Sláma (34:12) 6:3

8.mája 2010 o 18:00 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  -
  -
  Márián Gál a Marián Fischer (Tomáš Nagy) - akumulované fauly : 5:4 - v 1.pol, 5:2 - v 2.pol
  300 divákov
  Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Fehérvári A., Bartošek G.
  od 25.min Berky M., od 35.min Rejžek M., nehral: Poluch V.
  Švikruha (zranení), Ranuša stop za 3 žk - Bubenko sa zranil v zápase

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA :

Program Dubnica (SVK) ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA

Internetová stránka: nemajú
Umiestnenie v extralige: 2008/2009 - 5.miesto, v 1/4-fin. play-off vypadli s Pinerolou BA
Úspechy: majster Slovenska v sezónach 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a 2002/2003, Víťaz Slovenského pohára v sezónach 1996/1997, 1997/1998 a 2001/2002
História: Klub má na Slovenskú botahú históriu a pred érou Slov-maticu FOFO patril k najlepším a najúspešnejším tímom v sálovke aj vo futsale. V posledných sezónach okrem posledne skončenej, kedy skončil hneď v úvode play-off na Pinerole Bratislava sa pravidelne vo finálových sériách dubničania stretávali s mužstvo oranjes. Program dvakrát štartoval aj v UEFA Futsal Cupe, v sezóne 2001/2002 obsadil v skupine 3.miesto, keď podľahol Spartaku Moskva (RUS) 3:4 a Chorzowu (POL) 3:5. V sezóne 2002/2003 usporiadal Program skupinové boje na domácej palubovke, po debakli, ktorý uštedril albánskumu outsiderovi Flamurtari 27:2, prehral ale s víťazom z Charleroi (BEL) 2:5, v záverečnom zápase zdolal Inakaras Kaunas z Litvy 1:0.

Slov-matic FOFO BA Program Dubnica Úvodné televízne finále futsalového play-off prinieslo dva rozdielne polčasy. Prvý patril domácemu Slov-maticu, zverenci Janka Janíka mali značne navrch a strelili dubničanom štyri góly. Po obrátke sa ale obraz hry zmenil, Program zlepšil hru v obrane, rovnako aj prechod do útoku, brebral sa najmä Madro. Dvomi peknými gólmi Strateného a Madra hostia znížili na 4:2, gól Slámu ale utlmil ich dobývanie Gašparovičovej bránky. Nešťastné zranenie top hráča Bubenka nakoplo Program k muhutnému tlaku, ktorý vyústil do gólu Madra na 5:3 jedenásť minút pred koncom. Oko futsalového fanjšmejkra ale potešil futsalový virtuóz Sláma, ktorý nádherným gólom na 6:3 ukončil nádeje zverencov Jarka Vojteka na lepší výsledok. Oranjes vedie vo finále - 1:0 na zápasy, séria pokračuje druhým zápasom v utorok s výkopom o 19:30 h pred kamerami HUSTE.tv. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Ako správne píšu žurnalisti, videli sme zápas dvoch rozlišných polčasov. V prvom sme boli evidentne lepším tímom, len škoda tých troch pravých žrdí. V druhom dejstve Dubnica ukázala vysoký level, ešteže Sláma kontroval vždy v pravú chvíľu. Napriek dôležitosti zápasu sa hralo v športovej, slušnej atmosfére a korektne z oboch strán, bez žltých kariet. Škoda zranenie jedného z najlepších hráčov hostí Bubenka. Ako píšu tepličania z Česka, prvé víťazstvo je dôležité, ale séria pokračuje ďalej." Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "Finále sme začali vo veľkom štýle a zápas sme mali svojou aktívnou hrou v 1.polčase pod kontrolou.Dali sme 4 góly nastrelili 3x tyč a zahodili zpoár ďalších šancí.Bol to asi náš najlepší výkon v sezóne.V 2.polčase,ktorý sme prehrali 2 :3, sme si vybrali slabšiu chvílku a najmä v defenzíve sme mali rezervy. Umožnili sme Dubnici dostať sa späť do zápasu,čím sa hra trocha viac zdramatizovala.Musíme sa z toho poučiť a vychádzať z výkonu,ktorý sme predviedli v 1.polčase.Celkovo som však spokojný,vedieme 1:0 a to je momentálne najdôležitejšie." Peter Marušinec (športový riaditeľ Programu Dubnica): "Vedeli sme že prvý zápas je v sérii veľmi dôležitý. Bohužial, nenaskočili sme do zápasu od prvých minút a družstvo ako Slov-Matic to okamžite vycíti a trestá. Celý prvý polčas sme boli akoby zaspatí, menej agresívni a 4:0, musím priznať bolo ešte "prijateľných". To už nehovorím o ďalších troch konštrukciach brány... Musím však družstvo pochváliť za druhý polčas. Nie že ich 4:0 nezlomilo, ale dokázali zabojovať a ukázať futsalovú kvalitu. Aj keď nás Sláma dva krát, vždy v momente keď sme boli na dostrel a nadychovali sa "vypol", hráčom za druhý polčas nie je čo vyčítať. Aj na palubovke, aj v hlavách dokázali, že so Slov-Maticom môžu hrať a môžu aj vyhrať. Verím, že tam kde sme v piatok skončili, budeme v utorok pokračovať. Škoda, že nebude môcť nastúpiť Bubenko, ktorý ma silný výron a lekárske vyšetrenie úkáže, ako dlho bude chýbať."

Oranjes sa pustili do Dubnice od úvodnej sekundy a hneď od začiatku dostali "programákov" pod mierny tlak. V úvode druhej minúty unikol sám po pravej strane Haľko, Meliš bol ale na mieste. Presne po dvoch minútach ale zahrmelo, k lopte sa dostal po rohu od Haľka Brunovský a strelil nekompromisne otvárací gól finále play-off - 1:0 (2:00). Piata minúta patrila hosťom, no ani šanca zľava Bubenka, ani nebezpečná strela Kozíka gólom neskončila. V tej istej minúte na druhej strane pekne strieľal Frič, Meliš mu ale loptu z vinkla vyboxoval. Druhý gól v sieti Dubnice zariadil Haľko prienikom stredom po prihrávke Váradyho, unikol obrane a nezadržateľne skóroval - 2:0 (5:39). Akcie sa striedali na oboch stranách, Struška na jednej a Fehérvári na druhej strane boli ku ďalším gólom veľmi blízko. V 9.minúte Gašparovič zneškodnil nebezpečnú strelu Kozíka, Slámu po peknom prepustení lopty od Fehérváriho zázračne vychytal skvelý Meliš. Na začiatku jedenástej minúty vyšiel skoro klobúk so zakončením Bubenka, udrelo ale na druhej strane... Brunovský potiahol loptu po pravej strane, a jeho strieľaný center si nešťastne zrazil do vlastenj siete Meliš - 3:0 (10:50). Obrancom stíhaný Haľko nevystrelil dôrazne, po rohu Brunovského skoro zlomil pravú žrď Várady. Po ukážkovej akcii cez pivota Bartošeka zastavilo strelu Fehérváriho brvno, Sláma rovnako už o dvanásť sekúnd pálil iba do brvna. Záver polčasu patril lepšie hrajúcim domácim, Haľko mohol zvýšiť, ale nepremenil ani jednu z dvoch dobrých príležitostí. Dve a pol minúty pred koncom nebezpečne strieľal Mišík, strela Friča a akcia Slámu s Bartošekom zaváňala gólom. Robustný pivot Bartošek sa predsa dočkal päť sekúnd pred prestávkou, po rohu Slámu zakončil v ťažkej situácie dokonale - 4:0 (19:55).

Do druhého dejstva nastúpila Dubnica ako vymenená, aj keď na 5:0 mohol zvýšiť po úniku hneď v úvode topkanonier Haľko. Na "správnu" teplotu sa zahrial najmä Madro, ktorý bol každou minútou nebezpečnejší. V 23.minúte mu tutovku chytil Gašparovič, v tej istej minúte jeho ďalšiu strelu zastavila žrď. Program sa čoraz častejšie a ľahšie dostával do zakončenia, pološanca Mišíka a strela Kozíka do bránky nezapadla. Po akcii na jeden dotyk Meliš krásne našiel Strateného a ten odklial finálový strelecký pôst hostí - 4:1 (24:44). V streľbe aktívny kapitán Staňo zamestnával obranu i brankára Gašparoviča. Po priamom kope strelu Madra zastavila žrď, následná dorážka ale už našla cieľ - 4:2 (26:31). Na rozdiel jediného gólu mohol znížiť Bubenko, dôsledná obrana oranjes mu ale nedovolila sa otočiť v šestke s loptou a zakončiť nebezpečnejšie. Dôležitý gól strelil Sláma - po perfektne načasovanom výhode Gašparoviča pekne podstrelil Meliša a gólom odrazil útok dubničanov - 5:2 (27:40). Po nešťastnom zranení Bubenka mohol zvýšiť Sláma, absencia hráča, ktorého vystriedal Luža nabudila Program. Madro sa ukážkovo otočil pred šestkou a strelou pod brvno vykresal nádej - 5:3 (29:05). Madrov oblúčik z ľavej strany vystrašil Gašparoviča, Kozíkovu tutovku zmaril Kempes, Meliš zázračne vychytal v superšanci Váradyho. A potom prišiel najkrajší moment zápasu, ktorý by mali premietať všetkým fanúšikom futsalu. Po chybe v rozohrávke sa k lopte dostal virtuóz Sláma a ukážkovým oblúčikom zrazil na kolená hostí - 6:3 (34:12). Program sa vrhol do ofenzívy, v sľubnom útoku ich ale namiesto výhody zastavila píšťalka. Posledné štyri minúty hrala Dubnica power-play so žltým kanárikom Staňom, okrem tlaku a dvoch šancí Strateného a Madra väčší vzruch nepriniesla. Strelu cez celé ihrisko Váradyho zastavilo brvno, Mikita prekopol z dvoch metrov. Úvodné finále prinieslo veľa pekných futsalových akcií, slušne zaplnená Mladosť sa určite nenudila.

Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 1.zápas :
(7.máj 2010 o 18:00 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA       6:3 (4:0)
na zápasy - 1:0

Góly: Sláma 2 (28. a 35.), Brunovský (3.), Haľko (6.), Meliš vl. (11.), Bartošek (20.) - Madro 2 (27. a 30.), Stratený (25.)
ŽK: -, ČK: -, 300 divákov, Rozhodcovia: Gál a Fischer (Nagy), akumulované fauly : 5:4 - v 1.pol, 5:2 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Fehérvári A., Bartošek G. - od 25.min Berky M., od 35.min Rejžek M., nehral: Poluch V.
Program: Meliš - Staňo (C), Madro, Struška, Mišík - Bubenko, Stratený, Kozík, Meliš - Luža
- zápasový prehľad, fotogaléria a VIDEO zo zápasu

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU:

1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3 1.Finále PLAY-OFF FOFO vs Dubnica 6:3