20.septembra 2009 o 13:00 h - Fönix Aréna, Debrecen, Maďarsko
  400 divákov
Balász - Angyalos, Fekete, Trencsényi, Lovas, Penczár, Szente (C), Lódi, Pallai, Dróth, Madarász, Gyurcsányi
Gašparovič, Repa - Fehérvári, Švikruha, Mikita (C), Kozár, Haľko, Hernandez, Brunovský, Bartošek - Rick (Človečko)
  -

Česká republika Slovensko Slovenská futsalová reprezentácia zaknihovala cenný triumf na 7. ročníku Turnaja štyroch krajín v maďarskom Debrecíne. Zverenci trénera Richarda Bača zvíťazili v nedeľňajšom finále nad domácim Maďarskom 5:4 v penaltovom rozstrele, keď zápas sa skončil v riadnom hracom čase i po predĺžení nerozhodne 1:1. Slováci sa tešia z premiérového triumfu na prestížnom podujatí. Aj bez elitného kanoniera Vojtecha Váradyho z bratislavského Slov-maticu tak slovenské mužstvo do bodky splnilo deklarovaný cieľ, s ktorým do Debrecínu cestovalo. V semifinále najskôr vyradilo favorizovaných Čechov, keď po remíze 3:3 poslal Slovensko do boja o trofej v dramatickom penaltovom rozstrele Peter Kozár, úspešný exekútor dvoch pokutových kopov. Vo finálovom súboji viedli Slováci gólom Mikitu, v 20. minúte však vyrovnal Lovas. O víťazovi turnaja tak rozhodol dramatický penaltový rozstrel, víťazný gól tímu SR strelil znovu Kozár, muž s pevnými nervami.
Prví pohrozili Maďari, ktorí po veľkej chybe súpera nastrelili žrď. Domáci v úvode stretnutia nepustili Slovákov do hry a Repa v ďalšej šanci musel škriabať loptu z vinkla. Lekciu z efektivity však domácim v debrecínskej Fönix Arene predviedli Slováci, ktorí sa zásluhou Mikitovej "rany" pod brvno ujali v 12. minúte vedenia - 0:1. Náskok mohol zvýšiť v troch šanciach Haľko, ktorému však zvlhol pušný prach, hoci deň predtým proti Čechom zaknihoval hetrik. Maďari si v 18. minúte vzali time-out a krátko pred odchodom do šatní Lovas strelou z ostrého uhla prekvapil inak spoľahlivého Repu. Nástup do druhého polčasu patril jasne lepšiemu slovenskému tímu. Najskôr Haľko zo štandardky pálil nad bránu, po ňom nebezpečnú strelu vyslal Mikita a do tretice Rickov pokus po nádhernej kombinácii zneškodnil v bránkovisku maďarský hráč. V 30. minúte prišla ďalšia situácia zaváňajúca gólom v maďarskej sieti, keď Bartošek hľadal na vzdialenej žrdi Brunovského, ale stav sa nezmenil. V 35. minúte však mali Slováci šťastie, keď v stopercentnej príležitosti vyslali Maďari strelu vedľa bránky. V predĺžení mali viac z hry Maďari, pasívneho súpera zatlačili do obrany, ale v pavučinkách sa nedokázali strelecky presadiť. O víťazovi turnaja tak rozhodol až penaltový rozstrel. Hrdinom Slovákov sa stal hráč majstrovského RCS Košice Peter Kozár, ktorý rozhodol o historickom triumfe SR na turnaji.
Richard Bačo (tréner Slovenska): "Veľmi dobre sa mi hodnotí turnaj, ktorý sme vyhrali. Mužstvo ukázalo v oboch zápasoch ohromnú vnútornú silu a hoci už hráčom v závere finále dochádzali sily, išli na doraz a to si vážim. Pred turnajom mi niekoľko hráčov odrieklo účasť, mal som prakticky k dispozícii len osem mužov a tak som musel použiť aj dvoch reprezentantov dvadsaťjednotky. Všetci do jedného podali výborné výkony, nebolo cítiť žiadne rozpory v kabíne, v tíme panovala super atmosféra. Hrať dva dni po sebe predĺženie nie je ľahké, ale chlapci to zvládli, zomkli sa pre úspech a tento turnaj nám herne aj výsledkovo vyšiel. Dúfam, že na tento úspech nadviažeme v budúcnosti. Vo fáze prípravného obdobia v novembri pravdepodobne odohráme dva zápasy s Poľskom, začiatkom budúceho roka máme v pláne výjazd do Fínska a v marci v Bratislave by sme mali privítať Holanďanov."

VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko VISEGRÁD FOUR, Maďarsko - Slovesko