4:5 Sláma (37:17)
  13.novembra 2009 o 19:30 h - ŠH Kooperatíva v Dubnici nad Váhom
  Staňo (7.), Švikruha (27.) - Várady (19.)
  Gašparovič (10.)
  Mário Belavý a Miroslav Ježík - akumulované fauly : 2:5 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
  250 divákov
  Gašparovič M. - Várady V., Brunovský A., Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Berky M.
  od 10.min Poluch V. (za vylúčeného Gašparoviča M.), od 21.min Fehérvári A. (za Brunovského A.), nehral: Čambal M.
  Bartošek G.

PREDSTAVUJEME SÚPERA - ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA :

Program Dubnica (SVK) ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA

Internetová stránka: nemajú
Umiestnenie v extralige: 2008/2009 - 5.miesto, v 1/4-fin. play-off vypadli s Pinerolou BA
Úspechy: majster Slovenska v sezónach 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002 a 2002/2003, Víťaz Slovenského pohára v sezónach 1996/1997, 1997/1998 a 2001/2002
História: Klub má na Slovenskú botahú históriu a pred érou Slov-maticu FOFO patril k najlepším a najúspešnejším tímom v sálovke aj vo futsale. V posledných sezónach okrem posledne skončenej, kedy skončil hneď v úvode play-off na Pinerole Bratislava sa pravidelne vo finálových sériách dubničania stretávali s mužstvo oranjes. Program dvakrát štartoval aj v UEFA Futsal Cupe, v sezóne 2001/2002 obsadil v skupine 3.miesto, keď podľahol Spartaku Moskva (RUS) 3:4 a Chorzowu (POL) 3:5. V sezóne 2002/2003 usporiadal Program skupinové boje na domácej palubovke, po debakli, ktorý uštedril albánskumu outsiderovi Flamurtari 27:2, prehral ale s víťazom z Charleroi (BEL) 2:5, v záverečnom zápase zdolal Inakaras Kaunas z Litvy 1:0.

Program Dubnica Slov-matic FOFO BA Šláger kola v piatok trinásteho sa vydaril. V zápase na Považí nás v Dubnici nad Váhom privítal domáci ŠK Futsal Program a zápas mal všetko. Krásne góly, žlté karty, vylúčenie Gašparoviča, krv, skóre sa menilo ako na hojdačke. Po dvoch góloch Madra a Švikruhu viedli domáci po 200 sekundách rýchlo 2:0, snahu domácich ale pribrzdil gólom Haľko. Po červenej karte Gašparovičovi zverenci Jarka Vojteka zvýšili druhým gólom Madra už na 3:1. DO polčasu po peknej kombinácii znížil Várady a tak oranjes po polčase doháňali iba jednogólové manko. To po obrátke zmazal po minúte a pol Haľko, ktorý vyrovnal na 3:3. Po nádhernej akcii na jeden dotyk s Mikitom uzatvoril Haľko hetrik gólom na 4:3 pre Slov-matic. 36.minúta priniesla vyrovnanie, keď Staňo tečovanou strelou prestrelil Polucha. Záver zvládli lepšie futsalisti z Bratislavy, Sláma ukázal svoje kvality, preštrikoval sa na dostrel a ľavačkou nedal domácemu gólmanovi šancu - 4:5. Power-play domácich už gól nepriniesla a tak sme úspešné zavŕšili ôsme víťazstvo v sezóne. Víťazstvom sme dopomohli Mime Trnava späť k druhému miestu, a práva Divus hostíme najbližší piatok v ŠH Mladosť v 10. extraligovom kole, zápas bude prenášať v priamom prenose internetová televízia www.HUSTE.tv. ... Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Úvod zápasu sme nezvládli a výborný súper obidve ponúknuté šance okamžite využil a dostal sa lacno na koňa – 2:0. Dosť to s nami zatriaslo až hrúbku súpera potrestal Haľko. Po vylúčení brankára Gašparoviča do ťažkej situácie medzi žrde nastupoval Polúch, zvlášť keď o chvíľu inkasoval na 3:1. Po desiatich minútach to s nami nevyzeralo dobre, tréner Janík preto zobral oddychový čas a prinieslo to ovocie, Várady nás dostal do zápasu – znížili sme na 3:2. Do konca polčasu však obaja brankári čarovali a tak do šatní odchádzali s náskokom domáci. Po polčase rozhodli o zápase tri veci – hneď sme vyrovnali, zranil sa Madro a tréner Janík „šupol“ do prvej formácie Slámu. Druhá štvorka ubránila stav a prvá sršala nebezpečím. Už to vyzeralo na remízku, keď Sláma „pavlovičovsky“ pozasekával a rozhodol. Polúch bravúrne zvládol situácie aj pri power play a dokonca mohol skórovať. Naplnili sa moje slová. V dramatickom a výbornom zápase, pred dobrou diváckou sme dali o gólik viac a utiekli sme veľkému súperovi na osem (... 8 bodov). Nuž zas ta symbolika naša... " Keďže Peter Haľko dnes zaznamenal hetrik a Švikruha strelil iba jeden gól, ostrostrelec oranjes sa prepracoval späť na prvé miesto v tabuľke strelcov. Vzájomný súboj vyznel dnes lepšie pre hráča Slov-maticu Haľka.

Oranjes nemali k dispozícii zraneného Bartošeka, domáci nastúpili v plnej sile. Po tridsiatich sekundách sa do dobrej príležitosti dostal Haľko, strela skončila ale tesne vedľa. Udreli ale domáci, k odrazenej lopte sa v šestke dostal Madro a z pozície ležiaceho strelca otvoril zápasový účet - 1:0 (1:00). V 3.minúte ukázal level reprezentant Švikruha, pekne sa prebil po ľavej strane a z uhla prestrelil Gašparoviča - 2:0 (2:17). hneď po príchode druhej formácie predviedol delovku Sláma, za chrbátom domáceho gólmana naskončila ani dorážka Rejžeka. Ďalšie dve pološance Fofáci zahodili, keď Frič ideálne našiel Slámu i Rejžeka. Po rohu Brunovského a strieľanej prihrávke Váradyho chýbalo Mikitovi pri žrdi pol kroka, na druhej strane prudká bomba Staňa mierila iba do bočného sita. Gól videl vo vzduchu, po chybe sa k lopte dostal Haľko a šikovnou strelou znížil - 2:1 (7:34). V 11.minúte ale prišla ľadová sprcha pre zverencov Jána Janíka, Gašparovič na deviatke fauloval domáceho útočníka, za čo si vyslúžil červenú kartu, do bránky tak putoval Poluch. Pri presilovke spálil dve dobré šance Švikruha, šťastnou dorážkou ale Madro predsa len zvýšil opäť na dvojgólový náskok Programu - 3:1 (10:59). Várady neprepálil Kopčana, Mikitov brejk rovnako gólom neskončil. Brunovský našiel ale ideálne Váradyho a ten síce nadvakrát, ale predsa znížil na polčasových - 3:2 (13:16). Šance boli do prestávky na oboch stanách, Poluch famózne vychytal Švikruhu, Madrovi chýbali ku dokonaniu hetriku centimetre, Poluch mu ale zobral loptu z nohy aj v druhej šanci. Na ľavej strane ešte vycvičil obranu domáci Bubenko, gól mu však súdené dať dnes nebolo, osem sekúnd pred polčasovým hvizdom ešte mohol Mikita vyrovnať.

Po obrátke zavelil do útoku kapitán Mikita, Poluch zasahoval pri šanciach Švikruhu a Strateného. Po chybe potiahol loptu Várady, ideálne našiel voľného Haľka, ten už do prázdnej nemohol nedať - 3:3 (21:24). Za domácich do druhého polčasu nenastúpil vynikajúci Madro, vystriedal ho Štefan Grendel, ktorý hneď po príchode na ihrisko vystrašil hlavičkou Polucha. Po najkrajšej akcii na jeden dotyk vyťukali Mikita s Haľkom celú obranu a Peter bezproblémov poslal prvýkrát v zápase oranjes do vedenia - 3:4 (26:28), gólom skompletizoval svoj dnešný hetrik. Bodlo Fehérváriho a pekná strela Berkyho zavelila do útoku, žrď trela aj nebezpečná strela Friča. Jedenásť minút pred koncom prišlo nešťastné zranenie Polucha a už to vyzeralo, že do bránky pôjde Várady, Vlado ale zaťal zuby a pokračoval aj napriek bolesti v zápase. Po Haľkovej prihrávke mohol vniesť kľud do radov Fofa Mikita, v tutovke ale zaváhal. Samostatný nájazd zahodil Grendel, po aute mal ku gólu blízko aj Švikruha. Po rohu mieril tesne nad Rejžek, po peknom signále mohol zvýšiť Berky. Keď Poluch vychytal aj Turzu, dzalo sa, že záver zvládneme, tečovaná strela Staňa znamenala vyrovnanie - 4:4 (35:39). Tri minúty pred koncom nechal Mikita vyniknúť domácemu gólmanovi. Zodpovednosť na svoje plecia zobral Sláma, peknými kľučkami sa preštrikoval po ľavej strane, urobil si priestor na strelu a tá skončila pri opačnej žrdi - 4:5 (37:17). Záverečnú power-play sme aj s problémami ustáli, šance Staňa a Švikruhu už domácim vyrovnanie nepriniesli, v závere ešte Poluch netrafil prázdnu bránku a Berky neprepálil hradbu tiel pred bránkou. Po zaujímavom a dramatickom zápase vezie Slov-matic z Dubnice všetky tri body, už o týždeň v piatok privítame v Mladosti Mimu Trnava, ktorá sa víťazstvom 10:2 nad MFsK Nitrou vrátila na druhé miesto extraligovej tabuľky.

9.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 : :
(13.november 2oo9 o 19:30 hod ŠH Kooperatíva v Dubnici nad Váhom)
ŠK FUTSAL PROGRAM DUBNICA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       4:5 (3:2)
Góly: Madro 2 (1. a 11.), Švikruha (3.), Staňo (36.) - Haľko 3 (8., 22. a 27.), Várady (14.), Sláma (38.), akumulované fauly : 2:5 - v 1.pol, 4:5 - v 2.pol
ŽK: Staňo (7.), Švikruha (27.) - Várady (19.), ČK: Gašparovič (10.), 250 divákov, Rozhodcovia: Belavý a Ježík
Slov-matic: Gašparovič M. (od 10.min Poluch V.) - Várady V., Brunovský A. (od 21.min Fehérvári A.), Mikita L. (C), Haľko P. - Frič D., Sláma Z., Rejžek M., Berky M.
Program: Kopčan - Staňo (C), Švikruha, Turza, Ranuša, Bubenko, Madro, Kozík, Š.Grendel, Stratený
- zápasový prehľad

ZÁPASOVÝ PREVIEW :

Program Dubnica V piatok pokračuje slovenská futsalová extraliga už 9.kolom, prinesie viacero zaujímavých duelov, šlágrom bude určite zápas v dubnickej ŠH Kooperatíva, kde privíta domáci Program, aktuálne druhé mužstvo v tabuľke lídra z Bratislavy - Slov-matic FOFO. Obe mužstvá majú za sebou voľný hrací deň, no aj tak bezpečne "trónia" na čele extraligového pelotónu, Fofo s päťbodovým náskokom, keď zverenci trénera Jána Janíka nestratili ešte ani bod. Dubnici na krk dýcha tretia Mima Divus Trnava, futsalisti Jara Vojteka majú pred Mimou náskok jediného bodu, ich vzájomný zápas v Hrčiarovciach v 3.kole ale jasne patril dubničanom, keď bezproblémov zvíťazili 6:0. Duel na Považí bude mať iste aj reprezentačnú príchuť, v oboch kluboch hrajú reprezentanti, ktorí boli navyše aj strojcami víťazstva v medzištátnom priateľskom dvojzápase s Poľskom, Mikita, Haľko, Gašparovič, Fehérvári, Brunovský, Rejžek s Bartošekom na jednej a Švikruha s Kozíkom na druhej strane patrili medzi najlepších hráčov, postarali sa aj o všetky góly Slovenska (Švikruha 3, Mikita 3, Haľko, Fehérvári, Bartošek). Fanúšikovia určite sledujú aj súťaž o najlepšieho ligového kanoniera, pred piatkovými zápasmi má domáci Švikruha na svojom konte 13 gólov, Haľko stráca jeden presný zásah. V najlepšej desiatke sú aj ďalší traja futsalisti, ktorí obstarajú šláger 9.kola - 5. Várady (8 gólov), 6. Mikita (7 gólov) a 8. Madro (6 gólov). Rovnako sa proti sebe postavia dve najlepšie obrany v lige a tak možno očakávať napínavý a vyrovnaný zápas, na ktorý pozývame všetkých fanúšikov dobrého futsalu. V pamäti ostávajú určite ešte pamätné finálové série v play-off týchto dvoch súperov, z ktorých napokon vždy vyšlo víťazne družstvo oranjes, na horúcej pôde v Dubnici to ale nikdy nebolo jednoduché. V aktuálnom ročníku Program dvakrát zakopol, po prvom voľnom hracom dni sa predstavil v Infinity Aréne proti majstrovskému RCS Košice, kde remizoval 2:2, prekvapujúco stratil všetky body v 6.kole v ŠH Milénium, kde podľahol domácemu MFK Nové Zámky 1:3. Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Z hľadiska vývoja súťaže nás čaká zrejme nanjnáročnejší duel jesene. Dubnica už pätnásť rokov patrí k absolútnej špičke slovenského futsalu, a túto sezónu má znovu našliapnuté na finále. Pravda, ukazuje sa, že i naše mužstvo bolo v lete dobre posilnené. Očakávame vyrovnaný zápas, rozhodne momentálna forma v čase zápasu v piatok. Veríme, že dáme o gólik viac ako vynikajúci súper."

Zápasová bilancia mužstiev v sezóne 2009/2010:
1. Slov-matic FOFO Bratislava       7 7-0-0 55:13 21
2. Program DUbnica nad Váhom       7 5-1-1 36:13 16

Zápasy mužstiev v extralige:
Slov-matic FOFO: 1.kolo Pinerola (v) 7:3, 2.kolo Žilina (d) 9:2, 3.kolo Nové Zámky (v) 6:2, 4.kolo voľno, 5.kolo P.K.P Košice (v) 7:3, 6.kolo RCS Košice (d) 3:0, 7.kolo ŠFsK Nitra (v) 15:1, 8.kolo MFsK Nitra (d) 8:2
Program Dubnica: 1.kolo voľno, 2.kolo RCS Košice (v) 2:2, 3.kolo MFsK Nitra (d) 6:1, 4.kolo Mima Trnava (v) 6:0, 5.kolo Pinerola (d) 7:2, 6.kolo Nové Zámky (v) 1:3, 7.kolo P.K.P. Košice (d) 8:3, 8.kolo ŠFsK Nitra (v) 6:2

Súboj Haľko vs Švikruha:
Haľko: Pinerola (2 góly), Žilina (3), Nové Zámky (1), P.K.P. Košice (1), ŠFsK Nitra (3), MFsK Nitra (2)
Švikruha: MFsK Nitra (4 góly), Mima (1), Pinerola (3), P.K.P. Košice (3), ŠFsK Nitra (2)

Vzájomné zápasy FOFO vs Dubnica:
2008/2009: 6.kolo Dubnica - Fofo 4:4 (3:2), 17.kolo Fofo - Dubnica 11:0 (6:0)
2007/2008: 7.kolo Fofo - Dubnica 3:2 (2:1), 18.kolo Dubnica - Fofo 5:3 (3:1), Finále play-off 1.z. Dubnica - Fofo 1:5 (0:2), 2.z. DUbnica - Fofo 6:2 (2:1), Fofo - Dubnica 6:5 (2:3), Fofo - Dubnica 4:1 (2:1)
2006/2007: 3.kolo Dubnica - Fofo 4:5 (2:3), 14.kolo Fofo - Dubnica 3:0 (2:0), Finále play-off 1.z. Fofo - Dubnica 6:5 pp (5:5, 4:4), Dubnica - Fofo 1:2 (0:0)

VÝSLEDKY 9.KOLA FUTSALOVEJ EXTRALIGY

9.kolo slovenskej futsalovej extraligy :

ŠK Mima Divus TRNAVA vs MFsK NITRA 10:2 (0:0)
Góly: Sládeček 3, Ferencei 2, Adámek, Babic, P. Gabaš, Jančo, Krivočenko – Peciar 2
ŠK Makroteam ŽILINA vs FK P.K.P. KOŠICE   4:3 (2:1)
Góly: Ťažký 2, Németh, Kubík – Sasák, Markovič, Ivančo
RCS KOŠICE vs Across Pinerola BRATISLAVA   5:2 (3:0)
Góly: Kyjovský 2, Človečko, Hednandéz, Cintula vlastný – Bagin, Rafaj
ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA vs ŠFsK NITRA   7:2 (2:2)
Góly: Ščasný 3, Čermák 2, Benčič, Török – Fulmek, Prešinský