Haľko (39:55) 5:3

16.apríla 2010 o 18:20 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Sláma (29.), Fehérvári (37.), Várady (37.) - Zorád (34.), Kunka (40.)
  -
  Miroslav Ježík a Peter Živčic - akumulované fauly : 6:2 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
  450 divákov
  Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Berky M., Rejžek M.
  od 35.minúty Fehérvári A. (za Brunovského T.), nehrali: Poluch V. - Bartošek G.
  Repa - Málik, Kunka, Stankovič, Sládeček (C), Kopčan - Krivočenko, P. Gabaš, Adámek, Zorád, Švec
  nikto

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK MIMA DIVUS TRNAVA :

Mima Trnava (SVK) ŠK MIMA DIVUS TRNAVA

Úspechy: neoficiálne 3. miesto v sezóne 2005/06, 2. miesto v sezóne 2002/03, 3. miesto v sezóne 2002, 3. miesto v sezóne 2001, 8. miesto v sezóne 2004/05, 8. miesto v sezóne 2003/04, postup do I. ligy v sezóne 1999, postup do II. ligy - skupina západ v sezóne 1998, semifinále SP v sezóne 2001, 1. miesto na Memoriáli P. Matajsa 2003, 1. miesto na turnaji o Pohár GR Nafty GAS v sezóne 2002, 2. miesto na turnaji Mima Cup 2002, 2. miesto na Memoriáli P. Matajsa 2002, 2. miesto na Memoriáli P. Matajsa 2001, 2. miesto na turnaji Mima Cup 2001, 2. miesto na turnaji Mima Cup 2000, vicemajster PVP 2002 - Bielorusko
História: Klub vznikol v roku 1998 zaregistrovaním na MV SR. Od roku 1999 hrá najvyššiu slovenskú futsalovú súťaž – od Bratislavy až po Košice. Trnavčania sú 3-násobnými držiteľmi tretieho miesta v lige a v roku 2002 sa stali dokonca vicemajstrami Slovenska. Navyše v spomínanom roku získali v Pohári víťazov pohárov v Bielorusku striebro. V súčasnosti budú opäť bojovať v play-off o majstra Slovenska.

Slov-matic FOFO BA Mima Trnava Úvodné semifinále play-off v Mladosti bolo krásnou propagáciou futsalu !!! ŠK Mima Divus Trnava pricestovala do Mladosti s odhodlaním pobiť sa o dobrý výsledok. Zápas bol kvalitný, obe mužstvá ukázali krásne futsalové divadlo. Skóre otvorili hráči oranjes, keď kapitán domácich Mikita pohotovo dorazil odrazenú loptu od žrde po rohu Váradyho. Mima zdvihla hlavu v 12.minúte, keď Adámek vyrovnal na 1:1. Protiúder ale prišiel rýchlosťou blesku - Sláma už o šesť sekúnd vrátil favoritovi jednogólové vedenie. Po opatrnom začiatku druhého polčasu vyšla priamočiará akcia hosťom, na konci s gólovým zakončením Málika. Päť minút pred koncom ušiel po pravej strane Sládeček a delovkou k bližšej žrdi prekonal Gašparoviča. Oranjes ale prekvapenie nepripustili, 37.minúta priniesla dva góly v sieti Divusu. Najskôr našiel Rejžek pred bránkou osamoteného Berkyho, pre ktorého nebolo problémom vyrovnať. Trénerovi Janíkovi vyšiel skvelý ťah, keď do hry vpustil z lavičky v závere Fehérváriho. Ten sa mu odvďačil nechytateľným vinklom. Záverečná opatrná power-play súpera veľa vzruchu nepriniesla, päť sekúnd pred koncom potrestal Mimu gólom hlavou ešte Haľko. Odveta v stredu v Hrnčiarovciach bude zaujímavá. Prekrásna divácka kulisa, oba tábory dávali počas celého zápasu o sebe vedieť. Dramatický zápas, super výkony hráčov na oboch stranách, skvelý Repa. Zápas mal všetko, škoda, že deň nevyšiel aj rozhodcovskej trojici, jej verdikty boli miestami nepochopiteľné. Ďalšou zaujímavosťou bolo, že slovenské médiá a televízie zápas odignorovali, ale pricestovala česká televízia, ktorá zo zápasu urobila obsiahlu reportáž plnú rozhovorov a zaujímavostí - stále sa máme od našich západných susedov čo učiť... Ján Janík (tréner Slov-maticu FOFO BA): "Dôležitý prvý zápas máme za sebou. Vyhrali sme ho, aj keď nie všetko išlo podľa naších predstáv. Bol to taký ťažší pôrod, so šťastným koncom pre nás. Chlapcov však musím pochváliť, že nestratili hlavu a dokázali nepriaznivý stav otočiť. Jedným z mojích želaní bolo, aby to bol zápas, ktorý bude dobrou propagáciou futsalu. To sa aj stalo. Bol to typický play off zápas, ktorému nechýbala dramatickosť až do konca zápasu. Do Trnavy teda pocestujeme s vedomím, že máme malú výhodu, ktorú by sme chceli aj využiť." Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO BA): "Od začiatku zápasu sme tentokrát mali najväčší problém sami so sebou. Aj také zápasy v dlhej sezóne bývajú. Mima bojovala a hrala dobre. Repa bol skvelý, dlho nás držal v šachu... To, čo sme často nedokázali 36 minút, sme dokázali v pravý čas, v závere zápasu. Premenili sme konečne šance a prekonali famózneho reprezentačného gólmana. Pozrel som si dvakrát zostrihy, mali sme viac šancí, viac ofenzívy a tlaku na bránku súpera a aj preto sme dali viac gólov ako Mima. Bol to pre divákov veľmi dobrý, napínavý zápas." Jozef Duhony (tréner Trnavy): "Oba tímy pripravili pre divákov pekné futsalové divadlo. Verím, že takéto zápasy sledujú mladé futsalové talenty, ktorých tento šport musí po takomto zápase prilákať. Pre nás bolo otázne, či nastúpi Kunka. Žiaľ, zranenie mu nedovolilo odohrať plnohodnotne celý duel. O našej prehre rozhodli naše hrubé chyby. Tie si musíme rozanalyzovať. Hráčom ich však vyčítať nebudem, lebo mnohé ťažšie situácie vyriešili k spokojnosti. Moje poďakovanie patrí celému tímu, rovnako aj naším fanúšikom. Uznávame kvalitu Slov-maticu, vážime si ho ako súpera, no nechceme hrať na športový dojem, ale na víťazstvo. S týmto pôjdeme aj do druhého zápasu."

Záznam všetkého podstatného zo zápasu Slov-matic FOFO vs ŠK Mima Divus Trnava

1/2-Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 1.zápas :
(16.apríl 2010 o 18:20 h ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK MIMA DIVUS TRNAVA       5:3 (2:1)
na zápasy - 1:0

Góly: Mikita (7.), Sláma (12.), Berky (37.), Fehérvári (37.), Haľko (40.) - Adámek (12.), Málik (29.), Sládeček (35.)
ŽK: Sláma (29.), Fehérvári (37.), Várady (37.) - Zorád (34.), Kunka (40.), ČK: -, 450 divákov, Rozhodcovia: Ježík a Živčic, akumulované fauly : 6:2 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Berky M. - od 35.minúty Fehérvári A., nehrali: Poluch V., Bartošek G.
Mima: Repa - Málik, Kunka, Stankovič, Sládeček (C), Kopčan - Krivočenko, Gabaš P., Adámek, Zorád, Švec

DRUHÉ 1/2-FINÁLE PLAY-OFF: BLIŽŠIE K FINÁLE PO PRVOM ZÁPASE PROGRAM DUBNICA

Program Dubnica RCS Košice Druhé semifinále na Považí nemalo favorita, výhodu domáceho prostredia a prípadný tretí rozhodujúci zápas na domácej palubovke si po základnej časti vybojoval dubnický Program. Košičania na čele s reprezentačným trénerom Richardom Bačom pricestovali do Dubnice v dobrej nálade a s víťazným sebavedomím zápas vyhrať. Programu absentoval zranený Janko Švikruha, košičanom chýbal Rado Človečko. Skóre stretnutia otvoril Kozík, keď po ruke Grutku nekompromisne premenil šestku. Zanedlho ale obrana zabudla na Hernandeza a ten delovkou vyrovnal. Do konca polčasu sa trikrát presadili "programáci", Meliš zvýšil úžasným vinklom, ujala sa aj pekná strela Turzu k žrdi, Kozík premenil po šiestom faule trestný kop zo zvýhodnenej pozície. Klema už na druhý polčas nenastúpil, hrýzť začali ale hostia. Kozár znížil, hostiteľov ale ukľudnil gólom Madro a zdalo sa byť rozhodnuté. Hernandez ale upratal loptu do domácej svätyne a šťastným gólom Kozára už chýbal východniarom iba jediný gól na vyrovnanie. Záverečná power-play už aj napriek šanciam predĺženie nepriniesla. Druhý zápas v Infinity Aréne je na programe v stredu s výkopom o 20:00 h.

(17.apríl 2010 o 19:00 h ŠH Kooperatíva v Dubnici nad Váhom)
ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA vs RCS KOŠICE       5:4 (4:1)

Góly: Kozík 2 (11. z pen a 16.), Meliš (15.), Turza (17.), Madro (25.) – Hernandez 2 (13. a 28.), Kozár 2 (24. a 29.)

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3 1.Semifinále Play-off FOFO vs Mima Trnava 5:3