14.septembra 2010 o 19:45 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Marián Fischer a Mário Bohun - akumulované fauly : 4:6 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
  Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bartošek G.
  od 21.min Brndiar P., Várady V. (za Brunovského A.), Nagy I. (za Haľka P.), nehrali: Mikletič D., Bagin T., Rafaj D.
  Meller (C) - Mareš R., Mareš M., Douglas, Dentinho, Cacau, Vladyka, Mikan, Bouška
  od 21.min Žďánský (za Mellera), Popelka
  nikto

PREDSTAVUJEME SÚPERA - FK ERA-PACK CHRUDIM :

FK Era-Pack Chrudim (CZE) FK ERA-PACK CHRUDIM

Umiestnenie v extralige: 2009/2010 - 1.miesto v Play-off, každoročný účastník Ligy majstrov - UEFA Futsal Cupu (Elite round)
Úspechy: Majster Českej republiky 2003/2004, 2004/2005, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009 a 2009/2010, Víťaz poháru ČMFS 004/2005, 2007/2008 a 2008/2009
História: klub bol založený v roku 1991 pod názvom FC Rváčov

Slov-matic FOFO BA FK Era-Pack Chrudim Nádherné futsalové divadlo ponúkli dnes podvečer v Mladosti mužstvá oranjes a FK Era-Pack Chrudim. Oba tímy brali zápas vážne, ako generálku na blížiace sa zápasy UEFA Futsal Cupu 2010/2011, ktorý už neúprosne klope na dvere. V zápase bolo vidieť nespočetné množstvo pekných akcií, dvakrát sa do vedenia dostali fofáci po góloch Bartošeka a Haľka, hostia ale vždy dokázali vyrovnať a po obrátke po góloch Romana Mareša a Cacaa rozhodli o svojom víťazstve. V zostave trénera Janka Janíka sa objavil premiérovo v tejto sezóne aj Igor Nagy, ktorý iba presvedčil, že je stále neoddeliteľnou súčasťou súkolia bratislavčanov a kedykoľvek môže byť povolaný zo zálohy do ostrého zápasu. V piatok cestuje tím pod vedením prezidenta Martina Grendára do Predmieru, kde sa v treťom extraligovom kole stretne so stále sa zlepšujúcim a ambicióznym Makroteamom Žilina.

Ambiciózny majster z Chrudimi pricestoval do Bratislavy bez Kroulíka a Rešetára, ale v top forme, ktorú potvrdil aj v samotnom zápase. Úvodná minúta patrila spolupráci bratov Marešovcov, Michal ale nemieril presne. V druhej minúte Dentinho krásne našiel Mikana, toho ale v stopercentnej šanci vychytal Gašparovič. Po Fričovej prihrávke sa menilo skóre, Bartošek sa dostal do výhodnej streleckej pozície a Meller bol bez šance - 1:0 (3:03). Odpoveď ale prišla rýchlosťou blesku, Vladyka našiel Douglasa a ten nechytateľnou strelou vyrovnal už po osemnástich sekundách od prvého gólu oranjes v zápase - 1:1 (3:21). Na ihrisku bolo rušno, akcie sa striedali na oboch stranách. Fehérvári ukážkovým klobúkom našiel Haľka a ten sa v takýchto momentoch nezvykne mýliť - 2:1 (5:35). Bombu Michala Mareša vyriešil Gašparovič, ďalšia strela Dentinha smerovala iba nad brvno. Od ôsmej minúty si Era-Pack vytvoril značný tlak, ktorý vyústil do vyrovnávajúceho gólu, ktorý strelil Cacau, blafákom si vychutnal domáceho gólmana - 2:2 (10:29). Fehérvári pálil zo strednej vzdialenosti nepresne, na druhej v peknej šanci zlyhal v zakončení Vladyka. Šesť minút pred prestávkou pálil Sláma iba do žrde, po protiútoku Dentinho minul bránku iba o centimetre. Strelu po priamom kope Brunovského Haľko pekne tečoval, Meller sa ale prekvapiť nenechal. Haľka v samostatnom nájazde nepekne zastavil Cacau, ostrostrelec už po tomto faule do bojov nezasiahol a tak veríme, že bude v poriadku na zápasy Ligy majstrov. V závere sa misky váh pokúsili prikloniť na svoju stranu chrudimáci, v hre bez brankára s koncovým hráčom Dentinhom ale už neskórovali. V poslednej minúte prvého dejstva ešte nepremenil desaťmetrový kop po šiestom faule Mikita a Douglas prestrelil.

Po obrátke naskočili do zápasu Brndiar, Várady a Nagy, v 25.minúte nedokázal zúžitkovať tutovku Bartošek, po krásnej narážačke sa nepresadil ani Sláma. Po prečíslení opäť zvonila žrď po strele Váradyho, gólom sa neskončila ani akcia 3 na 2 s nedôraznou koncovkou Mikitu. O osude zápasu rozhodla štandartná situácia z 28.minúty, priamy kop zahral dokonale Cacau a Michal Mareš zaskočil Brndiara - 2:3 (27:45). Po ďalšom priamom kope Dentinho skoro zlomil ľavú žrď Cepiho, ten sa zaskvel zákrokom pri šanci Cacaua. Domáci sa snažili vyrovnať, o strely sa znažil najmä aktívny Frič, jeho pokusy ale vyriešil vždy Žďánský, alebo šli mimo. Keď sa nepresadili ani Bartošek, ani Rejžek, prišiel trest. Cacau ušiel všetkým po ľavej strane a bodlom pod brvno potvrdil svoj skvelý výkon na ihrisku gólom na - 2:4 (36:13). V závere duelu ešte bolo k videniu na oboch stranách hra bez brankárov, na konečnom skóre sa však už nič nezmenilo, Mikita z polovice ihriska netrafil prázdnu bránku. Hostia zvíťazili zaslúžene, držíme im palce v skupinovej fáze Ligy majstrov, ktorá sa uskutoční už o dva týždne na Zimnom štadióne v Chrudimi. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Tá istá pesnička... Nehráme zle. Vytvárame si veľa šancí, ale mužstvo, ktoré nestrelí za tridsať minút gól, si nezaslúži asi vyhrať. Cacau ukázal všetkým, prečo je stále veľkým hráčom, dnes rozhodol zápas dvomi presnými strelami. K videniu bol dobrý zápas, proti Žiline by sme radi potvrdili zlepšujúci sa herný prejav."

Prípravný medzištátny futsalový zápas :
(14.september 2010 o 19:45 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs FK ERA-PACK CHRUDIM       2:4 (2:2)
Góly: Bartošek (4.), Haľko (6.) - Cacau 2 (11. a 37.), Douglas (6.), Mareš R. (28.)
ŽK: Mikita (19.), Frič (31.) - Cacau (18.), Mareš R. (20.), Douglas (30.), ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Bohun, akumulované fauly : 4:6 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Fehérvári A., Mikita L. (C), Haľko P. - Sláma Z., Frič D., Rejžek M., Bartošek G. - od 21.min Brndiar P., Várady V., Nagy I., nehrali: Mikletič D., Bagin T., Rafaj D.
Era-Pack: Meller (C) (Žďánský) - Mareš R., Mareš M., Douglas, Dentinho, Cacau, Vladyka, Mikan, Bouška - Popelka

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4 FOFO vs Era-Pack Chrudim 2:4