Sláma (38:50) 11:3

26.marca 2010 o 18:20 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Haľko (25:37), Rejžek (34:11) - Remák (38:34)
  -
  Mário Belavý a Stanislav Kračmer - akumulované fauly : 1:1 - v 1.pol, 2:1 - v 2.pol
  200 divákov
  Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Haľko P., Mikita L. (C) - Sláma Z., Berky M., Rejžek M., Frič D.
  od 34.min Fehérvári A. (za Rejžeka M.), nehrali: Poluch V., Mikletič D.
  Totka - Remák (C), Benčík, Maričák, Selecký, Osvald, Čermák, Hájek, Adamčík
  Bartošek G.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA :

Slovan Bratislava (SVK) ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA

Umiestnenie v extralige: 2008/2009 - 11.miesto v základnej časti
Úspechy: 2006/2007 finalista Bratislavského pohára
História: Klub má na Slovenskú botahú históriu, fanúšikovia futsalu klub poznajú pod názvom Karpatia Bratislava. Minulý ročník už pod názvom Slovan Bratislava zachraňovali extraligovú príslušnosť v baráži, ciele v aktuálnej sezóne sú podstatne vyššie.

VÝSLEDKY 1/4-FINÁLE PLAY-OFF - 1.zápasy:

Across Pinerola BRATISLAVA vs ŠK Mima Divus TRNAVA   1:3 (0:2)
Góly: Bahna – Sládeček, Adámek, Kunka
na zápasy - 0:1
RCS KOŠICE vs Tupperware NOVÉ ZÁMKY   7:3 (2:1)
Góly: Kyjovský 4, Grutka, Kozár, Hernandéz – Hajko, Didáš, Gelle
na zápasy - 1:0
ŠK Program DUBNICA vs MFsK NITRA   7:5 (4:1)
Góly: Švikruha, Madro, Stratený po 2, Kozík – Kuna, Peciar po 2, Čambal

Slov-matic FOFO BA Slovan BA Základná časť je definitívne za nami... Dnes podvečer odštartovali zápasy Play-off, na mužstvo oranjes čakal v otváracom zápase série v Mladosti súper, s ktorým rovnako aj zakončili úspešné účinkovanie v základnej časti - ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA. Tréner Braňo Škorec zvolil podobnú taktiku, ako v poslednom zápase, v bránke belasích sa poctivo striedali brankár Totka a kapitán mužstva Igor Remák. V zápase pred slušnou diváckou kulisou sa striedali akcie na oboch stranách, vďaka skoro celozápasovej power-play mali loptu častejšie na svojich futsalkách slovanisti, góly ale strieľal prevažne favorit, niekoľko aj po chybách do prázdnej bránky... V druhom zápase, ktorý je na programe v piatok 2.apríla s výkopom o 18:00 h v ŠH Mladosť, budú chýbať pres trest v každom tábore po jednom hráčovi, Rejžek rovnako ako Remák inkasovali tretiu žltú kartu. V zápasoch bohatých na góly zvíťazili favoriti RCS Košice i Program Dubnica, domáce prostredie nedokázala zúžitkovať na víťazstvo iba Pinerola Bratislava, ktorá vo vynikajúcom zápase plnom zvratov podľahla nepríjemnej Mime Trnava 1:3.

Slovan zopakoval taktiku z minulosti, keď už v tridsiatej sekunde prvýkrát vystriedal Totku ako piaty hráč v poli Remák. V 2.minúte Haľko práve v samostatnom nájazde neprekonal kapitána slovanistov, strela Slámu v ďalšej akcii skončila iba tesne vedľa. Skóre zápasu otvoril nekompromisne popri Totkovi Sláma, keď ho peknou prihrávkou našiel kolega z reprezentácie Frič - 1:0 (4:02). Aktívny Haľko netrafil prázdnu bránu, v 8.minúte ale na bránkovej čiare našiel oblúčikom Mikitu a ten nezaváhal - 2:0 (7:52). Prázdnu bránku po zle zakončenej akcii netrafil Gašparovič, tretí gól pridal Rejžek pro priťuknutí Berkyho - 3:0 (11:52). Prvá väčšia šanca hostí prišla v 13.minúte, Čermák ale nedokázal prestreliť reprezentačného gólmana v tábore oranjes. Po učebnicovej akcii na jeden dotyk sa do streleckej listiny zapísal aj najlepší strelec posledných ročníkov a TOP futsalista roku 2009 Haľko, Mikitovu prihrávku prepustil pomedzi nohy Várady a "Halenár" zprvej skóroval - 4:0 (13:08). Ešte v tej istej minúte sa v priebehu 20-ich sekúnd dostal do troch dobrých šancí Sláma, z mráčika ale nezapršalo. Dočkal sa aj súper, z ľavej strany sa pekne nadostrel prebil Osvald a nekompromisnou strelou prestrelil Gašparoviča - 4:1 (14:20). Ďalšiu šancu zahodil Čermák, zmenu skóre neznamenali ani teč Rejžeka, prudkú strelu Haľka po klobúku vytesnil Totka a neujala sa ani delovka ľavačkou Maričáka. Polčasové skóre uzatvoril tridsať sekúnd pred prestávkou po prihrávke Mikitu Haľko, keď si pekne vychutnal Totku - 5:1 (19:30).

Druhopolčasové skóre zvýšil už v 22.minúte kapitán oranjes Mikita, v gól pretavil strieľanú prihrávku Váradyho z pravej strany - 6:1 (21:16). 24.minúta priniesla šancu Adamčíka, chybu Čermáka v rozohrávke potrestal gólom do prázdnej bránky bezpečne Rejžek - 7:1 (24:05). Už o jedenásť sekúnd ale napriahol k strele Hájek, jeho delovku nešťastne tečoval Brunovský - 7:2 (24:16). Na druhej strane kontroval Várady, Haľko obišiel blafákom aj Totku, jeho strelu ale na bránkovej čiare zachytil dobiehajúci obranca Slovana. Zbytočné vybehnutie Gašparoviča a jeho chybnú rozohrávku potrestal gólom do prázdnej bránky Hájek - 7:3 (26:11). Osvald mohol dokonca znížiť na rozdiel troch gólov ! Samostatný nájazd Mikitu na Remáka gólom neskončil, po strele Mikitu zvonila žrď, odrazená lopta z futsalky slovanistu skončila rovnako na žrdi. Slovan vďaka držaniu lopty pri power-play neodpadol kondične, strelu Remáka zastavilo až brvno... Tlak Slovana utmil nadobro Frič, ktorý sa nekompromisne oprel do odrazenej lopty a prestrelil všetko - 8:3 (35:21). V superšanci vychytal Gašparovič Osvalda, 2:20 pred koncom ukázal pekný samostatný prienik aj s úspešným zakončením Brunovský - 9:3 (37:40). Minútku a pol pred konečným hvizdom rozhodcovskej dvojice Belavý - Kračmer, na ktorú mali ťažké srdce hostia doviedol po ďalšej chybnej rozohrávke loptu až do prázdnej bránky Várady - 10:3 (38:34). Konečné skóre podčiarkol v predposlednej minúte druhým gólom v zápase Sláma, ktorý poslal do bránky odrazenú loptu po žrdi Fehérváriho - 11:3 (38:50).

Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO BA): "Od začiatku zápasu bola naša ofenzíva nebezpečnejšia, ako power-play súpera. Vytvárali sme si viac príležitostí a mnohé sme i premieňali. Súper mal dobré fázy, ale až za stavu 4:0, a neskôr za stavu 7:1. Boli sme celozápasovo lepším a nebezpečnejším mužstvom a to sa prejavilo i na konečnom skóre. Odveta môže byť ale o inom priebehu..." Janko Janík (tréner Slov-maticu): "Máme za sebou prvý zápas play off a som rád, že sme nadviazali na výsledky a hru zo základnej časti. Slovan pokračoval aj v tomto zápase s celozápasovou power play a doplatil na to. Výsledok je síce jednoznačný, ale po reprezentačnej prestávke sa k niektorým momentom pri rozbore zápasu určite vrátime.." Braňo Škorec (tréner Slovana Bratislava): "Domácim gralutujem k víťazstvu, vyhrali zaslúžene a od prvej minúty nám nedali prakticky žiadnu šancu. Slov-matic hral svoju hru, jeho hráči výborne napádali, kombinovali, držali loptu a hlavne nás nepúšťali do hry bez brankára čím eliminovali našu snahu o čo najdlhšie držanie lopty v zápase. V druhom zápase sa pokúsime podať kvalitnejší výkon, favorita potrápiť viacej a ukázať sa v lepšom svetle. Do zápasu nastúpime s dosť pozmenenou zostavou, z prvého zápasu nastúpia iba traja, maximálne štyria hráči, ostatných budeme musieť doplniť z rezervy, či vytiahnúť nových hráčov."

1/4-Finále PLAY-OFF KYMA extraligy 2009/2010 - 1.zápas :
(26.marec 2010 o 18:20 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA       11:3 (5:1)
Góly: Sláma 2 (5. a 39.), Mikita 2 (8. a 22.), Rejžek 2 (12. a 25.), Haľko 2 (14. a 20.), Frič (36.), Brunovský (38.), Várady (39.) - Osvald (15.), Brunovský vlastný (25.), Hájek (27.)
ŽK: Haľko (26.), Rejžek (35.) - Remák (39.), ČK: -, 200 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Kračmer
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Berky M., Frič D., Sláma Z., Rejžek M. - Fehérvári A., nehrali: Poluch V., Mikletič D.
Slovan: Totka - Remák (C), Benčík, Maričák, Selecký, Osvald, Čermák, Hájek, Adamčík

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3 1.štvrťfinále FOFO vs Slovan 11:3