3:10 Haľko (36:51)

3:11 Nagy (39:56)
  19.februára 2010 2009 o 20:00 h - ŠH Olympia v Nitre
  -
  Marián Gál a Stanislav Kračmer - akumulované fauly : 3:3 - v 1.pol, 4:3 - v 2.pol
  100 divákov
  Pinter (Strapek) - Peciar (C), Kluka, Turan, Rus, Kuna, Zima, Čambal, Volentier, Snop, Ďuriš
  Gašparovič M. - Várady V., Nagy I., Mikita L. (C), Haľko P. - Berky M., Fehérvári A., Rejžek M., Sláma Z.
  od 2.polčasu Brndiar P. (za Gašparoviča M.), Mikletič D. (za Mikita L. - Rejžek M.)
  Bartošek G., Poluch V., Frič D. (stop 3 žk)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - MFsK NITRA :

MFsK Nitra (SVK) MFsK NITRA

Umiestnenie v extralige: nováčik v sezóne 2009/2010
Úspechy: v Openlige v sezóne 2008/2009 - 4.miesto a Víťaz západoslevenského pohára, 2001/2002 - konečné 3. miesto (najlepšie umiestnenie v Openlige)
História: Mužstvo vzniklo v júni roku 1996 pod názvom Futsal club Polyservis Čechynce, kedy základy mužstva položili Štefan Mészároš, Július Fejes, František Németh a Marek Gerhát. Vo svojom úvodnom ročníku v druhej najvyššej celoštátnej súťaže mužstvo nezaznamenalo výraznejšie úspechy. Od súťažného ročníka 2003/2004 sa Únia malého futbalu spojila so sálovým futbalom a vznikol Slovenský futsal. Družstvo bolo zaradené do 2. ligy-západ. Od leta 2008 sa začala nová éra. Družstvo sa premenovalo na MFsK Nitra, do predstavenstva prišli noví členovia ako Miloslav Horka, František Halmo, Róbert Kollár a skvalitnil sa aj káder. V polke sezóny sa vymenil tréner a prišiel Marián Bochnovič Mužstvo hrá pod záštitou mesta v úplne novej a modernej hale, ktorá stojí na mieste škárovej hracej plochy kde sa hrala kedysi MÚMF. Najbližším cieľom je postup do najvyššej celoštátnej sútaže. Mužstvo má nato vytvorené vynikajúce podmienky. Mužstvo v tomto ročníku dosiahlo nakoniec 4. miesto v 1.Open lige a stalo sa víťazom západoslovenského pohára. V roku 2009 MFsK Nitra kúpilo licenciu od Senice a začína hrať najvyššiu Slovenskú ligu - Extraligu a popri tom bude hrať aj 1.Open ligu.

MFsK Nitra Slov-matic FOFO BA Zápas 19.kola pod Zoborom mužstvo oranjes zvládlo bez zaváhania a domácu MFsK Nitru v drese s Martinom Čambalom zdoalo jasne 11:3, keď už do polčasu prakticky rozhodlo o svojom víťazstve. Pod Zobor sme vycestovali v oklieštenej zostave, ale rolu favorita sme splnili, výsledok hovorí jasnou rečou. Predpoklady začal napĺňať už po 27-ich sekundách Haľko, ktorý po klobúku pekne trafil z ľavej strany odkrytú časť bránky - 0:1 (0:27). Po následnej prepúšťačke mieril Várady tesne nad. Po krásnej akcii prihral Fehérvári hlavou pred šestku Rejžekovi a ten popod brankára zvýšil - 0:2 (3:08). Samostatný nájazd Berkyho gólom neskončil, ani tutovka Mikitu. Domáci napaľovali lopty z diaľky na Gašparoviča, čo nebolo veľmi efektné. V 10.minúte nedokázal Mikita ani nadvakrát prekonať zblízka Pintéra. Po chybe v rozohrávke predložil Mikita tutovku Váradymu a ten sa nemýlil - 0:3 (9:47). Prvú nebezpečnejšiu strelu vyslala MFsK na Gašparoviča až v 12.minúte, reprezentačný gólman ale bezproblémov kryl. Z prvej čistej šance sa ale zčista jasna presadil Snop, keď umne tečoval nastrelenú loptu pred Gašparovičom - 1:3 (10:40). Dve delovky Haľka navýšenie skóre nepriniesli, trinásta minúta patrila Slámovi. Pri prvom góle ho našiel Berky, Zdeňek trafil od pravej žrde presne - 1:4 (12:12). Najkrajším momentom i gólom v zápase zvýšil už na - 1:5 (12:57), pri čiare si obhodil hráča domácich, druhého nechal za sebou po peknom obtočení sa a strelu zapichol od brvna do siete. Blafák v ďalšej akcii Fehérvárimu nevyšiel podľa predstáv, päť minút pred koncom polčasu našiel ideálne Haľko Berkyho, ktorý do prázdnej zvýšil na - 1:6 (14:47), čím vstúpil do klubu elitných kanonierov klubu (100.gól) !!! Posledný gól oranjes v prvom dejstve strelil Mikita po prihrávke Váradyho nekompromisnou strelou pod brvno - 1:7 (15:40). Posledné slovo mali domáci, po chybe našiel Peciar Snopa, ktorý do prázdnej bránky znížil - 2:7 (16:32). Po strele Haľka zvonilo ešte brvno a v samom závere aj žrď po delovke Slámu.

Po obrátke nastúpil do brány Peter Brndiar a do poľa Dany Mikletič. Hetrik mohol uzatvoriť Sláma, netrafil však opustenú bránku domácich po chybe gólmana. Do streleckej listiny sa zapísal aj Mikletič, gól do prázdnej bránky mu pripravil Sláma - 2:8 (25:26). MFsK Nitra zahodila tutovku a tak trestali opäť hráči oranjes... Haľko prihral Mikitovi, ten zapichol svoju strelu do vinkla - 2:9 (28:41). Peciarova strela z otočky lízla žrď, priamy kop s koncovým tečom Snopa znamenala hetrik domáceho útočníka a stav - 3:9 (33:45). Strelu Váradyho zastavila žrď, okrúhlu desiatku zavŕšil efektným oblúčikom najlepší extraligový strelec Haľko - 3:10 (36:51). Šance na zníženie pochytal efektný Brndiar a tak bodku za zápasom dal štyri sekundy pred koncom priamy kop Váradyho s gólovou bodkou navrátilca Nagya - 3:11 (39:56). Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Tak ako iným tímom, ani nášmu sa problémy so zostavou nevyhýbajú. Pred výjazdom do Nitry sme prišli o tretinu kádra. Zranení Bartošek a Polúch, vykartičkovaný Frič, Čambal v drese súpera, Brunovský... na lavičke bez trénera Janka Janíka... Po dlhšom čase sme nedokázali zaplniť dvanásť miest na zápasovej súpiske! Do extraligového stretnutia nič moc. Nitrania ale tiež bez top hráčov, Šebo, Koprda... Úvod stretnutia sme zvládli brilantne, za pätnásť minút bolo 7:1! Do druhého polčasu sme už nastúpili uvolnenejšie, ale výsledok teší. Pozornosť si zasluhuje nádherný prvý gól Nagyho, prvý v sezóne a stý gól Mariána Berkyho v drese oranies. Vcelku vydarený výjazd pod Zobor."

!!! VIDEO ZO ZÁPASU !!!

19.kolo futsalovej Kyma extraligy 2009/2010 :
(19.február 2010 o 20:00 hod ŠH Olympia v Nitre)
MFsK NITRA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        3:11 (2:7)
Góly: Snop 3 (11., 17. a 34.) - Haľko 2 (1. a 37.), Sláma 2 (13. a 13.), Mikita 2 (16. a 29.), Rejžek (4.), Várady (10.), Berky (15.), Mikletič (16.), Nagy (40.)
ŽK: Peciar (19.), 100 divákov, Rozhodcovia: Gál a Kračmer
Fofo: Gašparovič M. (2.polčas Brndiar P.) - Várady V., Haľko P., Mikita L. (C), Naqy I. - Sláma Z., Rejžek M., Berky M., Fehérvári A. - od 21.minúty Mikletič D.

VÝSLEDKY 19.KOLA FUTSALOVEJ KYMA EXTRALIGY:

RCS KOŠICE vs ŠK Mima Divus TRNAVA   4:3 (2:0)
Góly: Kozár 2, Človečko, Krivočenko vlastný – Krivočenko 2, Sládeček
ŠK Makroteam ŽILINA vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY   2:1 (1:1)
Góly: Pekara, Németh – Gelle
ŠK Futsal Program DUBNICA vs ŠFsK NITRA   7:1 (3:0)
Góly: Luža, Švikruha, Turza, Ranuša, Bubenko, Doboš, Kozík – Fülle
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs FK P.K.P. KOŠICE   5:4 (3:0)

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11 MFsK Nitra vs FOFO 3:11