HISTÓRIA SLOV-MATICU FOFO 1982 - 1999 :

1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999

HISTÓRIA SLOV-MATICU FOFO OD ROKU 2000 :

2000 2001 2002 2003

HISTÓRIA SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA - ROK 2003

A všetko sa začína odznovu, taký je kolobeh i sálovkárskeho života. Úzky káder majstrovského A-čka postupne dopĺňajú Šimek z Malaciek, Mikita a Jendek z Perpetuumu, i nový brankár Sedláček z Chtelnice. Uhlík posilňuje Admiral.

Koncom roka 2002 sa rozbehla dlhoočakávaná súťaž LIGA „40“, kde, samozrejme, naši kvalitní štyridsiatnici (a máme ich požehnane) nemôžu chýbať. Tento rok sa hrajú tzv. skrátené súťaže, lebo „sálovka“ sa zlučuje s „malým futbalom“ do spoločného športu FUTSAL. Takže súťaže trvajú len do júna. Ani v tejto sezóne nás úspechy opäť neobišli. Do A-čka nastupuje profesionálny tréner Milan Kollár. Ako to však už býva, na majstra sa chce každý vytiahnuť a veru aj tak bolo, nikto nám nič nedaroval. Ale aj tak po 6. kole sme opäť na čele tabuľky! Päť výhier, jedna remíza s posilnenou Nitrou, veľmi pekný úvod súťaže. Lenže...

Bohužiaľ po dvoch rokoch prišla na nás znovu kríza. Počas tých dvoch rokov sme z 35 zápasov prehrali len dva. Dosiahli sme absolútny vrchol svojho snaženia v športe zvanom sálový futbal. Lenže krízy sú zákonité, hoci prichádzajú nečakane. Dva mesiace sme nevyhrali zápas! Tri prehry a 3 remízy nás odsunuli na 5. miesto. A toľko smoly, čo sme mali v zápasoch najmä mimo Bratislavy, to už určite nikdy mať nebudeme. Tesne pred koncom sme viedli v Žiline, Nitre, Malackách a nič sme nevyhrali. Neostávalo nám opäť nič iné, len sa dať dokopy a snažiť sa krízu prelomiť. A na chválu hráčom patrí, že sa to tak stalo. Záverečných 6 kôl sme už hrali v majstrovskej forme, 5 víťazstiev, (MINIMAX 9:1, GÓRNIK 4:0, ADMIRAL 6:0, /premenená penalta M. Grendára na jeho historický a jediný extraligový gól /, SEMIC 5:1, PINEROLA 2:0) a tak len nešťastná prehra v Trnave nám zahatala cestu za striebornými medailami. Končíme teda tretí na Slovensku, ale v Bratislave sme už druhý rok najlepší a to je tiež pekný úspech. Majstrom sa stáva najlepšie mužstvo sezóny – INCAR NITRA. Začiatkom mája prichádza pozvánka na EPM do Moskvy!

Už dva roky (od víťazstva v Slovenskom pohári) vieme, že skôr či neskôr musí prísť možnosť zahrať si s najlepšími mužstvami z Európy. Túžili sme ísť na západ, alebo do Moskvy. A je to tu!

... FOFO v Moskve

Ďalšia ojedinelá, historická a krásna kapitola v živote klubu. Po krátkej príprave v máji, mužstvo 3. júna odlieta cez Prahu do Moskvy. Rušné pristátie na Šeremeteve, ako ani 4 stupne C nám náladu nepokazili. Konečne sme mali prvý raz v tomto roku pokope kompletný káder a to, ako sa neskôr ukázalo, bol základ úspechu. Spoločný pobyt v ďalekej cudzine nám jednoznačne prospel. Chlapci sa plne sústredili na to, čo ich čaká. A súperi v turnaji boli ozaj excelentní. Všetci sa zhodli, že po prvý raz v histórií EPM nepricestovali žiadni „turisti“.

Po prvom tréningu nás v stredu 4.6. čakal súboj s diamantovými ALMAZ ALROSA MYRNIJ. Profesionálny klub sálového futbalu no veru rešpekt sme mali určite a možno aj strach. Len tri tréningy sme mali na to, aby sme sa vrátili ku „klasickej sálovke“ s lenivou loptou. Zo súpera sršala suverenita, ale v 8. minúte im ju naštrbil Edo Baláž 1:0! Koniec polčasu nám nevyšiel a súper otočil výsledok vo svoj prospech na 2:1. Celý druhý polčas to bola dráma, nemohli sme si dovoliť veľmi útočiť, lebo súper bol skutočne dobrý. Tri minúty pred koncom rozhodol skvele zahratý priamy kop a Súkeník sa stal mužom dňa. Táto remíza nám pekne zdvihla bojovú náladu. Hneď na druhý deň nás čakal UNIVERSITET VITEBSK - bieloruský majster. Mal to byť papierovo slabší súper, ale nebol. Opäť nám vyšiel úvod, keď už v 5. minúte po učebnicovej akcii cez pivota, zakončil z ľavej strany prízemnou strelou akciu Pišta Horváth. Nikto by nebol povedal, že to bude jediný gól zápasu. Súper mal niekoľko šancí, my tiež. Infarktový duel rozhodol Vlado Poluch. Famóznym výkonom poslal súpera domov. Boli že to oslavy po zápase! Ďalší historický zápis do kroniky sa podaril nad očakávanie. Hrdinami dňa sa, samozrejme, stali Poluch s Horváthom. Dobre nám potom padol deň oddychu, aj keď Lenina sme nevideli (len zavreté mauzóleum s lešením). Súperom v semifinále nám nebol nik iný ako DINAMO MOSKVA – domáce, plnoprofesionálne mužstvo. Držali sme sa veľmi dobre, stále sme doťahovali náskok súpera. Hrabalík, Šimek a Baláž vždy dokázali vyrovnať. Ešte 6 min. pred koncom bola remíza a Rusi tomu nemohli uveriť. Ako to už býva, rozhodli dve veci: lacný gól z diaľky na 3:4 a hneď potom vymyslená penalta bieloruského rozhodcu, ktorý bol jednoznačne „nafarbeným“ rozhodcom. Ako len mohol takýto zápas rozhodovať on? Všetci sme sa mu poďakovali. Zaplnená hala videla, že morálnym víťazom tohto súboja sme my. Obzvlášť, keď Mikita nastrelil žrď a Tobl len tesne minul bránku, a to všetko za stavu 3:3! Takže nám ostal súboj o 3. miesto.

Veľmi sme chceli tú bronzovú medailu. A tak mužstvo nastúpilo opäť skvele, hlavne psychicky pripravené. A španielskej ekipe REFORDENIA ALICANTE sme vlastne nedali šancu. Celý zápas sme mali pod kontrolou, využili sme síce z množstva príležitostí len dve (Šimek, Tobl), ale skvelá obrana na čele s Poluchom udržala hispáncov mimo dostrel, 2:0! A bronz s cenou zlata je náš (víťazom sa stalo domáce DINAMO). Ďalší skvostný moment do histórie nášho klubu.

Kto by to pred pár rokmi povedal, že klub dotiahneme až úplne na vrchol a to tak na Slovensku ako i v medzinárodnom meradle. Všetkým, ktorí sa o to pričinili, patrí úprimná, nekonečná vďaka. Veď sme to i nádherne všetko oslávili, či už v Moskve, na letisku v Bratislave, alebo v Hokejke. A veru bolo čo sláviť. Okrem dvoch bronzových úspechov A-čka sa skvele držali i ostatné kolektívy. Admiral opäť uhral v extralige čo mal, potešili najmä víťazstvá nad MINIMAXOM (3:2, 6:4) ako i Žilinou (3:2). Ďalší úspech sme zaznamenali v ostrosledovanej súťaži LIGA „40“. Od prvého do posledného kola to bol súboj FOFO – AJAX v závetrí s nebezpečným Račianskym výberom. Plece pri pleci všetky tri mužstvá do posledného kola živili nádej na cenný titul. Šťastie sa priklonilo k tomu, kto sa oň viac pokúšal. Dvadsaťšesť sekúnd pred koncom posledného zápasu v súťaži Ludvo Nerád strelil vyrovnávajúci gól Karlovky proti AJAXU (2:2), a to rozhodlo o tom, že sme v súťaži zvíťazili my! Niet však pochýb, že sami sme víťazstvami v dvanástich zápasoch z trinástich najviac prispeli k tomuto úspechu.

B-čko v tejto krátkej sezóne súťaž nehralo a C-čko je C-čko! Už roky na výslní. C-čko prešlo súťažou ako nôž maslom, a tak vyhrávame II. ligu už po piaty raz v histórii. D-čko úplne neuveriteľnou, fantastickou šnúrou (plnou rekordov) 58 zápasov bez prehry vyhralo znovu III. ligu. Máme to v klube SLOV-MATIC FOFO skutočne 40 geniálnych hráčov! Všetky tieto úspechy, tituly a poháre okorenili ešte osobné úspechy Drenčka – kráľ strelcov v lige „40“ (23 gólov) a životný úspech na sklonku kariéry dosiahol Martin Grendár – kráľ strelcov III. ligy (33 gólov)! Peknú streleckú formu v tejto krátkej sezóne ukázali i Lučenič (16) s Edom Balážom (17) v C-čku, Gavač (15) v „OLD“, a Gašpar (18) s Ujlakym (19) v „D“. V A-čku boli tento raz najlepší Súkeník (19) s Hrabalíkom (16).

Nuž veru ani sa nechce ukončiť písanie o takýchto príjemných skutočnostiach. Veru sú to riadky, ktoré budú ozdobou tohto II. vydania našej kroniky klubu FOFO. V lete sa ukončilo vcelku úspešné spojenie „sálovky“ a „ malého futbalu“ a tak mesiac august bol úplne v znamení prípravy A-čka na ťažkú, preťažkú novú súťaž, konečne jednotného športu, pod názvom FUTSAL. Tak teda nás čaká FUTSAL EXTRALIGA. V príprave sme urobili maximum. Najskôr sme dobudovali káder a oživili ho príchodom mladých hráčov. Prišli dvaja 21 roční, Kollár z Malaciek a Beňadik z Górniku. Do prípravy naskočil i brankár Rado Gašpar - Staršic (24 rokov). Ďalším nováčikom je Mario Kubík z MIMA Trnava. Náš klub prvý raz v histórii trénuje až 3 x týždenne, a rovnako prvýkrát je tu štvordňové sústredenie v Púchove. Ale ani súperi nespia, všade okolo cítiť horúčkovitú prípravu 14tich mužstiev na s napätím očakávanú súťaž FUTSAL EXTRALIGA.

A v septembri je to tu!

SLOV-MATIC FOFO „A“ PRVÝ KRÁT S TRÉNEROM A DOKTOROM – rok 2003
Hore zľava: M.Kollár (tréner), Súkeník, Badura, Tobl, Hrabalík, Jendek, E.Baláž, M.Grendár, Blaško (doktor)
Dole zľava: Poluch, Mikita, Beňadik, R.Kollár, Šimek, Staršic

KONEČNÁ TABUĽKA 1.SLOVENSKEJ LIGY SÁLOVÉHO FUTBALU ROČNÍK 2003

    PORADIE MUŽSTIEV : ZÁPASY : VÝHRY : REMÍZY : PREHRY : SKÓRE : BODY :
1.  1.SC INCAR NITRA 18 15 3 0 118:42 48
2.  ŠK MIMA TRNAVA 18 11 3 4 96:69 36
3.  SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA 18 10 4 4 89:46 34
4.  ACROSS PINEROLA BRATISLAVA 18 10 3 5 89:52 33
5.  GÓRNIK TRNAVA 18 9 2 7 75:76 29
6.  NAFTA GAS MALACKY 18 8 1 9 81:87 25
7.  SEMIC ATLETICO 1985 18 8 1 9 73:84 25
8.  KSF VIX ŽILINA 18 4 3 11 66:82 15
9.  ADMIRAL BRATISLAVA 18 3 0 15 36:133 9
10.  MINIMAX CEDOMA 18 2 0 16 66:118 6
  * Najlepší strelec ČAMBAL (1.SC Incar Nitra) - 25 gólov

STRELCI FOFO + ADMIRAL - SPOLU 89 + 36 = 125 GÓLOV

1.  SÚKENÍK SLOV-MATIC FOFO + ADMIRAL                                                   18
2.  Hrabalík FOFO + ADMIRAL     15
3.  Tobl, Baláž E. FOFO + ADMIRAL     11
5.  Šimek FOFO + ADMIRAL     10
6.  Lučenič FOFO + ADMIRAL     9
7.  Badura, Čavoj, Kincses FOFO + ADMIRAL     6
10.  Gavač, Schweighofer FOFO + ADMIRAL     5
12.  Mikita, Baláž P. FOFO + ADMIRAL     4
14.  Drenčko, Uhlík FOFO + ADMIRAL     3
16.  Horváth, Mikletič, Matuška FOFO + ADMIRAL     2
19.  Jendek, Grendár M. FOFO + ADMIRAL     1
   vlastný       1

myspace hit counter
..:: web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené, vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA ::..