1.máj 2010 o 18:00 h - Viacúčelová športová hala Matador v Púchove
  Marián Gál a Marián Fischer - akumulované fauly : 3:2 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
  Poluch V. - Berky M., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Bartošek G., Frič D., Fehérvári A., Rejžek M.
  od 21.min Gašparovič M. (za Polucha V.), od 21.min Brunovský A., od 23.min Sláma Z.
  nikto

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ACROSS PINEROLA BRATISLAVA :

ACROSS PINEROLA BRATISLAVA (SVK) ACROSS PINEROLA BRATISLAVA

Umiestnenie v extralige: 2008/09 - 4.miesto, stop v semifinále play-off
Úspechy: 2000 (sálový futbal) - 3. miesto, 2002 (sálový futbal) - víťaz Slovenského pohára, 2003/2004 (futsal) - 2. miesto
História: Klub vznikol v roku 1994. Od roku 1999 účinkuje v celoštátnej lige.

Slov-matic FOFO BA Pinerola BA Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava sa stali víťazmi tohtoročnej edície Slovenského pohára. V sobotňajšom finále turnaja Final Four v Púchove zdolali zverenci trénera Jána Janíka mestského rivala Across Pinerolu 6:3 a úspešne obhájili vlaňajší primát. Across zobral zápas s plnou vážnosťou a nastúpil v plnej sile, po piatku posilnený o tophráča Töröka. V zápase padlo deväť gólov, celých štyridsať minút sa bolo načo pozerať. Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO): "V semifinále s Košicami, ktoré pricestovali do Púchova v oklieštenej zostave, sme nepodali optimálny výkon. Z oboch strán to bolo nemastné-neslané, ale postúpili sme a to bol náš cieľ. Finále už kvalitou naplnilo očakávania. S Pinerolou sa vzájomne veľmi dobre poznáme, bolo to bratislavské derby a hráči oboch mužstiev sa na zápas poriadne vyhecovali. My sme síce prehrávali 0:1, ale ešte do polčasu sme dokázali skóre otočiť a po zmene strán sme dominovali. Myslím si, že diváci si prišli na svoje. Nás teraz čaká finále extraligy a pohár nám padol vhod aj preto, že chlapci vyplnili voľno kvalitnými zápasmi a ja som si pred vrcholom sezóny mohol vyskúšať nejaké veci. Preto som spokojný..." Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Finále malo podobný začiatok ako včear, zobudili sme sa až za stavu 0:1. Za stavu 4:1 ukázala Pinerola svoje kvality a najmä Török potvrdil, že patrí do základnej zostavy. Náš topbombardér však vo Final Four trafil v pravú chvíľu a bránenie power-play sme mali predtrénovanú už z piatka. Teší nás, že Bartošek i Fehérvári "chytajú" formu, i streleckú v pravú chvíľu. Sláma po mizernej jeseni už strieľa góly a má ich na svojom konte už 37. Za posledné dni sme odohrali štyri ťažké zápasy, štyri víťazné so slovenskou futsalovou elitou. V nedeľu si oddýchneme a následne zahájime prípravú na finále play-off..."

V tábore oranjes dostal šancu v bráne Vlado Poluch, hneď v úvode ho zamestnal Török, ktorý od úvodu strašil obranu Fofákov. Nebezpečný bol rovnako Cintula, obaja hráči Acrossu hrozili od prvej minúty duelu. Na druhej strane pekne tečoval loptu Berky pred Herkom, Haľko z ľavej strany mieril tesne vedľa. V 6.minúte najlepší extraligový strelec poslal loptu tesne nad vinkel, strela Fehérváriho po ukážkovom klobúku medzi žrde neprenikla. Po prečíslení 3 na 1 zastavila Bartošekovu strelu konštrukcia bránky, z rýchleho protiútoku chytil Poluch tutovku Rafajovi. Ešte v tej istej minúte stratil na polovici ihriska loptu Rejžek, samostatný nájazd a blafák Cintulu vytlačili očami mimo bránky Poluch a celá lavička oranjes. Skóre finále otvoril Across, po akcii 3 na 2 z ľavej strany nekompromisne trafil Paštrnák - 0:1 (10:11). Neujali sa šance Bartošeka a Fehérváriho, po obrovskej chybe v rozohrávke sa ale šťastne dostal k lopte Bartošek a bombou prepálil zblízka Herka - 1:1 (12:32). V 16.minúte Várady v samostatnom úniku neuspel, v ďalšej akcii ale našiel strieľanou prihrávkou pri žrdi osamoteného Mikitu, ktorý loptu "upratal" do siete - 2:1 (17:33). Zvýšiť skóre mohli ešte do polčasu zverenci Janka Janíka, Bartošeka ale zblokovala obrana a Fehérvári dvadsať sekúnd pred obrátkou prekopol v záklone svätyňu Pineroly...

Do druhého dejstva naskočili do zápasu do bránky Mário Gašparovič, rovnako do poľa Toníku Brunovský a Zdeněk Sláma. Po rohu Brunovského sa do lopty oprel Mikita a druhým gólom v zápase strelou od žrde zvýšil na - 3:1 (21:33). V čistučkej šanci sa pošmykol na druhej strane Bahna a tak trestali opäť futsalisti v oranžovom. Strela Friča vystrašila Herka, následná dorážka Slámu si už ale našla cestu do bránky - 4:1 (24:58). V 27.minúte Paštrnák zahodil nadvakrát nemožné, rovnako Rejžek prekopol v čistej šanci prázdnu bránu. Po priamom kope Šporánka sa v šestke dostal k lopte aktívny Török, ktorý s prispením Rejžeka prekonal Gašparoviča - 4:2 (29:17). Fričov prienik zmaril Herko, v samostatnom nájazde vychytal Rafaja Gašparovič. 35-minúta patrila Törökovi, v jej úvode sa ešte ľavačkou zastreľoval, zanedlho ale zapichol loptu bodlom do vinkla - 4:3 (34:16). Emrichov oblúčik skočil kúsok nad brvnom, blesk udrel ale na druhej strane. K odrazenej lopte sa dostal Haľko a pekne ukončil strelecké mlčanie v Púchove- 5:3 (35:02). Pinerola okamžite zareagovala s power-play, dve minúty pred koncom mohla priniesť aj úspech, vzruch v šestke s tečom Fehérváriho ale vyriešil nadvakrát Gašparovič. Klinec do potápajúcej sa lodi mestského rivala zatĺkol gólom cez celé ihrisko do prázdnej bránky Sláma - 6:3 (38:46). Stav sa už nezmenil, aj keď dve pekné šance mali na svojich futsalkách Bahna a Šporánek. Slovenský pohár tak šiestykrát v rade zdvihli nad svoje hlavy hráči oranjes. Bitku sme vyhrali - ale vojnu ešte nie, v piatok štartuje finálová séria Play-off proti Programu Dubnica...

Finále Slovenského pohára 2009/2010 - Final Four :
(1.máj 2010 o 18:00 h VŠH Matador v Púchove)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ACROSS PINEROLA BRATISLAVA       6:3 (2:1)
Góly: Mikita 2 (18. a 22.), Sláma 2 (25. a 39.), Bartošek (13.), Haľko (36.) - Paštrnák (11.), Rejžek vl. (30.), Török (35.)
ŽK: Frič (30.) - Cintula (15.), Šporánek (30.), Súkeník (39.) , ČK: -, 150 divákov, Rozhodcovia: Fischer a Gál, akumulované fauly : 3:2 - v 1.pol, 4:2 - v 2.pol
Fofo: Poluch V. (od 21.minúty Gašparovič M.) - Berky M., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Bartošek G., Frič D., Fehérvári A., Rejžek M. - od 21.minúty Brunovský A., od 23.minúty Sláma Z.
Across: Herko - Emrich, Cintula, Paštrnák, Bagin - Török, Šporánek, Bahna, Rafaj

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3 Finále SP v Púchove, FOFO vs Across Pinerola 6:3