Bartošek (32:58) 4:1

11.mája 2010 o 19:30 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Frič (3.) - Bubenko (9.)
  -
  Mário Bohun a Lukáš Peško (Mário Belavý) - akumulované fauly : 3:5 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
  300 divákov
  Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Fehérvári A., Bartošek G.
  od 30.minúty Rejžek M. (za Fehérváriho A.), od 34.minúty Berky M., nehral: Poluch V.
  Stratený (Program)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA :

Program Dubnica (SVK) ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA

Internetová stránka: nemajú
Umiestnenie v extralige: 2008/2009 - 5.miesto, v 1/4-fin. play-off vypadli s Pinerolou BA
Úspechy: majster Slovenska v sezónach 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a 2002/2003, Víťaz Slovenského pohára v sezónach 1996/1997, 1997/1998 a 2001/2002
História: Klub má na Slovenskú botahú históriu a pred érou Slov-maticu FOFO patril k najlepším a najúspešnejším tímom v sálovke aj vo futsale. V posledných sezónach okrem posledne skončenej, kedy skončil hneď v úvode play-off na Pinerole Bratislava sa pravidelne vo finálových sériách dubničania stretávali s mužstvo oranjes. Program dvakrát štartoval aj v UEFA Futsal Cupe, v sezóne 2001/2002 obsadil v skupine 3.miesto, keď podľahol Spartaku Moskva (RUS) 3:4 a Chorzowu (POL) 3:5. V sezóne 2002/2003 usporiadal Program skupinové boje na domácej palubovke, po debakli, ktorý uštedril albánskumu outsiderovi Flamurtari 27:2, prehral ale s víťazom z Charleroi (BEL) 2:5, v záverečnom zápase zdolal Inakaras Kaunas z Litvy 1:0.

Slov-matic FOFO BA Program Dubnica Finálová séria futsalového play-off pokračovala dnes druhým zápasom, výhodu domáceho prostredia malo opäť oranjes, ako víťaz základnej časti. Dubnickí šamani dali prekvapujúco dokopy podrvrtnutý členok špílmachera Mareka Bubenka, ten bol napokon ale dnes smutným "hrdinom", inkasoval totižto šiestu žltú kartu a tak prípadné dva zápasy (určite piatkový v Kooperatíve) bude absentovať v zostave Programu. Do zostavy sa vrátil aj top strelec a reprezentant Slovenska Janko Švikruha a po odpykaní trestu aj Michal Ranuša. Dubnica splnila do bodky, čo sľubovala po prvom zápase, do duelu vstúpila aktívne, bez rešpektu a nadviazala na výkon z druhého polčasu úvodného zápasu v Bratislave. Góly ale strieľali opäť hráči úradujúceho vicemajstra. V 5.minúte ponúkol gólovku Peťovi Haľkovi Vojto Várady a najlepší bombardér potvrdil svoje strelecké kvality otváracím gólom. Deviata minúta patrila Attilovi Fehérvárimu, ktorý sa prebil obranou považanov na dostrel a zvýšil na 2:0. Štyri minúty pred prestávkou ale trafil po prihrávke Martina Madra (roh zahrával Janko Švikruha) po klobúku famózne kapitán hostí Ľubo Staňo a tak do druhého dejstva išli hráči oranjes iba s jednogólovým náskokom. Martinovi Madrovi, ktorý bol v prvom zápase jedným z najleších hráčov tento zápas nevyšiel podľa predstáv. O výsledku zápasu rozhodla silná dvojminútovka, v ktorej strelili Fofáci dva góly. Na prelome tridsiatejprvej minúty Martin Rejžek vysunul Gaba Bartošeka, ten prepustil loptu Davidovi Fričovi, ktorý nekompromisne prestrelil Meliša - 3:1. Po obrovskej chybe už o dve minúty samostatný nájazd premenil Bartošek efektným oblúčikom na 4:1. Slov-matic vedie 2:0 na zápasy, séria sa presúva na Považie, v piatok od 17:00 h môžu zverenci Jána Janíka rozhodnúť o titule majstra Slovenska, ľahké to ale určite nebude... Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Play-off je zaujímavé aj tým, že každý zápas má vlastnú históriu. Dnes sme videli "iný druh" zápasu ako v piatok. Dubničania nechali svoju defenzívu na Považí a celý zápas hrali dobrú ofenzívu. Naopak my sme často museli dokazovať, že vieme i kvalitne brániť. Ak niečo prešlo, Mário v bráne to "doladil"... A tak súper dal gólik jediný a to na výhru nestačí prakticky nikdy. My sme naopak zopár pekných ťahov pretavili v štyri góly a tak hoci priebeh zápasu bol odlišný, výsledný rozdiel v skóre rovnaký, ako v piatok. Prvýkrát od "zavedenia" finále na tri víťazné zápasy teda vedie víťaz základnej časti 2:0 na zápasy (doteraz bolo vždy 1:1). Opäť sa aj napriek hokeju MS hralo pred zaplneným hľadiskom a diváci videli dobrý, rušný, dramatický a napínavý finálový zápas. V piatok v Dubnici to bude určite zaujímavé tretie dejstvo..." Ladislav Mikita (kapitán Slov-maticu FOFO): "Dubnica sa na nás veľmi dobre pripravila, je to veľmi kvalitný súper. My sme tento zápas aj čakali, že bude ťažší ako prvý v piatok. Chvalabohu, že sme dne vyhrali a tešíme sa na zápas v Dubnici, ktorý nám môže už priniesť vytúžený titul." Marek Bubenko (hráč Programu Dubnice): "Škoda dnešného zápasu, Slov-matic väčšinu šancí premenil. My sme za stavu 2:1 mohli dať nejaké góly, za stavu 3:1 som bihužial trošku zaspal, čo Frič dokonale využil. Ešte sa ale nevzdávame, v Dubnici chceme vyhrať oba zápasy a v rozhodujucom, v ktorom už môžem nastúpiť by sme radi strhli víťazstvo v Bratislave na svoju stranu." Peter Marušinec (športový riaditeľ Programu Dubnica): "Je ťažké objektívne hodnotiť po takomto zápase. Povedali sme si, že budeme pokračovať tam, kde sme v piatok skončili. Chalani sa zdravo nabudili a mužstvo bolo odhodlané vyrovnať sériu. Kto videl po piatku Bubenkov členok a tú "papuču" čo mu zostala, tak rátal s tým, že do utoroka bude možno nekrývať, ale o nastúpení ani nesníval... On sa ale asi na svoju nohu nepozeral, iba si povedal že bude hrať. Ale aj o tom je play-off. Ide sa cez bolesť, cez zaťaté zuby, cez pocit krivdy a na konci sa ráta iba víťaz série. Všetko ostatné je nepodstatné. Bubo si povedal, že bude hrať a doktori ho dali zázračne do poriadku. Pod injekciami nastúpil aj Švikruha, ktorý nehral posledné tri zápasy, ale tiež chcel pomôcť zaveliť k obratu. Play-off je špecifický druh súťaže a dnes sa to znovu potvrdilo. Začali sme veľmi aktívne, vytvorili si šance a hlavne Staňova po signále z rohu mala skončiť v sieti. Neskončila a 0:0 hralo pre Slov-matic. Mohli hrať zozadu a čakať na naše chyby. Tvoriť sme museli my, ale zabudli sme na Haľka, ktorý sa v takýchto situáciách nemýli. Po nešťastnom odraze bolo 2:0 a stalo sa presne to čo sme nechceli. Súper sa dostal do vedenia a my sme museli doťahovať. Pritlačili sme Slov-matic, vytvorili si šance, ale vyťažili sme z toho do polčasu iba jeden gól. Keby sme premenili šance, druhý polčas by bol o niečom inom. Ale na keby sa nehrá... V druhom polčase sme sa tlačili pred Gašparoviča, ale priamych striel na jeho bránu bolo pomenej. Šance boli na jednej aj druhej strane, ale šťastena sa priklonila na bratislavskú. Po góle Friča nám odskočili na dva góly a vzápätí po nešťastnej chybe bolo 4:1. Futsal sa aj v druhom polčase musel ľuďom na tribúnach páčiť, ale nám je to platné ako mŕtvemu kabát. Je to 2:0 a visí nad nami Damoklov, alebo skôr Janíkov meč. Program, však nie je mužstvo, ktoré sa vzdáva. Chalani svojimi výkonmi dokázali, že sú schopní hrať s favoritom vyrovnané zápasy. Séri

- zostrih zápasu na TA3

Návrat Ranušu a Švikruhu do zostavy po dlhšej pauze pomohol Programu, rovnako aj prítomnosť Bubenka, ktorého štart a hra prekvapila všetkých. Po tridsiatich sekundách sa ocitol v tutovke Švikruha, po prečíslení obrany oranjes ale nedal, rovnako pochodil v úvodnej minúte aj Madro a Staňo, ktorý po roku netrafil presne. Na druhej strane zavelil ku tlaku Mikita a delovkou do vinkla, ktorú vytesnil Meliš aj Várady. V dobrej pohode hrajúci Fehérvári neprepasíroval loptu po akcii Slámu za bránkovú čiaru, v piatej minúte ale prišla prvá gólová akcia... Várady našiel Haľka, tomu sa otvoril stred ihriska a presná strela znamenala - 1:0 (4:30). Hra sa následne trošku ukľudnila, boje sa odohrávali prevažne okolo polovice ihriska. Po štasne odrazenej lopte sa do dobrej streleckej pozície dostal Fehérvári a nedal Melišovi šancu - 2:0 (8:23). Na trojgólový rozdiel mohol zvýšiť po krásnej prihrávke Haľka Brunovský, v rozhodujúcom momente sa ale od neho odklonilo šťastie. Podobne pochodil Haľko, po otočke skončila lopta tesne vedľa. Štyri minúty pred koncom mohli znížiť Madro s Ranušom, ich strely ale zastavila hradba tiel hráčov oranjes, ktorí sa hádzali obetavo do každej delovky Programu. Po rohu Švikruhu a famóznej prihrávke Madra sa dočkali aj hostia, kapitán Staňo sa z voleja oprel do lopty a Gašparovič ostal bez šance - 2:1 (16:05). Dvadsať sekúnd pred obrátkou ešte vytiahol z talónu gólovú akciu Sláma, skóre sa už však nemenilo.

Vyrovnanie mohlo prísť už po minúte druhého dejstva, Švikruha unikol po pravej strane, lopta popod Gašparoviča skončila tesne pravej žŕdky. Z protiútoku kontroval Haľko, obrane domácich podkurovali na druhej strane Bubenko so Struškom. Delovka Bartošeka skončila iba na bočnom site, v 25.minúte sa v šestke neresadil agilný Madro. V polovici druhého dejstva prišla ukážková akcia oranjes, Rejžek vysunul po pravej strane Bartošeka, ten prepustil loptu Fričovi, ktorý nekompromisne prestrelil Meliša - 3:1 (30:59). Neprešli ani dve minúty, Staňo sa pošmykol na polovici ihriska, čo dokonale využil Bartošek. Krásnym jemným oblúčikom si vychutnal Meliša a uzatvoril konečné skóre druhého finále - 4:1 (32:58). Nájazd 3 na 2 mohol po prihrávke Berkyho zakončiť Brunovský, sklzom ale minul. Mohutný tlak Programu pri power-play a superšancu Staňa utlmil Gašparovič. V poslednej minúte Berky z otočky skóre nezvýšil, na opačnej strane rovnako Madro osem sekúnd pred kocom zblízka nedal. Tretí zápas sa odohrá v piatok v ŠH Kooperatíva v Dubnici.

Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 2.zápas :
(11.máj 2010 o 19:30 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA       4:1 (2:1)
na zápasy - 2:0

Góly: Haľko (5.), Fehérvári (9.), Frič (31.), Bartošek (33.) - Staňo (17.)
ŽK: Frič (3.) - Bubenko (9.), ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Peško (Belavý), akumulované fauly : 3:5 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Fehérvári A., Bartošek G. - od 30.min Rejžek M., od 34.min Berky M., nehral: Poluch V.
Program: Meliš M. - Staňo (C), Švikruha, Ranuša, Madro - Meliš P., Struška, Bubenko, Kozík, nehrali: Mišík, Luža
- zápasový prehľad a fotogaléria

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU:

2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1 2.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 4:1