Graus z pen. (39:55) 1:15

23.októbra 2009 o 19:30 h - ŠH Olympia v Nitre
  Prešinský (18.), Graus (38.), Meiling (38.) - Mikita (8.)
  -
  Peter Živčic a Miroslav Ježík - akumulované fauly : 3:5 - v 1.pol, 3:3 - v 2.pol
  100 divákov
  Poluch V. - Čambal M., Várady V., Haľko P., Mikita L. (C) - Frič D., Sláma Z., Bartošek G., Rejžek M.
  od 21.minúty Gašparovič M. (za Polucha V.), od 23.minúty Fehérvári A., Brunovský A.

História: -

V piatok boli na programe pred priateľským dvojzápasom s Poľskom dve predohrávky 7.kola futsalovej extraligy. Paradoxne na jeden nastúpil majster a na druhý vicemajster Slovenska. Majstrovské Košice zápas v Hrnčiarovciach nezvládli a domácej Mime Divus podľahli 1:4, oranjes naopak v ŠH Olympia v Nitre deklasovali domácu ŠFsK Nitru v tréningovom tempe vysoko 15:1 (7:0) a... Prepisovala sa história Fofo !!! Strelecky sa prvýkrát v sezóne v extralige presadil Zdeněk Sláma a hneď zaznamenal hetrik, takže bude musieť načrieť do peňaženky a do mužstva "odviesť" akési všimné. Ostrostrelec Peter Haľko zaznamenal rovnako hetrik, ktorý ho opäť katapultoval na čelo extraligových strelcov. Prvý historický gól v drese oranjes zaznamenal aj Vladimír Poluch, keď v 38.minúte zápasu premenil pokutový kop po ruke v pokutovom území. Do streleckej listiny sa zapísalo dnes až deväť strelcov Slov-maticu, víťazstvo o štrnásť gólov je aj rekordným víťazstvom Fofa na súperovom ihrisku v extraligových zápasoch. Domáci strelili čestný úspech päť sekúnd pred koncom zápasu z prísneho, ale správne odpískaného pokutového kopu, Graus nedal Máriovi Gašparovičovi šancu, domáci diváci odmenili domáceho strelca búrlivým potleskom. Po zranení sa do A-mužstva vrátil aj Martin Čambal, ktorý sa pred skoro domácim publikom blisol dvomi peknými gólmi. Martin Grendár (prezident Slov-maticu FOFO Bratislava): "Celý zápas sme mali prevahu, vytvárali sme si množstvo šancí a dnes sme ich aj efektívne premieňali a tak je výsledkom rekord nášho tímu na súperovom ihrisku. Podobný výsledok sme dosiahli ešte na začiatku storočia, v roku 2002, keď sme v Považskej Bystrici strelili domácim 13 gólov."

Pod dohľadom rozhodcovskej dvojice Živčic - Ježik vstúpili oranjes do zápasu aktívne, v úvodnej pol minúte si Haľko vypracoval dve dobré šance. Domáci kontrovali strelou nad, ktorá Polucha neohrozila. Prvýkrát našiel recept na prekonanie obrany Várady, pekne sa uvoľnil po pravej strane a prestrelil brankára - 0:1 (2:07). Už zanedlho sa uvoľnil Bartošek, jeho delovku pohotovo dorazil Rejžek v druhý presný zásah - 0:2 (3:33). V 6.minúte našiel Várady ideálnou prihrávkou Mikitu pri tyči, kapitán oranjes dnes ale nemal svoj deň. Návod na zvýšenie skóre ukázal až Haľko, ukážkovo naviazal hráčov, nechal ich za sebou a jasličkami prestrelil gólmana - 0:3 (7:43). Útočili aj domáci, ich strely končili ale na Poluchovi, alebo mimo bránky. Pri štvrtom góle sa opakovala akcia pri druhom, Bartošek nastrelil loptu na bránku a Rejžek ju bezproblémov dorazil k tyči - 0:4 (9:20). Na časomiere sa nachvíľku objavil výsledok až 0:8, akoby avizoval, akým smerom sa bude zápas aj naďalej uberať... Už o deväť sekúnd prišiel ďalší gól, šťastným strelcom sa stal Zdeněk Sláma. Prvý gól v drese "A" mužstva v extralige po tvrdej a nekompromisnej strele k žrdi znamenal už - 0:5 (9:29) a búrlivý potlesk na lavičke oranjes a to nepovedal v zápase konečné slovo... Dva samostatné nájazdy Rejžeka a Haľka gólom neskončili, ujala sa až ľavačka "domáceho" Čambala, ten sa do tímu oranjes vrátil po vleklom zranení a v Nitre mal početné divácke zázemie - 0:6 (12:27). Posledných osem minút sme po zbytočných útočných fauloch dohrávali s piatimi chybami, "desiatku" ale súper nekopal. Po nebezpečnom priamom kope ŠFsK si v 14.minúte Haľko narazil o žrď a nedal šancu brankárovi domácich - 0:7 (13:05). Týmto výsledkom sa prvé dejstvo skončilo, Bartošekova žrď a samostatný nájazd, delovka Slámu a Fričova šanca pri zadnej žrdi už zmenu skóre nepriniesli...

Druhý polčas odštartovala šanca domácich, postupne sa ale ukázala kvalita na ihrisku a prišli aj šance. Várady nastrelil žrď, po prihrávke Bartošeka už ale Fehérvári, ktorý do druhého polčasu naskočil spolu s Brunovským a Gašparovičom zvýšil na - 0:8 (23:46). Brankári domácich sa činili, dnes si určite zachytali, Bartošekova strela do vinkla dala vyniknúť jednému z nich. Sláma po samostatnej akcii cez stred a tvrdej strele strelil svoj druhý gól - 0:9 (26:27), kontrovať mohli domáci, dve superšance v 27.minúte ale zneškodnil Gašparovič. Ďalšia žrď Haľka a superšanca Mikitu nakopla oranjes k väčšej aktivite, Čambal našiel Haľka a Peter zavŕšil strelou k tyči svoj dnešný hetrik - 0:10 (28:36). O necelú minútu ho napodobnil aj Sláma, narazil si loptu a umiestnenou strelou zaknihoval premiérový hetrik v drese oranjes - 0:11 (29:15). 30.minúta bola rušná, Gašparovič zázračne zachránil superšancu domácich, po narazení Friča skončila strela Fehérváriho na brvne a peknú šancu nepretavil v gól ani Brunovský. V 35.minúte po akcii cez pivota Mikitu strelil už trinásty gól Čambal - 0:13 (34:50). Prihrávka Slámu našla v tutovke Mikitu, kapitán oranjes sa konečne dostal k slovu ale až po rýchlej kombinácii na jeden dotyk po osi Sláma - Haľko a konečne prekoval čarodejníka v bránke ŠFsK - 0:14 (36:43). Po ruke v šestke Fofo dostalo výhodu pokutového kopu, ktorý strelou špicom po oprave premenil a zaznamenal tak prvý gól v kariére Vlado Poluch - 0:15 (37:16), ktorého ako exekútora určil samotný prezident oranjes. Nakoniec sa dočkali aj domáci, keď päť sekúnd pred koncom dostali rovnakú šancu aj oni, pokutový kop bezpečne premenil Graus a upravil na konečných - 1:15 (39:55).

7.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(23.október 2oo9 o 19:30 h ŠH Olympia V Nitre)
ŠFsK NITRA vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       1:15 (0:7)
Góly: Graus z pen. (40.) - Haľko 3 (8., 14. a 29.), Sláma 3 (10., 27. a 30.), Rejžek 2 (4. a 10.), Čambal 2 (13. a 35.), Várady (3.), Fehérvári (24.), Frič (34.), Mikita (37.), Poluch z pen. (38.)
ŽK: Graus, Prešinský, Meiling – Mikita, 100 divákov, Rozhodcovia: Ježík a Živčic