NOVINKY SLOV-MATICU FOFO - AUGUST 2009

NOVINKY august 2009 NOVINKY SLOV-MATICU FOFO ZA MESIAC AUGUST 2009

28.august 2009 ... PRÍPRAVNÝ ZÁPAS FOFO vs ŠFsK NITRA 11:0

Slov-matic FOFO BA ŠFsK Nitra V generálke na novú sezónu odohralo mužstvo oranjes posledný prípravný zápas, do Bratislavy sme pozvali extraligového nováčika ŠFsK Nitru. Na zápas zverenci Jána Janíka nastúpili v plnej sile, jediným absentérom bol Martin Čambal. V Mladosti sa hral svižný kombinačný futsal, po perfektnej príprave mali počas celého zápasu navrch hráči v oranžových dresoch. Už v prvom polčase, ktorý sa skončil 4:0 strelil kvarteto pekných gólov najlepší strelec posledných futsalových sezón Peter Haľko. Po obrátke nitranom pomaly dochádzali sily, čo hráči Fofa využili na vsietenie ďalších pekných gólov. Po dva presné zásahy zaznamenali kapitám tímu Ladislav Mikita, reprezentant Českej republiky Zdeněk Sláma a v dobrej hernej pohode po zranení hrajúci Marián Berky, jeden presný zásah pridal aj Martin Rejžek. Generálka splnila očakávania, chlapci si z chuti zakombinovali, veríme, že v piatok o týždeň vstúpime do novej sezóny proti mestskému rivalovi Across Pinerole Bratislava rovnako víťazne...

Prípravný zápas :
(28.august 2oo9 o 19:00 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠFsK NITRA       11:0 (4:0)
Góly: Haľko 4 (7., 9., 19. a 20.), Mikita 2 (22. a 27.), Sláma 2 (23. a 32.), Berky 2 (39. a 40.), Rejžek (38.)
ŽK: Rejžek, 30 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Fischer
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

27.august 2009 ... HLAVNÝ TRÉNER JÁN JANÍK HODNOTÍ PRÍPRAVU PRE WEB ORANJES

Ján Janík Slov-matic FOFO BA Hlavný tréner oranjes Ján Janík zhodnotil pre náš web prípravu mužstva pred štartom nového futsalového ročníka 2009/2010. V piatok odohrá Slov-matic FOFO Bratislava posledný prípravný zápas, súperom bude nováčik extraligy ŠFsK Nitra, výkop zápasu je o 19:00 h v ŠH Mladosť.
"Prípravu na nový ročník sme začali 27.júla. Prvý týždeň mužstvo pracovalo v dvojfázovom režime pod vedením kondičného trénera Mateja Vlašiča. Chlapci sa venovali najmä základnej sile a všeobecnej vytrvalosti. Väčšiu časť prípravného obdobia, no i v súťažnom makrocykle, sa orientujeme na špeciálne schopnosti, zamerané na rýchlosť-reakčnú a akceleračnú, spolu s cvičeniami na "rýchle nohy". Matej sa doslova vyžíva v moderných a menej zaužívaných metódach. Jednou z nich je rozvýjanie tzv. dizjunktívnych reakčno-rýchlostných schopností, inak známych ako agility. Ďalšou metódou je využívanie balančných podložiek, na neuromuskulárny tréning a tréning stability s dnes úspešným CORE training, ktorým môžeme priradiť aj prívlastok prevencie proti zraneniam. V tréningu výbušnosti zasa zaraďujeme metódu plyometrie.
Okrem spomínaného tréningu volíme v spolupráci s tímovým fyzioterapeutom Danielom Klačkom, aj aktívny prístup k regenerácii hráčov. Či už je to využívanie jednotlivých metód fyziatrickej liečby, alebo podpora a informácie v oblasti výživy, životosprávy, či životného štýlu. Klubový lekár Igor Blaško zase "patrónuje" prípadné zranenia hráčov, ktoré sa z času na čas vyskytujú. Je to dobre fungujúci realizačný tím, ktorý vytvára predpoklady na plnohodnotný výkon hráčov v zápasoch.
Ale späť k príprave. Tá pokračovala v komletnom hráčskom zložení od 3.8. v Bratislave a od 6. - 9.8. sme štartovali na výborne obsadenom turnaji v Tepliciach. Zápasy, ktoré sme tam odohrali a najmä ten s Tjumeňom a Ľvovom, mi svojou kvalitou pripomínali zápasy Elite round Ligy majstrov. Turnaj nás naozaj preveril po všetkých stránkach, škoda len, že sme ho nemohli absolvovať v plnej sile, nakoľko sa opäť zranil Martin Čambal a Vojto Várady s Mariánim Berkym ešte neboli fit. Po návrate z Teplíc sme pokračovali opäť doma, s jedným priateľským zápasom v Luhačoviciach s tímom belgickej ligy Meglio Magic Dour. Mužstvo prešpikované legionármi nás preverilo najmä v schopnosti "hrať" do postavenej obrany, ktorú mali vynikajúcu. V druhej polovici augusta sme absolvovali tradičné klubové sústredenie v Púchove. V rámci bohatého tréningového programu sme odohrali aj dva prípravné zápasy s DOXX Žilina a MFsK Nitra. Dôležitou súčasťou takýchto sústredení je aj utužovanie kolektívu, kde naše mužstvo nemá prakticky žiadne slabiny a nie je čo odstraňovať.
Záver prípravy sme absolvovali opäť v Bratislave, kde sme dolaďovali staré, ale aj nové "veci" a dnes odohráme generálkový zápas s nováčikom extraligy, družstvom ŠKFsK Nitra.
Na záver chcem povedať, že chlapci mali počas celej prípravy výborný prístup nie len k tréningom, ale v nahustenom programe sa snažili, aj napriek "ťažkým nohám", podať v zápasoch čo najlepší výkon. Verím, že sme v príprave odpracovali a odmakali dosť preto, aby sme počas celého súťažného ročníka, ale najmä v jeho závere, mali dôvod na radosť... Káder sa aj vďaka prezidentovi Martinovi Grendárovi posilnil, obmenili sme posty, zvýšila sa konkurencia a kvalita a veríme, že nás z tohoto pohľadu už nič nezaskočí."

26.august 2009 ... JÁN JANÍK PRED SEZÓNOU PRE DENNÍK ŠPORT

Marek Bahna Denník ŠPORT Vicemajster Slovenska vo futsale Slov-matic FOFO Bratislava je opäť najhorúcejším kandidátom na titul. Tréner Ján Janík sa v rozhovore pre uznávaný denník Šport netajil najvyššími ambíciami...
Slov-matic FOFO Bratislava podľa rankingu UEFA patrí medzi tucet najlepších klubov v Európe. V minulom roku ste prekvapujúco nezískali slovenský titul. Nastali pred novým ročníkom v klube zmeny ?
"Áno, zmeny v kádri nastali. Po sezóne z klubu odišli hráči Vodecký, Gabaš, Ciprys a opora mužstva Nagy, ktorý si dal pauzu a uvidíme, či sa ešte vráti. Naopak do Slov-maticu som si mal možnosť vybrať reprezentantov z Česka - Davida Friča a Zdeňka Slámu, ktorých príchodom sme získali kvalitných a skúsených hráčov. Okrem nich prišiel z Acrossu Pinerola brankár Peter Brndiar. Káder by sa mal pred sezónou doplniť ešte o jedného hráča. Všetko naše úsilie v tomto období teda smerovalo k výraznému posilneniu kádra."
Prišli českí reprezentanti. V minulosti u Vás hrala česká hviezda Vít Blažej, ale prienik do Final Four UEFA Futsal Cupu to neprinieslo. Veríte, že práve zaradením českej školy prerazíte nielen na Slovensku ?
"Ako som už spomenul príchodom D.Friča a Z.Slámu sme sledovali nielen priniesť kvalitu, ale typovo vybrať hráčov, ktorí nám chýbali. V príprave už dnes dokazujú, že sme sa rozhodli dobre. Chlapci rýchlo zapadli a majú veľkú motiváciu pomôcť Slov-maticu získať titul a zahrať si tak UEFA Futsal Cup."
Ako sa pozeráte na príchod Cacau. "Starý brazílsky pán hráč" je akási predĺžená ruka brazílskych futsalistov v Európe. Nelákajú Vás juhoamerickí hráči ?
"S prezidentom klubu Martinom Grendárom sme preberali aj otázku príchodu brazílčanov. A naozaj nechýbalo veľa a Cacau mohol byť naším hráčom. Keďže tento rok nehráme UEFA Futsal Cup, tak sme prípadné angažovanie juhoamerických hráčov o rok odložili."
Teraz pragmatickejšia otázka. O majstrovských cieľoch v novom ročníku asi nemá význam hovoriť. Aké sú najbližšie "veľké" ciele Fofa na klubovom, ale i reprezentačnom poli ?
"Jediným a hlavným cieľom v nadchádzajúcej sezóne bude zisk majstrovského titulu a tomuto cieľu podriadime celé naše úsilie a snaženie. Na reprezentačnom poli je Slov-matic najväčším dodávateľom hráčskeho materiálu. Predpokladám, že aj v nadchádzajúcom období tomu tak bude a 4-5 hráči z nášho klubu budú nositeľmi kvality na reprezentačnej úrovni."
Slov-matic nemá v U-21 ani jedného hráča. Myslíte, ako veľkoklub na slovenské pomery aj na mládež ?
"Je síce pravda, že momentálne nemáme nikoho v U-21, ale to neznamená, že v klube nepodporujeme, alebo zanedbávame túto oblasť. Práve naopak, prezident klubu podporuje vybrané bratislavské gymnázia, ktoré hrajú stredoškolskú futsalovú ligu. Netreba zabudnúť, že v ostatnom kvalifikačnom cykle v tejto vekovej kategórii sme mali výrazné hráčske, ale aj trénerské zastúpenie.

25.august 2009 ... MAREK BAHNA DO ACROSSU PINEROLA BRATISLAVA

Marek Bahna Across Pinerola BA Po návrate z Poľska, kde obliekal dres Janga Katowice, sa na futsalových palubovkách na Slovensku objavil aj Marek Bahna. Naposledy ho bolo vidieť v akcii na futsalovom turnaji Victory Makro Cup 2009, ktorý sa hral v ŠH Hrnčiarovce nad Parou a v ŠH v Hlohovci. Marek obliekal dres Acrossu Pineroly Bratislava. Po dohode prezidenta klubu oranjes Martina Grendára a Viliama Zwingera z Acrossu bude Marek obliekať modrý dres nášho mestského rivala, s ktorým sa paradoxne stretneme už v otváracom kole nového futsalového ročníka. Marek nech sa Ti v novom klube darí !

20.august 2009 ... PRÍPRAVNÝ ZÁPAS V PÚCHOVE, FOFO vs MFsK NITRA 2:1

Slov-matic FOFO BA MFsK Nitra Sústredenie v Púchove využilo mužstvo oranjes na ďalší prípravný zápas, tentokrát osud postavil nášmu tímu do cesty extraligového nováčika MFsK Nitru. Nitrania v zostave so Šebom a Koprdom podali bojovný výkon, v bráne podal výborný výkon Pintér, ktorý privádzal hráčov v oranžovom drese miestami do zúfalstva. Zverenci Jána Janíka zahodili počas zápasu obrovské množstvo šancí, v prvom polčase strelil gól iba kapitán Laco Mikita, po obrátke pridal druhý ostrostrelec Peter Haľko. V závere korigoval na konečných 2:1 (1:0) Šebo. Sériu prípravných zápasov pred štartom novej extraligovej sezóny (v 1.kole nastúpime proti Acrossu Pinerole Bratislava) ukončíme v piatok 28.augusta, kedy od 19:00 h privítame vo svojom domovskom stánku v Mladosti nováčika najvyššej futsalovej súťaže na Slovensku - ŠFsK Nitru.

Prípravný zápas :
(20.august 2oo9 o 19:30 hod v ŠH Púchov)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFsK NITRA       2:1 (1:0)
Góly: Mikita (7.), Haľko (23.) - Šebo (35.)
ŽK: Fehérvári - Kuna, 20 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Peško
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

18.august 2009 ... PRÍPRAVNÝ ZÁPAS V PÚCHOVE, DOXX ŽILINA vs FOFO 1:14

DOXX ŽilinaSlov-matic FOFO BA Od pondelka je "A" mužstvo na sústredení v Púchove, kde má vytvorené ideálne podmienky na prípravu pred novou sezónou. Po sérii ťažkých zápasov na turnaji v Tepliciach a prípravnom zápase v Luhačoviciach proti Magic Dour z Belgicka si zverenci Jána Janíka v ďalšom zo série prípravných duelov zmerali sily s tímom DOXX Žilina. V bránke sa po prvýkrát objavil Peter Brndiar a po zranení zľahka odohral niekoľko striedaní Vojtech Várady, čo je veľmi dobrá správa pred blížiacim sa štartom novej sezóny 2009/2010, v ktorej bude štartovať jedenásť mužstiev. Strelecky sa zaskveli v zápase Haľko a Bartošek, obaja nadelili súperovi po štyri góly. Vo štvrtok šnúra zápasov pokračuje, súperom oranjes bude o 19:30 h MFsK Nitra.

Prípravný zápas :
(18.august 2oo9 o 18:08 hod v ŠH Púchov)
DOXX ŽILINA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:14 (1:6)
Góly: Lukáš Horký (17.) - Haľko 4 (1., 10., 21. a 29.), Bartošek 4 (4., 20., 38. a 39.), Mikita 2 (7. a 28.), Sláma 2 (19. a 26.), vlastný (22.), Berky (37.)
ŽK: Frič, 50 divákov, Rozhodcovia: Moncman a Peško
- zápasový prehľad

12.august 2009 ... PRÍPRAVNÝ ZÁPAS V LUHAČOVICIACH, MAGIC DOUR vs FOFO 4:4

Meglio Magic DourSlov-matic FOFO BA Po návrate z Teplíc z kvalitne obsadeného turnaja si oranjes zmerali sily s dalším kvalitným súperom Meglio Magic Dour z Belgicka. Hráči sálovkárov z Belgicka sú v Luhačoviciach na sústredení, za sebou mali dva odohraté prípravné zápasy. V prvom remizovali s Tangom Brno 3:3 (3:2) - góly : Vinicius 2, Errhamouni, v pondelok porazili mužstvo Vokno Kroměříž 5:4 (3:0) - góly: Glauber 3, Vinicius 2. Do Luhačovíc zverenci Janka Janíka pricestovali bez zraneních hráčov Martina Čambala, Vojtecha Váradyho a Mariána Berkyho, v bráne dostal príležitosť od začiatku Vladimír Poluch. Na súhru brazílskych virtuózov sa miestami bola radosť pozerať, vynikajúco im sekundovali reprezentanti Belgicka a výborný hráč z Maroka, tento rok sa Magic Dour stalo víťazom Belgického národného pohára a po návrate do domoviny ich čaká aj zápasu Superpohár, kedy sa odohrá na Slovensku je vo hviezdach... Prvý polčas sa hral so sálovkárskou loptou, ktorá robila hráčom v oranžových dresoch problémy pri spracovaní a kombináciách, skončil sa nerozhodne 1:1, keď v 20.minúte vyrovnával Rejžek. Po obrátke rovnaký hráč poslal oranjes do vedenia, sálovkári z "Beneluxu" ale už o necelé dve minúty vyrovnali a ešte v tej istej minúte šli gólom brazílčana Viniciusa do vedenia. V 32.minúte rozdiel narástol dokonca na 2:4, keď mal Vinicius dostatok času a na dvakrát prekonal Gašparoviča. Záver zápasu ale patril futsalistom Fofa, tretí gól vicemajstra Slovenska strelil ľavačkou Mikletič a o deľbe bodov rozhodol pätnásť sekúnd pred koncom najlepší strelec extraligy Peter Haľko.

Vstup do zápasu mal lepší "domáci" tím, prvú delovku na bránku Polucha vyslal Vinicius. Skóre mohol otvoriť na druhej strane Sláma, gólman Magic Dour ale s námahou prudkú strelu zneškodnil. Haľkovu strelu zblokovala pozorná obrana a v 6.minúte zvonila žrď po delovke Glaubera. Skóre zaujímavého zápasu otvoril Errahmouni, keď prestrelil Polucha - 1:0 (7:19). Únik Feherváriho gólom neskončil, po blafáku a zakončení na druhej strane pomalú loptu zastavila opäť naša žŕdka. Obe mužstvá strieľali prevažne z väčšej vzdialenosti a mnoho strieľ bezproblémov blokovali obrany. V 15.minúte mal k vyrovnanie blízko Sláma, gólman ale skvele zasiahol. V poslednej minúte však Bartošek urobil základ akcie na pivote, našiel voľného Rejžeka, ktorý zprvej pekne obstrelil brankára k pravej žrdi - 1:1 (19:35). Sekundu pred klaksónom ešte mohol strhnúť vedenie na stranu oranjes bombou Frič.

Druhé dejstvo prinieslo góly a kvalitnejší futsal, obe mužstvá zlepšili pohyb a dôraz na ihrisku. Do vedenia mohol Fofo poslať Bartošek, v čistej šanci ho ale vychytal gólman Dour. V bráne úradoval Gašparovič, ktorého v trojminútovke preverili útočníci Magic. Po rohovom kope prišiel signál, lopta našla pred bránkou Rejžeka a ten už zblízka nemal problém streliť gól - 1:2 (26:43). O minútu a pol ale skvele zbehol po ľavej strane Mauhoud, Gašparovič pri jeho prudkej a umiestnenej strele špicom pod vinkel nemal šancu - 2:2 (28:11). Za 33 sekúnd lovili loptu zo siete opäť hráči oranjes, po chybnej rozohrávke sa k lopte dostal Vinicius a bleskurýchle trestal strelou ponad ruky Gašparoviča - 2:3 (28:44). Štvrtý gól po akcii na jeden dotyk mohol pridať Glauber, z dvoch metrov ale netrafil úplne odkrytú bránku... V 30.minúte v peknej šanci prestrelil Mikita, v 32.minúte dostal Vinicius viac priestoru a hráč jeho kvalít na dvakrát prepasíroval loptu z pravej strany v štvrtý gól "čarodejníkov" - 2:4 (31:24). Do mohutného tlaku sa postupne začali dostávať aj za pomoci vysunutého Gašparoviča hráči v oranžovom, Bartošek neprepasíroval Fričovu strieľanú prihrávku za bránkovú čiaru, strela Gašparoviča s tečom skončila na žrdi. V 34.minúte zvonilo po strele Slámu brvno, umne rozohraný priamy kop so zakončením ľavačkou k žrdi Mikletiča si už ale cestu za chrbát brankára našiel - 3:4 (35:21). Pri power-play zomkli Fofáci súpera na vlastnej polovici, obrovský tlak prerušený peknou šancou Viniciusa vyústil do akcie na jeden dotyk, Frič našiel Haľka a ten 15 sekúnd pred koncom zaslúžene vyrovnal na konečných - 4:4 (39:45).

Prípravný medzinárodný zápas :
(12.august 2oo9 o 20:00 hod v Sportovní hale v Luhačoviciach, ČR)
MEGLIO MAGIC DOUR (Belgicko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       4:4 (1:1)
Góly: Vinicius 2 (29. a 32.), Errahmouni (8.), Mauhoud (29.) - Rejžek 2 (20. a 27.), Mikletič (36.), Haľko (40.)
50 divákov, Rozhodcovia: Moncman a Peško
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

11.august 2009 ... ZDENĚK SLÁMA NAJLEPŠÍM HRÁČOM FOFA NA GREEN BALL CUPE

GrrenBall Cup 2009 Na kvalitne zorganizovanom a výborne obsadenom turnaji Green Ball Cup 2009 sme obsadili konečné 7.miesto, najlepším hráčom turnaja bol z oranjes organizátorom vyhlásený Zdeňek Sláma, ktorý v zápase proti FC Nova Katowice strelil aj premiérový gól v oranžovom drese Fofa. Zdeněk Sláma: "Turnaj byl úplně úžasný. Bily tu jedny z nejlepších týmů v Evropě. Mistr a vícemistr Ukrajiny, nejlepší český, slovenský a polský celek, přední celky z Ruska, to je proste fantazie. Prostě turnaj na té nejlepší úrovni." Martin Grendár (prezident Fofa): "Sekundu pred koncom po vyhodení Mária hlavou prekvapil všetkých Bartošek. Okolo tohoto gólu vznikol v hektickom závere chaos, rozhodcovia ukázali na stred a časomerač zapísal gól aj na svetelnú tabuľu - 5:3. Ale na stránke českých futsalových serverov sa ktovie prečo objavili výsledky 4:3... Rozhodcom sa tento turnaj príliš nevydaril, sám riaditeľ turnaja mal k nim včera po "fraške" v zápase Chrudim - Katowice veľké výhrady a rázne im dohovoril. Výjazd do Teplíc splnil naše predsavzatia, otestovať mužstvo v super ťažkých zápasoch len čiastočne. Bohužiaľ sa nám nepodarilo nikdy nastúpiť v kompletnej zostave. Vôbec nehral Várady, Berky pauzoval v dvoch zápasoch, Rejžek i Frič chýbali v jednom zápase. S Tjumeňom i Ľvovom to boli zápasy porovnateľné ako v Lige majstrov. Hrali sme so skvelými mužstvami dobré zápasy, škoda, že sme neustáli i záver zápasu s Ľvovom, neskorším víťazom turnaja. Za stavu 2:2 sme mohli a mali ísť do vedenia, v zápase proti Tepliciam sme po dvoch rokoch nedali ani gól (naposledy v Baku 2007 vs Luparense 0:1). Mali sme viac z hry, viac šancí, vysoko sme však prehrali, aj taký je futsal. S Katowicami to bol do stavu 4:1 skvelý výkon, súper ukázal dobrú power-play, ale my sme našli zase v sobotu stratenú koncovku... I keď záver bol rušný, zaslúžene sme zvíťazili. Českí hráči sú jednoznačne kvalitné posily, Berky zdá sa konečne fit a do 4.9. by to mal stihnúť aj Várady. Pozoruhodnosť - až na Ľvov mali všetky mužstvá na turnaji minimálne dvoch brazílčanov a krútili hlavami, prečo my nie... A že nám pustia týchto juhoamerických čarodejníkov. Po krátkom vydýchnutí už v stredu večer hráme proti klubu Magic Hensies, víťazovi pohára v Belgicku, v zostave s dvomi reprezentantmi Beneluxu a trojicou brazílčanov. Konečne by sme mali vybehnúť s desiatkou hráčou do poľa." VIAC O TURNAJI GREEN BALL CUP 2009

INDIVIDUÁLNE OCENENIA NA TURNAJI GREEN BALL CUP 2009 :

Najlepší hráč Slov-maticu FOFO BA: Zdeněk SLÁMA
Najlepší brankár: Mário VOZÁR (FC Balticflora Teplice)
Najlepší obranca: Sergej TKAČENKO (Šachtor Doneck)
Najlepší útočník: Martin DLOUHÝ (FC Balticflora Teplice)
Najlepší strelec: Maxim PAVLENKO (Taim Ľvov)
Cena od divákov: Kevin REINHARDT (FC Balticflora Teplice)

9.august 2009 ... GREEN BALL CUP, FOFO vs NOVA KATOWICE (POL) 5:3, SKONČILI SME 7.

Slov-matic FOFO BA Nova Katowice V zápase o konečné umiestnenie sme zohrali záverečný duel proti FC Nova Katowice z Poľska. Prvý polčas nám vyšiel perfektne, aj keď v zostave absentoval David Frič pre trest za vylúčenie v zápase proti Balticflore Teplice a zranený Martin Čambal, po prvej dvadsaťminútovke svietil stav stretnutia 3:0 v náš prospech, keď sa dvakrát strelecky presadil Peťo Haľko a rovnako premiérový gól strelil aj druhý reprezentant Českej republiky Zdeněk Sláma, keď s prehľadom premenil desať metrový kop po šiestom faule. Po obrátke prišla rušná 32.minúta, v ktorej za 27 sekúnd padli neuveriteľné tri góly. Najskôr Katowice znížili z priameho kopu na 3:1, po rozohratí ale vyšiel pekne samostatný nájazd Fehervárimu - 4:1. O desať sekúnd súper opäť znížil a pri power play minútu a pol pred koncom dokonca po kombinácii na jeden dotyk priskočil až na rozdiel jediného gólu. Osem sekúnd pred koncom im rozhodca doslova daroval desať metrový kop, ktorý ale Katowice nepremenili a tak v samom závere zavŕšil naše víťazstvo 5:3 Bartošek do prázdnej brány...

Do zápasu nenastúpili Frič pre trest a Čambal, ktorý pauzoval pre zranenie zo zápasu proti domácim. Dnes rozhodla naša efektivita premieňaní šancí... V 3.minúte sme si vypracovali dve dobré šance, únik Bartošeka po ľavej strane a tutovka Mikitu ale gól ešte nepriniesla. Delovka Mikletiča iba tesne minula vinkel Katowíc, na druhej strane sa vyznamenal Gašparovič. Po likvidačnom faule brankára sme po priamom kope nepremenili dve dobré príležitosti, podarilo sa to až Haľkovi, ktorý po kombinácii na jeden dotyk s Mikitom trafil presne - 1:0 (10:26.). V 12.minúte mohli Katowice vyrovnať, ich tutovka ale zmenu skóre nepriniesla a tak na radosť v tábore oranjes premenil opäť Haľko samostatný nájazd a zakončením od žrde zvýšil náskok - 2:0 (12:06). Päť minút pred prestávkou prišiel šiesty faul, ktorý bez problémov a s ľahkosťou potrestal Sláma prvým gólom pod taktovkou Janka Janíka - 3:0 (14:55). V závere Nova vystupňovala tlak, Fofáci ale v obrane odolávali a gól už neikasovali, aj keď dve čistučké šance mohli priniesť zmenu skóre v prostech Katowíc.

V druhom dejstve padlo päť gólov a mohlo i viac. Mikletič z otočky pálil nad, po úniku Slámu a strele Haľka zvonila iba žrď. Samostatný nájazd Fehérváriho zmaril gólman hostí, súper pálil prevažne z väčšej vzdialenosti. Štvrtý presný zásah oranjes po strele Fehérváriho zastavilo brvno. Na koňa posadil Katowice premenený priamy kop Korczynskeho - 3:1 (31:02), postava posledných minút Fehérvári bleskovo kontroval po úniku a strelou, ktorou ideálne podstrelil brankára - 4:1 (31:19). O desať sekúnd ale po rýchlej akcii a vyšachovaní obrany zakončil do prázdnej zo zadnej žrde Dewucki - 4:2 (31:29). Päť minút pred koncom pristúpili Katowice k power-play, spočiatku im veľmi nevychádzala, Mikita nastrelil pravú žrď a od ďalšieho gólu Haľka chýbali centimetre. Poslednú trojminútovku však zahrali bez brankára skvele, prerušiť ich snahu mohol ešte Sláma, druhý desaťmetrový kop v zápase ale nepremenil a tak trestal súper. Po akcii na jeden dotyk Douglas zakončil do prázdnej - 4:3, čím poliaci vystupňovali tlak pre mohutný záver. 47 sekúnd pred koncom po priamom kope z výhodnej vzdialenosti zvonilo naše brvno, osem sekúnd prišiel ďalší šok. Rozhodcovia darovali súperovi šiesty faul, desať metrový kop ale z nohy brazílčana mieril nad a tak sekundu pred koncom po vyhodení lopty Gašparovičom Bartošek uzatvoril zápasový aj turnajový strelecký účet - 5:3 (39:59).

GREEN BALL CUP 2009 - zápas o 7.miesto :
(9.august 2oo9 o 11:00 hod v Sportovní hale v Tepliciach, ČR)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FC NOVA KATOWICE (Poľsko)       5:3 (3:0)
Góly: Haľko 2 (11. a 13.), Sláma z 10m (15.), Fehérvári (32.), Bartošek (40. - do prázdnej bránky) - Korczynski (32.), Dewucki (32.), Douglas (39.)
ŽK: Berky, Mikita, Haľko, 150 divákov, Rozhodcovia: Milner a Nagy
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

GREEN BALL CUP 2009 - FINÁLE :
Taim Ľvov (Ukrajina) vs Šachtor Doneck (Ukrajina)       4:4 (1:1,4:4) na pk 5:4
Góly: Makajev (10.), Ovsjanikov (20.), Pavlenko (38.), Kondratjuk (39.) - Romario z pen (13.), Mirošnik (30. a 38.), Tkačenko (31.)
GREEN BALL CUP 2009 - o 3.miesto :
MFK Tjumeň (Rusko) vs Sibirjak Novosibirsk (Rusko)       3:2 (1:1)
Góly: Nugumanov (3.), Batyrev (28.), Greuto (35.) - Butrin (1.), Malysev (35.)
GREEN BALL CUP 2009 - o 5.miesto :
FK Era-Pack Chrudim (Česká rep.) vs FC Balticflora Teplice (Česká rep.)       5:4 (0:1)
Góly: Mikan (7.), Tolstov vl. (22.), Djatlov vl. (31.), Vladyka (34.), Rešetár (37.) - Sedlák (20. a 25.), Dlouhý (4.), Salák (30.)

8.august 2009 ... GREEN BALL CUP, FOFO vs BALTICFLORA TEPLICE (CZE) 0:4

Slov-matic FOFO BA Balticflora Teplice Skupinové boje sa skončili, oranjes nastúpilo na posledný zápas proti domácej Balticflore Teplice bez Martina Rejžeka, ktorý dostal v predošlých zápasoch žlté karty a tak musel pre trest stáť. Jeho miesto zaujal Daniel Mikletič, po zranení sa Maťa Čambala dokonca nabehol do rozbehnutého duelu prvýkrát po zranení Marián Berky. Zápas bol kvalitný z oboch strán, držanie lopty sme mali jasne na našej strane, rovnako šance. Domáci ale mali na svojej strane jasne efektivitu v zakončení, my sme aj tie najčistejšie šance pozahadzovali, alebo ich zneškodnil dnes famózne chytajúci Vozár... V zápase sme prišli o Davida Friča, ktorý po žltej inkasoval pred koncom prvého polčasu aj červenú kartu. Prehra 0:4 (0:2) je pre nás krutá a nevystihuje priame dianie na ihrisku. Tretí deň na turnaji určil aj zápasy poslednmého dňa. Ako odsúdiť Katowice, nášho súpera v poslednom zápase, na posledné miesto, ukázali rozhodcovia v druhom zápase, keď v poslednej minúte pobavili celú halu a darovali Era-Packu dve "tutovky" na skórovanie. Šachtor Doneck porazil Novosibirsk 3:1, najkrajším bolo vyvrcholenie a večerný zápas Taimu Ľvov s Tjumeňom. Tím z Ruska musel zvíťaziť, keď chcel postúpiť do finále, nový majster Ukrajiny ale dokázal svoju silu a Tjumeň zdolal 7:3. Hráči hrali miestami ako odtrhnutí z reťaze, diváci videli množstvo potýčiek, niekoľko žltých a aj červenú kartu.

GREEN BALL CUP 2009 - 3.zápas :
(8.august 2oo9 o 16:00 hod v Sportovní hale v Tepliciach, ČR)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs BALTICFLORA TEPLICE (Česká rep.)       0:4 (0:2)
Góly: Dlouhý (9.), Stejskal (14.), Reinhardt (26.), Jakimenko (39.) - pri power-play
ŽK: Frič, ČK: Frič, 300 divákov, Rozhodcovia: Milner a Nagy
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

GREEN BALL CUP 2009 - skupina A :
Nova Katowice (Poľsko) vs FK Era-Pack Chrudim (Česká rep.)       3:4 (0:1)
Góly: Korczynski 3 (27., 32. a 35.) - Mikan 3 (18., 40. a 40.), Mareš M. (29.)
Šachtor Doneck (Ukrajina) vs Sibirjak Novosibirsk (Rusko)       3:1 (1:0)
Góly: Mirošnik 2 (25. a 40.), Romario z pen. (3.) - Butrin (40.)
GREEN BALL CUP 2009 - skupina B :
Taim Ľvov (Ukrajina) vs MFK Tjumeň (Rusko)       7:3 (5:2)
Góly: Čepornjuk 2 (4. a 40.), Pavlenko 2 (9. a 38.), Jakunin 2 (11. a 17.), Ovsjanikov (12.) - Trifonov (7.), Pereverzev (12.), Greuto (22.)

TABUĽKY SKUPÍN NA GREEN BALL CUPE 2009:
1. UKR  Šachtor Doneck 3 3 0 0 11:5 9 1. UKR  Taim Ľvov 3 3 0 0 15:8 9
2. RUS  Sibirjak Novosibirsk 3 1 1 1 7:5 4 2. RUS  MFK Tjumeň 3 1 1 1 10:11 4
3. CZE  FK Era-Pack Chrudim 3 1 0 2 5:10 3 3. CZE  Balticflora Teplice 3 1 0 2 9:9 3
4. POL  FC Nova Katowice 3 0 1 2 8:12 1 4. SVK  Slov-matic FOFO BA 3 0 1 2 4:10 1

7.august 2009 ... GREEN BALL CUP, FOFO vs TAIM ĽVOV (UKR) 2:4

Slov-matic FOFO BA Taim Ľvov V druhom zápase sme si zmerali sily s novým majstrom Ukrajiny Taimom Ľvov. Na radosť našej výpravy sme skóre duelu otvorili my, keď sa po peknej prihrávke Rejžeka presadil do odkrytej bránky Bratošek - 1:0. Po rýchlej akcii cez stred ale naša obrana zabudla na nekrytého Pavlenka, ktorý bez problémov pred Gašparovičom nadvihol loptu do bránky a vyrovnal a po dvoch minútach vyrovnal - 1:1. Druhé dejstvo začalo našou chybou hneď v úvodnej minúte a Kondratjuk naštartoval svoje mužstvo k obratu - 1:2. Frič síce dokázal po tečovanej strele so šťastím vyrovnať - 2:2, potom ale Ľvov zapol na vyššie obrátky a začal útočné snaženie na rozhodnutie zápasu. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel päť minút pred koncom, kedy opäť Kondratjuk zblízka poslal favorita do vedenia - 2:3. Najlepší hráč na ihrisku v záverečnej minúte prikrášlil výsledok a dovŕšil hetrik a tak sme prehrali v kvalitnom zápase- 2:4. V ďalších stretnutiach išlo všetko podľa papierových predpokladov, Šachtor Doneck si poradil z Katowicami 5:3, keď v siedmej minúte strelil dva pekné góly a potom už iba kontroloval priebeh zápasu. MFK Tjumeň zdolal v bojovnom zápase nášho zajtrajšieho súpera a usporiadateľa turnaja z Teplíc 5:2, Balticflora sa ale zlepšuje od zápasu k zápasu a tak nás zajtra čaká určite tvrdý oriešok. Prekvapenie dňa ukončilo druhý hrací deň, keď favorizovaný Era-Pack Chrudim podľahol Novosibirsku prekvapujúco 0:4.

V samotnom zápase ako prvý nebezpečne ohrozil bránku súpera Sláma, ľavačkou tesne minul. Ukrajinci sa postupne zahrievali a v 8.minúte nebezpečne dvakrát ohrozili bránku Gašparoviča, prišla však kontra na druhej strane. Rejžek famózne našiel pred bránkou neobsadeného Bartošeka, ktorý bez problémov otvoril skóre duelu - 1:0 (8:38). Po polminútke sme mohli zvýšiť skóre, prudkú strelu Slámu ale zastavila ľavá žrď! V čase 10:00 skvele nasiahol Gašparovič, po rýchlej akcii cez stred Pavlenko, na ktorého pozabudla naša obrana vyrovnal umným tečom pred gólmanom - 1:1 (10:42). Iniciatívu prebral majster Ukrajiny, v 12.minúte nastrelil žrď, o minútku prudká delovka Čeporňuka skončila na brvne... Po nádejnej šanci Haľka na druhej strane Gašparovič zmaril očami samostatný nájazd Ľvova, lopta skončila opäť na žrdi. Prečíslenie cez pivota Bartošeka a Fričova strela už zmenu skóre nepriniesla.

Hneď po obrátke prišli pre nás dva nepriaznivé momenty. Po 41 sekundách inkasoval Rejžek žltú kartu a keďže je to už jeho druhá, v zápase proti Tepliciam určite nenastúpi. Po vyšachovaní obrany navyše Kondratjuk posadil na koňa Ľvov, keď pekne zblízka nadvihol loptu pod brvno - 1:2 (20:49). Po nepremenenom samostatnom názajde Taimu udrelo na druhej strane, premiérový gól v drese oranjes strelil Frič, ktorý sa presadil tečovanou strelou - 2:2. Dve šance Fehérváriho a Haľka gólom neskončili, v 32.minúte poslala prihrávka Friča do gólovej šance opäť Haľka, brankár ale zázračne zasiahol. Pät minút pred koncom rozhodol o výsledku Kondratjuk, keď bezproblémov usmernil loptu z jedného metra za Gašparovičov chrbát - 2:3 (34:57). Samostatný nájazd Ľvova zmaril Gašparovič, pomaličky sme sa začali pripravovať na power-play. K lopte a time outu sa ale dostal súper a prekvapujúco začal power-play hrať Ľvov, 40 sekúnd umne držal loptu, pri našej hre bez brankára sme ale napokon inkasovali do prázdnej brány, keď nás potrestal Kondratjuk, čím zavŕšil svoj hetrik - 2:4 (39:19).

GREEN BALL CUP 2009 - 2.zápas :
(7.august 2oo9 o 14:00 hod v Sportovní hale v Tepliciach, ČR)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs TAIM ĽVOV (Ukrajina)       2:4 (1:1)
Góly: Bartošek (9.), Frič (22.) - Kondratjuk 3 (21., 35. a 40.), Pavlenko (11.)
ŽK: Rejžek, 100 divákov, Rozhodcovia: Hanzlík a Lasch
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

GREEN BALL CUP 2009 - skupina A :
Nova Katowice (Poľsko) vs Šachtor Doneck (Ukrajina)       3:5 (1:3)
Góly: Junakov (7.), Ros (7.), Kameko (12.), Tiago (31.), Krošan (35.) - Brauhoff (13.), Janovský (30.), Andre (38.)
Sibirjak Novosibirsk (Rusko) vs FK Era-Pack Chrudim (Česká rep.)       4:0 (1:0)
Góly: Plachov A. (15.), Butrin (29.), Pokotylo (38.), Vlasovec (40.)
GREEN BALL CUP 2009 - skupina B :
FC Balticflora Teplice (Česká rep.) vs MFK Tjumeň (Rusko)       2:5 (1:2)
Góly: Dlouhý (17.), Djatlov (35.) - Abyšev 3 (8., 12. a 22.), Afranio (27.), Batyrev (33.)

6.august 2009 ... GREEN BALL CUP, FOFO vs MFK TJUMEŇ (RUS) 2:2

Slov-matic FOFO BA MFK Tjumeň Dnes sme vstúpili úvodným zápasom do medzinárodného futsalového turnaja Green Ball Cup 2009, dnešným súperom nám bol MFK Tjumeň z Ruska. Po dramatickom a vyrovnanom zápase sa duel skončil remízou 2:2, po polčase 1:1. Skóre zápasu otvorili hostia, ktorí sú v Českej republike už dlhšie na sústredení, pred prestávkou ale Haľko vyrovnal. Po premenenej penalte rovnakého hráča v druhom dejstve sme šli do vedenia, vyspelý súper tri minúty pred koncom vyrovnal... Turnaj odštartoval remízou Katowíc s Novosibirskom, v druhom zápase Era-Pack Chrudim nestačil na Šachtor Doneck, aj keď český majster bol počas celého zápasu lepším družstvom, nepremenili ale dve penalty a naviac hneď v prvej minúte prišli o jednu z nových posíl, brazílčana Maxa, ktorý si nešťastne zlomil klúčnu kosť. V zápase našej skupiny šiel rýchlo ukrajinský majster Taim Ľvov do vedenia 2:0, kapitán Dlouhý ale dvoma gólmi vyrovnal Taim strelil pred polčasom gól na 3:2, domáce Teplice ešte pred prestávkou vyrovnali po prísne nariadenej penalte. V druhom dejstve videli diváci jediný presný zásah, ktorým Ľvov v závere strhol víťazstvo na svoju stranu...

Náš zápas začal opatrne s oboch strán, do tlaku ale nás hneď dostal súper, škoda nepremeného nájazdu 3 na 1 z našej strany. V 4.minúte vytiahol zázračný zákrok Gašparovič, ktorý sa nenechal prekonať z jedného metra. Kempes sa zapotil aj po prudkej strele z diaľky v 6.minúte, obrovský tlak Tjumeňa vyústil do gólu, keď pekne útočník súpera tečoval nastrelenú loptu pred našim gólmanom - 0:1 (8:19). Ďalšia obrovská šanca skončila iba tesne vedľa, my sme kontrovali v 15.minúte, kedy sa nám podarila pekná akcia cez pivota Bartošeka, Rejžekovu strelu súper zblokoval. V 16.minúte ale už zahrmelo aj na našej striedačke, keď loptu vybojoval Haľko a jeho strela skončila v bráne - 1:1 (15:47). Gašparovič sa nenudil, bombu vyrazil do žrde a útočníci top tímu z Ruska zamestnávali obranu i brankára každú minútu. V 19.minúte prešiel pekne z obrany cez troch hráčov Sláma, od zakončenie mu zabránil iba likvidačný faul súpera...

Druhé dejstvo odštartovala ďalšia žrď súpera, Tjumeň nás zatlačil do obrany a strieľal prevažne z diaľky, no veľmi nepríjemne a presne. V 26.minúte strela brazílčana trela spojnicu našej bránky, postupne nám začali vychádzať brejkové situácie a ku gólu sme mali blízko. V 30.minúte sa do čistej šance dostal Sláma, brankár ho ale v samostatnom nájazde vychytal, oprava rovnakého hráča skončila na ruke obrancu a tak sme mali výhodu pokutového kopu. Ten bezpečne premenil Haľko a tak sme šli do vedenia - 2:1 (30:45). Následujúca päťminútovka patrila súperovi, útoky sa valili na našu svätyňu ako voda, využil to Bartošek, ktorý sa pekne prebil, jeho samostatný nájazd skončil iba na pravej žrdi. 4:20 pred koncom dostal ďalšiu šancu Sláma, samostatný nájazd na naše nešťastie nepremenil. 3:50 pred koncom sme dostali ďalšiu výstrahu v podobe žrde, sedem sekúnd pred začatím poslednej trojminútovky sme po rýchlej akcii pri power-play inkasovali - 2:2 (36:53). Tlak pokračoval aj naďalej, dve vynikajúce šance súper zahodil a tak sme v závere mohli misky váh nakloniť na našu stranu, hlavička Bartošeka mierila tesne vedľa a neujala sa ani prudká strela Slámu z uhla. Záverečný tlak súpera sme ustáli a tak sme do turnaja vstúpili remízou proti favoritovi najväčšiemu kandidátovi na turnajový triumf. David Frič: "Utkání začalo ve vysokém tempu a Tjumeň se snažila typicky rychlou kombinací vstřelit gól, byli jsme to však my, kdo měl první šanci a po vystihnuté rozehrávce jsme se řítili tři na jednoho, situaci jsme však nedotáhli do konce. Tjumeň nás prvních deset minut přehrávala a vstřelila i úvodní gól, když nastřelený míč uklidil tjumeňský hráč z bezprostřední blízkosti do sítě. My jsme vyrovnali asi pět minut pred polocasem po pěkné akci s trochu šťastným zakončením Halka. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, Tjumeň držela více míč a střílela ze střední vzdálenosti, my chodili do brejků, ze kterých se nám jeden povedl a vytěžili jsme z něj 6m kop, který nejlepší střelec slovenské ligy Halko bezpečne proměnil. Tjumeň ještě zvýšila tlak a uchýlila se k power-play, ze které nám vstřelila vyrovnávací branku. Odehráli jsme velmi dobré utkaní na to, že nám příprava více méně teprve začíná a s výsledkem jsme spokojení. Na výsledku má velký podíl především Mário Gašparovič, který skvěle zachytal a podržel tým v klíčových situacích. Myslím si, že důležitá byla i bojovnost celého týmu a vůle po vítězství, které sice nepřišlo, ale nebylo k němu příliš daleko."

GREEN BALL CUP 2009 - 1.zápas :
(6.august 2oo9 o 20:00 hod v Sportovní hale v Tepliciach, ČR)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFK TJUMEŇ (Rusko)       2:2 (1:1)
Góly: Haľko 2 (16. a 31. z 6m) - Čuchrij (9.), Šuša (37.)
ŽK: Mikita, Rejžek, 200 divákov, Rozhodcovia: Melničuk a Novotný
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

Slov-matic krôčik od skalpu najväčšieho favorita turnaja z Tjumeňu


GREEN BALL CUP 2009 - skupina A :
Nova Katowice (Poľsko) vs Sibirjak Novosibirsk (Rusko)       2:2 (1:2)
Góly: Andre (17.), Mirga (38.) - Bartolo (17.), Glavatski (22.)
Šachtor Doneck (Ukrajina) vs FK Era-Pack Chrudim (Česká rep.)       3:1 (1:0)
Góly: Fumaca (18. a 44.), Tiago (33.) - Rešetár (37.)
GREEN BALL CUP 2009 - skupina B :
FC Balticflora Teplice (Česká rep.) vs Taim Ľvov (Ukrajina)       3:4 (3:3)
Góly: Dlouhý 3 (12., 14. a 18. z pen) - Pavlenko 3 (10., 15. a 38.), Jakunin (7.)

5.august 2009 ... MODELOVANÝ ZÁPAS "A" MUŽSTVA PRED GREEN BALL CUPOM

Pred odchodom na medzinárodný futsalový Turnaj Green Ball Cup 2009 využilo "A" mužstvo tréningovú jednotku a zahralo si modelovaný zápas proti výberu "B a C" mužstva. Duel splnil svoj účel, B-éčkari najmä v prvom polčase dobre útočili i odolávali v defenzíve. Po zmene strán už Á-čko nabralo správny rytmus a prišlo aj mnoho pekných akcií, občas kontrovala aj druhá strana a tak si zachytali aj brankári. Výsledné skóre 8:2 znamená opäť magické číslo a Fofáci vedia, čo to znamená... Zápas sa hral 2x20 hrubý čas.

Prípravný modelovaný zápas :

SLOV/MATIC FOFO BRATISLAVA "A" vs Slov-matic FOFO "B & C"        8:2 (3:1)
Góly: Haľko 2, Mikita 2, Rejžek, Várady, Bartošek, Mikletič - Marhefka, Hanusek

4.august 2009 ... ŠÍPKA SA VRACIA DO SLOV-MATICU FOFO

Včera bol zrealizovaný návrat Ľudovíta Šípku do našich radov. Na jeseň 2006 bol Ľudo kapitánom úplne novovytvoreného mladíckeho tímu ADMIRAL "Juniors", ktorý prekvapil celú Bratislavu a desať kôl viedol tabuľku ťažkej bratislavskej najvyššej súťaže. Hráč mal peknú bilanciu: 23 zápasov - 12 gólov. Z týchto juniorov dnes hrajú a dobre, extraligu Bagin, Paštrnák, Javnický, Emrich, Rafaj... Vtedy, po skončení sezóny sa Ľudo naplno koncentroval na veľký futbal, ten hrá a dobre i dnes, ale na našu ponuku vrátiť sa, prikývol. Futsal hrať neprestal, príležitostne nastupoval za Bandog Club. A tak sa v "B" aj "C" mužstve stretne so svojimi kamarátmi Števíkom, Belicom, či Hanusekom. Vitaj späť v klube a nech sa Ti darí !

4.august 2009 ... VO ŠTVRTOK NA GREEN BALL CUP DO TEPLÍC

GrrenBall Cup 2009 Včera sa v ŠH Mladosť uskutočnil podvečer tréning v kompletnej zostave. Na palubovke nechýbali v dobrej forme i pohode hrajúci David Frič a Zdeněk Sláma, rovnako po návrate z dovolenky aj šéftréner Janko Janík. A tak bolo na tréningu po prvýkrát všetkých 14 hráčov. Dnes o 19:45 h je na pláne v ŠH Mladosť modelovaný zápas Slov-matic FOFO "A" - Výber Slov-maticu "B & C". Inak keďže v rokoch 1985 - 1987 bol rozhodcom sálovky v Bratislave prezident klubu Martin Grendár, zápas odpíska on...
Už vo štvrtok odchádza celá výprava do Českej republiky, kde odohrá medzinárodný turnaj Green Ball Cup, po Kladne ho tento rok hostia Teplice. K výjazdu povedal pár slov prezident klubu Martin Grendár: "Futsalová realita je jasná... Uplynulé štyri roky sme mali klubový vrchol sezóny už na jeseň v Lige majstrov... A myslím, že dosiahnutý ranking 11.klub Európy vo futsale (2008) hovorí, že sme Slovensko reprezentovali dobre. Dnes držíme palce košičanom z RCS na Cypre a my odchádzame na turnaj do Teplíc. Inak ruku na srdce, je to turnaj na úrovni Elite round Ligy majstrov. Hrá na ňom minuloročná šestka rankingu Šachtor Doneck, 11-tka Slov-matic FOFO BA, tohtoročná osmička Era-Pack Chrudim (v zostave už s dvojicou brazílčanov Cacaom a Maxom a túžbou postupu do Final Four), 10-tka Taim Ľvov (nový majster Ukrajiny). MFK Tjumeň, náš úvodný súper turnaja je famózne ruské mužstvo, trojnásobný víťaz turnaja, Katowice top favorit na titul v Poľsku, Novosibirsk je víťazom 1.ligy v Rusku. A k tomu skokan roka v strednej Európe Balticflora Teplice... Pred pár rokmi sme na tomto turnaji dvakrát štartovali a obsadili druhé a tretie miesto. Tento rok je portfólio účastníkov nesmierne silné. Naše značne prebudované mužstvo (odišli Nagy, Vodecký, Gabaš, Ciprys), ktoré posilnili reprezentanti Českej rep. David Frič a Zdeněk Sláma, bude mať na teplických Stínadlách ťažkú úlohu. Zabojovať o každý gól, každý bod, každé víťazstvo. My hráme step by step. Jediná škoda, že náš top hráč Vojto Várady potrebuje na rekonvalescenciu ešte mesiac, s ním by sa nám góly strieľali ľahšie. Som si istý, že noví hráči Frič a Sláma sú skvelí hráči špičkovej európskej úrovne a s nimi naši overení, ostrieľaní borci urobia v Tepliciach dobré výsledky..." VIAC O TURNAJI GREEN BALL CUP 2009
Káder hráčov pre Green Ball Cup 2009: Gašparovič M., Poluch V., Brndiar P. - Čambal M., Mikita L., Haľko P., Fehérvári A., Frič D., Sláma Z., Bartošek G., Rejžek M., Berky M., Mikletič D., Várady V.

GREENBALL CUP 2009 - Teplice - Česká republika :
(6. - 9.augusta 2009 v ŠH v Tepliciach, ČR)
Skupina A :
Sibirjak Novosibirsk (Rusko)
Šachtor Doneck (Ukrajina)
Futsal Club Nowa Katowice (Poľsko)
FK Era-Pack Chrudim (Česká rep.)
Skupina B :
Taim Ľvov (Ukrajina)
Balticflora Teplice (Česká rep.)
Slov-matic FOFO Bratislava
MFK Tjumeň (Rusko)

GREENBALL CUP 2009 - Teplice - Česká republika - ROZPIS ZÁPASOV:
(štvrtok 6.8.2009)
6.aug 2009 o 14:00 h     FC Nova Katowice (POL) vs Sibirjak Novosibirsk (RUS)
6.aug 2009 o 16:00 h     Šachtor Doneck (UKR) vs FK Era-Pack Chrudim (CZE)
6.aug 2009 o 18:00 h     Balticflora Teplice (CZE) vs Taim Ľvov (UKR)
6.aug 2009 o 20:00 h     MFK Tjumeň (RUS) vs Slov-matic FOFO Bratislava
(piatok 7.8.2009)
7.aug 2009 o 14:00 h     Taim Ľvov (UKR) vs Slov-matic FOFO Bratislava
7.aug 2009 o 16:00 h     Šachtor Doneck (UKR) vs FC Nova Katowice (POL)
7.aug 2009 o 18:00 h     Balticflora Teplice (CZE) vs MFK Tjumeň (RUS)
7.aug 2009 o 20:00 h     Sibirjak Novosibirsk (RUS) vs FK Era-Pack Chrudim (CZE)
(sobota 8.8.2009)
8.aug 2009 o 14:00 h     FC Nova Katowice (POL) vs FK Era-Pack Chrudim (CZE)
8.aug 2009 o 16:00 h     Balticflora Teplice (CZE) vs Slov-matic FOFO Bratislava
8.aug 2009 o 18:00 h     Sibirjak Novosibirsk (RUS) vs Šachtor Doneck (UKR)
8.aug 2009 o 20:00 h     Taim Ľvov (UKR) vs MFK Tjumeň (RUS)
(nedeľa 9.8.2009)
9.aug 2009 o 11:00 h     zápas o 7.miesto
9.aug 2009 o 13:00 h     zápas o 5.miesto
9.aug 2009 o 15:00 h     zápas o 3.miesto
9.aug 2009 o 17:00 h     FINÁLE

..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..