..:: ZÁPASOVÝ SUMÁR ::..

PRIATEĽSKÝ MEDZIŠTÁTNY ZÁPAS
FÍNSKO vs SLOVENSKO
6:1 (3:0)
 Lind (1:35) 1:0  
 
 Laitinen (12:58) 2:0  
 
 Torvinen (14:43) 3:0  
 
 Salmi (24:00) 4:0  
 
 Autio (25:20) 5:0  
 
 Laitinen (27:34) 6:0  
 
 
  1:6 Brunovský (38:54)
  1.februára 2010 o 19:00 h - Energia Areena, Vantaa, Fínsko
  -
  -
  Toni Lehtinen a Timo Onatsu (Fínsko) - akumulované fauly : 3:4 - v 1.pol, 3:5 - v 2.pol
  470 divákov
Kallioinen - Autio, Lindren, Tervo, Torvinen, Laitinen, Modig (C), Kytolä, Laurikainen, Reinikka, Salmi, Lind, Teittinen
Gašparovič, Klema - Haľko, Mikita (C), Brunovský, Kozár - Bartošek, Fehérvári, Rejžek, Švikruha - Bubenko, Hernandez
  -

ZÁPASOVÝ KOMENTÁR :

Fínsko Slovensko Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v pondelkovom prípravnom zápase v mestečku Vantaa s domácim Fínskom nečakane hladko 1:6 (0:3). Zverencom trénera Richarda Bača vstup do nového roka nevyšiel, keď o lepší výsledok sa pripravili najmä pasívnou hrou v prvom polčase. Odveta s rovnakým súperom čaká slovenských futsalistov v utorok o 17.30 SEČ v Tampere. Slováci zaspali úvod prvého polčasu, keď už v 2. minúte Gašparoviča prekonal Lind. Aj v ďalšom priebehu boli domáci výrazne lepší. Suomi vychádzali zo zabezpečenej obrany a využívali každú príležitosť na prechod do smrtiacich brejkov. Jalová koncovka hostí kontrastovala s efektivitou domácich, ktorí v krátkom slede gólmi Laitinena a Torvinena ušli súperovi na 3:0. V úplnom závere prvého dejstva síce Slováci pridusili domácu obranu, no gól im nebolo súdené streliť. V ofenzívnom trende pokračovali Bačovi zverenci aj po výmene strán, ale opäť si nedali pozor na brejk a Salmi poslal loptu do prázdnej bránky - 4:0. Na hrozivých 5:0 zvýšil Autio. Ako inak, opäť po brejku, ktoré Slováci v tomto stretnutí vôbec nevedeli ubrániť. Za výrazne nepriaznivého stavu sa hostia pustili do power play, ale po zbytočnej strate lopty im ďalší úder zasadil Laitinen strelou cez celé ihrisko do opustenej svätyne. Aspoň skorigovať sa podarilo Brunovskému, ktorý v 39. minúte z priameho kopu prestrelil múr - 6:1. Slovákov zápas vôbec nezastihol v optimálnej forme a šancu rehabilitovať sa za debakel budú mať v utorok v Tampere. Richard Bačo (tréner SR): "Celé mužstvo v tomto zápase totálne vybuchlo. Pre mňa je výkon všetkých hráčov obrovským sklamaním. Pripravovali sme ich totiž na systém hry fínskeho mužstva, ale napriek tomu sme dostávali góly po avizovanej hre na brejky ako na bežiacom páse. To, čo sme my nepremenili, tak z tých istých šancí nám súper ľahko dával góly. Pokúsime sa nájsť príčiny tejto zdrvujúcej prehry a zajtra sa určite chceme predviesť v inom svetle."

Prípravný medzištátny futsalový zápas :
(1.február 2010 o 19:00 hod Energia Arena, Vantaa, Fínsko)
FÍNSKO vs SLOVENSKO       6:1 (3:0)
Góly: Laitinen 2 (13. a 28), Lind (2.), Torvinen (15.), Salmi (24.), Autio (26.) - Brunovský (39.)
ŽK: -, ČK: -, 470 divákov, Rozhodcovia: Toni Lehtinen a Timo Onatsu (Fínsko)
Fínsko: Kallioinen T. - Autio P., Lindren V., Tervo O., Torvinen J-P., Laitinen J., Modig J. (C), Kytolä J., Laurikainen J., Reinikka J., Salmi R., Lind L., Teittinen A. - Ojanperä J.
Slovensko: Gašparovič M. (od 2.polčasu Klema E.) - Haľko P., Mikita L. (C), Brunovský A., Kozár P. - Bartošek G., Fehérvári A., Rejžek M., Švikruha J. - Bubenko M., Hernandez A.
- zápasový prehľad

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Fínsko vs Slovensko 6:1

web design Vladsson AMBROZEK (C) 2oo9 | Autorské práva sú vyhradené a vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA