30.septembra 2009 o 18:10 h - ŠH Mladosť v Bratislave
  Lukáš Peško a Mário Bohun - akumulované fauly : 1:1 - v 1.pol, 3:2 - v 2.pol
  Gašparovič M. - Fehérvári A., Haľko P., Mikita L. (C), Brunovský A. - Frič D., Sláma Z., Bartošek G., Berky M.
  Preis - Ambra, Danihel (C), Žužič, Lukáček, Kňažovič, Frolo, Pútik, Blaška, Piffko
  od 22.min Rejžek M., od 25.min Mikletič D.
  Čambal M., Várady V.

Slov-matic FOFO BA Keďže v 4.kole futsalovej extraligy máme voľno, pozvanie na prípravný zápas prijalo najlepšie mužstvo Malaciek - Canaria. Tréner Ján Janík využil prípravný zápas na modelovanie nových formácií, pre zranenie sa do zápasu nepostavil Vojtech Várady, ktorý má od zápasu v Nových Zámkoch problémy s kolenom. Martin Čambal už naplno trénuje a je pripravený na extraligové boje. Pred zápasom dvorný fotograf Slovenského futsalu Peter Lajčák urobil oficiálnu fotku mužstva pre sezónu 2009/2010 na ktorej je už aj posledná posila - Anton Brunovský. Samotný duel sa hral v uvoľnenej atmosfére, Malacky vôbec neboli odovzdaným súperom a našej obrane a brankárovi Máriovi Gašparovičovi riadne podkurovali, vypracovali si obrovské množstvo čistých šancí, z tých však dokázali premeniť jedínú tri minúty pred koncom. Na druhej strane hráči oranjes väčšinu premenili, strelecky sa zaskvel Attila Fehérvári, ktorý strelil štyri góly, Peter Haľko pridal hetrik, kapitán mužstva Ladislav Mikita ďalšie dva. Po jednom góle strelilo ďalších päť hráčov a tak sa zrodilo vysoké víťazstvo 14:1 (6:0). Najbližší extraligový zápas odohráme v Košiciach, kde si zmeráme sily s ambicióznym nováčikom FK P.K.P.

Malačania vstúpili do zápasu aktívne, v úvodnej minúte si vypracovali dobrú príležitosť na otvorenie skóre, Brunovský ale zachránil na bránkovej čiare. V 3.minúte prišiel ďalší výpad súpera, strelu zastavila až naša žrď. Postupne ale hráči oranjes prebrali iniciatívu a prišlo množstvo šancí. Prvú spálil Bartošek, strelu Slámu zastavilo brvno, na druhej strane sa neujal nájazd 3 na 1 na Gašparoviča. Po rohu Friča a klobúku ale Sláma otvoril zápasový účet strelou k žrdi - 1:0 (5:18). Hostia si následne vypracovali zo štyri šance na vyrovnanie, 9.minúta priniesla však dva góly v ich sieti. Po narážačke s Brunovským zvýšil Fehérvári na - 2:0 (8:01), rovnaký bývalý hráč RCS Košice ponúkol Mikitovi do prázdnej aj tretí gól - 3:0 (8:45). Ďalšia strela Slámu sa obtrela o brvno, v 10.minúte musel dvakrát zasahovať Gašparovič pri prudkých strelách Canarie. Strelecky sa presadil aj ďalší reprezentant Českej futsalovej školy Frič, po narážačke s Berkym nekompromisne trestal - 4:0 (11:11). Samostatný nájazd Malaciek gólom neskončil, extraligový ostrostrelec Haľko svoj premenil efektným oblúčikom - 5:0 (15:17). Gól súdený hosťom v prvom dejstve streliť nebol, Gašparovič vychytal nájazd od polovice ihriska, strela Berkyho skončila od žrde do žrde a von, skóre tak zavŕšil osemnásť sekúnd pred prestávkou Bartošek, keď ho prihrávkou našiel Frič - 6:0 (19:42).

Po obrátke sa pokračovalo v ofenzíve na oboch stranách, Gašparovič zachraňoval po umiestnenej strele k žrdi, Rejžek spálil tutovku a delovka Berkyho opečiatkovala žrď. Po rýchlej kombinácii zbehol Fehérvári až do "kuchyne", našiel Berkyho, pre toho už nebol problém zasunúť do prázdnej - 7:0 (25:57). Druhý gól v zápase pridal po spolupráci s Haľkom Mikita - 8:0 (27:42), Canaria kontrovala strelou do žrde. Po osi Bartošek - Mikletič našla prihrávka Fehérváriho - 9:0 (30:10), rovnaký hráč po asistencii Bartošeka zavŕšil hetrik - 10:0 (33:49) a dvojciferné skóre. V priebehu pol minúty dal o sebe dvakrát vedieť aj Haľko, najskôr hlavou po chybe brankára - 11:0 (34:43) a skvelej prihrávke Friča zvýšil už na - 12:0 (35:24). Súper dve tutovky nepremenil, Gašparovič predviedol dva reflexné zákroky, 3:10 pred koncom sa ale dočkal, keď po štandartke prestrelil všetkých k žrdi Pútik - 12:1 (36:50). Posledná minúta duelu ešte priniesla dva góly, Fehérvári predviedol ukážkový blafák - 13:1 (39:30) a konečné skóre podčiarkol sedemnásť sekúnd gólom aj Brunovský, ktorý po Rejžekovej asistencii trafil vinkel - 14:1 (39:43).

Prípravný futsalový zápas :
(30.september 2oo9 o 18:10 hod ŠH Mladosť v Bratislave)
SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA vs CANARIA MALACKY       14:1 (6:0)
Góly: Fehérvári 4 (9., 31., 34. a 40.), Haľko 3 (16., 35. a 36.), Mikita 2 (9. a 28.), Sláma (6.), Frič (12.), Bartošek (20.), Berky (26.), Brunovský (40.) - Pútik (37.)
15 divákov, Rozhodcovia: Bohun a Peško