptu vo svojom držaní. Po rýchlej akcii zľava sa k delovke dostal najlepší hráč hostí Kozár, ktorý prudkým projektilom k ľavej žrdi vyrovnal – 1:1 (5:20). Dobre nabudený súper odolával tlaku, delovka Váradyho gólom neskončila, Haľko zakončil iba strelou od brvna, ktorá sa možno odrazila aj späť spoza bránkovej čiary... Misky váh sa ale naklonili na stranu domácich, keď prudkú strelu Berkyho brankár RCS iba vyrazil pred seba, Rejžek ju pohotovo dorazil pod brvno – 2:1 (10:03). Brunovský mieril iba tesne vedľa, kontroval Várady, ktorý prešiel stredom, Haľkova strela ale nemala dôraz. Do konca polšasu zaujala už iba Bartošekova strela, ktorá skončila na bočnej žrdi. Po polčase sa hralo hore-dole, po rýchlom aute Kozár vyrovnal, keď jeho strelu nešťastne tečoval Várady do protipohybu Gašparoviča – 2:2 (25:09). Nagy netrafil dobrú prihrávku z poľa, no po ukážkovom signály Berky našiel Nagya, ktorý pekne tečoval strieľanú prihrávku – 3:2 (25:09). Vyrovnať mohli Košičania, Gašparovič ale Fofo podržal, zahrmelo až osem minút pred koncom, keď Várady prestrelil brankára hostí – 4:2 (32:07). Po nepríjemnom zranení Čambala nastúpil Attila Fehérvári, ktorý oživil útočnú snahu domácich... Haľko nepremenil tutovku, keď sa rútil sám na gólmana RCS, následne prišla pekná pasáž, keď domáci futsalisti skoro tri minúty nepožičali loptu Košičanom. Várady netrafil prázdnu bránu, v poslednej minúte pri power-play našiel Bartošek Berkyho, ktorý nezaváhal – 5:2 (39:17). Súper zanechal v Bratislave dobrý dojem.

19.kolo futsalovej extraligy 2008/2009 :
(27.február 2oo9 o 19:10 hod v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE        5:2 (2:1)
Góly: Mikita (2.), Rejžek (11.), Nagy (26.), Várady (33.), Berky (40.) - Kozár (6. a 24)
ŽK: Čambal, Berky, Nagy - Grutka, 500 divákov, Rozhodcovia: Nagy a Kračmer

22.február 2009 ... ČISTÝ VÍKEND FOFÁKOV, FAMÓZNE VÝKONY BRANKÁROV

"C" mužstvo malo tradične celozápasovú prevahu, no súper statočne bránil. Až v 12.minúte zľava prešiel Klatt, obišiel i brankára a z ťažkého uhla trafil k opačnej žrdi. Druhé dejstvo patrilo Rejžekovi, ktorý po troch skvelých kombináciách potvrdil kvalitu oranžových streliek a delovkami zaznamenal čistý hattrick. "OLD" mužstvo dnes narazilo na povestnú výbornú defenzívu Karlovky a podľa toho vyzeral i zápas... Trvalý náš tlak a výborná defenzíva súpera. Zápas rozhodol Luhový, ktorý špeciálne na tento duel pricestoval z ďalekej Moldavy. V 6.minúte skvele pri rohu spracoval loptu a na šestku pozemi našiel nabiehajúceho Vrabca, ktorý nádherne trafil vinkel. Ťažký boj pokračoval, Kopál jedinú čistú súpera nádherne vyrazil. Po obrátke v 23.minúte nám vyšla akcia ako cez kopirák a Cerovský po rohu našiel Luhového, ktorý bombou tento preťažký a dôležitý zápas rozhodol. ADMIRAL "OLD" prekvapil Račiansky hneď v úvode, keď po úniku ušiel hráč a prehrávali sme 0:1. O päť minút ale prišla skvelá kombinácia nových hráčov a Szokolay predložil na tácke Hallovi - 1:1. Súper hrozil výpadmi, ale ADMIRAL "OLD" bol lepší a v 19.minúte Hallo v plnom behu skvele tečoval strelu z diaľky. Hneď po polčasovom hvizde ušiel Szokolay a trafil - 3:1. A v 27.minúte sa po dlhom čase strelecky presadil Kincses, po peknej tvrdej rane k žrdi. Potom už bez problémov kontroloval hru a bezpečne si upevnil medailové pozície. Ak naše OLD mužstvo hralo proti povestnej defenzíve Karlovky, "B" mužstvo hralo proti najlepšej defenzíve v Bratislave... Barabéri predvádzali dokonalú obrannú pavučinu, presadiť sa bolo ťažké, veľmi ťažké... Pritom KPP občas vyrazili a vypracovali si osem čistých šancí, tri šli vedľa a päť zachránil Neumann. 80 percent času sme mali loptu vo svojej moci, v 14.minúte konečne Klatt zabojoval v šestke a súper po Belicovej strele vkĺzačkou trafil vlastný kút brány. Druhý polčas sa nič nezmenilo, súper čakal, číhal a aj sa dočkal... Čuhár po ľavej strane zbehol a delovkou vyrovnal. Záverečných osem minút sa predsa len misky váh zaslúžene naklonili na našu stranu ! Center zprava od rohu našiel Števíka, ktorý od žrde trafil. A potom po najkrajšej akcii narážačkou po pravej strane ušiel Vodecký a jeho prízemný center Mikita trafil. Päťminútovú power-play sme bez problémov ustáli a jeden dlhý odkop hlavou presne do prázdnej trafil Mikita. A keďže Minimax a Olympique prehrali, dotiahli sme sa na špicu tabuľky. Mužom víkendu sa stal brankár a nie jeden, ale celá Fofácka brankárska suita. Klobúk dole brankári, Gašparovič, Poluch, Šalitroš, Kopál, Mifkovič, Neumann... V piatich víťazných zápasoch dostali úctyhodne iba dva góly.

16.kolo 2.SL - Bratislava 2008/2009 : - viac o "B" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "B" vs KPP Barabéri        4:1 (1:0)
Góly: Mikita 2, Števík, vlastný
16.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2008/2009 : - viac o "C" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "C" vs FC Catalunia        4:0 (1:0)
Góly: Rejžek 3, Klatt
12.kolo Ligy 40 2008/2009 :
SLOV-MATIC FOFO "OLD" vs Karlovka        2:0 (1:0)
Góly: Vrabec, Luhový - viac o "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Račiansky výber Old        4:1 (2:1)
Góly: Hallo 2, Szokolay, Kincses - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve

20.február 2009 ... 18.KOLO EXTRALIGY : SVENTEX NOVÉ ZÁMKY vs FOFO 0:9

Tupp.Sventex Nové ZámkySlov-matic FOFO BA Zápas 18.kola proti domácim Tupperware Sventex Nové Zámky sme odohrali opäť pod drobnohľadom kamier STV, ktoré vysielali priamy prenos zo zápasu na Trojke. Zápas sme zvládli bez problémov, v prvom polčase domácim vychádzala obranná hra, po prestávke sme strelili ale sedem gólov a zvíťazili 9:0 (2:0). V našej zostave absentoval pre trest kapitán Laco Mikita, na zápas nakoniec dorazil aj prezident klubu, ktorý meral 808 km z lyžovačky z Rakúska, len aby videl svojich chlapcov naživo v akcii a oplatilo sa... Obranný val Tupperwere odolával až do 15.minúty, kedy ho po prihrávke Váradyho prekonal ľavačkou Čambal do protipohybu Gedaia - 0:1 (14:37). Dovtedy sme loptu držali prevažne vo svojej moci, domáci hrali zatiahnutú obranu na 12ich metroch a hrozili iba z ojedinelých protiútokov. Ešte do polčasu pridal najlepší strelec extraligy Haľko druhý gól, keď sa otočil na bránkovisku a presne z hranice šestky nekompromisne bodlom zapichol loptu do pravého vinkla - 0:2 (17:36). V druhom dejstve prišla gólová smršť, ktorú po vyhodení Gašparovičom odštartoval Vodecký, keď nekompromisne poslal loptu pod brvno - 0:3 (25:00). Po tomto góle domáci otvorili hru, vytiahli sa dopredu. Po druhej malej domov sme zahrávali štandartku, Haľko medzi nohami Bartošeka našiel Váradyho, ktorý nemal problém skórovať - 0:4 (25:52). Šiesty gól pridal po Rejžekovej nahrávke Fehérvári, efektne sa uvoľnil a prestrelil Gedaia - 0:5 (28:22). Ďalšie dve naše tutovky spálili Rejžek s Atosom, Bartošek ale umne po chybnej rozohrávke vybojoval loptu a bezpečne skóroval - 0:6 (32:20). Už o minútu dal o sebe vedieť Haľko, ktorý vyrazenú strelu Bartošeka poslal z prvej do bránky - 0:7 (33:32). Do konca zápasu sme strelili ešte dva góly, prvý pre Bartošeka vybojoval Dany Mikletič - 0:8 (37:10). Haľko posledným gólom v zápase po aute Nagya skompletizoval svoj hetrik a naše presvedčivé víťazstvo - 0:9 (39:39). Víťazstvo o deväť gólov je historicky jedným z najvyšších v histórii klubu v ligovom zápase na ihrisku súpera. Primát drží naše mužstvo zo sezóny 2oo6/2oo7, keď vyhralo 10:0 v Maline proti Malackám. Dobrý výkon a najmä tri body by sme radi zopakovali aj o týždeň v TOP zápase proti RCS Košice...

18.kolo futsalovej extraligy 2008/2009 :
(20.február 2oo9 o 18:00 hod v ŠH Milénium v Nových Zámkoch)
TUPPERWARE SVENTEX NOVÉ ZÁMKY vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        0:9 (0:2)
Góly: Haľko 3 (18., 34. a 40.), Bartošek 2 (33. a 38.), Čambal (15.), Vodecký (26.), Várady (26.), Fehérvári (29.)
350 divákov, Rozhodcovia: Gál a Kopec

14.február 2009 ... MUŽOM MINIVÍKENDU SA STAL DANIEL MIKLETIČ

"B" mužstvo nastúpilo na šláger 2.SL proti Minimaxu BA, posilnené o niekoľkých hráčov z extraligy, piatok trinásteho bol ale pre nás zakliaty... Minimax šiel do vedenia 1:0, Mikita v poslednej minúte prvého dejstva po ukážkovom klobúku z rohu volejom vyrovnal. Druhé dejstvo sme sa snažili streliť gól, no proti bola viackrát konštrukcia bránky, naša nemohúcnosť v zakončení aj tých najčistejších príležitostiach a skvelý brankár súpera, zápas sa tak skončil zmierlivo... "C" mužstvo malo výraznú prevahu, trvalý tlak, no narozdiel od včerajška, prišli zákonite aj góly. V 11.minúte videli diváci dve delovky Mikletiča a Rejžeka, v druhom polčase po skvelej kombinácii zvýšil Gabaš na 3:0. Až potom sa dostal k slovu aj súper, no víťazstvo sme si aj vďaka ďalšiemu gólu Mikletiča už ustrážili. Mužom futsalového minivíkendu sa stal Dany Mikletič, Martin Rejžek zaznamenal 80-ty gól v klube.

14.kolo 2.SL - Bratislava 2008/2009 : - viac o "B" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "B" vs Minimax BA        1:1 (1:1)
Góly: Mikita
15.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2008/2009 : - viac o "C" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "C" vs BF Meracrest        4:2 (2:0)
Góly: Mikletič 2, Rejžek, Gabaš

12.február 2009 ... DNES DVE OKRÚHLE JUBILEÁ

Dnes majú v našom klube okrúhle narodeniny Dušan Beniač päťdesiatku a Igor Nagy tridsiatku, gratulujeme !!!

8.február 2009 ... BEZCHYBNÝ FUTSALOVÝ VÍKEND PRINIESOL ŠTYRI VÍŤAZSTVÁ

"B" mužstvo vystužené Poluchom a Váradym rozbehlo duel famózne, skoro každá akcia bola premenená a v 16.minúte bolo už 8:0. Následne sme zvoľnili, súper sa dostal do hry a hral sa obojstranne otvorený futsal. V druhom polčase sa skóre zastavilo na 11:5. Už minulý týždeň si Martin Rejžek obul nové oranžové adidasky a strelil 5 gólov, dnes pridal rovnako 5 !!! Nuž zatiaľ zázračné strelky... Zaslúžene sa stal mužom víkendu, v uplynulom týždni strelil 11 gólov. "C" mužstvo podalo dobrý výkon, celozápasovú prevahu sa podarilo pretaviť do pekných gólov, vynikol najmä Jahič, autor kvarteta gólov, pričom jeho tretí, bomba z plného behu z 9 metrov do vinkla bola superparáda. ADMIRAL "OLD" urobil dnes so súperom doslova krátky proces, Habaj síce trafil žrď, ale potom prišli za minútu tri zlepené góly, dva Matušku a Schweighofera a bolo rozhodnuté. Už do polčasu po otvorenej hre strelili naši hráči šesť gólov, a góly padali i po prestávke, ADMIRAL "OLD" sa definitívne zaradil medzi favoritov na medaile. "OLD" mužstvo podobne ako naše druhé mužstvo v Lige 40 strelilo v úvode za minútku dva góly, keď sa trafil Lučenič a Cerovský. Súper sa zatiahol do defenzívy, niekoľko šancí sme netrafili, no Gajdoš zo zadnej upravil do prázdnej brány na 3:0. Súper ušiel krátko pred polčasom a znížil, po obrátke ale po diabolskej akcii Luhový hlavou trafil a po chvílke pridal k žrdi ďalší gól. Po bombe Cerovského, ktorá skončila v bráne sa k slovu dostal aj súper, znížil na 6:3, no to bolo z jeho strany všetko.

predohrávka 15.kola 2.SL - Bratislava 2008/2009 : - viac o "B" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "B" vs FK Jozef Tiso        11:5 (9:1)
Góly: Rejžek 5, Várady 3, Števík 2, Belica
14.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2008/2009 : - viac o "C" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "C" vs Surprise 04        6:1 (3:0)
Góly: Jahič 4, Rejžek, Rischer
11.kolo Ligy 40 2008/2009 :
SLOV-MATIC FOFO "OLD" vs Račiansky výber Old        6:3 (3:1)
Góly: Luhový 2, Cerovský 2, Lučenič, Gajdoš - viac o "OLD" mužstve
ADMIRAL "OLD" vs Santos Karlovka        11:1 (6:0)
Góly: Drenčko 3, Szokolay 3, Matuška 2, Schweighofer, Čavoj, Gavač - viac o ADMIRAL "OLD" mužstve

5.február 2009 ... FUTSALISTOM ROKA 2008 SA STAL PETER HAĽKO

Najlepším futsalistom v uplynulom roku sa stal Peter Haľko, v najlepšej zostave roka mu sekundovali spoluhráči Mário Gašparovič a Vojtech Várady. Vyhlásenie ankety sa konalo za prítomností médií v hoteli Junior pri Štrkovci, ceny odovzdávala 1. vicemiss Slovenska 2007 Romana Škamlová, na výhlásení výledkov o najlepších futsalistov za zúčastnil aj prezident SFZ František Laurinec.

3.február 2009 ... BRATISLAVSKÝ POHÁR : FOFO vs OLYMPIQUE 5:5

V záverečnom zápase finálovej skupiny Bratislavského pohára sme si zmerali sily s tímom Olympique BA, zápas nakoniec nemal víťaza, skončil sa nerozhodne 5:5 (2:4). Súper sa zodpovedne pripravil, nastúpil v plnej sile a dnes podal veľmi dobrý a bojovný výkon. U nás v zostave absentovali Mário Gašparovič a Peter Haľko, príležitosť dostali všetci hráči. Súper vstúpil do duelu agresívne a hneď prvú rýchlu akciu pretavil v gól už po trinástich sekundách - 0:1 (0:13). Už zakrátko sme mohli vyrovnať, Gabaš ale nedočiahol Bartošekovu strieľanú prihrávku. V 4.minúte sme sa predsa dočkali, po rohu Fehérváriho trafil nechytateľne Mikletič ľavačkou k žrdi - 1:1 (3:32). Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, hral sa atraktívny útočný futsal, v 8.minúte sa do vedenia po bleskovej akcii mohol dostať nabudený súper, aj ďalšia jeho nebezpečná strela skončila iba tesne vedľa bránky Polucha. V polovici polčasu sa nádherným oblúčikom presadil súper - 1:2 (10:32), no už o dvadsaťdva sekúnd sme zásluhou Mikletiča opäť vyrovnali, keď na bránkovej čiare dokopol prudkú strieľanú prihrávku Fehérváriho - 2:2 (10:54). Gólová naháňačka pokračovala, po dorážke zblízka sa dostal súper na koňa - 2:3 (11:10). Igor Nagy v čistej šanci iba prekopol bránku, Bartošekovu strelu zastavila žrď a tak Olympique odskočil po strelenom góle už na rozdiel dvoch presných zásahov - 2:4 (13:28). Posledná päťminútovka priniesla Vodeckého tutovku a dve čisté šance druholigistu, brankári už ale loptu spoza chrbta ťahať nemuseli... Do druhého polčasu naskočili Mikita a Várady, Vojto sa po desiatich sekundách dostal do čistej šance, góly ale neprieniesli ani prudká strela Nagya, Vodeckého paráda cez pivota a Bartošekova šanca, keď sa uvoľnil skvostnou klučkou. Mikitovu strelu vykopával z prázdnej bránky obranca, na druhej strane sa trikrát exelentnými zákrokmi zaskvel Poluch, ktorý nedovolil odskočiť Olympiqu na rozhodujúci náskok. Štastná bola pre nás 35.minúta, kedy sme za 23 sekúnd dokázali vyrovnať. Po odrazenej lopte najskôr znížil delovkou Bartošek k pravej žrdi - 3:4 (34:03), a o chvíľu strela Váradyho s tečom obrancu skončila v sieti - 4:4 (34:26). Poluch sa následne vyznamenal pri dvoch tutovkách, jedna po voleji skončila na vonkajšej žŕdke. Bartošek nás svojim druhým gólom v zápase poslal do výhody, jeho bomba špicom skončila od brvna za chrbtom gólmana - 5:4 (37:28). Pri záverečnej power-play nás dostal súper pod tlak a šesť sekúnd pred koncom dokázal po akcii na jeden dotyk vyrovnať - 5:5 (39:54). Za predvedené výkony na ihrisku bola remíza spravodlivá, po zápase sme z rúk prezidenta BF Juraja Totku prebrali pohár za víťazstvo v Bratislavskom pohári v aktuálnej sezóne... Martin Grendár (prezident) : "Súper podal skvelý výkon, pričom brankár priam famózny. Naopak naši hráči s vedomím istého víťazstva v tejto súťaži bohužiaľ nedokázali nájsť v sebe tú správnu motiváciu. Tú začali hľadať, až keď nám priháralo, výsledok síce otočili, ale súper v posledných sekundách zaslúžene vyrovnal. Najbližší súťažný duel hráme až 20.februára, následuje reprezentačná prestávka, v dvojzápase proti Ukrajine sa ale predstaví veľa našich hráčov, takže z rytmu určite nevídu."

Finálová skupina Bratislavského pohára 2oo8/2oo9 - 3.zápas :
(3.február 2oo9 o 20:15 hod v ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs S.L.C. OLYMPIQUE BRATISLAVA        5:5 (2:4)
Góly: Mikletič (4. a 11.), Bartošek (35. a 38.), Várady (35.) - Mráz 3, Schultz 2
100 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Bohun

1.február 2009 ... "C" MUŽSTVO PORAZILO HLADKO FRANCO ŠAMORÍN

"C" mužstvo dominovalo v úvode zápasu, keď zamklo súpera do obrany a dlho obstrelovalo bránku Šamorínu. Skóre sme otvorili v 10.minúte, keď sa cez pivota Gabaša presadil Rejžek, ten pridal o chvíľu i druhý gól. Tretí gól pridal Mikletič, keď ho naslepo našiel Gabaš, dnes najlepší hráč na ihrisku. Po priamom kope sa presadil i Benci a tak sme do druhého polčasu šli s bezpečným vedením. Útočný uragán pokračoval aj po prestávke, Gabaš našiel Rejžeka - 5:0, ďalšie góly priniesli ďalekonosné strely Gabaša a Klatta k žrdi. Súper znížil na 7:1, no gól Klatta zblízka a delovka Mikletiča znamenali naše výrazné víťazstvo, aj keď súper ešte dvakrát korigoval. Mužom víkendu sa stal Peter Haľko, ktorý za polčas strelil v Leviciach hattrick a s úctyhodným náskokom vedie streleckú tabuľku extraligy. A keďže sa stal kráľom strelcov aj v minulej a predminulej sezóne, je zrejmé, že vo štvrtok na vyhlásení najlepších futsalistov roka chýbať nebude...

13.kolo 1.Bratislavskej ligy sk."B" 2008/2009 : - viac o "C" mužstve
Slov-matic FOFO BRATISLAVA "C" vs Franco Šamorín        9:3 (4:0)
Góly: Rejžek 3, Mikletič 2, Klatt 2, Benci, Gabaš

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..