..:: ZÁPASOVÝ SUMÁR ::..

Sporting Club de Portugal vs Zelezarec Skopje Slov-matic FOFO BA vs Oplast Kobarid Oplast Kobarid vs Sporting Club de Portugal Slov-matic FOFO BA vs Zelezarec Skopje Sporting Clube de Portugal vs Slov-matic FOFO BA Zelezarec Skopje vs Oplast Kobarid Sporting Clube de Portugal vs Slov-matic FOFO BA

Caio Japa (6:30) 1:0 
 
 
  Frič (7:58)
Cristiano (14:15)  
 
 
  Várady (17:34)
 
 1:1 Rafaj (29:08)
Caio Japa (35:35) 2:1 
 
  Cristiano (15.) - Frič (8.), Várady (18.)
  -
  Tommi Grönman (FIN) a Aleksandras Sliva (LTU), Dragan Skakić (BIH) - akumulované fauly : : - v 1.pol, : - v 2.pol
  Lukáš Peško (Slovensko) - strely : 13:4, rohy : 3:2
  2000 divákov
  Cristiano - Leitao, Pedro Cary, Joao Matos, Caio Japa
  Joao Benedito (GK) - Paulinho, Marcelo Silva, Jorge Fernandez, Divanei, André Justino, Cardinal
  Brndiar P. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P.
  Gašparovič M. (GK) - Rafaj D., Sláma Z., Frič D., Bagin T., Várady V., Rejžek M.
  Bartošek G.

ORANJES FAVORITOVI DLHO VZDOROVALI, SPORTING vs FOFO 2:1

Slov-matic FOFO BA Sporting Lisabon Futsalisti úradujúceho slovenského šampióna Slov-maticu FOFO Bratislava nestačili v záverečnom vystúpení 1. skupiny hlavnej fázy UEFA Futsal Cupu na Sporting Lisabon. Favorizovanému portugalskému tímu podľahli vo štvrtkovom podvečernom zápase v ŠH Pasienky po tuhom boji tesne 1:2 a v tabuľke obsadili 2. priečku práve za Sportingom. Aj tá im však stačila na postup do elitnej fázy (Elite round) súťaže, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. Slov-matic si postup z hlavnej fázy vybojoval už v predstihu vďaka triumfom 2:1 nad slovinským súperom Oplastom Kobarid a úspešným macedónskym kvalifikantom Železarecom Skopje v pomere 4:1. Zverenci trénera Jána Janíka tak splnili cieľ, s ktorým do turnaja 1. skupiny vstupovali. V elitnej fáze UEFA Futsal Cupu sa Slov-matic predstaví tretíkrát v histórii (predtým v nej hral v rokoch 2007 a 2008). Mená troch súperov ako aj dejisko, kam sa vyberie, spozná slovenský majster na žrebovaní vo švajčiarskom Nyone, ktoré sa uskutoční v utorok 12.októbra. Samotné zápasy v štyroch skupinách, z ktorých do záverečného turnaja Final Four postúpia len víťazi, sú na programe v termíne 20.- 28.novembra. Ján Janík (tréner Slov-maticu): "So Sportingom Lisabon, ktorý má v tomto ročníku Ligy majstrov najvyššie ambície, sme odohrali vyrovnanú partiu. Pri troche šťastia sme mohli pomýšľať na remízu, ani tá by však na tom, že skončíme druhí, nič nezmenila. Hráčom ďakujem za ich prístup vo všetkých troch zápasoch skupiny, pretože neboli ľahké a najmä slovinský a macedónsky súper ma prekvapili veľmi dobrou hrou. Som rád, že sme si postup vybojovali už po dvoch zápasoch a tešíme sa na účinkovanie v elitnej fáze."

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(30.september 2010 o 17:15 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SPORTING CLUB DE PORTUGAL (Portugalsko) vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       2:1 (1:0)
Góly: Caio Japa (7. a 36.) - Rafaj (30.)
ŽK: Cristiano (15.) - Frič (8.), Várady (18.), ČK: -, 2000 divákov, Rozhodcovia: Tommi Grönman (FIN) a Aleksandras Sliva (LTU)
Fofo: Brndiar P. (od 21.min Gašparovič M.) - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Bagin T., Frič D., Várady V., Rejžek M., striedali: Rafaj D., Sláma Z.
Lisabon: Cristiano (21. Joao Benedito) - Leitao, Pedro Cary, Joao Matos, Caio Japa - Paulinho, Divanei, Justino, Fernandes (Silva, Cardinal)
- zápasový prehľad a fotogaléria zo zápasu

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené a vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA