NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - DECEMBER 2014

NOVINKY december 2014 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC DECEMBER 2014

31.december 2014 ... KONCOROČNÉ SLOVÁ PREZIDENTA KLUBU MARTINA GRENDÁRA

Martin Grendár ml. "Koniec futsalového roka 2014 neúprosne klope na dvere... Tento rok bol z hľadiska štatistík opäť jeden z najúspešnejších v histórii klubu. Myslím si, že sezóna bude ešte dlhá a ako nový prezident sľubujem všetkým, že v nej pôjdeme iba za najvyššími métami, ako je u nás v klube oranjes zvykom. Vo funkcii som ešte krátko, ale dal som sľub aj tatkovi, ktorý nám všetkým chýba, že vyhráme všetko aj bez jeho prítomnosti. Do nového roku 2015 želám všetkým hráčom, členom realizačného tímu, fanúšikom, divákom a priaznivcom futsalu veľa zdravia, síl a zdravej súťaživosti pri dosahovaní našich ďalších spoločných cieľov!

S pozdravom nový prezident Slov-Maticu Fofo Martin Grendár ml."

29.december 2014 ... SLOVÁ NA ZÁVER FUTSALOVÉHO ROKA 2014

Ján Janík (hlavný tréner tímu): Bolo dobrým zvykom u nášho prezidenta, Martina Grendára, zhodnotiť končiaci rok, z pohľadu dosiahnutých výsledkov, jednotlivých družstiev našeho klubu. Naposledy tak spravil v júli 2014, keď sa trocha pohral so štatistikami a s patričnou hrdosťou oznamoval "svetu", že jeho-náš klub - Slov-Matic FOFO Bratislava, dosiahol nové rekordy vo všetkých súťažiach, v ktorých štartoval. A-čko postúpilo do Elite round LM a získalo ďalšie double, B-čko a C-čko dosiahlo rekordné čísla v 30-ročnej histórii FOFA. Oldi vyhrali ligu 40 už 7x, z toho 2x bez straty bodu. Citujem ho: "Všetky tieto dnes zaznamenané rekordy sú veru pre ďalšiu históriu slovenského a bratislavského futsalu, ťažko prekonateľné rekordy, ba dokonca smelo môžeme napísať, že väčšinu týchto futsalových rekordov, nikto nikdy v budúcnosti neprekoná!" koniec citátu. Dnes je koniec decembra a všetci v klube sme sa museli naučiť žiť s neľahkou myšlienkou, že tu už nie si... Zo všetkých síl sa však snažíme pokračovať v Tvojom odkaze a verím, že na konci sezóny 2014/15 pribudnú ďalšie úspechy, či rekordy, ktoré si tak miloval." Do Nového futsalového roku 2015 želáme všetkým našim hráčom, funkcionárom, divákom a fanúšikom všetko iba to najlepšie!

28.december 2014 ... ORANJES VÍŤAZOM SLÁVNEHO ŠTEFANSKÉHO TURNAJA V ČADCI

Slov-Matic FOFO Bratislava dnes vyhral známy Štefanský pohár, Memoriál Milana Pitela v ŠH Pratex v Čadci. Víťazstvo bez straty bodu je venované malému Teovi Rejžekovi, ktorý je najčerstvejším Fofákom v našej futsalovej rodine!

22.december 2014 ... C-ĚČKO VÍŤAZOM TURNAJA V MALACKÁCH

C-mužstvo dnes zaznamenalo víťazstvo na turnaji v Malackách! V zápasocj náš tím valcoval svojich súperov: vs TJ Slavoj Moravský Svätý Ján 8:0, vs Buldoci Malacky 6:0, semifinále vs Flyers 6:1 a vo finále vs Canaria Malacky rozhodol Miloš Belica 18 sekúnd pred koncom. Juraj Tomášek sa stal najlepším strelcom turnaja (5 gólov).

20.december 2014 ... AJ KRÁTKY PROCES S DVOJCIFERNÝM DEBAKLOM

A2B nedala v dohrávke 9.kola šancu ani Krátkemu procesu, s ktorým urobila krátky proces už v prvom polčase, keď mu nastrieľala desať gólov. Kvarteto gólov zaznamenal Rejžek, najlepší strelec A2B, hetriky pridali Mikita, Rafaj, Kyjovský a Mikletič.

dohrávka 9.kola 2.SL sk. Bratislava 2014/2015: - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Krátky proces       16:4 (10:3)
Góly: Rejžek 4, Mikita 3, Rafaj 3, Kyjovský 3, Mikletič 3

19.december 2014 ... 11.KOLO EXTRALIGY: MAKROTEAM ŽILINA vs FOFO 3:9

Makroteam Žilina Slov-matic FOFO Futsalový extraligový rok 2014 sme ukončili v Predmieri, kde sme nastúpili proti žilinskému Makroteamu bez Fehérváriho v zostave. Zápasové predpoklady začal favorit napĺňať hneď od úvodu, po dvoch pekných akciách a zakončení Rafaja s Drahovským bolo 0:2. Reprezentant Papajčík síce znížil, do prestávky ale strelili rovnakí hráči oranjes ďalšie dva góly. V druhom polčase narástlo skóre až na 1:7, Drahovský zavŕšil pohodlne svoj hetrik. Dva góly pridali aj domáci, do streleckej listiny sa ale zapísali aj legendy slovenského futsalu Mikita s Haľkom.

11.kolo slovenskej futsalovej extraligy 2014/2015:
(19.december 2014 o 19:30 h ŠH Predmier)
ŠK MAKROTEAM ŽILINA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:9 (1:4)
Góly: Papajčík (9.), Bistiak (35.), Hudek (40.) - Drahovský 3 (7., 11. a 29.), Rafaj 2 (5. a 19.), Seidler 2 (26. a 31.), Mikita (36.), Haľko (37.)
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: Marián Gál a Michal Chudý, akumulované fauly: 0:4 - v 1.pol, 2:5 - v 2.pol
Makroteam: Kováč - Papajčík, Hudek, Škulec (C), Krištofík, Užák, Petrík, Bistiak, Povinec, Papež. Tréner: Kyjak Róbert
Fofo: Gašparovič M. (od 21.minúty Brndiar P.) - Brunovský A., Rick G., Kyjovský A., Drahovský T. - Rafaj D., Seidler M., Bartošek G., Bahna M. - Mikita L. (C), Haľko P., Rejžek M., Kozár P. Tréner: Janík Ján

14.december 2014 ... C-ÉČKO STRÁCA NA VEDÚCI MINIMAX BOD

"C" mužstvo pokračovalo v dobrých výkonoch, Tomášek je stále pri streleckej chuti, dnes mu proti FPV 23 sekundoval aj dvojgólový Benci. V tabuľke patrí céčku oranjes druhé miesto, keď na Minimax, ktorý stále neokúsil chuť prehry, stráca jeden bod.

13.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2014/2015: - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs FPV 23 "A"        7:1 (1:0)
Góly: Tomášek 2, Benci 2, Horváth, Belica, Marhefka

13.december 2014 ... ŤAŽKÝ ZÁPAS PO HUSACINE, C-ÉČKO ZNIČILO RACING

"C" mužstvo rozložilo v dohrávke Racing club na súčiastky... Hetrik Tomášeka. Po "náročnej" husacine v Grobe odohrala A2B zápas proti divochom, o víťazstve rozhodla už v prvom polčase, ktorý po hetriku Drahovského vyhrala 5:1 a druhé dejstvo sa potom už iba dohrávalo...

dohrávka 9.kola 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2014/2015: - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Racing Club        9:1 (3:0)
Góly: Tomášek 3, Rischer M., Klatt, Benci, Bubenik, Mikletič, Števík

13.kolo 2.SL sk. Bratislava 2014/2015: - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Wild Boys´02       5:2 (5:1)
Góly: Drahovský 3, Brunovský, Rafaj

12.december 2014 ... 10.KOLO EXTRALIGY: ACROSS PINEROLA vs FOFO 1:6

Pinerola BA Slov-matic FOFO Ostrosledovaný zápas desiateho kola proti bratislavskému Acrossu Pinerola sa začal už o 18:20, za čo súperovi ďakujeme. Oranjes mali Pinerole čo oplácať, v úvodnom kole totižto zverenci Jána Janíka prehrali 1:5. Kto čakal podobný scenár, odchádzal z Mladosti sklamaný... Už v tretej minúte vybojoval Rejžek skoro stratenú loptu a favorit šiel do vedenia - 0:1 (2:37). V siedmej minúte sa životným gólom prezentoval Adámek, keď spoza hráča nechytateľne obstrelil Brndiara - 1:1 (6:28). To bol zároveň prvý, aj posledný gól Pineroly v zápase... O dve minúty vysunul Drahovský Brunovského, ktorého ľavačka skončila za bránkovou čiarou - 1:2 (8:41). V dvanástej minúte zvonilo po strele Mikitu brvno, po rohu Brunovského sa ale opäť menilo skóre. Z nacvičeného signálu sa pekne trafil Drahovský - 1:3 (13:03). Pre obrátkou mohlo byť veselšie, viaceré tutovky, najväčšia z halovky Brunovského ale v sieti neskončila... Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, Haľko zakrátkou svojim druhým gólom v sezóne zvýšil už na - 1:4 (21:41). Piaty gól strelil pohodlne Fehérvári - 1:5 (32:39), skóre v závere prikrášlil po prihrávke Mikitu opäť Rejžek - 1:6 (38:26). Husacina v Grobe tak chutila skvele!
Vladimír Ambrozek (manažér tímu): "S výsledkom sme samozrejme spokojní. Súperovi sme vrátili prehru aj s úrokmi, náš dobrý výkon neovplyvnila ani absencia Kyjovského v zostave. Napokon sme mohli skórovať aj viackrát, pri Pinerole stálo vo veľa situáciách aj šťastie. Posledný zápas v roku odohráme v Predmieri proti žilinskému Makroteamu. Všetci sa na zápas tešíme. A veríme, že chlapci nastúpia na zápas pokojní, že im SF poslal aspoň časť sľúbených financií na ich účty..."

10.kolo futsalovej extraligy 2014/2015:
(12.december 2014 o 18:20 v ŠH Mladosť v Bratislave)
ACROSS PINEROLA BRATISLAVA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:6 (1:3)
Góly: Adámek (7.) - Rejžek 2 (3. a 39.), Brunovský (9.), Drahovský (14.), Haľko (22.), Fehérvári (33.)
ŽK: Chamilla (25.) - Rejžek (19.), Bartošek (30.), ČK: -, 250 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Mário Bohún, akumulované fauly: 3:4 - v 1.pol, 3:3 - v 2.pol
Pinerola: Harag - Paštrnák (C), Hájek, Jurkemik, Zdráhal M., Adámek, Mikulišin, Marušinec, Filan, Jančo, Chamilla, Ferianc. Tréner: Viliam Zwinger
Fofo: Brndiar P. (od 13.min Gašparovič M.) - Kozár P., Rejžek M., Mikita L. (C), Seidler M. - Rick G., Drahovský A., Brunovský A., Bartošek G. - od 21.minúty Fehérvári A., Bahna M., Haľko P., od 33.minúty Rafaj D. Tréner: Ján Janík

9.december 2014 ... KALAŠNIKOVCOM ZVLHOL PUŠNÝ PRACH

A2B nedala v dohrávke 5.kola šancu AK47 a prebojovala sa na čelo 2.SL-Bratislava. Stále má však dva zápasy k dobru... Hetrikom sa blysol Dany Mikletič.

dohrávka 5.kola 2.SL sk. Bratislava 2014/2015: - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs AK 47       9:1 (3:0)
Góly: Mikletič 3, Haľko 2, Rejžek, Bartošek, Rick, Seidler

7.december 2014 ... ĎALŠÍ ČISTÝ VÍKEND FOFÁKOV

A2B sa pohrala s dúbravským Katenáčom, presvedčivé víťazstvo o desať gólov sa ale nedarilo napĺňať zozačiatku tak ľahko. Prvý gól prišiel až v desiatej minúte a strelil ho súper. Ešte do polčasu ale favorit otočil šiestimi gólmi vývoj strenutia. V druhom dejstve navýšili oranjes náskok až na 11:1, v závere sa dostal k slovu aj súper. C-éčko nadelilo súperovi klubovú osmičku, polovicu gólov zaznamenal ostrostrelec Tomášek.

12.kolo 2.SL sk. Bratislava 2014/2015: - viac o "B" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "B" vs Katenáčo Dúbravka       13:3 (6:1)
Góly: Rejžek 4, Kyjovský 3, Drahovský 2, Bahna, Rick, Mikletič, Grendár ml.

12.kolo 1.Bratislavskej ligy sk. "B" 2014/2015: - viac o "C" mužstve
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA "C" vs Solmag Silicon        8:2 (3:1)
Góly: Tomášek 4, Rischer M. 2, Horváth, Grendár ml.

2.december 2014 ... HRÁČI SLOV-MATICU STROJCAMI VÍŤAZSTIEV NAD SLOVINSKOM

Slovensko Slovinsko Slovenskí futsaloví reprezentanti zvíťazili v oboch prípravných zápasoch na kvalifikáciu EURO 2016 nad Slovinskom v Leviciach 3:1 a 5:2. Všetky góly v súperovej sieti zaznamenali výhradne naši hráči majstrovského Slov-Maticu. Slovensko začalo dlhodobú prípravu na hlavné kolo kvalifikácie EURO 2016 októbrovými prípravnými súbojmi s Ukrajinou, ktorej v Humennom podľahlo 1:2 a 1:7. Súpermi SR v kvalifikácii budú Chorvátsko, Turecko a víťaz F-skupiny predkola, ktorý vzíde z kvarteta Izrael, Arménsko, Švédsko a Škótsko. Slováci sa predstavia v 6. skupine, ktorej organizátorom bude v marci budúceho roka Chorvátsko a dejiskom súbojov bude hala v Dubrovníku. Zápasy predkola kvalifikácie sú na programe 13.-18. januára 2015 a zo šiestich skupín postúpia ďalej len ich víťazi plus jeden najlepší z 2. miesta. Hlavné kolo bude prebiehať 17.-22. marca 2015. Na šampionát priamo postúpia len víťazi skupín hlavného kola, sedem tímov z druhých miest a jeden najlepší z tretieho zabojujú o ďalšie štyri miestenky v dvojzápasovom play off, ktoré je na programe 15.-22. septembra 2015.

Zverenci španielskeho trénera Marcosa Angula sa v prvom zápase už po 10 minútach dostali do dvojgólového vedenia, keď Puškara prekonali Rick s Mikitom. Tretí gól pridal v druhej časti hry Tomáš Drahovský a hostia v samom závere už len skorigovali na konečných 1:3 z ich pohľadu pri hre s piatimi hráčmi v poli.

V druhom zápase Slováci síce rýchlo prehrávali 0:1 gólom účastníka finálového turnaja ME z tretej minúty, do polčasu ale po góloch Gabriela Ricka a Tomáša Drahovského otočili vývoj duelu. V druhom dejstve dal tretí gól domácich Matúš Kyjovský a druhý gól v zápase aj Rick. V hre hostí v závere Kyjovský cez celé ihrisko upravil na 5:1, ale vzápätí Slovinci vďaka Totoškovičovi znížili na konečných 5:2 pre Slovensko!

Prípravný medzištátny futsalový zápas - 1.stretnutie:
(1.december 2014 o 19:30 h ŠH v Leviciach)
SLOVENSKO vs SLOVINSKO       3:1 (2:0)
Góly: Rick (3.), Mikita (10.), Drahovský (34.) - Bradič (40.)
ŽK: Bahna, ČK: -, 1150 divákov, Rozhodcovia: Mário Bohun a Borut Šivic (SVN), akumulované fauly: 5:3 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
Slovensko: Gašparovič M. (Brndiar P.) - Rejžek M., Rick G., Fehervári A., Kozár P., Mikita L., Kyjovský M., Drahovský T., Doša M., Bahna M., Višváder J., Zorád E. (C). Tréner: Marcos Angulo
Slovinsko: Puškar - Čujec (C), Uroš, Koflič, Petič, Vrabel, Kusterle, Totoškovič, Bizjak, Bratič, Vulikič, Hozjan, Gregorič. Tréner: Andrej Dobovičnik

Prípravný medzištátny futsalový zápas - 2.stretnutie:
(2.december 2014 o 19:30 h ŠH v Leviciach)
SLOVENSKO vs SLOVINSKO       5:2 (2:1)
Góly: Rick 2 (18. a 32.), Kyjovský 2 (29. a 38.), Drahovský (7.) - Vrabel (3.), Totoškovič (39.)
ŽK: Doša, Fehérvári, Kozár, Rick - Čujec, Bizjak, ČK: -, 900 divákov, Rozhodcovia: Lukáš Peško a Borut Šivic (SVN), akumulované fauly: 5:3 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
Slovensko: Gašparovič M. - Rejžek M., Rick G., Fehervári A., Kozár P., Mikita L. (C), Kyjovský M., Drahovský T., Doša M., Bahna M., Zorád E. Tréner: Marcos Angulo

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..