dvojica z Českej republiky - akumulované fauly : 2:4 - v 1.pol, 3:4 - v 2.pol
  Poluch V. - Čambal M. (C), Várady V., Haľko P., Brunovský A. - Bartošek G., Rejžek M., Fehérvári A., Nagy I.
  Gerčák - Polášek, Sláma, Frič, Janovský - Blažej, Havel, Belej, Novotný - Kopecký, Kroulík, Rešetár, Dlouhý (C)
  Janík J. (tréner), Mikita L. a Berky M. (lyže)

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ČESKÁ REPUBLIKA :

Česká republika ČESKÁ REPUBLIKA

História: založenie v roku 1991

Úspechy: Reprezentácia Českej republiky dlho na vrcholnej akcii chýbala, pokúšala sa postúpiť od začiatku 90-tych rokov, ale prvýkrát sa jej to podarilo pred ME 2001 v Moskve. Od tej doby národný tím nechýbal na európskom šampionáte ani raz, v roku 2005 bola ČR dokonca usporiadateľom šampionátu. Najväčším úspechom je určite bronzová medaila z ME 2003. Naši susedia štartovali aj na MS 2008 v Brazílii, kdes končili po skupinových bojoch, v roku 2004 v Tchaiwane sa dostali do druhej fázy.

Česká republika Slov-matic FOFO BA Pred odchodom na ME si nás do Heřmanovho Městca pozvala k prípravnému modelovanému futsalovému zápasu reprezentácia Českej republiky. V tábore oranjes absentovali kapitán Ladislav Mikita a Marián Berky, pre zdravotné problémy do Pardubicka nevycestoval ani tréner Ján Janík. Dvojica Zdeňek Sláma a David Frič nastúpili samozrejme vo výbere Českej republiky. Zo zálohy tak bol povolaný Igor Nagy, svojim výkonom dnes iba potvrdil, že má top extraligovú kvalitu a tak v prípade zranení sa môže kedykoľvek vrátiť do základnej zostavy oranjes. Kapitánsku pásku si "obliekol" Martin Čambal, ktorý rovnako odohral skvelý zápas a svojimi nahrávkami vypracoval dva pekné góly. Samotný zápas sa hral atypicky, prvé dejstvo sa hralo 15 minút, druhý polčas 30 minút, v ňom si zverenci Tomáša Neumanna vyskúšali rôzne herné situácie - 3:4, 4:3 (po zinscenovaných červených kartách), a obojstrannú power-play. Strelecké kvality opäť ukázal Haľko, autor hetriku. Zápas sa hral v svižnom tempe, korektne, ale naplno z oboch strán. Diváci videli množstvo nádherných akcií i pekných gólov. Skóre otvoril po premenenej penalte Haľko, Blažej ale po rohovom signále vyrovnal. Škoda nešťastného zranenia Vlada Polucha ešte pred vyrovnaním Viťa. Strieľaná ďalekonosná prihrávka Čambala s úspešným zakončením Haľka poslala oranjes opäť do vedenia, Polášek ale z pozície dorážajúceho hráča vyrovnal. Tretí krát poslal lídra slovenskej extraligy do vedenia Haľko, prišli ale vydarené akcie "domácich". Polášek identicky vyrovnal, Novotný dorážkou hlavou posadil na koňa bielych a ešte v tej istej minúte vynaliezavou strelou zvýšil na 5:3 kapitán Dlouhý. Záver ale naši hráči zvládli, Brunovský znížil a Rejžek po perfektnej prihrávke Fehérváriho vyrovnal na konečných 5:5 (1:2). Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "V priebehu posledných troch rokov už 8-my (ôsmy !!!) výjazd do "chrudimska" dopadol výborne. Pritom základné predpoklady nepôsobili vôbec pozitívne. Vycestovali sme bez Mikitu, Berkyho a samozrejme bez dua českých reprezentantov. Ešte k tomu ochorel i tréner Janík. Ale zvyšok kádra zápas zvládol skvele, klobúk dolu. Hráči išli nadoraz a ukázali bojovné srdce. Igor Nagy parádny minicomeback. Keď k tomu pridáme skvelý výkon Mária Gašparoviča a priam famózny európsky strelecký futsalový level Haľka, musíme mať z tohoto medzinárodného úspechu dobrý pocit...". Tomáš Neumann (tréner ČR): "Utkání určitě splnilo to, co jsme od něj požadovali. Ukazuje se nám, jak si jednotlivý hráči aktuálně sedí a v jaké jsou pohodě. Slov-Matic k utkání přistoupil přesně tak jak jsme potřebovali a proto jeho vedení i hráčům patří velký dík za tuto pomoc. Hráči jsou pohromadě od středy 13.ledna, v pondělí ráno odjíždíme vlakem do Budapešti, kde příští týden ve čtvrtek a sobotu sehrajeme utkání své skupiny ME s Ázerbájdžánem a Maďarskem."

Prípravný futsalový modelovaný zápas :
(16.január 2010 o 18:00 hod ŠH Heřmanův Městec, Česká republika)
ČESKÁ REPUBLIKA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       5:5 (1:2)
Góly: Polášek 2 (22. a 27.), Blažej (10.), Novotný (30.), Dlouhý (30.) - Haľko 3 (5. z penalty, 12. a 23.), Brunovský (37.), Rejžek (39.)
ŽK: -, ČK: -, 100 divákov, Rozhodcovia: dvojica z ČR
Česká rep.: Gerčák L. (2.polčas Meller T.) - Polášek R., Sláma Z., Frič D., Janovský J. - Blažej V., Havel J., Belej M., Novotný J. - Kopecký M., Kroulík R., Rešetár L., Dlouhý M. (C)
Fofo: Poluch V., Gašparovič M. - Čambal M. (C), Várady V., Haľko P., Brunovský A. - Bartošek G., Rejžek M., Fehérvári A., Nagy I. - od 2.polčasu Mikletič D.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU :

Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5 Česká republika vs FOFO 5:5