19.septembra 2009 o 17:00 h - Fönix Aréna, Debrecen, Maďarsko
Gašparovič, Repa - Fehérvári, Švikruha, Mikita (C), Kozár, Haľko, Hernandez, Brunovský, Bartošek
Kudrna, Gerčák - Blažej, Oliva, Novotný P., Novotný J., Dlouhý (C), Formánek, Frič, Belej, Sláma, Janovský
  -

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ČESKÁ REPUBLIKA :

Česká republika ČESKÁ REPUBLIKA

História: založenie v roku 1991

Úspechy: Reprezentácia Českej republiky dlho na vrcholnej akcii chýbala, pokúšala sa postúpiť od začiatku 90-tych rokov, ale prvýkrát sa jej to podarilo pred ME 2001 v Moskve. Od tej doby národný tím nechýbal na európskom šampionáte ani raz, v roku 2005 bola ČR dokonca usporiadateľom šampionátu. Najväčším úspechom je určite bronzová medaila z ME 2003. Naši susedia štartovali aj na MS 2008 v Brazílii, kdes končili po skupinových bojoch, v roku 2004 v Tchaiwane sa dostali do druehj fázy.

Slovensko Česká republika Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila na Turnaji štyroch krajín v maďarskom Debrecíne s Českom po nerozhodnom výsledku 3:3 po predĺžení na pokutové kopy 3:2 a v nedeľňajšom finále sa stretne s víťazom zápasu Maďarsko - Poľsko. Slovenským futsalistom vyšiel vynikajúco úvod zápasu, keď už v 8. min viedli po hetriku Petra Haľka, hráča oranjes 3:0. Českým reprezentantom sa v druhom dejstve podarilo vyrovnať, keď ich gólovo "naštartoval" vlastný gól Jána Švikruhu v 34. minúte. Už o tri minúty neskôr znížil na rozdiel jediného gólu Martin Dlouhý. V záverečnej minúte zápasu Česi vyrovnali, keď sa po druhýkrát v zápase presadil kapitán českého výberu Dlouhý. V úvode predĺženia mohli Slováci skórovať, ale Kozárovú strelu zastavila žŕdka českej bránky. V druhej časti predĺženia mal veľkú šancu Česi, ale brankár Gašparovič na dvakrát vychytal Beleja. V záverečnej minúte predĺženia českí hráči zásluhou Beleja strelili gól, ale rozhodca ho pre údajnú hru rukou neuznal, čo po konečnom hvizde ťažko znášal najmä tréner "lvíčat" Tomáš Neumann. V penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy Slováci, keď na českej strane nepremenili pokutové kopy Frič a Dlouhý, zo Slovákov nebol úspešný Haľko a rozhodujúci pokutový kop premenil Kozár. Richard Bačo (tréner SR): "Začali sme vynikajúco, strelili sme tri góly a vyzeralo to veľmi sľubne. Česi sa potom odhodlali ku hre s brankárom v poli, zatlačili nás a nám sa nepodarilo využiť niekoľko protiútokov na strelenie ďalšieho gólu. Trochu sme súperovi pomohli nešťastným vlastným gólom a 18 sekúnd pred koncom zápasu sa Čechom podarilo vyrovnať. Na rozstrel som poslal do bránky Dalibora Repu, ktorý je urastenejší, takže to mohlo trochu pôsobiť na psychiku českých hráčov pri penaltovom rozstrele. Som veľmi rád, že aj keď so šťastím, že sme postúpili do finále turnaja."

VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep. VISEGRÁD FOUR, Slovesko - Česká rep.