Franz Rafal (36:13)
  27.októbra 2009 o 19:30 h - ŠH Pasienky, Bratislava
  Bartošek (29.) - Slowinski (6.), Mirga (22.), Franz Rafal (37.)
  -
  Mário Bohun a Marián Fischer, tretí rozhodca Lukáš Peško - akumulované fauly : 5:5 - v 1.pol, 5:3 - v 2.pol
  500 divákov
Gašparovič - Fehérvári, Mikita (C), Švikruha, Haľko - Rejžek, Rafaj, Brunovský, Bartošek
  -

Slovensko Poľsko Po úspešnom vystúpení na turnaji v Debrecíne nastúpili zverenci Richarda Bača na prvý z priateľského medzištátneho dvojzápasu proti reprezentácii Poľska. V tábore hostí si premiéru na trénerskom poste odbil český odborník Vlastimil Bartošek. V ŠH Pasienky sa hral obojstranne útočný futsal, tri góly vsietili hráči oranjes Mikita, Fehérvári a Haľko, dvakrát sa strelecky presadil kanonier Dubnice nad Váhom Švikruha. Slovensko v dobrom zápase pred peknou diváckou návštevou pod drobnohľadom kamier športovej internetovej televízie HUSTE.tv zvíťazili 5:2 (2:1), tréner Bačo tak pokračuje v spanilej jazde ako hlavný tréner "A" mužstva Slovenska, pod jeho vedením ešte chlapci neprehrali... Richard Bačo (tréner Slovenska) : "Chceli sme nadviazať na víťazstvá na septembrovom turnaji v Maďarsku. Zápas sme dobre začali, ale súper využil našu slabú chvíľku a vyrovnal. Záver už potom patril nám, chlapci zabojovali a dosiahli cenné víťazstvo." Peter Brunácky (asistent trénera Slovenska) : "Vyšiel nám vstup do zápasu s rýchlym gólom a do desiatej minúty sme hru kontrolovali. Poliaci po znížení stavu na 2:1 ožili, hru vyrovnali a podarilo sa im to aj v skóre. Naši chlapci však zvýšili obrátky a po dobrom výkone zaknihovali zaslúžené víťazstvo". Druhý zápas s rovnakým súperom je na programe už zajtra v Dubnici nad Váhom s výkopom o 19:00 h.

Slovensko - Poľsko 5:2 Výber Slovenska na prvý zápas nastúpil bez hráčov Košíc, ktorí sa pre zranenia, či osobné dôvody ospravedlnili. Skóre zápasu otvoril Mikita po strele zprvej, keď ho ideálne našiel priamo z autu Fehérvári - 1:0 (1:18). Do útoku zavelili ale aj zverenci Vlastimila Bartošeka, v 5.minúte musel pri dvoch šanciach zasahovať Gašparovič. V tej istej minúte mohol Haľko zvýšiť na dvojgólový rozdiel, prekopol ale prázdnu bránku. Futsalisti Slovenska mali loptu častejšie na svojich futsalkách a častejšie ohrozovali Slowinského v bránke Poľska. V 7.minúte vychytal Fehérváriho, v polovici polčasu prudká strela Clebersona mierila iba do bočného sita, ďalšia delovka skončila na brvne bránky Gašparoviča. Tutovku Mikitu s Fehervárim opäť vyriešil k spokojnosti orlice Slowinský, po rýchlom prečíslení sa neujala ani prudká strela Bartošeka. Po perfektnej práci kapitána Mikitu na pivote ale Fehérvári po blafáku zasunul loptu do siete - 2:0 (13:52). Dočkali sa ale aj hostia, po zbytočnom faule dôraz obrancov potrestal z priameho kopu Cleverson delovkou, ktorú nezastavil ani početný múr aj s Gašparovičom - 2:1 (15:26). Ďalšie šance Haľka a Rejžeka gólom neskončili, od vyrovnania zachránil zverencov Riša Bača v poslednej minúte prvého dejstva Gašparovič.

Po obrátke sa pokračovalo v útočne obojstranom futsale, najaktívnejším hráčom bol Haľko, viaceré šance ale nepremenil, rovnako ako v úvode druhého polčasu. Po strate lopty v strede ihriska hráči Poľska vyrovnali stav, Franz krásne našiel na zadnej žrdi Cleversona, ktorý sklzom nemohol nedať - 2:2 (22:07). Do mohutnej ofenzívy sa ale pustilo Slovensko, Fehérvári neponúkol čistú šancu Haľkovi, strela Rafaja skončila iba na žrdi. Ďalší závar na bránkovej čiare vyriešila obrana hostí, chybu nevyužil na skórovanie ani Rejžek, Haľkovi chýbali ku dvom gólom centimetre. Rýchla akcia Mikitu s Fehérvárim ale poslala Slovensko opäť do vedenia, prihrávku po rýchlej narážačke zakončil v páde Švikruha - 3:2 (31:15). V 32.minúte po ďalšej nepremenenej šanci Haľka mohli poliaci vyrovnať, dve super šance ale nenašli miestečko medzi žrďami Gašparoviča, v 33.minúte strelu zastavila dokonca jedna z nich. Švikruha ukázal návod na gól v 34.minúte, rýchla akcia na jeden dotyk a jeho presné zakončenie znamenalo už - 4:2 (33:54). Rozhodnutie prišlo zakrátko, po klobúku Fehérváriho z autu sa do voleja oprel Haľko a Slowinský bol bez šance - 5:2 (5:12). Záverečná päťminútová power-play už gól nepriniesla, naopak Mikita mohol ešte zvýšiť, jeho strelu po spolupráci s Haľkom ale zastavila žrď.

- záznam celého stretnutia z Bratislavy SLOVENSKO - POĽSKO 5:2

- zostrih všetkých gólov zo zápasu

PRIATEĽSKÝ MEDZIŠTÁTNY ZÁPAS : - viac o reprezentácii SR
(27.október 2oo9 o 19:30 hod ŠH Pasienky, Bratislava)
SLOVENSKO vs POĽSKO        5:2 (2:1)
Góly: Švikruha 2 (32. a 34.), Mikita (2.), Fehérvári (14.), Haľko (35.) - Cleverson 2 (16. a 23.)
ŽK: Bartošek (29.) - Slowinski (6.), Mirga (22.), Franz Rafal (37.), 500 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Fischer
Slovensko : Gašparovič - Fehérvári, Švikruha, Mikita (C), Haľko - Bartošek, Rejžek, Brunovský, Rafaj
Poľsko : Słowiński - Mirga, Cleverson, Franz, Słonina - Milewski, Czech, Krawczyk, Hajnc - Budniak

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2 Bratislava, Slovensko vs Poľsko 5:2