5.kolo slovenskej futsalovej extraligy :

ŠFsK NITRA vs MFK Tupperware NOVÉ ZÁMKY 1:3 (0:2)
ŠK Futsal Program DUBNICA vs Across Pinerola BRATISLAVA 7:2 (2:0)
Góly: Švikruha 3, Madro 2, Grendel, Kozík – Bagin, Ujhely
ŠK Slovan UK FTVŠ BRATISLAVA vs ŠK Mima Divus TRNAVA 2:6 (1:2)
Góly: Armai 2 – Sládeček 3, Kopčan, Zorád, Šiška
ŠK Makroteam ŽILINA vs MFsK NITRA 4:1 (1:0)
Góly: Hýll 3, Dobroň – Nagy

RCS KOŠICE - voľno

Po 4.kole, v ktorom sme mali voľno a využili sme ho na odohratie prípravného zápasu proti mužstvu z Malaciek sme na aktuálne kolo s poradovým číslom 5 vycestovali na východ Slovenska, súperom nám v populárnej Infinity Aréne bol nováčik súťaže P.K.P. Košice. Ako už býva zvykom, každý súper sa špeciálne na oranjes dokáže maximálne vyhecovať a pripraviť, inak tomu nebolo ani dnes. Pred peknou diváckou kulisou sa hral výborný zápas vo vysokom tempe, domáci šli v zápase dvakrát do vedenia, favorit stretnutia ale vždy dokázal veľmi rýchlo reagovať a prekvapenie nepripustil. Konečné víťazstvo 7:3 (3:2) je zaslúžené, postavenie mužstva P.K.P. v tabuľke je ale kruté a nezodpovedá hernej realite. Už o týždeň privítame v ŠH Mladosť v ostrosledovanom zápase a šlágri kola RCS Košice, stretnutie bude v priamom prenose prenášať hustá internetová televízia - www.HUSTE.tv. Na zápas pozývame všetkých fanúšikov futsalu... Martin Grendár (prezident Slov-maticu): "Do zápasu sme vstúpili dobre, za 120 sekúnd sme si vypracovali štyri čisté gólové šance. Avšak aj súper vycítil, ža sa proti nám dá hrať, tak sa odvíjal rušný zápas. Vlastenec pomohol domácim a tak sa 10 minút držali famózne. Neskôr sme však začali mať prevahu. Začiatok 2. polčasu prakticky rozhodol o výsledku zápasu. Počas štyroch minút sme si vytvorili náskok o 3 góly a bolo rozhodnuté. Domáci predviedli perspektívny výkon, ale hlavne v druhom polčase sme predviedli aj my dobrý výkon. Hlučné, ale korektné divácke publikum prispelo k dobrému duelu a kvalitnému ligovému zápasu."

P.K.P. Košice vs Slov-matic FOFO BA Úvod stretnutia patril oranjes, kapitán tímu Laco Mikita si v úvodnej minúte vypracoval dve tutovky, proti bol však brankár P.K.P. Strela Váradyho bola zblokovaná obranou, neujali sa ani dobré delovky Brunovského a Haľka. Polovlastný gól ale posadil domácich na koňa, strelu Pidu pred Gašparovičom ešte nešťastne tečoval Brunovský a domáci šli do vedenia - 1:0 (6:11). Nájazd domácich 3 na 1 vyriešila naša obrana, odpoveď na úvodný gól duelu prišla bleskove. Várady našiel peknou a priamočiarou prihrávkou Brunovského, ktorý sa nemýlil - 1:1 (7:32). Po nezmyselnej chybe pri rozohrávke sa k lopte dostal mladý Rick, samostatný nájazd zakončil presne - 2:1 (8:52). Domáci hrali tvrdo, miestami na hrane, nie však zákerne, v Infinity Aréne sa odohrávalo krásne futsalové divadlo. Na 3:1 mohol zvýšiť opäť Rick, prihrávka spoluhráča ho ale úplne voľného nenašla. V 14.minúte sa pekne prekľučkoval Haľko, strieľanú prihrávku zakončil sklzom vo vyrovnanie Mikita - 2:2 (13:54). Po priťuknutí Fehérváriho sa do lopty oprel Frič a delovkou poslal prvýkrát oranjes nekompromisne v zápase do vedenia - 2:3 (14:59). Záver prvého dejstva priniesol ešte naše dve dobré šance, lopta z nohy Váradyho, ani Fehérváriho cieľ nenašla...

Po zmene strán zavelilo do útoku P.K.P., čisté šance mali ale zverenci Jána Janíka. Mikitovu strelu po efektnom zaseknutí zastavilo brvno, v sieti neskončila ani ďalšia výborná šanca rovnakého hráča. V 22.minúte sa do streleckej listiny mohol dvakrát zapísať Haľko, šťastie mu neprialo. Mikita zo svojej parkety cez pivota nekomprimisne trestal nedôraz v obrane - 2:4 (21:43). Po priamom kope Friča sa pekne trafil zprvej Bartošek, čím zaznamenal premiérový gól v aktuálnej sezóne extraligy - 2:5 (22:59). V útoku boli aktívni aj domáci, nastrelili našu žrď, po chybne postavenom múre pri priamom kope trestal Markovič nekompromisnou strelou pod brvno - 3:5 (25:17). Odpoveď však bola bleskurýchla ! Várady po samostatnej akcii po pravej strane našiel miesto a bombou k žrdi zvýšil už na - 3:6 (25:26). Skóre v prospech favorita mohol navýšiť Haľko, strela po sklze skončila opäť iba na žrdi. Po strele Váradyho sa triasla spojnica, skóre zavŕšil na konečných - 3:7 (35:24) peknou dorážkou Haľko.

5.kolo futsalovej extraligy 2009/2010 :
(9.október 2oo9 o 20:00 hod Infiniti Aréna v Košiciach)
FK P.K.P. KOŠICE vs SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA       3:7 (2:3)
Góly: Pida (7.), Rick (9.), Markovič (26.) - Mikita 2 (14. a 22.), Brunovský (8.), Frič (15.), Bartošek (23.), Várady (26.), Haľko (36.)
ŽK: Pida, Markovič - Bartošek, 300 divákov, Rozhodcovia: Živčic a Remeň

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU :

P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7 P.K.P. Košice vs FOFO 3:7