Sporting Club de Portugal vs Zelezarec Skopje Slov-matic FOFO BA vs Oplast Kobarid Oplast Kobarid vs Sporting Club de Portugal Slov-matic FOFO BA vs Zelezarec Skopje Sporting Clube de Portugal vs Slov-matic FOFO BA Zelezarec Skopje vs Oplast Kobarid Slov-matic FOFO BA vs Zelezarec Skopje

Haľko (36:13) 3:1

Rejžek do prázdnej (38:17) 4:1

Brunovský (18.), Rafaj (30.) - Petrovski (22.), Jovanovski (34.)
  -
  Aleksandras Sliva (LTU) a Abdallah Benazzi (NED), Tommi Grönman (FIN) - akumulované fauly : 3:3 - v 1.pol, 3:4 - v 2.pol
  Lukáš Peško (Slovensko) - strely : 20:8, rohy : 14:5
  1000 divákov
  Gašparovič M. - Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P., Várady V.
  Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Fehérvári A., - Bagin T., Rafaj D., nehral: Brndiar P.
  Todorovski Mir. - Leveski Z., Jovanovski O., Naskovski Ž., Rangotov D.
  Ibiši O., Petrović D., Petrovski N., Todorovski Mart., Krstevski S. (C), Ljubomir B. (Cvetkovski M.)
  Bartošek G.

LM: FAMÓZNYCH 24 HODÍN FOFÁKOV, SME V ELITE ROUND

Slov-matic FOFO BA Železarec Skopje Nové rekordy slovenského futsalu prepisovali oranjes. Áno - je to tak - Slov-matic FOFO postúpil do Elite round. Už tretíkrát za posledné štyri roky. Pekne sa to píše, ešte krajšie číta. Čo na to prezident klubu Martin Grendár ? "Je to ako my hovoríme famózna famóznosť. Zažili sme najťažších, ale i najúspešnejších 24 hodín existencia nášho klubu. Až história a samozrejme budúcnosť potvrdí môj predpoklad, že túto latku v našom športe na Slovensku ťažko bude niekto prekonávať. Trikrát postup medzi najlepšiu šestnástku za štyri roky !!! Som rád najmä tomu, že v máji sme si dali neľahké úlohy, usporiadať skupinu Ligy Majstrov doma, na Pasienkoch. A doma i vybojovať postup. A je to tu. Po náročných štyroch mesiacoch organizačno technicko i športovej prípravy rád konštatujem, úloha splnená. Oba zápasy mali dlho podobný vývoj skóre, ale nedajú sa porovnať. Slovinský majster ukázal vysoký level a dvadsaťpäť minút nám bol viac ako vyrovnaným súperom. Naopak so Skopje sme mali výraznú celozápasovú prevahu. Už od začiatku tejto sezóny v pozápasových komentároch často konštatujem, že niečo tomu stále chýba a koncovka je katastrofálna. Tak tomu bolo i uplynulých 24 hodín. Lenže ... vytiahli sme iné tromfy. Životnú formu Gašparoviča, Váradyho zázrak a strelecké prebudenie Slámu a hlavne topbombardéra Haľka v pravý čas, ale i skvelú kondíciu, bojovnosť a nepodajnosť tímu. Hráči išli na doraz, dreli, bojovali a zakliatu koncovku nakoniec odkliali. V prvom zápase sme 35 minút nedali gól, v druhom 28. Ale tie zévery zápasov, tie vojdu do histórie. Posledná sekunda a gól Váradyho ? Na to sa bude spomínať, ako na Panenkovu penaltu. Fehérváriho "Adamcova" finta tiež. Som len rád, že toto všetko zažili s nami na vlastné oči i naši diváci. Pre tieto chvíle, aké sme zažili, sa oplatí celý život prežiť pri športe. A už dnes, zajtra pokračujeme ďalej. Lebo ako som to už neraz písal, futsal je nikdy nekončiaca každodenná práca, v našom prípade, oranžových fanatikov." A na záver faktická poznámka redaktora. Včera bol dátum 28.9. ... prezident má dátum narodenia 28. a na výstroji tiež číslo 28. Po dvoch zápasoch v LM skóre 6:2 (6 + 2 = 8). Žeby náhoda ? V klubovej histórii tímy oranjes nastrieľali už 9994 gólov, kto strelí ten 10000. ?"

Futsalisti úradujúceho slovenského šampióna Slov-maticu FOFO Bratislava sa prebojovali do elitnej fázy (Elite round) súťaže s názvom UEFA Futsal Cup, ktorá je obdobou futbalovej Ligy majstrov. Zverencom trénera Jána Janíka sa to podarilo už v predstihu po odohratí dvoch zápasov v 1. skupine hlavnej fázy (Main round). Na vydreté víťazstvo 2:1 nad Oplastom Kobarid zo Slovinska nadviazali v utorok večer v ŠH Pasienky triumfom nad úspešným macedónskym kvalifikantom z predkola Železarecom Skopje v pomere 4:1. Bránku súpera odklial až v 28. minúte český reprezentant Zdeněk Sláma a v 33. minúte zvýšil na 2:0 kanonier Peter Haľko. O 12 sekúnd neskôr však Sláma zdramatizoval duel, keď si strelil vlastný gól. Opäť na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 37. minúte Haľko, víťazstvo a postup bratislavského tímu spečatil štvrtým zásahom Martin Rejžek. Slov-matic sa po dni voľna vo štvrtok o 17.30 h pobije o prvenstvo v skupine bratislavského turnaja s favorizovaným portugalským klubom Sportingom Lisabon, ktorý má tiež na konte plný počet 6 bodov a istý postup. "Oranjes", ako znie prezývka najúspešnejšieho futsalového kolektívu na Slovensku, už v elitnej fáze dvakrát štartoval (2007, 2008). Záverečný turnaj Final Four, na ktorý sa prebojujú z Elite round len víťazi štyroch kvalitou nabitých 4-členných skupín, bol pre Slov-matic zatiaľ príliš vysokou latkou na prekonanie.

UEFA FUTSAL CUP 2010/2011 - Main round, skupina 1:
(28.september 2010 o 20:00 h v ŠH Pasienky, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs KMF ŽELEZAREC SKOPJE (Macedónsko)       4:1 (0:0)
Góly: Haľko 2 (33. a 37.), Sláma (28.), Rejžek (39.) - Sláma vl. (34.)
ŽK: Brunovský (18.), Rafaj (30.) - Petrovski (22.), Jovanovski (34.), ČK: -, 1000 divákov, Rozhodcovia: Aleksandras Sliva (LTU) a Abdallah Benazzi (NED)
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Fehérvári A. - Bagin T., Rafaj D., nehral: Brndiar P., zranený: Bartošek G.
Skopje: Miroslav Todorovski - Leveski, Jovanovski, Nazkovski, Rangotov - Ljubomir, Krstevski, Martin Todorovski, Petrovski (Cvetkovski, Ibiši, Petrovič)