Haľko (35:59) 7:2

29.marca 2010 o 20:00 h - ŠH Pasienky, Bratislava
  Rick (35.) - Nejjari (20.), Rozenbeek (34.)
  -
  Mário Bohun a Marián Gál, tretí rozhodca Marián Fischer - akumulované fauly : 5:2 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
  800 divákov
Repa D. - Mikita L. (C), Brunovský A., Várady V., Haľko P. - Rick G., Fehérvári A., Kozár P., Bahna M.
od 35.minúty Cintula M., nehrali: Gašparovič M. - Peciar P.
Rozenbeek - Makhoukhi (C), El Morabiti, Hulshorst, Nejjari - Selbach, Hakkens, Ahmed Didi, Kossen
de Groot, Attaibi, El Allouchi
  Rejžek M. (nemohol nastúpiť - čk v Fínsku)

Slovensko Poľsko Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v pondelkovom prípravnom zápase v bratislavskej ŠH Pasienky nad Holandskom vysoko 7:2 (3:1). V utorok odohrajú obe mužstvá odvetu v ŠH Milénium v Nových Zámkoch s úvodným výkopom o 19.00 h. Pre Slovákov bol súboj s "tulipánmi" v poradí tretím v tomto roku, vo februári zverenci trénera Richarda Bača dvakrát prehrali s Fínskom na jeho palubovke (1:6, 2:4). Slušne zaplnené tribúny v hale na Pasienkoch prvýkrát zaburácali už v 3. minúte. Tiesnený Brunovský ideálne nakopol z obrany loptu dopredu, tá si našla Haľka a kanonier Slov-maticu ju poslal presne k pravej žrdi - 1:0. V 8. minúte po učebnicovej kontre po osi Haľko - Várady - Brunovský si smoliarsky zrazil loptu do vlastnej bránky Selbach - 2:0. Až tento stav prebudil súpera, ktorý začal viac kombinovať a hroziť pred Repom. V 11. minúte sa po peknom obtočení na pivote presadil Nejjari a s prispením žrde znížil - 2:1. Slováci sa za tohto stavu zamerali na brejky, Kozár však po jednom z nich zakončil v 16. minúte len do padajúceho Rozenbeeka. Zlepšujúcich sa Holanďanov, ktorí boli blízko k vyrovnaniu, schladil kapitán Mikita dorážkou zblízka - 3:1. V 26. minúte po šikovnej prihrávke od Haľka minul v čistej šanci z pár krokov Brunovský, ktorý mohol domácich definitívne posadiť na koňa. Aj tento moment dokumentoval skutočnosť, že Holanďania už v útoku neboli takí nebezpeční ako v prvom polčase. Lenže mali vo svojom strede disponovaného Nejjariho, ktorý v 32. minúte prestrelil Repu - 3:2. Ešte v tej istej minúte však prišla hviezdna chvíľa Vojtecha Váradyho, ktorý si dal darček k okrúhlemu 50. zápasu v najcennejšom drese gólom z priameho kopu. O minútu neskôr zvýšil pre neho typickým spôsobom Haľko na 5:2, opäť sa pridal Várady (6:2) a súper bol zrelý na uterák. Skúsil síce ešte zdramatizovať duel hrou bez brankára, ale Haľko počas nej zavŕšil hetrik strelou do prázdnej bránky a stanovil na konečných 7:2.

Prvý z dvoch priateľských zápasov sa skončil veľmi pozitívne pre slovenských futsalistov. S výkonom mužstva bol spokojný nielen tréner, ale aj kapitán reprezentácie Ladislav Mikita, ktorý sa sám zapísal do streleckej listiny: „Ja mužstvu vždy verím a som rád, že nám to dnes vyšlo. Holanďania sú špičkové mužstvo, technicky veľmi dobre vybavené, takže prvý polčas nám to trošičku robilo problémy, ale chvalabohu sme to zvládli našou kombinačnou hrou a som rád, že nám to vychádzalo aj po streleckej stránke.“ V porovnaní s prehratými duelmi s domácimi v Holandsku ohodnotil súpera ako stále rovnako silného, čo sa nakoniec odzrkadľuje i v aktuálnej celosvetovej tabuľke, kde je za sedemnástym Slovenskom o tri priečky nižšie. Veľký kus práce predviedol aj mladý talent ročníka 2008/2009 Anton Brunovský, ktorý sa k úspechu nášho tímu vyjadril: „Tvorí sa tu mladý kolektív, ktorý pod taktovkou trénera Bača dosiahol dobré výsledky. Dokázali sme vyhrať zápas, ktorý nám dvojnásobne unikol v Holandsku.“ Po otázke, či mu nie je ľúto, že v úspešnej prvej štvorke sám gól nezaznamenal, skromne odpovedal: „Nie, absolútne nie, hlavne, že sme vyhrali!“

Vo včerajšom zápase sa v bráne objavil najlepší brankár predošlého ročníka extraligy Dalibor Repa, ktorý potvrdil, že je vo svojom obore naozaj profík. „V prvom rade mi veľmi v dnešnom zápase pomohli chlapci. Naozaj vynikajúco hrali v obrane, zodpovedne, a myslím, že dnešný zápas nám vyšiel po všetkých stránkach veľmi dobre.“ Chlapci sa pred zápasom vždy vyburcujú. Aká bola atmosféra v publiku? „Celková atmosféra na bratislavských Pasienkoch, akú tu vytvorili ľudia, bola nádherná a snáď to tak pôjde ďalej. Tento šport si zaslúži väčšiu medializáciu a to, aby ho ľudia mali radi.“ Ťažké srdce mal po stretnutí nový kormidelník hostí Marcel Loosveld: „Myslím, že výsledok je jasný, pre nás aj pre náš futbalový národ je ako prehra až príliš veľký a samozrejme s ním nie som spokojný. Ja i hráči sme veľmi sklamaní.“ Pred zápasom sa venovali sledovaniu predošlých stretnutí so Slovenskom, ktorého považujú za seriózneho súpera. Sklamanie vyjadril najmä nad situáciami, ktoré jeho zverenci nevedeli riešiť ani po jeho, ako sám zhodnotil, jasných pokynoch. Napriek tomu, že príležitostí trénovať s reprezentáciou je málo, očakával, že sú jeho hráči stopercentne motivovaní i po víťazstve nad súčasným bronzovým tímom európskeho šampionátu Českom. „Ráno si chceme spätne pozrieť prvý zápas, s hráčmi ho chcem rozobrať a pripraviť sa na druhý. Musíme v ňom hrať inak. Môže sa stať, že sa prehrá, to je v poriadku, ale dôležitá je vôľa, pozornosť a koncentrácia. Je to o niečom inom, ako len o skvelom hraní. Nič nedostanete zadarmo, ak chcete vyhrať, musíte pracovať veľmi tvrdo.“ Holandská reprezentácia spravila pár chýb, ktoré končili gólom. Päť minút pred koncom hracieho času skúšali hru s piatimi hráčmi, ktorí neboli trpezliví, ako ich žiadal tréner a nám sa už po desiatich sekundách podarilo skóre navýšiť.

Tréner našej reprezentácie Richard Bačo však naopak vôbec nemusel byť nespokojný: „Tento zápas hodnotím vysoko pozitívne a som rád, že dopadol ako dopadol. Vysoko hodnotím tiež našu efektivitu, dali sme sedem gólov Holanďanom, nie je to každodenná záležitosť, a preto som veľmi rád, že sme dosiahli takéto víťazstvo.“ Jeho i chlapcov veľmi potešila skvelá atmosféra, ktorá celému mužstvu dodala veľa síl. Postaralo sa o ňu množstvo fanúšikov všetkých vekových kategórií. „Čo sa týka kabíny, tu bola atmosféra bojová, chlapci chceli odčiniť nevydarené Fínsko. Po polčase sme chceli pokračovať v tempe a v tej hre, akú sme hrali, a tiež posilniť vieru, že tento zápas nemôžeme prehrať.“ Akcií, ktoré sa mohli páčiť všetkým futsalovým kritikom, bolo veľa: „Prvá, ktorá bola veľmi pekná a vydarená, bola nacvičená akcia „Dubnica“, Laco Mikita to dal do prázdnej bránky. Rovnako skvelé boli aj ďalšie vybojované situácie, ktoré boli vyloženými šancami do prázdnej brány, a to ma veľmi teší. Neboli to žiadne náhodné góly.“ Do dnešného zápasu ide s jasnými predstavami: „Sú to zdatní hráči, nedá sa na nich len tak vybehnúť a hrať vabank. Treba hrať zo zabezpečenej obrany. Súperi sú dosť horkokrvní, pokiaľ vyhrávajú, všetko je v poriadku, v opačnom prípade sú nervózni, čo nám dokázali najmä v závere stretnutia, keď ukázali, že to nevedeli miestami uniesť. Tým sa nemôžeme nechať zastrašiť.“

Holanďania v prvom polčase ukázali svoju futsalovú silu a technickú zdatnosť, dnešný zápas v Nových Zámkoch opäť začína nulami na oboch stranách a dá sa predpokladať, že bude ťažší ako včerajší duel, aj vďaka veľmi silnému pivotovi Omarovi Nejjarimu. Aj on sa predstavil proti Slovensku na holandskej pôde pred rokom a pol: „Ťažko sa mi porovnávajú predošlé spoločné stretnutia, ktoré sme obidva odohrali úspešne, s tohtoročným prvým duelom. Nečakal som, že by to mohlo takto dopadnúť, mali sme taktický plán, ktorý dnes nefungoval. Slovensko hralo dobre a výsledok je pre nich zaslúžený.“ Holanďania robili chyby najmä v obrane a našim dávali veľa príležitostí. Ani vďaka obom gólom z jeho tenisky sa holandským reprezentantom nepodarilo zápas vyhrať: „Nemám z toho dobrý pocit, so Slovenskom sme prehrali 2:7. Skóroval som dvakrát, ale to nie je pre nás dôležité. Pre mňa i pre mojich spoluhráčov bolo podstatné, že sme šli na ihrisko vyhrať. Ale hrali sme zle a prehrali. Zajtra spravíme všetko pre to, aby sme to vykompenzovali.“

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2 Bratislava, Slovensko vs Holandsko 7:2