Osvald (35:27)
  12.marca 2010 o 18:20 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Nagy (10.) - Osvald (36.)
  -
  Ján Ploštica a Michal Palušek - akumulované fauly : 4:4 - v 1.pol, 4:1 - v 2.pol
  500 divákov
  Gašparovič M. - Várady V., Nagy I. (C), Brunovský A., Haľko P. - Sláma Z., Fehérvári A., Berky M., Rejžek M.
  od 33.min Frič D. (za Fehérváriho A.), od 36.min Mikletič D.
  Totka - Remák (C), Maričák, Selecký, Čermák, Osvald, Hájek, Sčasný, Adamčík
  Mikita L. (stop za 3 žk), Bartošek G.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA :

Slovan Bratislava (SVK) ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA

Umiestnenie v extralige: 2008/2009 - 11.miesto v základnej časti
Úspechy: 2006/2007 finalista Bratislavského pohára
História: Klub má na Slovenskú botahú históriu, fanúšikovia futsalu klub poznajú pod názvom Karpatia Bratislava. Minulý ročník už pod názvom Slovan Bratislava zachraňovali extraligovú príslušnosť v baráži, ciele v aktuálnej sezóne sú podstatne vyššie.

Slov-matic FOFO BA Slovan BA V poslednom kole základnej časti futsalovej KYMA extraligy sa nám v mestskom derby postavil do cesty ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA, prekvapenie sa nakoniec nekonalo a tak oranjes zaknihoval základnú časť, všetkých dvadsať zápasov bez straty bodu... Osud napokon chcel, že sa so Slovanom stretneme aj vo štvrťfinále Play-off, pretože ani v Dubnici, ani v Košiciach sa prekvapenie nekonali. RCS zdolalo mestského rivala P.K.P. 6:1, Dubnica nedala šancu žilinskému Makroteamu, ktorý zdolala aj hetrikom Madra poľahky 7:1, keď hosťom nevyšla druhopolčasová power-play. Kapitánsku pásku prebral po Mikitovi, ktorý si odpykával trest za tri žlté karty Igor Nagy, dnes odohral opäť skvelý zápas. Tréner Škorec zvolil na oranjes celozápasovú power-play s Remákom na čele, celý prvý polčas im systém vychádzal po zmene strán sa ale obraz hry zmenil... Už v 2.minúte vystrašil Totku dvakrát Haľko, dobrú príležitosť nepremenil aj Brunovský. V 8.minúte zahrmelo prvýkrát, Brunovský prihral Haľkovi, ten sa na šestke pekne obtočil a otvoril zápasový účet - 1:0 (7:44). Kontaktný gól mohol premeniť vo vyrovnanie stavu Osvald, prekopol ale z dvoch metrov bránku Gašparoviča. Z ďalšej akcie sa ale po odrazenej lopte presadil pekne Čermák, domáci gólman bol pri jeho umiestnenej strele bezmocný - 1:1 (9:19). Po obrovskej chybe v rozohrávke posadil na koňa oranjes opäť Haľko, ktorý poľahky skóroval - 2:1 (10:18). Šance sa striedali na oboch stranách, Slovan zahodil zotri, nepresadil sa ani Fehérvári a Rejžek, ktorého strelu zastavila vonkajšia žrď. Štyri minúty pred prestávkou nepremenili hostia samostatný nájazd a tak prišiel trest. Haľko ešte pred polčasom skompletizoval hetrik a poslal favorita do dvojgólového vedenia - 3:1 (16:23). V poslednej minúte ale vyšla belasým power-play na konci s úspešným zakončením Čermáka - 3:2 (19:23).

V druhom polčase hráči splnili taktické pokyny trénera Janíka do bodky a tak góly padali už iba do jednej bránky... Totkovi nasadil parádne husle Sláma - 4:2 (24:03). Súpera rovnako zaskočili hranou power-play aj hráči oranjes, ukážkový gól vytiahol z klobúka Haľko, pekne sa oprel do ideálneho "klobúka" a Totka bol bez šance - 5:2 (28:55). Haľko iba podčiarkol svoju streleckú potenciu, dnes strelil štyri góly, streleckú tabuľku základnej časti ovládol s 38-imi presnými zásahmi. Hostia z množstva šancí nedokázali premeniť ani jednu, a tak trestali domáci dvomi gólmi do prázdnej bránky, Várady - 6:2 (31:26) a Sláma - 7:2 (35:07). Posledná päťminútovka priniesla ešte niekoľko pekných futsalových šancí, gólmani už ale ani raz neinkasovali...

Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Slovan urobil zápas od úvodu atypickým, tréner Škorec vcelku brilantne riskol celozápasovú power-play a tak pekne zaplnená hala videla pozoruhodný zápas. V 25.minúte bol Slovan stále v hre, až lacný gól Slámu naznačil, že prekvapenie nebude. Ale keby súper premenil zo tri čistučké šance pred polčasom, bola by záplatka veru dramatická. Záver bol v našej réžii, ale férové futsalové boje po celom Slovensku rozhodli, že sa práve toto naše futsalové divadlo bude už o dva týždne opakovať. Futsal je krásny šport, tešíme sa na štvrťfinále." Janko Janík (tréner Slov-maticu): "Skončila sa základná časť ligy. Prvú úlohu sme splnili a nás všetkých teší, že sme súťaž vyhrali bez straty bodu. Na rad teraz prichádza play off. Súperom nám bude Slovan, s ktorým sme sa zhodou okolností stretli v poslednom ligovom kole. K zápasu poviem len toľko : Súper zariskoval a skúsil hru bez brankára. Už v stredu som chlapcom na tréningu vravel, že musíme počítať aj s touto alternatívou hry súpera. Moc mi neverili, ale napriek tomu sme sa tomu v stredu, ale aj vo štvrtok na tréningu venovali. Tento spôsob hry má však aj svoje nepísané pravidlá, ktoré mužstvo ak chce byť úspešné, musí zvládnuť. Slovanu sa to nepodarilo a aj preto prehral a paradoxne vyšším rozdielom, ako v našom prvom vzájomnom zápase. S chlapcami si to samozrejme ešte raz dôkladne preberieme a pripravíme sa na náš prvý zápas play off." Martin Čambal (manažér Slovana BA): "Som rád, že sme si power play vyskúšali a priniesli niečo nové a čiastočne prekvapili súpera. Musím povedať, že ma nemrzia góly, ktoré sme dostali, pretože to sa dá vyriešiť v budúcnosti obmenou a správnym výberom hráčov na tento štýl hry, ale to čo dokážeme zahodiť je neskutočné a dlhodobo na to trpíme. Prvý polčas kľudne mohlo byť 4:3 pre nás a nikto by sa nemohol čudovať. Druhý polčas sme hrali zle, pomaly a súper s prehľadom dohral zápas a zaslúžene vyhral." Braňo Škorec (tréner Slovana BA): "Do zápasu sme vstupili s jasným cieľom, hrať powerplay od začiatku a pokúsiť sa Fofo prekvapiť. Je to jedna z možných alternatív ako Fofo nepustiť do ich kombinačnej hry s množstvom prihrávok a výborným držaním lopty. V prvom polčase sme hrali kľudnejšie, rýchlejšie, čo prinieslo aj naše dva góly a ďalšie šance. Po zmene strán sme sa zľakli vidiny dobrého výsledku a urobili sme množstvo chýb tak v útočnej, ako aj obrannej fáze. Mrzia ma hlavne zbytočné straty lôpt, nepresné prihrávky, ktorých sa pri power-play musíme vyvarovať nielen proti Fofu, ale proti každému súperovi. Fofo vyhralo zaslúžené, aj keď výsledok 2:7 je pre nás krutý. Aj touto cestou im gratulujem k víťazstvu základnej časti bez straty bodu. Už dnes sa teším na ďalšie zápasy s Fofom, kde by sme ich chceli ešte viacej potrápiť a prísť s ďalšou alternatívou, na ktorú by Fofáci nemuseli byť pripravení." V ďalších troch štvrťfinálových sériách sa stretnú Across Pinerola BA s Mimou Trnava, zverenci Viliama Zwingera si včerajším víťazstvom nad Mimou 6:1 vybojovali výhodu domáceho prostredia. RCS Košice sa stretne s Tupperware Nové Zámky, Dubnicu čaká MFsK Nitra.

22.kolo futsalovej Kyma extraligy 2009/2010 :
(12.marec 2010 o 18:20 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs ŠK SLOVAN FTVŠ UK BRATISLAVA       7:2 (3:2)
Góly: Haľko 4 (8., 11., 17. a 29.), Sláma 2 (25. a 36.), Várady (32.) - Čermák 2 (10. a 20.)
ŽK: Nagy (11.) - Osvald (36.), ČK: -, 500 divákov, Rozhodcovia: Ploštica a Palušek
Fofo: Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Nagy I. (C), Haľko P. - Berky M., Fehérvári A., Sláma Z., Rejžek M. - od 33.minúty Frič D., od 36.min Mikletič D.
Slovan: Totka - Remák (C), Maričák, Selecký, Čermák, Osvald, Hájek, Sčasný, Adamčík

VÝSLEDKY 22.KOLA FUTSALOVEJ KYMA EXTRALIGY:

Across Pinerola BRATISLAVA vs ŠK Mima Divus TRNAVA   6:1 (1:0)
Góly: Bagin 2, Paštrnák, Ciprýs, Bahna, Török – Pleva
ŠK Program DUBNICA vs ŠK Makroteam ŽILINA   7:1 (2:1)
Góly: Madro 3, Stratený 2, Švikruha, Ranuša – Pápež
MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs MFsK NITRA   4:1 (3:1)
Góly: Megyesi 2, Dudáš, Suchán – Šebo
FK P.K.P. KOŠICE vs RCS KOŠICE   1:6 (1:1)

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2 FOFO vs Slovan BA 7:2