2:5 Brunovský (38:38)
  12.februára 2010 o 20:00 h - Infinity Aréna v Košiciach
  Maďarík (26.), Klema (32.) - Gašparovič (26.), Frič (31.)
  -
  Mário Belavý a Miroslav Ježík - akumulované fauly : 4:5 - v 1.pol, 5:4 - v 2.pol
  800 divákov
  Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Sláma Z., Berky M., Rejžek M.
  od 25.minúty Fehérvári A., nehrali: Mikletič D., Brndiar P.
  Bartošek (zranenie)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - RCS KOŠICE :

RCS Košice (SVK) RCS KOŠICE

Umiestnenie v extralige: majster Slovenska 2008/2009
Úspechy: titul v poslednej sezóne získaný v Play-off
História: Košičania majú za sebou aj premiérový štart v Lige Majstrov, z predkola z Cypru však nedokázali postúpiť, po prehre s domácou Nikóziou 2:5 a remízou proti Zurichu zo Švajčiarska 2:2 zdolali iba Nidaros z Nórska 4:2

RCS Košice Slov-matic FOFO BA Ostrosledovanú dohrávku na horúcej pôde v Infinity Aréne proti majstrovskému RCS Košice oranjes zvládlo. Diváci sa síce zbiehali do športovej haly pomalšie, postupne sa ale veľmi slušne zaplnila a hnala domácich proti rivalovi dopredu. V drese domácich absentoval Matúš Kyjovský, v oranžovom drese pre zranenie Gabo Bartošek, na lavičke opäť chýbal tréner Janko Janík, z konečného výsledku mal ale isto radosť. Domáci začali aktívne, agresívne a veľmi tvrdo, po minútke dal o sebe vedieť prvýkrát Haľko, Klemu ale ani na dvakrát neprekonal. Na prílišnú tvrdosť RCS doplatili v 3.minúte, kedy rozhodca Ježík po jasnom faule ukázal na značku pokutového kopu. Ten bezpečne premenil vo vedúci gól Haľko - 0:1 (2:21), košičanom nepomohli ani "hádzanárske" manévre s gólmanom, keď Klemu vystriedal Štiber. Hralo sa nadoraz, obe mužstvá dohrávali všetky súboje, tempo hry bolo vysoké. Nepremenené šance Rejžeka a Váradyho, a najmä tutovka Slámu mohli oranjes mrzieť, na druhej strane spálil stopercentnú šancu Hernandez. Gólu sa dočkali ešte pred prestávkou aj domáci, po perfektne trafenej dorážke Jakaba pod brvno šli obaja minuloroční finalisti play-off do kabín za nerozhodného stavu - 1:1 (16:40).
Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie favoritovi stretnutia, Várady ideálne našiel už po minúte Mikitu a kapitán oranjes nekompromisne trestal - 1:2 (21:03). Hostí mohol upokojiť a postaviť na koňa Berky, samostatný nájazd ale nezakončil, volil prihrávku na spoluhráča, ktorú obrana bezpečne zblokovala. Nedáš - dostaneš. Po miernom tlaku sa k odrazenej lopte tentokrát dostal talentovaný Človečko, Gašparovič ostal bez šance - 2:2 (24:49). Po zahodenej tutovke Friča sa na ihrisku začalo iskriť, dva likvidačné fauly na oboch reprezentantov Česka ostali bez povšimnutia. Trpezlivé vyčkávanie na chybu súpera prinieslo nakoniec vytúžené ovocie... Obrana pozabudla na voľného Haľka, ktorý špicom k vzdialenejšej žrdi poslal tretíkrát v zápase Fofákov do vedenia - 2:3 (32:04). Tlak RCS na vyrovnanie ubrzdila spolupráca Haľka s Brunovským sedem minút pred koncom - 2:4 (33:04). Domácim sa do zápasu nepodarilo vrátiť ani za pomoci časomiery, ktorá za záhadných okolností prekvapujúco dvakrát vypovedala službu. Štyri minútky pred koncom sa domáci odhodlali k power-play so žltým kanárikom a reprezentantom Hernandezom, chybnú rozohrávku ale potrestal gólom do prázdnej bránky svojim druhým gólom v zápase Brunovský - 2:5 (38:38). Po zápase sa na palubovke trošku zaiskrilo... v Infinity Aréne sa odohral dnes extraligový zápas splňujúci určite prísne kritéria kvality, o čo sa svojim výkonom pričinili obe vyspelé mužstvá...

Richard Bačo (tréner RCS Košice): "Súper využil naše chyby, ktorých sme sa v zápase dopustili. Našim mladým hráčom chýbalo viac skúseností, z čoho pramenili aj spomínané hrúbky v obrane. Stále sme museli doťahovať a stálo nás to viac síl. Zlomový moment vidím v rozhodnutí arbitrov, ktorí hranie brankára rukou mimo šestky ocenili iba žltou a nie červenou kartou. Nechcem sa na to vyhovárať, zápas bol dobrý a chlapcom nemôžem za snahu nič vyčítať, azda len tie chyby, ktorých bolo na môj vkus neúrekom. Na druhej strane nás čakajú v závere základnej časti náročné zápasy v boji o tretiu priečku a táto prehra bola pre nás dobrou fackou. Musíme zmobilizovať sily, aby sme získali body, lebo v každom z troch duelov pôjde o šesť bodov. Naším cieľom je udržať pred play-off tretiu priečku." Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "V prvom polčase boli košickí hráči lepší. V druhom polčase sme si vytvorili šance a dokázali ich premeniť, ubránili sme power play domácich hráčov. Rozhodla veľká vyťaženosť košických lídrov, ktorí už nedokázali záver hry dohrať vo vysokom tempe. Bol to zbytočne miestami nervózny zápas, v ktorom prakticky o nič nešlo. Počas zápasu som sa snažil chlapcov držať, ako sa hovorí, na uzde. Zdôrazňoval som, aby zbytočne nefaulovali. Za nerozhodného stavu bolo jasné, že kto strelí tretí gól, bude na koni. Po jednom striedaní sa nám ho podarilo streliť, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce. Som rád, že sme zvládli aj power-play súpera, pričom sme dali piaty gól do prázdnej bránky. Pred nadstavbovou časťou mal pre nás tento zápas veľký význam. Doteraz sme stále vysoko vyhrávali a teraz sme museli viac zabojovať. Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť na horúcej pôde majstra. Boli sme trpezlivejší a odmenou boli góly v tomto prestížnom meraní síl. Tento úspech má pre nás svoju cenu, ale dôležitejšie bude uspieť s majstrom v play-off."

dohrávka 17.kola futsalovej Kyma extraligy 2009/2010 :
(12.február 2010 o 20:10 hod Infinity Aréna v Košiciach)
RCS KOŠICE vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA        2:5 (1:1)
Góly: Jakab (17.), Človečko (25.) - Haľko 2 (3. z pen a 33.), Brunovský 2 (34. a 39.), Mikita (22.)
ŽK: Maďarík (26.), Klema (32.) - Gašparovič (26.), Frič (31.), 800 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Ježík
Fofo: Gašparovič M. - Brunovský A., Várady V., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Berky M. - od 25.minúty Fehérvári A., nehrali: Brndiar P. - Mikletič D.
RCS: Klema, Štiber - Človečko, Grutka, Hernandez, Kozár (C) - Jakab, Gajdoš, Maďarík, Serbin - Giba, Rusinko

VÝSLEDKY 17.KOLA FUTSALOVEJ KYMA EXTRALIGY:

Extraliga Favorizovaná Dubnica zlepšeným výkonom v druhom polčase hladko zdolala Nové Zámky a upevnila si druhé miesto v tabuľke. Ďalšie mužstvo prvej štvorky Mima Trnava iba remizovala v Žiline a ani pre jedno mužstvo získaný bod nič nerieši. Favorizovaná Pinerola prekvapujúco bojujúca na hrane play off vydrela tri body na Slovane, keď o nich rozhodla až v záverečných sekundách. Slovan tak klesol z 8. miesta, kde sa vyšvihol nováčik z Košíc po očakávanom hladkom víťazstve nad ŠFK Nitra. Repríza finále uplynulej sezóny sa neuskutočnila, keďže duel RCS so Slov-maticom bol odložený pre reprezentačné povinnosti hráčov týchto mužstiev.

Posledné úradné správy sa venujú klubu, ktorý je v tabuľke na poslednom mieste s bodovým „ziskom“ -6 bodov. Zastavenie činnosti, neoprávnené štarty... Otázkou je, či činovníci Športového futsalového klubu Nitra nevedia čítať, alebo po piatich mesiacoch účinkovania v lige ani netušia kde vychádzajú úradné správy... Ak by vedeli, nesmeli by v zápasoch používať potrestaných hráčov... a asi dobrých hráčov, pretože jeden z nich strieľa góly a zmierňuje debakle... Otázkou je, ako ďalej... Normy dodržiavajú všetci účastníci Kyma Extraligy a jeden si z nich, i napriek potrestaniam, robí „dobrý deň“. Asi by bolo na mieste povedať... takto ďalej nie, páni zo ŠFsK a postupovať ďalej podľa noriem... ale to už by bolo predbiehanie udalostí, udalostí nepríjemných pre klub, udalostí nepríjemných pre súťaž a samozrejme pre šport.

Našťastie ostatné kluby nemajú zastavenú činnosť, nehrajú s potrestanými hráčmi a tak 17. kolo malo zaujímavý priebeh. Trnavská MIMA opäť nedokázala vyhrať a so žilinským Makroteamom remizovala. Aj v zápase Slovana s Acrossom to dlho vyzeralo na remízu 0:0, ale v poslednej minúte Ciprýs zabezpečil hosťom tri body. Spomínaný ŠFsK Nitra dostal od PKP Košice desiatku, čo sa asi aj čakalo...

ŠFsK NITRA vs ŠK P.K.P. KOŠICE 3:10 (1:3)
Góly: Prešinský, Ľ.Kollár, M.Kollár - Slezák 3, Rick 2, Markovič 2, Gluchmann, Čuj, Papcún
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs Across Pinerola BRATISLAVA   0:1 (0:0)
Góly: Ciprys
ŠK Makroteam ŽILINA vs ŠK Mima Divus TRNAVA   3:3 (0:2)
Góly: Pekara (z penalty), Németh, Gamboš - Adámek, P. Gabaš, Krivočenko.
ŠK Program DUBNICA vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY   5:0 (1:0)
Góly: Švikruha 2, Staňo, Radosa, Turza

MFsK NITRA - voľno

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU:

RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5 RCS Košice vs FOFO 2:5