6.novembra 2009 o 19:30 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Marián Gál a Michal Chudý - akumulované fauly : 2:5 - v 1.pol, 2:5 - v 2.pol
  Gašparovič M. - Várady V., Haľko P., Mikita L. (C), Fehérvári A. - Frič D., Sláma Z., Berky M., Rejžek M.
  od 28.min Brunovský A. (za Friča D.), od 30.min Čambal M. (za Slámu Z.), od 33.min Poluch V. (za Gašparoviča M.)
  Bartošek

PREDSTAVUJEME SÚPERA - MFsK NITRA :

MFsK Nitra (SVK) MFsK NITRA

Umiestnenie v extralige: nováčik v sezóne 2009/2010
Úspechy: v Openlige v sezóne 2008/2009 - 4.miesto a Víťaz západoslevenského pohára, 2001/2002 - konečné 3. miesto (najlepšie umiestnenie v Openlige)
História: Mužstvo vzniklo v júni roku 1996 pod názvom Futsal club Polyservis Čechynce, kedy základy mužstva položili Štefan Mészároš, Július Fejes, František Németh a Marek Gerhát. Vo svojom úvodnom ročníku v druhej najvyššej celoštátnej súťaže mužstvo nezaznamenalo výraznejšie úspechy. Od súťažného ročníka 2003/2004 sa Únia malého futbalu spojila so sálovým futbalom a vznikol Slovenský futsal. Družstvo bolo zaradené do 2. ligy-západ. Od leta 2008 sa začala nová éra. Družstvo sa premenovalo na MFsK Nitra, do predstavenstva prišli noví členovia ako Miloslav Horka, František Halmo, Róbert Kollár a skvalitnil sa aj káder. V polke sezóny sa vymenil tréner a prišiel Marián Bochnovič Mužstvo hrá pod záštitou mesta v úplne novej a modernej hale, ktorá stojí na mieste škárovej hracej plochy kde sa hrala kedysi MÚMF. Najbližším cieľom je postup do najvyššej celoštátnej sútaže. Mužstvo má nato vytvorené vynikajúce podmienky. Mužstvo v tomto ročníku dosiahlo nakoniec 4. miesto v 1.Open lige a stalo sa víťazom západoslovenského pohára. V roku 2009 MFsK Nitra kúpilo licenciu od Senice a začína hrať najvyššiu Slovenskú ligu - Extraligu a popri tom bude hrať aj 1.Open ligu.

Po prehre s majstrom Českej republiky z Chrudimi sme sa vrátili do slovenskej futsalovej reality, 8.kolo sme na domácej palubovke v Mladosti odohrali proti MFsK Nitre. Tá prekvapila u majstra v Košiciach predchádzajúce kolo, keď zápas v Infinity Aréne vyhrali futsalisti z Nitry 4:2. Diváci sa počas celého stretnutia určite nenudili, hral sa prevažne útočný futsal na oboch stranách, obe mužstvá si vypracovali množstvo šancí, zverenci Jána Janíka ale väčšinu premenili. Po dvoch presných zásahoch Berkyho šlo oranjes do vedenia 2:0, Rus ale peknou dorážkou kontroval ešte v prvom polčase, tretí gól domácich strelil Sláma tvrdou strelou. Od 25.minúty do polovice stretnutia strelili Fofáci štyri góly, keď sa presadili Várady, dvakrát Haľko a Mikita a o osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. V závere ešte Turan prestrelil Polucha a bodku za stretnutím dal pekný gól Rejžeka. Najbližší zápas odohráme na horúcej pôde v Dubnici. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO): "Po nevydarenom výjazde do Chrudimi (depresívna cesta v snežnej chujavici, štyria naši reprezentanti nehrali, následne inkasovaná trpká sedmička a zlá nálada) sme veľmi chceli utorkové negatíva odčiniť. Od prvej sekundy sa hral obojstranne otvorený a ofenzívny futsal a diváci, ktorí prišli, určite nelutovali. Do 12.minúty obe mužstvá zahadzovali svoje čisté šance, Nitra veľmi jasne ukázala "level", ako porazila RCS Košice. Potom na našu radosť prišli veľké chvíle nestarnúceho matadora Berkyho, ktorý v priebehu minúty bol v správny čas na správnom mieste a bolo 2:0. Súper tiež konečne peknú akciu premenil, ale učebnicový signál z rohu nás značne postavil na koňa. Po polčase ofenzíva Nitry pokračovala, ale všetky šance trestuhodne zahodila. Chlieb sa lámal, keď nitran išiel sám na Mária, tvrdou strelou ho prekonal, lenže strela trela iba žrď. Následne skvelý biliar zakončil Várady a prišli i ďalšie naše góly. Súper neustále kontroval, ale ani najčistejšie šance nedokázal premeniť, čo je i pochvala pre našich brankárov. V zaujímavom a dobrom extraligovom zápase sme boli výrazne efektívnejší, ako dobrá Nitra a tak sme radi, že sme sa vrátili na víťaznú vlnu." Štefan Nagy (tréner MFsK Nitra): "Do zápasu sme vstupovali s predsavzatím ako pred týždňom v Košiciach. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, odovzdali všetko to, čo v nich je. Mohli prekvapiť a výsledok zdramatizovať, nestalo sa..."

Slovensko - Poľsko 5:2 Zápas odštartovala hneď úvodná minúta vzruchom v šestke oranjes, MFsK si vypracovala tri čisté šance, na druhej strane kontroval Haľko, jeho strela ale bola zblokovaná. Strelu Mikitu do vinkla bravúrne chytil Pintér, Gašparovič musel zasahovať aj v 3.minúte. Štvrtá minúta mohla priniesť úvodný gól, prienik Slámu cez stred a následná delovka skončila tesne pravej žrde. Po prihrávke Friča mohol skórovať Berky, jeho chvíle prišli o čosi neskôr... Hostia nájazd 3 na 1 nepremenili, priamy kop Váradyho Mikita pri žrdi nedokázal prepasírovať do bránky. V 10.minúte opäť Pintér vykúzlil zákrok snov pri šanci Haľka, gól visel vo vzduchu. Prudkú strelu Friča ale už Berky pohotovo dorazil do bránky - 1:0 (11:33). Po prečíslení a peknom prieniku našiel Sláma úplne voľného Berkyho, pre ktorého už nebol problém skórovať - 2:0 (12:30). Po rohu Váradyho mohol do trojgólového vedenia poslať oranjes Haľko, udrelo však na druhej strane. Pekná akcia ťahaná po ľavej strane našla na zadnej žrdi osamoteného Rusa a ten pohotovo znížil - 2:1 (14:15). Pekná šanca Mikitu a závar pred bránkou MFsK, keď lopta z futsalky Berkyho skákala na bránkovej čiare gólom neskončila, po ukážkovom klobúku sa ale do lopty oprel Sláma a gólman hostí ostal bez šance - 3:1 (17:32). Ďalšiu tutovku zahodil Berky z uhla a päť sekúnd pred koncom mohol zvýšiť opäť Mikita.

Obojstranne aktívny a útočný futsal pokračoval aj po prestávke, Fehérvári v tutovke mieril nad, strelu Haľka zastavila žrď. V 23.minúte pekne po ľavej strane zbehol Sláma, jeho strele chýbali centimetre. V 25.minúte musel Gašparovič vyriešiť samostatný nájazd hostí, lopta v sieti neskončila ani z nohy Haľka po ideálnej prihrávke Fehérváriho, zvonilo iba brvno. Famózna akcia na jeden dotyk Váradyho s Mikitom už ale zmenu skóre priniesla, kapitán Fofa bezproblémov zakončil do odkrytej bránky - 4:1 (25:15). Po zbytočnej druhej žltej karte prišli hostia o vylúčeného Kunu, presilovku po minúte potrestal presnou dorážkou Haľko - 5:1 (26:55). V 28.minúte mohli nitrania znížiť, závar v našej šestke aj za pomoci žrde hráči oranjes ustáli, v polovici polčasu sa neujal ani ďalší samostatný nájazd hráča MFsK a stopercentná príležitosť z následnej dorážky. Do hry sa zapojili aj striedajúci hráči Brunovský s Čambalom, druhý menovaný ukážkovo našiel Mikitu a ten sa v takýchto príležitostiach nezvykne mýliť - 6:1 (29:27). O necelú minútu ukázal svoje strelecké kvality Haľko, svoj únik zakončil efektným blafákom na Pintéra - 7:1 (30:20). Striedajúci Poluch musel hneď po príchode na ihrisko zasahovať, dobrú formu z Chrudimi potvrdil dvomi superzákrokmi. 35.minúta priniesla nájazd hostí 3 na 1, čistá šanca ale skončila vedľa. Po odrazenej lopte sa k strele ľavačkou dostal Turan, Poluch ostal bez šance - 7:2 (36:15). Nitrania hrali aktívne, vypracovali si ďalšie dve šance, minútu a pol pred koncom ale zahrmelo pred bránkou zverencov Štefana Nagya. Berky ponúkol loptu dobre postavenému Rejžekovi a ten podčiarkol presvedčivé víťazstvo - 8:2 (38:31). Program Dubnica zvíťazil v ŠH Olympia v Nitre nad ŠFsK bezproblémov 6:2, reprezentant Švikruha strelil dva góly a tak má pred Haľkom v streleckej tabuľke extraligy náskok jedného presného zásahu. Už v najbližšom zápase sa oranjes predsatví v Dubnici proti zverencom Jarka Vojteka, zaujímavá bude určite konfrontácia dvoch najlepšícj strelcov slovenskej najvyššej futsalovej súťaže.

8.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 : :
(6.november 2oo9 o 19:30 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs MFsK NITRA        8:2 (3:1)
Góly: Berky 2 (12. a 13.), Haľko 2 (27. a 31.), Sláma (17.), Várady (26.), Mikita (30.), Rejžek (39.) - Rus (15.), Turan (37.) - akumulované fauly : 2:5 - v 1.pol, 2:5 - v 2.pol
ŽK: Kuna (18.), Snop (28.), ČK: Kuna (26.), 200 divákov, Rozhodcovia: Gál a Chudý

VÝSLEDKY 8.KOLA FUTSALOVEJ EXTRALIGY

8.kolo slovenskej futsalovej extraligy :

ŠK Mima Divus TRNAVA vs RCS KOŠICE   4:1 (2:1)
Góly: Kunka 2, Holič, Sládeček – Sládeček (vlastný)
MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY vs ŠK Makroteam ŽILINA   6:6 (2:4)
Góly: Gelle 3, Švec 2, Suchán – Gamboš 2, Ťažký 2, Dobroň, Pagáč
ŠFsK NITRA vs ŠK Futsal Program DUBNICA   2:6 (0:2)
Góly: Srna, Prešinský – Madro 2, Švikruha 2, Kozík, Ranuša
FK P.K.P. KOŠICE vs ŠK Slovan FTVŠ UK BRATISLAVA   6:4 (4:2)
Góly: Majoroš 2, Markovič 2, Rick, Vendrák – Ščasný 2, Osvald, Čermák

Across Pinerola BRATISLAVA - voľno

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2 FOFO vs MFsK Nitra 8:2