2.KOLO SLOVENSKEJ FUTSALOVEJ KYMA EXTRALIGY 2010/2011

4:2 Domanič (39:12)
  10.septembra 2010 o 18:20 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  -
  -
  Miroslav Ježík a Martin Rogoň - akumulované fauly : 4:4 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
  150 divákov
  Brndiar P. - Brunovský A., Sláma Z., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Rejžek M., Bagin T., Rafaj D.
  od 20.min Gašparovič M., Bartošek G., od 22.min Várady V.
  Bréda - Kyjovský (C), Grutka, Serbin, Kočiš - Maďarík, Domanič, Horňák, Doša
  Rusinko, Drahovský
  Fehérvári A. (koleno)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - RCS KOŠICE :

RCS Košice (SVK) RCS KOŠICE

Umiestnenie v extralige: majster Slovenska 2008/2009, v sezóne 2009/2010 vypadol v semifinále play-off s Programom Dubnica 1:2 na zápasy
Úspechy: titul v predposlednej sezóne získaný v Play-off
História: Košičania majú za sebou aj premiérový štart v Lige Majstrov, z predkola z Cypru však nedokázali postúpiť, po prehre s domácou Nikóziou 2:5 a remízou proti Zurichu zo Švajčiarska 2:2 zdolali iba Nidaros z Nórska 4:2

Slov-matic FOFO BA RCS Košice Futsalová extraliga pokračovala zápasmi druhého kola, oranjes vyzvali na svojej palubovke RCS Košice. V zostave domácich sa pre zranenie kolena neobjavil strelec úvodného gólu sezóny proti Pinerole Attila Fehérvári, tréner Janko Janík pozmenil trochu formácie. Úvod zápasu patril ako je už zvykom hráčom v oranžovom, Zdeněk Sláma si pekne vypracoval hneď v úvodnej minúte ešte krajšiu streleckú pozíciu, na druhej strane kontroval Serbin, ktorý za Slovensko strelil na Akademických MS v srbskom Novom Sade štyri góly. V tretej minúte mohli prekonať mladíka v drese RCS Brédu Haľko s Rejžekom, pri košičanoch ale stálo šťastie. Keď úspech nepriniesol ani nájazd 3 na 1 a Brunovského zakončenie, zobral loptu do svojich rúk Mikita a po peknej prihrávke od Haľka otvoril nechytateľne zápasový účet - 1:0 (6:11). Viac z hry mali domáci, ich aktivita vyústila do ďalších šancí, horšie to bolo ale v koncovke. Košičania sa nevzdávali, Kyjovského samostatný nájazd vyriešil bezchybný Brndiar. Zmenu skóre nepriniesla ani spolupráca Bagina s Rafajom, po priamom kope zahodil nemožné Rejžek. Na nedostatok práce sa nemusel sťažovať ani brankár domácich, strela Kočiša trela žrď. V 14.minúte druhýkrát zahrmelo, Frič nahodil loptu z autu na bránku a lopta nešťastne tečovaná zatrepotala v sieti - 2:0 (13:43). Zvýšiť mohol opäť Rejžek, prihrávka Brunovského so zakončením Mikitu trela brvno bránky. Grutkovu šancu vyriešil nadvakrát Brndiar, v závere ešte dve tutovky zahodili Sláma a Haľko.

Do druhého polčasu doplnili oranžový stroj Gašparovič s Bartošekom, v čase 22:23 sa do zostavy majstra vrátil definitívne po zranení aj najcennejší hráč Vojto Várady. V 25.minúte sa Kyjovský ešte zastreloval, na rozdiel gólu ale peknou dorážkou zo zadnej žrdi do prázdnej znížil Serbin - 2:1 (26:10). A mohlo byť aj vyrovnané, Maďarík ale trestuhodne nepremenil dve obrovské šance v krátkom časovom úseku - a tak trestali domáci. Haľko vytiahol svoj povestný blafák a so zakončením už nemal najmenší problém - 3:1 (28:54). Hra sa následne presunula medzi šestky, futsalisti oboch tímov zvádzali neľútostné strety. Rozhodujúci moment prišiel šesť minút pred koncom, k lopte sa dostal Bartošek, pekne sa prebil do výhodnej pozície a upratal loptu tvrdo pod brvno - 4:1 (34:16). Dve šance východniarov kontaktný gól nepriniesli, naopak Haľko z uhla mohol trestať, Bartošekova strela skončila na žrdi. V poslednej minúte sa predsa skóre menilo, Domanič sa uvoľnil, potiahol útok po pravej strane a nedal Gašparovičovi šancu - 4:2 (39:12). Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "V prvom polčase bolo rozhodujúcim činiteľom skóre Brndiara a jeho "vychytaná" nula. Nám z množstva príležitosti predsa len dve lopty padli do siete. Po polčase prišiel náš značný tlak a festival nepremenených šancí. A tak zákonite košický Gerd Müller znížil. Ešteže o chvíľku ukázal konečne svoj top-level Haľko a brilantne zvýšil. Potom už bolo o zápase rozhodnuté a obaja súperi len prikrášlili konečné skóre. Víťazstvo 4:2 berieme. Za týždeň sme ako cez kopirák porazili favoritov na medaile 4:2 a to je dobrý začiatok ligy."

2.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011:
ŠK Mima Divus TRNAVA vs FTVŠ UK BRATISLAVA   8:3 (4:2)
Góly: Gabaš 2, Zorád 2, Holič 2, Sládeček, Stankovič – Višváder 2, Adamčík
Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs MFsK NITRA   2:2 (0:0)
Góly: Kozík, Mlynár – Čambal, Kuna
Across Pinerola BRATISLAVA vs FK P.K.P. KOŠICE 10:6 (4:1)
Góly: Török 3, Paštrnák 2, Habaj, Bahna, Šporánek, Horňák, Németh
– Hanzel 3, Markovič, Dlugoš, Hricov

2.kolo slovenskej futsalovej KYMA extraligy 2010/2011 :
(10.september 2010 o 18:20 h v ŠH Mladosť, v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE       4:2 (2:0)
Góly: Mikita (7.), Frič (14.), Haľko (29.), Bartošek (35.) - Serbin (27.), Domanič (40.)
ŽK: -, ČK: -, 88 divákov, Rozhodcovia: Ježík a Rogoň, akumulované fauly : 4:4 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
Fofo: Brndiar P. - Brunovský A., Sláma Z., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Rejžek M., Bagin T., Rafaj D. - od 20.min Gašparovič M., Bartošek G., od 22.min Várady V.
RCS: Bréda - Kyjovský (C), Grutka, Serbin, Kočiš - Maďarík, Domanič, Horňák, Doša - Rusinko, Drahovský

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2 FOFO vs RCS Košice 4:2