Tomáš Nagy a Michal Chudý - akumulované fauly : 5:5 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
  Gašparovič M. - Sláma Z., Várady V., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Fehérvári A., Bartošek G., Berky M.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - RCS KOŠICE :

RCS Košice (SVK) RCS KOŠICE

Umiestnenie v extralige: majster Slovenska 2008/2009
Úspechy: titul v poslednej sezóne získaný v Play-off
História: Košičania majú za sebou aj premiérový štart v Lige Majstrov, z predkola z Cypru však nedokázali postúpiť, po prehre s domácou Nikóziou 2:5 a remízou proti Zurichu zo Švajčiarska 2:2 zdolali iba Nidaros z Nórska 4:2

Slov-matic FOFO BA RCS Košice V príjemnom prostredí v Púchove sa dnes odohrali semifinálové zápasy Slovenského pohára, oba sa skončili rovnakými výsledkami. V úvodnom zápase zdolala Across Pinerola domáci Forever Púchov 4:2 (2:1), za domácich sa do streleckej listiny zapísali Šimáček s Bogiňom, za extraligistu strelil hetrik Bagin a jeden gól pridal Emrich. Osud zariadil, že sa zopakuje minuloročné finále z Mladosti. Majstrovský RCS pricestoval do Púchova bez potrestaného Hernandeza, absentovali aj Kyjovský, Maďarík a zranený Človečko, oranjes nastúpili v plnej sile. Zo začiatku to tak ale nevyzeralo, už v 23-ej sekunde si Majorošovu strelu tečoval do vlastnej siete Várady a v 7.minúte pridal nadvakrát gól Rick. Ešte do polčasu ale zverenci Janka Janíka otočili skóre na 3:2, v druhom dejstve Fehérvári pridal druhý gól v zápase a rozhodol prakticky o postupe favorita do finále...

Hneď úvodná minúta priniesla zbabraný útok oranjes a na druhej strane rýchle prečíslenie 3 na 1. Lopta po štandartnej situácii nakoniec skončila za chrbtom Gašparoviča... Strelu Majoroša si totižto nešťastne zrazil do siete Várady - 0:1 (0:23). Vyrovnať mohol v 2.minúte delovkou Sláma, rýchla akcia Friča so zakončením Berkyho skončila iba na žrdi. V 3.minúte ukázal dravý prienik po pravej strane Gajdoš, o dve minúty tiahlu strelu Serbina zastavila konštrukcia bránky. Haľko delovkou tesne minul, z protiútoku ale zahrmelo na druhej strane, nadvakrát akciu zakončil nekompromisne pod brvno Rick - 0:2 (6:25). Do trojgólového rozdielu mohol poslať RCS opäť aktívny Gajdoš, potvrdilo sa ale známe nedáš - dostaneš. Bartošek podržal na pivote loptu, našiel Fehérváriho a ten nedal Štiberovi šancu - 1:2 (7:45). Tréner Bačo následne nasadil power-play s koncovým hráčom Gajdošom a tú hrali košičania s prestávkami až do konca stretnutia... V 10.minúte Várady netrafil prázdnu bránku, v peknej šanci sa ocitol aj Haľko, na druhej strane kontroval Rick. Nádherný prienik Slámu po ľavej strane slávil úspech, jeho prudká prihrávka našla pred bránkou Bartošeka, ktorý poľahky vyrovnal - 2:2 (13:08). Už o dve minúty pripravil Mikita loptu Váradymu a ten tvrdou strelou do šibenice poslal oranjes prvýkrát v zápase do vedenia - 3:2 (15:15). Tečovaná strela Serbina do protipohybu Gašparoviča vyrovnanie nepriniesla, do dvojgólového vedenia mohol Fofákov poslať Sláma, tutovku z dvoch metrov ale bravúrne zachránil vynikajúci Štiber. Bodku za prvým dejstvom dala pekná strela Klemu.

Druhé dejtvo začal tlakom tím Janka Janíka, RCS ale dobre bránili a vyrážali do protiútokov posilnení piatym hráčom v hre. Mikita nedal ani nadvakrát, vyrovnať mohol Serbin, keď Štiber umne prehodil dlhou loptou celú obranu. Po rohu Haľkova lavačka lýzala žrď, rozhodujúci moment prišiel v 29.minúte. Po rohu našiel Sláma Fehérváriho a bolo rozhodnuté - 4:2 (28:47). Neujala sa tutovka Bartošeka, Rick pálil nebezpečne nad. Kozár strieľal prevažne z diaľky, na druhej strane Fehérvári napálil z nulového uhla loptu do spojnice. Šance boli na oboch stranách, gól už ale diváci v Púchove nevideli, ani pri mohutnej záverečnej power-play RCS.

1/2-Finále Slovenského pohára 2009/2010 - Final Four :
(30.apríl 2010 o 20:00 h VŠH Matador v Púchove)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs RCS KOŠICE       4:2 (3:2)
do finále SP postúpil Slov-matic FOFO BA

Góly: Fehérvári 2 (8. a 29.), Bartošek (14.), Várady (16.) - Várady vlastný (1.), Rick (7.)
ŽK: Fehérvári (9.) - Rick (7.), Štiber (23.), Grutka (35.), ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Nagy a Chudý, akumulované fauly : 5:5 - v 1.pol, 4:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Sláma Z., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Fehérvári A., Rejžek M., Berky M. - od 10.minúty Brunovský A., od 37.minúty Rejžek M. nehral: Poluch V.
RCS: Štiber - Kozár (C), Grutka, Rick, Gajdoš, Domanič, Serbin, Majoroš, Klema

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2 Semifinále SP FOFO vs RCS Košice 4:2

web design Vladsson AMBROZEK (C) 2010 | Autorské práva sú vyhradené a vlastní ich Slov-matic FOFO BRATISLAVA