6:3 Budniak (39:51)
  28.októbra 2009 o 19:00 h - ŠH Kooperatíva, Dubnica nad Váhom
  Mikita (33.) - Milewski (4.), Czech (6.),
  -
  Mário Belavý a Michal Chudý, tretí rozhodca Miroslav Ježík - akumulované fauly : 4:4 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
  500 divákov
  -

Slovensko Poľsko Po víťazstve na bratislavských Pasienkoch sa druhý zápas proti Poľsku odohral v Dubnici nad Váhom. V prvom polčase diváci nevideli jediný gól, za to v druhom až deväť. Poľskí futsalisti strelili päť gólov, ale keďže dva do vlastnej siete, zrodilo sa rovnako ako v utorok v Bratislave víťazstvo Slovenska o tri góly - 6:3 (0:0). Úvodný gól zápasu strelil Czech na začiatku 27.minúty, v rovnakej minúte ale Slovensko dvomi gólmi otočilo vývoj zápasu. Štyri minúty pred koncom zvýšili zverenci Richarda Bača už na 5:1, v power-play ešte padli dva góly, po jednom na každej strane. Richard Bačo (tréner Slovenska) : "V prvom polčase sa zápas odohral v tréningovom tempe, pretože v hale bolo chladno. Poliaci sa ujali vedenia 1:0, to nás akoby pokropilo živou vodou. Otočili sme stav a do konca duelu nepustili vedenie zo svojich rúk. S dvoma víťazstvami som veľmi spokojný". Ladislav Čambal (prezident SF) : "Prvý polčas odohrali tímy vo vlažnom tempe a opatrne, slovenský tréner Richard Bačo to pripísal aj miernemu chladu, ktorý bol v hale. Po prestávke sa hral živší futsal, poľský gól našich hráčov prebudil a po rýchlom zvrate na 2:1 už kontrolovali priebeh."

V zostave oproti utorňajšiemu zápasu prišlo k vynútenej zmene, zranenie Fehérváriho ponúklo šancu Kozíkovi ukázať svoje futsalové prednosti pred domácim publikom. Prvý polčas sa hral opatrne, oproti zápoleniu z Pasienkov chýbal pohyb a "rýchly" futsal. V 2.minúte si čistá šancu vypracoval Mikita, pri ďalšej Rejžekovej musela poľska obrana zatiahnuť záchrannú brzdu. 8.minúta mohla priniesť úvodný gól zverencov trénera Bartošeka, z protiútoku kontroval Haľko. Po zbytočnej strate lopty Švikruhu futsalisti z orlicou na hrudi nepremenili nájazd 2 na 1, podobne dopadla ďalšia šanca po chybe Rafaja. Veľa šancí diváci v ŠH Kooperatíva nevideli, v 15.minúte mohol bezgólový stav zmeniť Bartošek. Všetky šance hostí zlikvidoval skvelý Dalibor Repa. Čoho sa slušne zaplnéná hala nedočkala v prvom polčase, prišlo po obrátke, kedy sa na ihrisko obe reprezentácie vrátili ako vymenené a začali padať hlavne - góly...

Slovensko - Poľsko 6:3 Ofenzívu oživil striedaním tréner Bačo, keď do zápasu "pustil" Bahnu, ten dnes odohral skvelý zápas. V 24.minúte po rýchlej akcii Poľska dvakrát zvonila žrď Repovej brány, na druhej strane Mikita ani Rejžek nedokázali prekonať Brzenka, raz mu rovnako pomohla žrď. 27.minúta priniesla tri góly za neuveriteľných 32 sekúnd. Prečíslenie 2 na 1 zakončil gólom Czech - 0:1 (26:07), po rozohratí lopty a krátkej medzihre sa po pravej strane uvoľnil Bartošek a štrnásť sekúnd po úvodnom góle nechytateľnou strelou k pravej žrdi vyrovnal - 1:1 (26:21). V tej istej minúte sa na ľavej strane prebil Kozík, jeho strieľanú prihrávku pri clonení Bahnu si Mirga nešťastne zrazil do bránky - 2:1 (26:39). 29.minúta priniesla samostatný nájazd Cleversona, ktorý ale Repa famóznym zákrokom vyriešil, Haľkovi chýbalo k ďalšiemu gólu iba šťastie. Od 30.minúty jasne na ihrisku dominovalo Slovensko, Rejžek tutovku ešte nepremenil, nájazd 2 na 1 ale už priniesol potlesk divákov. Haľko našiel asi najlepšieho hráča dvojzápasu Mikitu, nechytateľná strela znamenala naše vedenie - 3:1 (30:44). Strelec dvoch gólov z utorka Švikruha po delovke k tyčke zvýšil už na - 4:1 (32:54). Šesť a pol minúty pred koncom nasadili zverenci Vlastimila Bartošeka dobre organizovanú power-play, naša obrana ale stála na pevných základoch. Po nedorozumení a prudkej prihrávke na posledného hráča lopta na prekvapenie všetkých skončila až v prádznej bráne, nešťastným strelcom vlastenca sa stal Cleverson - 5:1 (35:31). V 37.minúte mali reprezentanti Poľska dve šance, skórovať sa podarilo ale až Milewskému, keď sa ako hrajúci brankár pekne uvoľnil a prestrelil Repu - 5:2 (38:23). Po kombinácii s Rejžekom svoj skvelý výkon korunoval gólom Mikita a prakticky rozhodol o zaslúženom víťazstve - 6:2 (38:48). Deväť sekúnd pred koncom po prihrávke z krídla znížil na konečných - 6:3 (39:51) dobre hrajúci Budniak. Slovenská reprezentácia od prehry s Brazíliou na Borsodi Cupe v Budapešti minulý rok ťahá šnúru víťazných zápasov. Víťazstvá, dva krát nad Maďarskom, Chorvátskom, Českom a teraz dva krát s Poľskom navodzujú atmosféru, že Slovenský futsal má našliapnuté na výraznejší prienik do futsalovej Európy a sveta.

PRIATEĽSKÝ MEDZIŠTÁTNY ZÁPAS : - viac o reprezentácii SR
(28.október 2oo9 o 19:00 hod ŠH Kooperatíva v Dubnici nad Váhom)
SLOVENSKO vs POĽSKO        6:3 (0:0)
Góly: Mikita 2 (31. a 39.), Bartošek (27.), vlastný Mirga (27.), Švikruha (33.), vlastný Cleverson (36.) - Czech (27.), Milewski (39.), Budniak (40.)
ŽK: Mikita (33.) - Milewski (4.), Czech (6.), 500 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Chudý
Slovensko : Repa - Haľko, Mikita, Brunovský, Rejžek - Švikruha, Kozík, Bartošek, Rafaj - Bahna
Poľsko : Brzenk (Słowiński) - Mirga, Cleverson, Franz, Słonina - Milewski, Czech, Krawczyk, Hajnc

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 6:3